Val di Sole

Val di Sole – słynna Dolina Słońca w północnych Włoszech, w której przez 256 dni w roku towarzyszy nam słoneczna pogoda! Znajduje się w zachodniej części Trydentu, między jeziorem Garda i Południowym Tyrolem. Jest jednym z najbardziej znanych i cenionych regionów narciarskich w Europie. Dolina rozciąga się na długości 50km pomiędzy trzema masywami górskimi Adamello, Grupa Brenta i Ortler, łącznie oferując 380km tras. Charakterystyka: hotele położone tuż przy stoku, słynna Madonna di Campiglio, trasy położone na lodowcu Presena gwarantujące dobre warunki narciarskie nawet na początku i pod koniec sezonu. Atrakcyjne zniżki na karnety!! Dni Polskie w Val di Sole w marcu!!

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 900-2600 m n.p.m. + Lodowiec Presena 3069 m n.p.m.

√ Długość tras: 380 km (w tym połowa sztucznie naśnieżanych)

√ Trasy łatwe: 92 km

√ Trasy średnie: 230 km

√ Trasy trudne: 60 km

√ Wyciągi: 109 o łącznej przepustowości 183.300 os/godz.

√ Sezon narciarski: grudzień – maj

Val di Fassa

Val di Fassa – dolina położona w samym centrum Dolomitów, w Trydencie. Obejmuje aż dziewięć areałów narciarskich dysponujących najnowocześniejszymi wyciągami. Do jej niewątpliwych zalet możemy zaliczyć świetne warunki śniegowe, słoneczną pogodę, rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturę narciarską oraz zróżnicowane poziomy trudności na szlakach. Aż 221 km tras! Możliwość zjazdu 12 kilometrową trasą z najwyższego szczytu Dolomitów – Marmolady. W pobliżu znajduje się karuzela narciarska Sella Ronda! Dolina rozciąga się pomiędzy Moeną a Canazei, w których to wieczorami z pewnością nie da się nudzić. Dolne stacje wyciągów znajdują się w wielu punktach w dolinie w tym bezpośrednio w Canazei, Campitello, Mazzin oraz Pozza di Fassa.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 1150-2513 m n.p.m.

√ Długość tras: 221 km

√ Trasy łatwe: 60 km

√ Trasy średnie: 143,5 km

√ Trasy trudne: 18,5 km

√ Najdłuższy zjazd: 9,7 km tzw. Trasą Zakochanych

√ Wyciągi: 80, o łącznej przepustowości 100.800 os/godz.

Val di Fiemme

Val di Fiemme – jedna z najurokliwszych dolin w łańcuchu włoskich Alp, często nazywana przedsionkiem Dolomitów. Jest to mekka narciarstwa biegowego, jak również duży ośrodek zjazdowych sportów zimowych. W skład Val di Fiemme wchodzi 5 ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Alpe Lusia, Passo Lavazè, Passo Rolle oraz największe Ski Center Latemar. Znajdziemy tu wszystko: stoki, na których przez cały dzień jeździć można w słońcu, stoki o północnej ekspozycji gwarantujące doskonałe warunki śniegowe, snowparki, tereny do jazdy w puchu, fantastyczne włoskie miasteczko Cavalese idealne dla tych, dla których dzień nie kończy się w momencie zamknięcia wyciągów. Pobyt w Val di Fiemme to gwarancja udanego aktywnego wypoczynku.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 860-2489 m n.p.m.

√ Długość tras: 107 km

√ Trasy łatwe: 38 km

√ Trasy średnie: 47 km

√ Trasy trudne: 23 km

√ Najdłuższy zjazd: 7,2 km

√ Wyciągi: 43 o łącznej przepustowości 75.600 os/godz.

Livigno

Livigno - położony we włoskiej Lombardii, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Jest najbardziej nasłonecznionym miejscem w całych Alpach. Jego mikroklimat powoduje, że śnieg spada tutaj wyjątkowo wcześnie i utrzymuje się aż do końca kwietnia. W całym Livigno utworzona jest strefa wolnocłowa.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 1816 - 2798 m n.p.m.

√ Długość tras: 115 km

√ Trasy łatwe: 30 km

√ Trasy średnie: 70 km

√ Trasy trudne: 15 km

√ Najdłuższy zjazd: 3,5 km

√ Wyciągi: 62 o łącznej przepustowości 94.100 os./godz.

√ Sezon narciarski: listopad – kwiecień

Francja
Alpe d’Huez
Alpe d’Huez

Alpe d’Huez – miejscowość górska we francuskiej części Alp (departament Isère) w sąsiedztwie górskich masywów Ècrines oraz Grandes Rousses. Alpe d'Huez wchodzi w skład Parku Narodowego Ècrinis i Parku Krajobrazowego. Ośrodek jest bardzo duży, na jego terenie znajdują się trasy idealne dla początkujących i średnio zaawansowanych nariarzy.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 1250-3330 m n.p.m. + Lodowiec Sarenne

√ Maksymalna różnica poziomów: 2080 m

√ Długość tras: 220 km (w tym połowa sztucznie naśnieżanych)

√ Trasy łatwe: 40 km

√ Trasy średnie: 120 km

√ Trasy trudne: 60 km

√ Najdłuższy zjazd: 16 km!

√ Wyciągi: 85, o łącznej przepustowości 102.000 os/godz.

√ Sezon narciarski: grudzień - kwiecień

Andora
Grandvalira
Grandvalira

Grandvalira to największy ośrodek narciarski w Pirenejach znajduje się w jednym z najmniejszych państw Europy - księstwie Andory. Sześć kameralnych miejscowości ośrodka Grandvalira – Encamp, Canillo, El Tarter, Grau Roig, Soldeu i Pas de la Casa – jest połączonych systemem nowoczesnych wyciągów. Andora zdobywa uznanie turystów z całego świata dzięki nowoczesnej infrastrukturze narciarskiej i hotelowej, doskonałym warunkom śniegowym oraz ogromnemu zróżnicowaniu tras zjazdowych.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 1710-2640 m n.p.m.

√ Długość tras: 210 km

√ Trasy łatwe: 98 km

√ Trasy średnie: 79 km

√ Trasy trudne: 33 km

√ Wyciągi: 64 o łącznej przepustowości 110 700 os/godz.

√ Sezon narciarski: grudzień – kwiecień

Hiszpania
Sierra Nevada
Sierra Nevada

Sierra Nevada (Góry Śnieżne) – hiszpańskie pasmo górskie o długości 120 km, położone w Andaluzji, przebiegające przez prowincje Almerii i Granady, z najwyższym szczytem Mulhacen (3478 m n.p.m) będącym jednocześnie najwyższym szczytem kontynentalnej części Hiszpanii oraz całego Półwyspu Iberyjskiego. Ustanowiono tu park narodowy i rezerwat biosfery. Góry Sierra Nevada kojarzone są najczęściej z leżącą u ich podnóży Granadą – miastem o bogatej historii, której najlepszym świadectwem jest arabska Alhambra. Sierra Nevada to również wyśmienity kurort narciarski, który ze względu na położenie w słonecznej Andaluzji, dzieli od Morza Śródziemnego i Wybrzeża Słońca jedyne 2,5 godziny jazdy. To znów pozwala połączyć szusowanie po białym puchuz relaksem na plażach Costa del Sol i eksplorowaniem przepięknej Andaluzji.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 2100 - 3300 m n.p.m.

√ Długość tras: 105 km

√ Trasy łatwe: 60 km

√ Trasy średnie: 54 km

√ Trasy trudne: 6 km

√ Najdłuższy zjazd: 6,2 km

√ Snowpark: 1

√ Wyciągi: 30 (o łącznej przepustowości 49 500 os./godz.)

Norwegia
Geilo
Geilo

Jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Norwegii. Oferuje szeroką i zróżnicowaną gamę tras narciarskich o różnych długościach i stopniu trudności - zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. W okolicy Geilo znajduje się blisko 40 tras narciarskich oraz 4 parki snowboardowe. Znane jest ponadto jako światowej klasy teren do uprawiania kite-skiingu. Także dla najmłodszych nie zabraknie tutaj atrakcji, dzięki czemu jest to idealne miejsce na rodzinny wyjazd. Dzięki doskonałej organizacji wyciągów narciarskich, które w ciągu godziny są w stanie przewieźć ponad 25 tysięcy narciarzy, kolejki do wyciągów zaliczyć można do rzadkości.

Ski info:

√ Tereny narciarskie: 800 - 1178 m n.p.m.

√ Długość tras: 220 km

√ Trasy łatwe: 19 (9 zielonych, 10 niebieskich)

√ Trasy średnie (czerwone): 15

√ Trasy trudne (czarne): 5

√ Najdłuższy zjazd: 2 km

Snowpark: 4

Wysciągi: 18 (o łącznej przepustowości 25 000 os./godz.)

Wyjątkowe oferty
Austria Zillertal

Austria Zillertal - Feryjne Ski Safari - 9 dni Feryjne ski-safari - przeznaczone jest głównie dla osób ogarniętych prawdziwym narciarskim szaleństwem, które nie potrafi ą sobie wyobrazić spędzenia wolnego czasu bez wspaniałych szusów wśród zapierających dech w piersiach krajobrazów. Dolina rzeki Ziller to największy i najciekawszy region narciarski w Austrii. Aż 10 ośrodków alpejskich, w tym lodowiec Tux, oferuje ponad 360 kilometrów tras zjazdowych, połączonych siecią 167 wyciągów, z których korzystanie umożliwia jeden wspólny karnet Zillertal Superskipass. Nasz autokar będzie cały czas do Państwa dyspozycji, będzie więc niepowtarzalna okazja do pojeżdżenia w kilku ośrodkach doliny, prawie codziennie w innym! Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie autokarowa wycieczka do Schwaz lub Innsbrucka oraz krótka wizyta w Mayerhofen - najbardziej znanym kurorcie Zillertal.

Chongli

Na narty do Chin? Oczywiście! Zaledwie 250 km od Pekinu leży Chongli – dynamicznie rozwijający się ośrodek narciarski, zapewniający świetne warunki i zaplecze szczególnie dla początkujących i średnio zaawansowanych narciarzy (eksperci muszą na razie poczekać). Nic dziwnego – w końcu to właśnie tu odbędą się Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2022. Dodatkowa informacja: i sprzęt, i karnet są w cenie całej wycieczki. A skoro jesteśmy w Chinach, nie sposób oprzeć się monumentalnym atrakcjom tego kraju. Zapraszamy więc do zwiedzania Pekinu (do zobaczenia m.in. Plac Tian’anmen, Zakazane Miasto, Pałac Cesarski, tradycyjne przedstawienie operowe, fabryka jedwabiu) oraz Wielkiego Muru.

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.