• wycieczka:

  Skarby Północnego Wybrzeża

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
18.04 - 25.04.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 131 zł / za os.

Zamów
02.05 - 09.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 199 zł / za os.

15 dni / 2 588 zł / za os.

Zamów
16.05 - 23.05.2015
Last Minute

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 461 zł / za os.

15 dni / 2 916 zł / za os.

Zamów
06.06 - 13.06.2015
Promocja: 29% Impreza potwierdzona

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Warszawa
 • Gdańsk
 • Poznań

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 564 zł / za os.

Zamów
27.06 - 04.07.2015
Promocja: 37%

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Poznań
 • Gdańsk

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 513 zł / za os.

15 dni / 3 613 zł / za os.

Zamów
18.07 - 25.07.2015
Promocja: 33%

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Poznań
 • Gdańsk

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 693 zł / za os.

15 dni / 3 835 zł / za os.

Zamów
08.08 - 15.08.2015
Promocja: 35%

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Poznań
 • Warszawa
 • Gdańsk

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 614 zł / za os.

15 dni / 3 931 zł / za os.

Zamów
19.09 - 26.09.2015
Promocja: 30%

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Poznań
 • Warszawa
 • Gdańsk

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 492 zł / za os.

15 dni / 3 035 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.Program


Stolica Costa Bravy - Girona - Besalu - Katalońska Wenecja - Empuriabrava - Port Ligat i Figueras - Miasto Templariuszy - Carcassone - Wyspy Medas - dla chętnych przedłużenie wypoczynku na Costa Brava!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Barcelony późnym wieczorem nie mają kolacji w dniu 1.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Girony, zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi Katedrę Najświętszej Marii Panny z największą na świecie nawą gotycką o szerokości 22 metrów, średniowieczny mur miejski, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę, Stare Miasto. Następnie przejazd do Besalu, malowniczego miasteczka, gdzie zwiedzimy średniowieczne stare miasto, dzielnicę żydowską z doskonale zachowanymi, jedynymi na Półwyspie Iberyjskim łaźniami, średniowieczny most o długości 150 m. . Powrót na kolację i nocleg w hotelu na Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 150km)

Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do miasta Templariuszy - Carcassone. Po drodze podziwiać będziemy krainę win francuskich. W Carcassone spędzimy przyjemnie czas na spacerach po wąskich uliczkach otoczonego średniowiecznymi murami starego miasta. Z murów twierdzy roztacza wspaniały widok na pochodzący z XVII w. Kanał Południowy, stanowiący niegdyś jeden z ważniejszych wodnych szlaków handlowych. W drodze powrotnej wizyta w Perpignan, miejscowości na pograniczu Francji i Hiszpanii, gdzie zwiedzimy stare miasto. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 4
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania północnej Katalonii. Tego dnia odkryjemy piękno pejzaży Dzikiego Wybrzeża oraz miejsca związane z artystą Salvadorem Dali. Tramuntana, silny wiatr wiejący często w tych rejonach oraz dzikie piękno tutejszego wybrzeża są nierozłączną częścią sztuki Dalego. Odwiedzimy Cadaques dawne miasteczko rybackie, gdzie Dali spędzał wiele czasu, a także Port Ligat gdzie do dziś zachował się dom artysty. Następnie pojedziemy do Figueras, gdzie znajduje się muzeum Salvadora Dali. W drodze powrotnej wizyta w pobliskich starożytnych ruinach grecko-rzymskich w Empuriabrava. Udamy się również na spacer po miasteczku, które nazywane jest „Katalońską Wenecją”. Rejs po kanałach. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km)

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na plaży. Fakultatywnie za dodatkową opłata ok. 30 Eur/os. wyjazd do benedyktyńskiego klasztoru San Pere de Rodes. Klasztor usytuowany jest na wysokości 500 m.n.p.m. w miejscu, gdzie Pireneje wyłaniają się z morza ukazując niepowtarzalną panoramę na wybrzeże francuskie i katalońskie. W drodze  powrotnej odwiedzimy najpiękniejsze miasteczko wybrzeża Tossa de Mar.

Dzień 6
Śniadanie, czas na plażowanie. Kolacja i nocleg. W tym dniu dla chętnych (za dodatkowa opłatą ok. 40 Eur/os) wycieczka do Barcelony, w czasie której zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia – z zewnątrz) i Park Guell, dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony. Czas wolny a następnie przejazd na pokaz słynnych tańczących fontann. Powrót do hotelu ok: 23:30.Dla fanów piłki nożnej – wejście na stadion Camp Nou dodatkowo płatne – ok 22EUR .

Dzień 7
Przejazd do miejscowości Estartit skąd statkiem z udamy się na wycieczkę wokół Wysp Medas, przezroczyste dno pozwoli nam podziwiać niezwykłe piękno tutejszych koralowców. Dalsza podróż ciągnąć się będzie przez rejon zwany Katalońską Toskanią. Odwiedzimy między innymi miejscowości: Peratallada, Calella de Palafrugell. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych wieczór flamenco – ok 35 EUR. (Trasa ok.70 km)

Dzień 8
Rano śniadanie (w zależności od godzin powrotu do Polski możliwe w formie suchego prowiantu). Wykwaterowanie, transfer: 
- klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko
- klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi!
-Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele **/*** - (7 rozpoczętych dób hotelowych na Costa Brava/Maresme) 

 

Pokoje: 2-, 3 - osobowe (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, czasami z telefonem i TV.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne + obiadokolacje

 

Uwaga! Istnieje mozliwość przedłużenia o pobyt na Costa Brava, Costa del Maresme.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem do/z Barcelony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide oraz obowiązkowego katalońskiego podatku hotelowego - ok. 124 EUR/os.Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.Program


Stolica Costa Bravy - Girona - Besalu - Katalońska Wenecja - Empuriabrava - Port Ligat i Figueras - Miasto Templariuszy - Carcassone - Wyspy Medas - dla chętnych przedłużenie wypoczynku na Costa Brava!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Transfer do hotelu na Costa Brava/Maresme. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Barcelony późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Girony, zwiedzanie miasta. Zobaczymy między innymi Katedrę Najświętszej Marii Panny z największą na świecie nawą gotycką o szerokości 22 m, średniowieczny mur miejski, z którego podziwiać można wspaniałą panoramę, Stare Miasto. Następnie przejazd do Besalu, malowniczego miasteczka, gdzie zwiedzimy średniowieczne stare miasto, dzielnicę żydowską z doskonale zachowanymi, jedynymi na Półwyspie Iberyjskim łaźniami, średniowieczny most o długości 150 m. Powrót na kolację i nocleg w hotelu na Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 3
Po śniadaniu całodzienna wycieczka do miasta Templariuszy - Carcassone. Po drodze podziwiać będziemy krainę win francuskich. W Carcassone spędzimy przyjemnie czas na spacerach po wąskich uliczkach otoczonego średniowiecznymi murami starego miasta. Z murów twierdzy roztacza wspaniały widok na pochodzący z XVII w. Kanał Południowy, stanowiący niegdyś jeden z ważniejszych wodnych szlaków handlowych. W drodze powrotnej wizyta w Perpignan, miejscowości na pograniczu Francji i Hiszpanii, gdzie zwiedzimy stare miasto. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 4
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania północnej Katalonii. Tego dnia odkryjemy piękno pejzaży Dzikiego Wybrzeża oraz miejsca związane z artystą Salvadorem Dali. Tramuntana, silny wiatr wiejący często w tych rejonach oraz dzikie piękno tutejszego wybrzeża są nierozłączną częścią sztuki Dalego. Odwiedzimy Cadaques dawne miasteczko rybackie, gdzie Dali spędzał wiele czasu, a także Port Ligat gdzie do dziś zachował się dom artysty. Następnie pojedziemy do Figueras, gdzie znajduje się muzeum Salvadora Dali. W drodze powrotnej wizyta w pobliskich starożytnych ruinach grecko-rzymskich w Empuriabrava. Udamy się również na spacer po miasteczku, które nazywane jest „Katalońską Wenecją”. Rejs po kanałach. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 150 km).

Dzień 5
Po śniadaniu czas wolny na wypoczynek na plaży. Fakultatywnie za dodatkową opłata ok. 30 EUR/os. wyjazd do benedyktyńskiego klasztoru San Pere de Rodes. Klasztor usytuowany jest na wysokości 500 m n.p.m. w miejscu, gdzie Pireneje wyłaniają się z morza ukazując niepowtarzalną panoramę na wybrzeże francuskie i katalońskie. W drodze  powrotnej odwiedzimy najpiękniejsze miasteczko wybrzeża Tossa de Mar.

Dzień 6
Śniadanie, czas na plażowanie. Kolacja i nocleg. W tym dniu dla chętnych (za dodatkowa opłatą ok. 40 EUR/os.) wycieczka do Barcelony, w czasie której zobaczymy między innymi dzieła słynnego architekta Antonia Gaudiego (Sagrada Familia - z zewnątrz) i Park Guell, dzielnicę gotycką wraz z katedrą, Pałac Gubernatora, plac św. Jakuba z siedzibą władz miasta i regionu oraz Las Ramblas - najsłynniejszą ulicę Barcelony. Czas wolny a następnie przejazd na pokaz słynnych tańczących fontann. Powrót do hotelu ok: 23:30. Dla fanów piłki nożnej - wejście na stadion Camp Nou dodatkowo płatne - ok 22 EUR.

Dzień 7
Przejazd do miejscowości Estartit skąd statkiem udamy się na wycieczkę wokół Wysp Medas, przezroczyste dno pozwoli nam podziwiać niezwykłe piękno tutejszych koralowców. Dalsza podróż ciągnąć się będzie przez rejon zwany Katalońską Toskanią. Odwiedzimy między innymi miejscowości: Peratallada, Calella de Palafrugell. Kolacja i nocleg w hotelu. Dla chętnych wieczór flamenco - ok 35 EUR. (Trasa ok. 70 km).

Dzień 8
Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania). Wykwaterowanie, transfer: 
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko,
- Klienci pozostający na pobyt - transfer do wybranego hotelu.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele **/*** - (7 rozpoczętych dób hotelowych na Costa Brava/Maresme) 

 

Pokoje: 2-, 3 - osobowe (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, czasami z telefonem i TV.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne + obiadokolacje

 

Uwaga! Istnieje mozliwość przedłużenia o pobyt na Costa Brava, Costa del Maresme.
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do/z Barcelony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, systemu Tour Guide oraz obowiązkowego katalońskiego podatku hotelowego - ok. 130 EUR/os.Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.Evenia Olympic Park  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do kompleksu 4 hoteli Evenia Olympic Resort, położony jest na obrzeżach kurortu, w spokojnej części Lloret de Mar. Do piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży ok. 900 m, ok. 500 m. do centrum Lloret (szeroki wybór sklepów, restauracji, barów, a dla amatorów nocnych szaleństw liczne dyskoteki i kluby).

Pokoje:
Hotel zapewnia zakwaterowanie w 352 wygodnie urządzonych i klimatyzowanych pokojach 2 osobowych (możliwość zakwaterowania 2+2), z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 25 Eur/tydzień + depozyt ok. 20 Eur), oraz balkonem (meble balkonowe). Istnieje możliwość wypożyczenia lodówki (ok. 3 eur/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, lobby, windy, bar, bar przy basenie, snack bar, ogromy ogród tropikalny z 2 basenami (1 ze słodka wodą, 1 ze słoną wodą), brodzikiem dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, dyskoteka, mini klub, parking (płatny), centrum biznesowe, stanowiska internetowe (płatne ok. 4 Eur/godzina), wypożyczalnia samochodów, sklep z pamiątkami. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok 6 Eur/osoba.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje serwowane w formie bufetu wraz z napojami w restauracji głównej, przekąski w godzinach 10:00- 17:00 i lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10:00 – 24:00 w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Kompleks hotelowy oferuje swoim gościom SPA i Olympic Sport Center Club (dodatkowo płatne): baseny wewnętrzne i zewnętrzne, siłownia, sala do spinningu i aerobicu, sala do squasha, korty tenisowe, jacuzzi, sauna, bicze wodne, masaże i zabiegi na twarz/ciało. Klienci z All Inclusive maja wliczone w cenę korzystanie 1 x dziennie przez 1 godzinę z: siłowni, sauny i jacuzzi oraz kortów do squasha (20 Eur/godzinę za kort - konieczna wcześniejsza rezerwacja i w miarę dostępności). Hotel prowadzi różnorodne animacje dla dzieci i dorosłych. Przed hotelem znajduje się publiczny plac zabaw dla dzieci. Ponadto hotel posiada aquapark z basenem, zjeżdżalniami i kaskadami wodnymi – aquapark jest dostępny dla wszystkich gości kompleksu Evenia Olympic Resort.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Fantastyczny kompleks nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Ogromny teren (ok.3 ha), mnogość atrakcji sportowych, duży basen wijący się w ogrodzie to niewątpliwe bonusy tego miejsca. Do tego animacje dla dzieci w języku polskim!

Inne:
www.eveniahotels.com


 
Reymar Playa  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest ok. 150 m od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Do centrum Malgrat de Mar ok. 500 m - szeroki wybór kafeterii, barów, restauracji i sklepów z pamiątkami. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 210 funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie pokoje 2 - osobowe (możliwość 2 dostawek) z łazienkami i wc (brak suszarki do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju TV-sat (ok. 10 EUR depozyt/pobyt), telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), sejf (płatny ok. 20 EUR/tydzień + ok. 10 EUR depozyt) oraz balkon.
Pokoje typu promo są nieco mniejsze od pokoi standardowych.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, 2 windy, klimatyzowana restauracja, bar, sala telewizyjna, basen oraz brodzik dla dzieci (słodka woda), bar przy basenie, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami, niewielki plac zabaw dla dzieci, miniklub, sala konferencyjna, bilard, gry video, centrum informacji turystycznej, bezpłatny parking, Wi-Fi w recepcji - bezpłatnie przy zakupie napoju w barze, stanowiska internetowe (ok. 3 EUR/30 min.). Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia rowerów oraz samochodu. Hotel dysponuje także przechowalnią bagażu oraz prysznicami, z których można skorzystać już po wymeldowaniu z pokoju. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 EUR/os.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie lub zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania (8:00-9:30) i obiadokolacje (13:00-21:00, w tym przedziale czasowym do restauracji można wejść tylko raz) w formie bufetu. Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Centrum sportowe znajduje się naprzeciw hotelu i jest dodatkowo płatne, można (odpłatnie) korzystać z sal fitness, mini-golfa, kortów tenisowych i sal do squasha. W czerwcu, lipcu i sierpniu hotel oferuje wieczorne programy animacyjne m.in. flamenco, disco.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Hotel *** z podstawowym wyposażeniem i bardzo dobrą lokalizacją niedaleko plaży oraz blisko centrum. Polecamy osobom, które za niewygórowaną cenę chcą spędzić urlop na Costa del Maresme.


Royal Sun  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do sieci hotelowej Top, położony przy samej piaszczysto-żwirowej plaży, ok. 100 m od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
217 pokoi  (możliwość 2 dostawek) z łazienką (wanna/prysznic, suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, radiem, mini barem (dodatkowo płatny - 2 EUR/tydzień), TV-sat, sejfem (ok. 28 EUR/tydzień + depozyt ok. 10 EUR), klimatyzacją (sterowana centralnie) oraz balkonem. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatnie.
Możliwość wypożyczenia lodówki (ok. 2 EUR/pobyt).
Możliwość dopłaty do pokoju z widokiem na morze (cena zależna od sezonu).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, bar, restauracja, panoramiczne windy, ogród, 2 baseny, brodzik dla dzieci, 2 tarasy słoneczne z leżakami i parasolami (bezpłatne przy basenie), snack-bar, bilard (dodatkowo płatny), Wi-Fi w lobby (płatne ok. 5 EUR/dzień, 20 EUR/tydzień), stanowiska internetowe płatne (ok.1 EUR/15 min.), wypożyczalnia samochodów, faks/ksero, pralnia (dodatkowo płatne). Wszystkie ogólnodostępne pomieszczenia są klimatyzowane. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (depozyt ok 20 EUR). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 EUR/os.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie lub zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Możliwość dokupienia All Inclusive. All Inclusive: trzy posiłki (śniadania, obiady i obiadokolacje) w formie bufetu, a pomiędzy nimi bar (10.00-24.00) z lokalnymi napojami (także alkoholowymi) oraz przekąskami (sałatki, hamburgery, owoce itp.). Hotel serwuje potrawy kuchni hiszpańskiej i katalońskiej, jak również międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Pokój telewizyjny, pokój gier, mini klub dla dzieci. Ponadto codzienny program animacyjno - rozrywkowy (pokazy flamenco, muzyka grana na żywo). Naszym zdaniem: Nie najnowszy hotel, z lokalizacją na samej plaży i z możliwością dopłaty do All Inclusive - dla wszystkich tych, dla których bliskość plaży, morza i wygoda programów All Inclusive oznaczają udany wypoczynek.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel, z lokalizacją na samej plaży i z możliwością dopłaty do All Inclusive - dla wszystkich tych, dla których bliskość plaży, morza i wygoda programów All Inclusive oznaczają udany wypoczynek.


Montagut  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten należący do znanej sieci hiszpańskiej Aqua i wyremontowany w 2008 roku hotel położony jest  150 m. od plaży (do przejścia promenada nadmorska dopuszczona do ruchu kołowego i kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną) i 200 m. od centrum kurortu. W okolicy bary, restauracje i sklepy z pamiątkami. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.Pokoje:

Hotel dysponuje 186 zadbanymi, komfortowo wyposażonymi i klimatyzowane pokojami rozlokowanymi w 7 piętrowym budynku:

Pokój standardowy (ok. 25 m2) – dla 1-2 osób, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TVsat, sejfem (płatny ok. 18 Eur/tydzień + depozyt ok. 10 Eur), minibarem (płatny) i balkonem (meble balkonowe i suszarka). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis i na potwierdzenie.

Standard suite (ok. 35m2) – dla maksymalnie 5 osób,  z osobną lub wydzieloną sypialnią, pokojem dziennym z rozkładaną sofą dla 2 osób. Przy zakwaterowaniu 2 osób lub 2 osób z dzieckiem hotel może przekwaterować do pokoju standardowego.

Premium suites  - metraż i wyposażenie jak w przypadku standard suites, dodatkowo: zagwarantowany widok na basen, wifi w pokoju gratis, ręczniki basenowe gratis.

 Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, windy, restauracja, bar-kafeteria, ogród z tarasami słonecznymi, basen i brodzik dla dzieci (słodka woda), leżaki i parasole przy basenie, plac zabaw, mini klub, room service (płatny), przechowalnia bagażu, wypożyczalnia samochodów, parking (płatny). Stanowiska internetowe ( płatne ok 6 Eur/godz), wifi w lobby gratis, w pokojach płatne ( ok 4Eur/dzień). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (płatne 1,5 Eur + tyle samo za wymianę). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 Eur/osoba. Hotel akceptuje małe zwierzęta (do 5 kg, konieczna opłata ok. 10 Eur/dzień) w pokojach i w recepcji, w pozostałych częściach hotelu zakaz wprowadzania zwierząt.Wyżywienie:

Śniadania w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji  (HB) lub obiadów i obiadokolacji (FB) lub do All Inclusive (śniadania, śniadania kontynentalne, obiady i obiadokolacje, przekąski w ciągu dnia i podwieczorek, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe  w godzinach 10:00-24:00).Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Za dodatkową opłatą możliwość korzystania z boiska multisportowego i kortów tenisowych w siostrzanym hotelu Aquamarina (ok. 100 metrów).Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****SUP

Naszym zdaniem:

Świetna propozycja dla rodzin z dziećmi – suity z oddzielną sypialnią zapewnią komfortowy wypoczynek, a bogate wyżywienie oraz sympatyczna atmosfera dopełnią wizerunku hotelu bardzo dobrej klasy.Inne:

Uwaga!!! Podatek lokalny wliczony w cenę hotelu bez konieczności dopłaty na miejscu.

Naszym zdaniemPołożenie

Ten należący do znanej sieci hiszpańskiej Aqua i wyremontowany w 2008 roku hotel położony jest  150 m. od plaży (do przejścia promenada nadmorska dopuszczona do ruchu kołowego i kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną) i 200 m. od centrum kurortu. W okolicy bary, restauracje i sklepy z pamiątkami. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje

Hotel dysponuje 186 zadbanymi, komfortowo wyposażonymi i klimatyzowane pokojami rozlokowanymi w 7 piętrowym budynku:

Pokój standardowy (ok. 25 m2) – dla 1-2 osób, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TVsat, sejfem (płatny ok. 18 Eur/tydzień + depozyt ok. 10 Eur), minibarem  (płatny) i balkonem (meble balkonowe i suszarka). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis i na potwierdzenie.

Standard suite (ok. 35m2) – dla maksymalnie 5 osób,  z osobną lub wydzieloną sypialnią, pokojem dziennym z rozkładaną sofą dla 2 osób. Przy zakwaterowaniu 2 osób lub 2 osób z dzieckiem hotel może przekwaterować do pokoju standardowego.

Premium suites  - metraż i wyposażenie jak w przypadku standard suites, dodatkowo: zagwarantowany widok na basen, wifi w pokoju gratis, ręczniki basenowe gratis.

Do dyspozycji gości

Recepcja, lobby, windy, restauracja, bar-kafeteria, ogród z tarasami słonecznymi, basen i brodzik dla dzieci (słodka woda), leżaki i parasole przy basenie, plac zabaw, mini klub, room service (płatny), przechowalnia bagażu, wypożyczalnia samochodów, parking (płatny). Stanowiska internetowe płatne, wifi w całym hotelu gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (płatne 1,5 Eur + tyle samo za wymianę). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 Eur/osoba. Hotel akceptuje małe zwierzęta (do 5 kg, konieczna opłata ok. 10 Eur/dzień) w pokojach i w recepcji, w pozostałych częściach hotelu zakaz wprowadzania zwierząt.

Wyżywienie

Śniadania w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji  (HB) lub obiadów i obiadokolacji (FB).

Program sportowy i animacyjny

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Za dodatkową opłata możliwość korzystania z boiska multisportowego i kortów tenisowych w siostrzanym hotelu Aquamarina (ok. 100 metrów).

Uwaga!!! Podatek lokalny wliczony w cenę hotelu bez konieczności dopłaty na miejscu.

Naszym zdaniem

Świetna propozycja dla rodzin z dziećmi – suity z oddzielną sypialnią zapewnią komfortowy wypoczynek, a bogate wyżywienie oraz sympatyczna atmosfera dopełnią wizerunku hotelu bardzo dobrej klasy.

Kategoria lokalna ****SUP

 

 
Reymar Playa - Zima  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest ok. 150 m od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Do centrum Malgrat de Mar ok. 500 m. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 210 funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie pokoje 2 - osobowe (możliwe 2 dostawki) z łazienkami i wc (brak suszarki do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju TV-sat (10 EUR depozytu/pobyt), telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), sejf (płatny ok. 20 EUR/tydzień + ok. 10 EUR depozyt) oraz balkon. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, 2 windy, klimatyzowana restauracja, bar, sala telewizyjna, basen oraz brodzik dla dzieci (słodka woda), bar przy basenie, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami, niewielki plac zabaw dla dzieci, miniklub, sala konferencyjna, bilard, gry video, centrum informacji turystycznej, bezpłatny parking, Wi-Fi w recepcji - bezpłatnie przy zakupie napoju w barze, stanowiska internetowe (ok. 3 EUR/30 min.). Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia rowerów oraz samochodu. Hotel dysponuje także przechowalnią bagażu oraz prysznicami, z których można skorzystać już po wymeldowaniu z pokoju. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Centrum sportowe znajduje się naprzeciw hotelu i jest dodatkowo płatne, można (odpłatnie) korzystać z sal fitness, mini-golfa, kortów tenisowych i sal do squasha.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Hotel *** z podstawowym wyposażeniem i bardzo dobrą lokalizacją niedaleko plaży oraz blisko centrum. Polecamy osobom, które za niewygórowaną cenę chcą spędzić urlop na Costa del Maresme.


Onabrava - Zima  zdjecie hotelu
Położenie:
Wybudowany w 2001 roku, nowoczesny i elegancki hotel należący do sieci Aqua Hotels położony jest ok. 150 m. od piaszczysto-żwirowej plaży (najbliższe przejście podziemne znajduje się ok. 250 m. od hotelu), przy nadmorskiej promenadzie i ok. 500 m. od centrum kurortu. Do stacji kolejki ok. 100 m.

Pokoje:
Hotel posiada 350 pokoi różnej kategorii, rozlokowanych w 2 pięciopiętrowych budynkach:
- pokoje typu standard - stylowo urządzone, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), klimatyzacją, mini sejfem (dodatkowo płatny ok. 4 EUR/dzień + depozyt 10 EUR), TV-sat, telefonem, mini barem (dodatkowo płatny) oraz balkonem. W pokojach standard istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób, przy czym należy pamiętać, iż w pokoju znajdują się 2 łóżka małżeńskie i nie ma możliwości wstawienia dostawki. Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla infanta (bezpłatnie) oraz lodówki (ok. 2 EUR/dzień).
- dostępne są również (na potwierdzenie i za dopłatą) pokoje typu superior z wanną z hydromasażem, tarasem i z widokiem na morze, dla mksymalnie 3 osób.
- pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, 6 wind, lobby z barem, Music Bar, snack bar przy basenie, ogród z tarasem słonecznym i dużym basenem (400 m²) z jacuzzi, brodzik dla dzieci, leżaki przy basenie płatne (ok. 1 EUR/os./dzień), ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR), mini klub, plac zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu, wymiana walut, Wi-Fi płatne ok. 8 EUR/dzień; ok. 25 EUR/tydzień, płatne stanowiska internetowe, sala konferencyjna.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Za dopłatą proponujemy obiadokolacje (bufet). Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej oraz międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel posiada SPA „AQUA - FIT”: Klienci Rainbow Tours mają wliczony w cenę 1 dzień pobytu w SPA z możliwością bezpłatnego skorzystania z siłowni, basenu krytego, jacuzzi, sauny, łaźni tureckiej. Masaże oraz zabiegi na twarz/ciało za dodatkową opłatą. Ponadto stół do ping-ponga, bilard, mini galeria handlowa, salon fryzjerski.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli na wybrzeżu Costa del Maresme/Costa Brava. Urządzone ze smakiem, przestronne wnętrza, wysoki poziom obsługi, różnorodna kuchnia i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne czynią ten hotel idealnym miejscem na wypoczynek. Gorąco polecamy!

Inne:
www.aquahotels.com


Evenia Olympic Park  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do kompleksu 4 hoteli Evenia Olympic Resort, położony jest na obrzeżach kurortu, w spokojnej części Lloret de Mar. Do piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży ok. 900 m, ok. 500 m do centrum Lloret (szeroki wybór sklepów, restauracji, barów, a dla amatorów nocnych szaleństw liczne dyskoteki i kluby).

Pokoje:
Hotel zapewnia zakwaterowanie w 352 wyremontowanych, wygodnie urządzonych i klimatyzowanych pokojach 2 - osobowych (możliwość dostawki), o max. zakwaterowaniu 2+2, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 25 EUR/tydzień + depozyt ok. 20 EUR), oraz balkonem (meble balkonowe). Istnieje możliwość wypożyczenia lodówki (ok. 3 EUR/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, lobby, windy, bar, bar przy basenie, snack bar, ogromy ogród tropikalny z 2 basenami (1 ze słodka wodą, 1 ze słoną wodą), brodzikiem dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, dyskoteka, mini klub, parking (płatny), centrum biznesowe, stanowiska internetowe (płatne ok. 4 EUR/godz.), wypożyczalnia samochodów, sklep z pamiątkami. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok 6 EUR/os.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje - serwowane w formie bufetu wraz z napojami w restauracji głównej, przekąski (10:00-17:00) i lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-24:00) w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Kompleks hotelowy oferuje swoim gościom SPA i Olympic Sport Center Club (dodatkowo płatne): basen wewnętrzny, siłownia, sala do spinningu i aerobicu, sala do squasha, korty tenisowe, jacuzzi, sauna, bicze wodne, masaże i zabiegi na twarz/ciało. Klienci z All Inclusive mają wliczone w cenę korzystanie 1godz./dzień z: siłowni, sauny i jacuzzi oraz kortów do squasha (20 EUR/godz./kort - konieczna wcześniejsza rezerwacja i w miarę dostępności). Hotel prowadzi różnorodne animacje dla dzieci i dorosłych. Przed hotelem znajduje się publiczny plac zabaw dla dzieci. Ponadto hotel posiada aquapark z basenem, zjeżdżalniami i kaskadami wodnymi - aquapark jest dostępny dla wszystkich gości kompleksu Evenia Olympic Resort.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Fantastyczny kompleks nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Ogromny teren (pow. ok.3 ha), mnogość atrakcji sportowych, duży basen wijący się w ogrodzie to niewątpliwe bonusy tego miejsca. Do tego animacje dla dzieci w języku polskim!


Golden Bahia de Tossa  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel znajduje się w jednej z najpiękniejszych miejscowości Costa Brava - Tossa de Mar. Wybudowany w 2003 r., położony jest ok. 800 m. od piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży, do której kursuje mini-kolejka (co 30 min. - koszt biletu ok. 5 EUR/2 strony) i ok. 300 m. od centrum miejscowości (szeroki wybór barów restauracyjek i sklepów). Do przystanku autobusowego jest ok. 200 m, do lotniska w Barcelonie ok. 110 km.

Pokoje:
380 elegancko i wygodnie urządzonych pokoi z łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, telefonem, czajnikiem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 2 EUR/dzień), balkonem lub tarasem (meble balkonowe). W pokojach typu standard możliwe zakwaterowanie 4 osób (w układzie 2+2, przy czym w pokoju będą znajdowały się tylko 2 łóżka małżeńskie).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatnie.
Hotel posiada pokoje rodzinne nawet do 5 osób (sypialnia z 2 łóżkami małżeńskimi, pokój dzienny z rozkładana sofą) - dostępność na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja, restauracja a la carte, bar w lobby, bar przy basenie, winda, 4 baseny ze słodką wodą (basen główny, brodzik dla dzieci, basen sportowy, basen kryty), 2 jacuzzi, taras słoneczny w ogrodzie, leżaki i parasole przy basenach, sala konferencyjna, sklep z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów, parking (płatny), Wi-Fi bezpłatne w pomieszczeniach ogólnodostępnych, płatne stanowiska internetowe, przechowalnia bagażu. Hotel posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (depozyt ok. 10 EUR). Na plaży płatne leżaki i parasole - ok. 8 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski i lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe w godzinach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: fitness, tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka, plac zabaw dla dzieci, mini klub (zajęcia i gry dla dzieci, pokazy klaunów, dyskoteka dla dzieci). Za opłatą: SPA - masaże, zabiegi na twarz i ciało, sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, basen z podgrzewaną wodą, siłownia, mini golf. Na najwyższym piętrze jacuzzi ze strefą dla nudystów. Hotel zapewnia bogaty program animacyjny, pokazy flamenco, muzyka na żywo, dyskoteki.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli w Tossa de Mar, idealny dla rodzin z dziećmi, a także par chcących spędzić wakacje w najbardziej romantycznym kurorcie wybrzeża.


Reymar Playa  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest ok. 150 m od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Do centrum Malgrat de Mar ok. 500 m. - szeroki wybór kafeterii, barów, restauracji i sklepów z pamiątkami. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 210 funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie pokoje 2-osobowe (możliwe 2 dostawki) z łazienkami i WC (brak suszarki do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju TV-sat (10 Eur depozytu/pobyt), telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), sejf (płatny ok. 20 Eur/tydzień + ok. 10 eur depozyt) oraz balkon. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo. Pokoje typu promo są niceo mniejsze od pokoi standardowych.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, 2 windy, klimatyzowana restauracja, bar, sala telewizyjna, basen oraz brodzik dla dzieci (słodka woda), bar przy basenie, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami, niewielki plac zabaw dla dzieci, miniklub, sala konferencyjna, bilard, gry video, centrum informacji turystycznej, bezpłatny parking, Wifi w recepcji - bezpłatnie przy zakupie napoju w barze, stanowiska internetowe (ok. 3 Eur/30 minut). Dodatkowo istnieje możliwość wypożyczenia rowerów oraz samochodu. Hotel dysponuje także przechowalnią bagażu oraz prysznicami, z których można skorzystać już po wymeldowaniu z pokoju. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 Eur/osoba.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie / zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania (8:00-9:30) i obiadokolacje (13:00-21:00, w tym przedziale czasowym do restauracji można wejść tylko raz) w formie bufetu. Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Centrum sportowe znajduje się naprzeciw hotelu i jest dodatkowo płatne, można (odpłatnie) korzystać z sal fitness, mini-golfa, kortów tenisowych i sal do squasha. W czerwcu, lipcu i sierpniu hotel oferuje wieczorne programy animacyjne m.in. flamenco, disco.

Naszym zdaniem:
Hotel *** z podstawowym wyposażeniem i bardzo dobrą lokalizacją niedaleko plaży oraz blisko centrum. Polecamy osobom, które za niewygórowaną cenę chcą spędzić urlop na Costa del Maresme.

Inne:
Gwiazdki: ***


Fergus Style Maripins  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony przy głównej promenadzie Malgrat de Mar. Do centrum miejscowości zaledwie 200 m. W okolicy liczne bary, restauracje, tawerny, kawiarnie i sklepiki. Hotel od piaszczystej plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok. 80 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 197 wyremontowanych w 2014 r. pokoi typu standard (pow. ok. 19 m2) dla maksymalnie 4 osób, przy czym w pokoju będą znajdowały się tylko 2 łóżka o wymiarach 1,5 m x 2 m każde i nie będzie możliwości wstawienia dodatkowych łóżek. Wszystkie wygodnie urządzone, klimatyzowane, z łazienką (suszarka), telefonem, TV, lodówką (płatna ok. 20 EUR/tydzień), sejfem (ok. 20 EUR/tydzień + 10 EUR depozytu), z balkonem (stolik, krzesła). Wi-Fi w pokojach bezpłatne.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, restauracja, bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen z wydzieloną częścią dla dzieci (w basenach słodka woda), plac zabaw, mini klub, opiekunka dla dzieci (płatna), sala gier, sala telewizyjna, wypożyczalnia samochodów i rowerów. Hotel akceptuje zwierzęta do 8 kg. Wi-Fi w częściach ogólnodostępnych bezpłatne. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (wymagany depozyt 10 EUR). Na plaży leżaki i parasole płatne około 5 EUR/os.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Za dopłatą możliwość wykupienia All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia oraz lokalne napoje alkoholowe (domowe wino, sangria, piwo itp.) i bezalkoholowe (woda mineralna, koktajle, soki, kawa, herbata) serwowane w barze w godzinach 11:00-23:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych, np. gry, zabawy, konkursy, wieczorne występy lub muzyka na żywo. Bezpłatne: tenis stołowy. Płatne: bilard.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel, ale za to z wyremontowanymi (i naprawdę ładnymi) pokojami, do tego sympatyczna atmosfera oraz smaczne wyżywienie. Dodatkowym atutem jest położenie blisko centrum Malgrat de Mar - urokliwe uliczki, liczne kafejki i tapas bary, sklepy zachęcają do wieczornych spacerów.

Inne:
www.fergushotels.com


Montagut  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten należący do znanej sieci hiszpańskiej Aqua i wyremontowany w 2008 r. hotel, położony jest 150 m od plaży (do przejścia promenada nadmorska dopuszczona do ruchu kołowego i kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną) i 200 m od centrum kurortu. W okolicy bary, restauracje i sklepy z pamiątkami. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 186 zadbanymi, komfortowo wyposażonymi i klimatyzowanymi pokojami rozlokowanymi w 7 piętrowym budynku:
- Pokój standardowy - (pow. ok. 25 m2) - dla 1-2 osób, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 18 EUR/tydzień + depozyt ok. 10 EUR), minibarem (płatny) i balkonem (meble balkonowe i suszarka).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis i na potwierdzenie.
- Pokój typu Standard suite - (pow. ok. 35m2) - dla max. 5 osób, z osobną lub wydzieloną sypialnią, pokojem dziennym z rozkładaną sofą dla 2 osób. Przy zakwaterowaniu 2 osób lub 2 osób z dzieckiem hotel może przekwaterować do pokoju standardowego.
- Pokój typu Premium suites - metraż i wyposażenie jak w przypadku standard suites, dodatkowo: zagwarantowany widok na basen, Wi-Fi w pokoju gratis, ręczniki basenowe gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja, bar-kafeteria, ogród z tarasami słonecznymi, basen i brodzik dla dzieci (słodka woda), leżaki i parasole przy basenie, plac zabaw, mini klub, room service (płatny), przechowalnia bagażu, wypożyczalnia samochodów, parking (płatny). Stanowiska internetowe ( płatne ok 6 EUR/godz.), Wi-Fi w lobby gratis, w pokojach płatne ( ok 4EUR/dzień). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (płatne 1,5 EUR + 1,5 EUR/wymiana). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 EUR/os.
Hotel akceptuje małe zwierzęta (do 5 kg, konieczna opłata ok. 10 EUR/dzień) w pokojach i w recepcji, w pozostałych częściach hotelu zakaz wprowadzania zwierząt.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji (HB) lub obiadów i obiadokolacji (FB).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Za dodatkową opłatą możliwość korzystania z boiska multisportowego i kortów tenisowych w siostrzanym hotelu Aquamarina (ok. 100 m).

Kategoria lokalna:
****SUP

Naszym zdaniem:
Świetna propozycja dla rodzin z dziećmi - suity z oddzielną sypialnią zapewnią komfortowy wypoczynek, a bogate wyżywienie oraz sympatyczna atmosfera dopełnią wizerunku hotelu bardzo dobrej klasy.


Royal Sun  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do sieci hotelowej Top, położony na samej piaszczysto-żwirowej plaży, ok. 100 m. od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
217 pokoi z łazienką (wanna/prysznic), suszarką do włosów na wyposażeniu, telefonem, radiem, mini barem (dodatkowo płatny-2 Eur/tydz.), TV-sat, sejfem (ok. 25 Eur/tydzień + ok. 10 Eur depozyt), klimatyzacją (sterowana centralnie) oraz balkonem. Możliwe 2 dostawki. Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatnie. Możliwość wypożyczenia lodówki (ok. 2 Eur za pobyt). Możliwość dopłaty do pokoju z widokiem na morze (cena zależna od sezonu).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, bar, restauracja, panoramiczne windy, ogród, 2 baseny, brodzik dla dzieci, 2 tarasy słoneczne z leżakami i parasolami (bezpłatne przy basenie), snack-bar, bilard (dodatkowo płatny), WiFi w lobby (płatne ok. 5 Eur/dzień, 20 Eur/tydz.), stanowiska internetowe płatne (ok.1 Eur/15 min.), wypożyczalnia samochodów, faks/ksero, pralnia (dodatkowo płatne). Wszystkie ogólnodostępne pomieszczenia są klimatyzowane. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 Eur/osoba. Uwaga: przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Możliwość dokupienia All Inclusive.
All Inclusive: trzy posiłki (śniadania, obiady i obiadokolacje) w formie bufetu, a pomiędzy nimi, otwarty od 10.00 do 24.00 bar z lokalnymi napojami (także alkoholowymi) oraz przekąskami (sałatki, hamburgery, owoce itp.). Hotel serwuje potrawy kuchni hiszpańskiej i katalońskiej, jak również międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Pokój telewizyjny, pokój gier, mini klub dla dzieci. Ponadto codzienny program animacyjno - rozrywkowy (pokazy flamenco, muzyka grana na żywo).
Naszym zdaniem: Nie najnowszy hotel, z lokalizacją na samej plaży i z możliwością dopłaty do All Inclusive – dla wszystkich tych, dla których bliskość plaży, morza i wygoda programów All Inclusive oznaczają udany wypoczynek.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel, z lokalizacją na samej plaży i z możliwością dopłaty do All Inclusive – dla wszystkich tych, dla których bliskość plaży, morza i wygoda programów All Inclusive oznaczają udany wypoczynek.

 
Oasis Park & Spa  zdjecie hotelu
Położenie:
W najbardziej rozrywkowym kurorcie Costa Brava, w jego wypoczynkowej części Fenals, ok. 350 m od piaszczystej, zatokowej plaży. Do centrum Lloret de Mar ok. 800 m. W pobliżu hotelu kilka barów, restauracji i market. W centrum kurortu szeroki wybór barów, dyskotek i sklepów. Do lotniska w Barcelonie ok. 90 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 428 pokojami rozlokowanymi w 6 piętrowym budynku. Pokoje standardowe dla max. 4 osób (w układzie 2+2), nie najnowsze, ale wygodne, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TV-sat, sejfem (ok. 23 EUR/tydzień + 10 EUR depozyt), lodówką (ilość limitowana, płatna - ok. 4 EUR/dzień) oraz balkonem (meble balkonowe).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, kafeteria, restauracja, windy, pokój telewizyjny, ogród z 2 basenami i brodzikiem (w basenach słodka woda, jeden z basenów ze rozkładanym zadaszeniem), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, niewielki plac zabaw, mini klub, wypożyczalnia samochodów, opieka medyczna (płatna), pralnia (płatna), przechowalnia bagażu. Stanowiska internetowe płatne, Wi-Fi w miejscach ogólnie dostępnych gratis, wi-fi w pokojach za opłatą. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6 EUR/os.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadów. W terminach zawierających się w przedziale 14.06. - 12.09. można dopłacić do All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia (sałatki, kanapki, hot dogi, lody) oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-23:00) w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: korzystanie ze strefy wellness: mały basenik z kaskadą, sauna parowa, łóżka relaksacyjne, jacuzzi, mała siłownia. Masaże dodatkowe płatne. Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Bardzo fajna propozycja dla osób poszukujących hotelu właśnie w Lloret de Mar. Hotel dobrze utrzymany (co roku odnawiane poszczególne strefy hotelu) z sympatyczną atmosferą i dobrym wyżywieniem.


Guitart Monterrey  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten bardzo dobrej klasy hotel,odnowiony w 2009 r., znajduje się w jednej z najbardziej znanych miejscowości Costa Brava - w Lloret de Mar. Położony przy głównej ulicy, imponuje ogromym ogrodem. Do głównej piaszczystej plaży w Lloret ok. 1 km. Hotel zapewnia bezpłatny transfer na plażę Fenals z prywatnym klubem plażowym (plaża długa na 700 m., wyróżniona certyfikatem Błękitnej Flagi). Do centrum kurortu ok. 200 m - szeroki wybór barów, dyskotek, sklepów i restauracji. Do lotniska w Barcelonie ok 95 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 200 pokoi różnego typu. Wszystkie wygodne, klimatyzowane z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), z TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 4 EUR/dzień), minibarem (płatnym) oraz Wi-Fi (gratis). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
- Pokoje comfort - (pow.ok. 27 m2) - bez balkonów, dla max. 2 osób,
- Pokoje superior - (pow.ok. 32 m2) - z balkonami, dla max. 4 osób, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łózka małżenskie, wydzielona optycznie małą część dzienna z sofą,
- Pokoje luxe - (pow.ok. 32 m2) - z balkonami, dla max. 3 osób, wydzielona optycznie małą część dzienna z sofą, pokoje odnowione.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, lobby, room service (płatny), 2 restauracje (bufetowa i a’la carte), 2 bary, taras słoneczny z leżakami i parasolami w ogrodzie, basen, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub, opiekunka (płatna), sale konferencyjne, usługi medyczne (płatne), usługi pralnicze, klub muzyczny, wypożyczalnia samochodów, parking, Bezpłatne Wi-Fi na terenie całego hotelu. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (możliwa opłata). Leżaki i parasole w klubie plażowym dodatkowo płatne ok. 8 EUR/dzień.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do lunchy.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienny i wieczorny program animacyjny (lipiec - sierpień): np. gry i zabawy dla dzieci,, pokazy, muzyka na żywo, koncerty. Bezpłatnie: petanka, siatkówka, zajęcia taneczne, yoga, tai-chi, aqua gym, fitness, bilard. Płatne: Wellness & SPA (konieczna wcześniejsza rezerwacja, powyżej 12 lat, wstęp ok 10 EUR): basen, jacuzzi, strefa saun. Zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne na twarz oraz ciało dodatkowo płatne.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Świetny hotel dla wymagających gości i jak na ***** w przystępnej cenie. Wizytówką hotelu jest restauracja a’la carte Freu uznana za jedną z najlepszych restauracji w Hiszpanii i serwująca kuchnię katalońską w wersji gourmet. Choć hotel znajduje się w centrum znacznie różni się od typowych hoteli w tym kurorcie - duży ogród sprawia, że panuje w nim atmosfera wyciszenia i relaksu. Polecamy!

Inne:
www.guitarthotels.com


Evenia Olympic Park - Zima  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do kompleksu 4 hoteli Evenia Olympic Resort, położony jest na obrzeżach kurortu, w spokojnej części Lloret de Mar. Do piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży ok. 900 m, ok. 500 m. do centrum Lloret - bary, restauracje i sklepy.

Pokoje:
Hotel zapewnia zakwaterowanie w 352 wygodnie urządzonych i klimatyzowanych pokojach 2 - osobowych (możliwość zakwaterowania 2+2), z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 25 EUR/tydzień + depozyt ok. 20 EUR), oraz balkonem (meble balkonowe). Istnieje możliwość wypożyczenia lodówki (ok. 3 EUR/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, lobby, windy, bar, bar przy basenie, snack bar, ogromy ogród tropikalny z 2 basenami (1 ze słodka wodą, 1 ze słoną wodą), brodzikiem dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, dyskoteka, mini klub, parking (płatny), centrum biznesowe, stanowiska internetowe (płatne ok. 4 EUR/godz.), wypożyczalnia samochodów, sklep z pamiątkami. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Część atrakcji hotelowych może być nieczynna poza głównym sezonem (czerwiec - sierpień).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje serwowane w formie bufetu wraz z napojami w restauracji głównej, przekąski w godzinach 10:00- 17:00 i lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10:00 – 24:00 w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Kompleks hotelowy oferuje swoim gościom SPA i Olympic Sport Center Club (dodatkowo płatne): baseny wewnętrzne i zewnętrzne, siłownia, sala do spinningu i aerobicu, sala do squasha, korty tenisowe, jacuzzi, sauna, bicze wodne, masaże i zabiegi na twarz/ciało. Klienci z All Inclusive maja wliczone w cenę korzystanie 1 x dziennie przez 1 godzinę z: siłowni, sauny i jacuzzi oraz kortów do squasha (20 EUR/godz. za kort - konieczna wcześniejsza rezerwacja i w miarę dostępności). Przed hotelem znajduje się publiczny plac zabaw dla dzieci. Ponadto hotel posiada aquapark z basenem, zjeżdżalniami i kaskadami wodnymi – aquapark jest dostępny dla wszystkich gości kompleksu Evenia Olympic Resort.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Fantastyczny kompleks nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale i dla osób lubiących aktywny wypoczynek. Ogromny teren (ok.3 ha), mnogość atrakcji sportowych, duży basen wijący się w ogrodzie to niewątpliwe bonusy tego miejsca.

Inne:
www.eveniahotels.com


Onabrava  zdjecie hotelu
Położenie:
Wybudowany w 2001 roku, nowoczesny i elegancki hotel należący do sieci Aqua Hotels położony jest ok. 150 m. od piaszczysto-żwirowej plaży (najbliższe przejście podziemne znajduje się ok. 250 m. od hotelu), przy nadmorskiej promenadzie i ok. 500 m. od centrum kurortu. W okolicy sklepiki z pamiątkami oraz kafejki. Do stacji kolejki ok. 100 m.

Pokoje:
Hotel posiada 350 pokoi różnej kategorii, rozlokowanych w 2 pięciopiętrowych budynkach:
- Pokoje typu standard - stylowo urządzone, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), klimatyzacją, mini sejfem (dodatkowo płatny ok. 4 EUR/dzień + depozyt 10 EUR), TV-sat, telefonem, mini barem (dodatkowo płatny) oraz balkonem. W pokojach standard istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób, przy czym należy pamiętać, iż w pokoju znajdują się 2 łóżka małżeńskie i nie ma możliwości wstawienia dostawki. Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla infanta (bezpłatnie) oraz lodówki (ok. 2 EUR/dzień).
- Dostępne są również (na potwierdzenie i za dopłatą) pokoje typu superior z wanną z hydromasażem, tarasem i z widokiem na morze, dla mksymalnie 3 osób.
- Pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, 6 wind, lobby z barem, Music Bar, snack bar przy basenie, ogród z tarasem słonecznym i dużym basenem (400 m²) z jacuzzi, brodzik dla dzieci, leżaki przy basenie płatne (ok. 1 EUR/os./dzień), ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR), mini klub, plac zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu, wymiana walut, Wi-fi płatne ok. 8 EUR/dzień; ok. 25 EUR/tydzień, płatne stanowiska internetowe, sala konferencyjna. Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 5 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Za dopłatą proponujemy obiadokolacje (bufet). Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej oraz międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel posiada SPA „AQUA - FIT”: Klienci Rainbow Tours mają wliczony w cenę 1 dzień pobytu w SPA z możliwością bezpłatnego skorzystania z siłowni, basenu krytego, jacuzzi, sauny, łaźni tureckiej. Masaże oraz zabiegi na twarz/ciało za dodatkową opłatą. Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci i dla dorosłych, ponadto stół do ping-ponga, bilard, mini galeria handlowa, salon fryzjerski.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli na wybrzeżu Costa del Maresme/Costa Brava. Urządzone ze smakiem, przestronne wnętrza, wysoki poziom obsługi, różnorodna kuchnia i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne czynią ten hotel idealnym miejscem na wypoczynek. Gorąco polecamy!

Inne:
Uwaga!!! Podatek lokalny wliczony w cenę hotelu bez konieczności dopłaty na miejscu.


Caprici  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel usytuowany na piaszczysto-żwirowej plaży, około 100 m od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 238 nowocześnie i funkcjonalnie urządzonych pokoi z łazienką (możliwość wypożyczenia suszarki do włosów na czas użycia - ilość limitowana), telefonem, TV-sat (depozyt 10 EUR/pobyt), mini-sejfem (płatny ok.20 EUR/tydzień + ok. 10 EUR depozyt), klimatyzacją (sterowana indywidualnie) oraz balkonem lub tarasem. Możliwe zakwaterowanie 2+2, przy czym w pokoju będą tylko 2 łóżka typu queen size.
Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat.
Hotel posiada kilka pokoi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, bar, restauracja, 2 windy, basen i brodzik dla dzieci (słodka woda), ogród palmowy z tarasem słonecznym, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatne), mini-klub dla dzieci, niewielki plac zabaw, bezpłatny parking. płatne Wi-Fi na terenie całego hotelu (ok. 5 EUR/dzień; ok. 15 EUR/tydzień), stanowiska internetowe w lobby (płatne, ok. 3 EUR/30 min.), pralnia (płatna), przechowalnia bagażu. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok 6 EUR/os.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej). Orientacyjne godziny posiłków: śniadania (7:30-10:00), obiadokolacje (13:00-21:00).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjno-rozrywkowy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (konkursy, gry i zabawy, wieczorne pokazy flamenco, mini dyskoteka, muzyka na żywo), fitness (gratis), sauna (dodatkowo płatna-12 EUR/godz. - bez względu na liczbę osób wchodzących), pokój telewizyjny, bilard, salonik gier.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel ****, usytuowany w spokojnym miejscu, a jednocześnie niedaleko centrum miejscowości. Polecamy go szczególnie rodzinom z dziećmi, ze względu na położenie przy plaży oraz różnorodne animacje. Jeden z najlepiej sprzedających się hoteli w naszej ofercie od wielu lat.


Calella Palace - Zima  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel należący do sieci hotelowej H Top położony jest w jednym z najbardziej znanych kurortów na Costa Maresme - Calella. Do najbliższej piaszczysto-żwirowej plaży ok. 450 m (dojście ulicą), do centrum miejscowości z restauracjami, barami i sklepikami ok.300 m. Do przystanku kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną ok. 900 m., do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 339 klimatyzowanych, funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie pokoje 2 - osobowe z możliwością zakwaterowania 4 osób (do dyspozycji 2 łóżka typu queen size, przy czym prosimy pamiętać, iż przy zakwaterowaniu 4 osób w pokoju będą znajdowały się tylko te 2 łóżka), z w pełni wyposażoną łazienką (suszarka do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju TV-sat, telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), sejf (dodatkowo płatny ok. 14 EUR/tydzień + depozyt) oraz balkon.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby z barem, restauracja, snack bar, taras słoneczny z basenem i brodzikiem (w basenach słodka woda), mały kryty basen z podgrzewaną wodą, taras słoneczny przy basenie oraz na dachu, mini klub, sklep z pamiątkami, stanowiska internetowe dodatkowo płatne. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie lunche i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w snack-barze; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych przez hotel barach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatna strefa wellness: jacuzzi, sauna (konieczna rezerwacja), niewielka siłownia, mały basen kryty.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Choć hotel nie należy do najnowszych, to rekompensuje to bardzo atrakcyjna cena. Całkiem duże pokoje oraz formuła all inclusive, to niewątpliwe atuty tego obiektu. Jako bonus lokalizacja w jednym z bardziej klimatycznych kurortów Costa Maresme – wąskie uliczki, skwery i place, dobre restauracje, sklepy oraz bary tworzą miłą kompilację w sam raz na wakacyjny odpoczynek.

Inne:
www.htophotels.com


Florida Park  zdjecie hotelu
Położenie:
Pięciopiętrowy hotel (odnowiony w 2009 roku) położony jest 150 m. od plaży i 500 m. od centrum kurortu. W okolicy bary, restauracje, sklepy z pamiątkami, centrum sportów wodnych, park atrakcji dla dzieci Marineland. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 358 wygodnie urządzonych pokoi, wszystkie z balkonem/tarasem, łazienką (suszarka na wyposażeniu), TV, telefonem, sejfem (dodatkowo płatny ok. 20 Eur/tydzień), klimatyzacją. Hotel posiada również 4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na zamówienie). Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat (ok. 10 Eur/dzień) oraz lodówki (ok. 16 Eur/tydzień + depozyt ok. 6 Eur). Pokoje privilage (od strony morza i basenu) za dopłatą - oprócz gwarantowanego widoku na basen lub morze hotel w tej cenie zapewnia ręczniki basenowe, wifi, wodę mineralną na powitanie i  bezpłatne wejście do strefy wellness podczas całego pobytu( niewielki basen kryty, sauna, bicze wodne, hydromasaże, jacuzzi, fitness).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, przestronne lobby z barem, klimatyzowana restauracja, kawiarnia, pokój telewizyjny, 3 windy panoramiczne, ogród, basen, brodzik dla dzieci, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatne), plac zabaw dla dzieci, płatny parking (10Eur/dzień +depozyt 30 Eur), stanowiska internetowe płatne 2 Eur/godzina, Wi-fi płatne (1h-2 Eur, 4h -4 Eur, 10h-6 Eur), pralnia i prasowanie za opłatą, ręczniki plażowe (5 Eur/pobyt +10 Eur depozytu). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok 5 Eur/osoba. Uwaga: przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Za dopłatą możliwość wykupienia

All inclusive.Program sportowy i animacyjny, SPA:
Goście hotelowi mogą korzystać (odpłatnie - ok. 10 Eur/dzień) ze strefy wellness: niewielki basen kryty, sauna, bicze wodne, hydromasaże, jacuzzi, fitness. Ponadto stół do ping ponga (3 Eur/godz.), bilard, pokój gier, boisko do piłki nożnej (9,5 Eur/godz). Hotel prowadzi również dzienne animacje dla dzieci i dorosłych m.in. konkursy, flamenco, wieczorne pokazy.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Florida Park to hotel ze świetnym zapleczem rekreacyjnym i wysokiej klasy serwisem. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się obiektów w naszej ofercie. Polecany zarówno parom, jak i rodzinom.


Oasis Park & Spa  zdjecie hotelu
Położenie:

W najbardziej rozrywkowym kurorcie Costa Brava, w jego wypoczynkowej części Fenals, ok. 350 m. od piaszczystej, zatokowej plaży. Do centrum Lloret de Mar ok. 800 m. W pobliżu hotelu kilka barów, restauracji i market. W centrum kurortu szeroki wybór barów, dyskotek i sklepów. Do lotniska w Barcelonie ok. 90 km.Pokoje:

Hotel dysponuje 428 pokojami rozlokowanymi w 6 piętrowym budynku. Pokoje standardowe dla maksymalnie 4 osób (w układzie 2+2), nie najnowsze ale wygodne,  klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), telefonem, TVsat, sejfem (ok. 22 Eur/tydzień + 10 Euro depozyt), lodówką (płatna, ilość limitowana, ok. 4 Eur/dzień) oraz balkonem (meble balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, kafeteria, restauracja, windy, pokój telewizyjny,  ogród z 2 basenami  i brodzikiem  (w basenach słodka woda, jeden z basenów ze rozkładanym zadaszeniem), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, niewielki plac zabaw, mini klub, wypożyczalnia samochodów, opieka medyczna (płatna), pralnia (płatna), przechowalnia bagażu. Stanowiska internetowe płatne, wifi w miejscach ogólnie dostępnych gratis, wifi w pokojach za opłatą. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 Eur). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6 Eur/os.Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadów. W terminach zawierających się w przedziale od 14.06 do 12.09 można dopłacić do All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia (sałatki, kanapki, hot dogi, lody) oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 10:00-23:00 w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatne: korzystanie ze strefy wellness: mały basenik z kaskadą, sauna parowa, łóżka relaksacyjne, jacuzzi, mała siłownia. Masaże dodatkowe płatne. Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****


Naszym zdaniem:

Bardzo fajna propozycja dla osób poszukujących hotelu właśnie w Lloret de Mar. Hotel dobrze utrzymany (co roku odnawiane poszczególne strefy hotelu) z sympatyczną atmosferą i dobrym wyżywieniem.
Onabrava  zdjecie hotelu
Położenie:
Wybudowany w 2001 r., nowoczesny i elegancki hotel należący do sieci Aqua Hotels położony jest ok. 150 m od piaszczysto-żwirowej plaży (najbliższe przejście podziemne znajduje się ok. 250 m od hotelu), przy nadmorskiej promenadzie i ok. 500 m od centrum kurortu. W okolicy sklepiki z pamiątkami oraz kafejki. Do stacji kolejki ok. 100 m.

Pokoje:
Hotel posiada 350 pokoi różnej kategorii, rozlokowanych w 2 5-piętrowych budynkach:
- Pokoje typu standard - stylowo urządzone, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), klimatyzacją, mini sejfem (dodatkowo płatny ok. 4 EUR/dzień + depozyt 10 EUR), TV-sat, telefonem, mini barem (dodatkowo płatny) oraz balkonem. W pokojach standard istnieje możliwość zakwaterowania 4 osób, przy czym należy pamiętać, iż w pokoju znajdują się 2 łóżka małżeńskie i nie ma możliwości wstawienia dostawki.
Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla infanta (bezpłatnie) oraz lodówki (ok. 2 EUR/dzień). 
-  Pokoje typu superior  - z wanną z hydromasażem, tarasem i z widokiem na morze, dla max. 3 osób (dostępne na potwierdzenie i za dopłatą). 
Pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja, 6 wind, lobby z barem, Music Bar, snack bar przy basenie, ogród z tarasem słonecznym i dużym basenem (pow. ok. 400 m²) z jacuzzi, brodzik dla dzieci, leżaki przy basenie płatne (ok. 1 EUR/os./dzień), ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR), mini klub, plac zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu, wymiana walut, Wi-Fi płatne ok. 8 EUR/dzień; ok. 25 EUR/tydzień, płatne stanowiska internetowe, sala konferencyjna. Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 5 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu. Za dopłatą proponujemy obiadokolacje (bufet). Hotel serwuje dania kuchni hiszpańskiej oraz międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel posiada SPA „AQUA - FIT”: Klienci Rainbow Tours mają wliczony w cenę 1 dzień pobytu w SPA z możliwością bezpłatnego skorzystania z siłowni, basenu krytego, jacuzzi, sauny, łaźni tureckiej. Masaże oraz zabiegi na twarz/ciało za dodatkową opłatą. Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci i dla dorosłych, ponadto stół do ping-ponga, bilard, mini galeria handlowa, salon fryzjerski.

Kategoria lokalna:
****superior

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli na wybrzeżu Costa del Maresme/Costa Brava. Urządzone ze smakiem, przestronne wnętrza, wysoki poziom obsługi, różnorodna kuchnia i bogate zaplecze sportowo-rekreacyjne czynią ten hotel idealnym miejscem na wypoczynek. Gorąco polecamy!


Mediterranean Sand  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten całkowicie odnowiony w 2012 r., położony w jednej z największych miejscowości wybrzeża Costa Brava - Lloret de Mar, zaledwie 100 m od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego). Przy promenadzie oraz w centrum kurortu (kilka minut spacerem) restauracje, kafeterie i sklepy. Do lotniska w Barcelonie ok 90 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 108 przestronnymi i nowocześnie urządzonymi pokojami 2 - osobowymi rozlokowanymi na 6 piętrach, z możliwością zakwaterowania max. 4 osób (tylko w układzie 2+2). Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV-sat, telefon, sejf (płatny dodatkowo ok 20 EUR/tydzień + 10 EUR depozytu), bezpłatne Wi-Fi w lobby i pokojach, mini-bar (płatny dodatkowo), w pełni wyposażoną łazienkę (suszarka do włosów), balkon lub taras (meble balkonowe).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - płatne dodatkowo (7 EUR/doba).
Hotel akceptuje małe zwierzęta do 5 kg (dodatkowo płatne, na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, snack bar/kafeteria, restauracja główna, niewielki taras słoneczny z leżakami i basenem (słodka woda), brodzik dla dzieci, kantor wymiany walut, przechowalnia bagażu, Wi-Fi w lobby - gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (ok.10 EUR/depozyt). W hotelu istnieje możliwość wypożyczenia składanego leżaka i parasola plażowego - ilość limitowana (bezpłatnie, konieczny jedynie depozyt ok. 10 EUR). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunch i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w restauracji głównej z winem i wodą do posiłków; przekąski w snack-barze (kanapki, hamburgery, hot-dogi, pizza, frytki, zupy, pasta, sałatki); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych przez hotel barach (11:00-23:30).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W hotelu sala telewizyjna i czytelnia, za dopłatą możliwość skorzystania z masażu, płatne: gry video i tenis stołowy, możliwość wypożyczenia samochodu. Na plaży możliwość korzystania ze sportów wodnych (za opłatą).

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Niewielki hotel ****, który polecamy głównie parom i grupom znajomych.


Golden Bahia de Tossa - Zima  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel znajduje się w jednej z najpiękniejszych miejscowości Costa Brava - Tossa de Mar. Wybudowany w 2003 roku, położony jest ok. 800 m. od piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży i ok. 300 m. od centrum miejscowości. Do przystanku autobusowego jest ok. 200 m, do lotniska w Barcelonie ok. 110 km.

Pokoje:
Hotel posiada 380 elegancko i wygodnie urządzonych pokoi z łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, telefonem, czajnikiem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 2 EUR/dzień), balkonem lub tarasem (meble balkonowe).
- W pokojach typu standard - możliwe zakwaterowanie 4 osób (w układzie 2+2, przy czym w pokoju będą znajdowały się tylko 2 łóżka małżeńskie). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatnie. 
- W  pokojach rodzinnych - możliwe zakwaterowanie nawet do 5 osób (sypialnia z 2 łóżkami małżeńskimi, pokój dzienny z rozkładana sofą) - dostępność na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja, restauracja a la carte, bar w lobby, bar przy basenie, winda, 4 baseny ze słodką wodą (basen główny, brodzik dla dzieci, basen sportowy, basen kryty), 2 jacuzzi, taras słoneczny w ogrodzie, leżaki i parasole przy basenach, sala konferencyjna, sklep z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów, parking (płatny), Wi-Fi bezpłatne w pomieszczeniach ogólnodostępnych, płatne stanowiska internetowe, przechowalnia bagażu. Hotel posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (depozyt ok. 10 EUR).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadów.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: fitness, tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka, plac zabaw dla dzieci. Za opłatą: SPA - masaże, zabiegi na twarz i ciało, sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, basen z podgrzewaną wodą, siłownia, mini golf. Na najwyższym piętrze jacuzzi ze strefą dla nudystów.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli w Tossa de Mar, idealny dla rodzin z dziećmi, a także par chcących spędzić wakacje w najbardziej romantycznym kurorcie wybrzeża.

Inne:
www.goldenhotels.com


Aqua Hotel Aquamarina & SPA  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony przy głównej promenadzie w Santa Susanna na której znajdują się liczne sklepy, kawiarnie, bary, restauracje. Do piaszczystej plaży ok 150 m. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do stacji kolejowej ok. 300 m. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 546 pokoi różnego typu rozlokowanych w pięciopiętrowym budynku. Wszystkie wygodne, klimatyzowane z łazienką (suszarka do włosów), z TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 18 EUR/tydzień + 10 EUR depozytu), minibarem (płatnym) oraz Wi-Fi (gratis), tarasem lub balkonem (meble balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
- Pokoje standardowe (pow. ok. 23 m2) - dla max. 4 osób, przy czym w pokoju będą się znajdowały 2 łóżka (jedno małżeńskie o wymiarach 1,4 m x 2 m i jedno pojedyncze 0,9 m x 2 m). Nie ma możliwości wstawienia dodatkowych łóżek. Wi-Fi płatne ok. 4 EUR/dzień.
- Pokoje rodzinne (pow. ok. 35 m2) - dla min. 3 osób i max. 4 osób, składają się z 2 sypialni oddzielonych suwanymi drzwiami i 1 łazienki.
- Pokoje premium (pow. ok. 23 m2) - dla max. 3 osób (jedno małżeńskie o wymiarach 1,4 m x 2 m i jedno pojedyncze 0,9 m x 2 m). Dodatkowo: gwarantowany widok na morze lub basen, Wi-Fi gratis, ręczniki basenowe gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja bufetowa, bary, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub, plac zabaw dla dzieci, opiekunka dla dzieci (płatna), kino, pralnia (płatna), usługi medyczne (płatne), sale konferencyjne, sklep z pamiątkami, wypożyczalnia samochodów, parking. Wi-Fi w pomieszczeniach ogólnodostępnych gratis,w pokojach standard ok. 12 EUR/tydzień, kącik internetowy płatny ok.1 EUR/10 min. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt 10 EUR + 1 EUR za wymianę). Na plaży leżaki i parasole płatne ok 5 EUR/os.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Lunche za dodatkową opłatą.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Wieczorne pokazy, występy, muzyka na żywo. Dodatkowo płatne: boisko multisportowe, kort tenisowy (naprzeciwko hotelu), tenis stołowy, pokój gier. Strefa wellness płatna dodatkowo (ok. 6 EUR/os.): kryty basen, jacuzzi, 2 łóżka wodne, sauna, łaźnia parowa, hydromasaże, siłownia. Zabiegi lecznicze i relaksacyjne na twarz i ciało w hotelowym Spa płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Świetne **** z bogatym zapleczem rekreacyjnym, wygodnymi pokojami i dobrym serwisem. Idealne miejsce zarówno dla gości ceniących sobie wypoczynek w hotelu jak i poza nim. Dookoła liczne knajpki, tawerny oraz bogate życie nocne. Dodatkowo świetne położenie niedaleko plaży i kolejki, a to umożliwia łatwe i przyjemne podróżowanie po wybrzeżu i odkrywanie jego najpiękniejszych zakątków na własną rękę.

Inne:
www.aquahotel.com


Golden Bahia de Tossa  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel znajduje się w jednej z najpiękniejszych miejscowości Costa Brava - Tossa de Mar. Wybudowany w 2003 roku, położony jest ok. 800 m. od piaszczysto-żwirowej, zatokowej plaży, do której kursuje mini-kolejka (co pół godziny - koszt biletu w obie strony ok. 5 Eur)  i ok. 300 m. od centrum miejscowości (szeroki wybór barów restauracyjek i sklepów). Do przystanku autobusowego jest ok. 200 m, do lotniska w Barcelonie ok. 110 km.

Pokoje:
380 elegancko i wygodnie urządzonych pokoi z łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, telefonem, czajnikiem, TV-sat, sejfem (płatny ok. 2 Eur/dzień), balkonem lub tarasem (meble balkonowe). W pokojach typu standard możliwe zakwaterowanie 4 osób (w układzie 2+2, przy czym w pokoju będą znajdowały się tylko 2 łóżka małżeńskie). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatnie. Hotel posiada pokoje rodzinne nawet do 5 osób (sypialnia z 2 łóżkami małżeńskimi, pokój dzienny z rozkładana sofą) - dostępność na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja, restauracja a la carte, bar w lobby, bar przy basenie, winda, 4 baseny ze słodką wodą (basen główny, brodzik dla dzieci, basen sportowy, basen kryty), 2 jacuzzi, taras słoneczny w ogrodzie, leżaki i parasole przy basenach, sala konferencyjna, sklep z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów, parking (płatny), Wi-fi bezpłatne w pomieszczeniach ogólnodostępnych, płatne stanowiska internetowe, przechowalnia bagażu. Hotel posiada udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (depozyt ok. 10 Eur). Na plaży płatne leżaki i parasole - ok. 8 Eur/os/dzień.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski i lokalne napoje bezalkoholowe i alkoholowe w godzinach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: fitness, tenis stołowy, piłka nożna, siatkówka, plac zabaw dla dzieci, mini klub (zajęcia i gry dla dzieci, pokazy klaunów, dyskoteka dla dzieci). Za opłatą: SPA - masaże, zabiegi na twarz i ciało, sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, basen z podgrzewaną wodą, siłownia, mini golf. Na najwyższym piętrze jacuzzi ze strefą dla nudystów. Hotel zapewnia bogaty program animacyjny, pokazy flamenco, muzyka na żywo, dyskoteki.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Jeden z najlepszych hoteli w Tossa de Mar, idealny dla rodzin z dziećmi, a także par chcących spędzić wakacje w najbardziej romantycznym kurorcie wybrzeża.


Calella Palace  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel należący do sieci hotelowej H Top położony jest w jednym z najbardziej znanych kurortów na Costa Maresme - Calella. Do najbliższej piaszczysto-żwirowej plaży ok. 450 metrów (dojście ulicą), do centrum miejscowości z restauracjami, barami i sklepikami ok.300 metrów. Do przystanku kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną ok. 900 m., do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 339 klimatyzowanych, funkcjonalnie urządzonych pokoi. Wszystkie pokoje 2-osobowe z możliwością zakwaterowania 4 osób (do dyspozycji 2 łóżka typu queen size, przy czym prosimy pamiętać iż przy zakwaterowaniu 4 osób w pokoju będą znajdowały się tylko te 2 łóżka), z w pełni wyposażoną łazienką (suszarka do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju TV-sat, telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), sejf (dodatkowo płatny ok. 14 Eur/tydzień + depozyt) oraz balkon.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby z barem, restauracja, snack bar, taras słoneczny z basenem i brodzikiem (w basenach słodka woda), mały kryty basen z podgrzewaną wodą, taras słoneczny przy basenie oraz na dachu, mini klub, sklep z pamiątkami, stanowiska internetowe dodatkowo płatne. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6-7 Eur/os.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie lunche i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w snack-barze; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych przez hotel barach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dorosłych i dzieci: zajęcia sportowe, pokazy artystyczne –flamenco, muzyka na żywo. Bezpłatna strefa wellness: jacuzzi, sauna (konieczna rezerwacja), niewielka siłownia, mały basen kryty.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Choć hotel nie należy do najnowszych, to rekompensuje to bardzo atrakcyjna cena. Całkiem duże pokoje oraz formuła all inclusive to niewątpliwe atutu tego obiektu. Jako bonus lokalizacja w jednym z bardziej klimatycznych kurortów Costa Maresme – wąskie uliczki, skwery i place, dobre restauracje, sklepy oraz bary tworzą miłą kompilację w sam raz na wakacyjny odpoczynek. Do tego Calella uznawana jest za drugi (po Lloret de Mar) kurort, w którym bawi się młodzież.

Inne:
www.htophotels.com


Calella Palace  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel należący do sieci hotelowej H Top położony jest w jednym z najbardziej znanych kurortów na Costa Maresme - Calella. Do najbliższej piaszczysto-żwirowej plaży ok. 450 m (dojście ulicą), do centrum miejscowości z restauracjami, barami i sklepikami ok.300 m. Do przystanku kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną ok. 900 m, do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 339 klimatyzowanych, funkcjonalnie urządzonych pokoi (pow. ok 20 m2). Wszystkie pokoje 2 -osobowe z możliwością  zakwaterowania 4 osób (do dyspozycji 2 łóżka typu queen size, przy czym przy zakwaterowaniu 4 osób w pokoju będą znajdowały się tylko te 2 łóżka), z w pełni wyposażoną łazienką (suszarka do włosów). Dodatkowo w każdym pokoju: TV-sat, telefon, klimatyzacja (sterowana indywidualnie), Wi- Fi (płatne ok 5 EUR/dzień, 20 EUR/ tydzień), sejf (dodatkowo płatny ok. 20 EUR/tydzień + depozyt ok 10 EUR) oraz balkon.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych ( na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, lobby z barem, restauracja, snack bar, taras słoneczny z basenem i brodzikiem (w basenach słodka woda), mały kryty basen z podgrzewaną wodą, taras słoneczny przy basenie oraz na dachu, mini klub, sklep z pamiątkami, stanowiska internetowe (dodatkowo płatne ok 4 EUR/godz). Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6-7 EUR/os.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania ( 8:00-10:00), lunch (13:0-14:30) i obiadokolacje ( 19:00-21:00) serwowane w formie bufetu w restauracji głównej; przekąski w snack-barze; napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych przez hotel barach. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin serwowania posiłków.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dorosłych i dzieci: zajęcia sportowe, pokazy artystyczne - flamenco, muzyka na żywo, tenis stołowy, bilard (możliwa opłata). Bezpłatna strefa wellness: jacuzzi, sauna (konieczna rezerwacja), niewielka siłownia, mały basen kryty.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Choć hotel nie należy do najnowszych, ale rekompensuje to bardzo atrakcyjna cena. Całkiem duże pokoje oraz formuła all inclusive, to niewątpliwe atutu tego obiektu. Jako bonus lokalizacja w jednym z bardziej klimatycznych kurortów Costa Maresme - wąskie uliczki, skwery i place, dobre restauracje, sklepy oraz bary tworzą miłą kompilację w sam raz na wakacyjny odpoczynek. Do tego Calella uznawana jest za drugi po Lloret de Mar kurort, w którym bawi się młodzież.


Caprici  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel usytuowany na piaszczysto-żwirowej plaży, około 100 metrów od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Tuż przy hotelu znajduje się przystanek kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok. 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 238 nowocześnie i funkcjonalnie urządzonych pokoi z łazienką (możliwość wypożyczenia suszarki do włosów na czas użycia - ilość limitowana), telefonem, TV-sat (depozyt 10 Eur/pobyt), mini-sejfem (płatny ok.20 Eur/tydzień + ok. 10 Eur depozyt), klimatyzacją (sterowana indywidualnie) oraz balkonem lub tarasem. Możliwe zakwaterowanie 2+2, przy czym należy pamiętać iż w pokoju będą tylko 2 łóżka typu queen size. Istnieje możliwość bezpłatnego wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat. Hotel posiada kilka pokoi z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, bar, restauracja, 2 windy, basen i brodzik dla dzieci (słodka woda), ogród palmowy z tarasem słonecznym, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatne), mini-klub dla dzieci, niewielki plac zabaw, bezpłatny parking. płatne WiFi na terenie całego hotelu (ok. 5 Eur/dzień; ok. 15 Eur/6 dni), stanowiska internetowe w lobby (płatne, ok. 3 Eur/30 min), pralnia (płatna), przechowalnia bagażu. Hotel nie zapewnia ręczników plażowych. Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok 5 Eur/osoba.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie / zakresie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej). Orientacyjne godziny posiłków: śniadania od 7:30 do 10:00, obiadokolacje od 13:00 do 21:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjno-rozrywkowy zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych (konkursy, gry i zabawy, wieczorne pokazy flamenco, mini dyskoteka, muzyka na żywo), fitness (gratis), sauna (dodatkowo płatna-12 Eur/godz. - bez względu na liczbę osób wchodzących), pokój telewizyjny, bilard, salonik gier.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel ****, usytuowany w spokojnym miejscu, a jednocześnie niedaleko centrum miejscowości. Polecamy go szczególnie rodzinom z dziećmi, ze względu na położenie przy plaży oraz różnorodne animacje. Jeden z najlepiej sprzedających się hoteli w naszej ofercie od wielu lat.


Mediterranean Sand  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten całkowicie odnowiony  w 2012 roku, położony w jednej z największych miejscowości wybrzeża Costa Brava - Lloret de Mar, zaledwie 100 m. od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego). Przy promenadzie oraz w centrum kurortu (kilka minut spacerem) restauracje, kafeterie i sklepy.   Do lotniska w Barcelonie ok 90 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 108 przestronnymi i nowocześnie urządzonymi pokojami dwuosobowymi rozlokowanymi na sześciu piętrach, z możliwością zakwaterowania maksymalnie 4 osób (tylko w układzie 2+2). Wszystkie pokoje wyposażone są w klimatyzację, TVsat, telefon, sejf (płatny dodatkowo), bezpłatne wi-fi w lobby, mini-bar (płatny dodatkowo), w pełni wyposażoną łazienkę (suszarka do włosów), balkon lub taras (meble balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat -płatne dodatkowo  (7 Eur/noc).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, snack bar/ kafeteria, restauracja główna, niewielki taras słoneczny z leżakami i basenem (słodka woda), brodzik dla dzieci, kantor wymiany walut, przechowalnia bagażu, Wi-fi w lobby – gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (ok.10 Eur/depozyt). W hotelu istnieje możliwość wypożyczenia (gratis, konieczny tylko depozyt ok. 10 Eur) składanego leżaka i parasola plażowego – ilość limitowana. Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6 Eur/osoba/dzień. Hotel akceptuje małe zwierzęta do 5 kg ( dodatkowo płatne, na potwierdzenie).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadanie, lunche i obiadokolacje serwowane w formie bufetu w restauracji głównej z winem i wodą do posiłków; przekąski w snack-barze (kanapki, hamburgery, hot-dogi, pizza, frytki, zupy, pasta, sałatki); napoje bezalkoholowe i lokalne napoje alkoholowe w wyznaczonych przez hotel barach w godzinach od 11:00 do 23:30.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W hotelu sala telewizyjna i czytelnia, za dopłatą możliwość skorzystania z masażu, płatne: gry video i tenis stołowy, możliwość wypożyczenia samochodu. Na plaży możliwość korzystania ze sportów wodnych (za opłatą).

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Niewielki hotel 4*, który polecamy głównie parom i grupom znajomych.
Fergus Style Plaza Paris SPA  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten odnowiony w 2010 r. hotel położony jest w centrum turystycznej miejscowości Lloret de Mar. W okolicy szeroki wybór barów, dyskotek, sklepów i restauracji. Do głównej piaszczystej plaży Lloret ok. 300 m. Do lotniska w Barcelonie ok 95 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 159 wygodnie urządzonych pokoi różnego typu rozlokowanych w 5 - piętrowym budynku. Wszystkie pokoje klimatyzowane, wygodnie urządzone w śródziemnomorskim stylu, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, telefonem, minibarem (płatny), sejfem (ok. 20 EUR/tydzień.), lodówką oraz z niewielkim balkonem (meble balkonowe). Wi-Fi w pokojach bezpłatne. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). W hotelu znajdują się pokoje dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie).
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 20 m2) - max. dla 3 osób.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, winda, room service (płatny), restauracja, bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), mini klub, plac zabaw, opiekunka dla dzieci (płatna), sale konferencyjne, usługi pralnicze (płatne), wypożyczalnia samochodów. Na terenie całego obiektu wifi bezpłatne. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (możliwa opłata). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 6 EUR/dzień.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Za dopłatą możliwość wykupienia All Inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia oraz lokalne napoje alkoholowe (domowe wino, sangria, piwo itp.) i bezalkoholowe (woda mineralna, koktajle, soki, kawa, herbata) serwowane w barze w godzinach 11:00-23:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dorosłych i dzieci, np. gry, konkursy, wieczorne show. Bezpłatne: siłownia Płatne: bilard, wellness & SPA.

Kategoria lokalna:
****SUP

Naszym zdaniem:
Fajne miejsce na wakacje z rodziną, w gronie znajomych oraz we dwoje. Zadbane wnętrza, przytulne pokoje oraz smaczne wyżywienie to niewątpliwe atuty tego hotelu. Hotel położony na tyle blisko centrum Lloret (także rozrywkowego), że osoby szukające bogatego nocnego życia znajdą szereg wieczornych atrakcji.

Inne:
www.fergushotels.com


Fergus Mar Mediterrania  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten nowoczesny i elegancko urządzony  hotel należący do sieci hotelowej Fergus, położony jest przy piaszczysto-żwirowej plaży, ok. 100 m. od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Do stacji kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną ok. 600m.  Do lotniska w Barcelonie ok. 75 km.

Pokoje:
Hotel posiada 95 nowoczesnych i komfortowo wyposażonych pokoi 2 osobowych oraz 6 pokoi typu Junior Suite, 20 pokoi 1-osobowych i 4 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Pokoje 2 os – nowoczesne i komfortowo urządzone, z możliwością 1 dostawki, z w pełni wyposażoną łazienką (suszarka do włosów, balkon, indywidualnie sterowana klimatyzacja, telefon, lodówka (gratis), minibar (płatny dodatkowo) , Wi-fi (gratis), TVsat, płatny sejf. Pokoje położone na parterze zamiast balkonów mają tarasy z bezpośrednim wyjściem na taras słoneczny.Do dyspozycji gości:
Nowocześnie urządzone lobby z recepcją, windy, restauracja, kawiarnia, bar na plaży przed hotelem, kryty basen z jacuzzi, siłownia, niewielki basen (słodka woda) na tarasie słonecznym, leżaki i parasole przy basenie (gratis), przechowalnia bagażu, bezpłatny internet bezprzewodowy, na plaży leżaki płatne dodatkowo 3 Euro (dla Klientów w Junior Suite – gratis).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu.  Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji a’la carte.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia program animacyjny dla dorosłych – animacje odbywają się przy barze na plaży. 

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****Superior

Naszym zdaniem:
Niewątpliwie jeden z najnowocześniejszych hoteli w Santa Susana, świetna oferta dla par oraz osób poszukujących hotelu bardzo dobrej klasy. Dodatkowy plus za położenie bezpośrednio na plaży.

 
Florida Park  zdjecie hotelu
Położenie:
Pięciopiętrowy hotel (odnowiony w 2009 r.) położony jest ok. 150 m od plaży i ok. 500 m od centrum kurortu. W okolicy bary, restauracje, sklepy z pamiątkami, centrum sportów wodnych, park atrakcji dla dzieci Marineland. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 358 wygodnie urządzonych pokoi, wszystkie z balkonem/tarasem, łazienką (suszarka na wyposażeniu), TV, telefonem, sejfem (dodatkowo płatny ok. 20 EUR/tydzień), klimatyzacją.
Hotel posiada również 4 pokoje przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na zamówienie).
Istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat (ok. 10 EUR/dzień) oraz lodówki (ok. 16 EUR/tydzień + depozyt ok. 6 EUR).
- Pokoje privilage - (od strony morza i basenu) za dopłatą - oprócz gwarantowanego widoku na basen lub morze hotel w tej cenie zapewnia ręczniki basenowe ( konieczny depozyt ok 10 EUR), Wi-Fi, wodę mineralną na powitanie i bezpłatne wejście do strefy wellness podczas całego pobytu (niewielki basen kryty, sauna, bicze wodne, hydromasaże, jacuzzi, fitness).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, przestronne lobby z barem, klimatyzowana restauracja, kawiarnia, pokój telewizyjny, 3 windy panoramiczne, ogród, basen, brodzik dla dzieci, leżaki i parasole przy basenie (bezpłatne), plac zabaw dla dzieci, płatny parking (10 EUR/dzień + depozyt 30 EUR), stanowiska internetowe płatne 2 EUR/godz., Wi-Fi płatne (ok. 2 EUR/godz., ok 5 EUR/dzień), pralnia i prasowanie za opłatą, ręczniki plażowe (5 EUR/pobyt +10 EUR depozytu). Na plaży dostępne leżaki i parasole w cenie ok. 5 EUR/os.
Uwaga! Przed i po sezonie część atrakcji hotelowych może być niedostępna lub czynna w ograniczonym czasie/zakresie.

Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

Za dopłatą możliwość wykupienia All inclusive oraz All inclusive light, w którego skład wchodzą napoje podczas posiłków oraz w longue bar i barze na tarasie w godzinach 18:00 – 22:00. W ofercie dla Gości wybrane napoje alkoholowe i bezalkoholowe, soki, wina i oraz lody dla najmłodszych.Program sportowy i animacyjny, SPA:
Goście hotelowi mogą korzystać (odpłatnie - ok. 10 EUR/dzień) ze strefy wellness: niewielki basen kryty, sauna, bicze wodne, hydromasaże, jacuzzi, fitness. Ponadto stół do ping ponga (3 EUR/godz.), bilard, pokój gier, boisko do piłki nożnej (9,5 EUR/godz.). Hotel prowadzi również dzienne animacje dla dzieci i dorosłych m.in. konkursy, flamenco, wieczorne pokazy.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Florida Park to hotel ze dobrym zapleczem rekreacyjnym i wysokiej klasy serwisem. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się obiektów w naszej ofercie. Polecany zarówno parom, jak i rodzinom.


Bella Playa  zdjecie hotelu
Położenie:
Odnowiony w 2007 r., położony ok 250 m od szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży oraz ok. 300 m od centrum turystycznego Malgrat de Mar. Hotel od plaży oddziela promenada (dopuszczona do ruchu kołowego) oraz kolejka łącząca wybrzeże z Barceloną. Do lotniska w Barcelonie ok 80 km. Niedaleko, ok. 2 km, w miasteczku Palafolls znajduje się Marineland - duży park wodny, morskie zoo oraz delfinarium.

Pokoje:
Hotel dysponuje ponad 250 pokojami o różnej kategorii. Pokoje typu standard (możliwość max. 1 dostawki) posiadają telefon, TV-sat, klimatyzację, sejf (dodatkowo płatny ok 18 EUR/tydzień + depozyt 10 EUR), balkon, łazienkę (możliwość wypożyczenia suszarki do włosów). Możliwość wypożyczenia lodówki (4 EUR/dzień).
Możliwe jest również zakwaterowanie 4 - 5 osób w tzw. pokojach rodzinnych (2 pokoje łączone drzwiami) - cena oraz dostępność pokoi na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne. 
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, bar, bar z przekąskami restauracja, snack bar/ kafeteria, bilard (na monety), ogród z basenem, brodzik dla dzieci, bezpłatny basen kryty, ogród z tarasem słonecznym oraz leżakami i parasolami (leżaki przy basenie bezpłatne, materace płatne ok. 1 EUR/dzień), niewielki basen kryty (możliwa opłata), plac zabaw dla dzieci, mini klub, Wi-Fi w ogólnodostępnych pomieszczeniach (dodatkowo płatne ok. 4 EUR/dzień; ok. 20 EUR/tydzień ), pralnia (płatna), przechowalnia bagażu, ręczniki basenowe dostępne za opłatą (1 EUR/dzień + 10 EUR depozyt). Na plaży leżaki i parasole w cenie ok 5 EUR/os.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu, za dopłatą możliwe obiadokolacje (bufet, dania kuchni hiszpańskiej i międzynarodowej).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych, wieczorami pokazy flamenco lub muzyka na żywo. Możliwość wypożyczenia rowerów - ok. 5 EUR/pół dnia.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel *** należący do znanej sieci hotelowej Aqua gwarantującej dobry serwis oraz świetne wyżywienie dostępne w atrakcyjnej cenie. Polecamy zarówno rodzinom z dziećmi jak i osobom szukającym rozrywek (blisko centrum kurortu).


Fergus Mar Mediterrania  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel dla osób powyżej 16 roku życia. Ten nowoczesny i elegancko urządzony hotel należący do sieci hotelowej Fergus, położony jest przy piaszczysto-żwirowej plaży, ok. 100 m od promenady nadmorskiej z licznymi sklepikami, kafejkami i restauracjami. Do centrum Santa Susanna ok. 500 m. Do stacji kolejki łączącej wybrzeże z Barceloną ok. 600 m. Do lotniska w Barcelonie ok. 75 km.

Pokoje:

Hotel posiada:
- 95 pokoi 2 - osobowych - nowoczesne i komfortowo urządzone, z możliwością 1 dostawki, z w pełni wyposażoną łazienką (suszarka do włosów, balkon, indywidualnie sterowana klimatyzacja, telefon, lodówka (gratis), minibar (płatny dodatkowo), Wi-Fi (gratis), TV-sat, płatny sejf. Pokoje położone na parterze zamiast balkonów mają tarasy z bezpośrednim wyjściem na taras słoneczny.
- 6 pokoi typu Junior Suite,
- 20 pokoi 1- osobowych.
W swojej ofercie hotel posaida również 4 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Wszystkie pokoje posiadają boczny widok na morze, natomiast widok z pokoi w południowej części hotelu jest pełniejszy. Wybór pokoi w południowej części hotelu jest możliwy za dopłatą. Do dyspozycji gości:
Nowocześnie urządzone lobby z recepcją, windy, restauracja, kawiarnia, bar na plaży przed hotelem, kryty basen z jacuzzi, sauną, siłownia, niewielki basen (słodka woda) na tarasie słonecznym, leżaki i parasole przy basenie (gratis), ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR), przechowalnia bagażu, bezpłatny internet bezprzewodowy, na plaży leżaki płatne dodatkowo 3 EUR (dla Klientów w Junior Suite - gratis).

Wyżywienie:

Śniadania, obiady, kolacje w formie. Ciepłe i zimne przekąski w przerwach pomiędzy głównymi posiłkami. Drinki w godzinach 11:00 – 23:00 (lokalne wina, sangria, napoje bezalkoholowe, piwa, lokalne alkohole, koktajle dnia proponowane przez hotel, woda mineralna, standardowa kawa, herbata. Alkohole markowe za dodatkową opłatą. Klient otrzymuje opaskę all-inclusive, którą musi nosić podczas całego pobytu (możliwy depozyt za opaskę w wysokości około 10 euro, zwracany w dniu wykwaterowania). All inclusive nie działa w barach na plaży, tylko w głównym barze hotelowym. All inclusive w dniu wylotu kończy się o godzinie 11:00.Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia program animacyjny dla dorosłych - animacje odbywają się przy barze na plaży.

Kategoria lokalna:
****Superior

Naszym zdaniem:
Niewątpliwie jeden z najnowocześniejszych hoteli w Santa Susana, świetna oferta dla par oraz osób poszukujących hotelu bardzo dobrej klasy. Dodatkowy plus za położenie bezpośrednio na plaży.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.3 | Pilot: 5.2 | Transport: 5.7 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 5.0 | Intensywność programu: 4.9 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
11 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dzidka, Wrocław
46-55 lat | z rodziną 
wspomnienia na gorąco

Witam.Dzisiaj zakończyłam objazd i teraz siedzę w hotelu na pobycie. Bardzo serdecznie pozdrawiam całą grupę,która pięknie harmonizowała i współgrała z podziwianym otoczeniem za oknami autokarów prowadzonych przez doskonałych kierowców.Pozdrawiam również naszą fantastyczną Magdę(pilota),której pragnę bardzo podziękować za zaangażowanie w odzyskaniu pozostawionej rzeczy w hotelu,za profesjonalizm i poczucie humoru,który niezaprzeczalnie wpłynął na kapitalną atmosferę podczas zwiedzania przepięknych i malowniczych miejsc zaproponowanych przez wasze biuro.Całą wyprawę uważam za udaną i polecam wycieczkę po cudownej Katalonii i nie tylko. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): KL
46-55 lat | z rodziną 
Katalonia 2014

Wycieczka godna polecenia - niby objazd, ale nie do końca. Pięć "środkowych" dób w tym samym hotelu, bez codziennego pakowania walizki to dla mnie wygodne. Dwa dni do wyboru - wycieczka fakultatywna lub zwiedzanie okolicy i plażowanie. UWAGA: Nie wolno wierzyć opisowi Rainbow! Nieaktualne niektóre dane - ale i tak bosko! Przewodnicy różni - lepsi i nieco słabsi. Katalonia jest piękna. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
44 z 49 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ireneusz, Gdańsk
46-55 lat | w parze 
Katalońskie wspomnienie

Wycieczka po Katalonii już za nami. Czas napisać kilka słów o jej przebiegu... Z Gdańska do Warszawy wyjechaliśmy Polskim Busem o 19.30. Dwadzieścia minut po północy byliśmy już na stacji Młociny. Stąd autobusami nocnymi linii 46 i 32 (przesiadka na Dworcu Centralnym) dotarliśmy na Okęcie. Do odlotu samolotu mieliśmy jeszcze trzy godziny, z których potem zrobiło się cztery, gdyż start samolotu czarterowych linii Travel Service opóźnił się z przyczyn operacyjnych - jak poinformowano nas przez megafony. Lot przebiegał spokojnie i nad Barceloną opóźnienie zmalało prawie do zera, ale ostatecznie wylądowaliśmy o godzinie 9.03, gdyż wcześniej przez około 20 minut krążyliśmy w powietrzu, czekając na wolny pas. Samo przyziemienie było dość twarde. Po odebraniu bagaży podeszliśmy do oczekującej na nas Anny Jesionczak, pilotki z Rainbow Tours, która miała się nami opiekować przez najbliższe osiem dni. W tym miejscu dodam, że ze swojego zadania wywiązała się bez zarzutu, choć zapewne nie wszyscy uczestnicy tej wycieczki podzielą moje zdanie. Weszliśmy do podstawionego autokaru, którego kierowcą był pochodzący z Rumunii Nico. On również doskonale spisał się podczas całego pobytu, obwożąc nas po różnych zakątkach Katalonii, często po ekstremalnie stromych i wąskich drogach. Po niewiele ponad półgodzinnym przejeździe znaleźliśmy się w mieście Sabadell na Costa Maresme, gdzie w Gran Hotel Verdi mieliśmy spędzić pierwszą i ostatnią noc. Hotel ten jest co prawda czterogwiazdkowy, ale niezbyt przyjazny gościom, o czym świadczy choćby zamknięty na klucz barek. Poza tym jednemu z uczestników naszej wycieczki skradziono torbę w holu przed recepcją. Dziwnym trafem nie działał wtedy monitoring. Na plus można policzyć darmowy internet oraz urozmaicone menu w formie bufetu, zarówno na śniadanie jak i na kolację. W pobliżu hotelu znajduje się duży dom towarowy sieci El Corte Ingles. Niektórzy z nas spędzili w nim sporo czasu, zostawiając na różnych działach sporo Euro. Generalnie jest tutaj drożej niż w Polsce, ale niektóre artykuły można nabyć taniej i w bardziej urozmaiconym asortymencie, np. wina. Samo miasto liczy około dwustu tysięcy mieszkańców i wchodzi w skład zespołu miejskiego Barcelony. Jego zwiedzanie nie było przewidziane w programie wycieczki, ale ponieważ spędziliśmy w nim w sumie dwa dni, więc każdy z nas na własną rękę zapoznał się z tutejszymi atrakcjami. Mnie osobiście spodobał się rozległy Parc de Catalunya. W niedzielę po śniadaniu (zimny bekon) wyjechaliśmy do Girony. Towarzyszyła nam przewodniczka Joasia (od dziesięciu lat w Hiszpanii). Po drodze opowiadała nam o historii i kulturze Katalonii. Tak więc dowiedzieliśmy się między innymi, że cava to odpowiednik szampana, symbol Katalonii to osiołek, a taniec kataloński to sardana w odróżnieniu od hiszpańskiego flamenco. Zwiedzanie Girony zaczęliśmy od całowania lwicy w... pupę. Legenda mówi, że jeżeli ktoś wejdzie po schodkach i pocałuje znajdującą się na wysokiej kolumnie rzeźbę, to będzie wielki i wróci kiedyś do Girony. Kto chce, niech wierzy... Następnie zwiedziliśmy kolegiatę św. Feliksa oraz gotycką katedrę (prowadzi do niej 86 schodów), obejrzeliśmy z daleka łaźnie arabskie, przeszliśmy po dzielnicy żydowskiej i zeszliśmy nad rzekę Onyar. Niektórzy twierdzą, że przypomina ona rzekę Arno we Florencji. Może i tak, ale florenckie mosty są ładniejsze. Dzięki Tour Quide System mogliśmy doskonale słyszeć przewodniczkę również z większej odległości, co jest o tyle wygodne, że nie trzeba się ścieśniać jak stado baranów, żeby wychwycić każde słowo. W czasie wolnym przeszedłem się po dużym parku. Rosną w nim wyłącznie platany. Sam park jest nieco zaniedbany, ale doskonale sprawdza się w roli zielonych płuc miasta. Wczesnym popołudniem udaliśmy się do pobliskiego (31 km) Besalu. To małe miasteczko słynie z kamiennego mostu z XII wieku rozciągającego się nad rzeką Fluvia. Zanim jednak zaczęliśmy zwiedzanie, zatrzymaliśmy się na chwilę w sklepie El Mirador z miejscowymi nalewkami, serami i kiełbasami. Poczęstowano nas ratafią i nalewką figową, po czym wsiedliśmy do kołowej kolejki i przez wąskie uliczki pełne kamiennych domów podjechaliśmy pod kościół Sant Pere. Świątynia ta konsekrowana była w 1003 roku. Jej wnętrze urządzone jest w surowym stylu. Na wieży nie ma krzyża, tkwi tam tylko niewielka kolumna, zwieńczona kulą. Nad głównym wejściem znajdują się płaskorzeźby przedstawiające dwa lwy. W środku znajduje się Pieta. Obok kościoła usytuowane jest muzeum miniatur, które stworzył jubiler Lluís Carreras. Wśród wielu eksponatów uwagę zwracają igły, w uchach których znajdują się wagoniki lub wielbłądy. Oglądanie większości miniaturek możliwe jest tylko dzięki szkłom powiększającym. O osiemnastej przyjechaliśmy do Lloret de Mare na Costa Brava, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w hotelu Hawai należącym do sieci Evenia. Hotel ten ma tylko 3 gwiazdki, lecz od poprzedniego różni się jedynie tym, że do kolacji nie jest podawana woda. Dokładnie wygląda to tak, że przed wejściem na stołówkę uczestników wycieczki z Rainbow Tours obsługa pośpiesznie zabiera ze stołów butelki wody i wina i wynosi je na zaplecze. Inni goście nie doświadczają tego rodzaju nieprzyjemnych atrakcji. Widocznie ich biura podróży nie skąpiły na wykupienie pełnego pakietu usług. Przed kolacją poszliśmy z żoną na spacer po pobliskiej plaży. Znajduje się ona w ładnie usytuowanej zatoczce, krańce której stanowią urwiste zbocza. Na jednym z nich widoczny jest zamek. Lloret de Mar jest typowo turystyczną miejscowością. W czasie sezonu liczba turystów dziesięciokrotnie przekracza liczbę mieszkańców. Gros tych pierwszych stanowią Rosjanie, którzy wykupili tu zresztą wiele apartamentów i hoteli. Tutaj między innymi Okił Khamidow nagrywał odcinki "Pamiętników z wakacji". W poniedziałek rano wyruszamy drogą C-63, a następnie autostradą AP-7 w kierunku Francji, a dokładniej do Carcassonne w Langwedocji. Tym razem naszym przewodnikiem jest Kamil, prywatnie mąż wczorajszej przewodniczki. Zwraca naszą uwagę na całkowity brak reklam przy drogach oraz informuje nas o drakońskich karach za wyrzucanie petów z okien samochodów. Dwa lata temu w tych okolicach wybuchł bowiem wielki pożar, którego przyczyną był właśnie niedopałek papierosa. Po drodze do Carcassonne oglądamy film "Duchy Goi" oraz widoczne z okien autokaru ośnieżone szczyty Pirenejów. Przed wejściem do twierdzy korzystamy z toalety. Wspominam o tym prozaicznym fakcie dlatego, że tutejsze WC drastycznie różni się od tych spotykanych wcześniej po stronie hiszpańskiej. Przede wszystkim brak desek na sedesach i papieru toaletowego. Trafiliśmy na dość chłodny i wietrzny dzień, toteż o wiele chętniej zwiedzaliśmy obiekty wewnętrzne niż zewnętrzne. Mimo to najpierw przeszliśmy się wzdłuż warownych murów, by potem wejść do kościoła St. Nazaire. Tu mieliśmy okazję podziwiać występ chóru męskiego. Co do samej twierdzy, to jej wygląd w znacznej mierze jest wynikiem rekonstrukcji z XIX wieku. Elementów średniowiecznych praktycznie już nie widać. Ciekawostką jest fakt, że do Carcassonne można dopłynąć wodami śródlądowymi z Polski. Tak przynajmniej twierdzi pan Kamil. Obok murów obronnych znajduje się cmentarz. Praktycznie w całości zajmują go okazałe grobowce z charakterystycznymi ozdobami na płytach. O 14.30 wyjeżdżamy do odległego o 115 kilometrów Perpignan. Przed stolicą dawnego Królestwa Majorki trafiamy na korek, w efekcie do miasta wjeżdżamy dopiero o 16.30. Fakt ten ma swoje przykre konsekwencje: służbista i rygorystycznie przestrzegająca regulaminu obsługa nie wpuszcza nas do wnętrza Pałacu Królów Majorki (zwiedzanie można zacząć najpóźniej na 40 minut przed zamknięciem). Idziemy więc na punkt widokowy, a potem na stare miasto. Tu zwiedzamy bogato zdobioną gotycką katedrę św. Jana Chrzciciela. W drodze powrotnej zatrzymujemy się w Wine Palace - dużym sklepie z alkoholami, wędlinami i serami. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt beczek z winem. Każda z nich wyposażona jest w kranik i z każdej można degustować do woli. Pod sufitem wiszą suszone szynki z kością (cena 115 Euro za kg). Jeśli chodzi o wino, to butelka Sangrii (z czerwonym kapeluszem na korku i kastanietami) o pojemności 0,75 l kosztuje tutaj 4,49 Euro (na lotnisku w Barcelonie za taką samą trzeba zapłacić 12 Euro). Czwarty dzień wycieczki to najogólniej rzecz ujmując - wędrówki śladami Salvadora Dali, choć nie tylko. Najpierw pojechaliśmy na Cap de Creus, najdalej na wschód wysunięty cypel Hiszpanii, a właściwie Katalonii. Dojazd w to miejsce wymagał sporo umiejętności od kierowcy. Trasa wiodła bowiem bardzo wąskimi i krętymi drogami. Podobno Rainbow Tours jest jedynym polskim biurem uwzględniającym w programie ten fragment Dzikiego Wybrzeża. Widoki są tu rzeczywiście piękne, zwłaszcza na Zatokę Róż. Kolejny punkt to Port Ligat, wioska nad brzegiem Morza Śródziemnego, w której zachował się dom Dalego. Obecnie znajduje się w nim muzeum artysty. Stąd jedziemy do Cadaques, urokliwego miasteczka z białymi domami i ładnym nabrzeżem. Parking dla autokarów kosztuje tutaj 25 Euro. Spędzamy tu około godziny i jedziemy do Empuriabrava. Miasteczko to z racji licznych kanałów nazywane jest Wenecją Katalonii. Trochę na wyrost, bo jest znacznie mniejsze i o wiele młodsze. Większość domów zbudowano bowiem 30-40 lat temu. Dzielimy się na grupy po pięć i osiem osób, po czym wsiadamy do łódek. Niektóre mają napęd spalinowy, inne korzystają z energii elektrycznej z paneli słonecznych. Mojej grupie trafia się ta ostatnia, niestety - bardzo powolna. Otrzymujemy mapkę kanałów i przez godzinę opływamy praktycznie całe miasteczko. Od czasu do czasu widzimy skoczków spadochronowych, dla których te tereny są prawdziwą mekką. Po zejściu z łódek oglądamy zdjęcia, które zrobiono nam na początku rejsu. Można je nabyć za 8 Euro. Trochę drogo... O szesnastej jesteśmy już w Figueres. W tym mieście urodził się i zmarł Salvador Dali. Tutaj też znajduje się muzeum, które artysta sam zaprojektował. Znajduje sie w nim jedna trzecia jego prac. Na oglądanie dzieł mistrza surrealizmu poświęcamy półtorej godziny. Na koniec robię sobie zdjęcie przy autoportrecie Dalego. Po kolacji udajemy się do pobliskiego Gran Casino na wieczór flamenco. Koszt 34,5 Euro. Niestety, jestem trochę zawiedziony całkowitym zakazem fotografowania i filmowania. Sangria i cava oraz parę słonych ciasteczek nie rekompensują w pełni ceny wstępu. Gdybym bowiem chciał tylko zobaczyć i posłuchać występów, to kupiłbym sobie płytę CD za 10 lub DVD za 15 Euro. Jeżeli chodzi o sam pokaz to była to składanka pieśni operowych, tańca flamenco, stepowania i gitarowych solówek. Duże wrażenie wywarł na mnie ekspresyjny taniec w wykonaniu Jose Leona oraz gitarowe popisy Diego Cortes'a. Przy okazji otrzymaliśmy też wejściówki do kasyna, ale wolałem nie kusić losu i nie zaryzykowałem. Piąty dzień wycieczki pod hasłem "Skarby Dzikiego Wybrzeża" zasadniczo przeznaczony był na plażowanie. Ja jednak nie lubię spędzać czasu bezczynnie, więc wykupiłem fakultatywną wycieczkę do Montserrat. Koszt 39 Euro. Tym razem kierowcą był Claudio a przewodniczką Halina (od 25 lat w Hiszpanii). Ta ostatnia najpierw przypomniała nam o całkowitym zakazie jedzenia w autokarze, a potem długo opowiadała o realiach życia w Hiszpanii. Kryzys jest tu znacznie bardziej odczuwany niż u nas, ale to już temat na inna okazję. Do masywu Montserrat dojechaliśmy parę minut po jedenastej. Jak podaje Wikipedia - jest to najwyżej położony punkt na równinie katalońskiej. Klasztor benedyktynów mieści się na wysokości ponad 700 metrów n.p.m., a najwyższy szczyt przekracza 1200 metrów n.p.m. Przyjeżdża tu mnóstwo wycieczek i pielgrzymek. Montserrat jest bowiem drugim po Santiago de Compostela sanktuarium hiszpańskim, a zarazem najważniejszym dla Katalonii. Do drewnianej figurki Matki Boskiej zwanej Czarnulką (La Moreneta) umieszczonej nad ołtarzem ustawiają się ogromne kolejki. Wierni chcą bowiem dotknąć jabłka, które trzyma w ręce postać Matki Boskiej i pokłonić się jej wizerunkowi. W godzinach szczytu dotarcie do celu zajmuje około dwóch godzin. W samym kościele o godzinie trzynastej występuje pięćdziesięcioosobowy chór chłopięcy, jednak już na godzinę przed występem wszystkie ławki są zajęte. Mnie udało się dotrzeć pod sam ołtarz, ale słuchałem na stojąco. Na szczyt Montserrat można wjechać kolejką zębatą albo spróbować wejść na nogach. To ostanie wymaga jednak niezłej kondycji i sporo czasu. Dlatego wielu zwiedzających ogranicza się do podejścia pod krzyż św. Michała, pod którym znajduje się punkt widokowy. Widać stąd praktycznie całą Katalonię oraz zasnute chmurami wierzchołki Pirenejów. Po pięciu godzinach zwiedzania wyruszyliśmy w drogę powrotną. Tym razem zjeżdżaliśmy inną drogą, dzięki czemu mogliśmy oglądać skalne formacje Montserrat z drugiej strony. Kolejny dzień z założenia również był wolny, ale większość naszej 35-osobowej grupy zdecydowała się wykupić wycieczkę do Barcelony. Koszt 39 Euro. Wyjazd zaplanowany został na godzinę dwunastą, więc skorzystałem z okazji aby po śniadaniu pospacerować po plaży w Lloret de Mar. Dzień był upalny, więc okolona palmami promenada szybko zapełniała się turystami, głównie rosyjskojęzycznymi. Do dyspozycji plażowiczów były leżaki i bezpłatne toalety. Po Barcelonie oprowadzała nas Katarzyna Włodarczyk (od 13 lat w Hiszpanii). Najpierw zajechaliśmy w okolice sztandarowego obiektu Barcelony, którego nie omija chyba żadna wycieczka. Chodzi o oczywiście o kościół Sagrada Familia, który budowany jest już od ponad 130 lat. Podobno jego budowa ma zostać zakończona w 2026 roku. Gdyby to się udało, to byłaby to zarazem forma uczczenia setnej rocznicy śmierci głównego projektanta świątyni, czyli Antonio Gaudiego. Do środka nie wchodziliśmy, gdyż mieliśmy na ten punkt programu zaledwie 40 minut. Łącznie z toaletą. A propos, w pobliskim Starbucks można skorzystać z WC wbijając kod 1414... Spod Sagrady Familii pojechaliśmy w kierunku Montjuic (Żydowskie Wzgórze), mijając po drodze dwa domy zaprojektowane przez Gaudiego i Plac Hiszpański. Tu obejrzeliśmy tzw. hiszpańską wioskę, czyli kompleks budynków reprezentujących różne style hiszpańskiej architektury. Niemal w każdym z tych obiektów znajduje się jakiś sklep z pamiątkami lub punkt gastronomiczny z przekąskami. Ogólnie jest tu drogo. Z pobliskiego punktu widokowego rozpościera się wspaniały widok na całą Barcelonę, port i sporu fragment wybrzeża Morza Śródziemnego. Weszliśmy też na Stadion Olimpijski z 1929 roku, na którym w 1992 roku rozgrywano kilka dyscyplin olimpijskich. Następnie przyjechaliśmy w okolice pomnika Krzysztofa Kolumba. Stąd ruszyliśmy na długi spacer przez La Ramblę. Ta wysadzana platanami aleja składa się z dwóch jezdni i promenady pełnej barów i restauracji. Pełno tutaj mimów, turystów, no i złodziei. Przewodniczka ostrzegała nas przed tymi ostatnimi. Mimo to jedna z uczestniczek naszej wycieczki nie upilnowała swojej torebki. W efekcie straciła wszystkie dokumenty. Na szczęście drogę powrotną do kraju mieliśmy odbyć linią czarterową, więc wystarczyło zaświadczenie z policji. W przypadku podróży regularnymi liniami lotniczymi trzeba byłoby pofatygować się do konsulatu, aby uzyskać jakiś zastępczy dokument. Z La Rambla skręciliśmy w prawo i po przejściu kilkuset metrów znaleźliśmy się na Placu św. Jakuba, gdzie obejrzeliśmy ratusz z zewnątrz i patio z pięknymi orchideami. Nieco dalej, w dzielnicy gotyckiej, podziwialiśmy katedrę św. Eulalii, której charakterystycznym elementem jest ogród w krużganku. Pływa tam 13 gęsi jako symbol lat życia patronki katedry. Wieczorem pojechaliśmy na Plac Hiszpański, gdzie przed gmachem Muzeum Sztuki obejrzeliśmy słynne Tańczące Fontanny. Pokaz trwał pół godziny. Ciekawostką jest fakt, że fontanna składa się z 3500 dysz i 5000 kolorowych lamp, a w jej basenie mieści sie 3 miliony litrów wody. Przedostatni dzień pobytu w Katalonii zaczął się od wykwaterowania z hotelu Hawai i wyjazdu do Empuries. Tu zwiedziliśmy ruiny z czasów kolonizacji greckiej i rzymskiej, a następnie pojechaliśmy do Estartit. Wsiedliśmy na niewielki statek i odbyliśmy godzinny rejs wokół Wysp Medas. Z górnego pokładu podziwialiśmy skaliste wybrzeża i klify, zaś przez przeszklone dno oglądaliśmy wodorosty, ryby inne morskie żyjątka. Pogoda była wietrzna, więc statkiem nieźle bujało, co dla niektórych z nas przysporzyło mocnych wrażeń. Po zejściu ze statku był czas wolny na zwiedzanie miasteczka, zakupy i jedzenie. Dotychczas nasza grupa była dość zdyscyplinowana i nie zdarzały się spóźnienia większe niż pięciominutowe. Tym razem było inaczej. Na jedną z rodzin czekaliśmy przez pół godziny. Trudno się więc dziwić, że komuś puściły nerwy i głośno wyraził swoje niezadowolenie. Może na tym by się skończyło, gdyby spóźnialscy wyrazili skruchę. Oni jednak wdali się w pyskówkę, co doprowadziło do ogólnego harmideru i wzajemnych ataków. To drobny incydent, ale zupełnie niepotrzebny. Chyba nie po to jedzie się na urlop, aby rozładowywać emocje... Po południu zwiedziliśmy miejscowość Monells. Niemal wszystkie domy zbudowane są tu z kamienia. Również kościół jest kamienny. Poruszając się po tzw. Katalońskiej Toskanii zajechaliśmy jeszcze do Peratallady oraz Calella de Parafrugell. Przez to ostatnie miasto jechaliśmy na punkt widokowy Cap de Sant Sebastia. Przejazd przez wąskie uliczki wymagał niezłej ekwilibrystyki. Kierowca, którego już wcześniej miałem okazję pochwalić, również tutaj wykazał się maestrią w swoim fachu. Wieczorem opuściliśmy Costa Brava i zajechaliśmy do Sabadell. Tu spędziliśmy ostatnią noc w Katalonii w tym samym hotelu, w którym byliśmy pierwszego dnia. Wylot z Barcelony do Warszawy zaplanowany był na 19.45. Mieliśmy więc prawie cały dzień do dyspozycji. Pogoda sprzyjała spacerom, z czego skwapliwie skorzystaliśmy. Samolot długo kołował po lotnisku i wystartował o 20.05. W Warszawie wylądowaliśmy około godziny 23. Do czwartej przekoczowaliśmy na lotnisku, a potem - podobnie jak poprzednio - nocnymi autobusami pojechaliśmy do Młocin. W niedzielę o 10.25 byliśmy już w Gdańsku. Gwoli ścisłości dodam, że była to moja piąta wycieczka z Rainbow Tours, ale pierwsza samolotowa. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
12 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Warszawa
56-65 lat | w parze 
Hiszpania - Francja

Bardzo ciekawa wycieczka, szczególnie dla osób, które lubią średniowieczne miasteczka z ciekawą zabudową i wspaniałą atmosferą. Bardzo oryginalne muzeum Salvadora Dali też warte zwiedzenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
22 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Sopot
56-65 lat | samemu 
przepiękna Katalonia

ta wycieczka musi być przez Was zaplanowana w tym roku. Ląduje się w cudownej Barcelonie , a potem nie uwierzycie; zabytkowe, urokliwe miasteczka,w tym francuskie, których nie znajdziecie gdzie indziej, wspaniały klimat, przepiękna roślinność, można posmakowac kuchni regionalnej b. smacznej, bardzo dobre hotele, wycieczka po Empuriabrawa, gdzie prowadzicie łodki sami (4 osoby) robi wrażenie. Takiego Muzeum jak Salvadora Dali nigdzie nie ma. A w miejscu jego zamieszkania na urokliwej rybackiej plaży w kafejce można wypić wspaniałe esspreso. Polecam wszystkim od trzydziestki wzwyż. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.