• wycieczka:

  Turcja – Smak Orientu

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacjeZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.3


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Stambuł, meczety i pałac Topkapi, Fascynująca Kapadocja, Legendarna Troja, Antyczny Pergamon i Efez, Pammukale i termalne źródła!, Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na Riwierze Tureckiej

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Antalyi. Po przylocie transfer do hotelu w Antalyi, spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają kolacji w dniu 1, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska (dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry - ok. 30 TL). Po południu przejazd do Efezu i zwiedzanie ruin jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr, fontanna Trajana oraz świątynia Artemidy - jeden z siedmiu cudów antycznego świata. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Kolacja i nocleg w ok. Selcuk lub ok. Kusadasi. (Trasa ok. 650 km)

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Pergamonu, gdzie zwiedzać będziemy między innymi wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Po drodze krótka wizyta w fabryce dywanów. Po południu przejazd do starożytnej Troi. Miasto odkrył w XIX w. archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z Iliady Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego (która „zagrała” w filmie „Troja”) w miejscowości Canakkale. Przejazd na kolację i nocleg w ok. Canakkale. (Trasa ok. 540 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd w kierunku Stambułu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapı, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (wstęp płatny dodatkowo ok. 20 TL). Kolacja i nocleg w hotelu w Stambule. Dla chętnych rejs statkiem po cieśninie Bosfor (24 EUR/ os.), a dla najwytrwalszych możliwość zobaczenia Stambułu nocą (12 EUR/ os.). (Trasa ok. 450 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Kapadocji. Po drodze planowane są postoje na zrobienie zdjęć, m.in. w pobliżu słonego jeziora oraz przejazd przez Ankarę lub zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie i masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (26 EUR/ os.). (Trasa ok. 900 km)

Dzień 6
Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (150 EUR, na potwierdzenie). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez około 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie też czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (26 EUR/ os.) lub pokaz wirujących derwiszy (15 EUR/ os.). (Trasa ok. 250 km)

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd w kierunku południowym przez fascynujący teren Kapadocji do Konyi - „ojczyzny derwiszy”. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszów - islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Następnie przejazd do Antalyi lub Alanyi. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 700 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na drugi tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Tureckiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.  

Uwagi!
Dla niektórych z Państwa impreza ta może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 250 do nawet 500 km (1 dzień ponad 800 km), a wyjazdy z hoteli organizowane są bardzo wcześnie rano. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Zakwaterowanie na objeździeHotele ***- skromne, położone zwykle poza centrami miast (7 rozpoczętych dób hotelowych).

 

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

 

Kategoria lokalna: ***
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek). Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 157 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi na miejscu), nie obejmuje wydatków osobistych, napoi i wizy tureckiej. Do zakończenia sezonu letniego 2014 w tzw. „okresie przejściowym” możliwe będzie uzyskanie wizy na przejściu granicznym po przylocie do Turcji.  Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji będzie wynosiła odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP  od osoby.  Dotychczasowa cena tj. 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. Wiza wydawana jest na okres 180 dni i jest wizą wielokrotnego przekraczania granicy. Łączny czas pobytu w Turcji w trakcie jednej wizyty nie może przekraczać 90 dni. Paszport  musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przylotu. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy. Istnieje możliwość wykupienia e-wizy za pośrednictwem biura Rainbow Tours. E-wiza oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 75 PLN brutto / osobę. Usługa doliczana jest do rezerwacji do każdej z osób. W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązku wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.

Wycieczki lokalne: rejs po cieśninie Bosfor (24 EUR), wieczór turecki (26 EUR), pokaz wirujących derwiszy (15 EUR), lot balonem (150 EUR), Taksim (12 EUR), hamam (26 EUR).Arycanda De Luxe Hotel   zdjecie hotelu
Położenie:
Wybudowany w 2004 roku, należy do sieci hotelowej Kirman Hotels, sąsiaduje z siostrzanym hotelem Leodikya Hotel ***** (część infrastruktury jest wspólna). Ostatni częściowy remont hotelu w 2011roku.  Hotel znajduje na dużym terenie z dobrze utrzymanym, śródziemnomorskim ogrodem, bezpośrednio przy szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży (plaża nagrodzona Niebieską Flagą). Położony w niewielkiej miejscowości hotelowej Alara, w rejonie Okurcalar, ok. 90 km od lotniska w Antalyi, ok. 25 km od miejscowości Manavgat, ok. 15 km od Avsallar oraz ok. 33 km od Alanyi i ok 32 km od Side. Najbliższy przystanek autobusu znajduje się 500 m od hotelu. Ok. 600 m od hotelu znajduje się Alara Grand Bazar (sklepy, supermarket, apteka, kantor).

Pokoje:
356 pokoi położonych na 5-ciu piętrach. Wszystkie pokoje są przestronne i nowocześnie urządzone o powierzchni ok 28 m2,  mogą zakwaterować 3 dorosłych lub 2 dorosłych i 2 dzieci. Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga jako rozkładana sofa. Pokoje wyposażone są w łazienkę z wanną,  suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, minibar, sejf (za opłatą ok. 2 EUR/dzień), klimatyzację centralnie sterowaną, taras lub balkon w większości pokoi. Możliwość wstawienia łóżeczka dla  dziecka (0-2lat) bezpłatnie. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe, połączone drzwiami, o powierzchni ok. 40 m2.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 4 windy, lobby, Internet Wi-Fi w lobby (bezpłatny), sala telewizyjna, taras słoneczny, zadbany ogród z roślinnością śródziemnomorską, amfiteatr.  Restauracja główna, 4 restauracje a’la carte otomańska, śródziemnomorska, chińska, meksykańska - można bezpłatnie skorzystać raz na pobyt, po wcześniejszej rezerwacji (restauracje tematyczne otwarte w sezonie od połowy maja do połowy września), bary: lobby bar, bar przy basenie, snack bar, point bar, disco bar, wine house, chardak bar (od połowy maja). 2 baseny odkryte w formie laguny, jeden z 3 zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, basen kryty (wszystkie ze słodką wodą). Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie; brodzik dla dzieci o głęb. 0.5 m; piaszczysto-żwirowa, szeroka plaża z łagodnym zejściem do wody z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Plaża oznaczona niebieską flagą. Dodatkowo płatne: opiekunka do dziecka, salon gier, fajka wodna, sklepy, pralnia/ czyszczenie chemiczne, opieka lekarska, fryzjer, centrum Spa.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie (07.00-10.00) lub późne śniadanie (10.00-10.30), lunch (12.30-14.30) i kolacja (19.00-21.00) w formie bogatego bufetu w głównej restauracji. Przekąski (12.00-14.00), podwieczorek (16.00-17.00), późne przekąski - kanapki (21.30-02.00), śniadania kontynentalne (02.00-07.00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - bezpłatne w godz. 10.00-02.00. Świeże soki owocowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bogaty program sportowy i animacyjny: mini football, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, boccia, szachy, sala gimnastyczna, centrum fitness, siłownia,  aerobik, łaźnia turecka. Za opłatą: masaże, Spa, sauna, oświetlenie kortów i boisk, bilard, windsurfing, narty wodne, parasailing, motorowe sporty wodne, żeglarstwo, salon gier video. Poza tym: dzienne animacje, wieczorne animacje, dyskoteka (23:00-02:00). Dla dzieci: menu, brodzik, mini klub, plac zabaw, animacje, łóżeczko dziecięce.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Ekskluzywny hotel dla wymagających klientów. Ze względu na bogatą ofertę sportową i animacyjną hotel polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Tworzy jeden kompleks z hotelem Leodykia, zapewniając szereg atrakcji dla klientów chcących aktywnie spędzać czas.

Inne:
www.kirmanhotels.com


Grand Seker Hotel   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel składa się z siedmiu budynków położonych w przepięknym, dobrze utrzymanym ogrodzie z roślinnością śródziemnomorską. Oddalony o 300 m od szerokiej piaszczystej plaży ( jedna z najładniejszych plaż na całej Riwierze), w turystycznym regionie Kumkoy- ok. 8 km od Side, ok. 13 km od miejscowości Manavgat i ok. 60 km od lotniska w Antalyi. Do Side i okolicznych miast dogodny dojazd publicznymi busami (przystanek autobusu ok. 100 m od hotelu).

Pokoje:
W hotelu znajduje się 388 pokoi funkcjonalnie urządzonych i przytulnych pokoi 2- osobowych z możliwością 1 dostawki w formie rozkładanej sofy o powierzchni ok. 27 m2. Pokoje wyposażone są w łazienkę z wanną i suszarką do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację (pokoje w budynku głównym - klimatyzacja centralna), balkon ( część pokoi z balkonem francuskim), telefon, mini bar (1 butelka wody dziennie bezpłatnie, pozostała konsumpcja za dopłatą), tv-sat (brak polskich kanałów), sejf (ok. 2 EUR/ dzień), Internet Wi-Fi za opłatą. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. W hotelu  dostępne są 2 rodzaje pokojów rodzinnych: pokój jednopomieszczeniowy z dostawką w formie łóżka piętrowego, oraz na potwierdzenie pokój dwupomieszczeniowy o powierzchni ok. 42 m2 dla max 5 osób.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie,7 wind, sala telewizyjna, dwa baseny w tym jeden ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, 2 brodziki . Wszystkie baseny ze słodką wodą. Wydzielona prywatna plaża, leżaki i parasole bezpłatnie przy basenie i na plaży, ręczniki plażowe (pobranie i wymiana płatna 0,5 EUR). Restauracja główna z  tarasem zewnętrznym, restauracja rybna a’ la carte na plaży, 5 barów: lobby bar, restaurant bar, 2 bary przy basenie i przy plaży, łaźnia turecka, fitness; za opłatą: mini market, fryzjer, pralnia, kącik internetowy.W restauracji głównej dostępne foteliki dla dzieci.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadanie (07.30-10.00) lunch na plaży (12.00- 14.00) lunch w restauracji głównej (12.30-14.00), przekąski w snack bar (14:00-17.00) (w soboty oraz w czasie lunchu zamknięte),  ciastka, kawa, herbata (16.00-17.00) kolacja (19.00-21.00), nocna zupa (23.00-24.00) Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10.00-24.00 (Lobby Bar, Pool Bar) oraz w barze na plaży w godz. 10.00-17.00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Na terenie hotelu do dyspozycji 2 korty tenisowe (oświetlenie za opłatą), minigolf, boisko, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, rzutki, szachy, boccia, gimnastyka, step, siłownia plac zabaw dla dzieci. Za opłatą: bilard, masaże, sauna, sporty wodne na plaży, wypożyczalnia samochodów. W hotelu odbywają się liczne animacje (sześć razy w tygodniu, animacje dzienne i wieczorne), a raz na 2 tygodnie organizowany jest wieczór turecki.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Hotel polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi ze względu na świetne animacje i infrastrukturę rekreacyjną, duży ogród i spokojną okolicę. Hotel słynie z dobrej, urozmaiconej kuchni.

Inne:

www.grandsekerhotel.com.tr
Leodikya Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy, rozległy, nowoczesny kompleks wypoczynkowy z licznymi udogodnieniami, w niewielkiej miejscowości hotelowej Alara, w rejonie Okurcalar, ok. 90 km od lotniska w Antalyi, ok. 25 km od miejscowości Manavgat, ok. 15 km od Avsallar oraz ok. 33 km od Alanyi. Hotel położony jest bezpośrednio przy szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży (plaża oznaczona Niebieską Flagą). Najbliższy przystanek autobusu znajduje się 500 m od hotelu. Hotel należy do sieci Kirman Hotels, część infrastruktury dzieli z sąsiednim hotelem Arycanda, należącym do tej samej sieci. Hotel został wybudowany w 2007 roku, ostatni, częściowy remont w 2012.

Pokoje:
242 pokoje położone na 6-ciu piętrach. Wszystkie są przestronne i nowocześnie urządzone, powierzchnia ok 28 m2, mogą zakwaterować 3 dorosłych lub 2 dorosłych i 2 dzieci.  Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga jako rozkładana sofa. Pokoje wyposażone są w łazienkę z wanną,  suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, minibar , sejf (za opłatą ok. 2 EUR/ dzień) klimatyzację centralnie sterowaną, taras lub balkon w większości pokoi,. Możliwość wstawienia łóżeczka dla  dziecka (0-2lat) bezpłatnie. Na zapytanie i potwierdzenie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe połączone drzwiami, powierzchnia ok. 45 m2, oraz pokoje typu junior suite o powierzchni ok. 40 m2 składające się z jednego pomieszczenia. W hotelu istnieje niewielka ilość pokoi bez balkonu i tarasu oraz pokoi w przyziemiu wykorzystywanych w szczycie sezonu (wyposażenie takie samo jak w pozostałych pokojach). Nie ma możliwości wyboru typu pokoju.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 4 windy, lobby, Internet Wi-Fi w lobby (bezpłatny), sala telewizyjna, taras słoneczny, zadbany ogród z roślinnością śródziemnomorską, amfiteatr.  Restauracja główna, 3 restauracje a’la carte (otomańska, śródziemnomorska, chińska - można bezpłatnie skorzystać raz na pobyt, po wcześniejszej rezerwacji (restauracje tematyczne otwarte w sezonie od połowy maja do połowy września) bary: lobby bar, bar przy basenie, snack bar, point bar, disco bar, wine house, chardak bar (od połowy maja) 1 basen odkryty z 3 zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, basen kryty (wszystkie ze słodką wodą). Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie; brodzik dla dzieci o głęb. 0.5 m; piaszczysto-żwirowa, szeroka plaża z łagodnym zejściem do wody z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Plaża oznaczona niebieską flagą. Dodatkowo płatne- opiekunka do dziecka, salon gier, fajka wodna, sklepy, pralnia/czyszczenie chemiczne, opieka lekarska, fryzjer, centrum Spa.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie (07.00-10:00) lub późne śniadanie (10.00-10.30), lunch (12.30-14.30) i kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu w głównej restauracji. Przekąski (12.00-14.00), podwieczorek (16.00-17.00), późne przekąski - kanapki (21.30-02.00), śniadania kontynentalne (02:00-06:00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - bezpłatne w godz. 10.00-02.00. Świeże soki owocowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bogaty program sportowy i animacyjny: mini football, koszykówka, tenis ziemny, tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, boccia, szachy, sala gimnastyczna, centrum fitness, siłownia,  aerobik, łaźnia turecka;  za opłatą: masaże, spa, sauna, oświetlenie kortów i boisk, bilard, windsurfing, narty wodne, parasailing, motorowe sporty wodne, salon gier video.  Poza tym: dzienne animacje, wieczorne animacje, dyskoteka (23:00-02:00). Dla dzieci: menu, brodzik, mini klub, plac zabaw, wioska indiańska dla dzieci, animacje, łóżeczko dziecięce.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Ekskluzywny hotel dla wymagających Klientów. Ze względu na bogatą ofertę sportową i animacyjną, hotel polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi oraz osobom nastawionym na aktywny wypoczynek.

Inne:

www.kirmanhotels.com
Lonicera Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w miejscowości Turkler, na zadbanym i ogrodzonym terenie o powierzchni 90 000 m2, bezpośrednio przy piaszczystej, choć niezbyt szerokiej plaży (wejście do wody kamieniste, zalecane obuwie kąpielowe). W pobliżu centrum handlowe, kilka barów, sklepów, restauracji. Szerszy wybór rozrywek w Alanya Centre (ok. 20 km), dokąd kursują dolmusze, przystanek 200 m. od hotelu. Hotel składa się z 4 budynków, goście mogą bez przeszkód przemieszczać się między budynkami i korzystać z dowolnych atrakcji każdego z nich. Do lotniska w Antalyi ok. 100 km. Hotel został otwarty w 1990 r., ostatni remont w 2011 r.

Pokoje:
552 pokoje zlokalizowane w 4 budynkach . Standardowe pokoje 2- osobowe o powierzchni 19-23 m2 (możliwość komfortowego zakwaterowania 2 osób dorosłych i 1 osoby na dostawce lub na życzenie, 2 osób dorosłych i dwójki dzieci)  dostawka w formie rozkładanej sofy. Pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, sejf (płatny ok. 2 EUR/ dzień), TV Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, lodówkę oraz nieduży balkon. Większość pokoi odnowiona. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Pokoje przytulne, ale dość małe, ewentualne dostawki zmniejszają powierzchnię pokoju. Na zapytanie możliwe pokoje rodzinne 1-pomieszczeniowe o powierzchni ok. 32 m2 lub 2-pomieszczeniowy o powierzchni ok. 42m2.

Do dyspozycji gości:
W każdym budynku hotelowym recepcja 24h, 2 windy, obszerne lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatny, kącik telewizyjny, sala konferencyjna, mini market. Restauracja główna, położona przy plaży restauracja rybna- czynna od połowy maja, 2 baseny kryte, 4 baseny odkryte z wydzielonymi brodzikami dla dzieci, 2 baseny ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, 3 bary przy basenach, 6 innych barów (3 lobby bar, disco bar, Fast food bar, bary w restauracjach), taras słoneczny. Parasole, leżaki, ręczniki przy basenach i na plaży bezpłatnie. Za opłatą: fryzjer, pralnia, galeria handlowa, wypożyczalnia samochodów, kącik internetowy, sala gier.

Wyżywienie:
All inclusive śniadanie (07.00-10.30), lunch (12.30-14.30) kolacja (19.30-21.30) w formie bogatego bufetu, popołudniowe przekąski w barach (placki Gozleme 11:00-16:00 fast food 11:00-16:00, owoce i słodycze (10:00-17:00), kawa i ciastko (16:00-18:00), nocny posiłek (23.00-06.00), napoje bezalkoholowe (nie dotyczy świeżych soków) i lokalne alkoholowe (raki, wódka, gin, wino, piwo, likiery) w godzinach 10.00-02.30.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny w ciągu dnia i wieczorami. 2 korty tenisowe (oświetlenie za opłatą), kort do squasha, boisko do piłki nożnej i koszykówki, badminton, tenis stołowy, sala gimnastyczna, siłownia, jacuzzi, sauna, łaźnia turecka (za opłatą), dyskoteka w godzinach 23:00-02;30, wieczorne show, np. muzyka na żywo. Mini-kino dla 30 osób. Dodatkowo płatne: bilard, centrum Spa,  masaże, napoje na dyskotece, korzystanie z boisk do piłki nożnej, sporty wodne na plaży. Dla dzieci mini klub, plac zabaw dla dzieci, mini disco.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Dobra oferta dla rodzin z dziećmi ze względu na duży teren hotelu, szeroki wybór atrakcji, bogaty program all inclusive oraz atrakcyjne położenie na plaży. Hotel w ofercie od wielu sezonów.

Inne:

www.lonicera.com.tr
Melissa  zdjecie hotelu

Hotel:
Niewielki, kameralny hotel składający się z dwóch budynków zlokalizowanych blisko tętniącego życiem centrum Alanyi. Polecamy szczególnie parom oraz osobom młodym nastawionym na wieczorne rozrywki i zwiedzanie. Hotel posiada 120 pokoi, w 2010 r. przeszedł gruntowną renowację.

Lokalizacja:
Usytuowany ok. 2 km od ścisłego centrum Alanyi z pięknym portem, licznymi barami, restauracjami, bazarem i sklepami. Tylko ok. 50 m od słynnej plaży Kleopatry (przejście przez ulicę). Najbliższy przystanek lokalnej komunikacji (dolmusza) znajduje się ok. 100 m od hotelu. Odległość od lotniska w Antalyi ok. 125 km.

Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy z  możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka, z łazienką (WC, prysznic lub wanna, suszarka). Wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację (depozyt za pilota- ok. 10/EUR), telefon, TV-sat, lodówkę, sejf (dodatkowo płatny) umeblowany balkon lub taras.

Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, 2 windy, restauracja, bar przy basenie, bar hotelowy (service bar), sklepik, lobby, fryzjer, Internet wi-fi w lobby (dodatkowo płatny 2 EUR/dzień), przechowalnia bagażu, pralnia (dodatkowo płatna). Poza tym basen z wydzielonym brodzikiem, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, na plaży odpłatnie około 6 EUR/dzień/komplet. Hotel nie prowadzi serwisu ręczników plażowych.

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: raz w tygodniu wieczór turecki, siatkówka plażowa, tenis stołowy.
Odpłatnie: sauna, łaźnia turecka, sporty wodne na plaży (skutery wodne, kajaki, parasailing, nurkowanie, rowery wodne i inne).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie od 7.30 do 10.00, lunch w godzinach 12.30-14.00 i kolacja 19.00-21.00. W trakcie dnia drobne przekąski (kawa i herbata w godz. 16.30-17.00), napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe w barze w hotelu od godziny 10.00 do 23.00 oraz w barze przy basenie w godzinach 10.00-18.00. Bar na plaży płatny dodatkowo. All Inclusive nie obejmuje napoi importowanych, soków ze swieżych owoców, kawy po turecku i lodów.

Kategoria lokalna ***

http://www.melissa-hotel.net/
Meryan  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki i ekskluzywny hotel położony jest w spokojnej miejscowości Okurcalar, w odległości ok. 90 km od lotniska w Antalyi, ok.  30 km od Side, ok. 36 km od Alanyi, ok. 15 km od miejscowości Avsallar. Do centrum Alanyi i Side dogodne połączenia lokalnym transportem autobusowym. Hotel znajduje się w pięknym ogrodzie,  bezpośrednio przy szerokiej piaszczysto - żwirowej plaży z pomostem z bezpłatnymi leżakami i parasolami (kamieniste wejście do morza, zalecane obuwie kąpielowe).

Pokoje:
Hotel oferuje 337 pokoi z widokiem na basen i ogród, na morze (widok boczny) lub na okolicę hotelu. Przestronne, gustownie urządzone pokoje z balkonami i łazienkami zostały wyremontowane na przełomie 2009 i 2010 roku. Pokoje standardowe  mają powierzchnię  ok. 24 m2. W każdym pokoju duże łóżko 2-osobowe oraz 1-osobowe, lub 2 łóżka 2-osobowe ( druga dostawka w formie składanego łóżka)  łazienka z wanną lub prysznicem, suszarka do włosów, klimatyzacja centralnie sterowana, TV Sat, mini bar (uzupełniany 1 raz dziennie), telefon, sejf (depozyt  5 euro  i opłata ok. 1 euro/dzień). Internet Wi-Fi płatny ok. 1 EURO/dzień. Brak bezpłatnego Internetu Wi-Fi. Na zapytanie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe o powierzchni ok 40 m2.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., przestronne i elegancki lobby hotelowe, bezpłatny Internet Wi-Fi w lobby, sala telewizyjna, przepiękny ogród z bujną, tropikalną roślinnością, prywatna piaszczysto - żwirowa plaża z bezpłatnymi leżakami i parasolami, ręczniki plażowe bezpłatne, wymiana płatna 1 euro,  2 baseny zewnętrzne w tym jeden ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, basen kryty, 2 baseny dla dzieci (wszystkie baseny ze słodką wodą), plac zabaw dla dzieci, mini klub dla dzieci. Restauracja główna, 4 bary: lobby bar czynny 24 h, disco bar (23.00-03.00), bar na plaży (10.00-18.00), bar przy basenie (09.00-24.00), dyskoteka. Płatne dodatkowo: room service, świeżo wyciskane soki owocowe, napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane, pralnia, lekarz, sklep, wypożyczalnia samochodów,  kantor.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07.30-10.00), lunch (12.00-14.00), kolacje (19.00-21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji głównej; późne śniadania (10.00-10.30),  przekąski w ciągu dnia (14.00-15.00), przekąski z kawą i słodyczami (16.30-17.30), późny posiłek (zupa, spaghetti 23.00-24.00) serwowane w restauracji Panorama,  lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w barach w godzinach ich otwarcia: lobby bar: 24 h, disco bar 23.00-03.00, beach bar 10.00-18.00, pool bar 09.00- 24.00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Centrum Spa: łaźnia turecka i sauna w cenie ( zabiegi płatne dodatkowo), kort tenisowy, tenis stołowy, siatkówka, koszykówka, rzutki, aerobik, siłownia, sala fitness, aquapark. Hotel prowadzi bogate codzienne programy animacyjne.. Ponadto płatne: peeling, masaże i zabiegi kosmetyczne, lekcje nurkowania, bilard, kafejka internetowa, sporty motorowodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Hotel w ofercie od wielu sezonów, wymarzony na spokojny urlop. Wielu zadowolonych klientów. Przepiękny tropikalny ogród. Rodzinna atmosfera i wyśmienita kuchnia.

Inne:

www.meryan.com.tr
Tac Premier   zdjecie hotelu
Położenie:
Świetna lokalizacja 1 km od ścisłego centrum Alanyi, od słynnej plaży Kleopatry dzieli go jedynie 50 m. Najbliższy przystanek dolmusza znajduje się  zaledwie 15 m od hotelu. Obok hotelu liczne kawiarnie i sklepiki oraz kantor. Hotel został zbudowany w 1995 roku, w 2011 przeszedł ostatnią renowację. Hotel składa się z siedmiu budynków połączonych mostami i tarasami. Do lotniska w Antalyi ok. 125 km.

Pokoje:
254 elegancko urządzone pokoje o powierzchni 19-23 m2, które mogą zakwaterować maksymalnie 3 osoby dorosłe (lub 2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 12 lat)- dostawki w formie normalnych łóżek lub rozkładanej sofy. Pokoje są wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, TV Sat., , indywidualnie sterowaną klimatyzację (depozyt za pilota ok. 10 EUR), sejf (płatny dodatkowo ok. 2 EUR/ dzień), lodówka (woda bezpłatnie tylko podczas check in, dalsza konsumpcja płatna dodatkowo), w większości pokoi umeblowany balkon lub taras. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe, powierzchnia 40-55 m2 ( część pokoi z aneksem kuchennym).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 8 wind, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, przechowalnia bagażu,   restauracja główna, 3 bary: bar przy basenie, lobby Bar, Terrace bar, basen o nieregularnych kształtach z wydzieloną częścią dla dzieci (ze słodką wodą), basen kryty- relaksacyjny, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami i parasolami, plaża 50 m od hotelu (przejście prze ulicę) z płatnymi leżakami i parasolami (ok.6 EUR/ dzień za komplet). Brak ręczników plażowych i basenowych. Za opłatą: stanowisko internetowe (ok. 2 EUR/ godz), pralnia, sklep, centrum Spa.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie (07.30-10.00), późne śniadanie (10.00-10:30), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00- 21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji główne, przekąski w snack barze (14.00- 15.00), kawa/ herbata (15.00- 16.00), nocne przekąski (23.30- 24.00), napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe w lobby bar, barze na tarasie oraz w barze przy basenie (10.00- 24.00). Płatne dodatkowo: świeżo wyciskane soki, importowane napoje alkoholowe oraz napoje w godzinach 24.00- 07.30, kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Sauna, siłownia, tenis stołowy, dzienny i wieczorny program animacyjny (pokazy, muzyka na żywo, wieczór turecki, aqua aerobic), mini disco dla dzieci, za opłatą: Spa & wellness, fotograf, studio tatuażu, serwis plażowy (leżaki i parasole) oraz bar na plaży, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Znakomita lokalizacja przy przepięknej plaży Kleopatry i w pobliżu bogatej oferty życia nocnego, jaką daje Alanya. Elegancki i nowoczesny hotel za rozsądną cenę. Polecamy osobom szukającym rozrywki i rodzinom ze starszymi dziećmi. Hotel w ofercie od wielu sezonów.

Inne:

www.tacpremierhotel.com
Hotel Vera Club Mare  zdjecie hotelu

Hotel Vera Club Mare 5**** (Ultra All Inclusive) Bogazkent

Plaża 0 m, Dla aktywnych, Dla rodzin, Animacje, All Inclusive, Spa

Położenie: 
Luksusowy i elegancki ośrodek, wybudowany w 2008 roku (ostatni częściowy remont w 2012 roku), zlokalizowany jest bezpośrednio przy szerokiej 150- metrowej piaszczysto-żwirkowej plaży (zalecane obuwie dla dzieci), ok 500 m od centrum niewielkiej miejscowości Bogazkent, ok 10 km do Belek słynącego z bogatego zaplecza golfowego, oferującego bardzo szeroki wybór pubów, restauracji, sklepów (500 m od hotelu przystanek Dolmuszy), oraz 40 km od lotniska w Antalyi, ok 150 km od lotniska w Gazipasa.

Pokoje: 
W hotelu znajduje się 370 pokoi ( 292 standardowe, 74 rodzinne i 4 suity) Pokoje standardowe  o pow. około 28 m2 są  komfortowo i nowocześnie urządzone. W pokojach można zakwaterować 2 osoby dorosłe i dorosłego lub dziecko na dostawce, lub dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci na dostawkach. Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga w formie rozkładanej kanapy. Wszystkie pokoje posiadają: łazienkę z suszarką, TV, telefon, minibar (w dniu przyjazdu woda i soki gratis, w kolejnych dniach konsumpcja za opłatą), bezpłatny sejf, klimatyzację centralnie sterowaną, balkon lub taras. Pokoje rodzinne składają się z dwóch pomieszczeń połączonych drzwiami, powierzchnia 35 m2 i mogą zakwaterować max 5 osób. Wyposażenie jak w pokoju standardowym. Pokoje z widokiem na góry lub morze (nie ma możliwości dopłaty- dostępność potwierdzana w recepcji w dniu przylotu). Możliwość wstawienia bezpłatnie łóżeczka dla dziecka (0-2 lat).

Do dyspozycji gości: 
Niezwykle bogata oferta rekreacyjna, na którą składają się: 2 baseny zewnętrzne, w tym jeden z 3 zjeżdżalniami, 1 basen kryty, 2 brodziki dla dzieci ( jeden kryty), basen relaksacyjny (tylko dla dorosłych - w centrum spa, za opłatą), leżaki i parasole przy basenach, szeroka piaszczysta plaża z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Ręczniki plażowe- bezpłatnie. We wszystkich basenach woda słodka. Dodatkowo na terenie hotelu: recepcja 24 h, 4 windy, lobby z TV, 4 restauracje (główna, oraz 3 restauracje a'la carte włoska, turecka, rybna - dostępne po uprzedniej rezerwacji i opłacie 5 EUR), 5 barów (w lobby, na plaży, przy basenie, snack bar oraz servis bar), dyskoteka ( 23:00-02:00). Za opłatą: bogato wyposażone centrum SPA pralnia, fryzjer, kantor w recepcji, apteka, lekarz, opiekunka, game room, wifi w lobby bezpłatnie.

Wyżywienie:
Formuła Ultra All Inclusive dostępna 24h: śniadania (07.00-10.00), lunch (12.30-14.30), wieczorny bufet dla dzieci (17:30-18:30), kolacje (19.00-21.30), przekąski w ciągu dnia (np. pizza, pita, 12.00-16.00), nocna zupa (23.30-00.30), bufet dla dzieci (11.30-12.30 i 18.30-19.30) (bar przy basenie 10.00-24.00, bar w lobby 24 h, bar w dyskotece 23.00-02.00, kawa, herbata w ciągu dnia, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe importowane.

Program sportowy i animacyjny:
Korty tenisowe, tenis stołowy,  bilard (za opłatą), mini golf, mini football, siatkówka plażowa, koszykówka, aqua aerobic, rzutki, boccia; sporty wodne na plaży (dodatkowo płatne): wind surfing, kajaki, narty wodne. Mini klub dla dzieci (w wieku 4-12 lat) oraz zajęcia dla starszych dzieci (13-16 lat), plac zabaw dla dzieci, Bogato wyposażone centrum odnowy biologicznej: łaźnia turecka, sauna, masaże (dodatkowo płatne), jacuzzi, fitness, kosmetyczka (dodatkowo płatne). Hotel słynie z bardzo atrakcyjnego programu animacyjnego (dyskoteki, występy na żywo, koncerty, pokazy).

Kategoria lokalna:
*****


Naszym zdaniem:
Znakomity hotel o wysokim standardzie i bardzo bogatej ofercie rekreacyjnej. Malownicze położenie. Polecany rodzinom z dziećmi i osobom aktywnym. Dla wymagających.

 
Magnolia - Alanya  zdjecie hotelu

Hotel: 

Dzięki swojej lokalizacji stanowi rewelacyjną propozycję zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla młodych osób szukających spokojnego miejsca na wakacyjny wypoczynek. Hotel Magnolia to funkcjonalnie urządzony, sześciopiętrowy obiekt otoczony zadbanym, zielonym terenem, oferujący łącznie 83 pokoje (większość pokoi z bocznym widokiem na morze).

Lokalizacja:
Hotel  położony  w urokliwej, niewielkiej miejscowości Turkler/Avsallar ok. 22 km od tętniącej życiem Alanyi. Bezpośrednio przy hotelu liczne sklepiki, kawiarnia i restauracja. Do piaszczysto-żwirowej plaży, z łagodnym zejściem do wody  jest ok. 300 m (przejście przez ulicę). Obiekt posiada dogodne połączenie z centrum Alanyi taksówką albo dolmuszami (przystanek znajduje się ok. 15 m od hotelu). W odległości ok. 105 km od lotniska w Antalyi.

 

Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy pokój z możliwością jednej dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej o powierzchni ok. 24 m², z łazienką (prysznic lub wanna, WC, suszarka do włosów). Wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, telefon, lodówka z mini barem (za opłatą), sejf (ok. 2 EUR/dzień plus 10 EUR depozyt), balkon lub taras. Wi-fi w pokoju za dodatkową opłatą (ok. 7 EUR/dzień lub ok. 20 EUR/tydzień).

Pokój typu family: przestronny pokój rodzinny składający się z pokoju dziennego z oddzielną sypialnią, o łącznej powierzchni ok. 35 m², z łazienką (prysznic lub wanna, WC, suszarka do włosów). Wyposażony jak pokój typu standard.

 

Wyposażenie i usługi hotelu:

Recepcja, lobby, winda, restauracja główna serwująca dania kuchni międzynarodowej (część restauracji na powietrzu), bar, restauracja a'la carte, punkt wymiany walut, kącik internetowy, fryzjer, pralnia, sala konferencyjna, mały sklep, animacje oraz kilka razy w tygodniu wieczorne programy rozrywkowe. Leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie.

 

Sport i rekreacja :

Bezpłatnie: basen ze słodką wodą z brodzikiem dla dzieci, 2 duże zjeżdżalnie, tenis stołowy, bilard, siłownia, plac zabaw dla dzieci i mini club.

Odpłatnie: sauna, masaż, hamam, sporty wodne na plaży (kajaki, rowery wodne, windsurfing, nurkowanie, banany), kort tenisowy (w sąsiednim hotelu).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania od 07:30 do 10:00, lunch w godzinach 12:30-14:00 oraz kolacje od 19:30 do 21:30 w formie bufetu. W ciągu dnia lekkie przekąski w godzinach 14:00-18:00 oraz kawa i ciastka 17:00-18:00 oraz zupa 23:00-24:00. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe dostępne są w godzinach 10:00-24:00 w wyznaczonych barach (na plaży w ramach AI bezpłatne wyłącznie napoje bezalkoholowe). Dodatkowo płatne: alkohole importowane, lody, soki wyciskane ze świeżych owoców, cappuccino, napoje butelkowane, kawa po turecku oraz restauracja a'la carte.

Kategoria lokalna: ****

www.hotelmagnolia.com
White Gold Hotel   zdjecie hotelu
Położenie:
Ok. 50 m od ładnej, szerokiej, piaszczystej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza (przejście ulicą lub podziemnym tunelem) ok. 4 km od centrum Alanyi, ok. 60 km od Side oraz ok. 140 km od lotniska w Antalyi. Hotel wybudowany został w 2011 roku.

Pokoje:
173 gustownie, nowocześnie urządzone pokoje o powierzchni ok 25m2. 2-osobowe, z możliwością 1 dostawki w formie normalnego łóżka, wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat., Internet Wi-Fi,  minibar (woda dostępna bezpłatnie, pozostała konsumpcja za opłatą) oraz sejf (za opłatą 1 EUR/ dzień). Pokoje posiadają balkony. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie). Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe dla max 5 osób oraz pokoje typu junior suite- 1 pomieszczeniowe mogące zakwaterować max 2 osoby dorosłe i dwójkę dzieci.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., lobby, sala konferencyjna, Internet Wi-Fi bezpłatnie na terenie całego hotelu, 2 windy, duży basen ze zjeżdżalnią i wydzielonym brodzikiem (słodka woda), leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie, taras słoneczny na dwóch poziomach. Ręczniki plażowe płatne 0,50 EUR/dzień + depozyt 10 euro. Za opłatą: pralnia, wypożyczenie czajnika, room service, kafejka internetowa, kantor, opieka medyczna, market, wypożyczalnia rowerów, fryzjer, centrum Spa.

Wyżywienie:
All Inclusive - posiłki w formie bufetu: śniadanie (07.00-09.00), późne śniadanie (09.00-10.00), lunch (12.30-14.00), przekąski (12.00-16.30), podwieczorek (17.00-18.00), kolacje (19.00-21.00) oraz nocne przekąski (22.00-23.00). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe podawane bezpłatnie w wyznaczonych barach i restauracjach (10.00-23.00). Importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, lody oraz soki ze świeżych owoców za dodatkową opłatą. Bar na plaży - posiłki i napoje za opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Tenis stołowy, bilard, boisko do siatkówki plażowej, rzutki, sauna, łaźnia turecka, fitness, aerobik, piłka wodna oraz za dodatkową opłatą: centrum Spa oraz centrum sportów wodnych na plaży. W sezonie hotel organizuje animacje dzienne i wieczorne, pokazy, konkursy. Dyskoteka (23.00-03.00 - napoje dodatkowo płatne). Dla dzieci: pokój zabaw dla dzieci w wieku 4-12, mini klub, animacje dziecięce.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Nowy, elegancki hotel, doskonałe położenie to świetna propozycja dla par chcących spędzić spokojny urlop i jednocześnie korzystać z uroków wieczornego życia w Alanyi.

Inne:

www.whitegoldhotel.com.tr
Kleopatra Ada   zdjecie hotelu

Hotel:
Kameralny hotel o dobrej lokalizacji, idealny dla osób, które lubią korzystać z atrakcji, jakie oferuje pełen życia, wakacyjny kurort - Alanya. W pobliżu znajdują się liczne bary, restauracje, kawiarnie i sklepy. Ostatnia renowacja hotelu została przeprowadzona w 2010 roku. Czteropiętrowy, miejski obiekt dysponujący łącznie 123 pokojami dla gości.
 
Lokalizacja:
Hotel usytuowany jest w strefie turystycznej Alanyi zaledwie ok. 2 km od ścisłego centrum kurortu, gdzie każdy miłośnik nocnych rozrywek i zakupów znajdzie coś dla siebie. Od słynnej piaszczystej plaży Kleopatry oddalony jest o ok. 100 m, przejście przez ulicę. W odległości ok. 50 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy. Odległość od lotniska w Antalyi ok. 120 km.
 
Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy o powierzchni około 22m² z możliwością jednej dostawki wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę z WC, prysznicem oraz suszarką, TV-sat, telefon, sejf (odpłatnie ok. 2 EUR/dobę) oraz mini-bar (odpłatnie), balkon lub taras. Hotel oferuje również pokoje rodzinne z możliwością zakwaterowania maksymalnie 4 osób (2 pomieszczenia nieoddzielone drzwiami).
 
Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, restauracja główna, restauracja a'la carte, lobby bar, bar przy basenie, kawiarenka internetowa (odpłatnie, ok. 3 EUR/60 min), Wi-Fi w lobby hotelowym bezpłatnie, lekarz, fryzjer, winda, salka konferencyjna, sala telewizyjna, mini-market. Dwa razy w tygodniu organizowany jest wieczór turecki. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie, na plaży odpłatnie (wykupienie zestawu plażowego jest tańsze w hotelu). 

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: basen, tenis stołowy, rzutki, siatkówka plażowa.
Odpłatnie: łaźnia turecka, bilard (ok. 5 EUR), sauna, masaż, sporty wodne na plaży. Za dopłatą: bilard, rzutki, tenis stołowy.
 
Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie od 08:00 do 10:00, obiad od 12:00 do 14:00 oraz kolacja od 19:00 do 21:00, posiki serwowane w formie bufetu, po południu kawa, herbata i ciasto, lokalne napoje alkoholowe oraz napoje bezalkoholowe serwowane w godzinach 10:00–23:00. W barze na plaży dostępne są napoje bezalkoholowe oraz przekąski w godzinach 10:00-17:00.
 
www.kleopatraada.feriahotels.com 
Kleopatra Beach   zdjecie hotelu

Hotel:
Ze względu pobliskie bary, restauracje, kawiarnie i sklepy hotel w szczególności polecany dla młodych osób pragnących korzystać z uroków życia nocnego Alanyi. Ten popularny obiekt hotelowy od lat słynie ze wspaniałej, wakacyjnej atmosfery i posiada liczne grono stałych gości. Składa się z trzech budynków pięciopiętrowych (A, B i C), dysponując łącznie 203 pokojami.
 
Lokalizacja:
Hotel posiada świetną lokalizację w strefie turystycznej Alanyi, ok. 1,3 km od ścisłego centrum kurortu, gdzie znajdziemy szeroką ofertę rozrywkowo-usługową. Od słynnej, piaszczystej plaży – Kleopatra Beach oddalony zaledwie o ok. 50 m, przejście do plaży przez ulicę. Hotel posiada dogodne połączenie z sąsiednimi miejscowościami - przystanek autobusowy znajduje się w odległości ok. 50 m od hotelu. Odległość od lotniska w Antalyi ok. 125 km.
 
Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dostawek dla dzieci wyposażony w klimatyzację, łazienkę z WC, prysznicem oraz suszarką, TV-sat, telefon, sejf (dodatkowo płatny ok. 2 EUR/dzień), lodówkę i balkon lub taras.
 
Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, restauracja główna, restauracja a'la carte, lobby bar, bar przy basenie, snack bar, bar na plaży, kafejka internetowa (ok. 5 EUR/60 min), Wi-Fi w lobby hotelowym bezpłatnie, mini-market, lekarz, fryzjer, sala konferencyjna na 150 osób, dwie windy, sala telewizyjna. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie, na plaży odpłatnie (ok. 5 EUR/ za dzień/ za komplet). Hotel nie oferuje serwisu ręczników plażowych i basenowych. Dwa razy w tygodniu w godzinach 20:00-23:00 organizowany jest wieczór turecki.
 
Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: 2 baseny (w tym jeden ze zjeżdżalnią czynną w wyznaczonych godzinach), siatkówka plażowa, fitness, łaźnia turecka, tenis stołowy.
Odpłatnie: sauna, zabiegi w łaźni tureckiej, masaż, sporty wodne na plaży.
 
Wyżywienie:
All inclusive: śniadanie od 8:00 do 10:00, obiad 12:30-14:00 oraz kolacja w godzinach 19:00-21:00 serwowane w formie bufetu, po południu kawa, herbata i ciasto, lokalne napoje alkoholowe oraz napoje bezalkoholowe w godzinach 10:00-23:00. W barze na plaży dostępne są napoje bezalkoholowe oraz przekąski w wyznaczonych godzinach.

Kategoria lokalna ****
 
http://www.kleopatrabeachhotel.com
Titan Garden  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w Konakli, ok. 12 km od centrum Alanyi z licznymi sklepami, restauracjami i miejscami rozrywki (łatwy dojazd miejscową komunikacją). Do plaży z łagodnym zejściem do morza ok. 250 m (przejście przez niewielką ulicę). Odległość od lotniska w Antalyi ok. 115 km. Hotel został wybudowany w 2003 roku, ostatni remont w 2012 roku.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 327 pokoi usytuowanych na 6 piętrach, w dwóch budynkach głównych. Pokoje standardowe są przyjemnie i komfortowo urządzone o powierzchni ok 18-24 m2. Maksymalnie zakwaterować można 3 osoby dorosłe lub 2 os. dorosłe i dwoje dzieci na dostawce. Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga w formie rozkładanej sofy. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów, mini bar (woda mineralna w dniu przyjazdu dostępna bezpłatnie, dalsza konsumpcja za opłatą) , TV Sat., telefon (za opłatą), indywidualnie sterowana klimatyzacja, balkon. Hotel dysponuje dwoma rodzajami pokoi rodzinnych (wyposażone jak pokoje standardowe  zlokalizowane w budynku bocznym) : jednopomieszczeniowy o powierzchni ok 28 m2 mogący zakwaterować max. 3 os. dorosłe+1 dziecko, oraz dwupomieszczeniowy o powierzchni ok. 32-48 m2 dla max 4 osób dorosłych. Dostawki w pokojach rodzinnych w formie normalnego łóżka. Możliwość wstawienie łóżeczka dla dziecka 0-2 bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, 2 windy, lobby, Internet Wi-Fi (bezpłatny w recepcji), sala telewizyjna, restauracja główna z tarasem,  3 bary:  lobby bar, snack bar, bar przy basenie. 2 baseny, brodzik dla dzieci i 2 zjeżdżalnie (czynne w określonych godzinach) – ze słodką wodą. Taras słoneczny z leżakami i parasolami – bezpłatnie. Ręczniki plażowe dostępne za opłatą ok.7 EUR/ tydzień, materace do leżaków 1 EUR/ dzień. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne, materace płatne ok.1 EUR/ dzień. Zadbany ogród ze śródziemnomorską roślinnością. Za opłatą: kącik internetowy, pralnia, lekarz, kantor w recepcji, sklepy, wypożyczalnia samochodów.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadanie (07.00-10.00), lunch (12.30-14.00) i kolacja (19.00-21.00) w formie bufetu. Przekąski między posiłkami, kawa, ciastka. Nocna zupa (23.30-00.15). Lokalne napokoje alkoholowe i bezalkoholowe (10.00-24.00) w wyznaczonych barach. Bar na plaży wliczony w All Inclusive. Alkohole importowane, wyciskane soki, kawa po turecku – za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Kort tenisowy (wynajem sprzętu do tenisa - wymagany depozyt), tenis stołowy, siłownia, siatkówka plażowa, koszykówka, mini boisko do piłki nożnej, rzutki, boccia, strzelanie z łuku, łaźnia turecka (zabiegi płatne dodatkowo), mały plac zabaw dla dzieci, amfiteatr. Za opłatą: oświetlenie kortu tenisowego, bilard, piłkarzyki, sauna, masaże, peeling, jacuzzi, sala gier, kącik internetowy, sporty wodne na plaży. Możliwość skorzystania ze Spa w sąsiednim hotelu Titan Select- za opłatą.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:

 Hotel polecamy głównie dla rodzin z dziećmi i osobom nastawionym na aktywny wypoczynek w hotelu. Możliwość korzystania z infrastruktury ogólnodostępnej hotelu 5***** w cenie 4**** (baseny i zjeżdżalnie).Inne:

www.titanhotels.com
Titan Select   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w Konakli, ok. 12 km od centrum Alanyi z licznymi sklepami, restauracjami i miejscami rozrywki. Do piaszczysto- żwirowej plaży hotelowej ok. 250m. (zalecane obuwie plażowe). W pobliżu znajduje się małe centrum handlowe, a w centrum Konakli raz w tygodniu odbywa się tradycyjny turecki bazar. Hotel stanowi jeden kompleks z hotelem Titan Garden. Odległość od lotniska w Antalyi ok. 115 km. Hotel został wybudowany w 2009 roku.

Pokoje:
176 komfortowo urządzonych pokoi 2-osobowych z możliwością 1 dostawki ( w formie rozkładanej sofy) o powierzchni ok. 28m2. Elegancko urządzone, wyposażone w łazienkę z wanną, suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, lodówkę (woda uzupełniania codziennie bezpłatnie), klimatyzacja sterowana indywidualnie, sejf (za opłatą ok 10 EUR/ tydzień). Balkon z meblami ogrodowymi. Możliwość zamówienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Brak pokoi z widokiem na morze.

Do dyspozycji gości:
Elegancki hotel, stanowiący kompleks z hotelem Titan Garden, z którego udogodnień można korzystać (bary all inclusive, baseny, zjeżdżalnie). Recepcja 24h, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatny, 2 windy, 2 sale konferencyjne, kącik telewizyjny, 2 baseny, taras słoneczny z leżakami i parasolami, brodzik, basen kryty - wszystkie ze słodką wodą. Ręczniki plażowe za opłatą (1 EUR/ dzień), materace plażowe (1 EUR/ dzień), klimatyzowana restauracja główna (dostępne wysokie krzesełka w restauracji), 2 restauracje a'la carte  turecka i z owocami morza (do wyboru jedna- raz na pobyt),  3 bary: lobby bar, bar przy basenie i bar na plaży. Za opłatą: kantor, kafejka internetowa (ok. 3 EUR/ godz.), wypożyczalnia samochodów, pralnia, sklepy.

Wyżywienie:
All inclusive. śniadanie (07.00-10.00), późne śniadanie (10.00-10.30), lunch (12.30-14.00), przerwa kawowa (16.30-17.30), kolacja (19.00-21.00) w formie urozmaiconego bufetu w restauracji głównej. Show cooking podczas kolacji. Między posiłkami przekąski dostępne w snack barze na plaży. Nocna zupa (23.30-24.00). Lokalne alkohole, piwo oraz napoje bezalkoholowe w godzinach 10.00-24.00. Alkohole importowane, napoje butelkowane oraz soki ze świeżych owoców i kawa po turecku za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Międzynarodowe animacje w ciągu dnia oraz wieczorne show. Siłownia, fitness, aqua aerobik, boisko sportowe, tenis stołowy, kort tenisowy (oświetlenie za opłatą), rzutki, strzelanie z łuku, dyskoteka ( napoje po północy płatne dodatkowo).  Za opłatą: centrum sportów wodnych na plaży, bilard, sala gier, centrum Spa, jacuzzi również za opłatą. Dla dzieci: mini klub, plac zabaw i mini disco dla dzieci.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Znakomita lokalizacja niedaleko szerokiej plaży w Konakly. Polecamy głównie rodzinom z dziećmi i osobom nastawionym na aktywny wypoczynek. Przyjemnie urządzone pokoje. Wielu zadowolonych klientów.

Inne:

www.titanhotels.com
Drita Resort & Spa  zdjecie hotelu

Hotel:
Komfortowy hotel ze wspaniałą, wakacyjną atmosferą, otwarty w 1997 r., stanowi doskonałą propozycję dla tych, którzy cenią sobie spokój, ale jednocześnie bliskość większego miasta, jakim jest Mahmutlar. Usytuowany na powierzchni ponad 6000 m², z pięknym widokiem na morze i góry Taurus, oferuje świetne zaplecze sportowe i program animacyjny.

Lokalizacja:
Hotel położony w Kargicak - około 3 km od centrum malowniczej miejscowości Mahmutlar, gdzie można zrobić wspaniałe zakupy na lokalnym bazarze. Piaszczysta, prywatna plaża o długości 100 m, z kamienistym zejściem do morza oddalona jest od hotelu ok. 100 m (przejście przez ulicę). Do tętniącej życiem Alanyi ok. 15 km, dogodne połączenie autobusem lub taksówką. Hotel w odległości ok. 140 km od lotniska w Antalyi.

Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy z możliwością jednej dostawki, z łazienką (WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów). Wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, mini-bar (dodatkowo płatny), sejf (2 euro/za dzień), taras, balkon lub balkon francuski.

Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, 2 restauracje: restauracja główna i restauracja a'la carte z kuchnią międzynarodową (dodatkowo płatna), 3 bary, winda, amfiteatr, wi-fi w lobby bezpłatnie, room service (dodatkowo płatny), pralnia (dodatkowo płatna), sklepiki, za opłatą: salon piękności i centrum spa. Parasole, leżaki i materace przy basenie i na plaży bezpłatne, ręczniki plażowe dodatkowo płatne (wypożyczenie ok. 1 EUR  i za wymianę 1 EUR ).

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie
: basen odkryty (ok. 315 m²), 1 zjeżdżalnia, basen kryty (ok. 60 m²), siłownia, kort tenisowy, koszykówka, siatkówka, siatkówka plażowa, mini boisko do piłki nożnej, tenis stołowy, szachy, rzutki, animacje i aqua areobic w ciągu dnia przy basenie, program animacyjny i rozrywkowy dla dzieci i dorosłych.
Odpłatnie: sauna, łaźnia turecka, masaż, oświetlenie kortu, piłki i rakiety do tenisa, bilard, dyskoteka (w sąsiednim hotelu) oraz sporty wodne na plaży - narty wodne, nurkowanie, surfing, rowery wodne, parasailing.

Wyżywienie: 
All Inclusive
: śniadanie od 07:00 do 10:00, późne śniadanie 10:00-10:30, obiad w godzinach 12:30-14:00, przekąski w ciągu dnia (np. pizza, pita, itp. w godzinach 11:00-17:00), oraz kolacja od 19:00 do 21:00. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe od 10:00 do 24:00 w barach przy basenie i w lobby oraz w barze na plaży od 10:00 do 18:00. System All Inclusive nie obejmuje: napoi importowanych, soków ze świeżych owoców, kawy po turecku i lodów.

Kategoria lokalna *****

www.hoteldrita.com

 
Kamelya World Holiday Village  zdjecie hotelu

Hotel:
Bajkowy, luksusowy kompleks hotelowy Kamelya World tworzą trzy hotele: Selin, Fulya oraz część klubowa Kamelya Holiday Village. Cały kompleks położony jest na ogromnym obszarze, przy pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, otoczony rozległym ogrodem. Goście każdego z 3 hoteli mogą korzystać z bogatej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej kompleksu Kamelya World. Hotel składa się  z kilku 2- i 3-piętrowych budynków oraz bungalowów, dysponuje łącznie około 550 pokojami, wyremontowany w 2008 r.

Lokalizacja:
Hotel posiada rewelacyjną lokalizację bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży w odległości ok. 10 km od centrum antycznego miasta Side, w którym znajdziemy mnóstwo restauracji, barów oraz zrobimy zakupy. Przy hotelu znajduje się przystanek autobusowy, z którego można bez problemu dojechać do centrum Side (koszt ok. 2 EUR w jedną stronę). Kompleks znajduje się ok. 60 km od lotniska w Antalyi.

Zakwaterowanie:
Pokój typu deluxe: dwuosobowy, gustownie urządzony z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dostawek dla dzieci wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację, łazienkę z wanną i suszarką do włosów, TV-sat, telefon, radio, sejf (bezpłatnie), mini-bar (codziennie uzupełniany bezpłatnie w napoje bezalkoholowe i piwo), balkon lub taras.

Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, lobby, duża liczba restauracji i barów, w tym restauracje a'la carte czynne od 10.05.: włoska, owoce morza, meksykańska, turecka, chińska (wizyta w jednej, wybranej restauracji raz na tydzień gratis). Pasaż handlowy ze sklepikami, dyskoteka w hotelu Selin, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, kawiarenka internetowa w hotelu Fulya (dodatkowo płatna), pralnia, kantor, centrum spa, bardzo bogaty dzienny i wieczorny program animacyjny, parasole i leżaki przy basenie i na plaży bezpłatnie.

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: kompleks basenów, duży aqua park, kryty basen, korty tenisowe, tenis stołowy, sauna, jacuzzi, łaźnia turecka, fitness klub, koszykówka, aerobik, siatkówka plażowa, piłka wodna, rzutki. Kajaki, rowery wodne oraz windsurfing (dla osób posiadających licencję) w limitowanym czasie.
Odpłatnie: bilard, kręgle i pokój gier w hotelu Selin, wypożyczenie sprzętu i oświetlenie kortów, motorowe sporty wodne na plaży.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie 07:00–10:00, późne śniadanie 10:00-11:00, obiad 12:30-14:30, kolacja w formie bufetu 18:30-21:30, nocna przekąska, dużo przekąsek w ciągu dnia, napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe oraz niektóre alkohole importowane w godzinach 10:00–24:00 w barach na terenie całego kompleksu. Napoje alkoholowe w dyskotece. Jeden z barów w opcji All Inclusive czynny jest przez całą dobę. UWAGA!!! 3 podstawowe posiłki (śniadanie, lunch, kolacja) dostępne tylko w hotelu w którym goście są zakwaterowani.

Kategoria lokalna: *****

http://www.kamelyaworld.com.tr
Kleopatra Ada Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Świetna lokalizacja 2,5 km od ścisłego centrum Alanyi, od słynnej plaży Kleopatry dzieli go jedynie 50 m( przejście przez ulicę). Najbliższy przystanek dolmusza znajduje się  tuż przy hotelu. Obok hotelu liczne kawiarnie i sklepiki oraz kantor. Hotel został całkowicie wyremontowany w 2013 r.

Pokoje:
86 pokoi standardowych usytuowanych na 5 piętrach. Pokoje standardowe o powierzchni ok. 22 m2 mogą komfortowo zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce, lub dwie osoby i dwoje dzieci. Dostawka w formie rozkładanej sofy. Wyposażone są w: łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, klimatyzację, radio,  minibar ( konsumpcja płatna dodatkowo) sejf (ok. 2 EUR/ dzień), TV, Internet Wi-Fi, telefon. Większość pokoi posiada balkon lub taras. Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka ( 0-2 lata) bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., winda, lobby, Internet Wi-Fi, restauracja główna, 2 bary: przy basenie i na plaży. Basen zewnętrzny z wydzielonym brodzikiem dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie, na plaży za dodatkową opłatą (zestaw 2 leżaki +parasolka 5 EUR/ dzień). Brak ręczników kąpielowych. Na terenie hotelu znajduje się także niewielkie centrum spa z którego można korzystać za dodatkową opłatą: masaże, hamam (łaźnia turecka), fryzjer.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie (08:00-10:00) lunch (12:30-14:00) kolacja (19:00-21:00) serwowane w formie bufetu, przekąski (12:00-17:00), kawa i deser (16:00 - 17:00).  Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe dostępne są w barze przy basenie (10:00 - 23:00) oraz w barze przy plaży w wersji soft all inclusive- tylko soft drinki (10:00-17:00).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Tenis stołowy, rzutki, bilard (za opłatą), siatkówka plażowa, sporty wodne na plaży za opłatą. Hotel nie prowadzi animacji.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy, całkowicie wyremontowany hotel, w centrum Alanyi. Polecamy na osób nastawionych na plażowanie na jednej z najsłynniejszych plaż - Kleopatry w ciągu dnia i korzystanie z uroków miasta wieczorami.

Inne:

www.feriahotels.com
Club Konakli Beach  zdjecie hotelu

Hotel:
Komfortowy, stylowo urządzony hotel, który stanowi doskonałą propozycję zarówno dla osób ceniących sobie spokój, ale jednocześnie bliskość większego miasta jak i rodzin z dziećmi. Ponadto jest to miejsce idealne dla osób szukających aktywnego wypoczynku, gdyż oferuje świetne zaplecze sportowe, sporo udogodnień dla dzieci i bogaty program animacyjny. Hotel usytuowany jest na zielonym terenie, składa się z pięciopiętrowego budynku głównego i czterech bungalowów, oferuje łącznie 223 pokoje.

Lokalizacja:
Położony ok. 1500 m od centrum malowniczej miejscowości Konakli, gdzie znajdziemy liczne sklepy, kawiarnie i restauracje. Długa, piaszczysto-żwirowa, prywatna plaża oddalona jest od hotelu o ok. 150 m (prowadzi do niej wewnętrzna droga). Do tętniącej życiem stolicy Riwiery Tureckiej - Alanyi jest ok. 13 km, dogodne połączenie autobusem lub taksówką. W odległości ok. 110 km od lotniska w Antalyi i ok. 55 km od lotniska w Gazipasa.

Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dwóch dostawek dla dzieci, o powierzchni ok. 25 m², z łazienką (WC, wanna lub prysznic, suszarka do włosów). Wyposażony w indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, mini-bar (za  opłatą), sejf (około 2 EUR/dzień), taras lub balkon.

Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, klimatyzowana restauracja, 3 bary: Tarkuaz Bar, bar przy basenie i bar na plaży, 2 windy, punkt wymiany walut, kafejka internetowa, wi-fi w lobby bezpłatnie, amfiteatr, program  animacyjny i rozrywkowy dla dzieci i dorosłych, serwis autobusowy na plażę 5 razy dziennie, wypożyczalnia samochodów, pralnia, sklepiki, centrum spa. Parasole, leżaki i materace przy basenie i na plaży bezpłatne. 

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: baseny ze słodką wodą, basen ze zjeżdżalniami oraz brodzik dla dzieci, basen kryty, kort tenisowy, gimnastyka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, rzutki, piłka wodna, aqua areobic w ciągu dnia przy basenie, plac zabaw dla dzieci.
Odpłatnie: centrum spa, masaż, oświetlenie kortu, piłki i rakiety do tenisa, bilard oraz sporty wodne na plaży - narty wodne, nurkowanie, surfing, rowery wodne, spadochron.

Wyżywienie: 
All Inclusive
: śniadanie od 07:00 do 09:00, późne śniadanie 09:00-10:00, obiad w godzinach 12:30-14:00, przekąski w ciągu dnia (w godzinach 12:00-15:00 i przerwa kawowa 16:00-17:00 oraz wieczorna zupa 23:30-24:00) oraz kolacja od 19:00 do 21:00. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe od 10:00 do 24:00 w wyznaczonych barach. System All Inclusive nie obejmuje: napoi importowanych, soków ze świeżych owoców, kawy po turecku.

Kategoria lokalna: *****

http://www.clubkonaklihotel.com
The Colours of Side  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w turystycznym rejonie Side- Evenseki, ok 600 m od pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Należy do sieci hotelowej The  Colours . Hotel został wybudowany w 2012 roku. Do Side ok. 10 km, do Manavgat ok 14 km. Do obu miejscowości dogodny dojazd lokalnymi środkami transportu.

Pokoje:

W hotelu znajduje się 240 komfortowo i elegancko urządzonych pokoi położonych na 4 piętrach. Pokoje standardowe o powierzchni ok 22 m2 mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce. lub 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci na dostawce. Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga w formie rozkładanej kanapy. Pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe o powierzchni ok. 38 m2 mogące zakwaterować maxymalnie 4 osoby dorosłe i osobę na dostawce. Dostawka w formie łóżka piętrowego. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, minibar, sejf (płatny ok. 2 EUR/ dzień), klimatyzację indywidualnie sterowaną, balkon. Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka ( 0-2 lata) bezpłatnie, wypożyczenie żelazka (ok. 1 EUR).Do dyspozycji gości:
Recepcja czynna 24 h, lobby hotelowe, bezpłatny internet Wi-Fi w lobby, sala telewizyjna, restauracja główna, restauracja włoska a’la carte, 4 bary: lobby, snack, przy basenie i na plaży.  Duży basen zewnętrzny ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, basen częściowo kryty, brodzik dla dzieci- wszystkie baseny ze słodką wodą. Leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie, ręczniki kąpielowe bezpłatne, wymiana 1  EUR/Dzień, wydzielona plaża hotelowa. Do plaży dowozi bus ( kursuje co ok. godzinę). Dodatkowo płatne:  sklepy, fryzjer, centrum spa, pralnia, kantor, lekarz.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie (07.30-09.30), późne śniadanie (09.30-10.30), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji głównej;  przekąski w ciągu dnia (14.00-16.00),  kawa i słodycze (16.00-17.00), lokalne napoje alkoholowe i  bezalkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane w barach: lobby bar: 10:00-24:00, bar przy plaży 10.00-18.00, lunch w barze przy plaży 12:00-14:00, przekąski 14:00-16:00, ciastka 16:00-17:00, bar przy basenie 10:00-24:00. Możliwość skorzystania z restauracji a’la carte raz na pobyt.  Dodatkowo płatne: pozostałe napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane, kawa po turecku, świeżo wyciskane soki.


Program sportowy i animacyjny, SPA:
Centrum Spa: łaźnia turecka w cenie (sauna i  zabiegi płatne dodatkowo), tenis stołowy, siatkówka, rzutki, aerobik, siłownia, sala fitness. Hotel prowadzi codzienny program animacyjny. Ponadto płatne: peeling, masaże i zabiegi kosmetyczne, bilard, kafejka internetowa, sporty motorowodne na plaży. Dla dzieci: miniklub, mini disco, zjeżdżalnie.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Nowy, przyjemnie urządzony hotel w dobrej cenie. Polecamy szczególnie klientom nastawionym na aktywny wypoczynek. Z uwagi na Figloklub hotel polecamy również rodzinom z dziećmi. Jedna z piękniejszych plaż na całej Riwierze.


Inne:

www.thecoloursside.com
The Colours West  zdjecie hotelu
Położenie:
Nowo wybudowany (w 2013 roku) należy do sieci The Colours. Hotel położony jest w niewielkiej miejscowości Gundogdu,  ok. 12 km od Centrum Side, ok. 16 km do miejscowości Manavgat oraz ok. 50 km do lotniska w Antalyi. Około 1 km od hotelu znajdują się sklepy z pamiątkami. Do Side i Manavgat dogodny dojazd lokalnymi środkami transportu. 600 m do plaży.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 230 pokoi standardowych o powierzchni ok 30 m2. Mogą zakwaterować max. 2 osoby dorosłe i 2 dzieci. Dostawki w formie normalnych łóżek, w części pokoi dostawki w formie łóżka piętrowego. 52 pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe o powierzchni ok. 50 m2 dla max. 4 osób dorosłych i 1 dziecka na dostawce (dostawki w formie normalnych łóżek lub łóżek piętrowych- nie ma możliwości wyboru typu łóżek). Wszystkie pokoje są przestronne i nowocześnie urządzone,  wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, minibar, sejf (za opłatą ok. 2 EUR/ dzień) klimatyzację indywidualnie sterowaną, balkon. Możliwość wstawienia łóżeczka dla  dziecka (0-2lat) bezpłatnie. Możliwość wypożyczenia żelazka  ok 1/EUR. Pokoje z widokiem na morze za dopłatą na miejscu (ok. 10 EUR/ dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 5 wind, lobby, Internet Wi-Fi w lobby (bezpłatny), sala telewizyjna, taras słoneczny, amfiteatr. Restauracja główna, 2 restauracje a’la carte  włoska i turecka- można bezpłatnie skorzystać z jednej raz na pobyt, po wcześniejszej rezerwacji, bary: lobby bar, snack bar, bar na plaży, disco bar (napoje płatne dodatkowo),  duży basen zewnętrzny o nieregularnym kształcie z 2 zjeżdżalniami- czynne w określonych godzinach, basen kryty (aktualnie nieczynny z powodu awarii)- oba baseny ze słodką wodą. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie, wymiana płatna 1 EUR/dzień.; brodzik dla dzieci o głęb. 0.5 m;  szeroka piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody z bezpłatnymi leżakami i parasolami.  Do plaży możliwy dojazd  hotelowym busem (kursuje co ok. 1 h). Dodatkowo płatne- opiekunka do dziecka, salon gier, sklepy, kantor,  pralnia/czyszczenie chemiczne, lekarz, fryzjer, centrum SPA.

Wyżywienie:

Ultra All Inclusive: śniadanie (07.30-10.00) lub późne śniadanie (10.00-11.00), lunch (12.30-14.30) i kolacja (19.00-21.30) w formie bogatego bufetu w głównej restauracji. Przekąski (14.00-16.30), podwieczorek (16.00-17.00), późne przekąski - kanapki (23.00-03.00). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane – bezpłatne w godzinach 10:00-24:00. Bar na plaży w godzinach 10:00-18:00, przekąski 14:00-16:00. Dodatkowo płatne: świeże soki owocowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane, konsumpcja po 24:00.Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bogaty program sportowy i animacyjny: tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, boccia, centrum fitness, siłownia,  aerobik, łaźnia turecka;  za opłatą: masaże, Spa, sauna, bilard, windsurfing, sporty wodne na plaży.  Poza tym: dzienne animacje, wieczorne animacje, dyskoteka (23:00-02:00 napoje płatne dodatkowo), Dla dzieci: menu, brodzik, mini klub, plac zabaw, animacje, łóżeczko dziecięce.

Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Nowy, ciekawie urządzony hotel. Przestronne pokoje standardowe gwarantują komfortowy wypoczynek. Z uwagi na Figloklub polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Bogaty program animacyjny.

Inne:

www.thecolourswest.com
Xperia Saray Beach   zdjecie hotelu
Położenie:
Jako jeden z nielicznych położony jest bezpośrednio na szerokiej, piaszczystej i niewątpliwie najpiękniejszej plaży na Riwierze Tureckiej - plaży Kleopatry. W pobliżu wiele sklepów, restauracji, barów, wypożyczalni. Do położonego na skalistym cyplu centrum miasta z twierdzą i portem jachtowym ok. 1 km. Hotel został zbudowany w 1999 roku, w 2011 przeszedł ostatnią renowację. Do lotniska w Antalyi ok. 125 km.

Pokoje:
70 elegancko urządzonych pokoi o powierzchni ok. 18 m2,  mogą zakwaterować maksymalnie 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce (dostawka w formie normalnego łóżka). Pokoje są wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, TV Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, Internet Wi-Fi, sejf (płatny dodatkowo ok. 2 EUR/ dzień), minibar, w większości pokoi umeblowany balkon lub taras. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., winda, lobby, Internet Wi-Fi, przechowalnia bagażu, restauracja główna, 2 restauracje a’la carte, 4 bary: Lobby Bar, Restaurant Bar, Pool Bar, Beach Bar, basen ze zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci (oba baseny ze słodką wodą), basen kryty, leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatne. Ręczniki plażowe dostępne bezpłatnie. Za opłatą: stanowisko internetowe (ok. 2 EUR/ godz), pralnia, sklep, centrum Spa, fryzjer.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie (08.00-10.00), późne śniadanie (10.00-10:30), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00- 21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji główne, kawa/ herbata, ciastka (10.00- 18.00), nocna zupa (23.00- 24.00), napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe w lobby bar, barze na tarasie oraz w barze przy basenie (10.00- 24.00). Płatne dodatkowo: świeżo wyciskane soki, lody, importowane napoje alkoholowe oraz napoje po 23:00, kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Sauna, tenis stołowy, bilard, dzienny i wieczorny program animacyjny (pokazy, muzyka na żywo, wieczór turecki, aqua aerobic), za opłatą: Spa & wellness, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Znakomita lokalizacja przy przepięknej plaży Kleopatry i w pobliżu bogatej oferty życia nocnego, jaką daje Alanya. Elegancki i nowoczesny hotel z bardzo dobrymi opiniami.  Polecamy osobom szukającym rozrywki i rodzinom ze starszymi dziećmi.

Inne:
http://www.xperia.com.tr


Royal Palm  zdjecie hotelu

Hotel:
Bardzo popularny hotel, który od lat słynie ze wspaniałej, wakacyjnej atmosfery i posiada duże grono stałych gości. Ze względu na rewelacyjną lokalizację w pobliżu tętniącej życiem Alanyi  hotel w szczególności polecany jest dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Składa się z dwóch budynków dysponując łącznie 184 pokojami.
 
Lokalizacja:
Położony w strefie turystycznej Alanyi, zaledwie około 2 km od ścisłego centrum kurortu z szeroką ofertą rozrywkowo-usługową. Do słynnej plaży – Kleopatra Beach jest tylko ok. 50 m (przejście do plaży przez ulicę). Hotel posiada dogodne połączenie z sąsiednimi miejscowościami - przystanek autobusowy znajduje się w odległości ok. 100 m od hotelu. Odległość od lotniska w Antalyi ok. 120 km.
 
Zakwaterowanie:
Pokój typu standard: dwuosobowy z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka  o powierzchni 24m² z łazienką (wanna lub prysznic, WC, suszarka do włosów). Wyposażony w klimatyzację, TV-sat, kanał muzyczny, telefon, sejf (za opłatą ok. 2 Euro/za dzień), lodówkę i balkon lub taras.
 
Wyposażenie i usługi hotelu:
Recepcja, restauracja główna, winda, restauracja a'la carte, lobby bar, bar przy basenie i na plaży, kafejka internetowa (ok. 5 Euro/ za 60 min), Wi-Fi w lobby hotelowym bezpłatnie, pralnia, sala konferencyjna na 120 osób, sala telewizyjna, dwa razy w tygodniu wieczorne występy. Leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie, na plaży odpłatnie (ok. 5 Euro/za dzień). Hotel nie oferuje serwisu ręczników plażowych i basenowych.

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: 2 baseny (w tym jeden ze zjeżdżalnią czynną w wyznaczonych godzinach), siatkówka plażowa, sala fitness, łaźnia turecka, tenis stołowy, dart.
Odpłatnie: sauna, zabiegi w łaźni tureckiej, masaż, bilard (około 5 Euro/60 min.), sporty wodne na plaży.
 
Wyżywienie:
All inclusive: śniadanie od 08:00 do 10:00, obiad 12:30-14:00 oraz kolacja w godzinach 19:00-21:00 w formie bufetu. W ciągu dnia w wyznaczonych godzinach serwowane są przekąski. Ponadto lokalne napoje alkoholowe oraz napoje bezalkoholowe dostępne są w godzinach 10:00-23:00, w wyznaczonych barach. All inclusive nie obejmuje importowanych napoi, świeżo wyciskanych soków, espresso i kawy po turecku, cappuccino, restauracji a la carte.

Kategoria lokalna: ****

http://kleopatraroyalpalm.feriahotels.com
Hane Garden  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki, rodzinny hotel, wybudowany w 2006 roku (część nowych budynków wybudowana w 2010 roku) należy do sieci PrimaSol. Położony jest w Kumkoy jeden z części turystycznych Side, w spokojnej okolicy. Do historycznego centrum Side ok. 7 km (dogodny dojazd lokalnym środkiem komunikacji), 1 km do centrum handlowego ze sklepami, restauracjami i kawiarniami. Do miejscowości Manavgat ok. 12 km, do lotniska w Antalyi ok. 60 km. Hotel położony jest w odległości ok. 200 m do pięknej, szerokiej, piaszczystej plaży. Hotel składa się z 3 odrębnych części: dwie z budynkami głównymi oraz część z basenem ze zjeżdżalniami- pomiędzy poszczególnymi częściami niewielkie uliczki dojazdowe,  pomiędzy budynkami głównymi możliwość przejścia mostkiem nad ulicą.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 346 pokoi w tym 214 pokoi standardowych o powierzchni ok. 24m2 dla dwóch osób dorosłych i jednej osoby na dostawce (dostawka w formie normalnego łóżka), 76 pokoi dwupoziomowych  (ok. 32 m2) mogących zakwaterować max 4 osoby dorosłe oraz 56 pokoi rodzinnych dwupomieszczeniowych (ok. 39 m2). Pokoje wyposażone są w łazienkę z wanną,  suszarkę do włosów, TV Sat., telefon, minibar (woda za darmo, pozostała konsumpcja za opłatą), czajnik, sejf (za opłatą ok. 2,5 EUR/dzień) klimatyzację indywidualnie sterowaną, balkon. Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 5 wind, lobby, Internet Wi-Fi w lobby (bezpłatny), sala TV, ogród z roślinnością śródziemnomorską,  amfiteatr.  Restauracja główna, włoska restauracja a’la carte (czynna 3 razy w tygodniu, możliwość skorzystania po uprzedniej rezerwacji, za opłatą rezerwacyjną 3 EUR/os.) 6 barów- lobby, siesta, przy basenie, amfiteatrze, przy zjeżdżalniach i na plaży. 3 baseny odkryte, jeden z 5 zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, basen kryty (wszystkie ze słodką wodą). Leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, ręczniki plażowe (4 EUR/tydzień, 10 EUR depozyt); brodzik dla dzieci o głęb. 0.4 m; szeroka, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do wody z bezpłatnymi leżakami i parasolami, materace płatne ok. 1 EUR/dzień. Do plaży możliwy dojazd hotelowym busem (kursuje co ok. 10-15 minut). Płatne dodatkowo: kącik internetowy, salon gier, bilard, sklepy, pralnia/czyszczenie chemiczne, lekarz, fryzjer, centrum Spa.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07.30-10.00) lub późne śniadania (10.00-10.30), lunch (12.30-14.30) i kolacje (19.00-21.00) w formie bogatego bufetu w głównej restauracji. Przekąski w barach (11.30-15.00), podwieczorek (16.00-17.00), lody (17:00-18:00) późne przekąski (00.00-00.30). Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - bezpłatne w godz. 09.30-23.30. Świeże soki owocowe oraz niektóre napoje alkoholowe i bezalkoholowe importowane - płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bogaty program sportowy i animacyjny: mini football, mini golf, koszykówka, tenis stołowy, siatkówka plażowa, rzutki, boccia, szachy, strzelanie z łuku, centrum fitness, siłownia, aerobik, łaźnia turecka; za opłatą: masaże, Spa, sauna, bilard, salon gier, sporty wodne na plaży. Poza tym: dzienne animacje, wieczorne animacje, dyskoteka (24:00-03:00- napoje płatne dodatkowo). Dla dzieci: menu, brodzik, mini klub, plac zabaw, animacje, łóżeczko dziecięce.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Rodzinny hotel przy jednej z piękniejszych plaż Side. Polecamy klientom nastawionym na aktywny wypoczynek. Pokoje rodzinne oraz infrastruktura przystosowana dla najmłodszych gwarantuje wspaniały urlop dla rodzin z dziećmi.

Inne:
www.primasol.com


Oba Star  zdjecie hotelu
Położenie:
Świetna lokalizacja 2,5 km od ścisłego centrum Alanyi,  jedynie 70 m od piaszczystej plaży ( przejście tunelem pod ulicą).W okolicy hotelu liczne kawiarnie i sklepiki oraz kantor. Hotel został wybudowany w 1980 roku, całkowicie wyremontowany w 2010 roku. Do lotniska w Antalyi ok. 132 km.

Pokoje:
133 pokoje standardowe usytuowane na 5 piętrach. Pokoje standardowe o powierzchni ok. 22 m2 mogą komfortowo zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę dorosłą na dostawce lub 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci do lat 12. Dostawka w formie rozkładanej sofy. Wyposażone są w łazienkę z prysznicem i suszarką do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, radio,  minibar (konsumpcja płatna dodatkowo), sejf (2 EUR/ dzień), TV, Internet Wi-Fi, telefon. Większość pokoi posiada balkon lub taras. Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka ( 0-2 lata) bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., winda, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatny, kącik internetowy bezpłatny, restauracja główna, 2 bary: przy basenie i na plaży. Basen zewnętrzny z wydzielonym brodzikiem dla dzieci, basen kryty oba ze słodką wodą. Leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie, ręczniki kąpielowe (depozyt 10 euro). Dodatkowo płatne:  kantor, wypożyczalnia samochodów i skuterów, pralnia, fryzjer, centrum spa.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie (07:30-10:00), późne śniadanie (10:00-10:30) lunch (12:30-14:00) kolacja (19:00-21:00) serwowane w formie bufetu, przekąski (12:00-16:00), przekąski na plaży, soft drinki, piwo ( 11:00-17:00), kawa i deser (16:00 - 17:00).  Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe oraz część alkoholi importowanych dostępne w barach 24h.  Dodatkowo płatne: pozostałe napoje alkoholowe importowane.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi animacje w ciągu dnia: siatkówka plażowa, tenis stołowy, rzutki, siłownia, aqua aerobic, sauna, łaźnia turecka; za opłatą: zabiegi kosmetyczne w spa, centrum sportów wodnych na plaży. Dla dzieci: plac zabaw, mini klub, mini disco.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki:  ****

Naszym zdaniem:
 Dobrej klasy, całkowicie wyremontowany hotel, w centrum Alanyi. Polecamy na osób nastawionych na plażowanie w ciągu dnia i korzystanie z uroków miasta wieczorami.

Inne:

www.obastarhotel.com
Tac Premier Annex  zdjecie hotelu
Położenie:
Świetna lokalizacja ok. 1,5 km od ścisłego centrum Alanyi, do słynnej plaży Kleopatry 350 m. W okolicy hotelu liczne kawiarnie i sklepiki, przystanek dolmuszy, oraz kantor. Hotel został zbudowany w 1995 roku, w 2011 przeszedł ostatnią renowację. Hotel składa z 1 budynku głównego. Do lotniska w Antalyi ok. 125 km.

Pokoje:
60 elegancko urządzony pokoi usytuowanych na 6 piętrach. Pokoje standardowe o powierzchni ok. 20 m2, które mogą zakwaterować maksymalnie 3 osoby dorosłe (lub 2 osoby dorosłe i 2 dzieci do 12 lat)- dostawki w formie normalnych łóżek lub rozkładanej sofy. Pokoje są wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, TV Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, sejf (płatny dodatkowo ok. 3 EUR/ dzień), lodówka (woda bezpłatnie tylko podczas check in, dalsza konsumpcja płatna dodatkowo), czajnik, niewielki balkon.. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe, powierzchnia 40-55 m2 ( część pokoi z aneksem kuchennym).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 1 winda, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, restauracja główna,  bar przy basenie, basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami, plaża 350 m od hotelu (przejście prze ulicę) z płatnymi leżakami i parasolami (ok. 5 EUR/ dzień za komplet). Brak ręczników plażowych i basenowych. Za opłatą: stanowisko internetowe (ok. 2 EUR/ godz), pralnia, sklep, centrum Spa, wypożyczalnia samochodów.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie (07.30-10.00), późne śniadanie (10.00-10:30), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00- 21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji głównej, przekąski w snack barze (14.00- 15.00), kawa/ herbata (15.00- 16.00), nocne przekąski (23.30- 24.00), napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe w barze przy basenie (10.00- 24.00). Płatne dodatkowo: świeżo wyciskane soki, importowane napoje alkoholowe oraz napoje w godzinach 24.00- 07.30, kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi wieczorny program animacyjny: wieczór turecki organizowany 1-2 razy w tygodniu, brak siłowni, za opłatą: centrum Spa, fotograf, studio tatuażu, serwis plażowy (leżaki i parasole) oraz bar na plaży, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Znakomita lokalizacja w okolicy przepięknej plaży Kleopatry i w pobliżu bogatej oferty życia nocnego, jaką daje Alanya. Elegancki i nowoczesny hotel za rozsądną cenę. Polecamy osobom szukającym rozrywki i rodzinom ze starszymi dziećmi.


Galeri Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki hotel, położony tuż przy plaży, w miejscowości Okurcalar, ok. 35 km od centrum Alanyi, ok. 30 km od Side, ok. 90 km od lotniska w Antalyi. Hotel wybudowany w 1996 roku, ostatni remont przeszedł w 2012. W pobliżu hotelu znajduje się przystanek lokalnego busa, którym z łatwością można się dostać do centrum Alanyi. Hotel składa się z 2 budynków głównych położonych w ogrodzie z roślinnością śródziemnomorską. W odległości ok. 2 km. bazar.

Pokoje:
Hotel posiada 289 pokoi elegancko i komfortowo wyposażonych. Pokoje standardowe 2- osobowe z jedną dostawką o powierzchni ok. 22m2 (łóżko małżeńskie i łóżko pojedyncze, maksimum dla 3 osób dorosłych lub dwójki dorosłych i dwójki dzieci na dostawkach), pokoje rodzinne jednopomieszczeniowe o powierzchni ok. 28 m2 ( łóżko podwójne i łóżko piętrowe) dla max. 3 osób dorosłych i jednego dziecka oraz na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe o powierzchni ok. 40 m2 oraz junior suity o powierzchni ok. 30 m2. Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę, suszarkę do włosów, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat., telefon, Internet Wi-Fi, sejf (ok. 2 EUR/ doba), mini bar (woda, soki bezpłatnie- uzupełniany codziennie), balkon. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Większość pokoi posiada boczny widok na morze.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., przestronne lobby hotelowe, Internet Wi-Fi w lobby (bezpłatnie), 4 windy, przechowalnia bagażu, 2 baseny zewnętrzne, w tym jeden ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, brodzik dla dzieci, basen kryty (wszystkie ze słodką wodą), piaszczysto-żwirowa plaża przy hotelu z bezpłatnymi leżakami i parasolami oraz ręcznikami plażowymi (pierwszy bezpłatny, wymiana 1 EUR). Restauracja główna, 3 restauracje a’la carte: rybna, turecka i międzynarodowa (można skorzystać bezpłatnie raz na pobyt po uprzedniej rezerwacji, napoje płatne dodatkowo), 5 barów: lobby bar, american bar, snack bar, disco bar, beach bar (serwujący soft drinki, czynny do 16:00). Za opłatą: kącik internetowy pralnia , sklepik, centrum spa, fryzjer.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie (07.00-10.00), późne śniadanie (10.00-11.00), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00-21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji głównej, nocne przekąski (23.30-02.00), przekąski w ciągu dnia w snack barze 12.00- 16.00, Gozleme 12:00-16:00, kawa/ herbata 16.00-17.00, lody 15:00-17:00.  Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe oraz część alkoholi importowanych w lobby 24/h, w snack barze 10:00-23:00, w american barze 10:00-24:00, W restauracji głównej dostępne krzesełka dla dzieci.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Tenis (oświetlenie za opłatą), siatkówka plażowa, tenis stołowy, rzutki, siłownia, aerobik aqua aerobic, lekcje tańca orientalnego, sauna, łaźnia turecka; za opłatą: zabiegi kosmetyczne w Spa, bilard, centrum sportów wodnych na plaży. Hotel prowadzi bogaty program animacji dziennych i wieczornych dla dzieci i dorosłych m.in. pokazy tańca, imprezy na molo, noc turecka, zabawy w ogrodzie. Dla dzieci: plac zabaw, mini klub, mini disco.

Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Hotel polecany szczególnie osobom chcącym aktywnie spędzić wypoczynek oraz rodzinom z dziećmi. Polecany osobom które chcą spędzić wakacje z dala od miejskiego zgiełku, hotel oddalony od miejskich atrakcji.

Inne:

www.galerihotel.com
Papillon Belvil  zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy hotel zlokalizowany ok. 3 km od centrum Belek, ok.4 km do Kadriye, ok.35 km od lotniska w Antalyi, bezpośrednio przy szerokiej piaszczysto-żwirkowej plaży. Położony jest na bardzo dużym obszarze, w zadbanym śródziemnomorskim ogrodzie. Składa się z 3- piętrowego budynku głównego oraz willi położonych w ogrodzie.

Pokoje:
Hotel posiada 519 pokoi: standardowe pokoje hotelowe o powierzchni ok. 40 m2 oraz standardowe pokoje klubowe o powierzchni ok. 27 m2 . Oba typy pokoi są 2- osobowe z możliwością dwóch dostawek. Pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga w formie rozkładanej kanapy. Wszystkie pokoje gustownie urządzone i wyposażone w: łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów, centralnie sterowaną klimatyzację (działa od połowy maja), telefon, TV- Sat., mini bar, sejf (za opłatą 2 EUR/dzień), balkon lub taras. W pokojach w budynku głównym serwis kawowy. Na zapytanie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24godz., przestronne i eleganckie lobby hotelowe, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, przechowalnia bagażu. Restauracje: główna, restauracje a’ la carte otwarte sezonowo: włoska, meksykańska, chińska, z owocami morza oraz serwująca dania z grilla ( możliwość skorzystania raz na pobyt) bary: lobby bar, pool bar, aqua bar, beach bar,  disco bar, 2 baseny zewnętrzne, basen wewnętrzny, brodzik dla dzieci (wszystkie baseny ze słodką wodą), jacuzzi na zewnątrz, aquapark dla dzieci i dorosłych, tarasy słoneczne przy basenach z bezpłatnymi leżakami i parasolami, ręczniki plażowe (bezpłatnie), szeroka piaszczysta plaża przy hotelu z łagodnym wejściem do morza (leżaki i parasole bezpłatnie), amfiteatr, dyskoteka. Dodatkowo płatne: salon Spa, fryzjer, mini market, butik, sklep z biżuterią, stanowisko internetowe , usługi medyczne, pralnia, parking.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch, kolacja, nocne przekąski, przekąski w ciągu dnia. Lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe. Mini bar w All Inclusive: napoje bezalkoholowe i piwo uzupełniane codziennie. All Inclusive nie zawiera: napojów alkoholowych w godzinach 02:00-09:00, napojów importowanych, szampana francuskiego i lodów. Możliwość bezpłatnego korzystania z restauracji a’ la carte (z każdej raz na pobyt) po uprzedniej rezerwacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bardzo bogaty program sportowy i animacyjny. Siłownia, sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, koszykówka, siatkówka, siatkówka plażowa, mini boisko do piłki nożnej, 2 korty tenisowe (oświetlenie kortów tenisowych - za opłatą), rakiety i piłki do tenisa, tenis stołowy, rzutki, bilard (za opłatą), szachy, surfing (wymagana licencja), aerobik, animacje, dyskoteka, wieczór turecki, muzyka na żywo. Płatne dodatkowo: rowery wodne, kajaki, masaż, kręgle, minigolf (4 km od hotelu), jazda konna (4 km od hotelu),  sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki:*****

Naszym zdaniem:
Ekskluzywny hotel dla wyjątkowo wymagających Klientów. Bogata infrastruktura sportowa i animacyjna oraz duży teren gwarantuje doskonały wypoczynek zarówno dla rodzin z dziećmi jak i par.

Inne:

www.papillon.com.tr 


Alaiye Kleopatra   zdjecie hotelu
Położenie:
Świetna lokalizacja 1 km od ścisłego centrum Alanyi, od słynnej plaży Kleopatry dzieli go jedynie 50 m. Najbliższy przystanek dolmusza znajduje się  zaledwie 50 m od hotelu. Obok hotelu liczne kawiarnie i sklepiki oraz kantor. Hotel został zbudowany w 1990 roku, w 2011 przeszedł ostatnią renowację. Do lotniska w Antalyi ok. 125 km.

Pokoje:
107 elegancko urządzonych pokoi zlokalizowanych w 6 piętrowym budynku. Pokoje standardowe o powierzchni ok. 16 m2,  mogą zakwaterować maksymalnie 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce (dostawka w formie normalnego łóżka). Pokoje są wyposażone w: łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, TV Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, Internet Wi-Fi, sejf (płatny dodatkowo ok. 2 EUR/ dzień), minibar, w większości pokoi umeblowany balkon lub taras. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe, powierzchnia ok. 40-55 m2.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., winda, lobby, Internet Wi-Fi, przechowalnia bagażu, restauracja główna, 3 bary: bar przy basenie, puzzle bar, bar na plaży (napoje płatne dodatkowo), basen ze słodką wodą), basen kryty, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami i parasolami, plaża 50 m od hotelu (przejście prze ulicę) z płatnymi leżakami i parasolami (ok. 6 EUR/ dzień za komplet). Brak ręczników plażowych i basenowych. Za opłatą: stanowisko internetowe (ok. 2 EUR/ godz), pralnia, sklep, centrum Spa.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie (07.30-10.00), późne śniadanie (10.00-10:30), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.00- 21.00) w formie bogatego bufetu w restauracji główne, przekąski w snack barze (14.00- 15.00), kawa/ herbata (15.00- 16.00), nocne przekąski (23.30- 24.00), napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe w lobby bar, barze na tarasie oraz w barze przy basenie (10.00- 24.00). Płatne dodatkowo: świeżo wyciskane soki, importowane napoje alkoholowe oraz napoje w godzinach 24.00- 07.30, kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Sauna, siłownia, tenis stołowy, bilard, dzienny i wieczorny program animacyjny (pokazy, muzyka na żywo, wieczór turecki, aqua aerobic), za opłatą: Spa & wellness, serwis plażowy (leżaki i parasole) oraz bar na plaży, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Znakomita lokalizacja przy przepięknej plaży Kleopatry i w pobliżu bogatej oferty życia nocnego, jaką daje Alanya. Elegancki i nowoczesny hotel z bardzo dobrymi opiniami.  Polecamy osobom szukającym rozrywki i rodzinom ze starszymi dziećmi.

Inne:
http://www.alaiye.com.tr


Club Big Blue Otel  zdjecie hotelu

Hotel:
Popularny hotel ze wspaniałą, gościnną atmosferą i zawsze chętną do pomocy obsługą, zlokalizowany blisko tętniącego życiem centrum Alanyi. W dobrej cenie, polecamy zarówno osobom nastawionym na wieczorne rozrywki i zwiedzanie oraz rodzinom z dziećmi. Hotel dysponuje łącznie ok. 101 pokojami.

Lokalizacja:
Usytuowany w spokojnej okolicy, ok. 2 km od ścisłego centrum Alanyi z pięknym portem, licznymi barami, restauracjami, sklepami i bazarem. W odległości ok. 400 m od szerokiej, piaszczystej plaży (przejście przez  ulicę). Odległość od lotniska w Antalyi ok. 135 km, ok. 40 km od lotniska w Gazipasa.

Zakwaterowanie:

Pokój typu standard: dwuosobowy z możliwością jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka, z łazienką (WC, prysznic lub wanna, suszarka do włosów). Wyposażony w klimatyzację, telefon, TV-sat, sejf (za dodatkową opłatą), lodówkę, balkon lub taras. Dostępne są również pokoje rodzinne, z możliwością dwóch dostawek, wyposażone dodatkowo w aneks kuchenny.

Wyposażenie i usługi hotelu:

Recepcja, lobby, 2 windy, restauracja, bar przy basenie i w lobby, sala telewizyjna, mini market
, wi-fi dostępne w pomieszczeniach ogólnodostępnych (za opłatą ok. 3 EUR/1 h), okazjonalnie muzyka na żywo i wieczór turecki, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, na plaży odpłatne ok. 8 EUR/dzień/komplet.

Sport i rekreacja:
Bezpłatnie: 2 baseny, brodzik,
2 zjeżdżalnie, plac zabaw, siatkówka, tenis stołowy, rzutki.

Odpłatnie:
łaźnia turecka i parowa, masaże, sporty wodne na plaży (skutery wodne, kajaki, parasailing, nurkowanie, rowery wodne i inne).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie od 07:30 do 09:30, obiad od 12:30 do 14:00 oraz kolacja od 19:30 do 21:00, posiłki w formie bufetu. W ciągu dnia lokalne napoje alkoholowe oraz napoje bezalkoholowe serwowane są w godzinach 10:30–23:00. Lekkie przekąski w godzinach 15:00-17:00 oraz kawa, herbata i ciasto od 17:00 do 18:00.

Kategoria lokalna: ***

http://www.clubbigblue.com

Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.3 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 5.4 | Transport: 5.2 | Zakwaterowanie: 5.1 | Wyżywienie: 5.2 | Intensywność programu: 5.3 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
A mnie się bardzo podobało !

A mnie się bardzo podobało i wszystkim znajomym polecam! Przylot z Katowic o czasie - pół dnia dla siebie, więc spacerkiem na plażę w Antalayi. Cudne popołudnie - może troche za gorace ale upał był w umowie więć nie ma co narzekać.Drugi dzień to Pammukale -faktycznie trochę mało czasu na te wapienne cuda ale nogi mozna zamoczyc a fotek 100 zrobić i ruszac dalej wg planu. Następnie Troja zaniedbana ale opowieści naszej pilotki pani Anny Marii dały nam wspaniały obraz zmian jakie dotykały to miejsce. W tym miejscu chcialabym podkreslic , ze nasza pilotka bardzo chętnie , długo i nader ciekawie opowiadala nam przez całą wycieczkę. Byla naprawdę super! Oby wszyscy piloci byli tacy jak pani Ania. Dzień czwarty Stambuł przepiękne miasto i rejs po cieśninie Bosfor- super sprawa!Jednak noca spacerów w dzielnicy , w której byl nasz hotel (najsmutniejszy na calej trasie ) nie polecam ! SZemrane towarzystwo , mnóstwo żebraków .Dzień piąty wyjazd do Kapadocji, a po drodze słone jezioro i mauzoleum Ataturka - mnie osoboscie jezioro się podobało , mniej Mauzoleum ale to co po tym nastapiło urzekło mnie całkowicie a mam tu na mysli labirynt podziemniego miasta w Kapadocji i samo podziwianie w dniu nastepnym "cudów" wulkanicznych tej krainy. No zakochałam sie poprostu w tym miejscu i już. Wrażenia z Kapadocji wzmocniła wizyta w hammamie -był i piling,i masaz pianą i relaks przy herbatce i męski masaż a poza tym ogromna porcja swietnej zabawy i duzo smiechu . Zaś wieczór turecki był tak udany , ze nawet w autobusie tańczylismy a nawet jeszcze przed hotelem i nikt o 24ej nie myslał o pobudce o 5tej rano!! No działo się , ojjj działo !!Ja uważam , ze to były bardzo dobrze wydane pieniądze i nie żałuję ( jak niektórzy moi poprzednicy ).Ostatni dzien to zwiedzanie zakonu derwiszy i znowu dzieki wiedzy i zyczliwości naszej pani Ani był to ciekawy dzień i wiele dowiedziałam się o derwiszach. Do hotelu w Antalyi dotarliśmy wystarczająco wcześnie, aby pójść na ostatni spacer i zrobić ostatnie zakupy.W nocy wylot do Katowic. Wielka szkoda , ze to juz koniec ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Sierpień 2014
15 z 29 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Smak Orientu sierpień 2014

Nie będę się rozpisywać jak moi poprzednicy. Wylot z polski,a dokładnie z warszawy późnił się około godziny. Lot odbył się bez przeszkód. Po przylocie do Antalyi dostaniecie przyjemnego szoku "cieplnego", aż miło to wspominam spoglądając teraz w okno. Pierwszy dzień zakwaterowanie i poznanie swojej grupy. Drugi dzień Pamukkale. Powiem nie dajcie się nabić w butelkę JEDNA godzina to stanowczo za mało jeżeli pilot lub pilotka powie wam, że macie tylko godzinę zbuntujcie się ponieważ nic piękniejszego nie spotka was w Turcji. Dzień trzeci Toya, a raczej to co po niej zostało masakra cieszyłem się jak dziecko na wieść, że zobaczę starożytną Troye, a tu takie rozczarowanie Turcy nie dbają o swoje dziedzictwo kulturowe jedno wielkie rozczarowanie. Dzień czwarty Stambuł przepiękne miasto i rejs po cieśninie Bosfor super sprawa. Jedynie czego żałuje nie było zwiedzania Stambułu nocą, chociaż w dzień też dużo nie zwiedziliśmy.Dzień piąty Wyjazd do Kapadocji, a po drodze słone jezioro i mauzoleum Ataturka- szczerze nic ciekawego dzień zmarnowany. A wieczorem miała być przyjemność dla duszy i ciała a mianowicie Hamam. Duże oczekiwania, a wyszło duże rozczarowanie obeszli się z nami jak z ludźmi trzeciej kategorii. Dzień szósty zwiedzanie kościołów i podziemnego miasta. A wieczorem miał się odbyć wieczór Turecki,a w nim miały być różnego rodzaju tańce ludowe i taniec brzucha. Szczerze szkoda pieniędzy lepiej przeznaczyć je na inny cel. Dzień siódmy dzień zmarnowany zwiedzanie zakonu derwiszy masakra Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   1.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
9 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Przestroga

Wycieczka objazdowa po Turcji z tego biura nigdy w wakacje! Może Cię spotkać bardzo niemiła przygoda w postaci transportu, zamiast reklamowanego przez biuro nowego autokaru miejscowy grat z bardzo słabo działającą klimatyzacją. Wycieczki organizowane masowo, każde miejsce w autokarze zajęte co w przypadku starego pojazdu oznacza, że cztery osoby siedzące na ostatnich miejscach są skazane na podróż na silniku, który dramatycznie nagrzewa całą przestrzeń siedzącą: gorące krzesła, podłoga, ściany. Szyby nagrzane od słońca minimalnie przyciemnione, szyba tylna w ogóle nie zabezpieczona od słońca. Bagaż podręczny kompletnie ugotowany, zniszczone kosmetyki, o przewożeniu jakiegoś jedzenia nie ma mowy. W autokarze temperatura może być zmniejszona tylko o 10 stopni od temperatury na dworze, czyli jeśli na zewnątrz jest 45 stopni to my musimy jechać w 35 stopniach! Hotele i jedzenie zgodnie z opisem tak jak na objazdówkach "skromne". Postoje na obiady stanowczo za wcześnie. Zdarzają się przypadki zatrucia pokarmowego nawet w przypadku pilotów. Zdecydowanie zmieniłabym kolejność trasy objazdy zaczynając od chłodniejszych miejsc na zaaklimatyzowanie kończąc w najcieplejszych miejscach. Pobyt w Stambule żenada gdyby nie rejs po Bosforze to nie zauważyłabym, że jestem w tym magicznym mieście, brak wycieczki "Stambuł nocą". Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
14 z 30 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Turcja

Witam,właśnie wróciłam z Turcji Smak Orientu,dla czytających chce dodac,że mam za soba pare objazdówek z Rainbow i chce podzielć sie paroma uwagami .Byłam w Grecji i Maroku/ między innymi/ dlatego ta wycieczka nie zrobiła na mnie wrażenia,oczywiście poza Kapadocją i Pamukkale, no może jeszcze Fez jeśli ktoś nie widzial podobnych budowli.Nie jestem marudą,której nic sie nie podoba ale reszta zwiedzanych budowli a raczej pozostałości /Troja/, daleko w tyle w porównaniu z tym co widziałam .Może jak ktoś zaczyna od Turcji swoją przygode z objazdówkami to ma pewnie inne zdanie. Ja bym dodała jeszcze meczet błękitny jako atrakcje tylko dlatego,że można tam wejść do środka. Hotele w miarę przyzwoite poza hotelem Ring w Antalya/pokój bez okna, zagrzybiała klimatyzacja, prysznic pod którym ciężko sie wymyć.../ .jedzenie jak wszędzie ale dużo ,dziwne, i raczej monotonnie. Na mojej wycieczce parę osób chorowało /problemy z żołądkiem. Przewodniczka nawet wylądowała w szpitalu, brać leki!!!na żołądek. Generalnie w tych cieplutkich krajach nie jem owoców, lodów ,żadnych niegotowanych rzeczy ani ciast ani słodyczy. Jeżdżę dużo i nigdy mi nic nie było.Arbuz czy banan nikomu nigdy nie zaszkodził .Wiek nie stanowi przeszkody ,jeśli ktoś poważnie nie choruje/ja mam nadciśnienie i żadnych problemów/. Upały są straszne !!! ale to norma .Turcja np.różni sie tym od Maroka ,że w Maroku mimo większych temperatur /powyżej 50 stopni przełom lipca i sierpnia/ nie pocisz sie, tutaj się z człowieka leje strumieniami ale taki kraj ,taka wilgotność .Jeszcze jedno, wczesne śniadania.!!Pobudka o 3 rano,śniadanie o 4 chyba tak ze trzy noce,a wszystkich nocy było 6, to dla mnie i dla wielu była tragedia.Spotkałam sie z opinią małżeństwa po "60" ,że gdyby wiedzieli,że to sa tak "wczesne śniadania"to nie wybraliby sie na tą wycieczke,twierdzili,że biuro powinno wyraźnie napisać jak te wczesne pobudki wyglądają. Ktoś przede mną wcześniej napisał ,że tak było tylko jedną noc , a ,że drugiej nocy była pobudka o 3.15 to faktycznie spora różnica, w życiu nie byłam tak zmęczona,pokonanie w ciągu dnia 800km to po paru godzinach snu jest nie lada wyczynem. Ogólnie takie 3 z plusem, dla mnie wycieczka nie kładzie na kolana wręcz odwrotnie, byłam lekko znudzona , poza powyżej wspomnianymi dwoma miejscami . Nie bylo drogo więc nie ma co narzekać.Proponuję Maroko Magiczne Południe albo Włochy z wyspą Capri i Pompeje, jest co oglądać aż dech zapiera a Turcje można kiedyś przy okazji ale nie na tej "magicznie" męczącej i moim zdaniem mało ciekawej wycieczce. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
26 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Pyszna Turcja, czyli Smak Orientu

A może to przeznaczenie? Zastanawiam się kończąc smutną dla mnie rozmowę z pracownicą Rainbow Tours informującą mnie, że niestety moja długo wyczekiwana 2-tygodniowa wyprawa do Turcji nie dojdzie do skutku, ponieważ nie ma wystarczającej liczby chętnych... Nie mam dużo czasu na zastanowienie, szybko rzucam okiem na nazwy innych wycieczek do Turcji. Bo Turcja musi być i już. Smak Orientu – brzmi pysznie. I było :-) 30 lipca wylot z Rzeszowa. Punktualnie, wygoda w samolocie, żadnych problemów w trakcie lotu. Cieszę się jak dziecko, że jadę do „swoich.” Po wyjściu z lotniska w Antalyi lekki szok termiczny, ale muszę się szybko dostosować. Przed lotniskiem czeka przedstawiciel biura, Pan Arek, który był następnie naszym pilotem. Do hotelu przyjeżdżamy ok. 20. Wspaniale, mam trochę czasu, aby wieczorem zanurzyć się w duszną i gwarną atmosferę miasta podczas ostatniego dnia Şeker Bayramı. Następnego dnia bardzo wcześnie wstaję, ciekawa swoich współtowarzyszy i czekających na mnie niesamowitych miejsc. Zasiadam na swoim miejscu i ruszamy. Nie mogę oderwać oczu od widoku za oknem – Taurus Zachodni. Jednocześnie wsłuchuję się w opowieści Pana Arka, które głeboko zapadają w pamięć, uczą i rozbawiają (kogut z Denizli). Pamukkale mnie nie rozczarowało, z radością zdejmuję buty, decydując się na krótką przechadzkę po białych tarasach, które oślepiają w tureckim słońcu. Pan Arek opowiada o pozostałościach po starożytnym Hierapolis. Możliwość samodzielnego zwiedzania, ale niestety na „bliższe spotkanie” z „Doctor Fish” nie ma już czasu, bo kolejnym przystankiem – Meryemana – miejsce, gdzie rzekomo przebywała Maria Matka Jezusa pod koniec swojego życia. Wszyscy grzecznie ustawiamy się w kolejce, przechodzimy w skupieniu przez dom i kaplicę, następnie kierujemy się w stronę kraników z wodą. Niektórzy przybyli z buteleczkami (woda będzie pamiątką dla przyjaciół w kraju) lub karteczkami z prośbami – można zawiesić na murze. Ciekawe. Następnie przejeżdżamy do Efezu. Podążając z naszymi TGSami za naszym pilotem oglądamy ruiny i słuchamy opowieści o życiu i zwyczajach dawnych mieszkańców. Kolejny dzień rozpoczynamy od zwiedzenia fabryki bajecznie kolorowych dywanów, często latających ;-) Możemy spróbować samodzielnego tkania, zastanawiam się nad zmianą zawodu ;-) Kolejne ważne miejsca w historii – Pergamon i Troja. Oparty o strome wzgórze teatr w Pergamonie robi niesamowite wrażenie. W przeciwieństwie do Troi. Rozczarowanie. Nie jestem szczególną wielbicielką historii starożytnej, więc z niecierpliwością czekam na dalsze punkty programu. Nocleg mamy w Çanakkale – strategiczne miasto portowe, gdzie nad morzem rży filmowy drewniany koń. Następna pobudka już przed czwartą rano, ponieważ musimy koniecznie zdążyć na prom odpływający o 5. Płyniemy w ciemnościach, zrywa się wiatr, niebo od czasu do czasu rozjaśniają błyskawice. Na drugim brzegu nasz autokar zwalnia – wokół nas ściana wody. Nieprzyjemne uczucie. Nic nie widać poza wodą lejącą się z nieba. Ale nic to – po pewnym czasie wita nas Stambuł. O radości!!! Większa część mojej grupy wybiera się na rejs po Bosforze, a ja z entuzjazmem ruszam w znajome strony. Czeka na mnie feria barw, zapachów i smaków. Gwar rozmów, pokrzykiwania, zapraszające uśmiechy sprzedawców. Od czasu do czasu przystaję, wdając się w krótkie pogawędki z miejscowymi, którzy są bardzo ciekawi przyjezdnych. Zbliża się kolejna burza, więc wracam na parking, z torebkami pełnymi tureckich pyszności i miłych wspomnień. Nagle przy moście Galata pojawia się niecodzienne zjawisko – woda zaczyna wirować, tańczyć w powietrzu, rzucając porwanymi deskami i powodując uczucie strachu. Pierwsza trąba powietrzna w moim życiu. Niezwykłe. Dołącza do nas grupa po rejsie i już razem wybieramy się do Hagia Sophia – miejsce oblężone przez turystów. My i nasze TGSy posłusznie podążamy za Panem Arkiem, który jak zwykle serwuje nam solidną porcję pysznej historii i anegdot. Następnie Pan Arek prowadzi na At Meydanı (Hipodrom), zatrzymujemy się przy kolumnie wężowej (fascynującą teorię z polskim wątkiem na temat zniknięcia głów weży przedstawił Jason Goodwin w swojej książce „Kamienne węże” - polecam). Do Błękitnego Meczetu decyduję się wejść razem z grupą, wejściem dla turystów. Za nami dziesiątki innych turystów, w środku gwar i błyski fleszy. Jest już po modlitwie, są tylko pojedyncze osoby, które „odrabiają” zaległą modlitwę. Trudno się skupić. Rezygnuję z posiłku w czasie wolnym i biegnę po nieco ochłody i nowe wrażenia do Yerebatan Sarayı (Zatopiony Pałac). Cisza, spokój, w ciemności słychać tylko rytmicznie kapanie lodowatej wody. Po mokrej śliskiej nawierzchni kieruję się do kolumn z bazami w kształcie głowy Meduzy. Topkapı Sarayı (rezydencja sułtanów) – niezbędny punkt wycieczki z niezwykłymi komnatami, relikwiami islamu, kolekcjami broni. Fascynujące miejsce dla mnie, wielbicielki historii Imperium Osmańskiego. Kolejny dzień również oferuje mi rarytas – Mauzoleum Ataturka w Ankarze, do którego podążają całe “pielgrzymki” Turków. Z ciekawością przyglądam się wystawom, żal, że tak mało czasu na zwiedzanie. Tego samego dnia zatrzymujemy się nad Tuz Gölü (Jezioro Słone). Turyści krajowi i zagraniczni w butach lub bez spacerują po jeziorze. Po horyzont ciągnie się biała tafla soli. Przed autokarem – wycieraczki, nie chcemy nanieść soli do autokaru. Kolejne przeżycie – podziemne miasto Kaymaklı, do którego nasz turecki kierowca zawiózł nas wiejskimi drogami. Inna strona tureckiego życia. Samo podziemne miasto – niskie stropy, wąskie korytarze, istny labirynt. Jeśli się ma klaustrofobię lub problemy z krążeniem – lepiej sobie darować wejście. Następny dzień to kosmiczne krajobrazy Kapadocji z niesamowitymi tworami rąk ludzkich i natury. Każdy musi zobaczyć na własne oczy. Nie do opisania. Sporo czasu na zwiedzanie, robienie zdjęć. Tego dnia mam niestety nieprzyjemność borykania się z natrętnymi sprzedawcami w sklepach ze słodyczami, punkcie sprzedaży wyrobów z onyksu, fabryce wyrobów ze skóry. Uciekam, gdzie pieprz rośnie. Idę na krótki spacer po wsi, rozpoczynam transakcję z przemiłą starszą panią sprzedającą własnoręcznie wykonane ozdoby i koronkowe obrusy i serwetki. Opłacało się. :-) Tego wieczora czekały na mnie jeszcze dwa ważne wydarzenia – wycieczki fakultatywne: pokaz wirujących derwiszy i wieczór turecki. Derwiszy polecam tylko tym, którzy naprawdę chcą wziąć udział w mistycznym widowisku i mają otwarte umysły. Proszę pamiętać, że są Państwo świadkami modlitwy. Instrumenty i gra świateł budują stopniowo mistyczny i hipnotyzujący nastrój. Wieczór turecki jest całkowitym przeciwieństwem – szalone tańce narodowe, bajeczne stroje i prezentacja zwyczajów weselnych zakończona wesołym wężem wokół ogniska poza lokalem. Wspaniały wieczór i wspólna wesoła zabawa na parkiecie. Obowiązkowy Tarkan, jasne. :-) Następny dzień nieco smutny, bo ostatni. Ruszamy w kierunku Konyi. Mevlana Müzesi – bardziej cel pielgrzymek niż muzeum, w zbiorach znajdują się bardzo cenne eksponaty dla muzułmanów. Wyjątkowe miejsce, pozostał żal, że tak niewiele czasu nam dano na zwiedzanie. Do hotelu w Antalyi docieramy wystarczająco wcześnie, aby pójść na ostatni spacer i zrobić ostatnie zakupy. Tego wieczora i następnego ranka nastąpiły pożegnania i wymiany kontaktów. Część z nas została zawieziona na lotnisko, smutna że co dobre szybko się kończy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
8 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Turcja smak orientu a raczej lunchy i wydawania (nie)małych pieniędzy...

Wyjazdu do Turcji wyczekiwałam z niecierpliwością. Pierwszy zgrzyt : zmiana godziny wylotu z kraju, miał być 6:00 a wylecieliśmy o 23:30, więc zamiast być na miejscu około 10:00rano byliśmy w hotelu po 04:30 dnia następnego- na recepcji czekały na nas lunch-pakiety zamiast kolacji poprzedniego z poprzedniego wieczora- bułki z serem zawinięte w folię. Nie mieliśmy czasu ani na prysznic ani na odpoczynek bo o 5:30 zaczynało się śniadanie (kolacja na godzinę przed śniadaniem - ciekawy wynalazek), byliśmy tak "wytrzęsieni" podróżą, że z trudem coś wogóle przełknęliśmy i o 6:30 w trasę. Pierwszy dzień zwiedzania dla grupy z Gdańska był bardzo wyczerpujący. Miałam nadzieję, ze coś odeśpię w nocy a tu pobudka o 3-4:00 rano i tak przez kolejne trzy dni. Plusem był wygodny autokar nr 10, gdzie dało radę się przespać. Co do zwiedzanych obiektów to każdy znajdzie coś dla siebie. Piękne widoki, ciekawe zabytki i wszechobecne meczety. Pani pilot posiadała wiedzę historyczną ale nie zawsze chciała i polecała wybrać sie wszędzie z grupą. Zdarzyło się, ze odradzała nam wejście np. na punkt widokowy twierdząc, że wejście nie jest bezpieczne, a potem okazywało sie, że wybudowano stabilne schody ułatwiające dostęp do obiektów. Zwiedzane miejsca są pełne są uroku, ale tempo narzucone przez przewodniczkę uniemożliwiało czasem zrobienie chociażby jednego pamiątkowego zdjęcia (czas na lunchyk był zawsze) Przez całą wycieczkę towarzyszył nam turecki przewodnik, pilnujący żebyśmy na pewno zwiedzili to co tureckie i nie pozwalał na zbyt samowolne wyprawy nawet podczas czasu wolnego - czytaj jak reszta szła na codzienne lunche. Pilnował nawet tego co mówiła Przewodniczka, aby tylko nie za dużo o sytuacjach politycznych czy o Kurdystanie - taka wydawałoby się cenzura. Tutaj trochę o tych lunchach. Codziennie punktem obowiązkowym na naszej trasie był "obiadek". Nikt nikogo nie pytał tylko odgórnie ustalono takie przystanki. Osoby, które nie chcały lub z innych przyczyn nie mogły jeść posiłków w 40st i o godzinie 13, były pozostawione bez opieki na własne ryzyko. Takich dezerterów było około 10 osób wiec całkiem fajna gromadka. Przez 40-50 minut trzeba było sobie radzić samemu. Zdarzały sie sytuacje, że niejedzący poszli zwiedzać okolice opisywane przez panią przewodnik, a głodni mogli zwiedzić tylko lokalny WC, bo na atrakcje w pobliżu nie było czasu. Ostatni dzień to dzień wydawania kasy. Sklep ze skórami - turek łamana polszczyzną zachwalał swój towar. "Promocja" tylko dla polskich turystów: cena na metce to cena w złotych. dla części i tak cena okazała się zaporową. 1400 to chyba najniższa wartość takiej cieniutkiej i króciutkiej kurteczki - u nas za taka kurteczkę 720zl. Oprócz kutrek było kilka torebek za 350, na ulicy niedaleko hotelu podobne torebki kosztowały 35TL (tureckich lir 1 lira = 1,50 zł) Sklep z wyrobami z onyksu - akurat przed wizytą w tym sklepie dobiliśmy taragu i zakupiliśmy kielich z onyksu za 6 Euro, Taki sam kielich w wytwórni kosztował 35 Euro - ot ciekawostka - specjalna cena dla polskich turystów. Oprócz onyksu w tymże sklepie można nabyć wszelaką biżuterię. Hitem sezonu miały być bransoletki srebrne plecione - wyglądały jak z tasiemki ale jak dowiedziałam się, że miałabym zapłacić 265 Euro to mi sie przelicznik włączył: 265x4=1060zł za bransoletkę?, innym hitem były pierścionki haremowe, w których miały być rubiny, diamenty,szafiry i szmaragdy. Pomysł ciekawy, ale kamienie wyglądały jakby wyjęte z dziecięcych pierścioneczków. No i obowiązkowy przystanek w sklepie z łakociami. Z opowieści miał to być sklepik typu 1001 drobiazgów, jednak niewiele poza łakociami na wagę oraz Turkisch Delights można tam było kupić tu też promocja 5+1 gratis za 50 TL. Ceny nie wiem czy wysokie, bo jak już wspominałam, nie dane nam było zobaczyć targ czy "normalne" sklepy, jedyny punkt odniesienia to sklepiki na postojach wbrew wszystkiemu nie takie drogie. Można sporo zaoszczędzić w porównaniu do wskazywanych przez przewodników miejsc zakupów. Pomarudziłam teraz pochwalę; widoki piękne, budowle oryginalne, ludzie raczej mili, rejs po Bosfordzie - niezapomniany, wieczór turecki - fascynujący, a hammam relaksujący. Nie lecieliśmy balonem - podobno niezapomniane widoki. czy polecam - jak ktoś lubi ekstremalne pobudki chwilę po północy niech jedzie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   1.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
17 z 31 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Odradzam!!!

wycieczka miala swoje plusy i minusy natomiast autokar bez klimatyzacji na wycieczce objazdowej w tak goracym klimacie w lipcu to skandal!!! Biuro nawet nie raczylo odpowiedziec na reklamacje ze autokar nie byl w pelni sprawny Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Turcja - Smak Orientu

Super!!! Kto nie pojechał na objazdówkę - nie widział prawdziwej Turcji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Wycieczka Turcja - Smak Orientu

Wycieczka bardzo ciekawa i godna polecenia. Pierwszy raz byłyśmy na takiej objazdowej wycieczce i bardzo nam się podobało. Jak dla mnie troszkę krótko byliśmy w Stambule ja bym chętnie spędziła tam jeszcze jeden dzień. Jest to bardzo piękne miasto ze swoistym klimatem:) Kapadocja to jak bajka. Myślę,że trasa jest bardzo dobrze ułożona bo dużo idzie zwiedzić i zobaczyć. W autokarze pilotka umilała nam czas opowiadając różne ciekawostki o Turcji.Ta wycieczkę chętnie polecę znajomym:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
Turcja -Smak Orientu

Wycieczka bardzo udana, można poznać chociaż w małej części zachodnią Turcję- jej zróżnicowanie krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe. Będę polecać taki wyjazd znajomym. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
prawie idealne

Wycieczka godna polecenia dla osób, które lubią zwiedzać i nie straszne im spędzanie długich godzin w autokarze. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
SUPER !

Świetnie zorganizowane, miła przewodniczka, cudowna Kapadocja. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Piekne zabytki- fatalny autobus

Program wycieczki bardzo fajny-godny polecenia super zabytki:):) Tylko biuru podróży RAINBOW TOURS popsuło wakacje mojej rodzinie przydzielając autobus o bardzo niskim standardzie-bardzo słabo działającą klimatyzacja , nagrzewająca się podłoga -chyba od silnika, w czasie jazdy częste narzekanie pasażerów na gorąco i bardzo słaby komfort jazdy( dzienne przejazdy wachały się od 400 do 800 km) -pani pilot kwitowała dziwna miną:(:(- co my od niej chcemy :):( - to był mój pierwszy wyjazd z tym biurem i nie wiem ale chyba ostatni :(:( dodam ze w tym terminie z Rainbow jechały 3 takie same wycieczki i dwie pozostałe grupy miały autobus o dobrym standardzie tylko autobus naszej grupy był w fatalnym stanie. Oceniając ogólnie za zabytki daje 5 a za jakość obsługi biura daje 1 :(:( Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Polecam "Smak orientu"

Bardzo ciekawy program, odwiedzane miejsca robią ogromne wrażenie, bardzo dobra organizacja wycieczki. Nasz grupa miała bardzo sympatyczną Panią pilot - Paulinę M. Kupując w sklepach z art spożywczymi polecam zakupy w Antalyi (jeśli będziecie mieli czas). Przy zakupie kurtek sprawdzajcie kwoty euro i przeliczcie kurs (trochę kręcą). Ale to jedyne mankamenty w trakcie całej objazdówki. Hotele przyzwoite, jedzenie rewelacyjne (z wyjątkiem lunchbox). Bardzo dobre rozwiązanie to woda w autokarze. Jeśli ktoś szuka ciekawej wycieczki serdecznie polecam. Jako dodatki "Wieczór turecki", rejs po Bosforze. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Wycieczka objazdowa - Turcja

Ciekawa wycieczka autokarem po Turcji, można było podziwiać piękne widoki, zwiedzać ciekawe miejsca, poznać kraj i jego kulturę. Generalnie mi się podobało, ale mam sporo zastrzeżeń. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
świetna organizacja

Wycieczka wspaniała, mimo długich przejazdów i wczesnych pobudek. Nasza pilotka - Pani Wiesia to mocna strona tej wycieczki - ogromna wiedza, wysoka kultura osobista, wspaniały uśmiech. Zakwaterowanie na wysokim poziomie, lepszym niż typowe 3 gwiazdki, jedzenie bardzo urozmaicone, program dobrze ułożony i wiele razy przećwiczony, więc nie było "wpadek". Jedyny problem to zbyt dużo czasu na sklepy a zbyt mało na zwiedzanie w Kapadocji. A Turcja wspaniała - zabytki, krajobrazy, morze. Polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Kilka refleksji na temat.

Turcja zaskoczyła mnie w sensie pozytywnym. Wspaniałe krajobrazy,zabytki, atmosfera,a najbardziej zaszkoczyli mnie sami Turcy. Można ich polubić. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Super Wczasy

Smak Orientu max wrażeń zadowolenia i wiedzy zdobytej w krótkim czasie na 3500 km trasie. Wszystkie zwiedzane obiekty są ważne każdy inny i każdy zapada nam głęboko w pamięci szczególnie gdy ma się tak wspaniałego przewodnika Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Mieszane odczucia.

Turcja ma bardzo dużo do zaoferowania, nie tylko plaże i turkusowe morze , ale mnogość i różnorodność zabytków, przyjaznych turyście mieszkańców, smaczne jedzenie. Szkoda, że biuro nie potrafiło w pełni wykorzystać tych atutów. Mankamenty wycieczki kładły się dużym cieniem na całym wyjeździe. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Bardzo dobra

Ciekawy program Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
Turcja- Smak Orientu

Atrakcyjny i bardzo ciekawy program, nieprofesjonalny pilot. Ogólna ocena - dobra. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
intensywnie,ciekawie....

ogólne wrażenia bardzo dobre.program bogaty lecz mogliby go trochę zmodyfikować.zamiast troi z której naprawdę nic już nie zostało i nawet super wyobraznia nie pomoże można by dodać jeden dzień dłużej w stambule bo 1 dzień to za mało jak na takie miasto.można by zrezygnować z zakópów w sklepach z dywanami,skórami i słodyczami tam naprawdę są ceny z kosmosu,choć rezydenci twierdzą ze to okazja...śniadania około 3-4-5 rano zjazdy do hoteli na kolację około 19-20ej.obiady płatne 7 euro od osoby w umówionych wcześniej restauracjach.jedzenie może być,głodny zje wszystko...mało urozmaicone,monotonne.rezydent arek braniewski miły,sympatyczny,ciekawie opowiadał ale ma też swoje wady nie zna tureckiego więc w razie choroby lub innych problemów nie ma odpowiedniej pomocy a przewodnik turecki nie zawsze jest dostępny zwłaszcza na postojach w hotelach.lepiej się zaopatrzyć w leki,antychistaminy,wapno i inne bo często występują wysypki skórne.zakupy warto robić na postojach od lokalnych sprzedawców,są dość tanie,potem w dużych miastach już nie ma takiego wyboru i cen.jadąc z dzieckiem do 12go roku życia warto zwrócic rezydentowi uwagę na to że w wiekszosci zabytków dzieci nie placa za wstep i bedzie nalezał nam sie zwrot pod koniec objazdu około 80 euro.klimat ciężki,wilgotny,temperatury do zniesienia 28-35 stopni.troche duszno.autokar wygodny,polecam siedziec z przodu bo z tyłu gorąco.do dyspozycji woda butelkowana zimna za opłatą 5 euro za osobe na cały objazd bez limitu.ogólnie dobre wrażenia polecam nawet z dziećmi,nie jest tak żle jak opisuja.dziecko da radę bez problemu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
39 z 39 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Turcja - Smak Orientu - moja ocena 5,5 / 6

Wycieczka dla ludzi ciekawych świata, lubiących zwiedzanie. Ze względu na bardzo wczesne pobudki i późne powroty do hoteli nie można się na niej wyspać ani wypocząć, ale to w końcu zwiedzanie i tego trzeba być świadomym przed wyborem tej opcji. Podziwianie pięknych krajobrazów i zabytków rekompensuje wszelkie niewygody. Turcja jest pięknym krajem, a ta wycieczka pozwala nieco zapoznać się z tolerancyjnym Orientem, jaki w niej panuje. Wycieczka naprawdę godna polecenia! O szczegółach, plusach i minusach będzie dalej:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Turja - Smak Orientu

Bardzo interesujący program. Możliwość szybkiego poznania najciekawszych miejsc w Turcji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Turcja Smak Orientu

Program wycieczki ciekawy, pozwalający zwiedzić najważniejsze miejsca w Turcji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
Opinia Turcja -Smak Orientu

SUPR,SUPER i jeszce raz SUPER Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
podróż poślubna

Była to nasza podróź poślubna. Dość długo zastanawialiśmy się nad kierunkiem wycieczki i wreszcie padło na Turcję. Absolutnie nie żałujemy tego wyboru. Zapierające dech w piersiach widoki Pamukkale i Kapadocji, rejs po Bosforze hamam w łaźni tureckiej nie pozwolą nam szybko zapomnieć o kraju Ataturka. Do tego koniecznie należy dodać przyjazną atmosferę podczas długich objazdów, którą zapewniali nam Nuri (przewodnik), Sarkan (kierowca) i oczywiście niezaowdna pani Agnieszka, która dała się poznać jako pełna profesjonalistka i bardzo sympatyczna osoba. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Maj 2014
0 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
OK

Miło spędzilismy weekend majowy 2014r. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Maj 2014
10 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Turcja prawdziwy smak Orientu

Wycieczka była bardzo intensywna, zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc, ale żałujemy trochę, że nie mogliśmy pospacerować po Kapadocji wśród ciekawych tworów przyrody nieożywionej, czujemy też niedosyt zwiedzania Stambułu. Nasza przewodniczka Pani Małgosia swoimi opowieściami w sposób realny przenosiła nas w czas o którym opowiadała. Za jej pośrednictwem mogliśmy dotknąć i zobaczyć starożytną Troję czy pospacerować po Efezie. Było intensywnie, ale bardzo interesująco. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Swietna wycieczka, dla tych, którzy chcą poznac Turcję

Świetnie zorganizowana, bardzo intensywna wycieczka po Turcji zachodniej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Maj 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Smak Orientu - Turcja

poniżej Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Kwiecień 2014
39 z 44 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
ciekawa i męcząca

wycieczka całkiem przyjemna z pewnymi minusami. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Wyczerpująca, ale piekna

Pełen wrażeń, znakomicie zorganizowany objazd najsłynniejszych miejsc w Turcji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Październik 2013
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Turcja

Ciekawa propozycja wycieczki, bardzo intensywna, męcząca ale ogólnie warto! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Październik 2013
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Bardzo w porządku, zgodnie z oczekiwaniami

Wycieczka zgodna z programem i oczekiwaniami (wyczerpująca, a więc nie dla każdego). Niestety pogoda zawiodła, tak zimnego tygodnia w Turcji podobno nie było od dawna. Słychać było głosy o zamieszaniu z podróżnymi przylatującymi i odlatującymi z Warszawy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
Ocena objazdu Smak Orientu

Trochę inaczej ułożyłabym trasę, darowałabym jeden dzień spędzony na zakupach, pominęłabym też Ankarę, a wydłużyłabym pobyt w Stambule. Nie weszliśmy nawet do jednego muzeum - choćby do Muzeum Archeologicznego , czy Muzeum Sztuki Tureckiej i Muzułmańskiej. Zwiedzanie Pałacu Topkapi na godzinę przed zamknięciem pozwoliło na obejrzenie tylko tych najważniejszych miejsc. Natomiast rejs po Bosforze pozostawił niezapomniane wrażenia. Ja marzyłam o zwiedzeniu Hagia Sofii i Błękitnego Meczetu i jestem nimi zachwycona. Lot balonem nad Kapadocją mógłby być trochę tańszy, porównując ceny w trakcie pobytu w Konakly, uważam, że biuro bierze za wysoką prowizję. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
TURECKA SUPER PRZYGODA

WSPANIAŁE WSPOMNIENIA,MIMO NAPIĘTEGO PLANU NIE BYŁO TO WYCZERPUJĄCE,BYŁ CZAS NA ZWIEDZANIE JAK I NA RELAKS,POLECAM WSZYSTKIM ZNAJOMYM Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Wrzesień 2013
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 


Turcja piękna wycieczka bardzo ciekawa ale niedociagnięcia poniżej pozostawiaja pewien niesmak Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
wrzesień 2013

Wycieczka super,a wypoczynek jeszcze lepszy.Cudowne wspomnienia Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | samemu 
Wycieczka marzeń

Od lat marzyłam, aby zwiedzić Turcję, a przede wszystkim zobaczyć zjawiskowe kaskady wapiennych tarasów. Zachwyciło mnie to, co zastałam nie tylko w Pammukale, a także w legendarnych i antycznych miejscach. Jestem zachwycona Turcją, jej dziedzictwem kulturowym i przyrodą. Wielkie wrażenie zrobiły na mnie majestatyczne Góry Taurus i Kapadocja, którą widziałam dokładnie z gondoli balonu!(Mam certyfikat, którym się wszystkim chwalę).Cieszę się z tej wycieczki, bo oprócz ogromnego zastrzyku wiedzy i doznań estetycznych poznałam wielki kraj porządnych ludzi. Pokaż więcej >>strona:   1 2 3Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.