• wycieczka:

  Szkocja - wzgórza walecznych serc

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 4.2

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
02.05 - 07.05.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 214 zł / za os.

Zamów
16.05 - 21.05.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 054 zł / za os.

Zamów
30.05 - 04.06.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 204 zł / za os.

Zamów
13.06 - 18.06.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 319 zł / za os.

Zamów
27.06 - 02.07.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 435 zł / za os.

Zamów
11.07 - 16.07.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 435 zł / za os.

Zamów
25.07 - 30.07.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 659 zł / za os.

Zamów
08.08 - 13.08.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 947 zł / za os.

Zamów
22.08 - 27.08.2015
Promocja: 31%

Warszawa

Śniadania

wszystkie ↓

 • Śniadania
 • Śniadania i obiadokolacje

6 dni / 3 863 zł / za os.

Zamów

Program


Glasgow - największa metropolia na północy wyspy - Jedburgh Abbey i Melrose Abbey - średniowieczne opactwa - Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale - region Pitlochry - kraina wybornej whisky - Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję - Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa - Glencoe czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours/rozklady. Przelot do Glasgow (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Po przylocie przejazd na zwiedzanie dwóch opactw będących świadkami wielowiekowego konfliktu Szkocji i Anglii. Urzekające opactwa w Jedburghu i Melrose uznawane są za jedne z najważniejszych obiektów sakralnych Szkocji i stanowią ważne obiekty na mapie turystycznej kraju. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji, to właśnie tu koronowano niespełna roczną Marię Stuart na królową Szkotów. Powrót do Edynburga i zwiedzanie miasta, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra S. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Czas wolny. Powrót do hotelu w okolicach Edynburga, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na północ do malowniczego hrabstwa Perthshire. Po drodze zwiedzanie średniowiecznej, pięknie położonej katedry w Dunkeld. Ponieważ Szkocja słynie z wybornej whisky single malt nie możemy pominąć jednej z lokalnych destylarni – podczas wizyty poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie wizyta w miasteczku Pitlochry – krótki spacer po urokliwym miasteczku. Jeśli wystarczy czasu przejazd na punkt widokowy Pitlochry Queen’s View – skąd rozciąga się bajeczna panorama okolic. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie średniowiecznego zamku Blair w Atholl - rezydencji szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Do zamku należą również ogrody i zwierzyniec. Przejazd do hotelu w okolicach Aviemore, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem (ale i z bardzo rzadka widywanym) jest legendarny potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Wizyta w Loch Ness Center będącym multimedialną prezentacją m.in. historii regionu i legend z nim związanych. Zwiedzanie zamku Urquhart – położony nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Kolejnym punktem programu będzie zamek Eilean Donan – należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII wieku i wizytówką Szkocji. Przejazd przez most Skye Bridge na wyspę Skye - często spowitej przez mgły i smaganej wiatrami, co dodaje tajemniczości jej niezwykłym skalistym brzegom. Jeśli pogoda dopisze proponujemy spacer około trzykilometrową trasą: Kylerhea – Otter – Haven. Zakwaterowanie i nocleg w okolicach Kyleakin. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Armadale - siedziby jednego z najstarszych i największych klanów Szkocji MacDonaldów. Zwiedzanie zamku i ogrodów. Przeprawa promowa z Armadale do Mallaig. Wizyta w Glenfinnan, niewielkiej miejscowości znanej głównie z widowiskowego wiaduktu, z którego rozciąga się spektakularna panorama doliny Glen Finnan oraz jeziora Shiel. Piękną scenerię lokalnych krajobrazów pokazano m.in. w filmach o Harrym Potterze. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii – Ben Nevis (1344 m.n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r, kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Przejazd do Glasgow – po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Glasgow. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Glasgow, największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

Uwaga! Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.

Uwaga! Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Proponujemy Państwu również wieczór szkocki z kolacją i pokazami tańców lokalnych. Miejsce wieczoru uzależnione od lokalizacji hoteli w danym terminie i ilości chętnych (koszt ok.70 GBP).Zakwaterowanie na objeździeHotele ** / *** wygodne położone poza centrum miast.

 

Pokoje: wszystkie 2- osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i WC.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne.

 

Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Glasgow - Warszawa, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, opiekę pilota, program turystyczny j. w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz usług przewodników lokalnych (razem ok. 130 GBP) oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.

 Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 4.2 Program wycieczki: 4.0 | Pilot: 3.5 | Transport: 4.8 | Zakwaterowanie: 3.8 | Wyżywienie: 3.3 | Intensywność programu: 3.7 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Skarby Szkocji

Wycieczka bardzo ciekawa, piękny kraj, ciekawy program choć uważam, że mógłby być jeszcze bardziej bogaty, był czas na dodatkowe punkty programu. Piękny Edynburg i przepiękne wrzosowiska im dalej na północ tym piękniej. Miłym zaskoczeniem były hotele, czyściutkie a to najważniejsze. Pilot Robert profesjonalista, energiczny, kompetentny, z humorkiem :), ogromną wiedzą, choć nie ukrywał, że Szkocja nie jest jego ulubionym miejscem na Ziemi. Polecam wszystkim Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
12 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Zakochani w Szkocji

Kraj zdecydowanie warty zobaczenia - fenomenalne krajobrazy i ciekawe zabytkowe miejsca. Zamki powalające na kolana. Bardzo polecamy!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Lipiec 2013
49 z 51 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Skarby Szkocji - nie polecam - 23.07-28.07 2013

W ostatnich latach jeździmy z Rainbow Tours i jesteśmy zadowoleni, ale ta wycieczka to jakieś nieporozumienie. Zdecydowanie lepiej jechać tam na własną rękę. Plus za zamek Stirling i Edynburg chociaż wszędzie za mało czasu na obejrzenie wszystkiego, wielki minus za kiepskiego pilota, kiepskie zakwaterowanie i marnowanie czasu po drodze. Gdybyśmy nie wychodzili codziennie wieczorem na własną rękę na obchód miejsc w których byliśmy zakwaterowani to z wycieczki niewiele zostałoby w pamięci i na zdjęciach. Przejechaliśmy prawie całą wyspę Skye szukając nieistniejących monolitów a nie dojechaliśmy do największej atrakcji - klifowego wybrzeża. Nie było możliwości przejścia nawet krótkiego odcinka doliną Glencoe mimo fantastycznej pogody. Wycieczkę można streścić krótko jako oglądanie pięknego kraju z okien autobusu plus szybkie zaliczanie kolejnych zamków, katedr lub ich ruin. Do tego jeszcze męczący przelot przez Amsterdam i coś co nas najbardziej denerwowało: regulamin który każe pilotowi osobom które zapisały się na wycieczkę jako pierwsze przydzielać najlepsze pokoje w każdym hotelu, a osobom które zapisały się jako ostatnie - najgorsze. My zapisaliśmy się na tą wycieczkę na końcu tylko dlatego, że odwołano inną wycieczkę z Rainbow Tours na którą zapisaliśmy się pół roku wcześniej jako pierwsi. Gdy poskarżyliśmy się na to w rzekomo anonimowej ankiecie, wysłuchiwaliśmy potem przy całej wycieczce komentarzy pilota o tych co skończyli na wycieczce w Szkocji a mieli jechać do (...) Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.