• wycieczka:

  Szkocja - wzgórza walecznych serc

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 4.2


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Glasgow - największa metropolia na północy wyspy - Jedburgh Abbey i Melrose Abbey - średniowieczne opactwa - Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale - region Pitlochry - kraina wybornej whisky „single malt” - Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję - Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa - Glen Nevis i Glencoe czyli „dolina łez” - filmowe scenerie

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours/rozklady. Przelot do Glasgow. Transfer do hotelu w ok. GLASGOW, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd przez słynne pogranicze angielsko-szkockie, po drodze zwiedzanie XII-w. ruin opactwa Jedburgh Abbey oraz Melrose Abbey, w którym złożone jest serce słynnego króla Szkocji Roberta the Bruce, zwiedzanie Edynburga, objazd stolicy - Nowe i Stare Miasto, Royal Mile, zwiedzanie zamku Edinburgh Castle, w którym znajdują się szkockie insygnia królewskie oraz Stone of Destiny, z którego ze względu na doskonałe położenie na wzgórzu rozciąga się piękny widok na miasto, spacer średniowieczną Royal Mile łączącą Edinburgh Castle z pałacem Holyroodhouse, zakwaterowanie w hotelu w ok. EDYNBURGA, nocleg. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 3
Śniadanie i wykwaterowanie. Przejazd do Stirling - miasto zbudowane wokół, lżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji, przejazd na północ przez malowniczy region Pitlochry do typowej, szkockiej destylarni, aby poznać tajniki tradycyjnej sztuki destylacji wybornej single malt whisky. Wizyta połączona z degustacją „wody życia”. Zakwaterowanie w hotelu w ok. INVERNESS). ( Trasa ok. 250 km)

Dzień 4
Przejazd przez góry Grampian wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, wizyta w Loch Ness Centre, zwiedzanie ruin średniowiecznego zamku Urquhart Castle. Przejazd na niezwykłą wyspę Skye, której większość mieszkańców ciągle posługuje się językiem gaelickim. Podziwianie najbardziej malowniczego zamku w Szkocji - Eilean Donan Castle. Przejazd przez most Skye Bridge na wyspę, która bardzo często spowita jest przez mgły i smagana jest wiatrami, co dodaje tajemniczości jej niezwykłym skalistym brzegom. Przejazd do miasteczka Portree, krótki spacer. Zakwaterowanie w hotelu w ok. KYLEAKIN. (Trasa ok. 250 km)

Dzień 5
Śniadanie i wykwaterowanie. Rejs promem z Mallaig na wyspę Skye. Wizyta w Glenfinnan, gdzie można podziwiać malowniczy widok na wiadukt, który wykorzystano w filmach o Harry Potterze. Następnie przejazd do Fort William – spacer po miasteczku, dalej przez Glencoe - przepiękną „dolinę łez”, będącą wizytówką Szkocji. Przyjazd do hotelu w ok. GLASGOW, nocleg. (Trasa ok. 315 km)

Dzień 6
Śniadanie i wykwaterowanie. Zwiedzanie Glasgow, największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Czas wolny na zakupy. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwaga! Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. W programie przewidziano czas na posiłki, pilot wskaże dogodne miejsca (ceny ok.15-20 GBP).
Proponujemy Państwu również wieczór szkocki z kolacją i pokazami tańców lokalnych. Miejsce wieczoru uzależnione od lokalizacji hoteli w danym terminie i ilości chętnych (koszt ok.70 GBP).

Zakwaterowanie na objeździeHotele ** / *** wygodne położone poza centrum miast.

 

Pokoje: wszystkie 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

 

Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Glasgow - Warszawa, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, opiekę pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz usług przewodników lokalnych (razem ok. 120 GBP).

 Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 4.2 Program wycieczki: 4.0 | Pilot: 3.5 | Transport: 4.8 | Zakwaterowanie: 3.8 | Wyżywienie: 3.3 | Intensywność programu: 3.7 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Skarby Szkocji

Wycieczka bardzo ciekawa, piękny kraj, ciekawy program choć uważam, że mógłby być jeszcze bardziej bogaty, był czas na dodatkowe punkty programu. Piękny Edynburg i przepiękne wrzosowiska im dalej na północ tym piękniej. Miłym zaskoczeniem były hotele, czyściutkie a to najważniejsze. Pilot Robert profesjonalista, energiczny, kompetentny, z humorkiem :), ogromną wiedzą, choć nie ukrywał, że Szkocja nie jest jego ulubionym miejscem na Ziemi. Polecam wszystkim Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
11 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Zakochani w Szkocji

Kraj zdecydowanie warty zobaczenia - fenomenalne krajobrazy i ciekawe zabytkowe miejsca. Zamki powalające na kolana. Bardzo polecamy!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Lipiec 2013
41 z 43 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Skarby Szkocji - nie polecam - 23.07-28.07 2013

W ostatnich latach jeździmy z Rainbow Tours i jesteśmy zadowoleni, ale ta wycieczka to jakieś nieporozumienie. Zdecydowanie lepiej jechać tam na własną rękę. Plus za zamek Stirling i Edynburg chociaż wszędzie za mało czasu na obejrzenie wszystkiego, wielki minus za kiepskiego pilota, kiepskie zakwaterowanie i marnowanie czasu po drodze. Gdybyśmy nie wychodzili codziennie wieczorem na własną rękę na obchód miejsc w których byliśmy zakwaterowani to z wycieczki niewiele zostałoby w pamięci i na zdjęciach. Przejechaliśmy prawie całą wyspę Skye szukając nieistniejących monolitów a nie dojechaliśmy do największej atrakcji - klifowego wybrzeża. Nie było możliwości przejścia nawet krótkiego odcinka doliną Glencoe mimo fantastycznej pogody. Wycieczkę można streścić krótko jako oglądanie pięknego kraju z okien autobusu plus szybkie zaliczanie kolejnych zamków, katedr lub ich ruin. Do tego jeszcze męczący przelot przez Amsterdam i coś co nas najbardziej denerwowało: regulamin który każe pilotowi osobom które zapisały się na wycieczkę jako pierwsze przydzielać najlepsze pokoje w każdym hotelu, a osobom które zapisały się jako ostatnie - najgorsze. My zapisaliśmy się na tą wycieczkę na końcu tylko dlatego, że odwołano inną wycieczkę z Rainbow Tours na którą zapisaliśmy się pół roku wcześniej jako pierwsi. Gdy poskarżyliśmy się na to w rzekomo anonimowej ankiecie, wysłuchiwaliśmy potem przy całej wycieczce komentarzy pilota o tych co skończyli na wycieczce w Szkocji a mieli jechać do (...) Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.