• wycieczka:

  Włochy - Kanonizacja Jana Pawła II - samolot

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8
Pozniejsze Zdjecie

Ocena
naszych klientów
Ocena 4.5


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Kanonizacja Jana Pawła II - Santo Subito! - Watykan – kanonizacja i grób Świętego Jana Pawła II - Rzym – to co najpiękniejsze w mieście

Dzień 1 24.04 (czwartek)
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku w Warszawie. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.
Bezpośredni przelot liniami czarterowymi do Rzymu. Transfer do hotelu, następnie przejazd do centrum Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki Św. Pawła za Murami, uznawanej za miejsce pochówku Apostoła. Następnie przejazd na wzgórze Awentyn, gdzie przez „dziurkę od klucza”, podziwiać będziemy kopułę bazyliki Św. Piotra. Kolejnym punktem programu będą Usta Prawdy, znane z filmu „Rzymskie Wakacje” oraz dzielnica Trasteve z Bazyliką Santa Maria di Trastevere. Spacer zakończymy na słynnym Placu Campo dei Fiori. Następnie przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 2 25.04 (piątek)
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Zwiedzanie rozpoczniemy od Bazyliki Św. Jana na Lateranie, która jest „ matką i głową wszystkich kościołów miasta i świata”. Kolejnym etapem zwiedzania będą zabytki antyczne: przejdziemy śladami starożytnych Rzymian przez: Koloseum (podziwiane z zewnątrz), Forum Romanum, Łuk Konstantyna, a także Kapitol. Zwiedzanie zakończymy na słynnym Placu Weneckim. W dalszej części programu: Plac Hiszpański, słynna Fontanna di Trevi, Panteon oraz Plac Navona. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3 26.04 (sobota)
Po śniadaniu przejazd do Rzymu. Następnie zwiedzanie Muzeów Watykańskich (jednego z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty) oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła. Kolejno zwiedzanie Bazyliki Św. Piotra zbudowanej na miejscu grobu świętego. Szczególnej uwadze polecamy Pietę Michała Anioła, wspaniały baldachim wykonany przez Berniniego oraz posąg Św. Piotra. W programie także wizyta przy grobie Jana Pawła II. Późnym wieczorem powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 4 27.04 (niedziela)
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Rzymu na uroczystości związane z kanonizacją Jana Pawła II, które odbędą się na Watykanie. Wieczorem odbiór bagaży z hotelu, transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy.

Uwaga! Ww. program należy traktować ramowo i może on ulec zmianie, oczywiście z zachowaniem wszystkich pozycji zwiedzania. Pilot nie oprowadza po centrach historycznych i innych obiektach turystycznych. Z uwagi na przepisy dotyczące ruchu turystycznego w Rzymie przy zwiedzaniu konieczne będzie korzystanie ze środków komunikacji miejskiej. Taksy klimatyczne płatne na miejscu, bezpośrednio w hotelach.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele **/*** (3 rozpoczęte doby hotelowe) - hotel położony w okolicy centrum Rzymu (do 20 km od ścisłego centrum). 

Pokoje: skromnie urządzone, 2 i 3-osobowe z łazienkami i WC.Do dyspozycji gości:
restauracja

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne (pieczywo, masło, dżem, kawa, mleko)

Kategoria lokalna:
**/***

Świadczenia


Cena obejmuje przelot samolotem, opłaty lotniskowe, transfery lotnisko – hotel - lotnisko, zakwaterowanie w hotelach (3 rozpoczęte doby hotelowe), 3 śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje (3), program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazdów komunikacją miejską, lokalnych przewodników, kosztów rezerwacji biletów do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie Tour Guide, podatków turystycznych na terenie Włoch, dodatkowych posiłków i napoi oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (bilety wstępu i ich rezerwacja, przewodnicy, przejazdy metrem, system Tour Guide): ok. 110 EUR płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet (nie obejmuje podatków turystycznych - łącznie dodatkowo ok. 5 EUR – płatne bezpośrednio w hotelach).

Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 4.5 Program wycieczki: 4.0 | Pilot: 5.5 | Transport: 3.0 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 3.0 | Intensywność programu: 5.0 |

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Kwiecień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): aleksandra, warszawa
36-45 lat | samemu 
rzym kanonizacja 2014

Pozytywne zaskoczenie-hotel powyzej standartu i połoźony w samym centrum miasta, cześć grupy mieszkała jednak na peryferiach.plus za przygotowanie i dla Pana Bartka , naszego pilota za opiekę i szczegółowe informacje na kaźdym kroku, nikt się nie zgubił, mimo tłumów jakie nawiedzily w tym czasie Rzym! Podobała mi się teź knajpka w której jadaliśmy kolację. Do tej pory najlepszy wyjazd z tym biurem, zmienia się na lepsze?-mam nadzieję, źe tak. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.