• wycieczka:

  Rejs po Karaibach - Antyle Błękitne Marzenia

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  śniadania + all inclusive


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
20.02 - 01.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

śniadania + all inclusive

10 dni / 7 769 zł / za os.

Zamów
06.03 - 15.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

śniadania + all inclusive

10 dni / 7 281 zł / za os.

Zamów
13.03 - 22.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

śniadania + all inclusive

10 dni / 7 358 zł / za os.

Zamów
20.03 - 29.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

śniadania + all inclusive

10 dni / 8 018 zł / za os.

Zamów
03.04 - 12.04.2015
Promocja: 9% Impreza potwierdzona

Warszawa

śniadania + all inclusive

10 dni / 6 880 zł / za os.

Zamów

Program


Dominikana – rajska wyspa  · Santo Domingo – poczuj zmysłami stolicę  ·  La Romana – słynąca z najlepszych cygar  ·  St.Martin, Guadaluepa, Martinika – ekstremalna przyroda  ·  Isla Margaraita – wyspa jakiej nie znacie · Statek Horizon ****  z bogatą formułą All Inclusive !

Dzień 1 (piątek)
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Madrytu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Madrytu, transfer do hotelu **/*** w Madrycie lub okolicach (transfery mogą odbywać się  turami w zależności od wielkości grupy). Dla chętnych jeśli czas na to pozwoli (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po mieście: koszt od 30 EUR/os. do 40 EUR/os. – cena zależna od liczby chętnych.

Dzień 2 (sobota)
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Barajas (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy).Wylot z Madrytu na Dominikanę samolotem czarterowym -  hiszpańskich  linii lotniczych. Przylot na lotnisko w Santo Domingo na Dominikanie. Po przylocie odprawa paszportowo-celna . Zakwaterowanie w kabinie na statku  i czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.

Dzień 3 (niedziela)
Około godziny 07.00 statek przypływa do portu w La Romana na Dominikanie, która jest drugim największym państwem Karaibów, niegdyś rządzonym przez Hiszpanię. W dawnych czasach mieszkańcy wyspy utrzymywali się  z uprawy trzciny cukrowej i kawy, obecnie głównym zajęciem tubylców jest turystyka. Nie powinno to nikogo  dziwić, gdyż Dominikana kusi lazurową wodą i rajskimi plażami. Można  tu  przeżyć niezapomnianą karaibską przygodę podczas pobytu na najpiękniejszej wyspie należącej do Dominikany – Isla Saona lub odwiedzić Altos de Chavon - osiedle kolonialne zbudowane z koralowca wzorowane  na  włoskiej architekturze  z XVI wieku. Niewiarygodnie realna zabudowa z kościółkiem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami w stylu weneckim pozwoli na krótko przenieść się  we włoski klimat. Krajobrazu dopełni   Casa de Campo, czyli „państwo w państwie” z prywatnymi i najbogatszymi willami na wyspie. Te i inne wycieczki dostępne na statku – dodatkowo płatne. Po południu ok.godz. 14.00 statek wypływa z portu w kierunku St. Marteen  (dzienny i nocny rejs).

Dzień 4 (poniedziałek)
Około południa (12.30)  statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy  St.Martin Ta maleńka karaibska wyspa (96 km2 ) jest podzielona na dwie części holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczony z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę na farmie motyli, wycieczkę kajakiem na lagunę gdzie zobaczyć można wiele gatunków egzotycznych ptaków m. in. pelikany, czaple i siewki. Amatorów pływania z maską zachęcamy do wizyty w Grocie Wraków. Ok. 19:30 statek wypływa z Philipsburga; nocny rejs do Gwadelupy.

Dzień 5 (wtorek)
Około godziny 08.00 statek zacumuje w porcie Pointe a Pitre w Gwadelupie, zamorskim terytorium Francji. Jest jedną z 8 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego w archipelagu Małych Antyli. Gwedelupa składa się z 2 wysp o kształcie skrzydeł wielkiego motyla połączonych mostem nad „Słoną Rzeką”. Zachodnia to Basse Terre z wulkanicznymi wzniesieniami pokrytymi lasami równikowymi oraz z aktywnym wulkanem Soufriere. Wschodnia wyspa to Grande Terre będąca przeciwieństwem Basse – wapienny płaskowyż z szerokimi plażami i rafami koralowymi. Tu właśnie ulokowany jest port Pointe a Pitre z tętniącymi życiem targowiskami, starym miastem La Darse, skwerem Place de la Victorie otoczonym kolonialnymi domami oraz Katedrą Św. Piotra i Pawła zwaną „żelazną” o wyszukanej konstrukcji. Można tu także przyjrzeć się egzotycznym gatunkom ryb, zaroślom mangrowym a nawet rekinom pływającym nad przezroczystym tunelem w największym na Karibach Aquarium de la Guadeloupe (dodatkowo płatna oferta wycieczek fakultatywnych). Jednak Gwadelupa przyciąga najbardziej białymi piaszczystymi plażami na których relaks jest czystą przyjemnością. Wieczorem ok. godz.18.00 statek wypływa w kierunku Martyniki (nocny rejs).

Dzień 6 (środa)
Około godziny 8.00 statek przypływa do portu Fort de France, stolicy Martyniki – nazywanej przez lokalną ludność „Wyspą Kwiatów” – ma 80 km długości i ok. 35 km szerokości. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w rejonie Karaibów, głównie ze względu na egzotyczne ogrody, wilgotne lasy tropikalne, górujący nad wyspą wulkan Mount Pelee, plantacje  trzciny i bananów oraz białe i czarne  plaże. Nie brak  tu malowniczych zakątków, portów rybackich, luksusowych hoteli, klimatycznych restauracyjek. Wyspa stanowi również dziedzictwo rdzennej ludności Karibów, afrykańskich niewolników i francuskich kolonizatorów, czego efektem jest bogata kultura kreolska, różnorodna kuchnia, destylarnie rumu… oraz nadzwyczajna uroda jej mieszkanek.    
Późnym popołudniem ok. godz. 17.00 statek wypływa z portu w kierunku Isla Margarita w Wenezueli (nocny rejs).

Dzień 7 (czwartek)
Około południa (12.00)  statek przypływa do wybrzeży Isla de Margarita, największej wenezuelskiej wyspy nazywanej perłą Karaibów ze względu na obfitość pereł z których słynęła wyspa i wzięła swą nazwę ale także na różnorodność fauny i flory: począwszy od zielonych kotlin przez obszary półpustynne, kończąc na białych plażach z których najsłynniejsza to Playa El Aqua 4 km długości i 30 m szerokości!. Nic też dziwnego, że na wyspie znajduje się aż 5 parków narodowych ze słynną Laguna La Restinga otoczoną lasami mangrowymi. Wieczorem ok. 19.00 statek wypływa z portu w kierunku  Dominikany (nocny rejs).

Dzień 8 (piątek)
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z  licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Dominikany.

Dzień 9 (sobota)
Po śniadaniu około godziny 07.00 statek wpływa do portu Santo Domingo na Dominikanie.
Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Późnym popołudniem wylot samolotu do Madrytu.

Dzień 10 (niedziela)
Rano przylot do Madrytu i czas wolny na lotnisku. Późnym popołudniem wylot do Warszawy.
Wieczorem przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie.

Uwagi !
- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne (przykładowe programy dostępne na stronie internetowej www.rainbowtours.pl w październiku 2014).
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 12 mca życia oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 200 EUR/os. lub numer karty kredytowej, wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
- Wycieczki fakultatywne podczas rejsu są dodatkowo płatne w walutach obowiązujących na wyspach czyli w większości w  USD, wyjątkiem jest Gwadelupa i Martynika gdzie obowiązuje EURO.
- Walutą obowiązującą na statku jest EURO.Zakwaterowanie na objeździeSTATEK

Horizon **** ALL INCLUSIVE

Opis: Duży statek wycieczkowy, po renowacji w 2009/2012 roku, należący do hiszpańskiego armatora „Pullmantur Cruises” Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 25 metrów wysokości i 208 metrów długości, a załoga liczy  628 osób. Statek może zabrać na pokład 1800 pasażerów.

Kabiny: 721 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny 2-osobowe (w niektórych możliwe dostawki) z łazienkami (prysznic). W każdej TV, mini-sejf, suszarka do włosów oraz klimatyzacja.

- Kabina zewnętrzna z oknem lub z balkonem (powierzchnia od ok.14-16 m2) posiada okno lub prywatny balkon. Wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie (na zamówienie możliwość rezerwacji łóżek pojedynczych). Każda kabina wyposażona jest w: łazienkę, toaletkę, telewizor, suszarkę do włosów i mini-sejf. Większość kabin posiada dodatkowe łóżka podwieszane  lub rozkładaną sofę 1-2 os.

- Kabina wewnętrzna bez okna  (powierzchnia ok. 15 m2) wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie (na zamówienie możliwość rezerwacji łóżek pojedynczych).  Każda wyposażona jest w: łazienkę, toaletkę, telewizor, suszarkę do włosów i mini sejf. Większość kabin wyposażonych jest w dodatkowe łóżka podwieszane lub rozkładaną sofę 1-2 os.

Opisy poszczególnych typów kabin znajdują się na stronie www.rainbowtours.pl

Do dyspozycji gości: recepcja, windy, mini-galeria handlowa (duty free), 2 restauracje (bufet i a’la carte), 6 barów, klub nocny (dyskoteka), 24-godzinny serwis kabinowy , kasyno, teatr, 2 odkryte baseny ze słoną wodą ( w tym 1 dla dzieci), taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), centrum fitness (siłownia, sauna , spa-dodatkowo płatne), mini club dla dzieci, biblioteka, salon gier, pokój do gry w karty,  Internet (dodatkowo płatny). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych mile widziane stroje wieczorowe.

Wyżywienie All Inclusive: bogate, smaczne i różnorodne posiłki w formle all inclusive składają się ze:  śniadania, snacków, lunchu i podwieczorka (teatime) oraz obiadokolacji (serwowane a’la carte w restauracji głównej lub typu bufet w restauracji bufetowej), nieograniczona ilość lokalnych napojów alkoholowych i bezalkoholowych serwowanych w wybranych barach, restauracjach i w dyskotece na statku (alkohole markowe dodatkowo płatne). Dodatkowo formuła All Inclusive zawiera: wstęp na baseny, korzystanie z ręczników basenowych i leżaków, siłownię, wstęp do dyskoteki.

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, pralnia, usługi medyczne itp.oraz markowe alkohole  są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są wyłącznie karty kredytowe. Nie akceptowane są karty debetowe i bankomatowe.

Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności oraz żadnych materiałów łatwopalnych.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Madrytu oraz przelot Air Pullmantur na trasie Madryt-Dominikana-Madryt, 1 nocleg w Madrycie w hotelu **/*** ze śniadaniem; zakwaterowanie (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) na statku 4* w wybranych (opłaconych) typach kabin w opcji all inclusive; kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin i statku j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko na Dominikanie i w Madrycie,  all inclusive na statku wg opisu jak wyżej, opiekę polskiego przedstawiciela w Warszawie na lotnisku Okęcie, przedstawiciela biura w Madrycie oraz pilota/rezydenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

Cena nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy - napiwki (ok. 75 EUR), wycieczki po Madrycie, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.Wycieczki lokalneLa Romana – Isla Saona – karaibska specjalność – plaża, słońce, błękit wody i nieba.
Przejazd Autopista de Coral obok słynnego Casa de Campo i Altos de Chavon do miasteczka Bayahibe ( około 30 km) skąd popłyniemy na wyspę Saona. Isla Saona jest jednym z piękniejszych zakątków Karaibów. To niewielka 25 kilometrowa wysepka z przepięknymi plażami, błękitną wodą – część Wschodniego Parku Narodowego. Przypomina „bezludną wyspę” choć turyści każdego dnia pojawiają się tu gromadnie. Na wyspę dopływa się katamaranem lub łodzią. Kilkaset metrów od brzegu znajdują się płytkie miejsca gdzie możemy pływać, nurkować czy oglądać rozgwiazdy i endemiczne gatunki ryb. Na wyspie można zjeść posiłek (płatne dodatkowo). Wycieczka przewidywana jest na około 4 do 5 godzin ( prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą kostiumów, ręczników i kremu ochronnego z filtrem UV), koszt ok. 100 $.


Saint Martin – francusko-holenderska wyspa, tropikalne motyle, plażowanie i samoloty.
Wyruszamy z Philipsburga na unikalną na Karaibach  Butterfly Farm – farmę motyli. Wizyta na farmie pozwala na oglądanie przepięknych motyli (błonkoskrzydłe) w bezpośrednim z nimi kontakcie. Pracownicy farmy oprowadzają i przybliżają ciekawe fakty o hodowli i życiu motyli. Jeśli będziemy ubrani jaskrawo lub używamy wodę o zapachu cytrusowym możemy stać się atrakcyjnym miejscem lądowania dla motyli (aktywność motyli zależy od wielu czynników).
W dalszej części zwiedzania wyspy przejeżdżamy przez stolicę francuskiej części wyspy pięknie położone miasto Marigo. Przejazd na zachodnią część wyspy, plażowanie na Maho Beach położonej na przedłużeniu pasa startowego. W czasie naszego pobytu zobaczymy startujące i lądujące na głowami samoloty. Wycieczka przewidziana jest na około 3 do 4 godzin, koszt ok.60$

Guadelupe – tropikalna fauna – Aquarium – Pointes de Chateaux – destylarnia Damoisieau
Maleńka francuska wyspa której stolica Point a Pitre posiada urokliwe stare miasto ze skwerem Place de la Victorie, kolonialnymi domami i Katedrą Św. Piotra i Pawła, targowiskiem ryb, przypraw, kwiatów. Tu także znajduje się wyjątkowa atrakcja - największe na Karaibach Aquaruim gdzie można zobaczyć  dziesiątki gatunków ryb i kilkadziesiąt gatunków koralowców. Po wizycie w Aquarium przejeżdżamy przez urocze Saint Anne aż do Pointes de Chateaux –na  wschodni kraniec wyspy, gdzie możemy podziwiać urzekający widok Atlantyku.  Kontynuując zwiedzanie wyspy zamienimy wybrzeże  na odległą około 30 km destylarnię Damoisieau, oglądanie destylarni i degustacja rumu oraz możliwość jego zakupu.  Następnie przejeżdżamy do przystani gdzie cumuje Horizon, z której można w czasie wolnym pójść na spacer po La Darse, ulicy targowej Point a Pitre oraz pobliskich ulicach handlowych czy zajrzeć do kawiarenki internetowej. Czas trwania wycieczki około 3,5 do 4 godzin, koszt ok. 55 euro.

Martynique – tropikalna flora (ogrody Balata) – Depaz (destylarnia - naj..)- wulkan - Gauguin
Martynika – wyspa kwiatów – posiada wyjątkową atrakcję zaliczana do koniecznych do zobaczenia – Ogrody Balata, gdzie można oglądać przepiękne okazy nie tylko z poziomu 0 ale i zawieszonych linowych kładek kilkanaście metrów nad ziemią. Wizyta w destylarni Depaz u stóp wulkanu Mount Pelee zakończona jest degustacją i możliwością zakupu najlepszej jakości rumu. Przejazd drogą nadmorską przez St. Pierre, zwiedzanie muzeum Paula Gauguin (warunkowo jeśli będzie otwarte) postój na punkcie widokowym. Przewidywany czas 4 do 4,5 godzin, koszt ok. 65 euro

Margarita  –– Cudowna Madonna – perły – Zamek św. Rozy – laguna Restina, mangrowce
Isla Margarita wenezuelska wyspa zwana “Perłą Karaibów” – zobaczymy najświętsze miejsce na wyspie - bazylikę Najświętszej Madonny słynącej z licznych cudów. Następnie spacer i możliwość zakupu pamiątek oraz pereł po atrakcyjnych cenach - to one właśnie rozsławiły wyspę  w XVII w.
Wyjazd do stolicy wyspy La Assuncion gdzie znajduje się jedna z najstarszych katedr w Wenezueli a powyżej zamek Św. Rozy który strzegł wyspę przed piratami. Następnie przejeżdżamy do słynnej laguny La Restinga, najpiękniejszego Parku Narodowego na wyspie. Tutaj czeka nas rejs łodziami pośród lasów mangrowych – zobaczymy specyficzną faunę i florę ( pelikany, czaple i inne okazy). Tu również spróbujemy lokalnej specjalności, ogromnych pierogów (empanady) z rybą lub kurczakiem. Wracamy do portu gdzie mamy możliwość plażowania na zlokalizowanej w pobliżu plaży Paraiso. Przewidywany czas wycieczki – około 4,5 godziny, koszt ok. 50$

St Domingo – Fortaleza Ozama – Panteon Nacional – Katedra – Faro de Colon – Los Tres Ojos
Santo Domingo posiada zabytki kolonialne najwyższej próby, pierwsza katedra w Ameryce, pałac Diego Columba, Fort Ozama – zbudowany  niezwłocznie po przybyciu Hiszpanów na wyspę Hispaniolę. Będziemy mogli zobaczyć najważniejsze zabytki dzielnicy kolonialnej w czasie krótkiego spaceru w obrębie dawnych murów obronnych. Następnie przejeżdżamy do Latarni Kolumba – nowoczesnego pomnika powstałego w 500 lecie odkrycia Ameryki. Tu  znajduje się sarkofag Krzysztofa Kolumba. Przejedziemy do jednej z największych atrakcji St Domingo, jezior położonych w jaskiniach - Los Tres Ojos. Czas trwania wycieczki około 3 godzin, koszt ok. 50$

Jeep Sarafi & Beach Tour (4x4) - niezwykła zabawa ale także okazja do zwiedzania po nieuczęszczanych drogach, małych tropikalnych wiosek oraz ustronnych plaż nad Oceanem Atlantyckim. Czeka tam na Państwa bogata roślinność oraz tropikalne pasma górski. Przejeżdżając pomiędzy wzgórzami  dotrą Państwo do jednej z najpiękniejszych plaż na wyspie gdzie będzie możliwość kąpieli oraz poczęstunek.
Czas trwania wycieczki: +/- 4 godziny.
Cena: ok. 65 USD.

Spotkanie z żółwiami & Nurkowanie - krótka podróż autokarem a następnie przepłynięcie luksusowym katamaranem w wyznaczone do pływania miejsce. Po zakotwiczeniu będzie czas na nurkowanie oraz pływanie w towarzystwie żółwi. Pomocna załoga będzie dbać o Państwa wygodę podczas rejsu i serwować bezpłatne drinki (zestaw do nurkowania, oraz kamizelki bezpieczeństwa wliczone w cenę).
Czas trwania wycieczki: +/- 3 godziny.
Cena: ok. 65 USD.

5 Gwiazdkowy rejs katamaranem oraz spotkanie z żółwiami - spokojny rejs do cichej zatoki gdzie będzie możliwość pływania , nurkowania wzdłuż rafy koralowej oraz spędzenia czasu na plaży.
Obiad (wraz z winem) będzie serwowany na pokładzie katamaranu.  Przez półtorej godziny będą państwo żeglować w strefie rafy koralowej i miejscu gdzie występują żółwie (czas na pływanie i nurkowanie -  dostępny sprzęt do nurkowania oraz kamizelki ratunkowe; prosimy zabrać ze sobą ręczniki, kostiumy kąpielowe oraz kremy przeciwsłoneczne).
Czas trwania wycieczki: +/- 5.5 godziny (obiad w cenie).
Cena: ok. 103 USD.


Atlantyczna łódź podwodna  - rejs prawdziwą łodzią podwodną z przeszklonymi ścianami, które umożliwią oglądanie egzotycznego podmorskiego świata Morza Karaibskiego. Kapitan zabierze Państwa na głębokość 80 m. p.p.m. gdzie leży zatopiony wrak historycznego statku oraz można obserwować bujne życie morskie.
Czas trwania wycieczki: +/- 2.5 godziny.
Cena: ok. 115 USD.

Martynika
St. Pierre i destylarnia rumu -  podróż przez las deszczowy do jednej z najlepszych destylarni Martyniki, z przystankiem w Balata Church, która jest  dokładną repliką Bazyliki Najświętszego Serca (Scare-Coeur) w paryskiej dzielnicy Montmartre, ale z piękniejszym widokiem  na Fort de Francja i zatokę. Odwiedzimy destylarnię rumu Depaz wraz z przewodnikiem który opowie o produkcji trunku.  Okazja do spróbowania sławnego na całym świecie rumu Agricol rum of Martinique.  Po krótkiej 10 minutowej podróży dotrą Państwo do sławnego lecz tragicznego miejsca. Miasto uległo całkowitemu zniszczeniu w wyniku wybuchu wulkanu Montagne Pelée 8 maja 1902 r. Na miasto spadła wówczas chmura gorącego popiołu wulkanicznego, tzw. nuée ardente. Zginęli niemal wszyscy z ponad 30 tys. mieszkańców. Jedną z 3 osób, które przeżyły ten wybuch, był więzień Louis-Auguste Sylbaris. Miasto zyskało sobie wówczas przydomek "grobowca Karaibów".
W czasie pobytu w mieście odwiedzą Państwo muzeum wulkanologiczne.  W drodze powrotnej do Fort De France będą Państwo przejeżdżać przez wieś rybacką Le Carbet, która leży w miejscu, w którym w 1502 roku na krótko przybił do brzegu Krzysztof Kolumb.
Półtora kilometra na północ od miasta znajduje się muzeum poświęcone Paulowi Gauguinowi, który mieszkał tu przez pewien czas w 1887 roku.
Czas trwania wycieczki: +/- 4 godziny.
Cena: ok. 91 USD.

Martinika  - zwiedzanie jeepami  4x4 - Podróż jeepem jest świetną okazją aby odpocząć od  podróży statkiem. Oferujemy Państwu jazdę jeepem przez Saint Joseph, gdzie dojadą Państwo do prywatnej wyspy na której rosną wiecznie zielone lasy tropikalne. Następnie będą Państwo przejeżdżać obok dolin, gór oraz plantacji bananów, przewodnik odpowie o ich produkcji.  Droga zaprowadzi Państwa do pięknych i malowniczych zakątków a podczas powrotu na statek będą państwo jechać drogą z widokiem na niezwykłą zatokę.
Czas trwania wycieczki: +/- 4 godziny.
Cena: ok. 107 USD.

Historyczna wycieczka w okolice Lamentin oraz zwiedzanie destylarni rumu  - Wycieczka ta jest okazją do udania się na wschód przejeżdżając w pobliżu na LAMENTIN town, jednego z największych miast na wyspie,  które jest  głównym gospodarczym, przemysłowym i handlowym liderem, a także posiada (jako jedyne ) międzynarodowy port lotniczy. Podczas zwiedzania zatrzymają się Państwo w wyjątkowo dobrze utrzymanym głównym Domu Plantacyjnym w którym w 1991 prezydent Francji spotkał się z Prezydentem USA.  Wystrój pomieszczeń jest utrzymany w starym stylu z antycznymi meblami.  Odwiedzą państwo także plantacje trzciny cukrowej oraz nie funkcjonującą już destylarnię rumu.  W czasie zwiedzania skosztują państwo rumu, soków oraz pałeczki trzciny cukrowej.  Podczas drogi powrotnej będzie postój w punkcie widokowym skąd podziwiać można zatokę Lamentin, Port lotniczy oraz przystań.
Czas trwania wycieczki: +/- 4.5 godziny.
Cena: ok. 91 USD.

Zwiedzanie quad’ami - Do specjalnej bazy quad’owej z portu przewiezie Państwa mini bus. Na miejscu odbędzie się krótki instruktaż obsługi quada  oraz zapoznanie z  środkami bezpieczeństwa.  Przewodnik zabierze państwa w emocjonującą podróż między polami trzciny cukrowej, po stokach pagórków z których w pogodny dzień będzie można zobaczyć sąsiadujące wyspy. Prosimy nie zapomnieć zabrać ze sobą kamer oraz aparatów fotograficznych, ponieważ czekają na państwa niezwykłe widoki ( będzie również możliwość spróbowania lokalnych, sezonowych owoców).
Czas trwania wycieczki: +/- 3 godziny.
Cena: ok. 106 USD.

 
Pływanie z Delfinami - Zapraszamy na niezapomnianą przygodę z delfinami w naturalnych warunkach.  Na początku zostaną państwo poinformowani jak należy postępować podczas pływania z tymi sympatycznymi ssakami (około 20 minut) a następnie dołączą państwo do instruktorów w basenach z delfinami.  Będą mogli państwo bawić się w towarzystwie delfinów a nawet dać im buziaka.
Czas trwania wycieczki: +/- 2 godziny.
Cena: ok. 159 USD.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program rejsu i wycieczki lokalne: 4.9 | Pilot: 4.1 | Kajuta: 4.9 | Obsługa statku: 5.8 | Statek: 5.0 | Wyżywienie: 5.5 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Nigdy więcej Rainbow Tours

Byliśmy na rejsie w okresie noworocznym 2014/2015. Karaiby przepiękne. Wycieczka godna polecenia, niestety nie z Rainbow Tours. Prosze tez wystrzegać sie przewodnika Pana Wiktora Wyszywacza. Obecnie większość uczestknikow wycieczki rości od biura podrozy o odszkodowanie za ciagle stresy i zmarnowany urlop. Całkowita dezorganizacja ze strony organizatora. Ani jedna wycieczka fakultaywna nie doszła do skutku. 4 osoby nie wyleciały z Madrytu , gdyz zabrakło miejsc w samolocie. Nasz pilot Pan Wiktor Wyszywacz zostawił ich samych na lotnisku z numerem telefonu do kolegi, który nie odbierał. Ostatecznie 2 osoby wróciły do Polski . A kolejne 2 na własna rękę przebookowaly lot i na własna rękę dostały sie do portu na statek. W drodze powrotnej , powtórka z rozrywki. W Madrycie okazało sie ,ze dla dwóch osób nie ma biletów powrotnych!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
20 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Rejs statkiem Horizon

Wspaniały odskok od szarej rzeczywistości a jeśli trafi się na tak wspaniałą grupę jak ta ostatnia to zabawa i wypoczynek po prostu wspaniały.Wycieczki kupowane u pilotki Martyny tańsze i po polsku co jest ogromnym plusem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2014
27 z 27 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Byliśmy w raju

bez komentarza Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | w parze 
Lato zimą

Doskonały pomysł na oderwanie od szarej polskiej rzeczywistości. Magiczne plaże i niesamowite widoki, przeplecione z biedą lokalnych wiosek i zupełnie inną kulturą. Miejsca, w których czas zatrzymał się w epoce brytyjskiego kolonializmu z nieskalaną przemysłem przyrodą, lazurową wodą i wieloma interesującymi ludźmi wokół. Wyspy zdecydowanie warte zwiedzenia :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
73 z 73 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Antyle Błekitne Marzenia 7.03-15.03.2014

Wieczka b.udana.Przelot W-wa Madryt liniami LOT,serwują tylko napoje.Hotel w Madrycie niedaleko lotniska, można łatwo dojechać na popołudniowe zwiedzanie autobusem liniowym.Warto wybrać się na organizowane następnego dnia przez Rainbow kilkugodzinne zwiedzanie autokarem Madrytu w jęz.polskim, świetny przewodnik,cena 30€.Bezpośrednio po zwiedzaniu wyjazd na lotnisko pod opieką pilota i odlot na Dominikanę. Tam oczekuje na grupę p.Martyna Sobieraj i pilotuje grupę przez cały czas aż do odlotu przy powrocie.O pani Martynie warto powiedzieć kilka słów.Świetny, doświadczony pilot wycieczki, doskonale współpracujący z miejscowymi przewoźnikami na wyspach (autokary, mikrobusy,łodzie motorowe, katamarany), organizujący grupie zwiedzanie i wypoczynek na wyspach w cenach i z programem konkurencyjnym do wycieczek organizowanych przez statek (ok.30% taniej). Jest szczególnie ważne,że informacje o zwiedzanych wyspach uczestnicy otrzymują w jęz.polskim, bo statek oferuje to samo ale we francuskim lub angielskim. Dodatkowym atutem p.Martyny jest doskonały kontakt z grupą i organizowanie zabawy, nie tracąc przy tym pełnej kontroli nad bardzo czasowo napiętym programem. Zobaczyliśmy bardzo wiele, all inclusive na statku nie pozwala na schudnięcie, nie wymaga też wniesienia kaucji 200€ o której mowa w katalogu, bo ilość serwowanych nieodpłatnie drinków jest ogromna,chyba że ktoś szuka czegoś specjalnego.Obsługa na statku b.miła,większość rekrutowana na dalekim wschodzie, zawsze z uśmiechem, można dogadać się przede wszystkim po francusku i angielsku,a jej szefem jest Ukrainka, p.Olga mówiąca też po polsku.Na statku ukazuje się codzienny Journal de bord podrzucany w nocy do kabiny, zawierający krótki opis każdej z kolejnych wysp do których statek zawija, propozycje wycieczek, informacje o organizowanych na statku imprezach w danym dniu wraz z rekomendowanym ubiorem, godziny otwarcia restauracji, barów, sklepów. Uwagi praktyczne: nie zabierać żelazek elektrycznych, kontrola bagażu przy wejściu na statek je zatrzymuje i zwraca przy odjeździe - zagrożenie pożarowe! Na nocny przelot Dominikana-Madryt pasażer otrzymuje kocyk i poduszeczkę, catering jest w obydwu kierunkach.W Madrycie pokoje są wyposażone w czajniki el. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2014
17 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Rejs po Karaibach

To najlepsza metoda na udany wypoczynek. Bez konieczności zmiany lokum mamy możliwość poznania tego zakątka. A ponieważ największą wartością tego rejonu jest woda i plaża rejs statkiem oraz odpoczywanie w dzikich zatokach najbardziej oddaje to co najlepsze aby spędzić udane wakacje. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Piekne Karaiby

Wycieczkę wspominamy miło, zbyt więcej nie mogliśmy zwiedzać bo byliśmy ograniczeni terminem powrotu na statek. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
21 z 23 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
rainbow tours

RAINBOW TOURS - Rewelacyjne Atrakcje I Niezapomniane Boskie Okolice W Towarzystwie Osób Uwielbiających Różniste Szaleństwa :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
12 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | z rodziną 
Piekne Karaiby

Wycieczka byla fantastyczna! Jedyny jej minus to zupelnie niekompetentny rezydent, ktory niewiele wie, ale mniemanie o sobie ma ogromne. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
10 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Antyle Błękitne Marzenia

Wycieczka była bardzo udana, dobrze zorganizowana, ze zróżnicowanym programem:można było dużo zwiedzić, poopalać się na pięknych plażach i pokąpać się w czystej wodzie morskiej, zaś wieczorem pobawić się w dyskotece lub pooglądać spektakle teatru / ale dopiero po fizjologicznym przestawieniu się na miejscowy czas, bo 5-godzinna różnica czasu dawała znać o sobie/. Miejscowi przewodnicy potrafili ciekawie opowiadać o historii, geografii i zabytkach, a także o bieżących problemach mieszkańców wysp. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
W raju juz byłem

Wspaniała wycieczka, bardzo dużo atrakcji, a to co najbardziej nam sie udało to bardzo dobra obsługa turystyczna (pani Martyna)i zgrana paczka współtowarzyszy wycieczki. Udało nam się poznać wspaniałych ludzi, z którymi doskonale bawiliśmy się codziennie prawie do białego rana. Wspaniałe plaże, morze, wyspy, wiele atrakcji. Gorąco polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Udana podróż

Wróciliśmy z podróży na Antyle zadowoleni. Pomijając już walory tego wyjątkowo pięknego regionu świata właściwie wszystko związane z organizacją podróży było bez zarzutu. Warunki (statek, kajuta, obsługa na statku) dobre - take jakich się spodziewaliśmy i nie było powodu do narzekań. Pomoc pilotów Rainbow Tours wystarczająca. Na szczególne uznanie zasługuje Pani która zajmowała się naszą grupą podczas podczas tranzytu w Madrycie - jest to osoba niezwykle sprawna, pomocna i sympatyczna. Zresztą nie ma powodów do na narzekań na Panią - polskiego pilota na statku.Wszystko było OK. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
12 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
podróż marzeń

Jest to jeden z niewielu rejsów z opcją all inclusive. Dzięki temu można się rozkoszować pięknem widoków, cieszyć towarzystwem przesympatycznych ludzi i naprawdę odpoczywać bez ciągłego przeliczania pieniędzy w portfelu. Statek - jest olbrzymi i mimo obłożenia niemalże w całości, nie czujemy się jak na Marszałkowskiej w godzinach szczytu. Kawiarnie, bary, restauracje, kasyno, dyskoteka, spa, teatr, basen - jest co robić. Nie można się nudzić. Obsługa - to przesympatyczni ludzie z 30 różnych krajów. To dodaje kolorytu całej podróży. Pokoje sprzątane dwa razy dziennie! Rezydentka - cóż za wspaniała kobietka. Dzielnie znosiła fanaberie niektórych turystów (np. gościa, który zażądał przetłumaczenia na koszt Rainbow informacji opublikowanej po francusku, angielsku i hiszpańsku i dodatkowo ustnie przekazanej w języku polskim przez rezydentkę.). Trochę brakowało jej wiedzy o odwiedzanych miejscach, ale dobrze wiedziała, jak zapewnić dobrą zabawę. Wycieczki – na statku można wykupić wycieczki. Jest ich bardzo dużo i są różnorodne. Nurkowanie, jazda na quadach czy spokojne zwiedzanie. Można też było wykupić wycieczki od naszej rezydentki, która sama zajmowała się ich organizacją. Ich przewagą było to, że były dedykowane dla grupy Polaków, prowadzone po polsku, atrakcyjniejsze cenowo i objeżdżaliśmy najciekawsze miejsca. Wszystkie pod hasłem The best of …” Posiłki i napoje – posiłki urozmaicone, karta napojów (alkoholi również) bardzo rozbudowana. I wszystko dostępne bez kolejek, bez oczekiwania na uzupełnienie półmisków. Leżaki – było ich tak dużo, że wystarczyło dla każdego chętnego. Można zapomnieć o tradycyjnych wyścigach w poszukiwaniu wolnych miejsc, zajmowaniu leżaków w środku nocy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Warto było...

Rejs bardzo do polecenia, pełen relaks, Karaiby do pokochania - warto było.... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
11 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | z rodziną 
Antyle Błękitne Marzenia

Ciekawa wycieczka z mnóstwem atrakcji. Olbrzymi statek . Nocleg w Madrycie dobrze zorganizowany , łatwo można przedostać się do centrum Madrytu z hotelu na obrzeżach. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
rejs

wspaniała wyprawa,piękne plaże i widoki,najpiękniejsza wyspa Tortola, przypominająca Seszele, gorąco polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2014
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
WIĘCEJ TAKICH BŁĘKITNYCH MARZEŃ

Przepiękne miejsce!!!!!!!!!!!!!!!!! Statek ok , kajuta zgodnie z zakupioną ofertą obsługa na statku perfekcyjna.Dużo atrakcji podczas rejsu, muzyka na żywo codzienne przedstawienia w teatrze dyskoteka, kaso.Wszystko na wysokim poziomie.Jedzenie szczególnie menu kolacyjne bardzo smaczne z dużym wyborem dań.Odwiedzane wyspy przecudne-najlepiej zwiedzać we własnym zakresie-na statku obecna rezydentka miła,ale z bardzo niewielką wiedzą o odwiedzanych miejscach . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Zadowolony

W sumie bardzo udany i miły wyjazd. Generalnie lepiej niż oczekiwałem. Rewelacyjne zamustrowanie i opuszczanie/ powrót na statek Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
rejs Antyle Błękitne Marzenia

W czasie rejsu na statku: rozrywka - codziennie inne widowiska w sali teatralnej, może nie wszystkie mnie zachwyciły ale przymusu oglądania nie było, były inne rozrywki jak muzyka na żywo i tańce w kawiarni, w innej cafe były dyskoteki, w których nie uczestniczyłam ale opinie były bardzo interesujące. Serwis w kabinach - bardzo dobry, sprzątanie bardzo dokładne, usterki natychmiast naprawiane (zepsuty zawias w szafie). Jedzonko w bardzo szerokim wyborze i bez ograniczeń w zasadzie 24 h, barmani bardzo przyjaźni, kelnerzy uśmiechnięci bez względu na zachowanie uczestników. Pani Martyna - nasza opiekunka - też była na 1-szym rejsie więc jeszcze bez rozeznania ale bardzo się starała a wiadomo, że jeżeli się człowiek bardzo stara to nie zawsze "wychodzi" . Codziennie dostawaliśmy do kabiny informację na temat gdzie jesteśmy i plan dnia na statku. Ogólnie jesteśmy razem z mężem bardzo zadowoleni - był to nasz drugi rejs po Karaibach i drugi raz było super !!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
podróż poślubna

W styczniu 2014 wraz z mężem byliśmy na wspaniałym rejsie, Antyle Błękitne Marzenia. Zastanawiam się tylko dlaczego pod tą samą nazwą jest zupełnie inny program. Nie ma przepięknego Barbados, dziewiczych wysp brytyjskich czy St. Kitts. Dla osób, które czytają opinie o tym rejsie mają wyobrażenie właśnie o tych wyspach, a jednak w tym roku jest zupełnie inny program. Statek ma swoje lata, ale super odnowiony, ma rewelacyjne jedzenie, najlepsze jakie do tej pory kosztowaliśmy. Wspaniała obsługa. Dbali o gości najlepiej jak umieli. Organizacja w Madrycie tez byla bez zarzutu. Minusem jest niestety rezydentka p. Martyna. Gdyby nie to, że mieliśmy swoje przewodniki i wiedzieliśmy co chcemy zobaczyć nie zobaczyli byśmy nic. Zero kompetencji, dla Pani Martyny były to wakacje. Jednak taką formę wypoczynku polecany każdemu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Antyle Błękitne Marzenia

Atrakcyjna wycieczka ,piękne wyspy , statek "stary ale jary" ! doskonała obsługa na statku ,bdb wyżywienie i All.incl. w cenie wycieczki . Na szczególne uwzględnienie zasługuje bardzo uroczyste powitanie w porcie, gdzie po spełnieniu formalności częstowano napojami i szampanem ,czego nie spotkaliśmy na innych liniach . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Bajkowe Karaiby

Super pobyt ze świetnym pilotem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
do 25 lat | w parze 
Niezapomniane wakacje :)

To były najlepsze wczasy na których do tej pory byłam. Poza kilkoma zgrzytami (drobiazgi nie wpływające znacząco na całość) było genialnie. Przewodnik i zarazem nasz pilot nie do końca wiedział gdzie jest i co robić, przez co pierwszy dzień (i jedną z wysp) totalnie straciliśmy. Ale wraz z innymi wzięliśmy sprawy w swoje ręce i następne wyprawy na kolejnych wyspach organizowaliśmy sobie na własną rękę. Niesamowite widoki, turkusowa czysta woda (nigdzie takiej wcześniej nie widziałam) i świetni ludzie - to gwarancja udanych wakacji :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2013
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | z rodziną 
Antyle Błękitne Marzenia

Średnio uciążliwa. Ciekawy, urozmaicony program.Dobra organizacja Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Antyle Błękitne Marzenia

Wycieczka spełniła nasze oczekiwania , uważamy że przygotowana była profesjonalnie pod każdym względem, organizacja wycieczki zasługuje na najwyższą ocenę , jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, na uwagę zasługuje również atrakcyjna cena, zwiedzane wyspy są niesamowite i zachęcają do powrotu , podsumowując : wspaniale spędzony urlop, chętnie pojedziemy w przyszłym roku po raz drugi Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | z rodziną 
Antyle Błękitne Marzenia

Średnio uciążliwa. Ciekawy, urozmaicony program.Dobra organizacja Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.