• wycieczka:

  Włoski Niezbędnik samolotem

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8
Pozniejsze Zdjecie

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.5


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


WŁOSKI NIEZBĘDNIK samolotem 8 dni          
Wenecja - perła Adriatyku
Florencja - stolica Toskanii
Rzym, czyli historia imperium
Watykan i audiencja u papieża
Asyż - serce chrześcijańskiej Europy
Werona - Miasto Romea i Julii

PROGRAM

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku w Warszawie przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot liniami czarterowymi do Werony. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Wenecji. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Wenecji: rejs barką turystyczną na Plac św. Marka, spacer po dzielnicy San Marco, która skupia najważniejsze zabytki miasta: Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów i Wieżę Dzwonniczą - najwyższą budowlą w mieście. Zwiedzanie zakończymy w dzielnicy Rialto gdzie znajduje się słynny most na Kanale Grande. Po zakończeniu spaceru, czas wolny. Po południu rejs gondolami po Canale Grande. Wieczorem przejazd do hotelu w ok. Wenecji na nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie, około południa przyjazd do Florencji. Zwiedzanie miasta zaczniemy od Kościoła Św. Krzyża z nagrobkami sławnych Florentyńczyków, Placu Ratuszowego, malowniczego Mostu Złotników oraz Katedry Santa Maria del Fiore, przykrytej wspaniałą kopułą o średnicy prawie 50 metrów i najstarszego budynku miasta, czyli Baptysterium, do którego prowadzą słynne Rajskie Wrota. Następnie czas wolny. Przejazd do hotelu w ok. Chianciano Terme. Zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Rzymu. W programie część barokowa Rzymu: Plac Navona, Plac Hiszpański i Fontanna di Trevi oraz część starożytna: Panteon, Kapitol, Forum Romanum, Koloseum (zwiedzane z zewnątrz) i Łuk Konstantyna. Wieczorem przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Watykanu na audiencję generalną (podczas pobytu Papieża w Rzymie). Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich wraz z Kaplicą Sykstyńską gdzie znajdują się słynne freski Michała Anioła. Kolejno zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra, szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie wizyta na grobie Jana Pawła II. Na zakończenie dnia wieczór włoski w stylowej restauracji (płatny dodatkowo). Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.
Uwaga! - w tym dniu nie ma kolacji w hotelu. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Asyżu - miasta Św. Franciszka. Zwiedzanie Bazyliki Św. Franciszka: dolnej z grobowcem świętego oraz górnej z pięknymi freskami Giotta. Spacer po średniowiecznych, pełnych uroku uliczkach miasta. Przejazd na nocleg w okolicach Werony. (Trasa ok. 670 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Werony, miasta słynnych kochanków Romea i Julii. Odwiedzimy dziedziniec domu Julii, aby zobaczyć najsłynniejszy balkon świata, Palazzo del Capitano, Palazzo degli Scaligieri oraz Torre de Lamberti - XII wieczną wieżę, z której można podziwiać panoramę całego miasta. Po południ czas wolny lub możliwość skorzystania w wycieczek lokalnych - Padwa (10 EUR), Ferra (10 EUR). Powrót do hotelu w ok. Werony. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, czas wolny i transfer na lotnisko w Weronie. Wylot do Warszawy. (Trasa ok. 30 km).

UWAGA! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych, centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na zmiany przepisów dotyczących ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Wszystkie noclegi w hotelach **/*** (7 rozpoczętych dób hotelowych). Skromnie urządzone pokoje 2 i 3-osobowe z łazienkami.

Hotele położone są w okolicach miast (30-65 km do centrum): Wenecja/ Lido di Jesolo/ okolice Padwy (2), Florencja/ Chianciano (1), Rzym/ Fiuggi/ Fiano Romano (2), Werona/ Lido di Jesolo/ Padwa (2).

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko)

Kategoria lokalna:
**/***

Świadczenia


ŚWIADCZENIA
Cena obejmuje przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem (WC, bar, video), zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), 7 śniadań kontynentalnych, za dopłatą kolacje (6), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską (w tym rejsu barką turystyczną i gondolami w Wenecji oraz metra w Rzymie), lokalnych przewodników, obsługi grupy w systemie TGS, podatków turystycznych na terenie Włoch, wycieczek lokalnych (Padwa – 10 EUR, Ferrara – 10 EUR, wieczór włoski – 25 EUR), dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu, przewodnicy, rejs statkiem i gondolami, przejazdy metrem, system TGS): ok. 120 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet, (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR – płatne bezpośrednio w hotelach).

O
bsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. PATRZ: OPIS - PZECZYTAJ KONIECZNIE.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.5 Program wycieczki: 5.7 | Pilot: 6.0 | Transport: 5.7 | Zakwaterowanie: 3.8 | Wyżywienie: 3.5 | Intensywność programu: 4.8 |

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz
46-55 lat | w parze 
Wycieczka Włochy

Wyjazd wspólny z żoną. Program wycieczki, jego realizacja nadzorowana przez pilota spełniła nasze oczekiwania.Można było zobaczyć faktycznie włoski niezbędnik. Wróciliśmy zadowoleni. Polecamy wyjazd z Rainbow Tours. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Marzec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Roman Bolszewo
46-55 lat | w parze 
Super wycieczka

Polecam.jedyny minus to powrót autokarem.męczący,ale da się wytrzymać. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Czaplicka
26-35 lat | samemu 
Wycieczka udana

Byłam na Włoskim niezbędniku i była wycieczka udana. Tylko, że jestem na diecie bezglutenowej i niektóre hotele o mnie zapominały jeśli chodzi o śniadania, ale za to obiadokolacje były super i można było się najeść do syta. Towarzystwo było nieco troszkę drętwe, ale za przecież biuro nie odpowiada. Wycieczki fakultatywnie wypadły troszkę słabo, ale za wieczorek włoski był bardzo udany. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.