• wycieczka:

  Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


cena: 1670   za os. Cena
termin: 24.09.2015   8 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.5

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
10.09 - 17.09.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Poznań

wszystkie ↓

 • Poznań
 • Kraków
 • Gdańsk
 • Warszawa
 • Katowice
 • Wrocław

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 1 760 zł / za os.

15 dni / 2 059 zł / za os.

Zamów
24.09 - 01.10.2015
Last Minute

Kraków

wszystkie ↓

 • Kraków
 • Katowice
 • Gdańsk
 • Warszawa
 • Wrocław

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 1 670 zł / za os.

15 dni / 2 445 zł / za os.

Zamów

Program


Turcja - sułtańskie rarytasy - 8 lub 15 dni • Stambuł • meczety i pałac Topkapi • fascynująca Kapadocja • legendarna Troja • antyczny Pergamon i Efez • Pamukkale i termalne źródła • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w okolicy Bodrum lub Didim

Dzień 1
Zbiórka na poszczególnych lotniskach, przy stanowisku odpraw Rainbow Tours, na 2 godziny przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Bodrum. Po przylocie transfer do hotelu w ok. Milas i spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają w tym dniu obiadokolacji, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch-pakietów. (Trasa ok. 30 km).

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Efezu, zwiedzimy ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr oraz fontanna Trajana. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Przejazd do Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska, dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry (płatne dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok. Pamukkale. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Konyi - „ojczyzny Mevlany” - założyciela zakonu tańczących derwiszy. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu tych islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie oraz masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (płatne dodatkowo). (Trasa ok. 600 km).

Dzień 4
Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (płatne dodatkowo, na potwierdzenie). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez ok. 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie także czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu na obiadokolację. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (płatny dodatkowo) i/lub pokaz wirujących derwiszy (płatny dodatkowo). (Trasa ok. 250 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu. Po drodze planowane są postoje na zrobienie zdjęć, a w Ankarze zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu. Następnie zwiedzanie kompleksu pałacowego Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (płatny dodatkowo). A dla najwytrwalszych po obiadokolacji możliwość zobaczenia Stambułu nocą (ok. 12 EUR). Zakwaterowanie i nocleg w Stambule. (Trasa ok. 800 km).

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie miasta. Rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. Dla chętnych rejs statkiem po cieśninie Bosfor (płatny dodatkowo). Przejazd w ok. Canakkale, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. (Trasa ok. 450 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu przejazd do starożytnej Troi. Miasto odkrył w XIX w. archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z „Iliady” Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego (która „zagrała” w filmie „Troja”). Następnie przejazd do Pergamonu gdzie zwiedzimy m.in.: wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Następnie przejazd do hotelu w okolicy Milas. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla Klientów pozostających na drugi tydzień wypoczynku - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Egejskiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski.
- dla Klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.

Uwagi do programu
Dla niektórych z Państwa impreza może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od min. 250 do nawet 500 km (1 dzień ponad 900 Wykwaterowanie z hoteli do godz. 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania. Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele *** - skromne, położone zwykle poza centrami miast, - (7 rozpoczętych dób hotelowych: Bodrum/ Milas - 2, Canakkale - 1, Pamukkale - 1, Stambuł - 1, Kapadocja - 2).

Pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.Do dyspozycji gości:
restauracja i bar

Wyżywienie:
Śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
***


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, obsługi grupy w systemie TGS. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 158 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi jako pakiet), nie obejmuje dodatkowych posiłków (7-10 EUR/1 posiłek) i napoi, innych wydatków osobistych oraz wizy tureckiej.

 

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 31.08.2014 r. i mogą ulec zmianie.Inne


 Wiza
- Do przekroczenia granicy tureckiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 180 dni od daty wjazdu do Turcji oraz wiza.
- Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie travella i kosztuje 85 zł/os (konieczność wypełnienia i potwierdzenia wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella maksymalnie na 3 dni przed rozpoczęciem imprezy).
- W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązkowi wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.
- Uzyskana wiza wydawane jest na okres 180 dni i  uprawnia do 90 dni pobytu na terenie Turcji, jest to wiza wielokrotnego przekroczenia granicy.

 

Istnieje możliwość wykupienia wizy po przylocie. Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji wynosi odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP  od osoby - płatne gotówką. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy.

Uwaga: Posiadacze paszportów tymczasowych nie mogą nabyć wizy w systemie E-visa ani na granicy. Muszą uzyskać ją w tureckiej placówce konsularnej i mogą obowiązywać ich inne warunki wizowe. Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow Tours w celu weryfikacji.

Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.Palm Wings Didim  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w pieknym, dużym ogrodzie, ok. 1,5 km od miejscowości Altinkum, ok. 80 km od lotniska w Bodrum. W okolicy znajdują się sklepy, bary i tawerny.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy piaszczystej, dobrze zagospodarowanej, prywatnej plaży z platformą (czynna w zależności od warunków pogodowych). Leżaki, materace, parasole i ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Elegancki kompleks zbudowany w formie wioski wakacyjnej, składa się z budynku głównego oraz kilkudziesięciu parterowych willi zatopionych w zadbanym ogrodzie.
Recepcja, lobby, restauracja główna, 5 restauracji a’la carte, 6 barów. Ponadto: ogród, taras słoneczny, basen, 3 zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci, basen kryty, basen relaksacyjny (bez animacji). Leżaki, materace, parasole i ręczniki kąpielowe przy basenie - dostępne bezpłatnie. Za opłatą: lekarz, fryzjer, mini market, pralnia, wypożyczalnia samochodów.

Pokoje:
Hotel posiada 366 pokoi. Pokoje standardowe - (pow. ok. 28 m2) 2-osobowe (możliwość 1 dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka w formie normalnego łóżka, sofy lub składanego łóżka), położone są w budynku głównym lub willach, wyposażone są w: łazienkę (wanna lub prysznic, suszarka do włosów), TV-sat, indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, mini bar (woda bezpłatna, pozostałe napoje płatne dodatkowo), sejf, balkon lub taras.
Na zapytanie dostępne są pokoje typu large (możliwość dostawki w formie łóżka piętrowego) oraz pokoje rodzinne 2-pomieszczeniowe.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunch, kolacja w restauracji głównej w formie bufetu. Przekąski w snack barze, lody, kawa, herbata, ciasto, nocna przekąska, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-23:00). Napoje gorące, niektóre bezalkoholowe oraz woda dostępne w lobby barze (08:00-20:00). Shopping Center Bar otwarty 24 godz. 1 x na pobyt możliwość skorzystania z restauracji a’la carte, po wcześniejszej rezerwacji. Płatne dodatkowo: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, napoje butelkowane oraz soki ze świeżych owoców, wszystkie napoje w Cafe oraz Disco Bar (po godz. 02:00).

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny m.in.: wieczory rozrywkowe, dyskoteka, koszykówka, siatkówka, aerobik, fitness, tenis ziemny (oświetlenie oraz wypożyczenie sprzętu dodatkowo płatne), tenis stołowy, rzutki, sauna, łaźnia turecka. Za opłatą: sporty wodne na plaży, centrum SPA, pokój gier, bilard. Dla dzieci: mini klub (4-12 lat), plac zabaw.

Internet:
W lobby oraz przy basenie internet Wi-Fi - bezpłatny, kawiarenka internetowa - płatna.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.palmwings.com.tr

Naszym zdaniem:
Bardzo elegancki i luksusowy hotel, położony w spokojnej okolicy gwarantującej kameralną atmosferę. Ze względu na lokalizację willi w dużym, zadbanym ogrodzie hotel polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi. Sprawdzony i doceniony przez naszych Klientów w poprzednich sezonach.


Venosa Beach   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w miejscowości Yesilkent (ok. 5 km od centrum Altinkum) - dawnej wiosce rybackiej, obecnie popularnym ośrodku turystycznym, ok. 5 km od miasta Didim (znanego ze starożytnych ruin świątyni Apollina), ok. 70 km od lotniska Bodrum-Milas. Usytuowany jest w spokojnej, malowniczej okolicy, na zadbanym terenie (pow. ok. 30 000 m2). Lokalizacja hotelu gwarantuje przepiękne widoki niemalże z każdego balkonu hotelowego. W bliskiej okolicy znajduje się sklepik oraz restauracja nad morzem. Dogodny dojazd do centrum miasta Altinkum komunikacją lokalną (busy w sezonie letnim kursują co ok. 15 min.) lub taksówką.

Plaża:
Obiekt umiejscowiony bezpośrednio przy szerokiej, piaszczysto-żwirowej, prywatnej plaży, z łagodnym zejściem do morza (zalecane obuwie kąpielowe). Leżaki i parasole na plaży - bezpłatnie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, 4 windy, restauracja główna, 5 restauracji a'la carte: turecka, meksykańska, włoska, indyjska oraz z owocami morza, 4 bary: lobby, pool, snack oraz vitamin bar, dyskoteka. Ponadto 4 baseny w tym 1 ze zjeżdżalniami (otwarte w godz. 10:00-12:00 oraz 15:00-17:00), basen olimpijski, basen kryty (nieczynny od czerwca do połowy września) oraz brodzik dla dzieci - wszystkie ze słodką wodą. Leżaki, parasole, ręczniki plażowe dostępne przy basenie - bezpłatne. Centrum SPA (sauna oraz łaźnia turecka bezpłatne). Za opłatą: lekarz, fryzjer, mini market, sklep z pamiątkami.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 339 eleganckich oraz komfortowo wyposażonych pokoi.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 25 m2) - dla max. 3 osób dorosłych (możliwość dostawki w formie rozkładanej sofy). Wyposażone są w: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, mini bar (1 butelka wody dzień/pokój bezpłatnie, pozostała konsumpcja za opłatą), bezpłatny sejf oraz balkon lub taras z widokiem na morze. Na zapytanie dostępne są inne typy pokoi:
- Pokoje typu large - (pow. ok. 33 m2) - 1 duży pokój dla 3 osób dorosłych i dziecka na dostawce w formie rozkładanej sofy.
- Pokoje rodzinne 2- pomieszczeniowe - (pow. ok. 40 m2) - dla max. 4 osób dorosłych i dziecka na dostawce.
Wszystkie pokoje posiadają co najmniej częściowy widok na morze.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat- bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch, kolacja w restauracji głównej w formie bogatego bufetu, przekąski w ciągu dnia, lody dla dzieci, kawa/herbata, nocna przekąska, ponadto tureckie słodkości, naleśniki gozleme. 1 x na pobyt możliwość skorzystania z restauracji a’la carte (po wcześniejszej rezerwacji). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne są w lobby barze 24 godz. oraz w innych barach w godzinach ich otwarcia. Płatne dodatkowo: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, napoje butelkowane oraz w puszkach, kawa po turecku, napoje w dyskotece oraz soki ze świeżych owoców. Dania dla dzieci oraz wysokie krzesła dostępne w restauracji.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi bardzo bogaty program sportowy i animacyjny: aerobik, fitness, gimnastyka w wodzie, sauna, łaźnia turecka, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, tenis ziemny (oświetlenie oraz wypożyczenie sprzętu za opłatą), strzelanie z łuku, wieczory rozrywkowe, dyskoteka. Za dodatkową opłatą: zabiegi i masaże w centrum SPA, sporty wodne na plaży. Brak bilardu. Dla dzieci: mini klub (4-12 lat), plac zabaw, mini disco.

Internet:
W hotelu (również w pokojach) Internet Wi-Fi - bezpłatny. Brak kawiarenki internetowej.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.venosa.com.tr

Naszym zdaniem:
Bardzo elegancki hotel z wieloma udogodnieniami dla rodzin z dziećmi oraz bogatą infrastrukturą sportowo-rekreacyjną. Położony przy pięknej plaży, doskonały na spokojny, rodzinny urlop. Hotel słynie z wyśmienitej kuchni. Sprawdzony i doceniony przez naszych Klientów w poprzednich sezonach, chętnie wybierany ponownie.


Samara Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok. 5 km od miejscowości Torba, z niewielkim wyborem sklepów, restauracji i barów, ok. 8 km od centrum Bodrum, ok. 27 km od międzynarodowego lotniska w Bodrum-Milas. Hotel usytuowany jest na ogromnym terenie - ok. 7 ha, w pięknym ogrodzie. Przystanek lokalnego busa ok. 100 m od hotelu.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany przy piaszczystej, prywatnej plaży. Leżaki, parasole oraz ręczniki plażowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Ostatni remont hotel przeszedł w 2010 r.
Recepcja, lobby, restauracja główna, restauracja a’la carte, 6 barów, dyskoteka oraz sala telewizyjna., 1 duży basen i basen dla dzieci z małą zjeżdżalnią - oba ze słodką wodą, plac zabaw, mini klub dla dzieci w wieku 4-12 lat. Leżaki, parasole oraz ręczniki kąpielowe przy basenie - bezpłatnie. Ponadto: siłownia, sauna, łaźnia turecka i jacuzzi. Za opłatą:  sala gier, mini market, fryzjer, room service, masaże i zabiegi w SPA, usługi opiekunki dla dzieci.

Pokoje:
Hotel oferuje 291 pokoi.
- Pokoje standardowe - mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe (możliwość 1 dostawki dla dziecka lub osoby dorosłej).
- Pokoje rodzinne junior suite - (pow. ok. 40 m2) - 2-pomieszczeinowe, mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe (możliwość 2 dostawek dla dzieci, 1 dostawka w postaci rozkładanej sofy).
- Pokoje senior suite - (pow. ok. 50 m2) - składają się z 2 sypilani i pokoju dziennego. Duże, komfortowo wyposażone pokoje posiadają: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, mini bar (woda uzupełniana codziennie, pozostała konsumpcja płatna), bezpłatny sejf, balkon lub taras.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch i kolacja w formie urozmaiconego bufetu. Przekąski w ciągu dnia (sałatki, pizza, hamburgery, frytki, spaghetti), kawa, herbata, ciastka, naleśniki gozleme, nocna przekąska. Możliwość skorzystania z restauracji a’la carte 1 x na pobyt (dania kuchni tureckiej i owoce morza, wymagana rezerwacja, otwarta od 15 maja do 15 października). Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe: wino, piwo, drinki (10:00-02:00). Za opłatą: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, wszystkie napoje po godz. 02:00, lody, napoje butelkowane, kawa po turecku oraz soki ze świeżych owoców.

Program sportowy i animacyjny:
Dzienne i wieczorne animacje, zajęcia sportowe, wieczory przy muzyce na żywo, tematyczne show. 2 korty tenisowe, koszykówka, siatkówka, kajaki, rowery wodne, aerobik, mini golf, mini football, boccia, bilard, tenis stołowy. Za opłatą: sporty wodne przy plaży, wypożyczenie sprzętu do tenisa.

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny, kawiarenka internetowa - płatna.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.hotelsamara.com

Naszym zdaniem:
Wysokiej klasy, komfortowy hotel o bardzo dobrym standardzie usług. Polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi ze względu na bogaty program animacyjny oraz osobom nastawionym na aktywny wypoczynek. Hotel cieszy się bardzo dobrymi opiniami wśród Klientów.


Golden Age  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok. 2 km od centrum miejscowości Yalikavak, w zadbanym ogrodzie z dostępem do morza w pięknej zatoce Tilkicik. Do Bodrum ok. 20 km, do lotniska ok. 45 km.

Plaża:
Hotel położony przy plaży. Parasole, leżaki, materace na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel składa się z budynku głównego, części w ogrodzie oraz części Anex. Obie części hotelu połączone są mostem nad ulicą. Ostatni remont w 2012 r.
Recepcja 24 - godz., lobby, 2 windy, restauracja główna, 2 restauracje a’la carte: włoska i z owocami morza (otwarte od połowy maja do połowy września, możliwość skorzystania 1 x na pobyt, wymagana rezerwacja). 5 barów: lobby, pool, Bandana, Cafe Turc oraz disco bar (napoje płatne dodatkowo). 2 baseny, w tym jeden ze zjeżdżalnią czynną w określonych godz., 2 baseny dla dzieci (jeden ze zjeżdżalnią), basen kryty z wydzielonym brodzikiem dla dzieci, wszystkie ze słodką wodą. Parasole, leżaki, materace przy basenach - bezpłatne. Ręczniki kąpielowe (depozyt ok. 10 EUR). Za opłatą: mini market, butik, fotograf, fryzjer, sala gier, pralnia, opiekunka dla dzieci.

Pokoje:
345 pokoi położonych w 3 budynkach.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 35 m2) - w budynku głównym, 2-osobowe (możliwość 1 dostawki dla osoby dorosłej lub 2 dostawek dla dzieci, przy czym pierwsza - normalne łóżko, druga - rozkładane łóżko). Wyposażenie: łazienka (prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowana klimatyzacja, telefon, TV-sat, sejf (ok. 2 EUR/dzień), mini bar (za opłatą), balkon z widokiem na morze.
- Pokoje typu anex - (pow. ok. 24 m2) - w budynku położonym po przeciwnej stronie ulicy, dla max. 2 osób dorosłych i dziecka do 2 lat. Wyposażenie jak w pokoju standardowym, balkon typu french, brak widoku na morze.
Pokoje 1-osobowe znajdują się wyłącznie w części Anex.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch i kolacja w formie bogatego bufetu, popołudniowe przekąski w barach, kawa i ciastka, lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe (10:00-24:00). Bezalkoholowe i alkoholowe napoje importowane oraz soki ze świeżych owoców płatne dodatkowo.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny w ciągu dnia i wieczorami. Sauna, łaźnia turecka, siłownia, piłka nożna, siatkówka plażowa, mini golf, bilard, tenis stołowy. Dyskoteka (00:00-02:00), wieczorne show. Za opłatą: masaże i zabiegi w SPA, sporty wodne na plaży. Dla dzieci: mini klub, plac zabaw, mini disco.

Internet:
W lobby i przy basenie internet Wi-Fi - bezpłatny, kącik internetowy - za opłatą.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.goldenagebodrum.com

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry standard, przyjazna atmosfera, duży zielony teren i bogata infrastruktura sprawiają, że jest to świetny hotel zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla osób nastawionych na aktywne spędzanie czasu. Polecamy szczególnie ze względu na szeroki wybór atrakcji, bogaty program All Inclusive oraz atrakcyjne położenie przy plaży.


Parkim Ayaz   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w ogrodzie, w samym centrum miejscowości Gumbet z szerokim wyborem rozrywek, barów, restauracji, dyskotek. Ok. 4 km od centrum Bodrum, ok. 40 km od lotniska Bodrum-Milas.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy ładnej, choć niezbyt szerokiej, piaszczysto-żwirowej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Ostatni remont hotel przeszedł w 2011 r.
Recepcja 24 - godz., lobby, restauracja, 2 restauracje a’la carte: otomańska i chińska, 2 bary. 2 baseny w tym jeden ze zjeżdżalniami (10:00-18:00), jacuzzi, brodziki dla dzieci (wszystkie baseny ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie- bezpłatnie. Ręczniki kąpielowe po uiszczeniu depozytu ok. 20 EUR/pokój. Mini klub oraz plac zabaw dla dzieci. Za opłatą: kantor, centrum SPA, salon kosmetyczny, fryzjer, lekarz, pralnia, sklep, usługi opiekunki dla dzieci.

Pokoje:
335 pokoi usytuowanych w 11 budynkach położonych w ogrodzie.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 20 m2) - mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe (możliowść 1 dostawki w formie rozkładanego łóżka).
- Pokoje promo - (pow. ok. 15 m2) - dla max. 2 osób dorosłych (starsze wyposażenie).
- Pokoje rodzinne 1-pomieszczeniowe - (pow. ok. 35m2) - dla max. 3 osób dorosłych i dziecka (możliowść dostawki w formie łóżka normalnego lub piętrowego).
Pokoje wyposażone są w: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), telefon, indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, lodówkę, sejf (ok. 2 EUR/dzień). Wszystkie pokoje posiadają niewielki balkon.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch, kolacja - w formie bufetu. Przekąski w ciągu dnia, kawa, herbata, ciastka, lody oraz nocna przekąska. Możliwość skorzystania 1 x na pobyt z restauracji a’la carte (napoje importowane płatne dodatkowo). Lokalne napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe (10:00-24:00). Za dodatkową opłatą: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, soki ze świeżych owoców oraz kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne. Kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu oraz oświetlenie płatne dodatkowo), tenis stołowy, bilard, rzutki, siatkówka plażowa, siłownia. Za opłatą: ścianka wspinaczkowa, mini golf, centrum sportów wodnych na plaży (narty wodne, banan, ringo, skutery wodne, parasailing), zabiegi i masaże w SPA.

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.parkimayaz.com

Naszym zdaniem:
Niewielki, kameralny hotel o przyjaznej atmosferze, którego największą zaletą jest doskonałe położenie. Jest to świetna propozycja dla par chcących spędzić aktywny urlop i jednocześnie korzystać z uroków wieczornego życia w Gumbet.


Aqua Ayaz  zdjecie hotelu
Położenie:
Ok. 100 m od ładnej, piaszczysto-żwirowej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza, ok. 1,5 km. od centrum Gumbet z szerokim wyborem rozrywek: barów, restauracji, dyskotek. Dogodny dojazd lokalnymi środkami transportu, przystanek ok. 150 m. od hotelu; ok. 6 km do Bodrum, ok. 40 km od lotniska Bodrum-Milas Hotel wybudowany został w 2001 roku. Ostatni częściowy remont hotel przeszedł w 2011 roku.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 68 pokoi usytuowanych w 2 budynkach głównych. Pokoje standardowe o powierzchni ok 25 m2, które mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci na dostawce (dostawka w formie jednej rozkładanej sofy, lub rozkładanego łóżka), wyposażone w są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat., lodówkę. Wszystkie pokoje posiadają balkony lub taras oraz widok na basen. Dostępne pokoje rodzinne 1 pomieszczeniowe o powierzchni ok. 35 m2 dla max. 4 osób dorosłych ( dostawki w formie normalnych łóżek). Na przełomie 2013/2014 roku wszystkie hotelowe pokoje zostały wyremontowane. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 h, lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, duży basen o nieregularnym kształcie, brodzik dla dzieci (oba baseny ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie. Leżaki i parasole na plaży należą do lokalnych restauracji i barów, dostępne są za opłatą. Dostępne ręczniki plażowe (depozyt za 2 sztuki ok. 10 EUR). Za opłatą: sejf w recepcji (ok. 20 EUR/ tydzień), kafejka internetowa, kantor.

Wyżywienie:
All Inclusive - posiłki w formie bufetu: śniadanie (08.00-10.00), lunch (13.00-14.30), kawa, herbata, ciastka (17.00-18.00), kolacja (19.30-21.30). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe serwowane w barze przy basenie w godzinach (10.00-23.00). Importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, lody oraz soki ze świeżych owoców za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel nie prowadzi animacji. Tenis stołowy ( wymagany depozyt), Za opłatą: bilard, centrum sportów wodnych na plaży.

Kategoria lokalna:
Hotel nie posiada oficjalnego certyfikatu **** z powodu lokalnego prawa podatkowego. Jednak w ocenie organizatora standard obiektu odpowiada: Gwiazdki: ****.

Naszym zdaniem:
Niewielki, kameralny hotel o przyjaznej atmosferze, którego największą zaletą jest doskonałe położenie. Jest to świetna propozycja dla par chcących spędzić spokojny urlop i jednocześnie korzystać z uroków wieczornego życia w Gumbet.

Inne:

http://www.ayazaqua.com
WOXXIE (ex Feye Pinara)  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w spokojnej okolicy. Hotel oddalony jest o ok. 5 km od miejscowości Turgutreis z pięknym portem oraz szerokim wyborem barów, restauracji oraz dyskotek. Ok. 25 km od tętniącego życiem Bodrum oraz ok. 50 km od lotniska Bodrum-Milas. Przed hotelem znajduje się przystanek lokalnego autobusu.

Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 200 m od ładnej, choć niezbyt szerokiej, piaszczysto-żwirowej, prywatnej plaży, z łagodnym zejściem do morza. Przy plaży znajduje się platforma z leżakami i parasolami - bezpłatnie.  Do plaży dowozi hotelowy bus.

Do dyspozycji gości:
Hotel wybudowany został w 1994 r. Ostatni remont przeszedł w 2014 r., który objął pokoje, lobby, restaurację, część basenową oraz infrastrukturę na plaży.
Recepcja 24 - godz., lobby, winda, restauracja główna z częścią stolików na tarasie z przepięknym widokiem na wyspy, 4 bary: lobby, pool, disco oraz beach bar. Basen, 2 zjeżdżalnie (otwarte w określonych godz., brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią (oba ze słodką wodą), leżaki, materace i parasole przy basenie - bezpłatne. Hotel oferuje bezpłatnie ręczniki plażowe - możliwość wymiany 1 x dziennie. Ponadto parking, centrum SPA (bezpłatna sauna oraz łaźnia turecka), fitness, mini klub dla dzieci w wieku 4-12 lat, plac zabaw. Za opłatą: kantor, sklepik, salon kosmetyczny, zabiegi i masaże w SPA, lekarz, fryzjer, fotograf, pralnia, wypożyczalnia samochodów, usługi opiekunki dla dzieci.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 149 przestronnych, nowocześnie wyposażonych pokoi standardowych (pow. ok. 31 m2) - mogących zakwaterować max. 4 osoby dorosłe (możliwość dostawek: 1 dostawka w formie normalnego łóżka, 2 dostawka w formie rozkładanej sofy). Pokoje wyposażone są w: elegancką łazienkę (prysznic lub wanna, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, telefon, mini bar (2 wody dziennie - bezpłatne), bezpłatny sejf. Wszystkie pokoje posiadają balkon. Większość pokoi posiada widok na morze.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch oraz kolacja w formie bufetu. Przekąski w ciągu dnia, przerwa kawowa, lody, nocna przekąska. Lokalne napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe serwowane w lobby barze (10:00-24:00), w pool barze (10:00-19:00) oraz w beach barze (10:00-18:00). Drink powitalny w dniu przyjazdu. Za dodatkową opłatą: napoje serwowane po godz. 24:00, importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, koktajle, soki ze świeżych owoców, napoje serwowane w butelkach i puszkach oraz kawa po turecku. W disco barze napoje są płatne dodatkowo (24:00-03:00).

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi dzienne i wieczorne animacje. Ponadto kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu oraz oświetlenie płatne dodatkowo), boisko do koszykówki (oświetlenie płatne dodatkowo), siatkówka plażowa, tenis stołowy, bilard, rzutki, boccia. Za opłatą: zabiegi i masaże w centrum SPA, centrum sportów wodnych na plaży. Dla dzieci: mini klub, zagospodarowany plac zabaw oraz zjeżdżalnia.

Internet:
W całym hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.feyepinara.com.tr

Naszym zdaniem:
Hotel położony w pięknej okolicy, z widokiem na morze oraz grecką wyspę Kos, idealny dla osób szukających spokoju i ucieczki od zgiełku miasta. W hotelu panuje miła i kameralna atmosfera. Z uwagi na duże pokoje oraz hotelową infrastrukturę polecamy rodzinom z dziećmi.


Sami Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel otoczony śródziemnomorskim ogrodem, położony jest w centrum rozrywkowej miejscowości Gumbet. W najbliższym otoczeniu hotelu znajdują się liczne bary, restauracje oraz kluby. Gumbet słynie z tętniącego życiem centrum oraz licznych dyskotek. Ok. 3 km do centrum Bodrum oraz ok. 40 km do lotniska Bodrum-Milas.

Plaża:
Obiekt usytuowany w pobliżu prywatnej, piaszczystej plaży - wystarczy przeciąć nadmorską promenadę. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne. Hotel nie dysponuje ręcznikami plażowymi.

Do dyspozycji gości:
Składa się z 2 budynków: 3-kondygnacyjnego budynku głównego oraz 2-kondygnacyjnego budynku Anex. Ostatni remont hotel przeszedł w 2013 r.
Recepcja, lobby, sejf na recepcji (ok. 10 EUR/tydzień), sala telewizyjna. Restauracja główna, restauracja a’la carte (za opłatą), 2 bary: snack bar i bar przy basenie (brak 3 barów: lobby bar,  green bar oraz bar na plaży). Basen oraz brodzik dla dzieci - oba ze słodką wodą, taras słoneczny. Leżaki i parasole przy basenie - bezpłatnie. Hotel nie dysponuje ręcznikami kapielowymi. Za opłatą: fryzjer, lekarz, sauna, łaźnia turecka, parking, pralnia, usługi opiekunki dla dzieci.

Pokoje:
Hotel oferuje łącznie 153 pokoje. Pokoje standardowe znajdują się w budynku głównym. Mogą zakwaterować max. 3 osoby dorosłe (możliwość dostawki w formie rozkładanej sofy), wyposażone są w: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, mini lodówkę, telefon, TV-sat oraz balkon. Większość pokoi posiada częściowy widok na morze.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunch, kolacja serwowane w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, kawa i herbata. Lokalne napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe (11:00-23:00). Za dodatkową opłatą: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, soki ze świeżych owoców oraz kawa po turecku.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi zajęcia jogi (pierwsza lekcja bezpłatna, pozostałe za opłatą), tenis stołowy. Hotel nie prowadzi wieczornych animacji). Ponadto, za opłatą: sporty wodne przy plaży (narty i skutery wodne, parasailing, kajaki, rowerki wodne, banan, ringo), zabiegi i masaże w centrum SPA, bilard, rzutki.

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.samibeachhotel.com

Naszym zdaniem:
Fantastyczna lokalizacja, tuż przy popularnej plaży w Gumbet, bliskość rozrywkowego centrum tej tętniącej życiem, turystycznej miejscowości, jak również wieloletnie doświadczenie w obsłudze gości sprawia, że hotel został doceniony przez Klientów, którzy często tam wracają. Obiekt oferujemy głównie dla par oraz dla młodych i mniej wymagających gości.


Palm Wings Kusadasi  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w niedużej miejscowości Davutlar, ok. 15 km od centrum Kusadasi oraz ok. 114 km od lotniska w Bodrum. W niedalekiej okolicy hotelu znajdują się m.in. ruiny miasta Efez, monastyr Kursunlu oraz wiele innych atrakcji turystycznych.

Plaża:
Obiekt usytuowany tuż przy szerokiej, piaszczystej, prywatnej plaży. Leżaki, parasole i ręczniki kąpielowe na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Nowy hotel wybudowany w 2013 r.
Recepcja 24 - godz., lobby, restauracja, restauracja a’la carte, 5 barów: lobby, pool & beach, snack, cafe oraz disco bar. Basen główny (ok. 700 m2), basen ze zjeżdżalniami, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią (wszystkie baseny ze słodką wodą), leżaki, parasole i ręczniki kapielowe przy basenie - bezpłatne. Za opłatą: fryzjer, pralnia, fotograf, lekarz, apteka, butik, pokój gier.

Pokoje:

346 nowocześnie urządzonych pokoi.
- Pokoje standardowe - (o pow. ok. 26 m2) - zakwaterować mogą 2 osoby dorosłe oraz dziecko (możliwość dostawki w formie normalnego łóżka, sofy, łóżka składanego), wyposażone są w łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, bezpłatny sejf, mini bar (1 butelka wody mineralnej/dzień bezpłatnie, pozostała konsumpcja za dopłatą).

- Pokoje large - (o pow. ok. 32 m2) - wyposażone jak pokoje standardowe. Dostawka w formie łóżka pietrowego.
- Pokoje swim up - posiadają taras z leżakami i bezpośredni dostęp do basenu.
- Pokoje rodzinne - (o pow. ok. 34 m2) - na potwierdzenie dostępne, 2 - pomieszczeniowe, mogące zakwaterować 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci.
Wszystkie pokoje posiadają balkon.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.Wyżywienie:
Ultra All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie, lunch, kolacja - w formie bufetu. Przekąski w ciągu dnia, kawa, herbata, ciastka, lody, nocna przekąska. Możliwość skorzystania z restauracji a’la carte raz na pobyt (oprócz niedzieli) po wcześniejszej rezerwacji. W restauracji w godz. 24:00-07:00 dostępne kanapki oraz ciastka. Lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe dostępne 24 godz. - Cafe Bar. Za dopłatą: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, soki ze świeżych owoców, napoje butelkowane oraz w puszkach.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne, aerobik, aqua aerobik, siatkówka plażowa, łaźnia turecka, sauna. Za opłatą: zabiegi i masaże w SPA, bilard, Playstation, centrum sportów wodnych na plaży (windsurfing, banan, skutery wodne, żaglówki, kajaki, narty wodne, rowerki wodne, nurkowanie). Dla dzieci: mini klub (4-12 lat), brodzik ze zjeżdżalnią.

Internet:
W lobby oraz przy basenie internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.palmwings.com.tr

Naszym zdaniem:
Nowy, elegancki, duży obiekt położony tuż przy szerokiej, piaszczysto-żwirkowej plaży, idealne miejsce na wypoczynek zarówno we dwoje, jak i z dziećmi - ze względu na liczne atrakcje, które hotel oferuje najmłodszym.


Jasmin Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w miejscowości Gumbet, ok. 400 m od centrum oferującego szeroki wybór rozrywek (restauracje, bary, sklepy, dyskoteki), ok. 3 km od centrum Bodrum oraz ok. 35 km od lotniska Bodrum-Milas.

Plaża:
Piaszczysto-żwirkowa, publiczna plaża znajduje się ok. 50 m od hotelu. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne, brak ręczników plażowych.

Do dyspozycji gości:
Hotel został otwarty w 1995 r. ostatni remont przeszedł w 2014 r.
Recepcja 24 - godz., lobby, restauracja główna, restauracja a’la carte, 4 bary: pool, top pool, aquarium i lobby bar. 5 basenów ze słodką wodą: jeden ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godz. (tylko dla dzieci powyżej 10 lat), 1 basen kryty, 3 baseny z wydzielonymi brodzikami dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenach - bezpłatnie, brak ręczników kapielowych. Za opłatą: fryzjer, pralnia, mini market 24 - godz., fotograf, lekarz, kantor, sklep z pamiątkami, korzystanie z pokoju gier.

Pokoje:
Hotel posiada 276 przestronnych, widnych pokoi.
- Pokoje standardowe - wyposażone są w: łazienkę (prysznic, suszarka do włosów), centralnie sterowaną klimatyzację, telefon, TV-sat, bezpłatny sejf, mini lodówkę oraz balkon lub taras z widokiem na basen lub ogród.
- Pokoje typu standard Club - starsze wyposażenie.
- Pokoje rodzinne Club - 2-pomieszczeniowe, z indywidualnie sterowaną klimatyzacją oraz niektóre z wanną.
Możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel nie akceptuje zwierząt.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunch i kolacja w formie bogatego bufetu. Przekąski serwowane w restauracji głównej (10:00-12:30 oraz 14:00-17:00), kawa, herbata, ciastka (17:00-18:00). Możliwość skorzystania z restauracji a’la carte (1 x na pobyt w godz. 19:30-21:30). Lokalne napoje bezalkoholowe oraz alkoholowe (10:00-23:00). Za dodatkową opłatą: importowane napoje bezalkoholowe i alkoholowe, soki ze świeżych owoców, kawa po turecku oraz lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe serwowane po godz. 23:00.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne. Ponadto: siłownia, łaźnia turecka, sauna sucha i parowa, tenis stołowy, bilard, rzutki. Za opłatą: zabiegi i masaże w centrum SPA, centrum sportów wodnych na plaży (narty wodne, banan, ringo, skutery wodne, parasailing).

Internet:
W lobby oraz przy basenie internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
Brak oficjalnej kategoryzacji, w ocenie lokalnego prawa hotel posiada standard ****.

Strona www:
www.jasminbeach.com

Naszym zdaniem:
Przyjemny, zadbany hotel, położony zarówno w pobliżu plaży, jak i rozrywkowego centrum Gumbet. Polecamy osobom, które preferują aktywny wypoczynek oraz korzystanie z uroków życia nocnego. Bogata infrastruktura rekreacyjna, w tym liczne baseny, gwarantują szeroki wachlarz atrakcji na terenie hotelu.Wycieczki lokalne


Rejs po cieśninie Bosfor - cena ok. 24 EUR.

 

Wieczór turecki - cena ok. 27 EUR.

 

Pokaz wirujących derwiszy - cena ok. 15 EUR.

 

Lot balonem - cena ok. 155 EUR.

 

Taksim - Stambuł nocą - cena ok. 13 EUR.

 

Hamam - cena ok. 26 EUR.

 

Kąpiel w basenie Kleopatry - cena ok. 30 TL.

 

Skarbiec Pałacu Topkapi - cena ok. 30 TL.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.5 Program wycieczki: 5.7 | Pilot: 5.6 | Transport: 5.1 | Zakwaterowanie: 5.3 | Wyżywienie: 5.1 | Intensywność programu: 5.2 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   0.0
Termin pobytu: Sierpień 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Kraków
46-55 lat | z rodziną 
rewelacja

Jestem zachwycona wycieczką. Turcja jest przepiękna. W tydzień zobaczyłam tyle cudownych miejsc: Efez,Pamukkale,Kapadocję,Stambuł, Troję, Pergamon, leciałam balonem, płynęłam statkiem po Bosforze. Polecam każdemu, kto lubi czynny wypoczynek. Wróciłam do domu szczęśliwa i pełna wrażeń. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
13 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena, Gdańsk
26-35 lat | samemu 
Warto!!

Wycieczka intensywna, ale warta wczesnego wstawiania. Na trasie objazdu są najważniejsze atrkacje Turcji: Kapadocja (możliwość lotu balonem o wschodzie słońca!!!) oraz wapienne tarasy Pamukkale, a to tylko część atrakcji. Wycieczka jest dobrze zorganizowana, nie zwiedza się atrakcji w tłumie, co umożliwia zrobienie ciekawych pamiątkowych zdjęć :-) Byłam na wycieczce pod koniec lipca i nie było żadnego zagrożenia w tej części kraju, wszystko odbywało się bez zarzutu i zgodnie z planem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena, Smolec
46-55 lat | z rodziną 
Wspaniała!

Wycieczka intensywna, ale doskonale zaplanowana i przeprowadzona z niewyobrażalną dokładnością, fantastyczny pilot, który wprowadzał spokój, pięknie opowiadał zarówno o historii, jak i o współczesności, bardzo dobre noclegi i jedzenie. Jesteśmy zachwyceni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
18 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz, Toruń
36-45 lat | z rodziną 
Dla ciekawych i odpornych na trudy długich tras.

Turcja to ogromny kraj więc trzeba się przygotować na dłuuugie trasy i bardzo wczesne pobudki. Nie jest to wiec wyczieczka dla leniwców, ale dla ludzi ciekawych i chcących poznać ten fascynujący kraj kosztem dosypiania w autokarze i długich przejazdów. Pilot Arek ciekawie przybliżał historię, współczesność i kulturę podczas przejazdów. Widać, że ma dużą znajomość tematu - koniecznie podpytajcie go o wizytę u tureckiego fryzjera. Turecka kuchnia jest specyficzna - smaczna, ale trzeba uważać, żeby nie przytyć po wycieczce. My byliśmy na wersji 7+7 i chętnie bym zamienił na wersję 11 dni objazdu + 3 dni wypoczynku - ale niestety takiej opcji nie ma. Brakuje w programie Wielkiego Bazaru - ale dało się go zobaczyć w czasie wolnym w Stambule. Dla mnie nr. 1 programu to Kapadocja - może pojawi się wyjazd tylko tam w ofercie? Wszycy straszyli mnie, że Pammukale przereklamowane i szare nie białe, ale okazało się super - co prawda nie takie jak na zdjęciach ale raz w życiu trzeba to zobaczyć. Fascynujące zabytki kultury helleńskiej. Stambuł - miasto na dwóch kontynentach. Koniecznie warto przejść się po Canakkale wieczorem. Polecam brodzenie w słonym jeziorze Tuz podczas przerwy w podróży i robienie zdjęć z krzesłem. Zgadzam się w 200% z poprzednimu opiniami, że skóry (mega drogie i brzydkie fasony) i biżuterię nalezy wykreślić z programu albo dać na fakultet dla chętnych- na handel na wycieczki to się jeździło za komuny - skoro jest tyle opini negatywnych na ten temat to proszę Rainbow o zajęcie stanowiska wobec tych uwag - płacimy przecież dobre pieniądze za tą wycieczkę więc nie widzę powodu, żeby nas próbować skubać dodatowo. Tak samo było z przerwami lunchowymi - powinny być w miejscach, gdzie mam wybór gdzie pójdę zjeść. Mając takie śniadania i obiadokolacjie nie potrzebuję mega wypasionego lunchu w formie bufetu - wystarczyłby gozleme, pide lub nawet kebap w bule (przecież to Turcja) - a tak ktoś będąc tylko na objeździe nie miał szans spróbować tych tureckich specjałów. A tyle razy mijaliśmy szyldy z napisem gozleme! Nie kupujcie słodyczy na degustacji, normalnie kupicie je 2x taniej! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marcin, Sopot
36-45 lat | samemu 
Intensywnie ale warto!

Wycieczka naprawdę super. Polecam jak najbardziej. Z wycieczek fakultatywnych warto poświęcić euro na lot balonem nad Kapadocją - niesamowite przeżycia raz na całe życie. Kolejna wycieczka dodatkowo płatna warta tej ceny to rejs po Bosforze w Stambule. Jeżeli ktoś nie lubi wstawać wcześniej i jest śpiochem to odradzam, pobudki codziennie wcześnie rano a nawet w nocy, co jest zrozumiałe przy takich odległościach. Hotele na wysokim poziomie, wyżywienie bardzo dobre. Minusy: to pokaz skór (obowiązkowy) i stracony czas w owym sklepie oraz postoje na obiady gdy w programie są 2 posiłki dziennie i większość osób z góry są nastawieni na owe 2 posiłki i muszą czekać pod restauracjami aż niewielka ilość osób coś zje. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): szymon, starachowice
46-55 lat | ze znajomymi 
fantastyczne przezycie

turcja mile zaskoczenie cudowni ludzie i ich kultura, bogate dziedzictwo kulturowe wspanile zabytki oraz klimat. to wszystko dzieki wycieczce sultanskie rarytasy z rainbow tours. bylo to dla mnie fantastyczne przezycie i bede je dlugo wspominac. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dorota, Sosnowiec
46-55 lat | w parze 
WAKACJE TURCJA 2015

Zwiedziliśmy dużo interesujących miejsc; ciekawe były także imprezy dodatkowo płatne, np. lot balonem, łaźnia turecka. Wrażenia z Pamukkale i z Kapadocji pozostaną na długo w naszej pamięci. Polecamy to tym, którzy jeszcze tam nie byli! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
16 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): AB
36-45 lat | w parze 
Naprawdę warto

Ogólnie wycieczkę oceniam na mocną czwórkę. Byłaby wyższa ocena gdyby nie: -targanie nas do sklepach ze skórami, zainteresowane 2 osoby, 50 musi czekać 1.5 godziny -targanie nas do sklepu z biżuterią, ceny z kosmosu, mocno nie na polską kieszeń, -naprawdę podłe jedzenie, W Turcji wiele rzeczy - sklepy z dywanami, hurtownie budowlane, restauracje są zgrupowane obok siebie po kilka, kilkanaście. Nas zawsze wywożono na jakieś zadupie, gdzie była tylko jedna jadłodajnia z podłym żarciem za 7 Euro i z colą za 3 Euro od głowy. W zestawie zimny bakłażan w oliwie, zimne ziemniaki w oliwie, z 3 rodzaje jakiejś fasoli - nędza. A najgorsze jest to, że zwiedziliśmy pół Turcji - i zatrzymywaliśmy się zawsze koło takiego podłego żarcia. Na zakończenie mieliśmy trochę czasu wolnego - poszliśmy do pierwszej z brzegu tureckiej restauracji, knajpki. Zjedliśmy po 2 pyszne, duże dania, + woda + ayran + jakieś gratisowe sałatki oliwki + przemiły kelner - wszystko za niecałe 5 Euro od łba. Można - no pewnie, że można. I mi nie chodzi o to, że 10 Euro to drogo. Ja po pobycie nabierałem przekonania, że Turecka kuchnia jest podła. Okazało się że jest podła dla Europejczyków, a za rogiem jest pyszne, aromatyczne świeże, pachnące jedzenie. Merytorycznie pani pilot Ola była super, ale zarabianie na nas w każdym możliwym momencie było przegięciem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wioletta, Arek
46-55 lat | w parze 
Męcząca ale fascynująca :)

Wycieczka ciekawa ,miejsca fascynujące, należałoby jeszcze raz przemyśleć długie przejazdy do poszczególnych atrakcji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2015
9 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): ELA
56-65 lat | ze znajomymi 
SUŁTAŃSKIE RARYTASY

Dobrze zaplanowana i ciekawa trasa. Pilotka OLA miła, serdeczna i bardzo pomocna w czasie objazdu. Wykazała się dużą wiedzą o zwiedzanych miejscach, a także bardzo ciekawie opowiadała o obyczajach i życiu codziennym w Turcji. Natomiast autokar na pewno nie był luksusowy jak w opisie. Był stary, ciasny, bez podpórek na nogi i toalety. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata, Jaworzno
46-55 lat | w parze 
sułtańska impreza

Wycieczka objazdowa spełniła moje oczekiwania. Ciekawy program,a duża intensywność programu bardzo mi odpowiadała. Pilotka bardzo kompetentna z dużą dawką własnej inicjatywy. Wszystko zgodnie z programem,chociaż żałuję tego ,że brakło czasu na fakultet /Stambuł nocą/. Poznałam nieznay dotąd kraj,piękny i fascynujący,historycznie barwny i zaskakujący. Polecam każdemu kto lubi zdobywać nową wiedzę,której nie ma nidzie w książkach. Turcja posiada miejsca których nie ma reszta świata. Organizacja wycieczki na najwyższym poziomie,chociaż jedna drobnostka trochę mnie rozczarowała a mianowicie przydział miejsca w autokarze. Dodatkowa opłata za najlepsze miejsca na czas objazdu nie były tymi miejscami ,których się spodziewałam ale złożyłam w tej sprawie osobne wyjaśnienie w piśmie reklamacyjnym. Jednak ten drobny incydent nie przysłonił mi radości z poznawania nowego dla mnie świata. Każdy kto jest ciekawy powinien wybrać się na tą wycieczkę. ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺ Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
11 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Barbara, Zakopane
46-55 lat | ze znajomymi 
ocena wycieczki "Sułtańskie Rarytasy"

Wycieczka rewelacyjna.Zwłaszcza dzięki wspaniałej pilotce Pani Aleksandrze Kunie. Olbrzymia wiedza, świetna organizacja - bardzo jasno przekazywane komunikaty. Duża kultura osobista i dyspozycyjność 24 h na dobę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Grzegorz, Będzin
56-65 lat | samemu 
Turcja Egejska

Bardzo udany objazd. Nie spodziewałem się, że drogi w Turcji są tak dobre, co za tym idzie podróżowanie nie było uciążliwe.Kapitalne widoki, na mnie największe wrażenie zrobił Efez.Włożyć tunikę i można wędrować z tłumem kilka tysięcy lat temu.Meczety... perełki.Zróżnicowany klimat, idealna temperatura na objeździe, stacjonarnie nie było za gorąco. Profesjonalna , perfekcyjna, zorganizowana, śliczna, uśmiechnięta pilotka.Ola! Ola! kombinowałem, żeby została moją synową, nie wyszło. Może kiedyś? Parkim Ayaz , 4 gwiazdki. Ok! tylko byłem w takim skrzydle, gdzie 24 godziny na dobę coś pompowali... dmuchali. Przenieśli mnie po dwóch dniach, nic się nie zmieniło . Nie było to głośne, dobra przeszło poszło, tym bardziej, że pierwsze dwa dni lało się "sake". Żarcie wyśmienite. Niby słodkie , a nie słodkie, niby tłuste, a nie tłuste.Bywało się tu i tam, jedzenie na 6. Będę z Wami wyjeżdżał, tym bardziej, że w biurze wyrobili mi jakąś kartę. W zeszłym roku byłem w Andaluzji. Cukiereczki. Super wyjazd. Po przyjeździe ktoś opowiadał mi o Porto, podobno piękne miasto. Gdyby tak trochę to " ścisnąć", na przykład ... Fatimę i włączyć Porto, to bajka. W zeszłym roku pilot był pasjonatem Hiszpanii i Brazylii, fantastyczny gość. Macie dobrą ofertę, mogę pójść na wariograf, że to prawda. Pozdrawiam Grzegorz Zachariasz Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2015
11 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Radomsko
46-55 lat | w parze 
Sułtańskie Rarytasy to świetny wybór

Turcja jest godna polecenia. W czasie, w którym ją zwiedzaliśmy była piękna,czysta, tonęła w zieleni. Przepiękne krajobrazy, kolorowe łąki pełne maków. Przemawiała do nas nowoczesnością oraz tradycją i historią, która pozostawiła cudowne zabytki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Maj 2015
9 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Justyna, Włocławek
26-35 lat | w parze 
Maj 2015

Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że pojechaliśmy na wycieczkę żeby "rzucić okiem" na Turcję. Udało się. Na nic więcej proszę nie liczyć. Była to któraś z kolei wycieczka zagraniczna. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Maj 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bogdan, Gdynia
46-55 lat | w parze 
Zdecydowanie POLECAM!!!

Przełom maja i czerwca, to był optymalny ze względu na pogodę wybór. Na objeździe było przyjemnie ciepło, nie upalnie. Wypoczynek w drugim tygodniu to już właściwa temperatura na plażowanie, kąpiel i opalanie. Nazwa wycieczki odpowiednia do jej przebiegu. Żal tylko, że z grupy nie było chętnych na zorganizowanie Wieczoru Tureckiego. Nie odbyło się też zwiedzanie Stambułu nocą - tutaj wina leży po stronie organizatora, już w pierwszym dniu objazdu zakomunikowała nam to pani przewodnik, twierdząc że jest jeden kierowca i po przejechaniu ponad 800 km, będzie zmęczony i nie będzie mógł z nami jechać!!! Poza tym całą objazdówka przebiegła sprawnie. Turcja jest piękna i chciałbym tam wrócić by móc poznać jej wschodnie tereny. Duża uprzejmość miejscowych, zadziwiająco inna niż Egipcjan. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Maj 2015
26 z 36 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jola
26-35 lat | w parze 
21-28.05.2015

Odradzam z uwagi na bardzo kiepską Panią przewodnik - Aleksandrę. Ogólne wrażenia ratował jedynie przewodnik turecki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Maj 2015
5 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Urszula, Sadowska
56-65 lat | w parze 
Sułtanskie Rarytasy

polecam wycieczkę Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Maj 2015
7 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jolanta, Grabówka
46-55 lat | samemu 
Turcja

Turcja to górzysty kraj, oblany morzami. Słynne cieśniny Bosfor i Dardanele to też Turcja. Kultura świecko-islamska albo odwrotnie, im bliżej Stambułu, tym bardziej rozwinięta. Stambuł jest wielkim, nowoczesnym miastem, ale też z bogatą historią. Bazylikę Hagia Sophia rysowałam kiedyś na zajęciach w szkole i 30 lat marzyłam, żeby ją zobaczyć na żywo. Wreszcie się spełniło. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): JOLANTA, WYSZKÓW
56-65 lat | z rodziną 
Sułtańskie Rarytasy

Całość wycieczki oceniam bardzo wysoko.Ola super pilotka,bardzo dużo cierpliwości do losowo zebranej grupy.Program bogaty, trochę szkoda czasu na sklepy np ze skórami .Jako obligatoryjny włączyłabym Rejs po Bosforze- był rewelacyjny. Na wycieczce byłam z 83 letnią mamą ,która trochę z pomocą Pani Oli super zniosła trudy podróży.O zwiedzaniu Ankary pewnie wszyscy piszą źle, ale warto zobaczyć mauzoleum Ataturka.Zakwaterowania na objeździe przyzwoite. Maj był super.Generalnie zwiedzane miejsca oglądałam drugi raz ,całość wycieczki oceniam bardzo,bardzo dobrze. Z poważaniem Jolanta Niemczyk Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Maj 2015
39 z 43 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Angelina, Berlin
26-35 lat | samemu 
Ogólnie dobrze, parę rzeczy do poprawy

Turcja to bardzo piękny kraj, o którego zwiedzeniu marzyłam od dawna i tylko wycieczka objazdowa daje mozliwość zwiedzenia tak wielu miejsc w tak krótkim czasie za przystępne pieiądze. Niestety program wymaga poprawy - strata czasu na zakupy w słodyczach, skórach i biżuetrii. Ten czas powinien byc przeznaczony na zwiedzanie albo czas wolny! Tym bardziej, że ceny są bardzo drogie! Prosze usuncie to z programu, chyba z organizacji wycieczek macie dostateczną ilosć pieniedzy, po co jeszcze wyzysk od sprzedawców? Kolejna rzecz do zamiany to przewodnik pani Aleksandra K. pani strasznie nastawiona na zyski! Namawiala nas do kupna w kazdym sklepie, twierdząc ze to super okazje. W sklepie ze skorami stracilismy 1,5 godziny (miało byc 20 min), a to dlatego, że kilka osób uległo urokowi przystojnych i ładych sprzedawców! Tak samo przed przymusowymi przerwami na "lunch" ciagle powtarzała, jaka to swietna oferta i że trzeba tam zjeść, bo innej okazji na obiad nie będzie (czasem były te lunche w jakiejś "dziurze", ale czasem dało sie zjeść taniej. Swoją drogą "Rainbowtours" proszę Was o znalezienie lunchy w ciekawszej lokalizacji. Połowa wycieczki, która nie jest wystarczająco głodna po prostu traci cenny czas! Lunche powinny byc w atrakcyjnych miejscach, aby Ci co nie są głodni mogli cos pozwiedzać, pospacerować ale Wy myślicie tylko o napchaniu kieszeni dodatkowymi profitami za przywiezienie klientów w to konkretne miejsce! Dogadajcie się proszę z innymi restauratorami, choćy kosztem mniejszych profitów, ale zadowoleniem klientów.. Jest to tym bardziej frustrujace kiedy pilotka mówi, ze na zwiedzanie mamy tylko 30 minut, boczas goni, a potem 45 minut siedzimy na autostradzie w jakiejś spelunce! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2015
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej S
56-65 lat | w parze 
Sułtańskie rarytasy - maj 2015

Wycieczka dość szybka bo dużo kilometrów do przejechania. Ale mimo tego warta polecenia. Praktycznie zwiedziliśmy pół Turcji z najważniejszymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi. Przy tym duża wiedza pilotki na temat tego kraju i obyczajów wzbogaciła nasze doznania. Wszystkie Hotele na dobrym poziomie. Jedzenie znośne bez jakiś rewelacji. Wycieczka raczej dla tych co lubią ruch. Jedyne co mi się nie podoba to podjazdy do fabryczki skór i wyrobów jubilerskich, gdzie ceny są dużo większe niż u nas. Czas ten powinno przeznaczyć się na dłuższe zwiedzanie atrakcji turystycznych. Poza tym wszystko OK. Polecam Turcję bo warto zobaczyć jak tena kraj się zmienia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
5 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Barbara, Wolsztyn
46-55 lat | ze znajomymi 
Super wycieczka

Jestem bardzo zadowolona, chociaż pobudki o 4.00 godzinie były męczące Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
8 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bożena, Gdynia
powyżej 65 lat | w parze 
Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

Moim zdaniem wycieczka miała bardzo dobry program, była profesjonalnie prowadzona przez pilota dzięki jego wiedzy o tym kraju, jak również dobrej organizacji. Na pewno będę to mile wspominać. Ujemną stroną organizacyjną był dolot w godzinach nocnych i tylko 2 godzinny sen po dolocie. Również sprawa jakości autokaru ( o czym również mówiły uczestniczki wycieczki)- podnóżki, które pomagają w długich podróżach - zmniejszają opuchliznę nóg ( sprawa krążenia). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
0 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Józef,
56-65 lat | w parze 
Sułtańskie rarytasy

super Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Robert, Gdańsk
36-45 lat | w parze 
Polecam wycieczkę

Bardzo gorąco polecam wycieczkę objazdową Sułtańskie Rarytasy.Turcja to piękny i fascynujący kraj, zupełnie inny niż się spodziewaliśmy. Byliśmy w ubiegłym roku w Tunezji i spodziewaliśmy że Turcja będzie podobnie brudna i zaniedbana jak właśnie Tunezja. Przyjemnie się zdziwiliśmy bo kraj jest czysty, widać że intensywnie się rozwija wiele razy mieliśmy wrażenie, że pod względem inwestycji stoi dużo wyżej niż Polska.Jeśli chodzi o zabytki to nigdy wcześniej nie widziałam równie pięknych. Trzeba tam być żeby zrozumieć bo nie da się opisać Pammukale, Pergamonu czy Stambułu. Wybór tej wycieczki to był bardzo dobry wybór bo mieliśmy szansę poznać najciekawsze miejsca, jakich sami na pewno byśmy nie odwiedzili chociażby ze względu na koszty i czas przejazdów pomiędzy punktami. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Angelika
do 25 lat | w parze 
Zdecydowanie TAK! :)

Wycieczka zdecydowanie godna polecenia, zwłaszcza dla osób, takich jak ja które do Turcji jadą po raz pierwszy. Program wycieczki obejmował najpiękniejsze chyba miejsca w zachodniej części kraju: niesamowite ruiny Efezu, wapienne skały Pamukkale, niesamowita Kapadocja i zatłoczony Stambuł - to wszystko w ciągu zaledwie 1 tygodnia. I tutaj właśnie mam jeden minus - według mnie wycieczka powinna zostać wydłużona do np. 10 dni tak, żeby można było zorganizować więcej czasu wolnego. Po zwiedzeniu Błękitnego Meczetu i Hagia Sophii mieliśmy zaledwie 1h wolnego, a odejmując czas na zjedzenie czegoś ciepłego, ledwo zdążyłam kupić i wysłać pocztówkę. Nie podobał mi się również dzień w Kapadocji, w trakcie którego spędziliśmy czas w sklepie z wyrobami skórzanymi i biżuterią, które można było kupić. Wolałabym spędzić go na zwiedzaniu niż zakupach, w tracie których tylko kilka osób wyszło ze sklepów z nabytkami, a większość grupy koczowała przed wejściem... Nie chcę jednak nikogo zniechęcać - bardzo cieszę się, że zdecydowałam się właśnie na objazdówkę. Warto na pewno rozważyć wykupienie wypoczynku, który pozwoli zregenerować siły po - bądź co bądź - wyczerpującym zwiedzaniu. Mam nadzieję, że uda mi się powrócić jeszcze kiedyś w te zakątki. Bardzo polecam! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): brigita, wilno
36-45 lat | z rodziną 
Fascynująca Turcja

Wyjątkowo ciekawa i pouczająca wycieczka. Potrafi zafascynowac Turcją. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna, Rypin
36-45 lat | w parze 
Turcja - prawdziwy rarytas

To naprawdę piękny kraj. Dobrze rozwinięty, w europejskim stylu. Bajkowe krajobrazy Kapadocji, stambulskie meczety, starożytny Efez... Szkoda, że z Troi prawie nic nie zostało. Gdyby nie barwne opowieści pilota, byłby to zupełnie nieciekawy punkt programu. A program wycieczka ta ma dość napięty z uwagi na duże odległości do pokonania. Codziennie jednak był wygospodarowany czas na dodatkowy posiłek. Najczęściej były to zajazdy, gdzie za 7 euro lub 10 dolarów można było jeść ile się chciało korzystając z bufetu otwartego. Fantastyczny tydzień w Turcji dla wszystkich ciekawych świata. Wycieczka ta okazała się niezapomnianą przygodą. Turcja nas zachwyciła. Chętnie tam wrócimy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Siemianowice śl.
46-55 lat | ze znajomymi 
bardzo dobra opinia

Jestem bardzo zadowolona z objazdu i z pobytu( Hotel Kriss ). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paulina, Poznań
26-35 lat | w parze 
Niezapomniane Chwile

Rewelacja!!!!!!!!!!!!!!! :) Wycieczka objazdowa po Turcji z takim pilotem, jak p. Wojtek Jaszczak, to czysta przyjemność.Pasja i opowieści przewodnika sprawiają, że nie chce się wyjeżdżać z tego pięknego i różnorodnego kraju :)Wiedza i umiejętności organizacyjne p.Wojtka sprawiają, że pobyt na takiego rodzaju imprezie to spojrzenie z zupełnie innej strony na odwiedzany kraj. Co tu dużo mówić po prostu czysta przyjemność!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marcin, Kostrzyn
26-35 lat | z rodziną 
Turcja 2014 - Sułtańskie Rarytasy

Cuda natury, antyczne budowle, romantyczne ruiny oraz czas umilony przepięknymi opowieściami pilota - pana Wojtka, czyli najpiękniejsza wycieczka po Turcji, jaką można sobie wymarzyć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Warszawa
do 25 lat | z rodziną 
Świetne !

wycieczka bardzo fajna, mimo dużych odległości między hotelami wcale nie jest męcząca. Zwiedzane miejsca są rewelacyjne, a czas jest bardzo dobrze i rozsądnie zagospodarowany. Nie było miejsca gdzie chcielibyśmy pochodzić a nie dali nam wolnego czasu, czy dali nam go tyle ze nie było co robić. pilot p. Wojtek ma niesamowitą wiedzę którą potrafi przekazać. Wyjazd był bardzo udany i serdecznie polecam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
2 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Sosnowiec
36-45 lat | w parze 
Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

Super wycieczka, program bardzo interesujący, pilot fantastyczny Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
8 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paweł, Gajków
56-65 lat | w parze 
Piękna wycieczka z fatalnym przelotem

Sama wycieczka jest autentycznie piękna. Szkoda, że wrażenia skutecznie psuje przelot i postawa biura związana z organizacją przelotów. Z pewnością warto byłoby zapłacić nieco więcej za korzystanie z linii lotniczych z prawdziwego zdarzenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka/Warszawa
36-45 lat | w parze 
super! super! super!

Wycieczka świetna, bardzo ciekawy program. Rewelacyjny pilot, pan Wojtek Jaszczak, który ma niesamowitą wiedzę o Turcji. Niestety, nie udało się nam zobaczyć Mauzoleum Ataturka, ale to ze względu na siłę wyższą: nie wpuszczono nas ze względu na spotkanie ważnych person, które miało miejsce akurat w dniu naszej wizyty w Ankarze. Reszta programu została zrealizowana nawet z naddatkiem :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
18 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): B.Śniadek
56-65 lat | w parze 
Bardzo trudny objazd

Ciekawa miejsca: Efez, Troja, Pergamon, Stambuł, Kapadocja i Pamukale. Warte zobaczenia. Jednak całość bardzo męcząca, choć można poprawić warunki jazdy i pobytu Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Aleksandra, katowice
26-35 lat | z rodziną 
Sułtańskie rarytasy

Wycieczka rewelacyjna w czym duza zasługa pana Wojtka przewodnika!!!! Byłam na wielu wyjazdach zorganizowanych i tak świetni przewodnicy zdarzają się rzadko. Program bogaty, przejazdy nie tak meczace jakby sie mogło wydawać z opisu. Hotele, jedzenie wszystko ok. Jestem zadowolona, goraco polecam wycieczke. Ja sie Turcją poprostu zachwyciłam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Michalina
26-35 lat | z rodziną 
Rewelacja :)

Wycieczka objazdowa po Turcji z takim pilotem, jak p. Wojciech Jaszczak, to czysta przyjemność. Wiedza i umiejętności organizacyjne - nie do przecenienia. Pasja i opowieści przewodnika sprawiają, że nie chce się wyjeżdżać z tego pięknego i różnorodnego kraju :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mirosława, Zabrze
46-55 lat | z rodziną 
zadowolona

Wycieczka z ciekawym programem, profesjonalnie przygotowana, transfery do hotelu na część wypoczynkową oraz na lotnisko - bez zarzutu. Największym atutem wycieczki jest pilot pan Wojtek. Tak doskonałej organizacji, wiedzy, kultury osobistej nie spotyka się często. Dzięki panu Wojtkowi poznaliśmy kawałek Turcji oraz jej historię w bardzo przystępny i ciekawy sposób - za co jesteśmy wdzięczni. Pokaż więcej >>strona:   1 2Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.