• wycieczka:

  Szkocja - wzgórza walecznych serc

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 4.2


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Glasgow - największa metropolia na północy wyspy • Jedburgh Abbey i Melrose Abbey - średniowieczne opactwa • Edynburg - stolica królestwa ze słynnym zamkiem na skale • region Pitlochry - kraina wybornej whisky • Nessie - potwór z Loch Ness, który rozsławił Szkocję • Wyspa Skye i Eilean Donan Castle - najbardziej malowniczy zamek królestwa • Glencoe, czyli „Dolina Łez” - filmowe scenerie i krwawa historia

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours/rozklady. Przelot do Edynburga (możliwa przesiadka w jednym z europejskich portów). Po przylocie przejazd na zwiedzanie dwóch opactw będących świadkami wielowiekowego konfliktu Szkocji i Anglii. Urzekające opactwa w Jedburghu i Melrose uznawane są za jedne z najważniejszych obiektów sakralnych Szkocji i stanowią ważne obiekty na mapie turystycznej kraju. Przejazd do hotelu w okolicach Edynburga, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 260 km).

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd do Stirling - miasta zbudowanego wokół leżącego na wulkanicznej skale zamku Stirling Castle, będącego świadkiem wielu wspaniałych i dramatycznych wydarzeń z historii Szkocji, to właśnie tu koronowano niespełna roczną Marię Stuart na królową Szkotów. Powrót do Edynburga i zwiedzanie miasta, będącego stolicą Szkocji od XV w., którego średniowieczne Stare Miasto i georgiańskie Nowe Miasto zostały włączone na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer po mieście: Royal Mile (główna ulica starego miasta) łącząca pałac Hollyroodhouse (oficjalna rezydencja brytyjskich monarchów w Szkocji) z zamkiem Edinburgh Castle (insygnia królewskie i Kamień Przeznaczenia), katedra St. Giles, ulice Cowgate i Grassmarket, George Street i Princess Street, imponujące budynki Register House oraz Royal Bank of Scotland. Czas wolny. Powrót do hotelu w okolicach Edynburga, nocleg. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na północ do malowniczego hrabstwa Perthshire. Po drodze zwiedzanie średniowiecznej, pięknie położonej katedry w Dunkeld. Ponieważ Szkocja słynie z wybornej whisky single malt nie możemy pominąć jednej z lokalnych destylarni - podczas wizyty poznamy tajniki tradycyjnej sztuki destylacji oraz skosztujemy jęczmiennej „wody życia”. Następnie wizyta w miasteczku Pitlochry - krótki spacer po urokliwym miasteczku. Jeśli wystarczy czasu przejazd na punkt widokowy Pitlochry Queen’s View - skąd rozciąga się bajeczna panorama okolic. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie średniowiecznego zamku Blair w Atholl - rezydencji szkockich książąt i hrabiów, której obecny właściciel posiada jedyną prywatną armię w Europie. Do zamku należą również ogrody i zwierzyniec. Przejazd do hotelu w okolicach Aviemore, nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd przez góry Grampian wzdłuż tajemniczego jeziora Loch Ness, którego najsłynniejszym mieszkańcem (ale i z bardzo rzadka widywanym) jest legendarny potwór, pieszczotliwie nazywany Nessie. Wizyta w Loch Ness Center będącym multimedialną prezentacją m.in. historii regionu i legend z nim związanych. Zwiedzanie zamku Urquhart - położony nad brzegiem Loch Ness, który niegdyś strzegł szlaku handlowego na jeziorze. Kolejnym punktem programu będzie zamek Eilean Donan - należący do jednego ze szkockich klanów Macrae, położony na niewielkiej wysepce połączonej groblą ze stałym lądem jest wierną rekonstrukcją zamku zniszczonego w XVIII w. i wizytówką Szkocji. Przejazd przez most Skye Bridge na wyspę Skye - często spowitej przez mgły i smaganej wiatrami, co dodaje tajemniczości jej niezwykłym skalistym brzegom. Jeśli pogoda dopisze proponujemy spacer około trzykilometrową trasą: Kylerhea - Otter - Haven. Zakwaterowanie,  nocleg w hotelu w okolicach Kyleakin. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Armadale - siedziby jednego z najstarszych i największych klanów Szkocji MacDonaldów. Zwiedzanie zamku i ogrodów. Przeprawa promowa z Armadale do Mallaig. Wizyta w Glenfinnan, niewielkiej miejscowości znanej głównie z widowiskowego wiaduktu, z którego rozciąga się spektakularna panorama doliny Glen Finnan oraz jeziora Shiel. Piękną scenerię lokalnych krajobrazów pokazano m.in. w filmach o Harrym Potterze. Następnie transfer do miasta Fort William, nad którym góruje najwyższy szczyt Szkocji i całej Wielkiej Brytanii - Ben Nevis (1344 m n.p.m). Krótki spacer po miasteczku. Przejazd przez dolinę Glencoe - nazwa w języku gaelickim to „Dolina Łez” i jest to jedna z najpiękniejszych szkockich dolin. „Dolina łez” to również miejsce rzezi z 1692 r., kiedy to żołnierze angielskiego króla Wilhelma III zamordowali mieszkańców wioski Glencoe, należących w większości do klanu MacDonaldów. Przejazd do Glasgow - po drodze krótki postój nad jeziorem Loch Lomond. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu w okolicach Glasgow. Wieczorem dla chętnych (za dodatkowa opłatą) wizyta w jednym z pubów. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzanie Glasgow, największego szkockiego miasta, zbudowanego w czasie wiktoriańskiej prosperity, obecnie centrum nowoczesnej architektury i sztuki - m.in. katedra św. Mungo, Merchant City i George Square - reprezentacyjny plac miasta z wiktoriańskim XIX w. ratuszem. Transfer na lotnisko w Edynburgu. Wylot do Polski.

Uwagi do programu
Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. Proponujemy Państwu również wieczór szkocki z kolacją i pokazami tańców lokalnych. Miejsce wieczoru uzależnione od lokalizacji hoteli w danym terminie i ilości chętnych (koszt ok.70 GBP).


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele ** / *** wygodne położone poza centrum miast.

Pokoje: wszystkie 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienkami i wc.Do dyspozycji gości:
w hotelu restauracja, bar, często lobby z TV

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne

Kategoria lokalna:
**/***


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem na trasie Warszawa - Edynburg - Warszawa z przesiadką w jednym z portów europejskich, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach (5 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania kontynentalne, opiekę pilota, program turystyczny j.w., ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu oraz usług przewodników lokalnych (razem ok. 130 GBP) oraz pozostałych nie ujętych powyżej kosztów.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 4.2 Program wycieczki: 4.0 | Pilot: 3.5 | Transport: 4.8 | Zakwaterowanie: 3.8 | Wyżywienie: 3.3 | Intensywność programu: 3.7 |

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
17 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jolanta
36-45 lat | z rodziną 
Skarby Szkocji

Wycieczka bardzo ciekawa, piękny kraj, ciekawy program choć uważam, że mógłby być jeszcze bardziej bogaty, był czas na dodatkowe punkty programu. Piękny Edynburg i przepiękne wrzosowiska im dalej na północ tym piękniej. Miłym zaskoczeniem były hotele, czyściutkie a to najważniejsze. Pilot Robert profesjonalista, energiczny, kompetentny, z humorkiem :), ogromną wiedzą, choć nie ukrywał, że Szkocja nie jest jego ulubionym miejscem na Ziemi. Polecam wszystkim Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
21 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Iwona, Katowice
26-35 lat | w parze 
Zakochani w Szkocji

Kraj zdecydowanie warty zobaczenia - fenomenalne krajobrazy i ciekawe zabytkowe miejsca. Zamki powalające na kolana. Bardzo polecamy!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Lipiec 2013
94 z 96 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz, Kraków
46-55 lat | w parze 
Skarby Szkocji - nie polecam - 23.07-28.07 2013

W ostatnich latach jeździmy z Rainbow Tours i jesteśmy zadowoleni, ale ta wycieczka to jakieś nieporozumienie. Zdecydowanie lepiej jechać tam na własną rękę. Plus za zamek Stirling i Edynburg chociaż wszędzie za mało czasu na obejrzenie wszystkiego, wielki minus za kiepskiego pilota, kiepskie zakwaterowanie i marnowanie czasu po drodze. Gdybyśmy nie wychodzili codziennie wieczorem na własną rękę na obchód miejsc w których byliśmy zakwaterowani to z wycieczki niewiele zostałoby w pamięci i na zdjęciach. Przejechaliśmy prawie całą wyspę Skye szukając nieistniejących monolitów a nie dojechaliśmy do największej atrakcji - klifowego wybrzeża. Nie było możliwości przejścia nawet krótkiego odcinka doliną Glencoe mimo fantastycznej pogody. Wycieczkę można streścić krótko jako oglądanie pięknego kraju z okien autobusu plus szybkie zaliczanie kolejnych zamków, katedr lub ich ruin. Do tego jeszcze męczący przelot przez Amsterdam i coś co nas najbardziej denerwowało: regulamin który każe pilotowi osobom które zapisały się na wycieczkę jako pierwsze przydzielać najlepsze pokoje w każdym hotelu, a osobom które zapisały się jako ostatnie - najgorsze. My zapisaliśmy się na tą wycieczkę na końcu tylko dlatego, że odwołano inną wycieczkę z Rainbow Tours na którą zapisaliśmy się pół roku wcześniej jako pierwsi. Gdy poskarżyliśmy się na to w rzekomo anonimowej ankiecie, wysłuchiwaliśmy potem przy całej wycieczce komentarzy pilota o tych co skończyli na wycieczce w Szkocji a mieli jechać do (...) Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.