• wycieczka:

  Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacjeZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.8


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Stambuł, meczety i pałac Topkapi, Fascynująca Kapadocja, Legendarna Troja, Antyczny Pergamon i Efez, Pammukale i termalne źródła,Dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu na wybrzeżu tureckim w okolicy Bodrum lub Kusadasi

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot do Bodrum. Po przylocie transfer do hotelu w okolicy Milas i spotkanie z pilotem. Czas wolny. Klienci przylatujący późnym wieczorem nie mają kolacji w dniu 1, w zamian otrzymają prowiant w postaci lunch pakietów. (Trasa ok. 20 km)

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Efezu, zwiedzimy ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr, fontanna Trajana oraz świątynia Artemidy - jeden z siedmiu cudów antycznego świata. Następnie przejazd do Meryemana, gdzie zobaczymy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Przejazd do Pamukkale, ze względu na kolor zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnionych wodą z gorących źródeł. Następnie spacer po ruinach Hierapolis - antycznego uzdrowiska (dla chętnych możliwość kąpieli w basenie Kleopatry - ok. 30 TL). Zakwaterowanie w hotelu w ok. Pamukkale, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 3
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Konyi - „ojczyzny derwiszów”. Zwiedzanie Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszów - islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu na terenie Kapadocji. Dla odprężenia proponujemy wizytę w prawdziwej łaźni tureckiej, gdzie po zabiegach w pianie oraz masażu zrelaksujemy się po ciężkim dniu (hamam 26 EUR/ os.). (Trasa ok. 600 km)

Dzień 4
Przed śniadaniem dla chętnych możliwość lotu balonem nad Kapadocją (150 EUR, na potwierdzenie). Po śniadaniu zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, podziemnych miast i kościołów, z których słynie Kapadocja. Zobaczymy zespół świątyń w skansenie Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO), zwiedzimy kompleks Pasabagi, gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie przerwa na zrobienie zdjęć przy naturalnej „twierdzy” z wulkanicznego tufu w Uchisar, spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Po południu wizyta w podziemnym mieście Kaymakli, zbudowanym na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanym niegdyś przez około 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane podziemne miasto. Będzie też czas na zakupy oryginalnej biżuterii z onyksu, wyrobów skórzanych oraz tureckich słodkości. Powrót do hotelu na kolację. Po kolacji dla chętnych wieczór turecki (26 EUR/ os.) lub pokaz wirujących derwiszy (15 EUR). (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu. Po drodze planowane są postoje na robienie zdjęć, a w Ankarze zwiedzanie Mauzoleum Ataturka. Przyjazd do Stambułu, zakwaterowanie w hotelu. Dla chętnych rejs statkiem po cieśninie Bosfor (24 EUR/ os.), a dla najwytrwalszych po kolacji możliwość zobaczenia Stambułu nocą (12 EUR/ os.). Zakwaterowanie i nocleg w Stambule. (Trasa ok. 800 km)

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie miasta rozpoczniemy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po pierwotnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk. Następnie zobaczymy Błękitny Meczet - z sześcioma minaretami i 260 witrażami. Kolejnym punktem zwiedzania będzie Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego oraz kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w. był siedzibą sułtanów. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi metalami, a ciekawość wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób (wstęp płatny dodatkowo ok. 20 TL). Przejazd w ok. Canakkale, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg. (Trasa ok. 450 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu przejazd do starożytnej Troi. Miasto odkrył w XIX w. archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z Iliady Homera. Zobaczymy teren wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś toczą spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją będzie możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego (która „zagrała” w filmie „Troja”). Następnie przejazd do Pergamonu gdzie zwiedzimy m.in. wspaniały akropol, teatr oraz świątynię Trajana. Następnie przejazd do hotelu w ok. Bodrum lub ok. Milas. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 550 km)

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Następnie transfery:
- dla klientów pozostających na drugi tydzień pobytu - przejazd do wybranego hotelu na Riwierze Egejskiej, pobyt w dniach 8-14, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski transfer na lotnisko i powrót do Polski.  

Uwagi!
Dla niektórych z Państwa impreza ta może być wyczerpująca. Dziennie przejazdy autobusem będą się wahać od minimum 250 do nawet 500 km (1 dzień ponad 800 km), a wyjazdy z hoteli organizowane są bardzo wcześnie rano. Wykwaterowanie z hoteli do godziny 10:00 niezależnie od godziny zakwaterowania.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** (7 rozpoczętych dób hotelowych) - skromne, położone zwykle poza centrami miast. 

Pokoje: 2-osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z klimatyzacją (hotele w Kapadocji bez klimatyzacji) i łazienkami.

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja i bar.

Wyżywienie: śniadania kontynentalne typu bufet oraz obiadokolacje (bufet lub zestawy serwowane do stolików). Napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna: ***
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych lub za dopłatą 14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, wyżywienie: podczas części objazdowej - śniadania i obiadokolacje lub lunche wg programu, podczas części pobytowej - jak w opisie hoteli, opiekę polskiego pilota i rezydenta podczas pobytu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, napiwków, usług lokalnego przewodnika, opłat rezerwacyjnych do zwiedzanych obiektów, dodatkowych posiłków (7-10 EUR za 1 posiłek). Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie ok. 157 EUR (płatny obowiązkowo pilotowi na miejscu), nie obejmuje wydatków osobistych, napoi i wizy tureckiej. Do zakończenia sezonu letniego 2014 w tzw „okresie przejściowym” możliwe będzie uzyskanie wizy na przejściu granicznym po przylocie do Turcji.  Opłata za wizę wyrabianą na lotnisku w Turcji będzie wynosiła odpowiednio 30 USD / 25 EUR / 20 GBP  od osoby.  Dotychczasowa cena tj. 20 USD będzie stosowana jedynie w przypadku ubiegania się o wizę za pośrednictwem portalu systemu E-visa (https://www.evisa.gov.tr) płatne kartą kredytową. Wiza wydawana jest na okres 180 dni i jest wizą wielokrotnego przekraczania granicy. Łączny czas pobytu w Turcji w trakcie jednej wizyty nie może przekraczać 90 dni. Paszport  musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty przylotu. Każdy obywatel Polski zobowiązany jest do wykupienia wizy. Istnieje możliwość wykupienia e-wizy za pośrednictwem biura Rainbow Tours. E-wiza oferowana jako dodatkowa usługa w cenie 75 PLN brutto / osobę. Usługa doliczana jest do rezerwacji do każdej z osób. W przypadku dzieci do lat 2 (podlegają obowiązku wizowemu) cena będzie zmieniona ręcznie u jednej z osób dorosłych na rezerwacji.  

Wycieczki lokalne: rejs po cieśninie Bosfor (24 EUR), wieczór turecki (26 EUR), pokaz wirujących derwiszy (15 EUR), lot balonem (150 EUR), Taksim (12 EUR), hamam (26 EUR).Palm Wings Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok.1,5 km od miejscowości Altinkum, ok. 70 km od lotniska w Bodrum. W okolicy znajdują się lokalne sklepiki, bary i tawerny. Elegancki kompleks zbudowany w formie wioski wakacyjnej składa się budynku głównego oraz kilkudziesięciu parterowych willi znajdujących się w zadbanym ogrodzie. Bezpośrednio przy hotelu znajduje się piaszczysta, dobrze zagospodarowana plaża z platformą (czynna w sezonie letnim).

Pokoje:
Hotel posiada 366 pokoje. Pokoje standardowe 2- osobowe (możliwość jednej dostawki dla osoby dorosłej lub dziecka), położone w budynku głównym lub willach, pokoje typu large posiadają dostawkę w formie łóżka piętrowego. Na zapytanie pokoje rodzinne dwupomieszczeniowe. Wyposażone są w łazienkę z wanną lub prysznicem, suszarkę do włosów, TV-Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, mini bar (woda bezpłatna, pozostałe napoje płatne dodatkowo), sejf, balkon lub taras.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, restauracja główna, 3 restauracje a’la carte, 6 barów, ogród, taras słoneczny, basen odkryty (leżaki i parasole bezpłatne), 3 zjeżdżalnie, basen kryty, basen relaksacyjny (bez animacji), prywatna plaża piaszczysta bezpośrednio przy hotelu z bezpłatnymi leżakami i parasolami, ręczniki plażowe. Za opłatą: kawiarenka internetowa, lekarz, fryzjer, mini market, pralnia, wypożyczalnia samochodów.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunch, kolacja w restauracji głównej w formie bufetu, przekąski w snack barze, kawa, herbata, ciasto, nocne przekąski, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godz. 10:00-23:00. Płatne dodatkowo: importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, napoje butelkowane oraz soki ze świeżych owoców , napoje w cafe barze i disco barze. W ramach all inclusive możliwość skorzystania z restauracji a’la carte- raz na pobyt.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny m.in.: aerobik, fitness, sauna, łaźnia turecka, tenis ziemny (oświetlenie dodatkowo płatne), tenis stołowy, koszykówka, rzutki, dyskoteka, wieczory rozrywkowe. Za opłatą: bilard, pokój gier, wypożyczalnia rakiet i piłek, centrum Spa, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Bardzo elegancki i luksusowy hotel, polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi oraz wymagającym i aktywnym Klientom.

Inne:

www.palmwings.com.tr/
Venosa Beach   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok. 5 km od centrum Altinkum, ok 70 km od lotniska w Bodrum. Usytuowany jest w spokojnej, malowniczej okolicy, bezpośrednio przy szerokiej piaszczysto-żwirowej plaży. W bliskiej okolicy znajduje się sklepik. Dogodny dojazd do centrum miasta Altinkum komunikacją lokalną lub taksówką.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 339 pokoi. Wszystkie pokoje są elegancko i komfortowo wyposażone. Pokoje standard (ok. 25 m2) mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce ( dostawka w postaci rozkładanej sofy). Wyposażone w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, TV Sat., minibar (woda niegazowana bezpłatnie, reszta za opłatą), klimatyzację, sejf (bezpłatny), balkon lub taras. Pokoje large (jeden duży pokój) o powierzchni ok. 33 m2 dla 3 osób dorosłych i dziecko na dostawce, pokoje rodzinne o powierzchni 40 m2 (możliwość zakwaterowania 4 osób dorosłych i dziecka na dostawce), składają się z pokoju dziennego i sypialni, pozostałe wyposażenie identyczne jak w pokojach standardowych. Istnieje możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka 0-2 (bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, Internet Wi-Fi na terenie hotelu bezpłatny, restauracja główna, 3 restauracje a'la carte, 3 bary, 4 baseny w tym jeden ze zjeżdżalniami- wszystkie ze słodką wodą, taras słoneczny przy basenie z bezpłatnymi leżakami i parasolami, piaszczysto-żwirkowa, szeroka plaża z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (wymagany depozyt). Za opłatą: kawiarenka internetowa, lekarz, fryzjer, mini market, sklep z pamiątkami, pralnia.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, późne śniadanie,  lunch, kolacja w restauracji głównej w formie bogatego bufetu, przekąski, lody, kawa/ herbata, nocne przekąski, raz na pobyt możliwość bezpłatnej kolacji w restauracji a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godz. 10.00-23.00. Płatne dodatkowo:  importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, napoje butelkowane, kawa po turecku, napoje w dyskotece oraz soki ze świeżych owoców.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bardzo bogaty program sportowy i animacyjny: aerobik, fitness, gimnastyka wodna, koszykówka, siatkówka, tenis stołowy, tenis ziemny (oświetlenie oraz wypożyczenie sprzętu- za opłatą), strzelanie z łuku, wieczory rozrywkowe, dyskoteka (napoje w dyskotece dodatkowo płatne). Za dodatkową opłatą: centrum Spa, bilard, sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Bardzo elegancki hotel z wieloma udogodnieniami dla rodzin oraz bogatą infrastrukturą sportowo - rekreacyjną. Położony przy pięknej plaży, doskonały na spokojny, rodzinny urlop. Hotel słynie z wyśmienitej kuchni.


Golden Age  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok. 2 km od centrum miejscowości Yalikavak, w zadbanym ogrodzie bezpośrednio przy piaszczysto-żwirowej plaży w pięknej zatoce Tilkicik. Do Bodrum ok. 20 km, do lotniska ok. 45 km. Hotel składa się z budynku głównego, części w ogrodzie oraz części Anex. Hotel został otwarty w 2003 r., ostatni remont w 2012 r.

Pokoje:
345 pokoi zlokalizowanych w 3 budynkach. Pokoje w budynku głównym: pokoje standardowe o powierzchni ok 35 m2,  2- osobowe z możliwością dostawki dla jednej osoby dorosłej lub 2 dostawek dla dzieci (pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga w formie rozkładanego łożka). Pokoje wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, sejf (płatny ok. 2 EUR/ dzień), TV Sat., indywidualnie sterowaną klimatyzację, mini bar (konsumpcja za opłatą), oraz balkon. Na zamówienie możliwość wstawienia łóżeczka dla dziecka (0-2 lat) bezpłatnie. Wszystkie pokoje w budynku głównym mają widok na morze. Dostępne również pokoje typu Anex, w budynku położonym po przeciwnej stronie ulicy - dla max. 2 osób dorosłych, powierzchnia ok.  24 m2. Wyposażenie jak w pokoju standardowym.  Brak widoku na morze, balkon typu french. Pokoje 1-osobowe znajdują się wyłącznie w części Anex. Obie części hotelu połączone są mostem nad ulicą.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., 2 windy w budynku głównym,  lobby, Internet Wi-Fi w lobby i przy basenie bezpłatny, Restauracja główna, 2 restauracje a’la carte (otwarte od połowy maja do połowy września): włoska i z owocami morza- możliwość skorzystania raz na pobyt z obu restauracji, wymagana rezerwacja, 5 barów: lobby bar, bar przy basenie, Bandana Bar, Cafe Turc oraz bar w dyskotece (dodatkowo płatny). 2 baseny zewnętrzne, w tym jeden ze zjeżdżalnią czynną w określonych godzinach, 2 baseny dla dzieci ( jeden ze zjeżdżalnią), basen kryty z wydzieloną częścią dla dzieci- wszystkie baseny ze słodką wodą. Piaszczysta plaża oraz taras słoneczny. Parasole, leżaki, materace przy basenach i na plaży bezpłatnie. Ręczniki kąpielowe ( wymagany depozyt ok. 10 EUR). Za opłatą: pralnia, mini market, butik, fotograf, fryzjer, centrum Spa, kącik internetowy, sala gier.

Wyżywienie:
All inclusive śniadanie (07.30-10.00),  późne śniadanie (10.00-11.00), lunch (12.30-14.00), kolacja (19.30-21.30) serwowane w formie bogatego bufetu, popołudniowe przekąski w barach (11.00-17.00), kawa i ciastko (16:.0-17.30),  napoje bezalkoholowe (nie dotyczy świeżych soków) i lokalne alkoholowe w godzinach 10.00-24.00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny w ciągu dnia i wieczorami. Tenis stołowy, bilard, sala gimnastyczna, siłownia, sauna, łaźnia turecka (za opłatą), siatkówka plażowa, piłka nożna, mini golf. Dyskoteka w godzinach 00:00-02:00 (napoje płatne dodatkowo), wieczorne show, np. muzyka na żywo. Dodatkowo płatne: centrum Spa,  masaże, napoje na dyskotece, sporty wodne na plaży. Dla dzieci mini klub, plac zabaw dla dzieci, mini disco.

Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:

 Bardzo dobry standard, przyjazna atmosfera, duży zielony teren i bogata infrastruktura sprawiają, że jest to świetny hotel zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla osób nastawionych na aktywne spędzanie czasu. Szeroki wybór atrakcji, bogaty program all inclusive oraz atrakcyjne położenie przy plaży.Inne:
http://www.goldenagebodrum.com


Parkim Ayaz   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest przy  ładnej, choć niezbyt szerokiej, piaszczysto-żwirowej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza, w samym centrum  miejscowości Gumbet z szerokim wyborem rozrywek: barów, restauracji, dyskotek. Ok. 4 km do Bodrum, ok. 40 km od lotniska Bodrum-Milas Hotel wybudowany został w 1988 roku. Ostatni remont hotel przeszedł w 2011 roku.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 335 pokoi usytuowanych w 11 budynkach położonych w ogrodzie. Pokoje typu promo o powierzchni ok. 15 m2 dla max. 2 osób dorosłych (starsze wyposażenie), pokoje standardowe o powierzchni ok 20 m2, które mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce (dostawka w formie łóżka), oraz pokoje rodzinne 1-pomieszczeniowe o powierzchni ok. 35m2 dla max. 3 osób dorosłych i dziecka na dostawce (dostawki w formie normalnego łóżka lub łóżka piętrowego) wyposażone w są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat., lodówkę, sejf ( płatny ok. 2 EUR/ dzień). Wszystkie pokoje posiadają niewielki balkon. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatny, restauracja główna, 2 restauracje a’la carte: otomańska i chińska, 3 baseny w tym jeden ze zjeżdżalniami czynnymi w określonych godzinach, brodziki dla dzieci (wszystkie baseny ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie. Dostępne ręczniki plażowe (depozyt za 2 sztuki ok. 20 EUR). Za opłatą: kantor, centrum Spa, salon kosmetyczny, fryzjer.


Wyżywienie:
All Inclusive śniadanie (07.30-10.00), późne śniadanie (10:00-11:00), lunch (12.30-14.00),  kolacja (19.30-21.30), nocna zupa (23:30-00:00) serwowane w formie bufetu. Przekąski (13:00-18:00), kawa, herbata, ciastka (17.00-18.00), lody (17:00-18:00). Możliwość skorzystania z jednej restauracji a’la carte raz na pobyt (napoje płatne dodatkowo). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe serwowane w godzinach (10.00-24.00). Za dodatkową opłatą: importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, soki ze świeżych owoców oraz kawa turecka.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne. Kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu oraz oświetlenie płatne dodatkowo), tenis stołowy, bilard, rzutki,  mini golf (płatny dodatkowo), siatkówka plażowa, siłownia, jacuzzi, łaźnia turecka, sauna ( masaże płatne dodatkowo),  Za opłatą: ścianka wspinaczkowa, centrum sportów wodnych na plaży.

Dla dzieci: mini klub, plac zabaw, zjeżdżalnie przy basenie, łóżeczka.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:

Niewielki, kameralny hotel o przyjaznej atmosferze, którego największą zaletą jest doskonałe położenie. Jest to świetna propozycja dla par chcących spędzić aktywny urlop z uwagi na bliskość lokalnych atrakcji i jednocześnie korzystać z uroków wieczornego życia w Gumbet.Inne:

http://www.parkimayaz.com
Aqua Ayaz  zdjecie hotelu
Położenie:
Ok. 100 m od ładnej, piaszczysto-żwirowej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza, ok. 1,5 km. od centrum Gumbet z szerokim wyborem rozrywek: barów, restauracji, dyskotek. Dogodny dojazd lokalnymi środkami transportu, przystanek ok. 150 m. od hotelu; ok. 6 km do Bodrum, ok. 40 km od lotniska Bodrum-Milas Hotel wybudowany został w 2001 roku. Ostatni częściowy remont hotel przeszedł w 2011 roku.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 68 pokoi usytuowanych w 2 budynkach głównych. Pokoje standardowe o powierzchni ok 25 m2, które mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i dwoje dzieci na dostawce (dostawka w formie jednej rozkładanej sofy, lub rozkładanego łóżka), wyposażone w są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat., lodówkę. Wszystkie pokoje posiadają balkony lub taras oraz widok na basen. Dostępne pokoje rodzinne 1 pomieszczeniowe o powierzchni ok. 35 m2 dla max. 4 osób dorosłych ( dostawki w formie normalnych łóżek). Na przełomie 2013/2014 roku wszystkie hotelowe pokoje zostały wyremontowane. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., lobby, Internet Wi-Fi w lobby bezpłatnie, duży basen o nieregularnym kształcie, brodzik dla dzieci (oba baseny ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie. Leżaki i parasole na wskazanej plaży dostępne są bezpłatnie. Dostępne ręczniki plażowe (depozyt za 2 sztuki ok. 10 EUR). Za opłatą: sejf w recepcji (ok. 20 EUR/ tydzień), kafejka internetowa, kantor.

Wyżywienie:
All Inclusive - posiłki w formie bufetu: śniadanie (08.00-10.00), lunch (13.00-14.30), kawa, herbata, ciastka (17.00-18.00), kolacja (19.30-21.30). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe serwowane w barze przy basenie w godzinach (10.00-23.00). Importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, lody oraz soki ze świeżych owoców za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel nie prowadzi animacji. Tenis stołowy ( wymagany depozyt), Za opłatą: bilard, centrum sportów wodnych na plaży.

Kategoria lokalna:
Hotel nie posiada oficjalnego certyfikatu **** z powodu lokalnego prawa podatkowego. Jednak w ocenie organizatora standard obiektu odpowiada: Gwiazdki: ****.

Naszym zdaniem:
Niewielki, kameralny hotel o przyjaznej atmosferze, którego największą zaletą jest doskonałe położenie. Jest to świetna propozycja dla par chcących spędzić spokojny urlop i jednocześnie korzystać z uroków wieczornego życia w Gumbet.

Inne:

http://www.ayazaqua.com
Feye Pinara  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony ok 200 m od ładnej, choć niezbyt szerokiej, piaszczysto-żwirowej, prywatnej plaży z łagodnym zejściem do morza, ok. 5 km od miejscowości Turgutries z pięknym portem oraz szerokim wyborem barów, restauracji, dyskotek. Ok. 25 km do Bodrum, ok. 50 km od lotniska Bodrum-Milas Hotel wybudowany został w 1994 roku. Ostatni remont hotel przeszedł w 2008 roku. Zimą 2013/14 planowany jest remont m.in. pokoi, lobby, restauracji, części basenowej oraz plaży.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 149 pokoi. Pokoje standardowe o powierzchni ok 31 m2, które mogą zakwaterować 3 osoby dorosłe i dziecko na dostawce (pierwsza dostawka w formie normalnego łóżka, druga dostawka w formie rozkładanej sofy), wyposażone w są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat., minibar (2 wody dziennie bezpłatne), sejf (bezplatny). Wszystkie pokoje posiadają balkon. Większość pokoi posiada widok na morze, dostępny na zasadzie prośby. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., lobby, bezpłatny Internet Wi-Fi dostępny w lobby (nie jest dostępny w całym hotelu), restauracja główna, 4 bary: Lobby bar, pool bar, disco bar, beach bar,  basen, 2 zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci (oba ze słodką wodą), leżaki materace i parasole przy basenie i na plaży bezpłatnie. Dostępne ręczniki plażowe- możliwość wymiany raz dziennie. Za opłatą: kantor, sklepik, centrum Spa, salon kosmetyczny, fryzjer, pralnia.

Wyżywienie:
All Inclusive śniadanie (07.30-10.00), późne śniadanie (10:00-11:00), lunch (12.30-14.00),  kolacja (19.30-21.30), nocna przekąska (23:30-00:00) serwowane w formie bufetu. Przekąski (14:30-17:00), kawa, herbata, ciastka (17.00-18.00), lody (17:00-18:00). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe serwowane w godzinach (10.00-24.00), w barze przy plaży w godzinach (10:00-18:00).  Za dodatkową opłatą: napoje po 24:00 importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, soki ze świeżych owoców oraz kawa turecka.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi animacje dzienne i wieczorne. Kort tenisowy (wypożyczenie sprzętu oraz oświetlenie płatne dodatkowo), boisko do koszykówki (oświetlenie płatne dodatkowo), tenis stołowy, bilard, rzutki, siatkówka plażowa, siłownia, łaźnia turecka, sauna ( masaże płatne dodatkowo),  Za opłatą: centrum sportów wodnych na plaży.

Dla dzieci: mini klub, plac zabaw, zjeżdżalnia, łóżeczka. Brak Figloklubu.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Hotel położony w pięknej okolicy dla osób szukających spokoju i ucieczki od zgiełku miasta. W hotelu panuje miła atmosfera. Z uwagi na duże pokoje polecamy rodzinom z dziećmi.

Inne:

www.feyepinara.com.tr
Kriss Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Ok. 200 m od plaży w Bodrum (piaszczysto-żwirowej, publicznej plaży z łagodnym zejściem do morza), ok. 5 km od miejscowości Ortakent, w okolicy hotelu znajduje się promenada przy wybrzeżu z szerokim wyborem barów, restauracji i sklepów, ok. 12 km do Bodrum, ok. 45 km od lotniska Bodrum-Milas Hotel wybudowany został w 2002 roku. Ostatni częściowy remont hotel przeszedł w 2011 roku.

Pokoje:
W hotelu znajdują się 44 pokoje usytuowane w jednym z 5 budynków położonych w zadbanym ogrodzie. Pokoje standardowe o powierzchni ok. 22- 25 m2, które mogą zakwaterować 2 osoby dorosłe i osobę na dostawce (dostawka w formie rozkładanego łóżka), wyposażone są w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, telefon, klimatyzację indywidualnie sterowaną, TV Sat.. Wszystkie pokoje posiadają balkony. Na życzenie łóżeczko dla dziecka (0-2 lat, bezpłatnie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24-godz., lobby, Internet Wi-Fi w lobby i przy basenie bezpłatnie, basen, brodzik dla dzieci (oba baseny ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie bezpłatnie. Na wskazanej publicznej plaży leżaki dostępne są bezpłatnie. Brak ręczników kąpielowych. Za opłatą: sejf w recepcji (ok. 20 EUR/ tydzień), kantor. Brak kafejki internetowej.

Wyżywienie:
All Inclusive - posiłki w formie bufetu: śniadanie (07.30-10.00), lunch (12.30-14.00),  kolacja (19.30-21.30). Lokalne napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe serwowane w barze przy basenie w godzinach (10.00-23.00). Za dodatkową opłatą: importowane napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz soki ze świeżych owoców. Brak możliwości zakupienia lodów w hotelowym barze.

Program sportowy i animacyjny, SPA:

 Hotel prowadzi skromny program animacyjny. Tenis stołowy, rzutki. Za opłatą: centrum sportów wodnych na plaży. Dla dzieci: mini plac zabaw, łóżeczka.Kategoria lokalna:
 Gwiazdki: ***

Naszym zdaniem:
Niewielki, kameralny hotel o przyjaznej atmosferze, położony w pobliżu plaży, wzdłuż której znajduje się szeroki wybrów barów i restauracji. Jest to świetna propozycja dla par chcących spędzić spokojny urlop z dala od miejskiego zgiełku.

Inne:

www.krissotel.com
Ramada Resort Akbuk  zdjecie hotelu

Ramada Resort Akbuk

Plaża ok 1 km, animacje, show, dla rodzin, dla par

Położenie:

Hotel położony w centrum miejscowości Akbuk, ok 1 km od plaży, ok. 20 km do Didim, ok. 75 km od lotniska w Bodrum. Hotel należy do ekskluzywnej sieci Ramada. Hotel wybudowany w 2014 roku.

Pokoje:

Hotel posiada 354 elegancko urządzone pokoje. Pokoje standardowe wyposażone w łazienkę z prysznicem, suszarkę do włosów, TV Sat., Internet Wi-Fi, serwis kawowy,  mini bar (dwie nieodpłatne butelki wody mineralnej uzupełniane codziennie), sejf, indywidualnie sterowaną klimatyzację, telefon, oraz na zamówienie dostawa codziennej prasy- za opłatą.

Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, restauracja główna oraz 2 restauracje a la carte (turecka oraz rybna) możliwość skorzystania z obu raz w tygodniu, 5 barów: Lobby Bar 24/h, pool Bar (10:00-24:00), Vitamin Bar (10:00-20:00), beach Bar (12:00-18:00), snack Bar (12:00-17:00, oraz klub Disco (22:00-03:00). Duży basen ze zjeżdżalnią, basen relaksacyjny, brodzik (wszystkie ze słodką wodą), piaszczysto- żwirowa plaża, leżaki, materace i parasole przy basenie i na plaży bezpłatne. Ręczniki plażowe- bezpłatne. Do plaży dowodzi bus hotelowy. Płatne dodatkowo: Centrum SPA, fryzjer, telefon oraz pralnia.

Wyżywienie:

Wyżywienie all inclusive: śniadanie (07:00-10:00), późne śniadanie (10:00-11:00), lunch (12:30-14:30), kolacja (19:30-21:30) oraz wieczorne przekąski w formie bogatego bufetu w głównej restauracji.  Przekąski w snack barze (12:00-17:00), lekkie lunche (kanapki, pizza, sałatki, desery itp.) serwowane w Beach Barze (11:00-16:00), przy basenach dostępne tureckie wypieki (12:00-17:00), kawa, ciastka (17:00-18:00) oraz tureckie słodycze dostępne w godzinach 17:00-18:00. Szeroki wybór lodów przy basenach oraz na plaży (15:00-17:00).

Program sportowy i animacyjny:

Hotel prowadzi program animacyjny: gry i zabawy w wodzie, animacje dla dzieci i dla dorosłych w ciągu dnia, zabawy muzyczne oraz interaktywne, wieczorne show, muzyka na żywo. Ponadto siłownia, aerobik, aqua-aerobik. Mini klub, mini disco, pokój zabaw, plac zabaw.

Kategoria lokalna:

****+

Naszym zdaniem:

Luksusowy hotel sieciowy.  Świetna propozycja dla wymagających klientów. Komfortowy hotel, idealny dla rodzin z dziećmi, posiada bogatą ofertę animacji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Strona internetowa:

www.ramadaresortakbuk.com

 

Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.8 Program wycieczki: 5.9 | Pilot: 5.9 | Transport: 5.3 | Zakwaterowanie: 5.4 | Wyżywienie: 5.2 | Intensywność programu: 5.2 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Niezapomniane Chwile

Rewelacja!!!!!!!!!!!!!!! :) Wycieczka objazdowa po Turcji z takim pilotem, jak p. Wojtek Jaszczak, to czysta przyjemność.Pasja i opowieści przewodnika sprawiają, że nie chce się wyjeżdżać z tego pięknego i różnorodnego kraju :)Wiedza i umiejętności organizacyjne p.Wojtka sprawiają, że pobyt na takiego rodzaju imprezie to spojrzenie z zupełnie innej strony na odwiedzany kraj. Co tu dużo mówić po prostu czysta przyjemność!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | z rodziną 
Turcja 2014 - Sułtańskie Rarytasy

Cuda natury, antyczne budowle, romantyczne ruiny oraz czas umilony przepięknymi opowieściami pilota - pana Wojtka, czyli najpiękniejsza wycieczka po Turcji, jaką można sobie wymarzyć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | z rodziną 
Świetne !

wycieczka bardzo fajna, mimo dużych odległości między hotelami wcale nie jest męcząca. Zwiedzane miejsca są rewelacyjne, a czas jest bardzo dobrze i rozsądnie zagospodarowany. Nie było miejsca gdzie chcielibyśmy pochodzić a nie dali nam wolnego czasu, czy dali nam go tyle ze nie było co robić. pilot p. Wojtek ma niesamowitą wiedzę którą potrafi przekazać. Wyjazd był bardzo udany i serdecznie polecam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

Super wycieczka, program bardzo interesujący, pilot fantastyczny Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
super! super! super!

Wycieczka świetna, bardzo ciekawy program. Rewelacyjny pilot, pan Wojtek Jaszczak, który ma niesamowitą wiedzę o Turcji. Niestety, nie udało się nam zobaczyć Mauzoleum Ataturka, ale to ze względu na siłę wyższą: nie wpuszczono nas ze względu na spotkanie ważnych person, które miało miejsce akurat w dniu naszej wizyty w Ankarze. Reszta programu została zrealizowana nawet z naddatkiem :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Bardzo trudny objazd

Ciekawa miejsca: Efez, Troja, Pergamon, Stambuł, Kapadocja i Pamukale. Warte zobaczenia. Jednak całość bardzo męcząca, choć można poprawić warunki jazdy i pobytu Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Piękna wycieczka z fatalnym przelotem

Sama wycieczka jest autentycznie piękna. Szkoda, że wrażenia skutecznie psuje przelot i postawa biura związana z organizacją przelotów. Z pewnością warto byłoby zapłacić nieco więcej za korzystanie z linii lotniczych z prawdziwego zdarzenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | z rodziną 
Sułtańskie rarytasy

Wycieczka rewelacyjna w czym duza zasługa pana Wojtka przewodnika!!!! Byłam na wielu wyjazdach zorganizowanych i tak świetni przewodnicy zdarzają się rzadko. Program bogaty, przejazdy nie tak meczace jakby sie mogło wydawać z opisu. Hotele, jedzenie wszystko ok. Jestem zadowolona, goraco polecam wycieczke. Ja sie Turcją poprostu zachwyciłam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
zadowolona

Wycieczka z ciekawym programem, profesjonalnie przygotowana, transfery do hotelu na część wypoczynkową oraz na lotnisko - bez zarzutu. Największym atutem wycieczki jest pilot pan Wojtek. Tak doskonałej organizacji, wiedzy, kultury osobistej nie spotyka się często. Dzięki panu Wojtkowi poznaliśmy kawałek Turcji oraz jej historię w bardzo przystępny i ciekawy sposób - za co jesteśmy wdzięczni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | z rodziną 
Rewelacja :)

Wycieczka objazdowa po Turcji z takim pilotem, jak p. Wojciech Jaszczak, to czysta przyjemność. Wiedza i umiejętności organizacyjne - nie do przecenienia. Pasja i opowieści przewodnika sprawiają, że nie chce się wyjeżdżać z tego pięknego i różnorodnego kraju :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Turcja - kraj warty odwiedzenia.

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka po Turcji. Super pilot pan Wojtek (wie wszystko na temat Turcji). Wiele naprawdę bardzo fajnych miejsc wartych zobaczenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Niezapomniana Turcja.

Wycieczka godna swojej nazwy.Bajkowe krajobrazy Kapadocji i historyczne miejsca. Na każdym kroku spotyka się coś pięknego,duchy przeszłości, oddechy ludzi którzy tworzyli naszą tożsamość religijną i kulturową. Aromat przypraw , tęczowe barwy roślinności i materiałów. Świat który trzeba obejrzeć , zapamiętać i wspominać. Naprawdę warto to przeżyć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Super wrazenia z super pilotką Pania Dorotą

Witam wszystkich. Przelot normalny z Warszawy godz południowa ( luksus)Sprawne kierowanie turystów do odpowiednich autokarów. Szybki przejazd do hotelu.No i się zaczęło Pani Dorota którą poznaliśmy z żoną już przy lotnisku zajęła się nami. Nie dała nam spokojnie żyć przez cały czas wycieczki. Człowiek o niesamowitej wiedzy, a do tego miły i ładny ( musiałem to napisać). Jedyny raz tylko się spotkałem takiego niestrudzonego pilota.Super rzecz, to słuchawki, nie trzeba chodzić za pilotem, otaczać go w ścisku. Znośne jedzenie w hotelach, podczas przejazdów częste stawanie przy barach, super turecka herbata. Najważniejsze...wrażenia z wycieczki super, polecamy każde miejscowość, miasto zostawia w pamięci niesamowite wrażenia Efez jak Petra i Dzerasz odlot Pamukkale i słone jezioro kraina wiecznych śniegów tylko niedźwiedzi polarnych brak, Kapadocja uwaga na głowę po chodzeniu w podziemnym mieście raeszta wspaniała,Stambuł Sami obejrzyjcie odradzam wycieczkę po Bosforze, tylko zagłębić się w prawdziwą część handlową przy porcie i robić zakupy po normalnych cenach. polecamy, zapomniałem kierowca super, i pilot turecki też Bożena i Piotr Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Sułtańskie Rarytasy

Turcja Egejska i sułtańskie rarytasy, wycieczka godna polecenia,bardzo ciekawy program , ponad 3tyś.km, ale warto było, zachwycające widoki,cudne zabytki,Turcja jest przepiękna,Pani pilot miała niesamowitą wiedzę, byliśmy wręcz zasypani informacjami i ciekawymi anegdotami,kierowca autokaru również miły i bardzo skromny,hotel Palm Winks w Didim na pobycie rewelacyjny,mnóstwo zieleni, spokój,każdy pokój z tarasem i dostępem do internetu.Hotele na objeździe również miały dobry standard, czysto i urokliwie:)Kasia Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
opinia Łowiczanki nt. wycieczki Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

Uczestniczyłam w wycieczce Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy w dniach 26.06.2014 r. - 10.07.2014 r. Wycieczka zorganizowana bardzo profesjonalnie. Przewodniczka - p. Dorota jest osobą, która pomimo młodego wieku, potrafiła grupę zdyscyplinować, a jednocześnie rozumiała potrzeby grupy i wychodziła im na przeciw. Jeśli na objazdówkę, to tylko z p. Dorotą; doskonale przygotowana merytorycznie, oprócz wiedzy książkowej, mówiła o ciekawostkach z codziennego życia, obyczajów, kultury, tradycji Turków, co świadczy o Jej fascynacji tym krajem. Z wielką przyjemnością słuchało się ciekawostek o Turkach mówionych ciepłym głosem p. Doroty, a jednocześnie bardzo doniosłym (p. Dorota śpiewała pieśń wojenną w amfiteatrze w starożytnym Efezie). Pani Dorota dostała na koniec objazdówki od całej grupy gromkie brawa, słowa uznania dla Jej pracy oraz deklaracje od wielu osób dotyczące chęci udziału w wycieczkach z takim przewodnikiem, jakim jest p. Dorota. Słowa uznania i podziękowania należą się również pilotowi i doskonałemu kierowcy (to ludzie wyrozumiali, opanowani, cierpliwi, nie skarżący się na czasem trudy związane z podróżowaniem). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | z rodziną 
Polecam sułtańskie rarytasy

byłem, zwiedziłem, latałem balonem, pływałem statkiem, zrobiłem masę zdjęć i filmów - gorąco polecam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
26.06.-10.07.2014r.

wycieczka super!!!!!!część objazdowa świetna-dużo zwiedzania ale nie męczące. Nasza pilotka pani Dorota Zaniuk na szóstkę z plusem miła,pogodna no i oczywiście z ogromną wiedzą,którą potrafiła przekazać.Turecki przewodnik Bilal też ok.Część pobytowa w naszym przypadku w hotelu Ayaz Aqua w Gumbet. Hotel świetny jak na 4*.Wspaniały basen przez całą długość hotelu,w którym można było swobodnie pływać,pokoje odnowione, duże z balkonem(nasz akurat był pięknie ukwiecony co dawało miły cień w upalnym dniu).Jedzenie dobre.Do plaży blisko(jednak plaż mnie osobiście najmniej się podobała)Ogólnie polecam.Z chęcią wróciłabym tam jeszcze raz. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Turcja Egejska-objazd 12-19.06.2014

Pełne bogactwo wrażeń i wiedzy zmieniających nasze wyobrażenie o Turcji.Odkryliśmy miejsca magiczne,ważne historycznie,mistyczne.P.Mariola-nasza pilotka-osoba z ogromną wiedzą i charyzmą oraz kulturą osobistą umożliwiła nam wycieczkę przez wieki historii i złożonej współczesności.Program wycieczki bardzo intensywny,ale w pełni satysfakcjonujący. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
Wycieczka marzeń - Turcja 29.05-05.06.2014

Poznań przed wylotem.Do ostatniej chwili brak listy uczestników to i brak odprawy.Już na początku wszyscy wylatujący z Poznania psioczą na biuro podróży. Jeszcze gorzej jest w Bodrum po skończonej wycieczce.Wykwaterowanie z hotelu o 15.30 wyjazd na lotnisko o 20.30 i znowu brak jest list pasażerów i znowu czekanie aż się wszyscy odprawią i na końcu my z Rainbow.Wylot z Bodrum o 4.30 ,bilety na autobus do Bydgoszczy przepadły.I cała radośc z wycieczki też. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Maj 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | z rodziną 
Sułtańskie Rarytasy

Wycieczka zapowiadała się interesująco a skończyła się katastrofą. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
wycieczka

Wycieczka przygotowana profesjonalnie. Dużo zwiedzania długa trasa ale nie tak bardzo męcząca jak by się mogło wydawać. Zabrakło może 1 dnia lub pół dnia podczas którego można by odpocząć nad morzem i spokojnie się spakować. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
0 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | ze znajomymi 
Pięknie

Wycieczka dobrze zorganizowana. Podobało mi się zajmowanie miejsc w autokarze od kolejności wpłat. Od tego uzależniam udział w wycieczce. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Maj 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
opinia pozytywna

wycieczka była bardzo wyczerpująca ale też bardzo ciekawa Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
wspaniała podróż

Trafiliśmy na wspaniałą pani przewodnik Wiesławę Szpakiewicz - ogromna wiedza, kultura, życzliwość. Prócz tego - doskonała organizacja wycieczki, bardzo ciekawy program zwiedzania, dobre noclegi. Zostaną naprawdę miłe wspomnienia z pięknego kraju. Aż szkoda, że wycieczka trwała tak krótko. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Turcja Egejska - Sułtańskie Rarytasy

Wycieczka bardzo ciekawa,program nie przeładowany, pilot z dużą wiedzą(Wojtek).Trasy przejazdu dość długie, ale daliśmy radę. Impreza udana. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Czego chcieć więcej?

Bajeczna podróż przyprawiona orientalnymi przyprawami w skali od 1 do 10 zasługuje śmiało na 10. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
cudowny objazd

Jest co zwiedzać, wspaniałe miejsca, widoki jakich nie spotyka się nigdzie. Pilot z ogromną wiedzą. Wycieczka ogólnie wspaniała, warto było pomęczyć się, aby to zobaczyć. Polecam wszystkim!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
14 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Turcja 2013 – miłe zaskoczenie.

Pierwotnie mieliśmy w planie Egipt i Izrael (Ziemia święta) i na taka wycieczkę zapisaliśmy się już wiosną z terminem na wrzesień. Niestety latem zaczęły się w Egipcie niepokoje społeczne i sytuacja stała się na tyle napięta, że loty do Egiptu zostały odwołane. Na dwa tygodnie przed wyjazdem dowiedzieliśmy się że wycieczka nie dojdzie do skutku i zaproponowano nam kilka innych kierunków. Tydzień przed wylotem wybraliśmy Turcję. Zawsze chciałem ją zobaczyć, a tym bardziej tureckie wybrzeże morza Egejskiego, bo rok wcześniej zwiedzaliśmy Grecję dokładnie po drugiej stronie morza. Wylecieliśmy z Katowic nocą, Boeingiem 777 i nad ranem, po 3 godzinach lotu wylądowaliśmy w Bodrum. Już na lotnisku przywitali nas przedstawiciele Rainbow Tours i nasz pilot zabrał naszą grupę do hotelu w miejscowości Milash. Zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Milashan. Całkiem fajny hotel w centrum miasta. Tam mieliśmy spędzić cały dzień i noc, bo oczekiwaliśmy na dołączenie innych grup naszej wycieczki przylatujących z różnych rejonów Polski. Ostatni wycieczkowicze przybywali wieczorem. Dzień spędziliśmy w hotelu, odsypiając trudy nocnej podróży i spacerując po Milash, a już następnego dnia rano, po śniadaniu wyjazd w trasę liczącą 3000 km po Turcji. Pierwszy etap to Efez, azjatycka stolica imperium rzymskiego. Jeżdżąc tu i tam po Europie trochę antycznych zabytków widziałem, ale Efez ...zwala z nóg! Chyba tylko Pompeje są lepiej zachowane, a fasada biblioteki robi niesamowite wrażenie. Podobne wrażenie wywarł na nas nasz pilot, Pan Wojciech Jaszczak. Jego fachowe komentarze, długie opowieści, wyczerpujące, szczegółowe, sprawiały, że patrzyliśmy na ten antyczny świat jak podczas podróży w czasie. Po zwiedzeniu Efezu podjechaliśmy kilkanaście kilometrów do Meryemana, domu Jana, ucznia Jezusa, znajdującego się nieopodal Efezu gdzie podobno ostatnie dni życia spędziła Maria, matka Jezusa. Odkrycie tego domu to osobna niesamowita historia, mnie osobiście przypominająca trochę historię odkrycia Troi. Najpierw było dzieło pisane, wizje, opowieści, potem ktoś w nie uwierzył, zaczął szukać, kopać i dokopano się do domu z pierwszego wieku naszej ery. Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=3bMyCjMZi_E Po zwiedzeniu domu Marii i Jana wyruszyliśmy w dalszą drogę do Pamukkale. Miejsce zupełnie niezwykłe, starożytne uzdrowisko zwane Hierapolis, niedaleko którego wapiennymi tarasami spływa woda z gorących źródeł. Dla zwiedzających udostępnione jest około 700 metrowe zejście tarasami w strumieniach wody. Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=uMgp2yJA6v0 Nocleg w pobliskim hotelu i rano dość długi przejazd do Konii. Długi, ale wcale nie nudny, bo zanim dotarliśmy na miejsce to nasz pilot opowiedział nam całą historię dotyczącą "wirujących derwiszów", jak zakon powstał, jak został założony kompleks klasztorny, miejsce pielgrzymek mieszkańców całej Turcji. Po zwiedzeniu klasztoru i przyjazdu na miejsce noclegu w miejscowości Aksaray, można było udać się do łaźni tureckiej, z której to okazji część osób skorzystała. Na drugi dzień o świcie, dla chętnych lot balonem nad Kapadocją. Nie skorzystaliśmy chociaż ci co lecieli twierdzą, że wrażenia były wyjątkowe. Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie niesamowitych zupełnie formacji skalnych, klasztorów i kościołów pierwszych chrześcijan, wykutych w skałach. Krajobraz Kapadocji został uformowany przez 3 wulkany, które przez miliony lat zasypywały okolice pyłem, z tego pyłu uformowała się miękka skała, tzw. tuf wulkaniczny, który po erozji i zwietrzeniu, przez setki tysięcy lat, utworzył zupełnie nieziemski krajobraz jakby z innej planety. Po południu pojechaliśmy do wykutej i zbudowanej z takiego właśnie wulkanicznego tufu twierdzy Ushir, skąd rozciąga się piękny widok na niepowtarzalne formacje skalne Kapadocji. Szczególna atrakcją było zwiedzanie podziemnego, wykutego w skale miasta Kaymakli, które było zamieszkiwane przez kilka tysięcy ludzi. Oczywiście zwiedzaniu towarzyszyły barwne opowieści naszego pilota, który przedstawiał nam tajniki funkcjonowanie tego skomplikowanego podziemnego „labiryntu”. Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=SkvF9p1Vn3E A na koniec dnia, do północy, wieczór turecki z tańcami wirujących derwiszów, tureckim folklorem, potrawami, zabawami i śpiewami w międzynarodowym gronie podsycanymi miejscowymi trunkami. I po tak bogatym w wydarzenia dniu i krótkiej nocy, pobudka o 5.00 rano, suchy prowiant zamiast śniadania i wyruszyliśmy w 800 km trasę z Aksaray do Stambułu. Po drodze zatrzymaliśmy się na krótki postój przy wyschniętym, słonym jeziorze Tuz, gdzie zimny wiatr na otwartej przestrzeni, o 7.00 rano przewiał nas do szpiku kości. Cieplejsze kurtki są tu konieczne. Następny postój już w Ankarze, przed południem. Zwiedziliśmy Mauzoleum Ataturka i w południe wyruszyliśmy już w kierunku Stambułu. Te 800 km podróży to kawał Turcji. Jadąc autokarem można zobaczyć co to za kraj, jak jest zurbanizowany, jak mieszkają ludzie, ile się buduje, jak nowoczesne są miasta i byłem zaskoczony, że Turcja to nowoczesne, szybko rozwijające się państwo. Program budowy mieszkań „TOKI” sprawił, ze przez Turcję jedzie się jak przez wielki plac budowy, las żurawi budowlanych, a w każdym mieście powstają całe dzielnice nowoczesnych, kolorowych budynków mieszkalnych. Widać w tym przedsięwzięciu wielki plan! W jednej z wcale nie największych miejscowości mijaliśmy dworzec autobusowy o wyszukanej architekturze, gdzie najnowocześniejsze autokary najlepszych światowych firm, obsługują chyba z setkę linii po całej Turcji. Na pokładzie każdego autokaru jest barek, obsługa stewardów, oczywiście klimatyzacja i wyposażenie audiowizualne. Tak wygląda komunikacja autobusowa w Turcji! Podobnie rozwijają się koleje. Wszystko to mimo woli wzbudza refleksje i odniesienie do naszych polskich realiów. Jeszcze tego samego popołudnia, około 16.00 dotarliśmy do Stambułu. Było na tyle wcześnie że udało nam się zwiedzić kompleks pałacowy Topkapi i o zmierzchu z pałacowych ogrodów spojrzeć na Bosfor. Po dość wyczerpującym dniu zostaliśmy zakwaterowani w hotelu i na drugi dzień rano wyruszyliśmy na zwiedzanie Stambułu. Oczywiście największe atrakcje to Hipodrom, kolumny i obeliski, Błękitny Meczet, Hagia Sophia, łaźnie tureckie. Potem trochę wolnego czasu na zakupy i na koniec rejs po Bosforze. Akurat w czasie naszego rejsu mijaliśmy zacumowany jeden z największych wycieczkowców świata „Royal Princes”, który tydzień później miał awarię na Morzu Śródziemnym, o czym informowały media całego świata. A sam rejs to taki Stambuł w pigułce. Widać całe miasto rozbudowane na wzgórzach po obu stronach cieśniny. Oczywiście wszystkie miejsca jakie mijaliśmy zostały nam dokładnie przedstawione i opisane przez nieocenionego Pana Wojtka. Filmik: https://www.youtube.com/watch?v=UAbBayI3INU Po południu ruszyliśmy w dalszą podróż. Wjeżdżając do Stambułu mostem na Bosforze przekraczaliśmy granicę z Azji do Europu. Teraz udawaliśmy się do Canakkale, jadąc wzdłuż brzegów Morza Marmara po stronie europejskiej i przekraczając cieśninę Dardanele przeprawą promową z powrotem na stronę azjatycką. Wieczorem po rozpakowaniu się w hotelu i kolacji, wyszliśmy na spacer bulwarem nadmorskim do jednej z największych obecnie atrakcji Canakkale, mianowicie konia trojańskiego, dokładnie tego zbudowanego do Filmu „Troja”. Przy okazji wizyty w tym miejscu warto wcześniej poznać historię walk w tym rejonie, na Półwyspie Galipoli, w okresie pierwszej wojny światowej. Następnego dnia rano wyjazd w kierunku Troi. Ruiny miasta nie są efektowne, daleko im do Efezu, Pompejów, Syrakuz, czy Myken ale te mury to przecież kawał historii naszej cywilizacji, tu trzeba być, spojrzeć ze wzgórza nad równiną w kierunku morza i uruchomić wyobraźnię. Tak kiedyś patrzył król Priam na przybijającą do brzegu grecka flotę. W Troi też stoi drewniany koń, nawet pokaźnych rozmiarów. Można sobie wejść do jego wnętrza i zrobić fotkę. Ale gdyby kiedyś odbył się konkurs na najbardziej kiczowatą atrakcję turystyczną to ten koń ma zapewnione miejsce w ścisłej czołówce. Następnym etapem naszej wyprawy były pozostałości tego co kiedyś było jednym z siedmiu cudów starożytnego świata, czyli ołtarza w Pergamonie. Na samo wzgórze wjeżdża się kolejka gondolową. Na akropolu pergamońskim do zobaczenia jest teatr, świątynia Trajana i monumentalna konstrukcja podstawy ołtarza. Po samym ołtarzu nie ma niestety śladu, ale z wielkości podstawy, cudu starożytnej sztuki inżynierskiej, można mieć wyobrażenie o jego dawnej wielkości czy wręcz potędze. Po południu wyruszyliśmy z Pergamonu w ostatni odcinek naszej wyprawy z powrotem w okolice Bodrum, do miejscowości skąd przed tygodniem startowaliśmy czyli do Milash. Tam spędziliśmy noc w znanym nam już hotelu i rano, po śniadaniu, zostaliśmy rozwiezieni po okolicznych miejscowościach do wybranych przez nas na tygodniowy wypoczynek hoteli. My z żoną i jeszcze parę osób z naszej wycieczki wybraliśmy sobie Małą miejscowość Bitez, około 5 km od Bodrum, nad zatoką dokładnie naprzeciwko greckiej wyspy Kos. „Natur Hotel” gdzie zostaliśmy zakwaterowani wybraliśmy kierując się opiniami zamieszczonymi w Internecie i to był strzał w „10”. Niewielki hotelik z pięknym patio, barkiem, basenem, brodzikiem dla dzieci, restauracją, położony wśród zieleni w cieniu palm. Dostaliśmy pokój na parterze z widokiem z balkonu na ogród z palmami. Cisza i spokój, do morza 200 m, 5 minut piechotą. Wyżywienie …dużo i bardzo dobre (All inclusive). W Bitez na plaży nie ma leżaków hotelowych i miejsc przynależnych do poszczególnych hoteli. Wszystkie leżaki i parasole są miejskie i każdy turysta może korzystać z dowolnego miejsca na plaży. Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Inaczej jest z odcinkami plaży przy restauracjach. Tam są wyznaczone miejsca tylko dla gości restauracji. A co do samej plaży to żeby ktoś nie poczuł się rozczarowany. Każda polska plaża od Gdańska, przez Ustkę, Pobierowo do Świnoujścia bije na głowę plaże Tureckie. Wąskie, piasek …taki sobie, szary, mogłoby być czyściej, ale ciepłe morze, Słońce i temp.30 stopni wynagradzają wszystko. Sama miejscowość typowo turystyczna, kilka sklepów w okolicy, deptak na bardzo przyjemne wieczorne spacery, mały meczet, dziesiątki hoteli i stoiska z pamiątkami na każdym kroku. Sprzedawcy mili, sympatyczni, zachęcający do zakupów, ale nie nachalni. Spędziliśmy tam bardzo przyjemny tydzień urządzając sobie dwie wycieczki. Jedna całodzienna na Kos (warto! Piękna wyspa, pełna zabytków z Asklepionem, starożytną lecznicą Hipokratesa na czele), a druga do Bodrum na wzgórze wiatraków. Pojechaliśmy dolmuszem do bramy Myndos i z tamtąd już piechotą na wzgórze wiatraków skąd rozciąga się najpiękniejszy widok na okolicę, pobliskie zatoki i wyspy morza Egejskiego. Poczekaliśmy na zachód Słońca i wybrzeżem wróciliśmy już w ciemnościach do Bitez. Ładne kilka kilometrów spaceru. Filmik z hotelu „Natur”: https://www.youtube.com/watch?v=63pd7ypGQYA Na całe szczęście nie było wśród naszej wycieczki, jak to się często zdarza, malkontentów. A ekipa opiekująca się grupą czyli nasz pilot Pan Wojciech Jaszczak, turecki kierowca i przewodnik, to po prostu zawodowcy, którzy wiedzą co robią. Przez całą wyprawę nie było żadnej wpadki, może jakieś niedogodności w hotelach, ale do przeżycia. Organizacyjnie wszystko zapięte „na ostatni guzik”. Za komentarz do tych tureckich wakacji niech służy wypowiedź mojej żony, która czytając te wspomnienia powiedziała, że gdyby mogła to teraz, tak jak stoi, pakuje się i leci do Turcji do naszego hoteliku! Po prostu było …super!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Sierpień 2013
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | w parze 
Sierpień/wrzesień 2013

Niezapomniana wycieczka, zapewniająca w dużym stopniu zapoznanie się najważniejszymi krainami Turcji. Intensywny i bardzo urozmaicony plan wycieczki. Najważniejszym elementem wycieczki, który ma największy wpływ na ogólną ocenę jest pilot, który podczas tej wycieczki był nie do zastąpienia. Pasjonat, program wycieczki dopięty na ostatni guzik. Posiada ogromną wiedzę na temat Turcji., a na dodatek miły i pomocny. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
podróż marzeń - 25 rocznica ślubu na tureckiej ziemi była przygodą życia

Wspaniała sprawa - chętnie bym ją powtórzyła! Objazdówka po Turcji to moc niezapomnianych wrażeń, a Kapadocja to kraina jak z Księżyca - to trzeba zobaczyć, tego nie da się opisać. Tureckie klimaty dosłownie i w przenośni warte są poznania. Wycieczka godna polecenia - aktywna, wypełniona po brzegi wrażeniami, egzotyką wschodu, w towarzystwie Pana Wojtka - świetnego przewodnika. W całości to coś dla wielbiciela tak przyrody, jak i kogoś ciekawego innej kultury. I ten posmak Starożytności.... Warto było tam pojechać. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Super!

Wycieczka fantastyczna pod każdym względem! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Podwójny Rarytas

Wybór Biura Rainbow Tour na wycieczkę do Turcji był zdecydowanym obdarzeniem zaufaniem własnie tego organizatora, po doświadczeniach upadków innych Biur Podróży.Podwójny Rarytas tyczy się piękna Turcji i wyśmienitej organizacji, wyjątkowego Pilota wycieczki.Objazd po fantastycznych, zadziwiających miejscach, dużo wysłuchanej wiedzy w trakcie zwiedzania, dało radość chwil na całe życie.Pochwałą dla Rainbow, była zaradność Pilota w sytuacji awarii autokaru. Potrafił znakomicie zachować dobrą atmosferę w oczekiwaniu na nowy pojazd, a nawet póżniej zrekompensować niedogodności tego dnia niespodzianką, choć nic nie straciliśmy z programu.Zadowolenie nasze z Waszych usług,sprawiło, że już kupiliśmy wyjazd na Bałkany w br.Takie "momenta" to się pamięta,co widać na załączonych zdjęciach.Z podziękowaniem: Krzysztof Majorek Szczecin. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Super objazdowa wycieczka

Cała wycieczka była wspaniała. Zwiedziliśmy praktycznie wszystkie ciekawe miejsca zachodniej Turcji. Pilot wycieczki bardzo ciekawie opowiadał o współczesnej i ówczesnej Turcji. Zwiedzanie było bardzo intensywne jednak nie uciążliwe. Komfort w hotelach był bardzo wysoki a wyżywienie bardzo dobre. Poznaliśmy bardzo dużo ciekawych miejsc i ludzi. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 


Wspaniała wycieczka, gorąco polecam. Wraz z córką, która brała udział wraz ze mną w tej wycieczce wiele zobaczyłyśmy i przeżyłyśmy niesamowite chwile. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
14 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Tureckie Rarytasy

Bardzo profesjonalnie zorganizowana wycieczka. Porównywałem oferty wycieczek objazdowych po Turcji innych biur podróży i ta wydała mi się najlepsza. W ciagu tygodnia zobaczyliśmy najatrakcyjniejsze miejsca w Turcji. Można powiedzieć, że po tej objazdówce Turcja jest zaliczona. Przewodnik - Wojtek - kopalnia wiedzy o Turcji, począwszy od histori, zabytków, kuchni, obyczajów i wszytkiego innego. Turecki przewodnik - Necati - miły, uczynny, uczył nas w autokarze języka tureckiego. Podróż, mimo ok. 3 tys. przejechanych kilometrów nie była męcząca, co dwie godziny przerwa na turecki czaj i rozprostowanie kości. Ogólne wrażenie - rewelacja, polecam gorąco Sułtańskie Rarytasy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
19 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
RARYTASY U SUŁTANA

Dzień 1 Po bardzo wczesnym wylocie z lotniska w Katowicach, już około 7 rano jesteśmy w Turcji. Lotnisko Bodrum – Milas wita nas po nieco ponad 2 godz lotu, ciepłym porankiem. Przejeżdżamy do miasta Milas i po chwili spotykamy się z Panem, który będzie nas od jutra pilotował po zachodniej Turcji. To Pan Wojtek – bogata wiedza, sympatyczny człowiek i interesujące opowieści z różnych dziedzin życia w Turcji. (Ale to się dopiero miało okazać na trasie) Dzień 2 Po wczesnym śniadaniu, zajmujemy miejsca w autokarze i przejazd do Meryemana, gdzie w zadbanym otoczeniu, na Coressus - Wzgórzu Słowików, zwiedzamy dom, w którym zgodnie z tradycją mieszkała Maria - matka Chrystusa. Zjazd ze wzgórza, w kierunku widocznego za drzewami Efezu, a tu zwiedzamy ruiny jednego z najlepiej zachowanych miast antycznych na świecie: rozpoczynamy od term Variusa, dalej odeon, wspaniała Droga Arkadyjska, imponujący amfiteatr, fontanna Trajana, świątynia Hadriana i ukoronowanie całego spaceru w tym starożytnym anturażu czyli Biblioteka Celsusa i Brama Mazeusa i Mitridiusza. Następnie zachaczamy o nikłe pozostałości świątyni Artemidy – w czasach swojej świetności, jednego z siedmiu cudów antycznego świata i udajemy się do Pamukkale, ze względu na kolor tego miejsca, zwanego Bawełnianą Twierdzą. To niezwykła kaskada białych, wapiennych tarasów i naturalnych basenów, napełnianych wodą płynącą kanałami z gorących źródeł. Ten cud natury, wpisany jest na listę UNESCO. Następnie spacerujemy po ruinach Hierapolis - antycznego miasta-uzdrowiska, po małej wspinaczce, odwiedzamy jeden z najlepiej zachowanych na terenie Hierapolis obiektów – teatr rzymski - zbudowany w II wieku na polecenie cesarza Hadriana. W ostatnim roku, obiekt przeszedł renowację i szczególnie jego scena, prezentuje się bardzo okazale. Czas na chwilę wytchnienia wokół basenu Kleopatry, a dzień kończymy wieczornym spacerem po miasteczku. Dzień 3 Dziś wyjazd w kierunku Konyi - „ojczyzny derwiszów”- to stare, rzymskie i bizantyjskie miasto. Zwiedzamy Mevlana Tekkesi, czyli kompleksu budynków należących do zakonu derwiszów - islamskich mistyków, którzy dążą do zjednoczenia z Bogiem poprzez ekstatyczny taniec. Obok znajduje się klasyczny osmański Meczet Selimiye z XVI w. Zaglądamy na mały bazar i ruszamy w dalszą drogę, gdyż dziś musimy jeszcze dojechać do Kapadocji. Aby odciążyć jutrzejszy dzień, wchodzimy jeszcze dziś do podziemnego miasta – Kaymakli, zbudowanego na ośmiu różnych poziomach, zamieszkiwanego niegdyś przez około 10 tys. wczesnych chrześcijan, którzy mimo niekorzystnych warunków, zdołali zbudować znakomicie zorganizowane miasto. Nocujemy w miasteczku garncarzy – w Awanos. Dzień 4 Po śniadaniu, zanurzamy się w iście księżycowy krajobraz, rozpoczynamy zwiedzanie niesamowitych formacji skalnych, kościołów i widoków, z których słynie Kapadocja. Zwiedzamy zespół świątyń w Parku Narodowym Goreme (wpisanych na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO)- pośród odnalezionych tu około 350 skalnych kościołów, zaglądamy do kilku z nich (niesamowicie piękny kościół ciemny, kościół wężowy, kościół sandałowy, czy kościół św. Barbary), przejeżdżamy do kompleksu doliny Pasabagi , gdzie mnisi żyli w odosobnieniu w celach wydrążonych w skałach. Następnie spacerek przy naturalnej „twierdzy” wydrążonej w wulkanicznym tufie, czyli Uchisar - spod stóp której rozciąga się imponujący widok na niezwykłe formacje skalne w okolicy. Jest i czas na tradycyjną, turecką kawkę na tarasie z widokiem na kapadockie doliny, oraz na zakupy oryginalnej tureckiej ceramiki, biżuterii oraz innych wyrobów rękodzielniczych. Dzień 5 Dziś po bardzo wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Stambułu. Do pokonania ponad 750 km, a po drodze postój nad drugim co do wielkości jeziorem w Turcji – jeziorem Tuz, które jest jeziorem słonym i po którego zasobach soli mogliśmy sobie pospacerować, gdyż w okresie letnim, jezioro na znacznej swojej powierzchni wysycha. Zajechaliśmy także do Ankary na zwiedzanie monumentalnego Mauzoleum Kemala Ataturka. Mimo zmęczenia długą podróżą, późnym popołudniem docieramy do Stambułu i znajdujemy jeszcze siły by pospacerować wokół najdostojniejszych zabytków tego wielkiego miasta, chłonąc jednocześnie atmosferę przygotowań miejscowej ludności do wieczornego posiłku, jako że podróż nasza ma miejsce w czasie muzułmańskiego miesiąca postu - ramadanu. Dzień 6 Dzisiejsze zwiedzanie miasta rozpoczynamy od rzymskiego Hipodromu, który mógł pomieścić 100 tys. widzów i gdzie odbywały się wyścigi kwadryg oraz antyczne przedstawienia. Po dawnym Hipodromie pozostały dzisiaj: kolumna Konstantyna, kolumna Wężowa i egipski obelisk, a miejscowi nie mają pojęcia o jakimś Hipodromie, ale nazywają to miejsce – Plac Koński. Następnie, po długich przygotowaniach (szczególnie Pań) wchodzimy do Błękitnego Meczetu – budowli z sześcioma minaretami i 260 witrażami, zwanego Meczetem Sułtana Ahmeda. Obiekt z 1609 r. to majestatyczna, harmonijna budowla, będąca przykładem klasycznej sztuki islamskiej w Turcji. Wieksze wrażenie na mnie zrobiła jednak Hagia Sophia - bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego. W obecnym kształcie, świątynia powstała w okresie od 23 lutego 532r do 27 grudnia 537r. Mając chwilę wolnego czasu, ustawiamy się do kasy Cysterny Bazylikowej. Ten podziemny wspaniały obiekt, powstał w szóstym wieku naszej ery, za czasów cesarza Justyniana I. Możemy tu podziwiać 336 kolumn podtrzymujących sklepienie, a zbiornik mieści 100 tys ton wody. Panuje tu niesamowicie tajemnicza atmosfera. Teraz kierujemy się do pałacu, to kompleks pałacowy Topkapi, który od XV do XIX w był siedzibą sułtanów. Budowę rozpoczęto za panowania sułtana Mehmeda II Zdobywcy w 1453 roku, zaraz po zdobyciu Konstantynopola, a zakończono w 1465roku. Niewątpliwie największe bogactwo kryje w sobie tutejszy skarbiec, wypełniony osmańskimi klejnotami i szlachetnymi kruszcami, a ciekawość zwiedzających wzbudzają liczne sale haremu (ponad 300!), w których przebywało blisko 5 tys. osób. Ochłody i odpoczynku po intensywnym zwiedzaniu, szukamy podczas 1,5 godzinnego rejsu po Bosforze, który okazuje się doskonałą formą dalszego poznawania Stambułu. Dzień 7 Po wczesnym śniadaniu udajemy się w kierunku wzgórza Hisarlik, do położonej w pobliżu rzeki Skamander, starożytnej Troi. Miasto odkrył w XIX wieku archeolog-amator Henryk Schliemann, kierując się opisem z Iliady Homera. Spacerujemy na terenie wykopalisk, gdzie archeolodzy doliczyli się dziewięciu warstw-miast i do dziś trwają spory o to, które z nich jest Troją „homerycką”. Dodatkową atrakcją tego miejsca, jest możliwość zobaczenia repliki słynnego konia trojańskiego. Następnie jedziemy do Pergamonu, starożytnej stolicy hellenistycznej monarchii, założonej w 283 p.n.e. przez dynastię Attalidów. Wokół istniejącego tu pierwotnie zamku, za czasów perskich (VI-IV w. p.n.e.) rozwinęło się greckie miasto. To tu rozpoczęto produkcję pergaminu, konkurującego z egipskim papirusem, obłożonym zakazem wywozu poza Egipt. Z czasów władcy - Eumenesa II, pochodzi większość budowli akropolu (oprócz świątyni Trajana z II w.): teatr, świątynia Dionizosa, świątynia Ateny przy agorze, kolumnowy dziedziniec z propylejami (w Pergamon Museum w Berlinie), biblioteka, pałace, arsenał oraz słynny pergamoński ołtarz. Dzień ma się ku wieczorowi, a nasza wyprawa, ma się ku końcowi, kończymy około 1800 km rundę po zachodniej Turcji. Dzień 8 Dziś długie spanie, późne śniadanko, relaks i spacery, a wylot dopiero około godz 20. Nasza Turcja po raz drugi – tym razem zachodnia - i ponownie udana impreza. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
sułtańskie rarytasy

wycieczka warta ceny plus super pilot pan wojtek wiedza godna podziwu sympatyczny profesjonalista w każdym calu no i program super ułożony cała turcja w jednym nie zapomniane wrażenia polecam wszystkim. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Wspaniała

Wycieczka była rewelacyjna.Komfort jazdy luksusowy, jedzenie przepyszne. Wycieczka warta każdej kwoty. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
wrażenie z wycieczki z Turcji

Piękne i niepowtarzalne krajobrazy, niekoniecznie zabytki. Fascynujące Pamukkale i niezapomniana Kapadocja. Wciąż jeszcze mam je przed oczyma. Myślami często wracam do tych miejsc i przeżyć. Te niezapomniane chwile chciałabym doświadczyć jeszcze raz, ale intensywniej i dłużej. Czas na wycieczce płynął zbyt szybko. W niektórych miejscach zatrzymałabym się na dłużej, niż przewidywał to plan wycieczki. Czuję niedosyt. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | z rodziną 
Wspomnienia z Turcji.

Program wycieczki i jego realizacja super. Hotele i transport bez uwag. Pilot: Pan Wojtek REWELACYJNY. Nadmieniam, że dużo podróżuję po świecie (z Waszym biurem też).Pozdrawiam. Pokaż więcej >>strona:   1 2Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.