• wycieczka:

  Tajlandia - Baśniowa Tajlandia

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
28.04 - 13.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 769 zł / za os.

Zamów
01.05 - 16.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 870 zł / za os.

Zamów
12.06 - 27.06.2015
Promocja: 25% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 470 zł / za os.

Zamów
26.06 - 11.07.2015
Promocja: 15% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 189 zł / za os.

Zamów
10.07 - 25.07.2015
Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 7 269 zł / za os.

Zamów
08.08 - 23.08.2015
Promocja: 14%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 289 zł / za os.

Zamów
21.08 - 05.09.2015
Promocja: 16% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 089 zł / za os.

Zamów
04.09 - 19.09.2015
Promocja: 21%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 670 zł / za os.

Zamów
18.09 - 03.10.2015
Promocja: 16% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 020 zł / za os.

Zamów
02.10 - 17.10.2015
Promocja: 17% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 070 zł / za os.

Zamów

Program


Bangkok i Szmaragdowy Budda - most na rzece Kwai - Ayutthaya i Sukhothai - słonie, krokodyle i tygrysy - Złoty Trójkąt - Chiang Rai i Chiang Mai - wypoczynek w Pattaya, Jomtien, Rayong lub na Koh Samet

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch.  Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 1800 THB lub ok. 45 EUR).

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Przejazd do Kanchanaburi. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai (ekspozycja na temat kolei tajsko-birmańskiej) oraz obejrzymy cmentarz jeniecki. Następnie lunch na tratwie pływającej po rzece Kwai. W dalszej kolejności zobaczymy słynny most i przejedziemy autokarem na oddaloną o ok. 45 km stację kolejową. Tu wsiądziemy do lokalnego pociągu, który przewiezie nas fragmentem historycznej linii kolejowej. Wieczorem kolacja w hotelu. Nocleg w hotelu w okolicach Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi do Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767). Zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń, które znajdują się w tym mieście - między innymi Wat Phra Si Sanphet. Następnie zjemy w Ayutthayi lunch i kontynuujemy podróż do Phitsanulok, gdzie spędzimy noc. Wieczorem dla chętnych przejażdżka rikszami rowerowymi, kolacja w lokalnej restauracji oraz pokaz „Latające warzywa” (dodatkowo płatne ok. 700 THB lub ok. 18 EUR). (Trasa ok. 440 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzamy świątynię Wat Mahathat w Phitsanulok i jedziemy do Sukothai, gdzie odwiedzimy park historyczny - pozostałości stolicy Tajlandii w latach 1238 - 1438. Kolejna godzina jazdy i zatrzymujemy się na postój i lunch w lokalnej restauracji, po czym kontynuujemy podróż do Chiang Rai, gdzie spędzamy noc w hotelu poza miastem. Wieczorem kolacja w hotelu. (Trasa ok. 490 km).

Dzień 7
Po śniadaniu odwiedzimy wioski plemion górskich (w miarę możliwości będzie to osada plemienia Padaung, znanego bardziej jako „Długie Szyje”, w przeciwnym wypadku zobaczymy inne plemiona górskie tego regionu). Następnie zobaczymy położone najdalej na północ miasto Tajlandii - Mae Sai. W zależności od sytuacji politycznej możliwość przejścia na teren Birmy i przejażdżka rikszą motorową po miasteczku Tachilek (dodatkowo płatne ok. 1400 THB lub ok. 35 EUR). Przejazd w rejon Złotego Trójkąta. Następnie wsiadamy na łódź, która powiezie nas wzdłuż granic Tajlandii, Laosu i Birmy oddzielonych rzeką Mekong. Powrót na kolację i nocleg w okolicach Chiang Rai. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 8
Po śniadaniu jedziemy do Chiang Mai - „stolicy północnej Tajlandii”. Droga wiedzie przez najpiękniejsze, dziewicze tereny kraju. Obiad zjemy w San Kampaeng, wiosce rękodzieła usytuowanej na peryferiach Chiang Mai. Po posiłku odwiedzimy niektóre ze stoisk rękodzielniczych znanych z rzeźb, wyrobów z jedwabiu, srebra, parasolek itp. Po południu wizyta w gabinecie masażu tajskiego (masaż ok. 1,5 godz.). Nocleg w hotelu. (Trasa ok. 230 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wizyta w ogrodzie orchidei i „szkole słoni”, gdzie zobaczymy jak przysposabia się słonie do pracy. Następnie lunch. Po posiłku przejażdżka na słoniach, następnie powrót do obozu bryczkami ciągniętymi przez woły oraz spływ tratwami (pakiet dodatkowo płatny ok. 1600 THB lub ok. 40 EUR). Po południu zwiedzimy jedną z najsłynniejszych świątyń w Tajlandii - Wat Doi Suthep, usytuowaną na górze Suthep nieopodal Chiang Mai. Roztacza się stamtąd wspaniały widok na miasto. Wieczorem dla chętnych kolacja połączona z pokazem tańców ludowych (dodatkowo płatna ok. 500 THB lub ok. 13 EUR). Późny wieczór pozostaje wolny, żeby dokonać zakupów na nocnym targowisku w Chiang Mai. (Trasa ok. 110 km).

Dzień 10
Po śniadaniu czas wolny na samodzielne zwiedzanie miasta lub wycieczki opcjonalne. Popołudniu transfer na dworzec kolejowy, gdzie wsiądziemy do nocnego pociągu do Bangkoku. W pociągu dostaniemy suchy prowiant na drogę. (Trasa ok. 750 km).

Dzień 11
Przyjazd do Bangkoku, śniadanie, a następnie transfer do Pattayi. Dla gości jadących w okolice Rayongu, zakwaterowanie tego dnia ok. godz. 17:00. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie i wypoczynek. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 12-14
Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy to Klientów wybierających pobyt w regionie Rayong): wycieczka na wyspę koralową Koh Lan (ok. 28 EUR), rewia transwestytów (ok. 25 EUR), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok. 35 EUR) lub inne.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 15 dnia wycieczki wieczorem lub 16 dnia. Aktualne rozkłady na stronie www.rainbowtours.pl/rozklady.

Uwagi! 
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w EUR jest orientacyjna i przeliczona po kursie z września 2014. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać, czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
- Należy pamiętać, iż pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).Zakwaterowanie na objeździeCzęść objazdowa

 

Hotele dobrej klasy,odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

 

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

 

Do dyspozycji gości: w hotelach restauracja, bar i w większości hoteli basen.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya lub Koh Samet).
Świadczenia


Cena podstwowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (12 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem i pociągiem sypialnym na terenie Tajlandii (1 nocny przejazd), wyżywienie jak w programie (13 śniadań, 6 lunchy/obiadów, 4 kolacje i 1 prowiant na drogę nocnym pociągiem), obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Polsce, opiekę polskiego pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j. w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstwowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obowiązkowej opłaty na wynagrodzenie dla lokalnych przewodników, napiwki dla kierowców, bagażowych, kelnerów, personelu hotelowego etc. (łącznie bilety wstępu, przewodnicy, rejsy łodzią i napiwki ok. 145 EUR), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napojów do posiłków oraz wycieczek fakultatywnych.Inne


Wiza.
Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
- Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Waluty.
- Zaleca się zabranie Euro, choć można również wymieniać dolary amerykańskie, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny). 
-Ważne informacje: w Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji  (z małymi wizerunkami prezydentów).
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.Selection  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel składający się z jednego budynku głównego położony jest w samym centrum Pattayi, w żywej i bogatej w atrakcje dzielnicy. Przy samym obiekcie znajdują się liczne lokalne bary i restauracje, sklepy, stragany oraz najpopularniejsza piaszczysta plaża regionu (publiczna, po drugiej stronie ulicy, leżaki i parasole dodatkowo płatne). Odległość od lotniska w Bangkoku to okolo 130 km. W najbliższej okolicy znajduje się znane centrum handlowe oraz Walking Street.

Pokoje:
Nasi Klienci zakwaterowani są w przestronnych, wygodnych pokojach 2 - osobowych (pow. ok. 30 m2) wyposażonych w balkon, łazienkę z wanną lub prysznicem, telewizor, telefon, bezpłatną klimatyzację, suszarkę do włosów, lodówkę (2 butelki wody po przylocie gratis), serwis do kawy i herbaty, bezpłatny sejf i Wi-Fi. Za dodatkową opłatą dostepne są również pokoje z widokiem na morze.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., restauracja główna serwująca posiłki kuchni azjatyckiej i międzynarodowej, bar oraz Coffee Shop (w obu napoje dodatkowo płatne), basen odkryty ze słodką wodą (leżaki i parasole w cenie), bezpłatna siłownia (8:00-20:00), centrum SPA (zabiegi dodatkowo płatne), parking dla gości hotelowych, bezpłatny bezprzewodowy internet dostępny w całym obiekcie oraz kącik internetowy z 2-3 stanowiskami komputerowymi (bezpłatny). Za dodatkowa opłatą również pralnia.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu podawane w restauracji hotelowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Goście hotelowi mają możliwość korzystania z bezpłatnej siłowni (8:00-20:00), centrum spa (zabiegi dodatkowo płatne) oraz basenu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Skromny, aczkolwiek zadbany hotel *** znajdujący się w samym sercu Pattayi oferuje zakwaterowanie w komfortowych pokojach. Obiekt polecany jest głównie osobom nastawionym na korzystanie z uroków miasta i nocnego życia. Dodatkowym atutem jest bliskość piaszczystej plaży.

Inne:
www.hotelselectionpattaya.com


A-One Star Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Nowoczesny, otwarty w 2014 r. hotel, położony w samym centrum miasta Pattaya, w otoczeniu sklepów i lokali gastronomicznych, zaledwie ok. 150 m od popularnej, piaszczystej plaży (przejście wzdłuż ulicy i przez promenadę). W zasięgu spaceru centra handlowe, kluby nocne i liczne rozrywki, z których słynie kurort. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godz. Do słynnego Walking Street ok. 2,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Pokoje:
Modnie urządzone pokoje standardowe (star room) max. 2 - osobowe, posiadają łazienkę z wc oraz kabiną prysznicową i suszarkę, TV-sat, telefon, czajnik elektryczny (na zapytanie na miejscu) sejf, darmowy dostęp do internetu, indywidualnie sterowaną klimatyzację. 
Do dyspozycji Klientów są dwie butelki wody mineralnej na każdy dzień pobytu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., stanowisko do samodzielnego zameldowania, kantor i darmowy parking. Darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego wi-fi. Do dyspozycji gości basen (06:00-22:00), leżaki i parasole bezpłatne. Restauracja hotelowa proponuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Bar przy recepcji serwuje napoje i lekkie przekąski. Klienci mogą korzystać z infrastruktury siostrzanego hotelu A-One, the Royal Cruise.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dostępne jest bezpłatnie centrum fitness. Za dodatkową opłatą jest możliwość skorzystania z sauny, innych zajęć dodatkowych (w tym zajęcia jogi) oraz licznych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych w hotelowym centrum SPA.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Idealny obiekt dla osób dysponujących skromniejszym budżetem. Jego największym atutem jest nowoczesny design, a także niezwykle korzystne położenie, blisko plaży i niedaleko centrum rozrywkowego miasta Pattaya.

Inne:
http://www.a-onestarhotel.com/


Ao Prao  zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy kompleks, położony na zachodnim wybrzeżu Koh Samet, przy uroczej, spokojnej plaży Ao Prao, słynącej z białego piasku. Kompleks wypoczynkowy składa się z 52 bungalowów położonych na zboczu wzgórza opadającego ku morzu oraz kilku piętrowych pawilonów (dojście dosyć stromymi schodami). Nasi Klienci kwaterowani są głównie w pawilonach.

Pokoje:
Przestronne (pow. ok. 30 m2) i ze smakiem urządzone pokoje 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienkami i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, minibar (2 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne), telefon, sejf, zestaw do robienia kawy/herbaty, suszarkę do włosów. Ponadto pokoje mają tarasy lub balkony z widokiem na morze lub ogród. Niektóre pokoje z darmowym, bezprzewodowym internetem.

Do dyspozycji gości:
Obszerne lobby z recepcją, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna (na 80 osób), bezpłatny bezprzewodowy internet w lobby hotelowym, doskonała restauracja (z widokiem na morze, kuchnia międzynarodowa i tajska), 2 bary, niewielki basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Leżaki i parasole na plaży również są bezpłatne. Możliwość korzystania z żaglówek, kajaków, windsurfingu, sprzętu do nurkowania (za dopłatą). Na terenie hotelu znajduje się baza centrum nurkowego. Przy plaży dostępne również tradycyjne masaże tajskie (ok. 400 THB/godz.).

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Polecamy osobom poszukującym odpoczynku z dala od tłocznych kurortów.

Inne:
Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Siam Bayshore  zdjecie hotelu
Położenie:
Wygodny i stylowy hotel zlokalizowany jest na południowym skraju zatoki Pattaya. Składa się z kilkunastu niskich połączonych ze sobą pawilonów hotelowych, położonych w rozległym i dobrze utrzymanym tropikalnym ogrodzie. Od morza oddzielony jest ulicą z niewielkim ruchem. Do centrum miejscowości zaledwie kilka kroków spacerem. Tuż przy hotelu znajduje się molo, z którego odpływają kilka razy dziennie łodzie na wyspę koralową Koh Lan (przejazd ok. 5 EUR).

Pokoje:
Przestronne i stylowo urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc. W każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat (także płatne kanały filmowe), mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), czajnik, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezprzewodowy internet (dodatkowo płatny 420 THB/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z bezpłatnymi sejfami), kawiarnia, restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej Camillo, restauracja tajska, restauracja z kuchnią chińską i owocami morza, restauracja z daniami z grilla, snack bar przy basenie, lobby bar, sklep z pamiątkami i kiosk z prasą. W ogrodzie 2 baseny i 2 brodziki z tarasami do opalania, bezpłatne parasole przeciwsłoneczne, leżaki i ręczniki kąpielowe. Ponadto w hotelu sala fitness, tajskie masaże, bilard, strzałki, tenis stołowy (wszystkie płatne), korty tenisowe (oświetlenie i wypożyczenie rakiet za opłatą). W lobby hotelowym bezpłatna sieć Wi-Fi. Niedaleko pole golfowe i tor gokartowy.

Wyżywienie:
Śniadanie w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą, od kilku lat ceniony przez naszych gości. Znakomita jakość za umiarkowaną cenę.

Inne:
www.siamhotels.com/siambayshore


La Lune  zdjecie hotelu
Położenie:
Nowy, elegancki hotel (wybudowany w 2013 r.), w nowoczesnym, miejskim stylu. Ten niewielki kompleks usytuowany jest w południowo-wschodniej części wyspy Koh Samet, bezpośrednio przy piaszczystej plaży w kształcie półksiężyca. Obok hotelu znajduje się lokalny market oraz kilka restauracji. Niedaleko jest postój taksówek oraz wypożyczalnia skuterów i quadów.

Pokoje:
Obiekt składa się z 3 niewielkich budynków, ułożonych na kształt litery "U". Centralną część kompleksu zajmuje basen. Do dyspozycji Naszych Klientów są pokoje Deluxe. We wszystkich pokojach jest balkon z widokiem na część basenową oraz częściowo na morze. W standardowym wyposażeniu znajduje się indywidualnie sterowana klimatyzacja, suszarka, TV-sat, telefon i sejf. Całość prezentuje się bardzo świeżo i stylowo.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., basen, bar ze wspaniałym widokiem na morze, restauracja serwująca dania kuchni tajskiej oraz międzynarodowej, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami. Serwis plażowy (leżaki i parasole) również jest wliczony w cenę. Ręczniki plażowe dostępnie bezpłatnie w recepcji. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość wynajęcia motorówki (cena zależna od liczby osób). Na terenie restauracji bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, stylowy obiekt posiadający świetną lokalizację przy plaży. Polecany w szczególności dla młodych, mniej wymagających osób.

Inne:
Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Asia Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w południowej części Pattaya, tuż przy plaży (zejście po schodach), a jednocześnie w niedalekiej odległości od centrum miasta, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy i bary. Ta lokalizacja gwarantuje możliwość relaksu oraz skorzystania z rozrywek oferowanych przez miasto. Odległość od Bangkoku to ok. 120 km, od centrum Pattaya ok. 3 km (możliwość dojazdu publicznym busem spod hotelu; koszt około 110 batów/os./1strona).

Pokoje:
Obiekt dysponuje 320 wygodnie urządzonymi pokojami standardowymi z widokiem na morze lub ogród, które wyposażone są w TV-sat, telefon, bezpłatną, indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówkę. Dostęp do internetu Wi-Fi za dodatkową opłatą.
Dostępne są pokoje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., bezpłatny parking dla gości hotelowych, sejf w recepcji (za dodatkową opłatą). Goście korzystać mogą z 3 restauracji, baru przy basenie, pubu oraz baru z przekąskami i napojami (poza śniadaniami wszystkie posiłki i napoje na terenie hotelu dodatkowo płatne). Hotel posiada basen odkryty oraz brodzik dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenie gratis, na plaży dodatkowo płatne.

Wyżywienie:
Śniadania serwowane (7:00-10:00) w restauracji hotelowej w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Obiekt dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Do dyspozycji gości jest minigolf - 9 dołków (6:00-18:00 - dodatkowo płatny) oraz kort tenisowy (6:00-18:00 - dodatkowo płatny), a także bilard (za opłatą). W hotelu znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, jak również Neptune Club, gdzie organizowane są występy karaoke oraz dyskoteki.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Hotel położony w zacisznym miejscu jest idealnym miejscem dla osób spragnionych relaksu. Dodatkowymi atutami są bliskość centrum oraz piękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu.

Inne:
www.asiahotel.co.th


Discovery Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Dobrej klasy, nowoczesny hotel (otwarty w 2007 r.) położony w północnej części Pattayi, w odległości ok. 50 m od plaży (przejście przez dosyć ruchliwą ulicę). Plaża jest publiczna, leżaki i parasole płatne (50-100 THB/leżak w zależności od miejsca). W pobliżu szeroki wybór barów, restauracji i sklepów. Hotel mieści się w wysokim 12-piętrowym budynku. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godz.. Do centrum Pattayi i słynnej z wszelkich, szczególnie nocnych rozrywek głównej ulicy kurortu - Walking Street ok. 1,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Pokoje:
Hotel oferuje 164 pokoje, dla naszych gości przeznaczone są przestronne pokoje 2-osobowe typu superior (możliwość dostawki) z łazienką. W każdym pokoju indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV-sat, mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), sejf, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezpłatny bezprzewodowy internet.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., oferująca możliwość wymiany walut, restauracja główna serwująca kuchnię międzynarodową i tajską, kafeteria oraz bar w lobby. Obiekt posiada basen z brodzikiem oraz czterema zjeżdżalniami. Leżaki przy basenie są bezpłatne. Ponadto hotel wyposażony jest w dodatkowo płatne siłownię oraz centrum spa (masaże, zabiegi kosmetyczne - szczegółowy cennik dostępny w recepcji). W hotelu znajduje się także pokój zabaw dla dzieci oraz 3 sale konferencyjne (jedna na ok. 200 osób oraz dwie na ok. 40 osób).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, elegancki hotel dysponujący bardzo dobrą lokalizacją w północnej części Pattayi, blisko centrum turystycznego kurortu. Wysoka jakość za umiarkowaną cenę.

Inne:
www.fairtexpattaya.com


Dusit Thani Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy ***** obiekt położony w północnej części Pattayi, w pobliżu centrum miejscowości z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi rozrywkami (ok. 500 m). Piaszczysta plaża znajduje się tuż przy hotelu (bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki na tarasie słonecznym). Spod hotelu raz dziennie kursuje bus do Bangkoku (za dodatkową opłatą, konieczność rezerwacji w recepcji; około 600 THB/os./1strona).

Pokoje:
Obiekt posiada 457 pokoi różnego typu, łączących nowoczesny i elegancki wystrój z egzotycznymi elementami. Zakwaterowanie w komfortowych i funkcjonalnie urządzonych pokojach typu deluxe, które wyposażone są w bezpłatną indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, dobrze wyposażoną łazienkę, balkon oraz serwis do kawy i herbaty. W cenie dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz sejfu. Za dodatkową dopłatą mini-bar. Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie.

Do dyspozycji gości:
Recepcję 24 - godz., bezpłatny internet bezprzewodowy na terenie większości obiektu. Do dyspozycji gości 2 baseny, brodzik dla dzieci (leżaki i parasole w cenie), jacuzzi oraz taras słoneczny, 3 restauracje serwujące kuchnię azjatycką, włoską, tajską i międzynarodową, 2 bary przy basenie (napoje, koktajle i przekąski dodatkowo płatne, czynny 9:00-18:00), lobby bar (kawa, koktajle dodatkowo płatne, czynny 17:00-1:00) i bar z szerokim wyborem przekąsek, ciast, kaw, herbat (za dodatkową opłatą, czynny 7:00-22:00). Każdego wieczoru muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci, pralnia, liczne sklepiki i salon piękności. Dla dzieci dostępny klub i kącik (czynny 9:00-18:00). Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu (6:00-10:30).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni, fitness clubu, sauny i jacuzzi oraz kortów tenisowych (użytkowanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu). Dodatkowo każdego wieczoru Klienci mogą cieszyć się muzyką na żywo w jednym z hotelowych barów.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, stylowy obiekt dla najbardziej wymagających Klientów, atrakcyjnie położony i oferujący najwyższy standard usług oraz szeroki wybór rozrywek dla każdego. Jeden z najchętniej wybieranych przez turystów hotel w Pattayi.

Inne:
www.dusit.com/dusit-thani/dusit-thani-pattaya.html


Novotel Rayong  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy hotel, należący do znanej sieci Novotel. Obiekt znajduje się w spokojnym regionie Rayong, ok. 230 km na południowy-wschód od Bangkoku, bezpośrednio przy szerokiej piaszczystej plaży. W okolicy hotelu znajduje się kilka restauracji i sklepów. Do głównego miasta regionu - Rayong ok. 30 km, a do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku 200 km.

Pokoje:
Naszym Klientom proponujemy pokoje typu standard i superior, rozlokowane w części głównej budynku i skrzydle ogrodowym. Wszystkie pokoje posiadają balkon i wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat (z płatnymi kanałami filmowymi), telefon, zestaw do robienia kawy i herbaty oraz suszarkę. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość skorzystania z minibaru. Sejf oraz bezprzewodowy dostępu do internetu w pokoju - gratis.

Do dyspozycji gości:
Hotel posiada recepcję i room service czynne 24 - godz., punkt informacji turystycznej, sejf przy recepcji, siłownię i bilard. Na terenie rozległego i zadbanego ogrodu znajdują się 4 baseny, w tym 2 dla dzieci. Na część gastronomiczną składają się dwa bary (jeden przy basenie), kawiarnia, restauracja włoska i restauracja z kuchnią tajską. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu na terenie hotelu, kawiarenki internetowej, SPA, punktu wymiany walut, pralni oraz sklepu z pamiątkami.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry hotel, z doskonałą lokalizacją bezpośrednio przy pięknej plaży. Dobry wybór dla poszukujących plaż dorównujących tym na wyspie Koh Samet jednak preferujących pobyt na stałym lądzie.

Inne:
www.novotel.com


Sai Kaew Deluxe Cottage  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwaość max. 1 dostawki) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” (o standardzie 3*+) położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” (o standardzie 4*) położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (pow. ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Inne:
Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Sai Kaew Premier Room  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwa maksymalnie jedna dostawka) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (pow. ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Inne:
Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Cholchan Pattaya Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Trzygwiazdkowy obiekt położony w północnej Pattayi niecałe 2 godz. drogi od Bangkoku. Hotel otoczony jest zadbanym tropikalnym ogrodem i znajduje się przy piaszczystej plaży (brak możliwości kąpieli). Dogodny dojazd busem hotelowym do publicznej plaży w Pattayi oddalonej o ok. 8 km (koszt ok. 1 USD/os./1 strona; kursuje ok. co 2 godz.).Spokojna okolica gwarantuje chwilę relaksu i odpoczynku.

Pokoje:
Hotel dysponuje schludnymi i wygodnymi pokojami typu superior z widokiem na morze lub ogród. Na wyposażenie pokoju składa się telewizor, telefon, bezpłatna indywidualnie sterowana klimatyzacja, mini-bar (dodatkowy płatny), serwis do kawy/herbaty, suszarka do włosów, bezpłatny sejf. Pokoje nie posiadają balkonów.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., odkryty basen o nieregularnych kształtach (leżaki, parasole i ręczniki w cenie), restauracja, bar przy basenie (serwujący napoje i przekąski - dodatkowo płatne), pub, kort tenisowy, squash (dodatkowo płatny), bezpłatna siłownia i fitness, mini pole golfowe (bezpłatne użytkowanie, należy mieć swój sprzęt) sauna, masaże (dodatkowo płatne), pralnia, sklep, parking, sala konferencyjna, klub dla dzieci, Wi-Fi dodatkowo płatne, bus hotelowy kursujący 5 x dziennie do centrum Pattayi (dodatkowo płatny).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu serwowane w godzinach 6:00-10:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Każdy Klient znajdzie coś dla siebie z oferowanego w hotelu wachlarza aktywności fizycznych. Do dyspozycji gości jest bezpłatna siłownia i fitness (6:00-21:00), tenis, minigolf (korzystanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu) oraz za dodatkową opłatą squash.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Skromny, zadbany hotel oferujący zakwaterowanie w komfortowych pokojach w zacisznej okolicy. Obiekt jest idealnym wyborem na wczasy w Pattayi dla osób ceniących sobie przyzwoity standard wypoczynku w niskiej cenie.

Inne:
www.pattayaresort.com/index.htmOcena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.4 | Pilot: 5.2 | Transport: 5.3 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 5.1 | Intensywność programu: 4.5 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2015
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): zofia, jastrzebie zdroj
56-65 lat | w parze 
basniowa tajlandia

Bardzo nam sie spodobala wycieczka ,czulismy sie z mezem jak bysmy byli w krainie tysiaca jednej nocy Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Danuta, Prudnik
36-45 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Świetnie zorganizowana impreza Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): H, Warszawa
56-65 lat | w parze 
To może być podróż życia

Wszystkie opinie zamiszczone do tej pory czytałam przed wyjazdem i potwierdzam ,że wyciczka jest dobrze zorganizowana i umiarkowanie męcząca. Nawet przylot i konieczność poczekania na pokój nie jest bardzo uciążliwa, chociaż oczywiście dobrze by było aby w hotelu przygotowane było przytulne i wygodne miejsce dla osób ,które nie chcą się przechadzać po sąsiednich ulicach. Calkowity brak zainteresowania przewodników w czasie pobytowym co mnie nie przeszkadzało ale tak nie powinno być. Program urozmaicony a podróż pociągiem która może odstraszać chętnich jest naprawdę luksusowa i do Bangkoku przyjeżdżamy wypoczęci. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
15 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wiola, Warszawa
do 25 lat | ze znajomymi 
Rewelacja !!

Wczoraj wróciłam z 16dniowej wycieczki po baśniowej Tajlandii i dałabym wszystko, żeby tam wrócić. Program wycieczki spełnił wszystkie moje oczekiwania. Przewodnik Dawid o niesamowitej wiedzy przedstawił nam wszystko w najmniejszych szczegółach. Organizacja rewelacyjna. Wszystko dopięte na ostatni guzik. Intensywność zwiedzania byla również idealna. Wieczorami mozna było odpocząć w hotelach. Jeśli chodzi o hotele jak na objazdowkę super zwlaszcza hotel w Chiang Rai gdzie spedzilismy 2 noce rewelacja!!(golden pine resort and spa) jedzenie rownież bardzo dobre. Ogromnym plusem było urozmaicenie programu wycieczki. Pływanie lodziami, gondolami, trwatwami, przejażdżka na bawołach i słoniach (cos pięknego),zwiedzanie rowerami oraz całonocna podróż pociągiem! Na ostatnie 4 dni zatrzymaliśmy się w hotelu w Pattaya "Cholchan Pattaya Resort" bardzo polecam!! Mimo, że hotel znajduje sie 10km od centrum (100 bahtow czyli 10zł przejazd hotelowym busem w dwie strony) to hotel rekompensuje odległość świetnym basenem i widokiem. Dodatkowo dostaliśmy karty na śniadanie vip czyli mieliśmy swój własny "pokój śniadaniowy" daleko od tłumu Chińczyków. Z tego co rozmawialam z innymi osobami, odradzam zatrzymywanie sie w Rayongu oraz na wyspie Koh Samed (tam jest cholernie drogo). Pattaya koniecznie trzeba odwiedzić. Nigdzie w żadnym miejscu na świecie nie zobaczy się tylu transwestytów i "dziwaków" w jednym miejscu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
15 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika
do 25 lat | ze znajomymi 
Polecam!!!

Wycieczka zasługuje na najwyższą ocenę. Biuro stanęło na wysokości zadania - wszystko dograne w najmniejszych szczegółach, nie było miejsca na przypadkowe hotele, zwiedzanie czy jakiekolwiek inne rzeczy/sytuacje. Wycieczka była bardzo atrakcyjna i urozmaicona. Najlepsze punkty to Pływający targ, wyjazd do Maetamann Elephant Camp oraz opcja zwiedzania rowerami świątyni Wat Mahathat. Hotele podczas całego pobytu czyste i schludne. Przewodnik bardzo dobrze zorganizowany. Transport podczas całej wycieczki zróżnicowany i wygodny. Bardzo dobry pomysł z dodatkowymi punktami wycieczki, które można zobaczyć jeśli grupa jest dobrze zorganizowana i nie ma żadnych nieoczekiwanych zdarzeń. Wyjazd przeszedł moje oczekiwania - pod względem organizacji, zakwaterowania oraz zwiedzania. Wycieczka jest na prawdę warta swojej ceny. Sama Tajlandia jest przepięknym, kolorowym i różnorodnym krajem, ludzie uśmiechnięci oraz przemili, zawsze gotowi by pomóc (mimo tego że mają bardzo słabe umiejętności językowe), jedzenie pyszne, tanie i świeże no i cudowna pogoda. Czytając niektóre negatywne komentarze, myślę że pewne osoby po prostu nie do końca wiedziały dokąd jadą i niestety ich wyobrażenia nie pokryły się z rzeczywistością. Nie rozumiem tylko dlaczego obwiniają za to biuro, które nie ma wpływu na kulturę i wygląd kraju. Wystawiając taką ocenę psują opinię wycieczki, która moim zdaniem była doskonała. Więc, zanim się gdzieś wyjedzie, warto najpierw poczytać i przemyśleć czy w ogóle dana destynacja będzie nam odpowiadać. Od siebie mogę tylko powiedzieć, że na taki wyjazd zdecydowałabym się po raz kolejny bez wahania. W 100% polecam!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Luty 2015
45 z 54 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tomasz, Bytom
26-35 lat | w parze 
nie taka baśniowa...

Witam byłem uczestnikiem wycieczki w lutym ... owszem można troszkę zobaczyć ale jak zdziwiony byłem ja i wszyscy uczestnicy z tych samych szóstek przyznawanych tutaj , no cóż może to kwestia pilota Pani Pauliny nie polecam!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
6 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Artur, Żywocice
36-45 lat | z rodziną 
Niezapomniana wycieczka

Cala wycieczka zostala zaplanowana w najmniejszych szczegolach. Wystko dopracowane, odbior bagazy spod hotelowych drzwi, wycieczki, transport autokarem i pociagiem, opowiadanie przewodnika. Jednym slowem niezapomniana wycieczka. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena
26-35 lat | w parze 
Super wyjazd!!!!

Wycieczka naprawdę super. Wszystko zgodne z programem, a dzięki niesamowitemu pilotowi Panu Arkowi, zobaczyliśmy dużo więcej. Nie rozumiem maruderów. którzy po powrocie zamieszczają opinie typu, ze wycieczka do niczego bo za dużo świątyń , że za zimno a to za ciepło.... ludzie , czytajcie program i wszystko będzie ok. Dla mnie osobiście wyjazd bardzo udany, bez zastrzeżeń. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jarosław, Toruń
46-55 lat | ze znajomymi 
Bardzo udany wyjazd.

Baśniowa Tajlandia to jedna z tych wycieczek, które na zawsze pozostaną w pamięci. We wcześniejszych opiniach wyjazd został bardzo dokładnie opisany, ja chciałem podkreślić jak ważny jest opiekun ze strony biura. W naszym przypadku trafiliśmy na rewelacyjny tandem: Pongthep ze strony tajskiej i Karol z RainbowTours. Mimo, że na pierwszy rzut oka wydawali się być zupełnie różni - doskonale ze sobą współpracowali i dzięki nim przeżyliśmy niezapomniane dwa tygodnie zwiedzając Tajlandię. Karol przekazał nam mnóstwo informacji o kraju i ludziach go zamieszkujących. Potrafił wykorzystać - zwykle stanowiące atrapę - ekrany telewizyjne znajdujące się w autokarze i z podłączonego do nich laptopa pokazywał nam mapy, schematy i zdjęcia zwiedzanych obiektów, potraw z których słynie Tajlandia, czy owoców, które powinniśmy spróbować. Był zawsze gotowy do odpowiedzi na pytania i każdą ważną informację powtarzał tyle razy ile było to potrzebne. Mając takich przewodników, ciekawy program wycieczki, dobrą pogodę i bardzo smaczne posiłki wyjazd musiał być udany. W czasie pobytu w Pattaya zamieszkaliśmy w hotelu Dusit Thani. To przepięknie polożony nad morzem hotel, niedaleko o centrum miasta. Posiada dwa duże baseny i tarasy słoneczne z bezpłatnymi leżakami przy plaży. Pokoje były bardzo ładne, a śniadania to prawdziwy raj dla smakoszy. Pattayę na pewno warto zobaczyć - to bardzo specyficzne miasto. Oczywiście jest ciemna strona związana z sex-turystyką, ale poza tym warto odwiedzić słynny kabaret Alcazar, popłynąc na wyspę Koh Larn, zobaczyć ogrody Nong Nooh, jest też Khao Kheow Open Zoo i niesamowita, olbrzymia drewniana świątynia: Sanctuary of Truth z tysiącami rzeźb. W czasie naszego pobytu w świątyni - mogliśmy obserwować kunszt pracujących tam rzeźbiarzy - świątynia nie jest jeszcze ukończona i cały czas trwają w niej prace wykończeniowe. Czas jaki po objeździe pozostaje w Pattaya jest odpowiedni, aby wypocząć, skorzystać z kąpieli i jeszcze zobaczyć coś ciekawego. Uważam, że z czystym sumieniem każdemu można polecić ten wyjazd. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
40 z 48 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Warszawa
26-35 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Dla nas osobiście najlepsza wycieczka w życiu! Wybierając tę opcję zwiedzania Tajlandii zapoznaj się z jej programem, żeby później nie narzekać "ojej za dużo świątyń" "ojej ale długi objazd" bo po co się męczyć. Objazd jest bardzo intensywny, dużo świątyń Buddy dużo informacji z ust przewodnika (pozdrowienia dla Dagmary) i jeszcze więcej ciekawych rzeczy do zobaczenia i zrobienia które są po prostu niemożliwe do wykonania w Europie. Super masaże po 30 zł, pyszne jedzenie z "food-skuterków" za 5 zł i masa innych ciekawych rzeczy. Wycieczka na Słonie wygrywa jakby nie patrzeć! Birma, hmm, jako ciekawostka można ją zaliczyć ale nic specjalnego. Kolacja u byłego kucharza Królowej - lipa, jedzenie smaczniejsze jest na ulicy w małych kanjpkach. Hotele na objazdówce? Jak to hotele na jedną noc. Aczkolwiek jeden ośrodek, w Chian Rai "Golden Pine Resort" gdzie spędziliśmy dwie noce no rewelacja! Sami zobaczycie! :) Po zwiedzaniu przychodzi czas na wypoczynek i tutaj rada: NIE WYBIERAJCIE WYPOCZYNKU W PATTAYA!! Miasto to jeden wielki moloch, syf brud i smród! Zero możliwości normalnego wypoczynku! Przejeżdżaliśmy przez to miasto jadąc na wyspę Koh Samed. I tą właśnie wyspę polecamy! Bajkowe plaże, cisza i spokój. Knajpki dosłownie na plaży ze stolikami w wodzie. Pyszne i świeże owoce morza. No mistrz! Do Tajlandii na pewno jeszcze wrócimy i na pewno będzie to już tylko wypoczynek na którejś z ich pięknych wysp. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): KYSTYNA, GDANSK
56-65 lat | ze znajomymi 
Basniowa Tajlandia

Wycieczka super. W pelni podpisuje sie pod opiniami zamieszczonymi wczesniej. Nie wspomniano o szczurach biegajacych wieczorem ulicami, na plazy oraz w holu hotelu/ nie we wszystkich/. Jest to urok Tajlandii, przeciez tam spozywa sie szczury. Jedynym minusem byla pilotka - Pani Dagmara. Informacje przekazywala czytajac, na zadawane pytania czesto nie potrafila odpowiedziec lub odpowiadala nieprecyzyjne.Rozumien ze czytala ale dlaczego tak malo informacji nam przekazywala , przeciez mogla przygotowac wiecej informacji na temat tego cudownego kraju. W miescie bodajze Chiang Rai /nie jestem pewna czy w tej miejscowosci/pytalysmy gdzie skorzystac z masazu. Pani Dagdara skierowala nas - w lewo nastepnie w prawo itd. Po 2 godzinnym szukaniu salonu masazu zrezygnowalysmy poniewaz nie natrafilysmy na zaden salon masazu. Naspepnego dnia przewodnik tajski powiedzial nam ze w tej miejscowosci nie ma salonow masazu.Co na to Biuro RT. Jesli ktos zdecyduje sie na wypoczynek w Pattaya to polecam jedyny hotel Asia Pattaya. Lezy 3 km od centrum, z dala od zgielku i halasu, otoczony pieknym ogrodem, basen, plaza hotelowa codziennie sprzatana, schodzi sie na plaze wygodnymi schodami. Pokoje tez nie najgorsze za to jedzenie pyszne i duzy wybor. Dla mnie najwazniejszy w tym hotelu byl spokoj i cisza oraz dojscie bezposrednie na plaze.. Do centrum mozna za 15 zl dojechac taksowka.. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Danuta, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Fantastico!!!

Wycieczka godna polecenia,profesjonalny pilot Karol i jego bogaty zasób wiedzy o Tajlandii pozwolił na poznanie w bardzo interesujący sposób tradycji,kultury i historii Tajlandii.Wycieczka zorganizowana doskonale,warunki pobytu bardzo dobre. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
6 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna, Czestochowa
36-45 lat | samemu 
Taka sobie

Powiedzmy ze ok . Tak zupełnie szczerze na 5 plus oceniam jedynie organizacje . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zdzisław, Gdynia
powyżej 65 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Baśniowa Tajlandia okazała się rzeczywiście baśniowa. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
12 z 37 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tomasz
36-45 lat | w parze 
Tajlandia-wielkie rozczarowanie

Nasze pozytywne wyobrażenia o tym kraju zderzyły się z tandetną rzeczywistością.Skutek -wielkie rozczarowanie .Zamiast spodziewanej baśni -senny koszmar.Bangkok-chaotyczna, betonowa pustynia.Moje główne wspomnienie z tego miasta to wszechobecny smród i hałas.Ten zapach jest mieszanką zatęchłych kanałów,gotujących się potraw w brudnych ulicznych garkuchniach,samochodowych spalin itd .Gratuluję odważnym , którzy decydują się na jedzenie na ulicy , może i tanie, ale w warunkach urągającym jakimkolwiek standardom higieny.W otaczającym smrodzie zbliżonym do nadpsutego mięsa kurzego.Tylko świątynie i pałac królewski są czyste i zadbane.Zobaczysz 2 świątynie ,to tak jakbyś zobaczył wszystkie- są do siebie podobne.Przez większą część objazdu zamiast egzotycznych krajobrazów z dżunglą zobaczycie raczej nizinną monotonię z polami uprawnymi i przydrożnymi budami.I targi,targi,targi.Hotel w Kanchanaburi najgorszy na objeździe, z karaluchami biegającymi po szwedzkim stole na śniadaniu.Na północy w wiosce górskich plemion, wiosce słoni i przy granicy z Birmą trochę więcej zieleni i niewysokie góry, ale spodziewaliśmy się czegoś więcej czytając entuzjastyczne opinie wyrażone na tym portalu wcześniej .Pattaya -miejscowość nie do wypoczynku.Ten seks-cyrk można zobaczyć jako atrakcję 1-2 dniową,ale na pewno nie można tam wypocząć.Wąska, brudna plaża tuż przy zatłoczonej ulicy, brudne morze.Nie dziwią biegające wieczorami szczury.Do tego ogłuszający jazgot i kakofonia dźwięków dobiegająca z tandetnych go-go barów Walking Street i seks-naganiacze od których nie można się opędzić.Można popłynąć statkiem na pobliską wyspę na plażę- Samae Beach i tam jest o.k.Ogólnie -północ kraju ciekawsza,ale wizyta w wiosce słoni ma drugie dno. Te fantastyczne zwierzaki są torturowane zanim nauczą się malować obrazki, grać na organkach, kopać piłkę ku uciesze zebranych turystów.W internecie nietrudno znaleźć filmy pokazujące jak mahudzi brutalnie tresują słonie za pomocą pałek zakończonych ostrym szpikulcem.Pamiętajcie o tym jak będziecie klaskać z zachwytu uczestnicząc w cyrkowym przedstawieniu w wiosce słoni. Podsumowując,podróż pomimo kilku fajnych momentów, nie jest warta poniesionych kosztów:czasowych i finansowych.Z ulgą wróciliśmy do Polski. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elżbieta, Zabrze
36-45 lat | samemu 
Bajeczna Tajlandia!

Każdego dnia atrakcja, na nudę nikt nie będzie narzekał. Dużo świątyń, codzienne wczesne wstawanie, przepyszne i różnorodne jedzenie. Hotele dobre, czyste. Pogoda wymarzona na urlop. Tajowie mili i uśmiechnięci. Już wiem, gdzie spędzę zimę na emeryturze :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elżbieta, Kościan
powyżej 65 lat | w parze 
Świątynie i bazary

Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): AGNIESZKA,
36-45 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia....

Wycieczka bardzo fajna...bo i fajni ludzie,których można poznać na imprezie... Dzięki wycieczkom fakultatywnym można było zobaczyć dużo więcej niż przewidywał program i szczerze je polecam, bo było warto. No cóż każdy wie, że Tajlandia pokazuje nam zupełnie inne oblicze w porównaniu z naszym krajem. Pojechać i ją zobaczyć zdecydowanie POLECAM... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
23 z 24 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Robert
26-35 lat | w parze 
NAPRAWDĘ WARTO

Program wycieczki bardzo ciekawy i nie na tyle intensywny, żeby można było narzekać. Jeżeli chodzi o wycieczki fakultatywne w ofercie jest między innymi kolacja w Bangkoku za 1800 bathów (SIAM NIRAMIT) To największe kulturalne show. Jest wpisane w księgę rekordów Guinessa za największą scenę (łodzie, słonie, przepływający potok.... historia Syjamu, życie codzienne, tradycje, wspaniałe stroje, znakomite nagłośnienie). A cały pokaz poprzedzony jest naprawdę bogatą kolacją - będąca przeglądem klasycznych dań tajskich. W ofercie Rainbow nie jest przedstawiona zachęcająco i może zniechęcić cena ale naprawdę warto. Kolejna opcja fakultatywna z której skorzystaliśmy to słonie 1600 bathów również polecamy (w programie oprócz słoni atrakcją było jeszcze pływanie tratwą oraz wozy ciągnięte przez bawoły). Jeżeli chodzi o wycieczkę do Birmy 1400 bathów zdania są podzielone jedni mówili, że warto chociażby dlatego, żeby zobaczyć tą różniće między Tajlandią a tym krajem ( w Birmie bieda , bieda i bieda) a inni , że za te 140 zł nie opłacało się, żeby zobaczyć kolejne dwie świątynie i pobyć godzinkę na bazarku (w sumie wycieczka tam trwa 3 h) my nie mamy wyrobionego zdania ponieważ nie korzystaliśmy z tej opcji. Dodatkowo z czego byliśmy zadowoleni to z wypadu na tajski boks będąc w Chiang Mai poproście swojego przewodnika, aby Was tam zabrał bo naprawdę warto - niezapomniane wrażenia i emocje! Uważamy, że Rainbow powinien wprowadzić to do programu! Ostatnia nasza rada nie próbujcie decydować się na wypoczynek w Pattaya!Wasz sen o Baśniowej Tajlandii właśnie się skończy! naprawdę odradzamy, plaże bardzo wąskie miejscami ich nie ma, bród hałas brak możliwości wypoczynku.( Jeżeli ktoś mimo wszystko zdecydowałby się na tą miejscowość odradzamy korzystanie z wycieczek fakultatywnych na plażę Rainbow krzyczy sobie 150 albo 100 zł nie pamiętam dokładnie a samemu można dopłynąć 3 razy taniej!)Warto dołożyć trochę pieniędzy i zdecydować się na wyspę Koh Samet my byliśmy w hotelu Ao Prao gorąco polecamy! Jeżeli chodzi o jedzenie my chodziliśmy jeść na inną strone wyspy taniej i smaczniej! poniżej wstawiamy kilka zdjęć z plaży i z wycieczki P.S Zapomniałam dodać, że przejazd pociągiem również trzeba zaliczyć do super atrakcji a warunki w nim bardzo dobre! P.P.S W Tajlandii jest bezpiecznie! a ludzie wspaniali! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
10 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karolina i Michał
26-35 lat | w parze 
Baśniowo!

Wycieczka naprawdę godna polecenia! Przez 11 dni objazdówki udało nam się zobaczyć spory kawałek Tajlandii,poznać jej historię i teraźniejszość, zobaczyć masę świątyń (wiele osób narzekało na ich nadmiar, ale według mnie to właśnie ich niepowtarzalność i niezaprzeczalny urok w dużej mierze tworzy tę tytułową "baśniowość") , poczuć smaki i zapachy tego kolorowego kraju. Mimo, że program był intensywny (ale nie męczący), codziennie jakaś "niespodzianka" oraz wycieczki fakultatywne (nawet takie nadprogramowe :)) to chciałoby się jeszcze więcej zobaczyć :) My skorzystaliśmy ze wszystkich trzech programowych fakultetów (pokazy w Bangkoku, jazda na słoniach oraz Birma) i wszystko polecamy. Jednak jeżeli chodzi o Birmę, kilka osób było niezadowolonych jednak na nas zrobił wrażenie kontrast między Birmą i Tajlandią, widoczny już krok po przekroczeniu granicy. Z atrakcji pozaprogramowych uczestniczyliśmy w wycieczce do tygrysów (niesamowite wrażenie wejść do klatki z bestiami, którym wcale spać się nie chce :)) oraz boks tajski (każdy był zachwycony, mimo że większość jechała tam od niechcenia i z przekonaniem, że zobaczy tylko "bicie po mordach" a zastało nas naprawdę ciekawe widowisko). Fajnym rozwiązaniem ze strony Rainbow (lub czystym przypadkiem) był podział wiekowy - cała wycieczka była podzielona na dwa autokary a w nich zbliżone grupy wiekowe. INFORMACJA DLA MŁODYCH OSÓB - nie trzeba się obawiać braku towarzystwa młodych osób, gdyż i takie jeżdżą na takie obiazdówki :) nam udało się zgrać z młodymi, bardzo fajnymi ludźmi dzięki czemu wycieczka była jeszcze bardziej atrakcyjna :) Aby poznać całkowity urok Tajlandii na wypoczynek polecamy wyspę Koh Samet i holet Ao Prao ( R E W E L A C J A ). Dla nas wyspa była taką "wisienką na torcie" i wspaniałym odpoczynkiem po tych 11 dniach podróży. Mamy wrażenie, że gdybyśmy wybrali odpoczynek w Patayi to cały czar mógłby prysnąć... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zofia, Warszawa
46-55 lat | z rodziną 
Styczeń/luty 2015

Program wycieczki bardzo ciekawy, urozmaicony i - choć intensywny - niemeczący. Kilkakrotnie nocuje się po 2 noce w 1 hotelu, są tylko 2 długie przejazdy, do hotelu przyjeżdża się po południu lub wczesnym wieczorem. Można się wyspać, popływać w basenie, zintegrować z grupą przy piwku. Z fakultetów - nie polecam Birmy, na którą naciągnęła nas pilotka (3 nowoczesne świątynie, przejażdzka rikszą i 1,5 godzinny pobyt na bazarze z podróbkami dla mnie niewarte 140 zł.)Pokaz wieczorny w BGK rewelacyjny, słonie komercyjne, ale niezwykłe, z boksu i tygrysów nie korzystałam). Hotele - jak dla mnie bardzo porządne, ale ja lubię trzeci świat, więc może mam za małe wymagania. Nie wszędzie jest czajnik. Jedzenie - do wyboru do koloru, także w trakcie dnia. Żadne malarony niepotrzebne. NAJWIĘKSZYM MINUSEM BYŁA PILOTKA, pani Paulina, zupełnie nieprzygotowana do wyjazdu. Mieliśmy wrażenie, że po raz pierwszy oprowadza na tej trasie. Czytała z przewodnika, bozbawiona wiedzy , głupoty nt buddyzmu, o historii Tajlandii nie wiem prawie nic. Już nie wspominając o polszczyźnie, którą się posługiwała... zęby bolały. Cała nasza grupa była tym bardzo rozczarowana. Równolegle zwiedzali ludzie z pilotem Arkiem i byli zachwyceni niespodziankami, energią i osobowością chłopaka. To nieuczciwe ze strony RT, bo przecież płaciliśmy te same pieniądze. Żadnej podpowiedzi, jak zagospodarować czas, znała się głównie na bazarach. Warto się upewnić, kto będzie prowadził lub dobrze przygotować się samemu. I zaprzyjaźnić z pilotem lokalnym. Nikt jeszcze nie napisał o hotelu Novotel Rayong w czasie pobytówki. Gorąco polecam! Rajska, długachna plaża, ciągnie się kilometrami, piasek jak mąka - drobniutni i bielutki, masaże na plaży po 30 zł, lokalne knajpki z pysznościami (obiad dla 2 osób - 30-50 zł) - cisza, spokój. Tropikalny ogród wokół. Ale zakupów tam nie zrobicie. Obkupicie się w czasie objazdu. Ktoś napisał, że być może dobór grup jest ze względu na wiek. To może być, niestety, prawda. Wolałabym być z 30 40 latkami niż 50+, chociaz bliżej mi do tej drugiej połowy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
50 z 50 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): KRZYSZTOF, PIOTROWSKI
46-55 lat | samemu 
Baśniowe marzenie się spełniło

Podczas wyprawy do Baśniowej Tajlandii podziwialiśmy różnorodne miejsca począwszy od kosmopolitarnego Bangkoku,na początku szokującego po tajską prowincję,na której oglądaliśmy dwie dawne stolice Tajlandii a raczej ich ruiny,Białą Świątynię pod Chiang Rai,relaksowaliśmy się podczas przejażdżki na słoniach i spływu na tratwach bambusowych. Odwiedziliśmy również wioski górskich plemion m.in.plemie Padaung,podziwialiśmy również przepiękne orchidee i motyle na farmie orchidei i motyli,obcowalismy z tygrysami w Tiger Kingdom. Na koniec przejechaliśmy się pociągiem z Chiang Mai do Bangkoku,który okazał się wesołym pociągiem. W części pobytowej byłem w hotelu Selection,który jest blisko usytuowany wszelkich atrakcji / Alcazar, Walking Street /bazarów, centr handlowych, licznych pubów ,restauracji,klubów go go. Plaża znajduje się po drugiej stronie ulicy jest czysta, zadbana. Będąc w Pattaya gorąco polecam ogrody tropikalne Nong Nooch,w których obcowałem z egzotyczną roślinnością. Będąc w Tajlandii czuję się egzotykę na każdym kroku. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
8 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena
26-35 lat | ze znajomymi 
Magdalena

Witam! Nazywam się Magdalena i niedawno wróciłam z wycieczki "Baśniowa Tajlandia".Jestem bardzo zawiedziona tym, co za spore pieniądze zaoferował Rainbow Tours przy wczesnej rezerwacji.Program wycieczki teoretycznie ciekawy w praktyce okazał się w wielu pozycjach zupełnie nieprawdziwy.Miało być "baśniowo"a ja tej "baśni"nie widziałam.Wszystko można by było zaakceptować, poza kompetencjami pilota. Szczerze zazdrościłam grupie, która miała panią pilotkę o ogromnej wiedzy.Pani Paulina opiekująca się naszą grupą po prostu do tej pracy się nie przygotowała.Miałam wrażenie jakby ta Pani była już znudzona swoją pracą!Nie pierwszy raz uczestniczyłam w wycieczce oferowanej przez Rainbow Tours i zaskoczył mnie fakt,iż piloci szli razem,rozmawiając,zupełnie nie pilnowali grupy!Gdy potrzebowaliśmy wraz grupą pomocy w komunikowaniu się z recepcjonistami hotelu(przetłumaczeniu czegoś.ponieważ dużo osób było starszych,nie znających języka angielskiego)np.jeśli chodziło o dojazd z hotelu np.do pobliskiego miasteczka Pani pilot nawet nie zeszła o umówionej godzinie na recepcję!Zachowywała się, jakby to ona była na urlopie.Zachwalała kupno wycieczki fakultatywnej(Birma)udzielając nam informacji o możliwości kupienia wyrobów tytoniowych za niską cenę.Wiele osób się skusiło,a po przekroczeniu granicy,poinformowała nas o złej jakości tych wyrobów!!!Pilot sympatyczny, aczkolwiek zupełnie niezainteresowany grupą. Duże niezadowolenie z wycieczki było spowodowane również tym, że większość uczestników brała udział już wcześniej w wielu wycieczkach, głównie egzotycznych i liczyła na to, że ten kierunek i za takie pieniądze zostanie zrealizowany poprawnie. Niestety w tym przypadku Rainbow Tours wyraźnie zlekceważył swoich stałych klientów, którzy z pewnością tak jak ja przy następnych wycieczkach wybiorą inne biuro. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
10 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Irena, Kołobrzeg
46-55 lat | w parze 
Tajlandia-Pielgrzymka

Program zrealizowany w całości sprawnie ale za dużo podobnych Światyń jak na pielgrzymce dla wyznawców Buddy.Hotele na objezdzie całkiem dobre poza jednym w Kanchanaburi.Cały efekt na koniec zepsuty organizacją wypoczynku w mieście Pattaya a hotel Siam Bayshore nie do przyjecia na wypoczynek.Pokoje w hotelu ok,sniadania super obsługa ok ale przepływająca przez środek ogrodu przy basenie śmierdząca rzeczka powodowała ze z jednego basenu nie dało się korzystać.Drugi basen zlokalizowany przy głosnej ulicy i porcie też kiepski.Plaża w porcie malutka,brudna lub prywatna wiec jak by jej nie było.Miasto Pattaya ze wzgledu na specyficzne centrum rozrywki powinno być potraktowane jako ciekawostka na 1 nocleg a wypoczynek powinien być zorganizowany przy pieknej plaży w ładnym spokojnym miejscu.Czekalismy kiedy już wrócimy do domu bo ile można chodzić po śmierdzących ulicach,w hałasie lub jeżdzić na oddaloną 30 km.od Pattayi plażę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karola,
26-35 lat | w parze 
Tajlandia... prawie baśniowa

Chciałabym na wstępnie zaznaczyć, że to nasz 5 objazd z biurem Rainbow Tours. zawsze jesteśmy zadowoleni ale... jeśli chodzi o kierunek Baśniowa Tajlandia...pewne rzeczy biuro powinno przemyśleć i najlepiej zmienić. Po pierwsze nocny pociąg z północy Tajlandii do Bangkoku nazwany " polarnym orient expresem". Dostaliśmy informację od pilotki, że trzeba się ciepło ubrać, ponieważ jest naprawdę zimno i będziemy zaklejać klimatyzację w pociągu częścią pudełka z lunchboksa. To, że było zimno to mało powiedziane, z tej klimatyzacji wiało bardzo mocne polarne powietrze, kapała woda i leciał jeszcze jakiś syf. Zakleiliśmy wiec i od razu zrobiło się przyjemnie. Po 2 godzinach wpadła kontrola pociągu i zrobiła się afera. Pani z kontroli powiedziała, że nie możemy zaklejać klimatyzacji, bo to jedyne źródło tlenu w pociągu i po kilku godzinach nie będzie czym oddychać, ona za nas odpowiedzialności nie weźmie. Nie da się zmniejszyć nawiewu, bo jest tylko przycisk on i off :) Lepiej byłoby wracać autokarem do Bangkoku, po nocy (14 godzin) w tym pociągu katar i problem z zatokami gwarantowany. Ewentualnie trzeba zaopatrzyć się w ciepłą czapkę i szalik. Jeśli chodzi o " wypoczynek " w Pattaya to lepiej nie robić sobie nadziei , że wypoczniemy. Plaże straszne, wąskie, brudne, leżaki płatne -obskurne , parasole porwane i zardzewiałe. Maskara. Jeśli ktoś chce się dobrze zabawić to świetne miejsce, a jeśli odpocząć to będzie bardzo rozczarowany... Hotel A one star nie był taki zły, fakt - pokoje mikroskopijne, umywalka w pokoju, żadnej szafy, ciężko znaleźć miejsce , żeby rozłożyć walizkę. U nas jedynym rozwiązanie było wcisnąć ją pod umywalkę, ale myjąc zęby woda się lała w walizkę :) ciekawe doświadczenie ... Jeśli chodzi o wyspę koralowa Koh Larn to również nie miejcie złudzeń , że na niej wypoczniecie. Miliony ludzi , tysiące łodzi i smród spalin. Zero miejsca nawet , żeby ręcznik rozłożyć. Również na wyspie obskurne leżaki i parasole + prace remontowo- budowlane młotem udarowym :) teraz jest to dla mnie zabawne- wtedy mniej. Jeśli ktoś już bardzo chce zobaczyć tą wyspę to z Walking street Pattaya wypływa statek i kursuje Pattaya- Koh Larn cena biletu 30 THB (3 zl). Szybka łodzią kosztuje 500THB (50 zł ) w dwie strony. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marta, Lubin
36-45 lat | w parze 
BSNIOWA TAJLANDIA

CUDOWNA WYCIECZKA PELNA ATRAKCJI; CHYBA JEDNA Z NAJPIEKNIEJSZYCH JAKA PRZEZYLAM :-) NAPRAWDE JEST BASNIOWO. Program jest bardzo bogaty i piloci robia codziennie dodatkowa atrakcje ....np pola ryzowe ze szczurami z rozna. Co wazne o czym czesto zapominaja...Kobiety do swiatyn wchodza z zakrytymi ramionami i najlepiej sie sprawdzaja zwiewne dlugie spodnie , warto je zabrac. wszystkim ktorzy leca moge tylko poprosic w imieniu bardzo biednych dzieci z Birmy o zabranie cukierkow. Wiele podrozuje po swiecie i uwazam ze Rainbow Tours jest jednym z najlepszych organizatorow. Teraz lecimy do Australii i mamy nadzieje ze bedzie tak samo cudownie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zet
36-45 lat | w parze 
BaśniowaTajlandia

Ogólnie wyjazd ciekawy i dobrze zorganizowany. Osobiście za zbyt długi uważam pobyt w Pattaya (2 dni w zupełności wystarczą na zwiedzenie tego cyrku, do plażowania brak warunków). Tu uwaga na hotel "A one royal cruise" w Pattaya. Był to zdecydowanie najgorszy hotel spośród wszystkich, w których kwaterowaliśmy w Tajlandii i w ogóle najgorszy hotel do którego trafiliśmy z żoną w ciągu kilku ostatnich lat. Rozmiary oferowanych tam pokojów są "mikroskopowe" i urągają wszelkim standardom. W dodatku umeblowanie pokojów stanowią wyłącznie łóżka (żadnych półek, szaf itp.). Walizki można umieścić tylko bezpośrednio na podłodze, co z kolei sprawia, iż trudno następnie postawić gdziekolwiek stopę, a i z otwarciem drzwi mogą być problemy. Dowcip krążący wśród uczestników: "Chcesz podwoić powierzchnię pokoju - wystaw walizki na korytarz." Do tego fatalne rozplanowanie węzła sanitarnego. Umywalka umieszczona na jednej ze ścian w części "sypialnej" (dodatkowo ogranicza przestrzeń), pseudonowoczesny prysznic ze źle sprofilowaną podłogą w części "sanitarnej". W rezultacie, po wzięciu prysznica cała kabina sanitarna i duża część tzw. "sypialni" stoi w wodzie. Atrakcje te uzupełniają kiepskie śniadania oraz niemiła i raczej leniwa obsługa (to ostatnie to wyjątek na całej trasie). Po bliższym przyjrzeniu się sytuacji okazuje się, iż hotel oferuje kilka standardów zakwaterowania i wyżywienia (klienci Rainbow korzystają z wersji najtańszej, co tłumaczy wiele spraw). Hotel powinien zostać natychmiast usunięty z oferty pobytu w Pattaya, albo też powinna być możliwość opcjonalnego wyboru wersji o lepszym standardzie. Dodam, iż inne hotele oferowane przez biuro Rainbow w Pattaya też miały wady (złe położenie, kiepski standard). Jedyny porządny hotel oferowany w tej miejscowości wiązał się z dopłatą rzędu 1,5 -2 tys. zł od osoby (za 4 dni pobytu), co stanowi ok 30-40 % kosztów całej imprezy. Wybór powinien być bardziej zróżnicowany. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bozena, Zakopane
36-45 lat | z rodziną 
Baśniowa Tajlandia

Było SUPER ale to głownie zasługa pilota Karola!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej, Szczecin
56-65 lat | w parze 
Inny Świat inni ludzie, inne obyczaje

Jesteśmy bardzo zadowoleni. Była to jedna z bardzie ciekawych i pouczajacych wycieczek pozwalających spojrzeć na życie innych ludzi przez pryzmat warunków i filizofi życia Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Cezary, Gdańsk
46-55 lat | w parze 
Bardzo ciekawe doświadczenie

Wyjazd cudowny, dużo zwiedziliśmy. W pamięci szczególnie pozostanie pobyt na wyspie Koh Samed, hotel Ao Prao- można powiedzieć,że raj na ziemi!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
27 z 27 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Kamil, Lublin
26-35 lat | w parze 
Super wyprawa :)

Wyprawa jak najbardziej pozytywna, przelot Dreamlinerem sprawia że trasa chociaż trochę jest mniej uciążliwa, chociaż na sen nie liczcie. Polecam wszystkim, którzy się jeszcze wachają. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Listopad 2014
40 z 42 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Bielsko-Biała
26-35 lat | samemu 
Sabaj sabaj

Szesnaście dni oderwania od rzeczywistości. Słoneczna pogoda, piękne krajobrazy, smaczne jedzenie. Idealna forma wypoczynku dla osób nie lubiących spędzania czasu na plaży. Podróż samolotem dość wyczerpująca, ale dużym plusem jest brak przesiadek. Pobyt w Tajlandii bardzo udany. Z chęcią wybiorę się jeszcze raz, w szczególności do olbrzymiego Bangkoku, w którym spędza się bardzo mało czasu oraz do Chiang Mai. Wszystkim niezdecydowanym mogę śmiało polecić Baśniową Tajlandię. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej, Krakow
56-65 lat | w parze 
Pat kong

Bardzo udana ,ciekawy i urozmaicony program,sporo atrakcji ,dobre warunki Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dariusz, Kutno
56-65 lat | ze znajomymi 
Tajlandia

Warto,bo warta jest sama tajlandia Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mirosław, Bytom
46-55 lat | w parze 
Wszystko nawet lepiej niz w opisie

Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Z reguły zawsze jest jakieś niedociągnięcie. Ta wycieczka była bardzo dobrze zorganizowana pod każdym względem. Jak ktoś jest męczący to zawsze się do czegoś może doczepić . Z naszej perspektywy rewelacja i chętnie jeszcze raz polecielibyśmy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
12 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karolina
26-35 lat | w parze 
Naprawdę baśniowa Tajlandia

Bardzo bogaty program ale dzięki bardzo dobrej organizacji nie męczący - zakwaterowanie w hotelach, przemieszczanie się różnymi środami transportu jak łodziami, tratwami, rowerami oraz pociągiem. Tajlandia jest naprawdę przepiękna. Naprawdę polecam przemierzenie Tajlandii z Bangkoku do granicy z Birmą – można obserwować też miejsca nie turystyczne oraz przepiękne krajobrazy górskie. Duże uznanie dla naszych pilotek: polskiej Maji oraz tajskiej Jay oraz naszego kierowcy Po – pełen profesjonalizm, życzliwość, uśmiech i zaangażowanie ( ekstra rzeczy w programie jak np. pieczone szczurki, wizyta w tajskiej szkole czy poczęstunki złożone z tajskich owoców czy słodyczy w autobusie ). Hotele na objeździe o różnym standardzie, niektóre były luksusowe a niektóre tylko standard. Jedzenie pyszne bardzo różnorodne, polecam świeże owoce tropikalne oraz bardzo tanie owoce morza. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
51 z 55 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Justyna, Warszawa
26-35 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

Wycieczka ogólnie super. Świetni ludzie bardzo oryginalna przewodniczka Zosia:) Program różnorodny i niezbyt meczący- wycieczka naprawdę fajna. Wybraliśmy pobyt w Pattaya i tu mam kilka dobrych wskazówek : oprócz hotelu Asia Pattaya żaden z hoteli nie ma dostępu do prywatnej plaży - część z nich ma dostęp do plaży publicznej ale ona jest okropna i naprawdę nie nadaje się ani do kąpania ani do leżenia ani do spacerów. Hotel Asia Pattaya jest dość daleko od centrum - taxi ok 100- 150 Bath (ok 10- 15 zł) Atutem Pattayi jest port z którego za 30 Bath (ok 3 zł) można w przeciągu 30 min dostać się na wyspę Kohn Larn - Na wyspie transportem lokalnym (tuk tuk , motorek) za ok 30- 40 bath (3-4 zł) można dostać się na wybraną plażę my polecamy Bien Beach. Jednocześnie zaznaczamy że wbrew opisom na wyspie Kohn Larn nie ma żadnych korali snurkowanie raczej odpada. Polecam zakupu w Laosie - super tanie torebki których nigdzie już nie dostaniecie w takiej cenie. W Chang Rai polecam zrobienie zakupów "spożywczych" curry chili itp. są bardzo tanie a w innych miejscach nie dostaniecie tak dużo za tak mało:)W Pattaya polecam night market. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): rybka
36-45 lat | w parze 
Baśniowa

Wycieczka bardzo udana, super zorganizowana, polecam gorąco Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Aleksandra, Sopot
56-65 lat | w parze 
ocena wycieczki objazdowej

Jedna z najlepszych wycieczek na jakich byłam,a jeżdżę sporo Gratulacje należą się też Pani Magdzie ,która ma dużą wiedzę i talent do przekazania jej Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Kraków
36-45 lat | w parze 
Baśniowa Tajlandia

bardzo dobrze ułożony program, w pierwszej kolejnośi zwiedzanie później wypoczynek, hotel w Rayongu (Novotel)bardzo klimatyczny, piękna plaża. Pokaż więcej >>strona:   1 2 3Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.