• wycieczka:

  Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Autokar

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Oslo - Amudsen i Wikingowie - Ściana Trolli i droga Orłów - Fiordy - niezapomniane widoki - Bergen, czyli stara Norwegia - Płaskowyż Hardangervidda

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu o godzinie 23.00. Nocleg na promie. (Trasa od Poznania do Świnoujścia około 350 km)

Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze planowane krótkie postoje. Dojazd do granicy z Norwegią w Svinesund. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Przejazd w kierunku Oslo późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 670 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd trasą widokową w kierunku Geilo. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy płaskowyżu Hardangervidda. Krótka przeprawa promowa z Brimnes do Bruravik. Przejazd wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger. Dojazd na nocleg w okolicach Bergen (trasa ok. 450 km). Dla chętnych, możliwość wieczornego wyjazdu do centrum Bergen (wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych) – wyjazd dodatkowo płatny, kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy.

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Po zwiedzaniu przejazd malowniczą trasą do miejscowości Vik. Krótka wizyta w drewnianym kościele „Stavkirke” z XII wieku. Przeprawa promowa przez Sognefjord (największy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy - Jostedalsbreen. Podziwianie jednego z jęzorów lodowca - Boyabreen. Dojazd na nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Hellesylt. Rejs po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po dopłynięciu do miasteczka Geiranger przejazd Drogą Orłów w kierunku Eidsdal (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punktu widokowego położonego na wysokości 1500 m npm. - wjazd dodatkowo płatny - kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli. Po drodze widok na wodospad Stigfossen, a następnie podziwianie Ściany Trolli. Dojazd na nocleg w okolicach Otta. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd z Otta wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, gdzie szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów. Po zwiedzaniu dojazd na nocleg w okolicach Oslo. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Trelleborga (trasa ok. 550-600 km). O 22:30 przeprawa promowa do Sassnitz.

Dzień 8
02.15 przypłynięcie do Sassnitz i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych. (Trasa Sassnitz - Poznań ok. 500 km)

Uwagi!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 

Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/1 os). Nadbagaż nie będzie zabierany.

Klienci dolatujący do Oslo samolotem /własny zakup np. biletów tanich linii lotniczych/: spotkanie z grupą jadącą autokarem następuje drugiego dnia trwania imprezy. Autokar przejeżdża przez centrum Oslo w godzinach 14.00 - 16.00 (godziny są podane orientacyjnie, uzależnione od czynników drogowych oraz połączenia promowego, należy dokładny czas ustalić telefonicznie z pilotem wycieczki – osoby dolatujące samolotem do Oslo są zobowiązane do kontaktu telefonicznego i do podania własnego numeru telefonu komórkowego). Z lotniska należy przejechać do centrum Oslo (Dworzec Centralny). Spotkanie z grupą jest możliwe przed hotelem Thon Opera, niedaleko Dworca Centralnego w centrum Oslo.Zakwaterowanie na objeździeHotele ***/**** i klasy turystycznej (według klasyfikacji lokalnej) - w zależności od lokalizacji - (razem 5 noclegów).
W dużych miastach hotele sieciowe, najczęściej sieci Quality lub Rica, na północy Skandynawii z reguły hotele rodzinne. 

 

Pokoje: 2 - osobowe (możliwa dostawka) z łazienkami i WC, często z TV.

 

Do dyspozycji gości: część hoteli posiada saunę lub basen.

 

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

 

Promy: (Trelleborg - Sassnitz) i lokalne - bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Prom Świnoujście-Ystad (kabiny 4 - osobowe).
Świadczenia


Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), promem na trasie Trelleborg – Sassnitz (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) śniadania (6), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu, dodatkowych atrakcji proponowanych przez pilota, i przewodników (Oslo i Bergen) - około 950,- NOK (w/g sezonu 2013).

 

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.2 | Pilot: 5.1 | Transport: 5.6 | Zakwaterowanie: 5.6 | Wyżywienie: 5.6 | Intensywność programu: 4.9 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
Fascynujące widoki

Bardzo jestem zadowolona z tej wycieczki: piękne widoki, miła i kompetentna przewodniczka, optymalna trasa, ciekawy program, dobre hotele i dobre jedzenie. Zachęciłam się do dalszych, zwłaszcza do wyprawy na Lofoty, którymi nasza przewodniczka, pani Bożena, wydawała się być zachwycona. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Śladami Wikingów bez śladów

Kraj i miejsca warte zwiedzenia.Nazwa wycieczki nieadekwatna do programu. Dość słaby pilot pan Robert,bez ciekawej wiedzy o zwiedzanym kraju.W trakcie długich przejazdów brak postojów na posiłki w porze lunchu.Za mało wolnego czasu w Bergen i Oslo. Niezapomniane krajobrazy rekompensują wiele .Hotele i wyżywienie w hotelach na dobrym poziomie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
7 z 29 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Śladami wikingów

Wycieczka super od względem wyżywienia, chociaż były bardzo długie przerwy miedzy posiłkami, bardzo dobre hotele (jeden średni wyjątek), przepiękne widoki, rejsy promami. Niestety pilot fatalny, gadał tylko o sowich podbojach na Nordkapp, nie dowiedzieliśmy się niczego o wikingach, trollach, Norwegii, tradycji, mitologii, nic ani słowa o ludności i tradycjach. W pewnym momencie pan pilot na nas sie chyba obraził, bo nie odzywał się do grupy, nie odpowiadał na pytania, nie poinformował o godzinach odjazdu juz do domu. Gdyby nie jedna uczestniczka wycieczki, która kraje skandynawskie zna na wylot, łącznie z językami, sagami, współczesnością, to byśmy niczego ciekawego się nie dowiedzieli. Przewodniczka w Oslo też zostawiła nas samych sobie w Muzeum Wikingów, na zasadzie "zobaczcie sobie sami", tylko odpowiadała na indywidualne pytania. Zamiast zatrzymywać się w uroczych miejscach, pilot dawał czas wolny 5 minut, w miejscach zapchanych turystami, wycieczka nie zobaczyła ważnych miejsc w Oslo, no chyba że w czasie wolnym ktoś poszedł do Muzeum, do opery i in. Czasu wolnego było mało. Proponuje zmienić nazwę wycieczki, bo o śladach wikingów to tam tylko kropla była, czyli wizyta w Muzeum Wikingów i kościół słupowy, wiedzy przekazanej na ten temat zero. Ta wycieczka ma wielki potencjał, szkoda, że pilot go nie wykorzystał. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Piękne krajobrazy

Wycieczkę polecam przede wszystkim osobom, które kochają przyrodę, chcą rozpocząć przygodę ze zwiedzaniem północy i lubią jazdę autokarem (duża ilość przejechanych kilometrów dziennie) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Norweskie klimaty

Wycieczka choć krótka spełniła moje oczekiwania.Jestem oczarowana przyrodą,widokami Norwegii, a w szczególności urokliwym Bergen, choć deszczowym.Chciałabym tam jeszcze pojechać.Mimo pokonywania dużych odległości nie można się nudzić, bo to co widać za oknem jest niezwykłe. Przewodnik polski po Bergen bardzo ciekawie opowiadał, tak że nawet deszcz nie był uciążliwy. Świetne hotele, bardzo dobre wyzywienie, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Piękna Norwegia

nie wrócę tam więcej Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy niezapomniane

Wycieczka ciekawa, mieliśmy wspaniałą Panią pilotkę z Kołobrzegu. Wycieczka jest dla mało wymagających jeżeli chodzi o tempo i chodzenie na własnych nogach. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
28 z 31 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
wymarzona Norwegia

czerwiec 2014, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Wreszcie Norwegia

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Marzyłam o tym żeby zobaczyć tę część Norwegii i nie zawiodłam się. Krajobrazy, różnorodność widoków i przede wszystkim fiordy przerosły moje oczekiwania. Do tego jeszcze białe noce - bajka. Poza tym zawsze uprzejmy Pan Wiktor (pilot), świetni kierowcy no i oczywiście bardzo sympatyczni współtowarzysze podróży (pozdrawiam!) sprawili, że nie tylko okoliczności przyrody i architektury były warte doświadczenia. Jednak żeby nie było za słodko wspomnę o nieciekawych warunkach rejsu powrotnego z Trelleborga. Uważam,że pomimo dość krótkiego trwania (3-4 godz.) można na przyszłość pomyśleć o kabinach. Wspomnę jeszcze o gwarancjach i promocjach jakie oferuje biuro RT. Ja skorzystałam z grudniowej oferty i miałam zapłacić najniższą możliwą cenę (poza last minute), a ewentualna różnica miała być zwrócona. Niestety przepłaciłam, zresztą nie tylko ja. To tak ku przestrodze dla następnych. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Wycieczka bardzo udana, organizacja, autokar, przewodnik, hotele i jedzenie na trasie na 5 +' piekna, super, najlepsza. Norwegia jest Piękna!

Siedmiodniowa wycieczka po Norwegii Śladami Wikingów dała nam bardzo dużo wrażeń. Trasa wycieczki przepiękna, przecudne i niezapomniane krajobrazy, przyroda, niestety dużo czasu w autokarze, ale odległości są duże :średnio 300 - 400 km. Jakoś trzeba dotrzeć do celu. Częste postoje i krótkie zwiedzanie po drodze sprawiły, że wszystkim humory dopisywały. Pilot miły , opiekuńczy z dużą kulturą osobistą. Kierowcy nadzwyczajni,życzliwi i pomocni z bagażami, jeździli nad przepaściami (Droga Orłów i Droga Troli) jakby autobus był małą zabawką. Obiadokolacje w hotelach tranzytowych prawie że wykwintne. Bardzo nam sie podobało. Dziękujemy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
super wyjazd

piękna trasa, dużo wrażeń . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Super wycieczka.

Wycieczka do Norwegii była rewelacyjna. Pogoda piękna nawet + 28 stopni ciepła, nawet lokalni mieszkańcy byli w szoku. Pilot był rewelacyjny. Wszystko co do minuty miał ustalone i nigdzie nigdy się nie spóźniliśmy. Grupa była też zdyscyplinowana, co jest bardzo ważne. Wiedza pilota była olbrzymia i w bardzo ciekawy sposób wszystko opowiadał. Wszystko było perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. Widoki były cudowne, super wypoczynek. Ocena 6+ (wiem bo co roku gdzieś jeżdżę i mam porównanie). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
3 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Norwegia

Wycieczka podobnie jak Londyn była wspaniała .Z biurem RAINBOW TOURS byłam jeszcze w Budapeszcie i zakole Dunaju była świetna a na wiosnę w Izraelu i Jordanii Pan Jarek przewodnik zasługuje na wielką pochwałę - wiedza ogromna - przesympatyczny człowiek .Wasze wycieczki są naprawdę udane i wspaniałe w tym roku tez zamierzam się gdzieś wybrać z waszym biurem ,chwilowo mi zdrowie nie pozwala . Pozdrawiam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Fiordy tylko z Rainbowem :)

Dobrze zorganizowana wycieczka ; profesjonalny i miły pilot; ciekawie dobrana trasa zapewniła cudowne widoki i niezapomniane wrażenia ;dobry standard zakwaterowania jednak podróż autokarem trochę męcząca.(Może samolot do Oslo znacząco zniwelowałby trudy podróży w Polsce)Ogólnie bardzo udana wycieczka .Polecam!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
5 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Wspaniale.Godna polecenia.

Program wycieczki zrealizowany w 100 procentach.Nawet dodatkowe atrakcje których nie było w programie!Bardzo duża wiedza przewodniczki p. Kasi.Wycieczka poprowadzona wzorcowo.Kierowcy autokaru rewelacyjni-po drogach Norwegi perfekcyjnie prowadzony autobus,a to sztuka nie dla każdego kierowcy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2013
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Sladami Wikingow - rewelacja!

Wycieczka przygotowana z pelnym profesjonalizmem, przepiekne widoki oraz przemila i profesjonalna obsluga Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Wycieczka życia!

Byliśmy z żona już (przeważnie z Rainbow Tours) w Paryżu, Rzymie, Wenecji, Florencji, Wiedniu, Budapeszcie, Pradze, Kopenhadze, Lizbonie i w kilku mniejszych miastach i wszystkie te wycieczki przebiła podróż Śladami Wikingów! Polecamy!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
1 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Pozytywna.

Wycieczka wspaniała! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2012
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
naprawdę warto

bardzo dobra organizacja wycieczki..grupa super:) i w sumie więcej nie trzeba.. widoki są w stanie wynagrodzić te wszystkie godziny spędzone w autokarze, w którym czasem pod wrażeniem widoków następowała cisza i tylko cichy dźwięk aparatów był słyszalny.. Dzięki białym nocom, można swobodnie zwiedzać okolice hotelu...bo na sen szkoda czasu:)Hotele czyste, przytulne, wyżywienie dobre.. śniadania szwedzki stół suto zastawiony, obiadokolacje w zależności od hotelu:) Jeśli ktoś nie wykupi obiadokolacji, zawsze znajdzie po drodze lub na miejscu sklep. Bergen urokliwe miasto ze swoją starą dzielnicą kupiecką- Bryggen.. jedyne czego mi brakowało to wolnego wieczoru, aby spędzić go w jednej z licznych knajpek Bergen i poczuć prawdziwy klimat miasta.. ale nie można mieć wszystkiego;) (zawsze można wrócić).. gdzieś po drodze przystanek przy Vøringfossen- 182 metrowym wodospadzie robiącym (przynajmniej na mnie) ogromne wrażenie... Płaskowyż Hardangervidda- urokliwy teren, miejscami jak z innej bajki.. W drodze do Vik cudowne krajobrazy za oknem, oraz przeprawy promowe pozwalające na rozprostowanie nóg i podziwianie widoków.. Na lodowiec Jostedalsbreen i rejs po fiordzie Geiranger polecam cieplejsze ubranie i rękawiczki, bo zimny wiatr daje się we znaki (szczególnie podczas rejsu)..nam pogoda średnio dopisała podczas rejsu..a i tak było super... niestety na szczycie Dalsnibba (1500m npm), udało się zobaczyć głównie mgłę:)..jak juz wspominałam, nie można mieć wszystkiego;)..za to wjazd i zjazd po wąskich , krętych drogach dawał nie lada emocji.. i super widoków poniżej poziomu mgły:) Drogi Trolli nikomu chyba zachwalać nie trzeba:)..a jako dodatkową atrakcję udało nam się zobaczyć skocznię w Lillehammer.. Oslo.. mimo że osobiście wolę rozmaite okoliczności przyrody..miasto podobało mi się bardzo.. najbardziej oczywiście Muzeum rzeźby G. Vigelanda i tam brakowało mi czasu, żeby spokojnie wszystko zobaczyć... Podsumowując osobiście polecam wycieczkę.. w tym roku mam zamiar zobaczyć inne rejony Norwegii:) Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.