• wycieczka:

  Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
27.04 - 12.05.2014
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 4 931 zł / za os.

Zamów
03.05 - 17.05.2014
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

15 dni / 4 699 zł / za os.

Zamów
16.06 - 30.06.2014
Promocja: 15% Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

15 dni / 5 379 zł / za os.

Zamów
10.08 - 25.08.2014
Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 950 zł / za os.

Zamów
08.09 - 23.09.2014
Promocja: 4% Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 200 zł / za os.

Zamów
22.09 - 07.10.2014
Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 580 zł / za os.

Zamów
06.10 - 21.10.2014
Promocja: 3%

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 380 zł / za os.

Zamów

Program


Bangkok i Szmaragdowy Budda - mosta na rzece Kwai - Ayutthaya i Sukhotai - słonie, krokodyle i tygrysy - Złoty Trójkąt - Chiang Rai i Chiang Mai - wypoczynek w Pattaya, Jomtien, Rayong lub na Koh Samet

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady.
Wylot samolotem rejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Dla chętnych lunch (dodatkowo płatny ok. 350 THB lub ok. 8 EUR). Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem kolacja połączona z pokazem tajskiego tańca klasycznego.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai, w którym znajdują się eksponaty i informacje na temat kolei tajsko-birmańskiej. Następnie podjedziemy do mostu na rzece Kwai i obejrzymy cmentarz jeniecki. Podczas zwiedzania dla chętnych lunch na pływającej po rzece tratwie oraz przejazd tzw. Koleją Śmierci (dodatkowo płatny ok. 800 THB lub ok. 20 EUR). Nocleg i kolacja w hotelu w Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767). Zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń, które znajdują się w tym mieście - między innymi Wat Phra Si Sanphet. Następnie zjemy w Ayutthayi lunch i kontynuujemy podróż do Phitsanulok, gdzie spędzimy noc. Wieczorem dla chętnych przejażdżka rikszami rowerowymi, kolacja w lokalnej restauracji oraz pokaz „Latające warzywa” (dodatkowo płatne ok. 700 THB lub ok, 18 EUR). (Trasa ok. 440 km)

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzamy świątynię Wat Mahathat w Phitsanulok i jedziemy do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na obiad w lokalnej restauracji, po czym kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. Wieczorem dla chętnych kolacja w hotelu (dodatkowo płatna ok. 500 THB lub ok. 13 EUR). (Trasa ok. 490 km)

Dzień 7
Po śniadaniu odwiedzimy wioski plemion górskich (w miarę możliwości będzie to osada plemienia Padaung, znanego bardziej jako „Długie Szyje”, w przeciwnym wypadku zobaczymy inne plemiona górskie tego regionu). Następnie zobaczymy położone najdalej na północ miasto Tajlandii - Ma Sai. W zależności od sytuacji politycznej możliwość przejścia na teren Birmy i przejażdżka rikszą motorową po miasteczku Takilek (dodatkowo płatne ok. 1400 THB lub ok. 35 EUR). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót na kolację i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 8
Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - „stolicy północnej Tajlandii”. Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. Obiad zjemy w Sankampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 500 THB lub ok. 13 EUR). (Trasa ok. 230 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wizyta w ogrodzie orchidei i „szkole słoni”, gdzie zobaczymy jak przysposabia się słonie do pracy. Lunch. Przejażdżka na słoniach przez dżunglę, bryczkami ciągniętymi przez woły oraz spływ tratwami (dodatkowo płatne ok. 1600 THB lub ok. 40 EUR). Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (2 godziny płatne dodatkowo ok. 500 THB lub ok. 13 EUR). Wieczór pozostaje wolny, żeby dokonać zakupów na wielkim nocnym targowisku Chiang Mai. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzimy jedną z najsłynniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Doi Suthep, usytuowaną na górze Suthep nieopodal Chiang Mai. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto. Czas wolny do momentu transferu na dworzec kolejowy, gdzie wsiadamy do nocnego pociągu do Bangkoku ok. godziny 17:00. W pociągu dostaniemy suchy prowiant na drogę. (Trasa ok. 750 km)

Dzień 11
Przyjazd do Bangkoku wcześnie rano. Śniadanie w hotelu w Bangkoku, a następnie transfer do wybranych hoteli na część wypoczynkową. Po drodze dla chętnych zwiedzanie jednej z największych na świecie farm krokodyli (dodatkowo płatne ok. 16 EUR). Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 180 km)

Dzień 12-14
Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek fakultatywnych (nie dotyczy to Klientów wybierających pobyt na wyspie Koh Samet): wycieczka na wyspę koralową Koh Lan (ok. 850 THB lub ok. 22 EUR), Mały Siam - park z miniaturowymi zabytkami tajskimi (ok.14 EUR), rewia transwestytów (ok. 800 THB lub ok. 20 EUR) lub inne.

Dzień 15
Wykwaterowanie z pokoi przed południem, a następnie czas wolny. Transfer na lotnisko i przelot samolotem czarterowym do Polski (z międzylądowaniem w jednym z krajów Półwyspu Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie http://www.rainbowtours.pl/rozklady

Uwaga! 
Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w EUR jest orientacyjna i przeliczona po kursie z września 2013. Aktualne kursy mozna sprawdzać np. na stronie www.xe.com.

Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniuZakwaterowanie na objeździeCzęść objazdowa

 

Hotele dobrej klasy,odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

 

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z WC i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

 

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya lub Koh Samet).
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (13 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem sypialnym na terenie Tajlandii (1 nocny przejazd), wyżywienie jak w programie (13 śniadań, 4 lunche/obiady, 4 kolacje i 1 prowiant na drogę nocnym pociągiem), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 95 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.Inne


Uwaga! Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Wiza. Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

Waluty. Zaleca się zabranie Euro, choć można również wymieniać dolary amerykańskie, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny).

Uwaga! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji  (z małymi wizerunkami prezydentów).
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.

Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.

W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Pokój trzyosobowy to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).Siam Bayshore  zdjecie hotelu
Położenie:
Wygodny i stylowy hotel zlokalizowany jest na południowym skraju zatoki Pattaya. Składa się z kilkunastu niskich połączonych ze sobą pawilonów hotelowych, położonych w rozległym i dobrze utrzymanym tropikalnym ogrodzie. Od morza oddzielony jest ulicą z niewielkim ruchem. Do centrum miejscowości zaledwie kilka kroków spacerem. Tuż przy hotelu znajduje się molo, z którego odpływają kilka razy dziennie łodzie na wyspę koralową Koh Lan (przejazd ok. 5€).

Pokoje:
Przestronne i stylowo urządzone pokoje 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienką i WC. W każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat (także płatne kanały filmowe), mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), czajnik, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezprzewodowy internet (dodatkowo płatny 420 THB za dzień).

Do dyspozycji gości:
recepcja (z bezpłatnymi sejfami), kawiarnia, restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej Camillo, restauracja tajska, restauracja z kuchnią chińską i owocami morza, restauracja z daniami z grilla, snack bar przy basenie, lobby bar, sklep z pamiątkami i kiosk z prasą. W ogrodzie 2 baseny i 2 brodziki z tarasami do opalania, bezpłatne parasole przeciwsłoneczne, leżaki i ręczniki kąpielowe. Ponadto w hotelu sala fitness, tajskie masaże, bilard, strzałki, tenis stołowy (wszystkie płatne), korty tenisowe (oświetlenie i wypożyczenie rakiet za opłatą). W lobby hotelowym bezpłatna sieć wi-fi. Niedaleko pole golfowe i tor gokartowy.

Wyżywienie:
śniadanie w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą, od kilku lat ceniony przez naszych gości. Znakomita jakość za umiarkowaną cenę.
Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.Seabreeze/Grand Jomtien Palace  zdjecie hotelu

Położenie:
Hotel położony jest przy Jomtien Beach, część pokoi z bocznym widokiem na morze. Do piaszczystej plaży ok. 100 m (trzeba przejść przez dość ruchliwą ulicę). Plaża jest publiczna, leżaki i parasole płatne (od 30 do 100 THB za 1 leżak w zależności od miejsca).W pobliżu szeroki wybór restauracji, barów, sklepów. Hotel został w całości odnowiony w 2007 roku.

Pokoje:
W hotelu znajduje się ok. 140 pokoi położonych w 3 budynkach, z których najwyższy ma 8 pięter. Pokoje dwuosobowe (z możliwością maksymalnie 1 dostawki w formie wysuwanego łóżka), wyposażonych w łazienki oraz balkony. Do dyspozycji także klimatyzacja z indywidualnym sterowaniem, TV satelitarna, mini-bar (dodatkowo płatny). W pokojach bezprzewodowy internet (ok. 50 THB/ 1 h). Suszarki do włosów można wypożyczyć na recepcji.

Do dyspozycji gości:
W hotelu znajduje się wiele atrakcji dla gości: centrum fitness (siłownia, sauna, tradycyjne masaże tajskie - szczegółowy cennik dostępny w recepcji), 2 baseny z bezpłatnymi leżakami i parasolami, brodzik, centrum biznesu (sale konferencyjne na 100 i 200 osób), bar, restauracja, pralnia, opieka nad dziećmi, bezpłatny sejf (w pokojach bądź przy recepcji), sklepy z pamiątkami, tenis stołowy, punkt wymiany walut, 2-3 stanowiska komputerowe z internetem przy recepcji (płatne ok 50 THB/ 1 h).

Wyżywienie:
śniadania w formie bogatego bufetu.

Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki


Naszym zdaniem:
Super cena za całkiem przyzwoity standard i wyposażenie.

Klienci wybierający na pobyt po wycieczkach objazdowych hotel Seabreeze/ Grand Jomtien Palace będą zakwaterowani w jednym z tych 2 obiektów - Seabreeze lub Grand Jomtien Palace. Oba hotele mają ten sam standard i infrastrukturę.
Ao Prao  zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy kompleks, położony na zachodnim wybrzeżu Koh Samet, przy uroczej, spokojnej plaży Ao Prao, słynącej z białego piasku. Kompleks wypoczynkowy składa się z 52 bungalowów położonych na zboczu wzgórza opadającego ku morzu oraz kilku piętrowych pawilonów (dojście dosyć stromymi schodami). Nasi Klienci kwaterowani są głównie w pawilonach.

Pokoje:
Przestronne (pow. ok. 30 m2) i ze smakiem urządzone pokoje 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienkami i WC. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, minibar (2 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne), telefon, sejf, zestaw do robienia kawy/herbaty, suszarkę do włosów. Ponadto pokoje mają tarasy lub balkony z widokiem na morze lub ogród. Niektóre pokoje z darmowym, bezprzewodowym internetem.

Do dyspozycji gości:
Obszerne lobby z recepcją, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna (na 80 osób), bezpłatny bezprzewodowy internet w lobby hotelowym, doskonała restauracja (z widokiem na morze, kuchnia międzynarodowa i tajska), 2 bary, niewielki basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Leżaki i parasole na plaży również są bezpłatne. Możliwość korzystania z żaglówek, kajaków, windsurfingu, sprzętu do nurkowania (za dopłatą). Na terenie hotelu znajduje się baza centrum nurkowego. Przy plaży dostępne również tradycyjne masaże tajskie (ok. 400 THB za godzinę).

Wyżywienie:
śniadania

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Polecamy osobom poszukującym odpoczynku z dala od tłocznych kurortów.

Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.
Sai Kaew Deluxe Cottage  zdjecie hotelu

Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2-osobowe (możliwa maksymalnie jedna dostawka) z łazienką i WC. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” (o standardzie ***+) położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” (o standardzie ****)  położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
śniadania

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.


Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.
Sai Kaew Premier Room  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2-osobowe (możliwa maksymalnie jedna dostawka) z łazienką i WC. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
śniadania

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.Discovery Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Dobrej klasy, nowoczesny hotel (otwarty w 2007 r.) położony w północnej części Pattayi, w odległości ok. 50 m od plaży (przejście przez dosyć ruchliwą ulicę). Plaża jest publiczna, leżaki i parasole płatne (od 50 do 100 THB za 1 leżak w zależności od miejsca). W pobliżu szeroki wybór barów, restauracji i sklepów. Hotel mieści się w wysokim 12-piętrowym budynku. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godziny. Do centrum Pattayi i słynnej z wszelkich, szczególnie nocnych rozrywek głównej ulicy kurortu - Walking Street ok. 1,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Pokoje:
Hotel oferuje 164 pokoje, dla naszych gości przeznaczone są przestronne pokoje 2-osobowe typu superior (możliwe dostawki) z łazienką. W każdym pokoju indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV-sat, mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), sejf, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezpłatny bezprzewodowy internet.

Do dyspozycji gości:
Recepcja czynna 24 godziny na dobę, oferująca możliwość wymiany walut, restauracja główna serwująca kuchnię międzynarodową i tajską, kafeteria oraz bar w lobby. Obiekt posiada basen z brodzikiem oraz czterema zjeżdżalniami. Leżaki przy basenie są bezpłatne. Ponadto hotel wyposażony jest w dodatkowo płatne siłownię oraz centrum spa (masaże, zabiegi kosmetyczne - szczegółowy cennik dostępny w recepcji). W hotelu znajduje się także pokój zabaw dla dzieci oraz 3 sale konferencyjne (jedna na ok. 200 os. oraz dwie na ok. 40 os.).

Wyżywienie:
śniadania w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, elegancki hotel dysponujący bardzo dobrą lokalizacją w północnej części Pattayi, blisko centrum turystycznego kurortu. Wysoka jakość za umiarkowaną cenę.

Kategoria lokalna: W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.La Lune  zdjecie hotelu

Położenie
Nowy, elegancki hotel (wybudowany w 2013 roku), w nowoczesnym, miejskim stylu. Ten niewielki kompleks usytuowany jest w południowo-wschodniej części wyspy Koh Samet, bezpośrednio przy piaszczystej plaży w kształcie półksiężyca. Obok hotelu znajduje się lokalny market oraz kilka restauracji. Niedaleko jest postój taksówek oraz wypożyczalnia skuterów i quadów.

Pokoje
Obiekt składa się z 3 niewielkich budynków, ułożonych na kształt litery "U". Centralną część kompleksu zajmuje basen. Do dyspozycji Naszych Klientów są pokoje Deluxe. We wszystkich pokojach jest balkon z widokiem na część basenową oraz częściowo na morze. W standardowym wyposażeniu znajduje się indywidualnie sterowana klimatyzacja, suszarka, TV - sat, telefon i sejf. Całość prezentuje się bardzo świeżo i stylowo.

Do dyspozycji gości
Recepcja czynna 24 godziny, basen, bar ze wspaniałym widokiem na morze, restauracja serwująca dania kuchni tajskiej oraz międzynarodowej, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami. Serwis plażowy (leżaki i parasole) również jest wliczony w cenę. Ręczniki plażowe dostępnie bezpłatnie w recepcji. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość wynajęcia motorówki (cena zależna od liczby osób). Na terenie restauracji bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Wyżywienie
Śniadania

Kategoria lokalna
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem
Nowoczesny, stylowy obiekt posiadający świetną lokalizację przy plaży. Polecany w szczególności dla młodych, mniej wymagających osób.

Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.
Novotel Rayong  zdjecie hotelu

Położenie
Wysokiej klasy hotel, należący do znanej sieci Novotel. Obiekt znajduje się w spokojnym regionie Rayong, ok. 230 km na południowy-wschód od Bangkoku, bezpośrednio przy szerokiej piaszczystej plaży. W okolicy hotelu znajduje się kilka restauracji i sklepów. Do głównego miasta regionu – Rayong 30km, a do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku 200km.

Pokoje
Naszym Klientom proponujemy pokoje typu standard i superior, rozlokowane w części głównej budynku i skrzydle ogrodowym. Wszystkie pokoje posiadają balkon i wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV – sat (z płatnymi kanałami filmowymi), telefon, zestaw do robienia kawy i herbaty oraz suszarkę. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość skorzystania z minibaru. Sejf oraz bezprzewodowy dostępu do Internetu w pokoju gratis.

Do dyspozycji gości
Hotel posiada recepcję i room service czynne 24 godziny, punkt informacji turystycznej, sejf przy recepcji, siłownię i bilard. Na terenie rozległego i zadbanego ogrodu znajdują się 4 baseny, w tym 2 dla dzieci. Na część gastronomiczną składają się dwa bary (jeden przy basenie), kawiarnia, restauracja włoska i restauracja z kuchnią tajską.  Za dodatkową opłatą istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego dostępu do Internetu na terenie hotelu, kawiarenki internetowej, SPA, punktu wymiany walut, pralni oraz sklepu z pamiątkami.

Wyżywienie
Śniadania

Kategoria lokalna
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem
Bardzo dobry hotel, z doskonałą lokalizacją bezpośrednio przy pięknej plaży. Dobry wybór dla poszukujących plaż dorównujących tym na wyspie Koh Samet jednak preferujących pobyt na stałym lądzie.
Dusit Thani Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy pięciogwiazdkowy obiekt położony w północnej części Pattayi, w pobliżu centrum miejscowości z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi rozrywkami (ok. 500 metrów). Piaszczysta plaża znajduje się tuż przy hotelu (bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki). Spod hotelu raz dziennie kursuje bus do Bangkoku (za dodatkową opłatą, konieczność rezerwacji w recepcji; około 600 THB/os./w jedną stronę).

Pokoje:
Obiekt posiada 457 pokoi różnego typu, łączących nowoczesny i elegancki wystrój z egzotycznymi elementami. Zakwaterowanie w komfortowych i funkcjonalnie urządzonych pokojach typu deluxe, które wyposażone są w bezpłatną indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV Sat, dobrze wyposażoną łazienkę, balkon oraz serwis do kawy i herbaty. W cenie dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz sejfu. Za dodatkową dopłatą mini-bar. Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie. 

Do dyspozycji gości:
Hotel posiada recepcję czynną 24 godziny/dobę, bezpłatny Internet bezprzewodowy na terenie większości obiektu. Do dyspozycji gości 2 baseny, brodzik dla dzieci (leżaki i parasole w cenie), jacuzzi oraz taras słoneczny, 3 restauracje serwujące kuchnię azjatycką, włoską, tajską i międzynarodową, 2 bary przy basenie (napoje, koktajle i przekąski dodatkowo płatne, czynny 9:00-18:00), lobby bar (kawa, koktajle dodatkowo płatne, czynny 17:00-1:00) i bar z szerokim wyborem przekąsek, ciast, kaw, herbat (za dodatkową opłatą, czynny 7:00-22:00). Każdego wieczoru muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci, pralnia, liczne sklepiki i salon piękności. Dla dzieci dostępny klub i kącik (czynny od 9:00 do 18:00). Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu podawane od 6:00 do 10:30.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni, fitness clubu, sauny i jacuzzi oraz kortów tenisowych (użytkowanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu). Dodatkowo każdego wieczoru Klienci mogą cieszyć się muzyką na żywo w jednym z hotelowych barów.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, stylowy obiekt dla najbardziej wymagających klientów, atrakcyjnie położony i oferujący najwyższy standard usług oraz szeroki wybór rozrywek dla każdego. Jeden z najchętniej wybieranych przez turystów hotel w Pattayi.

Inne:
http://www.dusit.com/dusit-thani/dusit-thani-pattaya.html


Asia Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w północnej części Pattaya, tuż przy plaży (zejście po schodach), a jednocześnie w niedalekiej odległości od centrum miasta, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy i bary. Ta lokalizacja gwarantuje możliwość relaksu oraz skorzystania z rozrywek oferowanych przez miasto. Odległość od Bangkoku to około 120 km, od centrum Pattaya około 3 km (możliwość dojazdu publicznym busem spod hotelu; koszt około 110 batów/os. w jedną stronę).

Pokoje:
Obiekt dysponuje 320 wygodnie urządzonymi pokojami standardowymi z widokiem na morze lub ogród, które wyposażone są w TV Sat, telefon, bezpłatną, indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówkę. Dostęp do internetu WiFi za dodatkową opłatą. Dostępne są pokoje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24h, bezpłatny parking dla gości hotelowych, sejf w recepcji (za dodatkową opłatą). Goście korzystać mogą z 3 restauracji, baru przy basenie, pubu oraz baru z przekąskami i napojami (poza śniadaniami wszystkie posiłki i napoje na terenie hotelu dodatkowo płatne). Hotel posiada basen odkryty oraz brodzik dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenie gratis, na plaży dodatkowo płatne.

Wyżywienie:
Śniadania serwowane w godzinach 7:00-10:00 w restauracji hotelowej w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Obiekt dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Do dyspozycji gości jest minigolf (9 dołków, czynne od 6:00 do 18:00, dodatkowo płatny) oraz kort tenisowy (czynny od 6:00-18:00, korzystanie z własnym sprzętem bezpłatne), a także bilard (za opłatą). W hotelu znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, jak również Neptune Club, gdzie organizowane są występy karaoke oraz dyskoteki.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Hotel położony w zacisznym miejscu jest idealnym miejscem dla osób spragnionych relaksu. Dodatkowymi atutami są bliskość centrum oraz piękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu. 

Inne:
http://www.asiahotel.co.th/asia_pattaya.htm


Cholchan Pattaya Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Trzygwiazdkowy obiekt położony w północnej Pattayi niecałe 2 godziny drogi od Bangkoku. Hotel otoczony jest zadbanym tropikalnym ogrodem i znajduje się przy piaszczystej plaży (brak możliwości kąpieli). Dogodny dojazd busem hotelowym do publicznej plaży w Pattayi oddalonej o około 8 km (koszt około 1 USD/os/w jedną stronę; kursuje co około 2 godziny).Spokojna okolica gwarantuje chwilę relaksu i odpoczynku.

Pokoje:
Hotel dysponuje schludnymi i wygodnymi pokojami typu superior z widokiem na morze lub ogród. Na wyposażenie pokoju składa się telewizor, telefon, bezpłatna indywidualnie sterowana klimatyzacja, mini-bar (dodatkowy płatny), serwis do kawy/herbaty, suszarka do włosów, bezpłatny sejf. Pokoje nie posiadają balkonów.

Do dyspozycji gości:
Całodobowa recepcja, odkryty basen o nieregularnych kształtach (leżaki, parasole i ręczniki w cenie), restauracja, bar przy basenie (serwujący napoje i przekąski-dodatkowo płatne), pub, kort tenisowy, squash (dodatkowo płatny), bezpłatna siłownia i fitness, mini pole golfowe (bezpłatne użytkowanie, należy mieć swój sprzęt) sauna, masaże (dodatkowo płatne), pralnia, sklep, parking, sala konferencyjna, klub dla dzieci, WiFi dodatkowo płatne, bus hotelowy kursujący 5 razy dziennie do centrum Pattayi (dodatkowo płatny).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu serwowane w godzinach 6:00-10:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Każdy Klient znajdzie coś dla siebie z oferowanego w hotelu wachlarza aktywności fizycznych. Do dyspozycji gości jest bezpłatna siłownia i fitness (czynne w godzinach 6:00-21:00), tenis, minigolf (korzystanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu) oraz za dodatkową opłatą squash.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki

Naszym zdaniem:

Skromny, zadbany hotel oferujący zakwaterowanie w komfortowych pokojach w zacisznej okolicy. Obiekt jest idealnym wyborem na wczasy w Pattayi dla osób ceniących sobie przyzwoity standard wypoczynku w niskiej cenie.Inne:
http://www.pattayaresort.com/index.htm


Selection  zdjecie hotelu
Położenie:

Hotel składający się z jednego budynku głównego położony jest w samym centrum Pattayi, w żywej i bogatej w atrakcje dzielnicy. Przy samym obiekcie znajdują się liczne lokalne bary i restauracje, sklepy, stragany oraz najpopularniejsza piaszczysta plaża regionu (publiczna, po drugiej stronie ulicy, leżaki i parasole dodatkowo płatne). Odległość od lotniska w Bangkoku to okolo 130 km. W najbliższej okolicy znajduje się znane centrum handlowe oraz Walking Street.Pokoje:
Nasi Klienci zakwaterowani są w przestronnych, wygodnych pokojach dwuosobowych (około 30 m2) wyposażonych w balkon, łazienkę z wanną lub prysznicem, telewizor, telefon, bezpłatną klimatyzację, suszarkę do włosów, lodówkę (2 butelki wody po przylocie gratis), serwis do kawy i herbaty, bezpłatny sejf i WiFi. Za dodatkową opłatą dostepne są również pokoje z widokiem na morze.

Do dyspozycji gości:
Recepcja czynna całą dobę, restauracja główna serwująca posiłki kuchni azjatyckiej i międzynarodowej, bar oraz Coffee Shop (w obu napoje dodatkowo płatne), basen odkryty ze słodką wodą (leżaki i parasole w cenie), bezpłatna siłownia (czynna od 8:00-20:00), centrum SPA (zabiegi dodatkowo płatne), parking dla gości hotelowych, bezpłatny bezprzewodowy internet dostępny w całym obiekcie oraz kącik internetowy z 2-3 stanowiskami komputerowymi (bezpłatny). Za dodatkowa opłatą również pralnia.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu podawane w restauracji hotelowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Goście hotelowi mają możliwość korzystania z bezpłatnej siłowni od godziny 8:00 do 20:00, centrum spa (zabiegi dodatkowo płatne) oraz basenu.Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki

Naszym zdaniem:
Skromny, aczkolwiek zadbany hotel trzygwiazdkowy znajdujący się w samym sercu Pattayi oferuje zakwaterowanie w komfortowych pokojach. Obiekt polecany jest głównie osobom nastawionym na korzystanie z uroków miasta i nocnego życia. Dodatkowym atutem jest bliskość piaszczystej plaży.

Inne:
http://www.hotelselectionpattaya.com/Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 5.4 | Transport: 5.3 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 5.1 | Intensywność programu: 4.7 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów (40)  

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Luty 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Robert, Łódź
36-45 lat | samemu 
Baśniowa Tajlandia 20.02–08.03.2013

20 II 2013 r. Wylot z Warszawy miał nastąpić wg planu o 21:05. Na lotnisku odebrałem bilety w okienku Rainbow Tours. Start trochę się opóźnił (samolot przed startem był odladzany, gdyż w Polsce była zimowa aura). Lot był charterowy, leciałem samolotem Boeing 737-800 należącym do linii lotniczych Enter Air. 21 II 2013 r. O 2:50 czasu polskiego mieliśmy międzylądowanie (na lotnisku w Maskacie (stolicy Omanu). O 4:03 czasu polskiego wzbiliśmy się ponownie w powietrze i kontynuowaliśmy nasz lot. O 9:28 czasu polskiego (czyli 15:28 czasu tajlandzkiego) wylądowaliśmy na lotnisku w Bangkoku. Tam oczekiwała już na nas nasza pilotka - Paulina Sołtysiuk i jej tajski współpracownik Joe. Wychodząc z lotniska przeżywam szok klimatyczny czując uderzenie gorąca, muszę się też przyzwyczaić do ruchu lewostronnego. Autokarem pojechaliśmy do hotelu „Grand China” (zlokalizowanego w chińskiej dzielnicy), w którym się zakwaterowaliśmy. Wieczorem zjedliśmy w hotelu obiadokolację. 22 II 2013 r. Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Bangkoku. Najpierw pojechaliśmy do Świątyni Złotego Buddy. Posąg, z którego słynie ta świątynia powstał w XIII w. Statua wykonana jest z czystego złota. Po zwiedzeniu świątyni pospacerowaliśmy trochę po targu kwiatowym w Chinatown, a następnie udaliśmy się do Świątyni Leżącego Buddy. Jest to jedna z największych i najstarszych świątyń buddyjskich w Bangkoku. Znajduje się w niej ponad tysiąc wizerunków Buddy, w tym słynny Leżący Budda. Posąg ten ma imponujące rozmiary - 43 m długości i 15 m wysokości. Następnie pojechaliśmy do Wielkiego Pałacu Królewskiego. Jest to rozległy kompleks pięknych budynków, który służył jako oficjalna rezydencja króla Tajlandii od XVIII wieku do połowy XX wieku. Najsłynniejszą budowlą na tym terenie jest Świątynia Szmaragdowego Buddy. Jest w niej umieszczony najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Ogólnie Pałac robi wielkie wrażenie, kapie od złota, zachwyca wspaniałymi zdobieniami. Po jego zwiedzeniu udaliśmy się na rejs po klongach (kanałach Bangkoku), które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny miasta. W programie rejsu było także karmienie wielkich sumów (dostaliśmy na ten cel chleb, który kruszyliśmy i wrzucaliśmy z łodzi do rzeki). Po rejsie wróciliśmy do hotelu i mieliśmy czas wolny. Ja wykorzystałem go m.in. na relaks w hotelowym basenie (na 23 piętrze). Z tarasu przy basenie mogłem też podziwiać wspaniałe widoki na miasto. Potem mieliśmy jeszcze spotkanie organizacyjne z pilotką, a wieczorem pojechaliśmy do Silom Village, gdzie spożyliśmy obiadokolację, a potem oglądaliśmy występy artystyczne – pokaz klasycznego tańca tajskiego w przedstawieniu opartym na motywach z Ramajany. 23 II 2013 r. Po śniadaniu wyruszyliśmy w dalszą drogę. Po drodze mieliśmy postój „kokosowy”. Zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie prezentowano obróbkę kokosów i zastosowania różnych części tych owoców. Był tam też duży sklep z różnymi pamiątkami i plantacja orchidei. Następnie pojechaliśmy dalej i dotarliśmy do przystani w Damnoen Saduak. Tam wsiedliśmy do łodzi, którymi odbyliśmy rejs po kanałach. Podczas niego widzieliśmy przy brzegach m.in. domki na palach i bujną, egzotyczną roślinność. Potem mieliśmy trochę czasu wolnego podczas którego dotarłem kanału ze słynnym „pływającym targiem” (znanym z wielu folderów). Pływają tam łodzie (ze straganiarkami w charakterystycznych kapeluszach na pokładzie) wypełnione rozmaitymi płodami rolnymi, owocami, kwiatami, z garkuchniami czy rozmaitymi pamiątkami. Wszystko to jest bardzo kolorowe i malownicze. Potem ruszyliśmy w dalszą drogę. Dotarliśmy do Kanchanaburi, a tam zatrzymaliśmy się przy Muzeum Kolei Tajsko-Birmańskiej. Znajdują się w nim eksponaty i informacje na temat japońskiego obozu jenieckiego oraz budowy trasy kolejowej z Tajlandii do Birmy podczas II wojny światowej. Po zwiedzeniu muzeum odwiedziłem jeszcze pobliski cmentarz alianckich jeńców wojennych. Następnie podjechaliśmy w okolice mostu na rzece Kwai. Obecnie oczywiście nie stoi tam już drewniany most z czasów II wojny światowej (rozsławiony słynnym filmem „Most na rzece Kwai), tylko nowy stalowy. Najpierw udaliśmy się do pływającej restauracji przy moście, gdzie spożyliśmy lunch (większość grup Rainbow w tym dniu wycieczki fakultatywnie pływa na tratwie po rzece i na niej spożywa lunch, dla nas nie udało się ich zarezerwować). Potem mieliśmy trochę czasu wolnego. Następnie dojechaliśmy na stację kolejową w Wang Pho. Tam wsiedliśmy do pociągu i odbyliśmy przejażdżkę tzw. Koleją Śmierci. Wysiedliśmy na stacji Thakilen, tam czekał już na nas nasz autokar, którym udaliśmy się już do hotelu R.S. Kanchanaburi. Wieczorem w hotelu spożyliśmy obiadokolację. 24 II 2013 r. Po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę. Dojechaliśmy do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (z lat 1350-1767). Tam zatrzymaliśmy się najpierw przy świątyni Wat Chaiwattanaram. W jej centrum stoi 35-metrowy prang (element sakralnej architektury khmerskiej w postaci bogato rzeźbionej wysokiej wieży nad świątynią), który jest otoczony czterema mniejszymi prangami. Centralną platformę otacza z kolei 8 czedi (tak nazywa się w Tajlandii buddyjskie stupy). Następnie dojechaliśmy na parking w pobliżu ruin dawnego Pałacu Królewskiego. Po drodze minęliśmy miejscowy targ i świątynię Wat Mongkol Bophit z wielkim, wykonanym z brązu posągiem Buddy. Potem zwiedzaliśmy rozległy kompleks z pozostałościami po dawnym Pałacu Królewskim. Po zwiedzaniu podjechaliśmy pod hotel „Kantary”, a w nim zjedliśmy lunch. Potem ruszyliśmy do Phitsanulok. Na miejscu zakwaterowaliśmy się w hotelu „La Paloma”. 25 II 2013 r. Po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę. Dotarliśmy do znajdującej się w Phitsanulok świątyni Wat Mahathat. Ten buddyjski kompleks klasztorny jest sławny dzięki wykonanemu z brązu i pozłacanemu posągowi Buddy (z XIV w.). Potem opuściliśmy już Phitsanulok i pojechaliśmy do Sukhothai. Tam zatrzymaliśmy się przy parku historycznym, na terenie którego znajdują się pozostałości dawnej stolicy Tajlandii (z lat 1238 – 1438). Teren ten jest bardzo rozległy, więc żeby się nam było łatwiej przemieszczać przesiedliśmy się na wypożyczone na miejscu rowery. Najpierw zatrzymaliśmy się przy imponującym zespole świątynnym Wat Phra Mahathat. Następnie podjechaliśmy do świątyni w stylu khmerskim – Wat Si Sawai. Potem zatrzymaliśmy się przy kolejnym dużym kompleksie świątynnym – Wat Sa Si. Na koniec podjechaliśmy jeszcze do pomnika króla Ramkhamhaenga. Potem ruszyliśmy w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się przy restauracji, w której zjedliśmy lunch. Wieczorem dotarliśmy do hotelu Golden Pine Resort na obrzeżach Chiang Rai. 26 II 2013 r. Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie terenów tzw. Złotego Trójkąta (czyli pogranicza Tajlandii, Birmy i Laosu nad rzeką Mekong). Zatrzymaliśmy się na parkingu w przygranicznym mieście Mae Sai. Tam przekroczyliśmy granicę tajlandzko-birmańską i znaleźliśmy się w mieście Takilek na terytorium Birmy. W nim wsiedliśmy na motorowe riksze, którymi udaliśmy się na zwiedzanie miasta. Najpierw podjechaliśmy do buddyjskiej świątyni. Potem pieszo pochodziliśmy jeszcze najpierw po pobliskim targu mięsno-warzywno-owocowym, a potem wśród skromnych miejscowych domostw, gdzie mogliśmy zobaczyć jak tam żyją ludzie i jak wygląda ich codzienne życie. Po tej przechadzce ponownie wsiedliśmy do riksz i wjechaliśmy na wzgórze, na którym stała kolejna buddyjska świątynia. Następnie podjechaliśmy jeszcze do Świątyni Słonia (o dość oryginalnej architekturze i wystroju). Potem rikszami wróciliśmy w pobliże przejścia granicznego i mieliśmy tam jeszcze czas wolny na miejscowym targu. Po czasie wolnym przez przejście graniczne pieszo wróciliśmy na teren Tajlandii, wsiedliśmy ponownie do naszego autokaru i ruszyliśmy w dalszą drogę. Pojechaliśmy do Chiang Saen. Tam przeszliśmy do przystani, gdzie wsiedliśmy do łodzi, którą udaliśmy się w rejs po rzece Mekong. Podczas niego obserwowaliśmy widoki na terytorium 3 różnych krajów, których granice się tam schodziły – Tajlandii, Birmy i Laosu. Dobiliśmy do brzegu po stronie laotańskiej i odwiedziliśmy miejscowy targ. Potem wróciliśmy łodzią do Chiang Saen. Mieliśmy tam jeszcze trochę czasu wolnego. Podczas niego obejrzałem m.in. pobliską świątynię z ogromnym posągiem Buddy. Po czasie wolnym ruszyliśmy autokarem w dalszą drogę. Dotarliśmy do skansenu, w którym umieszczono przedstawicieli różnych górskich plemion. Mogliśmy tam się przyjrzeć ich domostwom, strojom, rozmaitym wyrobom ich rękodzieła, a także ich tańcom. Największe wrażenie robiły przedstawicielki plemienia „Długich Szyj”. Kobiety z tego plemienia od dziecka zakładają na swoje szyje metalowe obręcze, co powoduje, że ich szyje w nienaturalny sposób się wydłużają. Potem wróciliśmy już do hotelu, w którym wieczorem mieliśmy obiadokolację. 27 II 2013 r. Po śniadaniu ruszyliśmy w dalszą drogę. Zatrzymaliśmy się przy Wat Rong Khun - pięknie zdobionej „Białej Świątyni”. Po jej zwiedzeniu pojechaliśmy dalej. Mieliśmy postój „toaletowy” w Cabbage & Condoms Inn „upamiętniający” w zabawny sposób program edukacji seksualnej prowadzonej przez rząd na tych terenach. Potem ruszyliśmy już w kierunku Chiang Mai. Na przedmieściach zatrzymaliśmy się w wytwórni parasolek „Borsang Umbrella”, gdzie mogliśmy się przyjrzeć kolejnym etapom ich wyrobu. Potem pojechaliśmy do pobliskiej restauracji „Huanfai Daingam”, w której zjedliśmy lunch. Następnie przejechaliśmy do sklepu Gems Gallery (znanego producenta biżuterii). Tam najpierw obejrzeliśmy krótki film (z polską wersją językową), potem przeszliśmy do sali, w której można było zobaczyć procesy związane z wytwarzaniem biżuterii, a na koniec weszliśmy do dużego sklepu z biżuterią. Potem pojechaliśmy do Thai Silk Village, gdzie z kolei zapoznaliśmy się najpierw z procesem wyrobu jedwabiu, a potem odwiedziliśmy sklep z wyrobami z jedwabiu. W pobliżu odwiedziliśmy jeszcze kolejne sklepy z wyrobami z jadeitu i ze srebra. Potem ruszyliśmy już w drogę do hotelu„Lanna Palace 2004” w Chiang Mai. 28 II 2013 r. Po wczesnym śniadaniu podjechaliśmy w okolice jednej ze świątyń (gdy dojechaliśmy było jeszcze ciemno) i tam mogliśmy zobaczyć jak bosonodzy mnisi chodzą ze swoimi miskami i przyjmują dary żywnościowe od ludzi. Mnisi potem udzielali darczyńcom błogosławieństwa. Następnie podjechaliśmy do stóp góry Suthep. Na jej szczycie wznosi się świątynia Wat Phra That Doi Suthep, do której prowadzą bardzo długie schody (można też wjechać kolejką linową). Po dotarciu na górę zwiedziliśmy tę jedną z najsłynniejszych w Tajlandii świątyń. Potem pojechaliśmy do „Maetaman Elephant Camp & Rafting”, gdzie czekało nas wiele atrakcji. Najpierw obejrzeliśmy pokaz tresury słoni. Kolejną atrakcją była przejażdżka na bryczkach ciągnionych przez woły. Potem wsiedliśmy na słonie i rozpoczęliśmy kolejną przejażdżkę. Po jej zakończeniu zjedliśmy na terenie campu lunch, a potem mieliśmy jeszcze spływ tratwami po rzece. Po spływie ruszyliśmy w drogę powrotną do Chiang Mai. Zatrzymaliśmy się jeszcze przy ogrodzie orchidei, w którym obejrzeliśmy piękne kwiaty (można tam było również obejrzeć różne motyle). Potem pojechaliśmy już do hotelu. 1 III 2013 r. Po śniadaniu mieliśmy czas wolny (wykorzystałem go na spacer po mieście). O 15:30 wyruszyliśmy na dworzec kolejowy. Na dworcu wsieliśmy do pociągu (na drogę dostaliśmy „suchy prowiant”) i ruszyliśmy w drogę do Bankgoku. 2 III 2013 r. Rano wysiedliśmy na jednej ze stacji w Bangkoku. Autokarem dojechaliśmy do hotelu Bangkok Centre, gdzie w restauracji „Wind Rose” zjedliśmy śniadanie. Potem wyruszyliśmy już w drogę do Pattaya/Jomtien. Kiedy tam dotarliśmy, autokar podjeżdżał kolejno (najpierw w Pattaya, a potem w Jomtien) do hoteli, w których byli kwaterowani uczestnicy wycieczki na kilka ostatnich dni. Ja trafiłem do hotelu „Seebreze” w Jomtien. Niestety, pokoje dla nas były jeszcze nieprzygotowane, więc trzeba było koczować w holu przy hotelowej recepcji. Po zakwaterowaniu i odpoczynku wybrałem się na pieszy spacer po Jomtien i Pattaya. Podczas niego dotarłem m.in. do katolickiego kościoła św. Mikołaja i pobliskiego meczetu Masjid darul-Ibadah. W drodze powrotnej przespacerowałem się m.in. najsłynniejszą ulicą w Pattaya – Walking Street, dotarłem także do miejscowego portu. 3-6 III 2013 r. Te dni każdy spędzał wg własnego uznania przeznaczając je bądź na relaks bądź na zwiedzanie różnych miejsc. Ja poza relaksem (przy hotelowym basenie, bo plaża i woda w morzu nie były zbyt czyste) sporo indywidualnie pozwiedzałem, a także skorzystałem z 3 wycieczek fakultatywnych, które wykupiłem w miejscowej agencji turystycznej. Jeśli idzie o miejsca, do których dotarłem we własnym zakresie, to wspomnę o kilku z nich. „Mini Siam” (obok niego obejrzałem jeszcze także świątynię Wat Nong Yai) został założony w 1986 r. Znajdują się w nim miniaturowe repliki (w skali 1:25) różnych miejsc i budowli z całego świata. Jest on podzielony na 2 strefy. W strefie Mini Siam Zone obejrzałem różne budowle z Tajlandii (w tym np. Świątynia Szmaragdowego Buddy, Pomnik Demokracji, Most na rzece Kwai, Pałac w Aytthaya) i innych krajów azjatyckich (np. Angkor Wat). Z kolei w strefie Mini Europe Zone oglądałem różne budowle z Europy (np. Tower Bridge, Fontanna di Trevi, Łuk Triumfalny z Paryża, Wieża Eiffela, Zamek Neuschweinstein, Koloseum, Akropol, Atomium z Brukseli, katedra w Kolonii, rzeźba Pieta, rzeźba Dawida z Florencji, pomnik Straussa z Wiednia, Sobór Wasyla Błogosławionego z Moskwy) i pozostałych kontynentów (np. pomnik Chrystusa Zbawiciela z Rio de Janeiro, Opera w Sydnej, posągi z Wyspy Wielkanocnej, posągi prezydentów USA wyrzeźbione w Mount Rushmore, posąg Sfinksa i posągi z Abu Simbel z Egiptu). „Świątynia Prawdy” jest ulokowana nad brzegiem morza, co jeszcze dodaje jej malowniczości. Jej budowa rozpoczęła się w 1981 r. i jest wciąż nieukończona (dlatego zwiedza się ją obowiązkowo w wypożyczonym kasku na głowie). Każdy część świątyni jest wykonana z pięknie rzeźbionego drewna, bez żadnego użycia metalu czy cementu. Częścią świątyni są wspaniałe rzeźby w drewnie przedstawiające m.in. różne bóstwa, anioły itd. Wszystkie ściany, sufity czy dachy są także pokryte rozmaitymi zdobieniami w drewnie, wygląda to wszystko pięknie i robi ogromne wrażenie. „Underwater World” to kompleks akwariów z bogatą kolekcją różnych morskich stworzeń żyjących w Zatoce Tajlandzkiej i nie tylko. Były tam m.in. rekiny, mureny, wiele innych gatunków ryb (niektóre w pięknych kolorach), płaszczki, korale, żółwie, rozmaite meduzy itp. Częścią obiektu jest 105-metrowy tunel z akrylowymi szybami, wchodząc do którego można obserwować pływające wokół i nad głową morskie stworzenia. Człowiek może się tam poczuć jakby wędrował w głębi oceanu. Widziałem tam też m.in. karmienie ryb przez zanurzonego w wodzie nurka. Jeśli idzie o wykupione wycieczki fakultatywne, to pierwszą z nich była wizyta w oddalonych 15 km od Pattaya ogrodach Nong Nooch. Zajmują one obszar 500 akrów i jest tam mnóstwo różnych atrakcji. Widziałem m.in. rozmaite piękne ogrody z wieloma gatunkami roślin, kolekcje orchidei, kaktusów, różne zwierzęta, rozmaite ekspozycje, był też show kulturalny (z pokazem różnych tańców w pięknych kostiumach czy pokazami sztuk walki) i pokaz tresury słoni. Drugą wycieczkę fakultatywną, którą wykupiłem był show transwestytów (w lokalu „Alkazar”). Przedstawienie trwało ok. godziny i było dość widowiskowe, z pięknymi dekoracjami, kostiumami, choreografią i fajną muzyką. Wreszcie trzecią wycieczką fakultatywną, na którą się wybrałem była wizyta w Sriracha Tiger Zoo. Tam najpierw trochę pozwiedzałem oglądając różne zwierzaki oprócz dużej ilości tygrysów, słoni i krokodyli był np. wielbłąd, kapibara, bawół, osioł, konie, króliki, różne ryby itd. Była też np. maciora karmiąca obok prosiątek także małego tygryska czy pani pokryta skorpionami. Obejrzałem także wyścigi świń. Potem kolejno byłem na 3 show. Najpierw obejrzałem pokaz tresury krokodyli, potem pokaz tresury tygrysów, a na koniec show ze słoniami. 7 III 2013 r. Tego dnia uczestnicy wycieczki zostali odebrani z hoteli, w których spędzali minione dni i wspólnie ruszyliśmy w drogę do Bangkoku. Przed 14-stą dotarliśmy na lotnisku w Bangkoku. Odlot naszego charteru miał nastąpić o 16:40, faktycznie nastąpił nieco później. Ponownie lecieliśmy Boeingiem 737-800 linii Enter Air. O 23:33 czasu tajlandzkiego (czyli 20:33 czasu miejscowego) wylądowaliśmy w Omanie. Po tankowaniu, ok. godzinę później ponownie wystartowaliśmy. 8 III 2013 r. O godzinie 0:52 czasu polskiego wylądowaliśmy w Warszawie. I tak zakończyła się nasza podróż. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Listopad 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wrocław
56-65 lat | ze znajomymi 
Baśniowa Tajlandia

Program starał się uwzględnić najbardziej atrakcyjne miejsca na trasie.Ale to chyba nie jest możliwe. Odległości pokonywane autokarem na objeżdzie sa duże co niesie za sobą zmęczenie. Tajlandia jest bardzo ciekawa i godna polecenia i pewnie tam jeszcze się wybiorę Ale nie do hoteli proponowanych na objeżdzie są niskiego lotu i swoją świetność miały kilkanaście lat temu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Patrycja
36-45 lat | w parze 
Baśniowa Tajladnia- wakacje z baśni, baśniowo wspominane po latach :-)

Wycieczka rozpoczęła się na Okęciu, odebraliśmy bilety i poznaliśmy Agatę, naszą przewodniczkę z Rainbow Tours. Lecieliśmy liniami AIR Turkish do Stambułu, tam spędziliśmy długie godziny ( bo nie było jeszcze wówczas czarteru, a dłuuuuuuugaaa przesiadka ) i rozpoczęliśmy lot do Bangkoku, który trwał kilka godzin. Kolejnego dnia ok. 13 czasu tajskiego wylądowaliśmy, kupiliśmy wizy ( bo wtedy były jeszcze wizy), co nie obyło się bez ekscesów. Pan od wydawania wiz spał sobie, a tu mu nagle wycieczka Polaków kazała pracować. Zaczął więc nas ustawić w ogonku i dopiero po uporządkowaniu wrócił do pracy. Z lotniska pojechaliśmy do hotelu Bangkok Palace, gdzie trochę wypoczęliśmy, bo już ok 18 była zbiórka informacyjna. Po kolacji w strugach ciepłego deszczu udaliśmy się na wieżę widokową, aby z 38 piętra obejrzeć panoramę Bangkoku i wypić drinka darmowego ( w ramach biletu). Po drinku zaserwowaliśmy sobie pierwszy masaż stóp. Polecam ze wszystkich sił- gdzie tylko możecie- korzystajcie z masaży, są cudowne, relaksujące. Po powrocie uznałam, że najlepsze wakacje mojego życia były chyba spowodowane ciągłym relaksem na masażach. W Bangkoku zwiedzaliśmy wiele miejsc: 1. Światynia Złotego Buddy- Budda jak budda, tyle że ze złota. Podczas przenoszenia figury, spadła ona i rozbił się na niej pancerz z betonu, wówczas odkryto, że pod spodem znajduje się figura z prawdziwego złota. W Świątyni ludzie ubrani byli na różowo- okazało się, że każdy dzień tygodnia ma swój kolor w Tajlandii. To był wtorek- a wtorek jest różowy. 2. Przejechaliśmy przez chińską dzielnicę i tam zatrzymaliśmy na targu kwiatowym w Chinatown, przez targ prawie biegliśmy- nie było to ciekawe, właśnie przez ten bieg. Nie mogłam nacieszyć się ani zapachem, ani widokiem, patrzyłam tylko, gdzie stąpam i gdzie jest grupa, aby się nie zagubić. 3. Kolejno zwiedzaliśmy kompleks świątynny z leżącym buddą- leżał sobie, duży na szezlongu. 4. Pałac Królewski, gdzie na najpierw mieliśmy zdjęcie grupowe , a potem zwiedzanie kompleksu. Pałac czysty, ładny, ale nie powalający. Szmaragdowy budda, malutki i nie ze szmaragdu a z jadeitu. Nic specjalnego!!! W Pałacu nie ma polskiego przewodnia, z jakichś tam powodów nie może z grupą wchodzić. Jednak przewodnik - Taj wszystko opowiedział ( co prawda po angielsku, ale jakoś dało się potłumaczyć, aby wszyscy zrozumieli). 5. Lunch w restauracji na barce- pierwsze smaki tajskiej kuchni…. PYCHOTA ( jak dla mnie)!!! Kuchnia tajska to kolejny powód, że Baśniowa Tajlandia to jest moja najlepiej wspominana wycieczka!! 6. Rejs łodziami po kanałach Bangkoku. Widzieliśmy warany w naturze, ryby- sumiaste, panoramę Bangkoku od strony wody, Świątynię Jutrzenki i domu budowane tuż przy nadbrzeżu. 7. Wieczorem udaliśmy się do restauracji na pokaz tradycyjnych tańców tajskich, no i na jedzonko- oczywiście. 8. Po kolacji pochodziliśmy ( już nie w grupie, a samodzielnie)po dzielnicy uciech- PatPong, z licznymi klubami go-go. Jeśli ktoś nastawia się na zakupy " oryginałów" w Tajlandii, to właśnie na PatPongu jest ku temu okazja. Po Bangkoku bez problemu poruszaliśmy się tuk-tukami- tylko cenę ustalamy zanim wsiądziemy, a nie na mecie !!! Kolejnego dnia podczas drogi zatrzymaliśmy się w miejscu, gdzie hoduje się palmę kokosową i pokazano nam wytwarzanie cukru kokosowego i wyrobów ze skorup. Potem odbyliśmy rejs łodziami na targ pływający. Oglądaliśmy dżunglę, domy przy brzegu, aż w końcu targ na łodziach, gdzie kupić można było warzywa, kapelusze, upominki etc. Przeżycie wspaniałe, tym bardziej, że widzi się miejsca znane z filmów, programów podróżniczych. Kolejnym przystankiem było muzeum budowniczych mostu na rzece Kwai i ich cmentarz. Miejsce, które trzeba zobaczyć, po prostu. Lunch zjedliśmy na pływającej barce, z której oglądaliśmy miejsce, gdzie niegdyś był most. Takie wspólne lunche bardzo jednoczyły grupę i naprawdę, oprócz kilku osób, grupa była SUPER!!! W drodze do kolejki śmierci zatrzymaliśmy na karmienie małp, potem wsiedliśmy do wagonów i oczekiwaliśmy widoków- ale ich nie było . Nocleg w hotelu RS Hotel w Kanchanaburi- hotel nieduży z fajnym basenem, gdzie trwała prawie całonocna impreza, bawiło się 80% grupy, naprawdę było wesoło. Rano trudno było wstać, a czekało nas zwiedzanie Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii. W okolicach ruin miasta był bazarek z pysznościami tajskimi- szczury, węże, żaby, larwy, suszone ryby i inne smakowitości. Śmierdziało nieziemsko!! W drodze do Phitsanulok zjedliśmy lunch w restauracji nad rzeką. Jednak to trochę jadłodajna, nie prawdziwe jedzenie z ulicy, które ponownie zachwalam i polecam. Podczas podróży oglądaliśmy też film z Nicholasem Cagem, którego akcja rozgrywała się w Bagkoku i na targu warzywnym pływającym. Obejrzeliśmy świątynię Wat Mahathrat w Phitsanulok z buddą w aureoli. Kolejną atrakcją była przejażdżka rowerami bądź rikszami po Sukothai, gdzie oglądaliśmy park i ruiny kolejnej starej stolicy Tajlandii. Potem rozpoczęła się długa, blisko 7 godzinna podróż z przerwą na lunch, do Chiang Rai, z małym przystankiem nad urokliwym jeziorem.. W hotelu GoldenPine Spa resort spędziliśmy noc, kolację jedliśmy w hotelu ( bo cały kompleks był poza miastem). Korzystaliśmy też ze spa, jednak masaże w "ulicznych" salonach były dużo tańsze i duże przyjemniejsze. Nad rankiem na pace samochodu ( 6 osób) docieramy do wiosek górskich plemion Yao i Akha. Plemiona są raczej atrakcją turystyczną. W drodze powrotnej oglądamy, jak rosną ananasy. Udajemy się do MaeSai, najdalszego miasta Tajlandii na północy i tam przekraczamy granicę Birmy do miasteczka Takilek. Oglądamy w Birmie targ- śmierdzi okrutnie rybami, świątynie, aż w końcu udajemy się na zakupy. Mamy na nie jednak tylko 40 minut. Pędziłam między straganami jak struś pędziwiatr i niewiele zdążyłam kupić :-( Nad brzegiem Mekongu zjadamy lunch, potem biegiem udajemy się na łódź i pływamy w Złotym Trójkącie ( dawne eldorado narkotykowe), oglądając Tajlandię, Birmę i Laos. Wysiadamy na laoskiej wyspie, oglądamy tamtejsze tereny, bazarek etc. Po powrocie do hotelu kolacja i małe tańce, jakie zorganizował właściciel hotelu- zespół śpiewał nawet "Jak się masz". Kolejnego dnia- niespodzianka. Oglądamy świątynię artysty. Piękna śnieżnobiała, skrząca budowla w otoczeniu drugiej, bliźniaczej, ale złotej. Przechadzamy się też po galerii sztuki owego artysty. Naprawdę bardzo miłe zaskoczenie, bo to jedno z piękniejszych miejsc całej wycieczki. Udajemy się w kierunku Chiang Mai i oglądamy kolejno galerię jubilerską, wyrób parasolek i wachlarzy oraz centrum jedwabne  Jeśli ktoś lubi zakupy w takich miejscach, to można się targować. Ja preferuję zakupy na bazarkach, targach, na ulicy. Polecam kupować zawsze wtedy, jak sie podoba dana rzecz. Wielokrotnie odpuściłam, bo potem miało być jeszcze peeełnnnno takich rzeczy, a nie było......Potem żałowałam ! Po południu czekał nas dwugodzinny masaż tajski całą grupą. Było dużo radości, bo rozdzielili nas wg płci i z sali panów co chwila wybuchała salwa głośnych śmiechów. Wymasowani udajemy się na targ w ChiangMae, podobno wielki i wspaniały. Na tym targu możne kupić wiele rzeczy, pamiątki, " oryginały" oraz zjeść pyszne tajskie jedzonko. Po mieście poruszać sie możne pieszo albo tuk-tukami ( ja już nogi bolą) Spaliśmy w hotelu Park Hotel. Następnego dnia wyjeżdżamy do ogrodu orchidei, można tam kupić rozsadki, których podobno nie można wywozić. Nie kupowałam, nie wiem więc, czy były z tym problemy, czy nie. Kolejny punkt, to szkoła słoni, gdzie się z nimi zaznajamiamy, oglądamy show wraz z malowaniem obrazów, potem bryczką z bawołami jedziemy na miejsce wyprawy na słoniach. Słoń jest wielki, trzęsący. Ogólnie wycieczka nie pozostawia na mnie wspaniałych wrażeń- żal zwierząt. Po lunchu, zjedzonym w wiosce słoni płyniemy tratwami, po 4 osoby. Jest wesoło, ale cicho i przyrodniczo. Widzimy słonie od strony wody. Ostatniego dnia zwiedzania wyjeżdżamy do świątyni Wat Doi Suthep, stupy buddyjskiej położonej w górach. Świątynia jest piękna, chyba najbardziej oddająca buddyjską atmosferę. Podobno jest ona ważna dla Tajlandczyków , tak jak dla większości Polaków- Częstochowa. Po powrocie do hotelu okazało się, że z powodu powodzi nie jedziemy pociągiem, a autokarem. Omija nas atrakcja w postaci pociągu, tak wychwalana przez wielu. Trudno ! Ładujemy się do autokaru i ruszamy do Pattayi. Podróż jest męcząca, wyczerpująca. Śniadanie zjadamy w Jomtiem Seabreeze, bo w tym hotelu zostaje większość wycieczki ( nad czym bolejemy, bo bardzo się już cała grupa polubiła). My udajemy się do SiamBayshore, który zrecenzuję na stronie hotelu. W jednym zdaniu- wg mnie wspaniały wybór na pobyt w Pattayi, wszędzie blisko, a hotel klimatyczny bardzo, z pięknymi pokojami i wspaniałymi śniadaniami, ale bez uroków plaży- ta jest okropna! W Pattayi czas mija na szwędaniu na Walking Street, leżeniu przy basenie, codziennych masażach i jedzeniu, jak tylko dało się coś wcisnąć. Z fakultetów wybieramy rejs na plażę i dzień spędzamy na wyspie koralowej, na którą płyniemy motorówką. Na plaży opalamy się, spacerujemy, robimy kolejne zakupy- polecam sukienki !!! Noszę je do dziś, podróżowały ze mną na kolejne wycieczki w kolejnych latach. W Pattayi zamawialiśmy garnitur dla męża- jest super- 100 euro i garnitur z koszulą szyty na wymiar jest nasz!!! Polecam!! W Pattayi polecam rewię Alcazar. To jest coś, co tylko w Tajlandii można zobaczyć, więc naprawdę warto. Ilość transwestytów w Tajlandii jest porażająca, jest to niezmiernie ciekawe zjawisko. Uczestniczyliśmy też w typowej rewii sex- takie miejsce, gdzie kazano oddać telefony, aparaty, kamery. Czy to było ciekawe? Ciekawe jako zjawisko na pewno, jednak dość odrażające. Uważam jednak, że w danym kraju trzeba zobaczyć to, co jest specyficzne dla danego regionu. Wszechobecna sprzedaż seksu jest czymś również często spotykanym w Tajlandii, jak salony masażu ( zupełnie nie związanie z seksem) i wspaniałe jedzenie na straganach i restauracjach ulicznych. Wycieczka wspaniale zorganizowana, czas wypełniony po brzegi, tym bardziej, że sami nie wracaliśmy do hoteli przed północą !!!! Przewodniczka " z jajem"- miała szeroką wiedzę na temat kraju, obyczajów, społeczeństwa. Radziła sobie z tubylczymi przewodnikami, czasem po polsku nam mówiła " co on za głupoty plecie, ( mówił po angielsku), proszę go nie słuchać, to brednie jakieś"- a my mieliśmy robić dobrą minę i się nie śmiać! Zazdroszczę ludziom, którzy mogli w kolejnych latach lecieć czarterem i nie męczyć się na wielogodzinnych przesiadkach! My byliśmy w Tajlandii w roku 2010, więc jednak parę lat- dużo mogło się zmienić. Jednak zachwalam ten kierunek z czystym sumieniem. Rainbow i organizacja, jakość hoteli, autokaru, przewodnik ...WSZYSTKO- bez zarzutu! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): HMG
36-45 lat | w parze 
Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

Umiarkowany pod względem trudności, program, dobra i kompetentna przewodniczka. Objazdówka (autokar) wraz z hotelami (objazd) w porządku. Część pobytowa w zależności od wyboru lokalizacji i hotelu. W naszym przypadku nie bez powodu Pattaya, gdzie dzieje się wszystko :) Nasz hotel Siam Bayshore z dobrą obsługą i rewelacyjnymi śniadaniami w formie bufetu. Dodatkowe baseny z widokiem na zatokę dodają uroku temu miejscu. Czesc hotelowa pozwala odpocząć od zgiełku będącego integralną częścią Pattay. Polecam całość jako miłe spędzenie czasu wraz z poznaniem wspaniaych budowli faktycznie baśniowej Tajlandii. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Ewa Częstochowa
56-65 lat | ze znajomymi 
Baśniowa wycieczka

Bardzo milo wspominam wycieczkę i przewodnika,który sprawił ze wspomnienia miejsc pozostanę na zawsze w pamięci. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Marek, Gniezno
56-65 lat | w parze 
Piękna wycieczka po Baśniowej Tajlandii

Bardzo atrakcyjna wycieczka. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Alicja Limanowa
56-65 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Wycieczka od wylotu do powrotu dobrze zorganizowana.Bezpośredni przelot z Warszawy do Bankoku i z powrotem był bardzo wygodny dla podróżnych. Przemieszczania się wzdłuż trasy wycieczki z południa na północ autokarem odbywało się bardzo sprawnie i wygodnie.Powrót z północy Tajlandii do Bankoku pociągiem wniósł trochę pozytywnej atrakcji.Czterodniowy pobyt nad morzem na końcu imprezy dał możliwość nabrania sił do powrotu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Andrzej, Wrocław
46-55 lat | w parze 
Piękna, Baśniowa Tajlandia

Ciekawa, nieuciążliwa, sprawnie zorganizowana wycieczka - szczególnie dla tych, którzy pierwszy raz wybierają się do Tajlandii. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Ewa Sopot
26-35 lat | z rodziną 
Pozytywna

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. Dobrze zorganizowana, urozmaicona. Dzięki niej poznałam kraj i kulturę. Nabrałam również ochoty, aby zwiedzić jeszcze inne rejony Tajlandii. Chociaż jak to mówiliśmy "dzień bez Świątyni jest dniem straconym" :) - dużo zwiedzania świątyń, ale na szczęście były inne rzeczy, które to wynagradzały. Bardzo fajne wycieczki fakultatywne. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
2 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Witold Puszczykowo
powyżej 65 lat | samemu 
pozytywna

Trasa standardowa podobna jak w innych biurach podróży, cena przy uwzględnieniu promocji przyzwoita. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Agnieszka Kielce
26-35 lat | w parze 
5 z plusem :)

Wycieczka bardzo mi się podobała, mam poczucie, że dowiedziałam się dużo o ustroju i kulturze tego kraju, dużo zwiedziliśmy, dużo zobaczyliśmy, ale tempo nie było zbyt intensywne. Jestem bardzo zadowolona. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Stefan Nakło Nad Notecią
46-55 lat | z rodziną 
Opinia z wycieczki Baśniowa Tajlandia

Ogólnie jestem rozczarowany wycieczką do Tajlandii. W porównaniu z wyjazdem na Sri Lankę to zdecydowanie poleciłbym Sri Lanę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Hubert Warszawa
26-35 lat | ze znajomymi 
Baśniowa Tajlandia

Dobrze zorganizowana wycieczka po Tajlandii na północ od Bangkoku:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Andrzej Malczyce
56-65 lat | w parze 
KOLOROWA I KIPIĄCA TAJLANDIA

PRZEPIĘKNE KLIMATY I KRAJ Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Piotr Płock
36-45 lat | z rodziną 
Poznawanie świata sprawia, że jesteśmy inni

Program wycieczki bardzo ciekawy, trasa godna polecenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Jolanta Mieroszów
46-55 lat | w parze 
SUPER

WYCIECZKA BARDZO UDANA , ALE POD WARUNKIEM , ŻE WYKUPIONE ZOSTANĄ WSZYSTKIE DODATKOWE FAKULTETY . BARDZO POLECAM . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Jan Krakow
56-65 lat | w parze 
Urocza Tajlandia

Było gorąco i bardzo wilgotno, taki klimat, najpiękniejsze wrażenia - Biała Świątynia- w tym punkcie program wycieczki ukrywany ? Podróż rykszami na pokaz latających warzyw jest według mnie ciężkim przeżyciem dla Taja rowerzysty- bo są tacy drobni a pedałują z wielkimi europejczykami. Organizacja bez zarzutu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Bozena Opole
46-55 lat | ze znajomymi 
Baśń i życie

Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, wspaniała pilotka p. Magda oraz na miejscu p. Jenny. Bardzo ciekawie opowiadały o kraju dodając zdjęcia i filmy. Są obie profesjonalistkami. Sam program jest ok. niezbyt intensywny, ale wystarczający aby pierwszy raz poznać Tajlandię. Dobre i bardzo dobre hotele, bardzo dobre i urozmaicone jedzenie. W sumie fantastyczne przeżycia i udany wyjazd. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Krystyna, Białystok
46-55 lat | ze znajomymi 
Bardzo dobra

Wprawdzie nie mam porównania, ale to co zobaczyłam podczas tej wycieczki było wielkim przeżyciem. Polecam !! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Izabela Bialystok
do 25 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia Z TYSIĄCA I JEDNEJ NOCY.

Zamykam oczy. Cofam się myślami 2 miesiące wstecz. Uśmiecham się. Słyszę komunikat, brzmiący mniej więcej: "Krim bin long co tikrum łorso", czyli "Samolot z Warszawy wylądował". Czuję zapach Bangkoku. Specyficzny, intensywny, słodki. Całkowicie wyjątkowy. Odbieram bagaż i szybko pędzę do okna, aby na własne oczy zobaczyć, to o czym marzyłam całe życie. Przez mały kwadracik widzę wielki świat. Z oddali słyszę: "Rainbow, Rainbow TUTAJ, ZAPRAAASZAM". Tupiąc w myślach nogą, odwracam się i razem z innymi, idę w stronę przewodniczki. Dostajemy niebieskie wstążeczki na bagaże i kierujemy się w stronę autokaru. Przez szybę autobusu podziwiać można niezwykle bajeczne kolory Bangkoku: biały, żółty, turkusowy, liliowy, rubinowy, szmaragdowy, a także wszechobecne, liczone w tysiącach czarne kable ciągnące się nad głowami tubylców i turystów. To wszystko na tle błękitnego nieba, którego ciągłość przerywają jedynie olbrzymie szklane budynki odbijające wszechobecną tęczę barw. Piorunujące wrażenie robi widok z Bayioke Sky Hotel, gdzie z 78-ego piętra samochody przypominają filigranowe kule świetlne, mknące po serpentynie autostrad. Liczne, zapierające dech w piersiach świątynie, które swoim przepychem i wytwornością zawstydzają wystrój pałaców arabskich Szejków. Woń kwiatów unosząca się na rynku w Chinatown do dziś przyprawia o zawrót głowy. Jedna z kolacji uwieńczona pokazem tańca tajskiego, była rodzajem hipnozy. Patrząc na piękne kobiety i przystojnych mężczyzn, zapominało się o tym, co miało się na talerzu. Najważniejsza była muzyka i magiczne ruchy, zapominało się o całym świecie. Liczyło się "TU i TERAZ". Odwiedzając różne wioski plemion górskich, największe wrażenie wywarła na mnie osada "Długich Szyi". Ciężko stwierdzić, czy to odczucie pozytywne, czy odwrotnie, niemniej jestem pewna, że był to widok niezwykle zaskakujący. A wielkim podziwem i jednocześnie współczuciem obserwowałam kobiety dźwigające brzemię tradycji. Nasuwa się pytanie, czy te wielkie, niesamowicie ciężkie obręcze towarzyszące im od najmłodszych lat są przekleństwem? Jak zawsze: wszystko zależy od punktu odniesienia. My - kobiety żyjące w całkowicie cywilizowanym świecie, uważamy, że takie tradycje są krzywdzące. A co na ten temat sądzą "tradycjonalistki"? One mówią (niestety nie słyszałam tego w osobistej relacji), że jest to ich obowiązkiem. Kochają swoje obyczaje i nie wyobrażają sobie zmian. Zapewne, gdyby zobaczyły "nas", idące chwiejnym krokiem na 20cm szpilkach, z poobdzieranymi piętami i wykrzywionymi palcami, stwierdziłyby, że te ich "naszyjniki" nie są aż takie złe. SŁONIE. Tak. Na słonie czekałam (oprócz całego życia) całe 9 dni. Już z daleka słychać było ich "śpiew". Podekscytowana kupiłam 8 paczuszek dziwnych patyków (chyba pędy bambusowe) "tak na wszelki wypadek". Och, jaką radość sprawiło mi patrzenie na te wielkie, a jednocześnie tak delikatne zwierzęta. Gdyby nie było limitu bagażowego na lotnisku, zabrałabym jednego 3-tonowego słonika ze sobą. Tuliłabym go (mimo jego "upierzenia" przypominającego szczotkę ryżową), bawiła się z nim (pomimo jego gabarytów), wychodziła z nim na spacery (o ile kupiłabym odpowiednią smycz i obrożę) i karmiła (chociaż tutaj wystąpiłby mały problem z dostarczaniem odpowiedniej ilości składników odżywczych). Kolejną niesamowitą atrakcją, był spływ tratwami w otoczeniu dżungli. Pewna tego, iż pod nazwą "tratwa" kryje się mały, aczkolwiek stabilny stateczek z wiosłami, nie kryłam zdziwienia widząc TRATWĘ, jaką często widuje się w kreskówkach. Płynęliśmy najprawdziwszymi bambusowymi tratwami!!! Lekkie fale, ciągłe zakręty i zmiany głębokości wody dawały wrażenie niesamowitej przygody. Nigdy nie spodziewałabym się, że tak cudownie można wspominać 14-sto godzinną podróż pociągiem. A jednak! Nie jestem w stanie opisać, jak fantastyczny klimat panował w wagonie restauracyjnym o wymiarach 5x3 metry, mieszczący w sobie około 70-cioro ludzi, gdzie najmłodszy imprezowicz miał 5 lat a najstarszy 74, różnych narodowości, bawiących się do tej samej muzyki i krzyczących refren piosenki: "One night in Bangkok" ("One night in Bangkok and the world's your oyster............ (tutaj nikt nie znał dalszych słów i brzmiało to jakoś tak: "om, om, um, om") ........ I can feel an angel sliding up to me!!!!!"). Wysiadając na dworcu parę razy słyszałam: "Nie da się tego opisać. Trzeba to przeżyć, aby zrozumieć" - w zupełności się z tym zgadzam. Zatrzymaliśmy się w Pattayi. Wiele słyszałam na temat tego "miasta rozpusty". Nie wiem, czy to dlatego nie zrobiło ono na mnie aż tak wielkiego wrażenia, jak się spodziewałam? Czy po prostu zachłyśnięta całokształtem wycieczki, nie potrafiłam ocenić tego obiektywnie? Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne: czysty piasek rozciągający się łukiem, wzdłuż niego setki pięknie oświetlonych hoteli. Najcieplej wspominam wieczorne spacery w blasku księżyca, odbijającego się w tafli wody. Niestety 5 dni wypoczynku minęły w mgnieniu oka. Jakże szybko usłyszałam komunikat: "Pasażerowie lecący do Warszawy proszeni są o podejście do odprawy". Niemniej zacytuję słowa mojej mamy: "Nie martw się, że coś się skończyło. Jeśli wydarzyło się coś wspaniałego w Twoim życiu- pozostają Ci wspomnienia. Na zawsze". Jestem pewna, że do końca życia pamiętać będę zapach Bangkoku, śpiew słoni i piosenkę "One night in Bangkok". Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Dyraga, Piekary Śląskie
46-55 lat | w parze 
Baśniowa TAJLANDIA

Wspaniałe przeżycia i emocje. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Monika Poznań
36-45 lat | w parze 
Wakacje marzeń!

Duży plus za transport bez międzylądowania. Szkoda tylko, że Dreamliner nie serwuje na takim długim odcinku w klasie ekonomicznej żadnych posiłków w ramach biletu. A te, które można kupić są w tak ograniczonej ilości, że jak nie zamówisz zaraz na początku, to nic nie zjesz. Pierwszy dzień w Bangkoku - hotel fajny i trochę dziwnie, ponieważ wylądowaliśmy w WIgilię, a tu 35 st. C. Szkoda, że po przyjeździe w hotelu nie podają jakiegoś posiłku na początek, ponieważ trochę strasznie jest tak się wypuszczać na ruchliwą ulicę, żeby coś przegryź. Jednak odważyliśmy się i zaraz na rogu znaliźliśmy kantor i fajną knajpeczkę, gdzie zamówiliśmy nasze pierwsze tajskie jedzonko - poprosiliśmy nie ostre, a i tak było ostre. Po południu Marek - nasz pilot - zabrał nas na spacerek po okolicznych ulicach. Marek był super - spacerku po Bangkoku nie ma w programie wycieczki, więc mógł sobie siedzieć nad basenem, jednak nas zabrał i pospacerował z nami jakieś 2 godzinki. Potem nas puścił luzem ;) Bangkok wielki, ruchliwy. Następnego dnia rozpoczęło się intensywne zwiedzanie. PObudka z samego rana i świateynia złotego Buddy, targ kwiatów (mojej mamie prawie serce pękłó jak jej pokazałam zdjęcia pęków storczyków), potem świątynia leżącego Buddy i Pałac królewski. W pałacu Ee się wykazał, bo Marek nie mógł tam być naszym przewodnikiem. Tam widzieliśmy Szmaragdowego Buddę. Cały ten Pałac jest jak z Baśni tysiąca i jednej nocy - wszystko kapie od złota. A te kolory i te kwiaty... Wróciliśmy do hotelu bardzo zmęczeni, ale przeszliśmy się na masaż stóp, po którym poczuliśmy się jakbyśmy dostali nowe nogi. Serdecznie polecam każdemu - koszt 20 zł za godzinę masażu! I to nie tylko stóp, ale nóg od stóp do kolan i na koniec jeszcze karczek ;) było nam tak błogo, że nie pożałowaliśmy napiwków (w końcu z tego te dziewczęta żyją). Wieczorem zabrano nas na kolację połączoną z tańcem tajskim - szczerze mówiąc to było słabe :( Kolejnego dnia za to cały dzień był super! O niespodziankach, które nam Marek z Ee zaserwowali tego dnia nie będę opowiadać, bo pewnie zepsułabym niespodziankę następnym wycieczkowiczom. Targ na wodzie super - znowu te kolory i zapachy... oObóz jeniecki robi wrażenie. Lunch na pływającej tratwie na rzecze Kwai znowu super - wiaterek wieje miło, dookoła świetne widoki i na koniec most - ten most. POtem jeszcze przejazd koleją śmierci, która już samym swoim wjazdem na stację robi wrażenie szokujące, że aż strach wsiadać. Ale wsiedliśmy i oczywiście nie żałujemy. Hotel na koniec dnia popsuł tylko wrażenie całości (ale zmęczeni zamknęliśmy oczy i przespaliśmy się jakoś do rana). KOlejny dzień t dzień ruin - ale jakich!!! To po prostu trzeba zobaczyć. Najfajniejszy jednak tego dnia był wieczór - koniecznie polecam przejazd rikszami (zaznaczam, że po drodze są niespodzianki) - same latajace warzywa są mega śmieszne, ale jest to przede wszystkim super okazja do integracji. Kolacja na wodzie, przy tajskiej whisky - powrót do hotelu ze śpiewem na ustach - polecam wszystkim! KOlejnego dnia od rana zwiedzamy jedną z kolejnych światy, a potem zwiedzamy park historyczny - sposób zwiedzania jest niespodzianką (więc nie zdradzam), powiem tylko, że pomogło nam to bardzo po wczorajszej wieczornej "kolacyjce". - oczywiście polecam. Hotel bardzo fajny tym razem - mój najdroższy miał w ten dzień uradziny zatem po kilku tajemniczych rozmowach z Markiem właściciele hotelu zasponsorowali mu tort! Wszyscy mu przy kolacji odśpiewali sto lat. Było to bardzo miłe i jeszcze raz dziękuję organizatorom niespodzianki. KOlejnego dnia z sanego rana pojechaliśmy na granicę z Birmą. Po przekroczeniu granicy pojechaliśmy motorikszami zwiedzać Birmańskie światynie - są inne od tajskich, dużo biedniejsze, ale sama Birma jest biedniejszym krajem, zatem nie ma się co dziwić. Atrakcją było też to, że przeszliśmy przez targ birmański, gdzie mogliśmy zobaczyć rzeczy, których raczej się u nas nie zobaczy. Z dziwnymi owocami zdążyliśmy się już oswoić w Tajlandii, ale tu np. leżało na drewnianej skrzynce mięso małpy (jeszcze z futrem) fuj! - ale coś innego. Po obejrzeniu trzech świątyń pojechaliśmy na targ birmański, który słynie z wszelkiego rodzaju podróbek. To tyle w Birmie. POtem przejechaliśmy nad Mekong zjeść lunch, a po lunchu wsiedliśmy do łodzi i przepłynęliśmy na teren Laosu, na szybkie zakupy - np. szal z kaszmiru za 10 zł. Po południu wybraliśmy się do plemion górskich M.in Długie Szyje - mam mieszane uczucia co do tego, ponieważ ci ludzie siedzą tam jak Indianie w rezerwacie, a turyści chodzą i ich oglądają - trochę takie (przepraszam za wyrażenie) ludzkie zoo. Z jednej strony rozumiem, że ci ludzie żyją z turystów, ale dobrze się tam nie czułam. Następnego dnia dzień rozpoczynamy od zwiedzania najdziwniejszej światyni jaką w życiu widziałam - nie jest ona opisana w programie Rainbow więc te jej nie będę opisywać, bo nie chcę psuć niespodzianki - jak zawsze - polecam gorąco! Potem odwiedzamy producentów biżuterii, parasolek papierowych (przywiozłam jedną ;) ) i jedwabiu - generalnie dzień handlowy ;) W sylwestra rano jedna z najpiękniejszych świątyń w Tajlandii, dowiedziałam się ak wyglada Budda ludzi uridzonych w każdym z dni tygodnia, a po świayni jedziemy na słonie! Najlepszy dzień ever! Słonie, słonie, słonie potem woły i spływ tratwą. Dzień po prostu cudowny! Po południu dwie godzinki dżemki i Sylwester! Organizator stanął na wysokości zadania i zaproszono nas na kolację do sąsiedniego hotelu. Po kolacji wybraliśmy się podziwiać sztuczne ognie nad Chang Mai - nie widziałam nigdy wcześniej tak BOGATYCH sztucznych ogni. Następny dzień był męczący, ponieważ cały dzień jechaliśmy autobusem do Ayutthayi gdzie mieliśmy nocleg w hotelu średniej jakości. Następnego dnia dotarliśmy w końxu na zasłużony wypoczynek. Po tak intensywnym spędzeniu 10 dni te 4 dni na plaży nam się w końxu należały. Plaża, woda, plaża, piwko. Nic dodać nic ująć - Raj na Ziemi! Całość ocniam bardzo dobrze z małymi minusami, które pozwolą organizatorowi poprawić jakość wycieczki. Byliśmy już w różnych miejscach, ale tę wycieczkę polecam wszystkim, którzy wybierają się pierwszy raz do Tajlandii, albo wybierają się, żeby w końcu coś zobaczyć (a nie tylko plażowanie na Pukhet ;) ). Jest to wycieczka, w której zawarte są najważniejsze punkty kraju, a jak wycieczkowicze trafią na takiego pilota jak my to dowiedzą się jeszcze sporo o innych krajach np. o Australii ;). POlecam, polecam i jeszcze raz polecam! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Bozena Piaseczno
56-65 lat | samemu 
Tajlandia Baśniowa Tajlandia

Uzupełniłam wiedzę o tym rejonie Azji. Byłam już wcześniej w innych krajach tego rejonu, więc ten kraj nie zrobił na mnie dużego wrażenia. Program ciekawy, jedzenie dobre. Grupa niezła. Pilot dobrze przygotowany, lecz na pobycie niedostępny, co spowodowało niezadowolenie niektórych uczestników wyprawy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Barbara Poznań
56-65 lat | ze znajomymi 
Tajlandia-Baśniowa Tajlandia

Byliśmy zadowoleni z wycieczki i nie załujemy wyboru. Mielismy możliwość odwiedzenia tego pięknego kraju pod opieka wspaniałych przewodniczek :pani Alicji Zieman i pani Toi. Poznaliśy historię i kulturę Tajlandii,doswiadczylismy duchowosci buddyjskich świątyń a także przyjaznego przyjęcia przez życzliwych Tajow zarówno w wielkich mistach jak i w górskich wioskach.Pieekno przyrody ,fauna i flora-niezapomniane. Ciekawa kuchnia,koloryt miejscowych bazarów i wszędzie prawdziwe piękno.Dziekujemy za możliwość doswiadczenia tego wszystkiego:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Paulina Bydgoszcz
36-45 lat | ze znajomymi 
Baśniowa

Wycieczka super. Program nie przeładowany, dużo atrakcji przyrodniczych. Wplecione atrakcje dla zabawy, w końcu jesteśmy na wakacjach. A Tajlandia tak obiecywaliście- baśniowa! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Elzbieta Gdańsk
56-65 lat | w parze 
Niezapomniany urlop

piękne krajobrazy,życzliwi ludzie,ciepełko Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Piotr Wrocław
56-65 lat | w parze 
polecam

Bardzo dobre i profesjonalne prowadzenie grupy przez pilota, CIEKAWY PROGRAM Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Piotr Wrocław
56-65 lat | w parze 
polecam

Bardzo dobre i profesjonalne prowadzenie grupy przez pilota, CIEKAWY PROGRAM Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Zbigniew Łódź
36-45 lat | w parze 
pełne zadowolenie

Wszystko dopięte w najdrobniejszym szczególe, dobra i sprawna organizacja. Nie rozczarowało nas nic. Super pilotka - Alicja, która i wszystko powiedziała, i doradziła, gdzie kupowć i co zobaczyć, a z czego zrezygnować. Był czas na zwiedzanie, na odpoczynek - wrażenia niezapomniane i w zasadzie nie do opisania. Wróciliśmy wypoczęci, zadowoleni i zafascynowani Tajlandią - warto na pweno pomysleć o powrocie. Hotele, obsługa, serwis - bez zastrzeżeń - plus za bezpośredni czarter. Jedliśmy wszystko (poza robakami i szcurami), bez komplikacji ;). Na pewno warto skorzystać z tej oferty. Uściski dla Alicji i Siriego. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Andrzej Elbląg
powyżej 65 lat | w parze 
Bardzo atrakcyjna wycieczka

Polecam. B szeroki zakres kulturowy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Mariola Lubin
46-55 lat | samemu 
Spełnienie snu o Baśniowej Tajlandii

Wycieczka spełniła moje wymagania od strony organizacyjnej . Pilotka przesympatyczna i zawsze do dyspozycji. Pozostały cudowne wrażenia . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Ryszard Zielona Góra
powyżej 65 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia - opinia

Bardzo ciekawa wycieczka i bogaty program turystyczny Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Slawomir Kielce
46-55 lat | z rodziną 
własna

wspaniała wycieczka gdzie każdy dzień był inny super wszystko zorganizowane w najdrobniejszych szczegółach np. nie czekaliśmy w żadnym hotelu na klucz tylko wchodząc do hotelu one czekały na nas z karteczkami do zaznaczenia bagażu i po ich zaznaczeni i poczęstunku przychodząc do pokoju bagaże już czekały Nasz rezydent Szymon bardzo fajny gość razem z Tayem Piterem prowadzili całą wycieczkę i przede wszystkim nie naciągali nas na jakieś tam zakupy czy wycieczki a wręcz przeciwnie częstowali nas jakimiś rarytasami Tayskimi takimi jak owoce jakieś placki czy taki cukier czcinowy ogólnie bardzo dobrzy i kompetentni goście Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Jolanta i Marek (Rybie)
46-55 lat | w parze 
W Baśniowej Tajlandii było BAŚNIOWO

Było super!!! Dużo pozytywnych wrażeń z oglądanych zabytków, ciekawych i pięknych obiektów, które nie stanowiły zabytków ale były warte zobaczenia, imprez, które dawały dużo frajdy i stanowiły relaks. Mam tylko jedno zastrzeżenie. Należy przemyśleć sposób zakwaterowania po przylocie do BKK. Mój przylot był w środku nocy i byliśmy zmuszeni do poniewierania się po hotelu i okolicy bo nie pomyślano, że powinniśmy już od przylotu mieć zapewnione pokoje, a nie od 2 p.m. ich czasu - może dla chętnych zapewnić możliwość wykupu dodatkowej doby hotelowej ? Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Jolanta Grudziądz
46-55 lat | w parze 
BAŚNIOWA TAJLANDIA

WYCIECZKA BARDZO DOBRZE ZORGANIZOWANA , CIEKAWY PROGRAM , PANI PRZEWODNIK WSPANIAŁA Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Dariusz Tarnowskie Góry
36-45 lat | w parze 
Opinia z basniowej Tajlandii

Wycieczka bardzo dorze zorganizowana , atrakcyjna ,godna polecenia Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Hanna Niemcz
46-55 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Jestem bardzo zadowolona chociaż niektóre elementy można byłoby poprawić, co wynika z opinii poniżej Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Renata Poznań
36-45 lat | z rodziną 
Tajlandia

Cudowny wyjazd i wspaniałe wrażenia! Dodatkowo - fantastyczna grupa i nasz przewodnik - p. Paulina!!!! Przejazd pociągiem do Bangkoku - impreza życia!!!!!!! Program bardzo ciekawy! Faktycznie - Azja urzeka, rozkochuje nas w sobie i chce jej się więcej!!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Piotr Wrocław
26-35 lat | w parze 
Bardzo udana wyciecza

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka i bardzo dobrzy przewodnicy. Program realizowany bez wielkiego pośpiechu dzięki czemu nie jest bardzo męcząca, a zobaczyć można sporo. Jeśli ktoś nie chce wybrać się do Tajlandii sam, to zdecydowanie polecam tę wycieczkę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Bogdan Warszawa
56-65 lat | w parze 
Basniowa Tajlandia

Swietna sprawa, byłem na takiej 7 lat temu chyba z niemieckim Tui ale ta była lepsza przez znacznie lepszego pilota, lepszy hotel w Pattaya i pociąg z Chang Mai Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.