• wycieczka:

  Śladami Wikingów - Norweskie Fiordy

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Autokar

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.7


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Oslo - Amudsen i Wikingowie - Ściana Trolli i droga Orłów - Fiordy - niezapomniane widoki - Bergen, czyli stara Norwegia - Płaskowyż Hardangervidda

Dzień 1
Wyjazd z Polski według rozkładu. Po drodze krótkie postoje. Przyjazd do Świnoujścia, zaokrętowanie na prom płynący do Szwecji. Początek rejsu o godzinie 23.00. Nocleg na promie. (Trasa od Poznania do Świnoujścia około 350 km)

Dzień 2
Przypłynięcie do Ystad, śniadanie na promie. Po wyokrętowaniu przejazd nadmorską autostradą wzdłuż wybrzeża w kierunku granicy z Norwegią. Po drodze planowane krótkie postoje. Dojazd do granicy z Norwegią w Svinesund. Przejazd przez most stanowiący przejście graniczne między Szwecją i Norwegią. Przejazd w kierunku Oslo późnym popołudniem. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Oslo. (Trasa ok. 670 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd trasą widokową w kierunku Geilo. Podróż trasą prowadzącą przez malownicze góry, dzikie doliny i przepiękne lasy płaskowyżu Hardangervidda. Krótka przeprawa promowa z Brimnes do Bruravik. Przejazd wzdłuż wybrzeża fiordu Hardanger. Dojazd na nocleg w okolicach Bergen (trasa ok. 450 km). Dla chętnych, możliwość wieczornego wyjazdu do centrum Bergen (wyjazd uzależniony od lokalizacji hotelu i ilości chętnych) – wyjazd dodatkowo płatny, kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy.

Dzień 4
Po wczesnym śniadaniu zwiedzanie Bergen z lokalnym przewodnikiem, w programie między innymi wizyta na Torget - barwnym targu rybnym, stary port Bryggen z górującą nad nim średniowieczną twierdzą Bergenhaus i spacer po Tyskebryggen z charakterystycznymi drewnianymi budynkami. Po zwiedzaniu przejazd malowniczą trasą do miejscowości Vik. Krótka wizyta w drewnianym kościele „Stavkirke” z XII wieku. Przeprawa promowa przez Sognefjord (największy fiord w Norwegii) do Hella. Przejazd w kierunku największego lodowca kontynentalnej części Europy - Jostedalsbreen. Podziwianie jednego z jęzorów lodowca - Boyabreen. Dojazd na nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Hellesylt. Rejs po fiordzie Geiranger pośród pionowych skał wpadających wprost do morza i wodospadów sięgających nawet 250 m wysokości. Po dopłynięciu do miasteczka Geiranger przejazd Drogą Orłów w kierunku Eidsdal (przy dobrej pogodzie możliwość wjazdu na górę Dalsnibba - punktu widokowego położonego na wysokości 1500 m npm. - wjazd dodatkowo płatny - kwota wliczona do ogólnej sumy za wstępy). Kolejna przeprawa promowa Eidsdal - Linge. Przejazd słynną Drogą Trolli. Po drodze widok na wodospad Stigfossen, a następnie podziwianie Ściany Trolli. Dojazd na nocleg w okolicach Otta. (Trasa ok. 330 km)

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd z Otta wzdłuż największego jeziora w Norwegii Mjosa do Oslo. Zwiedzanie Oslo z lokalnym przewodnikiem - Park Frogner, będący jednocześnie muzeum rzeźby Gustawa Vigelanda, gdzie szczególnej uwadze polecamy tzw. Obelisk przedstawiający wszystkie stadia ludzkiego życia, główna ulica miasta - Karl Johans Gate, Pałac Królewski, Katedrę oraz Storting, czyli budynki Parlamentu. Wizyta w Muzeum Łodzi Wikingów. Po zwiedzaniu dojazd na nocleg w okolicach Oslo. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Trelleborga (trasa ok. 550-600 km). O 22:30 przeprawa promowa do Sassnitz.

Dzień 8
02.15 przypłynięcie do Sassnitz i przejazd przez Niemcy do Polski. Przyjazd do Polski w godzinach porannych. (Trasa Sassnitz - Poznań ok. 500 km)

Uwagi!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych. 

Ze względu na wysokie kary pieniężne jakie są nakładane na przeciążone autokary w Skandynawii prosimy o nieprzekraczanie ilości dopuszczalnego bagażu na tej imprezie (maks. 20kg + 5kg bagaż podręczny/1 os). Nadbagaż nie będzie zabierany.

Klienci dolatujący do Oslo samolotem /własny zakup np. biletów tanich linii lotniczych/: spotkanie z grupą jadącą autokarem następuje drugiego dnia trwania imprezy. Autokar przejeżdża przez centrum Oslo w godzinach 14.00 - 16.00 (godziny są podane orientacyjnie, uzależnione od czynników drogowych oraz połączenia promowego, należy dokładny czas ustalić telefonicznie z pilotem wycieczki – osoby dolatujące samolotem do Oslo są zobowiązane do kontaktu telefonicznego i do podania własnego numeru telefonu komórkowego). Z lotniska należy przejechać do centrum Oslo (Dworzec Centralny). Spotkanie z grupą jest możliwe przed hotelem Thon Opera, niedaleko Dworca Centralnego w centrum Oslo.Zakwaterowanie na objeździeHotele ***/**** i klasy turystycznej (według klasyfikacji lokalnej) - w zależności od lokalizacji - (razem 5 noclegów).
W dużych miastach hotele sieciowe, najczęściej sieci Quality lub Rica, na północy Skandynawii z reguły hotele rodzinne. 

 

Pokoje: 2 - osobowe (możliwa dostawka) z łazienkami i WC, często z TV.

 

Do dyspozycji gości: część hoteli posiada saunę lub basen.

 

Wyżywienie: śniadania (najczęściej bufet).

 

Promy: (Trelleborg - Sassnitz) i lokalne - bez kabin, najczęściej fotele lotnicze. Prom Świnoujście-Ystad (kabiny 4 - osobowe).
Świadczenia


Cena obejmuje: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, WC, video, minibar), wszystkie przeprawy promami w Norwegii (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), promem na trasie Trelleborg – Sassnitz (bez kabin - najczęściej siedzenia lotnicze), zakwaterowanie w hotelach j.w. (5 rozpoczętych dób hotelowych), na promie (1 rozpoczęta doba hotelowa) śniadania (6), program turystyczny j.w., opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa SA (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: uczestnictwa w programie zwiedzania tj. kosztów biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za przewodników oraz dodatkowych posiłków. Orientacyjny koszt biletów wstępu, dodatkowych atrakcji proponowanych przez pilota, i przewodników (Oslo i Bergen) - około 950,- NOK (w/g sezonu 2013).

 

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.7 Program wycieczki: 5.6 | Pilot: 5.7 | Transport: 5.6 | Zakwaterowanie: 5.7 | Wyżywienie: 5.7 | Intensywność programu: 5.5 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
27 z 27 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
wymarzona Norwegia

czerwiec 2014, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Wreszcie Norwegia

Wycieczka spełniła moje oczekiwania. Marzyłam o tym żeby zobaczyć tę część Norwegii i nie zawiodłam się. Krajobrazy, różnorodność widoków i przede wszystkim fiordy przerosły moje oczekiwania. Do tego jeszcze białe noce - bajka. Poza tym zawsze uprzejmy Pan Wiktor (pilot), świetni kierowcy no i oczywiście bardzo sympatyczni współtowarzysze podróży (pozdrawiam!) sprawili, że nie tylko okoliczności przyrody i architektury były warte doświadczenia. Jednak żeby nie było za słodko wspomnę o nieciekawych warunkach rejsu powrotnego z Trelleborga. Uważam,że pomimo dość krótkiego trwania (3-4 godz.) można na przyszłość pomyśleć o kabinach. Wspomnę jeszcze o gwarancjach i promocjach jakie oferuje biuro RT. Ja skorzystałam z grudniowej oferty i miałam zapłacić najniższą możliwą cenę (poza last minute), a ewentualna różnica miała być zwrócona. Niestety przepłaciłam, zresztą nie tylko ja. To tak ku przestrodze dla następnych. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Wycieczka bardzo udana, organizacja, autokar, przewodnik, hotele i jedzenie na trasie na 5 +' piekna, super, najlepsza. Norwegia jest Piękna!

Siedmiodniowa wycieczka po Norwegii Śladami Wikingów dała nam bardzo dużo wrażeń. Trasa wycieczki przepiękna, przecudne i niezapomniane krajobrazy, przyroda, niestety dużo czasu w autokarze, ale odległości są duże :średnio 300 - 400 km. Jakoś trzeba dotrzeć do celu. Częste postoje i krótkie zwiedzanie po drodze sprawiły, że wszystkim humory dopisywały. Pilot miły , opiekuńczy z dużą kulturą osobistą. Kierowcy nadzwyczajni,życzliwi i pomocni z bagażami, jeździli nad przepaściami (Droga Orłów i Droga Troli) jakby autobus był małą zabawką. Obiadokolacje w hotelach tranzytowych prawie że wykwintne. Bardzo nam sie podobało. Dziękujemy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2013
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
super wyjazd

piękna trasa, dużo wrażeń . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Super wycieczka.

Wycieczka do Norwegii była rewelacyjna. Pogoda piękna nawet + 28 stopni ciepła, nawet lokalni mieszkańcy byli w szoku. Pilot był rewelacyjny. Wszystko co do minuty miał ustalone i nigdzie nigdy się nie spóźniliśmy. Grupa była też zdyscyplinowana, co jest bardzo ważne. Wiedza pilota była olbrzymia i w bardzo ciekawy sposób wszystko opowiadał. Wszystko było perfekcyjnie zaplanowane i zorganizowane. Widoki były cudowne, super wypoczynek. Ocena 6+ (wiem bo co roku gdzieś jeżdżę i mam porównanie). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
2 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 
Norwegia

Wycieczka podobnie jak Londyn była wspaniała .Z biurem RAINBOW TOURS byłam jeszcze w Budapeszcie i zakole Dunaju była świetna a na wiosnę w Izraelu i Jordanii Pan Jarek przewodnik zasługuje na wielką pochwałę - wiedza ogromna - przesympatyczny człowiek .Wasze wycieczki są naprawdę udane i wspaniałe w tym roku tez zamierzam się gdzieś wybrać z waszym biurem ,chwilowo mi zdrowie nie pozwala . Pozdrawiam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Fiordy tylko z Rainbowem :)

Dobrze zorganizowana wycieczka ; profesjonalny i miły pilot; ciekawie dobrana trasa zapewniła cudowne widoki i niezapomniane wrażenia ;dobry standard zakwaterowania jednak podróż autokarem trochę męcząca.(Może samolot do Oslo znacząco zniwelowałby trudy podróży w Polsce)Ogólnie bardzo udana wycieczka .Polecam!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Wspaniale.Godna polecenia.

Program wycieczki zrealizowany w 100 procentach.Nawet dodatkowe atrakcje których nie było w programie!Bardzo duża wiedza przewodniczki p. Kasi.Wycieczka poprowadzona wzorcowo.Kierowcy autokaru rewelacyjni-po drogach Norwegi perfekcyjnie prowadzony autobus,a to sztuka nie dla każdego kierowcy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2013
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Sladami Wikingow - rewelacja!

Wycieczka przygotowana z pelnym profesjonalizmem, przepiekne widoki oraz przemila i profesjonalna obsluga Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Wycieczka życia!

Byliśmy z żona już (przeważnie z Rainbow Tours) w Paryżu, Rzymie, Wenecji, Florencji, Wiedniu, Budapeszcie, Pradze, Kopenhadze, Lizbonie i w kilku mniejszych miastach i wszystkie te wycieczki przebiła podróż Śladami Wikingów! Polecamy!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
0 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Pozytywna.

Wycieczka wspaniała! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2012
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
naprawdę warto

bardzo dobra organizacja wycieczki..grupa super:) i w sumie więcej nie trzeba.. widoki są w stanie wynagrodzić te wszystkie godziny spędzone w autokarze, w którym czasem pod wrażeniem widoków następowała cisza i tylko cichy dźwięk aparatów był słyszalny.. Dzięki białym nocom, można swobodnie zwiedzać okolice hotelu...bo na sen szkoda czasu:)Hotele czyste, przytulne, wyżywienie dobre.. śniadania szwedzki stół suto zastawiony, obiadokolacje w zależności od hotelu:) Jeśli ktoś nie wykupi obiadokolacji, zawsze znajdzie po drodze lub na miejscu sklep. Bergen urokliwe miasto ze swoją starą dzielnicą kupiecką- Bryggen.. jedyne czego mi brakowało to wolnego wieczoru, aby spędzić go w jednej z licznych knajpek Bergen i poczuć prawdziwy klimat miasta.. ale nie można mieć wszystkiego;) (zawsze można wrócić).. gdzieś po drodze przystanek przy Vøringfossen- 182 metrowym wodospadzie robiącym (przynajmniej na mnie) ogromne wrażenie... Płaskowyż Hardangervidda- urokliwy teren, miejscami jak z innej bajki.. W drodze do Vik cudowne krajobrazy za oknem, oraz przeprawy promowe pozwalające na rozprostowanie nóg i podziwianie widoków.. Na lodowiec Jostedalsbreen i rejs po fiordzie Geiranger polecam cieplejsze ubranie i rękawiczki, bo zimny wiatr daje się we znaki (szczególnie podczas rejsu)..nam pogoda średnio dopisała podczas rejsu..a i tak było super... niestety na szczycie Dalsnibba (1500m npm), udało się zobaczyć głównie mgłę:)..jak juz wspominałam, nie można mieć wszystkiego;)..za to wjazd i zjazd po wąskich , krętych drogach dawał nie lada emocji.. i super widoków poniżej poziomu mgły:) Drogi Trolli nikomu chyba zachwalać nie trzeba:)..a jako dodatkową atrakcję udało nam się zobaczyć skocznię w Lillehammer.. Oslo.. mimo że osobiście wolę rozmaite okoliczności przyrody..miasto podobało mi się bardzo.. najbardziej oczywiście Muzeum rzeźby G. Vigelanda i tam brakowało mi czasu, żeby spokojnie wszystko zobaczyć... Podsumowując osobiście polecam wycieczkę.. w tym roku mam zamiar zobaczyć inne rejony Norwegii:) Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.