• wycieczka:

  Rejs po Karaibach - Antyle Błękitne Marzenia

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania + full board


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6
Pozniejsze Zdjecie
cena: 8080   za os. Cena
termin: 15.01.2016   10 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.1

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
15.01 - 24.01.2016
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 8 080 zł / za os.

Zamów
22.01 - 31.01.2016
Promocja: 5% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 7 760 zł / za os.

Zamów
29.01 - 07.02.2016
Promocja: 4% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 7 705 zł / za os.

Zamów
05.02 - 14.02.2016
Promocja: 9% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 7 815 zł / za os.

Zamów
12.02 - 21.02.2016
Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 8 407 zł / za os.

Zamów
19.02 - 28.02.2016
Promocja: 2% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 8 446 zł / za os.

Zamów
04.03 - 13.03.2016
Promocja: 5% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 8 149 zł / za os.

Zamów
11.03 - 20.03.2016
Promocja: 5% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania + full board

wszystkie ↓

 • Śniadania + full board
 • all plus pakiet

10 dni / 8 042 zł / za os.

Zamów

Program


Dominikana - rajska wyspa • Santo Domingo - poczuj zmysłami stolicę • La Romana - słynąca z najlepszych cygar • St. Martin, Guadaluepa, Martinika - ekstremalna przyroda • Isla Margaraita - wyspa jakiej nie znacie • Statek Horizon **** dobry serwis (całodzienne wyżywienie w cenie), all inclusive za niewielką dopłatą! • polski pilot na pokładzie statku

Dzień 1 (piątek)
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Wylot z Warszawy do Madrytu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na stronie: www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Madrytu, transfer do hotelu **/*** w Madrycie lub okolicach (transfery mogą odbywać się  turami w zależności od wielkości grupy). Dla chętnych jeśli czas na to pozwoli (fakultatywnie, za dodatkową opłatą) wycieczka po Madrycie: cena ok. 30 - 40 EUR/os. - cena zależna od liczby chętnych.W tym dniu nie ma kolacji w hotelu.

Dzień 2 (sobota)
Po śniadaniu wykwaterowanie i transfer na lotnisko Barajas (transfery mogą odbywać się turami w zależności od wielkości grupy).Wylot z Madrytu na Dominikanę samolotem czarterowym - hiszpańskich linii lotniczych. Przylot na lotnisko w Santo Domingo na Dominikanie. Po przylocie odprawa paszportowo-celna. Zakwaterowanie w kabinie na statku i czas na odpoczynek i nocleg. Nocny rejs.

Dzień 3 (niedziela)
Ok. godz. 07:00 statek przypływa do portu w La Romana na Dominikanie, która jest drugim największym państwem Karaibów, niegdyś rządzonym przez Hiszpanię. W dawnych czasach mieszkańcy wyspy utrzymywali się z uprawy trzciny cukrowej i kawy, obecnie głównym zajęciem tubylców jest turystyka. Nie powinno to nikogo dziwić, gdyż Dominikana kusi lazurową wodą i rajskimi plażami. Można tu przeżyć niezapomnianą karaibską przygodę podczas pobytu na najpiękniejszej wyspie należącej do Dominikany - Isla Saona lub odwiedzić Altos de Chavon - osiedle kolonialne zbudowane z koralowca wzorowane na włoskiej architekturze z XVI w. Niewiarygodnie realna zabudowa z kościółkiem św. Stanisława Kostki, greckim amfiteatrem i wąskimi uliczkami w stylu weneckim pozwoli na krótko przenieść się we włoski klimat. Krajobrazu dopełni Casa de Campo, czyli „państwo w państwie” z prywatnymi i najbogatszymi willami na wyspie. Te i inne wycieczki dostępne na statku - dodatkowo płatne. Po południu ok. godz. 14:00 statek wypływa z portu w kierunku St. Marteen (dzienny i nocny rejs).

Dzień 4 (poniedziałek)
Ok. południa (12:30) statek przypływa do portu Philipsburg, głównego miasta wyspy St.Martin Ta maleńka karaibska wyspa (pow. ok. 96 km2 ) jest podzielona na dwie części holenderską i francuską, każda z nich o odmiennym charakterze. Philipsburg po stronie holenderskiej jest położony na wąskim piaszczystym przesmyku, otoczony z każdej strony wodami zatok: Grand Bay i Great Salt Pond. To zakupowy raj, pełen sklepów i butików usytuowanych wzdłuż brukowanych uliczek i wąskich alejek. Plaże Great Bay Beach i Little Bat Beach zachwycają amatorów nurkowania. Polecamy wycieczki fakultatywne (dodatkowo płatne), m.in.: wizytę na farmie motyli, wycieczkę kajakiem na lagunę gdzie zobaczyć można wiele gatunków egzotycznych ptaków m. in. pelikany, czaple i siewki. Amatorów pływania z maską zachęcamy do wizyty w Grocie Wraków. Ok. godz. 19:30 statek wypływa z Philipsburga; nocny rejs do Gwadelupy.

Dzień 5 (wtorek)
Ok. godz. 08:00 statek zacumuje w porcie Pointe a Pitre w Gwadelupie, zamorskim terytorium Francji. Jest jedną z 8 wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego w archipelagu Małych Antyli. Gwedelupa składa się z 2 wysp o kształcie skrzydeł wielkiego motyla połączonych mostem nad „Słoną Rzeką”. Zachodnia to Basse Terre z wulkanicznymi wzniesieniami pokrytymi lasami równikowymi oraz z aktywnym wulkanem Soufriere. Wschodnia wyspa to Grande Terre będąca przeciwieństwem Basse - wapienny płaskowyż z szerokimi plażami i rafami koralowymi. Tu właśnie ulokowany jest port Pointe a Pitre z tętniącymi życiem targowiskami, starym miastem La Darse, skwerem Place de la Victorie otoczonym kolonialnymi domami oraz katedrą św. Piotra i Pawła, zwaną „żelazną”, o wyszukanej konstrukcji. Można tu także przyjrzeć się egzotycznym gatunkom ryb, zaroślom mangrowym a nawet rekinom pływającym nad przezroczystym tunelem w największym na Karibach Aquarium de la Guadeloupe (dodatkowo płatna oferta wycieczek fakultatywnych). Jednak Gwadelupa przyciąga najbardziej białymi piaszczystymi plażami na których relaks jest czystą przyjemnością. Wieczorem ok. godz.18:00 statek wypływa w kierunku Martyniki (nocny rejs).

Dzień 6 (środa)
Ok. godz. 8:00 statek przypływa do portu Fort de France, stolicy Martyniki - nazywanej przez lokalną ludność „Wyspą Kwiatów” - ma 80 km długości i ok. 35 km szerokości. Uznawana jest za jedną z najpiękniejszych wysp w rejonie Karaibów, głównie ze względu na egzotyczne ogrody, wilgotne lasy tropikalne, górujący nad wyspą wulkan Mount Pelee, plantacje trzciny i bananów oraz białe i czarne plaże. Nie brak tu malowniczych zakątków, portów rybackich, luksusowych hoteli, klimatycznych restauracyjek. Wyspa stanowi również dziedzictwo rdzennej ludności Karibów, afrykańskich niewolników i francuskich kolonizatorów, czego efektem jest bogata kultura kreolska, różnorodna kuchnia, destylarnie rumu… oraz nadzwyczajna uroda jej mieszkanek. Późnym popołudniem ok. godz. 17:00 statek wypływa z portu w kierunku Isla Margarita w Wenezueli (nocny rejs).

Dzień 7 (czwartek)
Ok. południa (12:00) statek przypływa do wybrzeży Isla de Margarita, największej wenezuelskiej wyspy nazywanej perłą Karaibów ze względu na obfitość pereł z których słynęła wyspa i wzięła swą nazwę ale także na różnorodność fauny i flory: począwszy od zielonych kotlin przez obszary półpustynne, kończąc na białych plażach z których najsłynniejsza to Playa El Aqua 4 km długości i 30 m szerokości!. Nic też dziwnego, że na wyspie znajduje się aż 5 parków narodowych ze słynną Laguna La Restinga otoczoną lasami mangrowymi. Wieczorem ok. 19:00 statek wypływa z portu w kierunku Dominikany (nocny rejs).

Dzień 8 (piątek)
Cały dzień na morzu, czas na relaks. Zachęcamy do korzystania z licznych atrakcji na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, siłownie, jacuzzi, kasyno, sklepy i wiele innych. Dzienny i nocny rejs w kierunku Dominikany.

Dzień 9 (sobota)
Po śniadaniu ok. godz. 07:00 statek wpływa do portu Santo Domingo na Dominikanie. Wykwaterowanie z kabin i czas wolny. Późnym popołudniem wylot samolotu do Madrytu.

Dzień 10 (niedziela)
Rano przylot do Madrytu i czas wolny na lotnisku. Po południu wylot do Warszawy. Wieczorem przylot na lotnisko Warszawa-Okęcie.

Uwagi do programu
- W zależności od warunków pogodowych na morzu lub na wyspach kapitan może podjąć decyzję o zmianie trasy lub nie zawijaniu, do któregoś z portów wymienionych w programie.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Podczas trwania całego rejsu proponujemy dodatkowo płatne wycieczki fakultatywne.
- Kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 mca życia oraz osoby poniżej 21 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.
- Przy zakwaterowaniu wymagany jest depozyt minimum 200 EUR/os. lub numer karty kredytowej, wszystkie rozliczenia na statku mają charakter bezgotówkowy i przy wykwaterowaniu zakupione towary, usługi są odliczane od depozytu bądź pobierane z karty kredytowej.
- Wycieczki fakultatywne podczas rejsu są dodatkowo płatne w walutach obowiązujących na wyspach czyli w większości w USD, wyjątkiem jest Gwadelupa i Martynika, gdzie obowiązuje EURO.
- Walutą obowiązującą na statku jest EURO.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotel w Madrycie o standardzie odpowiadającym ***w ocenie organizatora - (1 rozpoczęta doba hotelowa ze śniadaniem).

Statek - Horizon ****

Opis: Duży statek wycieczkowy, po renowacji w 2009/2012 r., należący do hiszpańskiego armatora „Pullmantur Cruises” Statek składa się z 12 pokładów, ma ponad 25 m wysokości i 208 m długości, a załoga liczy  628 osób. Statek może zabrać na pokład 1800 pasażerów.

Kabiny: 721 kabin o różnej wielkości i standardzie. Główne rodzaje to kabiny: wewnętrzne (bez okna), zewnętrzne (z oknem) i zewnętrzne z balkonem. Wszystkie kabiny 2-osobowe z łazienkami (prysznic). W każdej TV, mini-sejf, suszarka do włosów oraz klimatyzacja.
- Kabina wewnętrzna bez okna  (pow. ok. 15 m2). Wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze łóżka W każdej kabinie: łazienka, toaletka, telewizor, suszarka do włosów i mini-sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane  lub rozkładaną sofę.
- Kabina zewnętrzna z oknem  (pow. od ok.14-16 m2). Wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub 2 pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka, toaletka, telewizor, suszarka do włosów i mini-sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane  lub rozkładaną sofę.
- Kabina zewnętrzna z balkonem (pow. od ok.14-16 m2). Wyposażona jest w podwójne łóżko małżeńskie lub dwa pojedyncze łóżka. W każdej kabinie: łazienka, toaletka, telewizor, suszarka do włosów i mini-sejf. Niektóre kabiny posiadają dodatkowe łóżka podwieszane  lub rozkładaną sofę.Do dyspozycji gości:

Statek:

recepcja, windy, mini-galeria handlowa (duty free), 2 restauracje (bufet i a’la carte), 6 barów, klub nocny (dyskoteka), 24-godz. serwis kabinowy, kasyno, teatr, 2 odkryte baseny ze słoną wodą (w tym 1 dla dzieci), taras słoneczny z leżakami (ręczniki przy basenach), centrum fitness (siłownia, sauna , spa-dodatkowo płatne), mini club dla dzieci, biblioteka, salon gier, pokój do gry w karty,  Internet (dodatkowo płatny). Na statku odbywają się różne animacje: zabawy sportowe, przedstawienia, itp. Podczas niektórych imprez wieczornych i tematycznych mile widziane eleganckie stroje; warto również zabrać ubrania w kolorach białym, czarnym, czerwonym, zielonym. Wstęp na baseny, korzystanie z ręczników basenowych i leżaków, siłownia, wstęp do dyskoteki - bezpłatne.

Usługi typu: Internet, fax, telefon, masaże, pralnia, usługi medyczne itp. są dodatkowo płatne. Na statku akceptowane są wyłącznie karty kredytowe. Nie akceptowane są karty debetowe i bankomatowe.

Na statek nie wolno wnosić niebezpiecznych przedmiotów, m.in: żelazek, scyzoryków, czajników elektrycznych, żywności, napojów oraz żadnych materiałów łatwopalnych.

Uwagi!
- kobiety powyżej 24 tyg. ciąży, niemowlęta do 24 miesiąca życia oraz osoby poniżej 18 lat życia (jeśli nie są pod opieką prawnych opiekunów) nie mogą odbyć rejsu i nie zostaną wpuszczone na statek.

 Wyżywienie:

Statek:

Wyżywienie Full Board: bogate, smaczne i różnorodne posiłki w formie bufetu składające się ze: śniadania, przekąsek, obiadu (lunchu), podwieczorka (teatime) oraz kolacji. Napoje z dystrybutorów: woda, kawa, herbata, soki dostępne podczas ww. posiłków. Za dodatkową opłatą możliwość wykupienia pakietu ALL INCLUSIVE  „PLUS PAKIET” (zarówno przy rezerwacji - cena dostępna w systemie - jak i w trakcie zaokrętowania- cena ok. 126 EUR)  zawierającego nieograniczoną ilość lokalnych napojów alkoholowych i bezalkoholowych serwowanych w wybranych barach, restauracji i w dyskotece na statku m.in. wybrane alkohole serwowane w szklankach/kieliszkach lub z dystrybutorów - niebutelkowane (brandy, gin, wermut, whisky, tequila, rum, wódka, likiery), smakowe kawy oraz herbaty, wybrane wina oraz piwa (alkoholowe i bezalkoholowe), różnorodne soki z wyjątkiem świeżo wyciskanych (brzoskwiniowy, jabłkowy, pomidorowy, ananasowy, pomarańczowy), Pepsi, 7up, drinki alkoholowe i bezalkoholowe. Dodatkowo na statku możliwość dokupienia pakietu „Premium”  zawierającego wszystkie napoje alkoholowe i bezalkoholowe (łącznie z importowanymi, cena ok. 245 EUR).

Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Madrytu oraz przelot Air Pullmantur/Iberia na trasie Madryt-Dominikana-Madryt, 1 nocleg w Madrycie w hotelu *** ze śniadaniem; zakwaterowanie na statku 4* (razem 7 rozpoczętych dób hotelowych) w wybranych (opłaconych) typach kabin z całodziennym wyżywieniem (w opcji full board); kabiny 2 os.(możliwość dostawki) z łazienkami (opis kabin, statku, wyżywienia j.w), korzystanie z większości atrakcji na statku, transfery z/na lotnisko na Dominikanie i w Madrycie; obsługę polskiego przedstawiciela podczas odprawy na lotnisku w Warszawie, przedstawiciela biura w Madrycie oraz polskojęzycznego pilota/rezydenta lub polskojęzycznego przedstawiciela lokalnego kontrahenta na statku podczas rejsu, ubezpieczenie TU Europa - wersja standard (NNW, KL i bagaż), opłaty lotniskowe i portowe.

 

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za serwis pokładowy - napiwki (ok. 75 EUR), wycieczki po Madrycie, wycieczek fakultatywnych podczas rejsu oraz innych wydatków osobistych.


Wycieczki lokalne


Zwiedzanie i plażowanie - Altos de Chavon - plaża Bayahibe - karaibska specjalność - plaża, słońce, błękit wody i nieba.
Zobaczycie Państwo największą atrakcję La Romana - piękną „wioskę” Altos de Chavon. Jest to replika średniowiecznego miasteczka położona nad wysokiej skarpie nad brzegiem rzeki Chavon. Przy budowie mostu i drogi wysadzone skały koralowca wykorzystano jako budulec Altos de Chavon. Wioska urzeka połączeniem średniowiecznego charakteru ze współczesnym funkcjonalizmem. Punk widokowy na dolinę rzeki, kościół św. Stanisława z Krakowa konsekrowany przez JPII, muzeum bursztynu, muzeum czekolady, bardzo ciekawe muzeum archeologiczne, amfiteatr na 5000 widzów (tu koncertowali m.in. Frank Sinatra, Julio Iglesias, w 2014 r. Elton John) sklepy, restauracje, kawiarnie i wiele innych interesujących miejsc zachęca do odwiedzenia miasteczka.
W drugiej części wycieczki przejedziemy na plażę do miejscowości Bayahibe, gdzie będzie można plażować, kąpać się - korzystać z uroków i piękna Karaibów. Wycieczka przewidywana jest na ok. 4-5 godz. (prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą kostiumów, ręczników i kremu ochronnego z filtrem UV), cena ok. 50 USD.

 

Saint Martin - francusko-holenderska wyspa, tropikalne motyle, plażowanie i samoloty.
Wyruszamy z Philipsburga na unikalną na Karaibach Butterfly Farm - farmę motyli. Wizyta na farmie pozwala na oglądanie przepięknych motyli (błonkoskrzydłe) w bezpośrednim z nimi kontakcie. Pracownicy farmy oprowadzają i przybliżają ciekawe fakty o hodowli i życiu motyli. Jeśli będziecie Państwo ubrani jaskrawo lub używacie wodę o zapachu cytrusowym możecie stać się atrakcyjnym miejscem lądowania dla motyli (aktywność motyli zależy od wielu czynników).
W dalszej części zwiedzania wyspy przejeżdżamy przez stolicę francuskiej części wyspy, pięknie położone miasto Marigo. Przejazd na zachodnią część wyspy i plażowanie na Maho Beach położonej na przedłużeniu pasa startowego - jedyne takie miejsce na świecie. W czasie naszego pobytu zobaczymy startujące i lądujące na głowami samoloty. Wycieczka przewidziana jest na ok. 4 godz., cena ok. 60 USD. 

 

Guadelupe - tropikalna fauna - Aquarium - destylarnia Damoisieau
Francuska wyspa, której stolica Point a Pitre posiada urokliwe stare miasto ze skwerem Place de la Victorie, kolonialnymi domami i katedrą św. Piotra i Pawła, targowiskiem ryb, przypraw, kwiatów. Tu także znajduje się wyjątkowa atrakcja - największe na Karaibach Aquaruim, gdzie można zobaczyć dziesiątki gatunków ryb i kilkadziesiąt gatunków koralowców, podwodny świat morza Karaibskiego urzekający kształtami i kolorami. Po wizycie w Aquarium przejeżdżamy przez urocze Saint Anne na punkty widokowe, gdzie oglądamy przepiękną panoramę - pocztówki prosto z Karaibów. Mamy tu propozycję kąpieli na jednej z ładniejszych plaż południowego wybrzeża wyspy.
Kontynuując zwiedzanie zamieniacie Państwo wybrzeże na odległą ok. 30 km destylarnię Damoisieau, oglądanie destylarni i degustacja rumu oraz możliwość jego zakupu. Tu możemy zobaczyć, jak naprawdę wygląda produkacja rumu. Następnie przejeżdżamy do przystani, gdzie cumuje Horizon, z której można w czasie wolnym pójść na spacer po La Darse, ulicy targowej Point a Pitre oraz pobliskich ulicach handlowych czy zajrzeć do kawiarenki internetowej. Czas trwania wycieczki ok. 4 godz., cena ok. 55 EUR.
Dla chętnych Seatour z Aquarium - spotkanie z podwodnym światem, wypłynięcie łodzią lub katamaranem na snorkeling z Aquarium w asyście doświadczonych instruktorów. W cenie korzystanie z pełnego wyposażenia pianka, płetwy, maska, rurka. Czas ok. 4 godz., cena ok. 70 EUR (Seatour może być odwołany z powodu małej ilości chętnych lub odwołania imprezy przez organizatora).

 

Martynique - tropikalna flora (ogrody Balata) - Depaz (destylarnia - naj..) - w pobliżu wulkanu.
Martynika - wyspa kwiatów - posiada wyjątkową atrakcję, którą koniecznie należy zobaczyć - Ogrody Balata, gdzie można oglądać ok. 3000 okazów przepięknych tropikalnych roślin (nie tylko z poziomu 0, ale i z zawieszonych linowych kładek kilkanaście metrów nad ziemią). Jadąc tam (niewiele miejsc na świecie dorównuje ogrodom Balata) zatrzymujemy się w punkcie widokowym - podziwiamy panoramę stolicy wyspy Fort de France i replikę paryskiej bazyliki Sacre-Coeur. Po wizycie w ogrodach Balata i spotkaniu z przyrodą odwiedzimy jedną z najstarszych destylarni - Depaz u stóp wulkanu Mountain Pelee. Bierzemy udział w degustacji i mamy możliwość zakupu najlepszej jakości rumu (produkty tej destylarni zdobywają nagrody na międzynarodowych konkursach rumu) Przejeżdżamy następnie do Fort de France drogą nadmorską przez St. Pierre, miasteczko, które na początku XX w. zostało całkowicie zniszczone przez wulkan. Przewidywany czas trwania wycieczki ok. 4 godz., cena ok. 65 EUR.

 

Margarita , perła Karaibów - perły - Zamek św. Rozy - Castillo San Carlos de Borromeo - laguna La Restina, mangrowce
Zobaczycie Państwo największą atrakcję wyspy - słynna lagunę La Restinga. Jest to najpiękniejszy Park Narodowy na wyspie. Tutaj czeka nas rejs łodziami pośród lasów mangrowych - zobaczymy specyficzną faunę i florę ( pelikany, czaple i inne okazy). Tu również spróbujemy lokalnej specjalności, ogromnych pierogów (empanady) z rybą lub kurczakiem. Następnie czeka nas wyjazd do stolicy wyspy La Assuncion, gdzie znajduje się jedna z najstarszych katedr w Wenezueli, a powyżej zamek św. Rozy, który strzegł wyspę przed piratami, z którego zobaczymy wspaniałą panoramę mista. Przejedziemy następnie do twierdzy Castillo San Carlos de Borromeo w największym mieście wyspy Pampatar. Na wyspie Isla de Margarita zwaną “Perłą Karaibów” nie można pominąć okazji zakupu pereł (z certyfikatem) po atrakcyjnych cenach - to one właśnie rozsławiły wyspę w XVII w. Wracamy do portu, gdzie mamy możliwość kąpieli na zlokalizowanej w pobliżu plaży Paraiso. Przewidywany czas wycieczki ok. 5 godz., cena ok. 60 USD.

 

St Domingo - Panteon Nacional - Katedra - Faro de Colon - Los Tres Ojos
Santo Domingo posiada zabytki kolonialne najwyższej próby, pierwsza katedra w Ameryce, pałac Diego Columba, Fort Ozama - zbudowany niezwłocznie po przybyciu Hiszpanów na wyspę Hispaniolę. Będziecie mogli zobaczyć Państwo najważniejsze zabytki dzielnicy kolonialnej w czasie krótkiego spaceru w obrębie dawnych murów obronnych. Następnie przejeżdżamy pod monumentalną budowlę Latarnię Kolumba - nowoczesny pomnik zbudowany na 500-lecie odkrycia Ameryki. Tu znajduje się sarkofag Krzysztofa Kolumba. Przejedziemy dalej do jednej z największych atrakcji St Domingo, jezior położonych w jaskiniach - Los Tres Ojos, niesamowite formacje skalne, bujna roślinność (święte miejsce Tainów). Czas trwania wycieczki ok. 3 godz., cena ok. 40 USD. 

 

Uwaga: Zamieszczone powyżej opisy wycieczek fakultatywnych są podane wyłącznie informacyjnie i nie stanowią oferty handlowej. Nie gwarantujemy, że będą one wszystkie realizowane. Wycieczki fakultatywne, z powodu zbyt małej ilości uczestników, odwołania usług lokalnych kontrahentów lub warunków atmosferycznych, mogą nie dojść do skutku lub ulec zmianom.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.1 Program rejsu i wycieczki lokalne: 4.7 | Pilot: 4.1 | Kajuta: 4.8 | Obsługa statku: 5.7 | Statek: 4.8 | Wyżywienie: 5.4 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
10 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Warszawa
46-55 lat | w parze 
super!!!!!!!

rewelacja! fajna trasa, super statek i niezapomniany pilot Andy, który swoją pozytywną energią zarażał wszystkich. Przede wszystkim dziękuję mu też za super organizację i opiekę, pod którą czuliśmy się bezpiecznie. Szczególne dzięki za pomoc na lotnisku w Madrycie, które nie należy do najlepiej oznakowanych. W czasie rejsu odbyły się wszystkie wycieczki opisane na stronie RT. Reasumując - wyspy zielono-turkusowo-słoneczno-gorące. To jest to! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Kwiecień 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej, Sopot
powyżej 65 lat | w parze 
Rejs po Karaibach - Antyle Błękitne Marzenia

Bardzo dobra propozycja obejmująca trasę Warszawa-Madryt - Santo Domingo - rejs na MV HORIZON w ramach programu Croisieres de France. Wycieczka dobrze zaprojektowana, wykorzystująca walory miejsc odwiedzanych w trakcie przelotu i rejsu wycieczkowego. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Kwiecień 2015
37 z 37 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jacek, Warszawa
36-45 lat | w parze 
Karaiby - warto zobaczyć

Moim zdaniem podczas tej wycieczki każdy znajdzie coś dla siebie. Polecam dla wygodnych, nie lubiących pakowania i rozpakowywania, ponieważ "hotel" przemieszcza się z nami. Dla leniwych, ponieważ można zostać na statku i cieszyć się jego urokami (basenami, barami, teatrem kasynem itp.). Dla lubiących dużo zjeść i wypić, ponieważ jest opcja "all". W końcu dla aktywnych lubiących zwiedzać ponieważ codziennie budzisz się na innej wyspie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
14 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wojtek, Rawicz
36-45 lat | w parze 
bujanie się po morzu i oceanie

Udało się nam upolować rejs po Karaibach i było świetnie. Pierwszy nasz rejs, pierwsza wycieczka z Tęczą Tour i nie żałujemy. Przewodnik i pilot Andrzej to świetny Człowiek. Ciekawe miejsca zobaczyliśmy, Maho Beach na St. Marteen, wreszcie Pointe a Pitre na Gwadelupie, Martynikę z sympatyczną polską tubylczynią, Islę la Margaritę - biedną, ale bogatą, kolonialne i jaskiniowe Santo Domingo. Do wielu z tych miejsc pewnie jeszcze trafimy. I nic się nam nie działo, że na statku bujało. Wrócimy do paru z tych miejsc, a może nawet na rejs jakis. Pierwsze spotkanie z tęczowym Rainbow jak najbardziej udane. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Kwiecień 2015
19 z 19 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sławomir, Rawicz
46-55 lat | ze znajomymi 
Rejs po słonecznych karaibach

Witam właśnie wróciliśmy po rejsie po Karaibach. Rozpoczęliśmy wyjazd z Warszawy do Madrytu gdzie spędziliśmy 1 dzień. Zwiedzaliśmy Madryt z super przewodnikiem i naszym opiekunem Andrzejem. Madryt cudowny ale opiekun rewelacyjny stawał na głowie aby ogarnąć grupę wiekową od 35lat do 60+. Tak było od samego początku aż do końca wycieczki czyli Dominikana,Gwadelupa, St.Martin,Martynika i Margerita. Wyspy cudowne , wycieczka super, rejs statkiem też niezła przygoda, ale nic nie zastąpi ludzi. Chodzi mi o przewodnika Andrzeja, byłem już na wielu wycieczkach ale zwiedzanie z tym gościem to nowy wymiar wypoczynku i zwiedzania. On nadał nowy wymiar wakacji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mariola, Gdansk
56-65 lat | w parze 
Sloneczne Karaiby

Rejs po slonecznych Karaibach okazal sie wycieczka bardzo udaną. Mimo tylko 10 dni i intensywnosci zwiedzania - zupełny relaks. Swietna grupa (zupełny przypadek) i swietny przewodnik!!!.Pobyt na statku zapewnil nam pelny komfort. Taka forma zwiedzania i wypoczynku godna polecenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Kwiecień 2015
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Danuta i Jery Zabrze
powyżej 65 lat | w parze 
Bylo super

Jesteśmy przyjemnie zaskoczeni, bo po wcześniejszych opiniach dotyczących i pilota i programu - na wszelki wypadek wzięliśmy ze sobą scyzoryk. Nie był potrzebny ! Program wycieczek fakultatywnych zrealizowany w 100 %. Nasz pilot - Andrzej S. Dawał sobie świetnie radę z prawie 40-stoosobową grupą, krnąbrną i samodzielną czasami. Wiedzieliśmy co robimy i co będziemy robić w następnych dniach. Andrzej S. b. uczynny, pomagający w potrzebie, znający swój fach i zwiedzane tereny. Statek Horizon - czysty, obsługa super, jedzenie bez kolejek - bardzo dobre. Na lotniskach zero stresu - Andrzej S. o wszystkim pomyślał, ustawił we właściwej kolejce. Podtrzymujemy deklarację - że z Nim - nawet do Wenezueli ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Olgierd, Bydgoszcz
46-55 lat | z rodziną 
Błękitne spełnione marzenia

Zawsze się czegoś czepiam, z natury wredny żołądkowiec jestem ... ale tu nie mogę. Najpiękniejsze wczasy w moim życiu, doskonała organizacja ze strony biura, chodź pewne niezależne niedociągnięcia na pewno burzyły nam krew w żyłach, ale nec Hercules contra plures. Polecam przewodnika w osobie p. Artura, niesamowite zaangażowanie, cierpliwość i wyrozumiałość. Jak będzie organizował wycieczkę na Marsa w kostiumach kąpielowych to i tak z nim jedziemy. Na prawdę szczerze polecam, wspaniała przygoda, piękno natury i to, że Tonny'ego vel Sędzimira Halika tam jeszcze nie było, tym bardziej nas cieszyło :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2015
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paulina, Ostrów Mazowiecka
26-35 lat | z rodziną 
Podróż marzeń!

Rejs po Karaibach to piękna wycieczka. Byłam w wielu miejscach na świecie ale Antyle są naprawdę wyjątkowe. Lazurowe morze, palmy i biały piasek pod stopami to tylko niewielka część atrakcji jakie zaserwowało nam Rainbow Tours. Wycieczki fakultatywne na każdej wyspie- bardzo ciekawe, szczególnie dzięki wiedzy naszego pilota Pana Wiktora- który jest bardzo kompetentny i ma ogromną wiedzę. Przekazał nam masę ciekawostek i zagwarantował dobrą zabawę. Rzadko kiedy można spotkać tak zaangażowanego pilota podchodzącego do każdej osoby indywidualnie. Wyspy można zwiedzić oczywiście we własnym zakresie ale nie polecam ze względu na duże koszta (taksówki liczą sobie przejazd za osobę a nie za auto) dodatkowo jest się mocno ograniczonym czasowo więc lepiej się nie stresować, że można nie zdążyć na prom i kupić wycieczkę z biura gdzie dowiemy się rzeczy, których nie ma w przewodnikach:). Oczywiście można też kupić wycieczkę od francuskiego biura na statku ale są one niewiele tańsze a przewodnicy mówią tylko w języku francuskim i hiszpańskim. Kajuty- nasza była rewelacyjna- 10 piętro z balkonem, widoki zapierające dech w piersiach, ale z tego co wiem, niższe piętra też nie miały gorzej. Niektórym brak okna może jednak nie odpowiadać dlatego polecam kajuty z jakimkolwiek widokiem na morze :) Jedzenie- pyszne- ale to podobno konik statków wycieczkowych. Polecam restauracje na 7 piętrze gdzie kolacje są a'la carte- palce lizać, zupy kremy, tatary z łososia, tuńczyka, makarony z krewetkami, polędwice wołowe itp. itd. Pyszności. Jak widać- same superlatywy. Podróż marzeń! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bożena, Kaźmierska
56-65 lat | w parze 
Rejs po Karaibach -Antyle

Bardzo przyjemna wycieczka. Grupa liczyła 38 osób i była zaniepokojona negatywnymi opiniami na temat przewodnika Pana Wiktora. Na szczęście opinie w naszym przypadku zupełnie się nie potwierdziły. Było aż 5 par w podróży poślubnej ,reszta grupy to osoby w wieku ponad 50 lat.Kabiny dla naszej grupy były na 4 pokładzie , gdzie trzęsie i na 9 - z widokiem na szalupy. Najlepsze kabiny są na 10 pokładzie z balkonem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Marzec 2015
9 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bogdan, katowice
46-55 lat | w parze 
Błekitne marzenia pozostaly marzeniami...

Rejs przereklamowany, wyspy na których nic porywającego nie ma, najciekawsza Margarita, Martynika i La Romana oraz samo miasto Santo Domingo.Plaże te z obrazków tylko teoretyczne..chyba ze masz kilka godzin na szukanie to może szczęście dopisze..Wycieczki jak już to tylko indywidualnie (50%) taniej!,Statek?..stary ale jary, jedzenie nie porywa..codziennie to samo na śniadaniu, kolacje lepsze bardziej urozmajcone, desery najlepsze,animacje słabe.Pilot stara się ale męczący.Ogólnie wyspy zaniedbane. Wszędzie widać biedę .Największe wrażenie zrobił..Madryt, piękny,czysty,typowo Królewski.Plus to pogoda i swoja zgrana grupa.Co do organizacji to wielki minus dla biura gdyż kolejny raz osoby które miały opłacony rejs i najdroższa kajutę nie były nawet na liście wycieczkowej!.Powrót koszmarny 9 godzin czekania na lotnisku w Madrycie a można było zorganizować póżniejszy lot z Dominikany bo był drugi lot do Madrytu 4 godziny póżniej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Marzec 2015
14 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Stefan, Nakło n/Not.
46-55 lat | ze znajomymi 
Trochę dziekciu do beczki z miodem.

Rejs tak - Rainbow NIEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!! Zepsuty urlop przez Rainbow Tours. Rezerwacji dokonaliśmy 31.07.2014 roku z nadzieją, że kupując imprezę turystyczną z tak dużym wyprzedzeniem będzie ona realizowana nienagannie. Jak się niestety okazało na lotnisku w Madrycie nie było nas na liście przewoźnika lotniczego przez co nie mogliśmy lecieć z grupą turystów, ale przede wszystkim z naszymi przyjaciółmi, z którymi wspólnie wykupiliśmy tę imprezę na jednej umowie. Dolecieliśmy na Dominikanę inną linią lotniczą z 5 godzinnym opóźnieniem. Gdy wylądowaliśmy na Dominikanie okazało się, że nasze Nazwiska nie figurują na liście pasażerów statku, którym mieliśmy odbyć podróż. Finalnie zostaliśmy zaokrętowani w kabinie z oknem za którym wisiała szalupa ratunkowa (wykupioną mieliśmy kabinę z balkonem). Oczywiście w związku z tym, że dolecieliśmy bez grupy musieliśmy nabyć kartę turysty we własnym zakresie. Dopiero po dwóch dniach przeniesiono nas do kabiny z balkonem. Podczas rejsu okazało się, że lot powrotny również odbędziemy sami, bez grupy i przyjaciół. Grupa odleciała przed nami. Chcieliśmy wraz z grupą udać się na lotnisko i tam oczekiwać na lot do Madrytu, ale pilot Pan Wiktor…. Obiecał, że zapewniony będzie specjalnie dla nas transfer do portu lotniczego i nie mamy się niczym przejmować. Tutaj pojawił się kolejny problem, gdyż niewiele brakowało a nie zdążyli byśmy na lot powrotny. Szczęśliwie dotarliśmy do Madrytu skąd razem z naszą grupą wróciliśmy do Warszawy. …….. i po urlopie. Są inne firmy, które organizują ten sam rejs ale dużo lepiej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Marzec 2015
13 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elżbieta, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Wiedziałam,że będzie mało luksusowo i elegancko-ale nie spodziwałam się,że aż tak.

ogólnie rozczarowanie-to nie tak miało być Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zadowolona
46-55 lat | ze znajomymi 
Piękne Karaiby ...zwiedzane z p. Wiktorem

Piękna wycieczka z wspaniałym pilotem p.Wiktorem i wspaniałymi ludzmi na pięknych wyspach,z wspaniała pogodą(chociaż czasem zdarzał sie deszczyk,ale wtedy pilot Wiktor zmienił kolejność zwiedzania i piękne Ogrody Balata zwiedzaliśmy w słońcu).Codziennie na wycieczkach była okazja do kapieli w morzu. .Na statku pyszne jedzonko,miła obsługa,Warto chodzić wieczorem na kolacje do restauracji..ala carte(jesli ktoś czuje sie głodny mozna pózniej pójśc na 11 poziom do baru)bo jest możliwośc zintegrowania sie z grupa.Menu po polsku(czasem w smiesznym tłumaczeniu) Na tych kolacjach jest okazja do eleganckiego ubioru.Na wieczór kapitańśki-elegancko. Czasami na kolacje trzeba było ubrać się na biało,czasem czerwono lub czarno ,innym razem na różowo.Warto wiec mieć takie kolory ubrań badż jakiś element w tym kolorze(panie często ratowały się kwiatami w tych kolorach przypinane do włosów badz sukienek). Po kolacji okazja do tańców z drinkami przy muzyce na żywo w różnych miejscach.(Casyno,Kawiarnia... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tomasz, Błękitne Antyle
56-65 lat | w parze 
pozytywny

polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Luty 2015
13 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Robert, Gorczyca
36-45 lat | w parze 
Piękne Karaiby

Karaiby piękne o tej porze w porównaniu z polskim klimatem. Kto choć raz był to wie o czym piszę. Statek stary ale jary jak już w wielu opiniach było powiedziane. Wycieczki tylko w własnym zakresie. Super ludzie na statku. Szczególne pozdrowienia dla Bossa-Rocco i Ani oraz dla Justyny i Leszka od Topoli. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Luty 2015
11 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Justyna, Kobyłka
36-45 lat | w parze 
rozczarowana

Właśnie wróciliśmy z podróży Antyle Błękitne Marzenia.Rejs mało ciekawy,wyspy typowo komercyjne.Statek kategoria trzy gwiazdki,ale czysty personel miły. My mieliśmy kajutę na czwartym poziomie niestety nie polecam słychać silniki i jak płynie się wolno cała kajuta drży nie jest to przyjemne i jest głośno nie da się spać.Jeśli ktoś lubi tak wypoczywać i niema wielkich wymagań to polecam.Pan Wiktor nie jest taki zły jak pisali w opiniach. Z wycieczek nie korzystaliśmy,organizowaliśmy je sami. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
11 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Piotr, Warszawa
46-55 lat | w parze 
Cudowny rejs

Ciekawy rejs, wreszcie mogłem odpocząć. Statek i obsługa bez uwag. Pamiętali o moich urodzinach, co było miłym i niespodziewanym wydarzeniem. Polecam wycieczki organizowane przez Pana Wiktora dużo tańsze niż na statku i kompetentnie prowadzone. Pan Wiktor bardzo się stara dbać o swoich uczestników co przy ograniczonym czasie bylo bardzo pomocne. Powrót w Madrycie -KOSZMAR! Załoga Rainbowtours przemyślcie czy nie można podstawic dodatkowo autokaru lub zapewnić hotel - niewielkie pieniądze które każdyby dorzucił do tak mile spędzonych kilku dni. Pozdrawiam wszystkich uczestników, a szczególnie Krysie i Marka oraz championów rozgrywek tenisowych Kamila z Kalinka. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Luty 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Camillo z Warszawy
36-45 lat | ze znajomymi 
Karaibskie klimaty

Wyjazd ciekawy, wiele wrażeń, statek to nie Oasis ale ma swój klimat,szybkie tempo zwiedzania, pilot sympatyczny, wyspy różnorodne każda ma swoją specyfikę - warto wcześniej przemyśleć co na ktorej zobacZyc, towarzystwo na wycieczce barwne -pozdrawiamy nasza paczke Piotra, MArka, Norwega, Łukasza i dziewczyny , powrót w Madrycie to błąd w organizacji niewielkim kosztem ze strony biura można było zadbać o grupę, ostrygi jedzone prosto z łódki na Margaricie to hit wycieczki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2015
3 z 27 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Krystyna, Poznań
46-55 lat | w parze 
Karaiby

Część tych opinii poniżej pisały osoby, którym zawsze w du...e jest źle. Skoro czytam i słyszę na wyjeździe, że plaże są kiepskie, że najważniejsze są trunki oferowane na pokładzie to żal mi tych osób, że tak cierpią. Wycieczka (rejs) wspaniały, wycieczki organizowane przez biuro ok, p. Wiktor również. Narzekanie na mało czasu spędzanego na plaży jest dziwne, bo nikt nikogo nie zmuszał do uczestnictwa w wycieczkach; skoro ktoś szukał leżenia na plażach pomylił wyjazd> miał wykupić 14 dni w Bułgarii. Narzekanie na kabinę na 4 pokładzie jest bez sensu, skoro wybierasz najtańszą opcję; nas na 10 pokładzie przywitano szampanem. Dla nas wyjazd SUPER, bajkowy świat i nowe znajomości. Kamillo i Piter z Madzią pozdrawiamy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Luty 2015
13 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marek, Gdansk
46-55 lat | w parze 
Błękitne rozczarowania

Wycieczek na statkach z Rainbow Tours nie polecam, drogie męczące i bez wrażeń , formuła all inclusive tylko na statku i bez szału , jedzenie i alkohole z wyższej Polki dodatkowo płatne, w podróży długie oczekiwanie i żywienie we własnym zakresie , statek raczej 3* pilot i wycieczki 2*, zero egzotyki i karaibskich płaz, flory i fałny, to nie pierwsza moja wycieczka na statku wiec mam porównanie , w tej cenie mozna oczekiwać dużo więcej, nie polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Luty 2015
8 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): renata, bydgoszcz
56-65 lat | w parze 
Rejs po Karaibach - Antyle Błękitne Marzenia

Wycieczka rozczarowała.Byliśmy drugi raz na rejsie po Karaibach. Ten niestety nie spełnił oczekiwań. Zbyt długie "przeloty", za krótko w portach, za mało czasu na wycieczki. Oferta wycieczek fakultatywnych oferowanych na statku przez rezydenta niezgodna z tą , która podało biuro. Poza tym rezydentowi kompletnie nie zależało na tym aby uczestnicy wycieczki byli zadowoleni Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Luty 2015
24 z 24 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marzena, Rzeszów
46-55 lat | w parze 
Pilot z " Pascalem w dłoni"

Pan pilot przesympatyczny, ale dalece nieznający terenu wysp. Woda na wycieczkach we własnym zakresie.Wycieczki najczęściej do bezpłatnych destylarni rumu podczas, gdy część osób podróżujących indywidualnie lub ze statkiem korzystała z bogatszej oferty. Nie było katamaranów, nurkowania a z wyjaśnień pilota wynikało, że trzeba było 20 chętnych, a zgłosiło się 6 osób. Zrealizowaliśmy program minimum.Dlatego polecamy wycieczki organizowane przez statek, w drugiej kolejnością indywidualnie a dla desperatów z pilotem biura. Byliśmy po raz pierwszy w tym rejonie świata, ale już wiemy , że poza Wenezuelą wszędzie jest bezpiecznie i można się porozumieć po angielsku. Wycieczka na Margaricie była jedyną wartą swojej ceny i w standardach ale tylko dzięki polskiej przewodniczce mieszkającej na wyspie od kilku lat. Pozostałe wycieczki z tym rezydentem darujcie sobie, bo szkoda czasu i pieniędzy. Nie dopłacajcie do kabiny z oknem, bo będziecie widzieć tak jak my szalupę ratunkową. Całe 9 piętro to kabiny z widokiem na burtę szalupy i tylko w TV widzieliśmy morze.. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marcin, Orzesze
26-35 lat | ze znajomymi 
Fajna sprawa te błękitne Antyle.

Korzystam z biur turystycznych od kilku lat. W tym roku pierwszy raz wybrałem się w podróż z Rainbow Tours i z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć że pierwszy raz miałem doczynienia z tak genialną obsługą przewodników (p.Olek, p.Agnieszka i p.przewodnik z Martyniki). Czuło się profesjonalizm oraz wyjątkowość każdej wycieczki mając tak uśmiechniętą i miłą obsługę super ludzi. Bardzo miłym gestem na statku były ogłoszenie w języku polskim (tłumaczem okazała się Pani z Ukrainy-sympatyczna i miła). Gazetki codziennie dostarczane do kajuty również po dwóch dniach podróży zaczęły być tłumaczone na język polski-często z błędami i śmiesznymi tłumaczeniami ale było to bardzo miłe. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
20 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mariano
46-55 lat | ze znajomymi 
Antyle małe

Rejs po Karaibach to wycieczka w miarę udana.Pilotowi brak ikry.Chodzi jak ugotowany. Nie informuje turystów o różnych sprawach bieżących dot. pobytu na statku i wyspach. Ogólnie rzecz ujmując nie polecam rejsu. Szału nie było. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
15 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): CYTRYNKA
36-45 lat | w parze 
KARAIBY 2015

PROGRAM SŁABY, ZBYT MAŁO PLAŻ, WSZYSTKO W POŚPIECHU. PILOT PRZESYMPATYCZNY PAN, DUŻA WIEDZA, NIESTETY BRAK UMIEJĘTNOŚCI PRZEKAZANIA INFORMACJI, NAMÓWIENIA KLIENTÓW NA WYCIECZKI, W ZWIĄZKU Z CZYM 2 NIE ODBYŁY SIĘ W OGÓLE. PRZEZ TO NIE ZOBACZYŁEM PRZEPIĘKNEJ WYSPY SAONA. NIESTETY NIE ZAPROPONOWANO NICZEGO W ZAMIAN.WYCIECZKI LOKALNE W DWÓCH BUSACH, PRZEZ CO JEDNA EKIPA JEDZIE BEZ PILOTA, WIĘC BEZ INFORMACJI O ODWIEDZANYM TERENIE. KAJUTA BEZ SZAŁU, BALKON - SZYBY BRUDNE, DUŻE ZACIEKI PO FARBIE, MALOWAŁ TO JAKIŚ PAPROCH. OBSŁUGA STATKU WZOROWA I SUPER MIŁA. STATEK SARY, Z ZEWNĄTRZ BRZYDKI A W ŚRODKU OPRÓCZ KORYTARZY PROWADZĄCYCH DO KAJUT, WSZYSTKO BARDZO ŁADNE I ELEGANCKIE NP. RESTAURACJE, TEATR, BIBLIOTEKA, PIANO BAR, SALON DO POKERA ITD. WYŻYWIENIE BARDZO DOBRE I ROZMAITE NICZEGO NIE BRAKOWAŁO. JEŚLI CHODZI O ELEGANCKIE KOLACJE, ROBIĄ WRAŻENIE I WARTO WZIĄŚĆ ZE SOBĄ JAKIEŚ ELEGANCKIE CIUSZKI. OCZYWIŚCIE BEZ PRZESADY NIE MUSI TO BYĆ GARNITUR. ATMOSFERA NA STATKU BARDZO FAJNA, REJS OGÓLNIE PRZYJEMNY. WIDOKI REKOMPENSUJĄ WIELE. W DRODZE POWROTNEJ, ZAMIAST CZEKAĆ 9 GODZIN NA LOTNISKU W MADRYCIE, PROPONUJE ZORGANIZOWAĆ SOBIE WYCIECZKĘ PO MIEŚCIE (ZWIEDZANIE STADIONU) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Maria Magdalena
56-65 lat | ze znajomymi 
Gdyby nie pilot wspaniała

Kabina z balkonem:polecam.Piękne widoki,możliwość podziwiania oceanu,morza,słuchania szumu fal.Statek świetny, choć w portach widziałyśmy elegantsze.Kabiny czyściutkie, dwa razy dziennie sprzątane(wymiana ręczników).Statek zapewnia mnóstwo atrakcji.Codziennie wieczorem przynoszony do kabiny informator w formie gazetki co będzie się działo następnego dnia i w jakich godzinach(nawet kilka razy w języku polskim). Kolacje serwowane w restauracji eleganckie z przemiłą obsługą.Jesli ktoś był głodny(niemożliwe) można skorzystać z bufetu.Sporo podróżujemy ale z tak uprzjmą,miłą i profesjonalną obsługą jeszcze się nie spotkałyśmy.Miało się wrażenie,że dla animatorów zabawianie pasażerów to przyjemność a nie praca.Super organizacja na statku (przykładem wejścia i zejścia ze statku w portach:codziennie prawie 2 tys osób, najdłużej czekałyśmy 5 min)Wysepki piękne,pogoda rewelacja.Czas na minusy a właściwie jeden-pilot.Brak wiedzy,beznadziejny organizator,Ostatniego dnia w Santo Domingo mało brakowało a spóźnilibyśmy się na statek,nie było czasu,żeby coś zjeść i umyć się przed lotem do Polski trwającym,z przerwą w Madrcie, ponad 24 godz(wskazne zdecydowane skrócenie czasu oczekiwania na samolot z Madrytu do Warszawy).Za to był czas na odwiedzenie kilku sklepów.Zmieniał program wycieczek i zamiast zwiedzania proponował plażę(jeśli ktoś chce leżeć na plaży to może polecieć na pobyt na Karaibach) osobom które nie chciały popłynąć na plażę kazał wracać samodzielnie na nogach na statek wysadzając je kawał od portu,dopiero po interwencji i dogadaniu się kierowcą busa(samodzielnie)dowieziono nas do portu.Przy tak drogiej i atrakcyjnj wycieczce biuro powinno postarać się zdecydowanie o dużo lepszego pilota.Jedyna wycieczka,która pozwoliła poznać wyspę i sytuację panującą w Wenzueli to wycieczka na Margaricie z wenezuelską pilotką pochodzenia polskiego i to tylko jej zasługa.Poza Margaritą jeśli ktoś zna język angelski to lepiej zwiedzać samemu lub z wycieczkami organizowanymi przez statek a nie z naszym pilotem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
54 z 54 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): "Hanys ze Śląska"
26-35 lat | w parze 
Nigdy więcej Rainbow Tours

Byliśmy na rejsie w okresie noworocznym 2014/2015. Karaiby przepiękne. Wycieczka godna polecenia, niestety nie z Rainbow Tours. Prosze tez wystrzegać sie przewodnika Pana Wiktora. Obecnie większość uczestknikow wycieczki rości od biura podrozy o odszkodowanie za ciagle stresy i zmarnowany urlop. Całkowita dezorganizacja ze strony organizatora. Ani jedna wycieczka fakultaywna nie doszła do skutku. 4 osoby nie wyleciały z Madrytu , gdyz zabrakło miejsc w samolocie. Nasz pilot Pan Wiktor zostawił ich samych na lotnisku z numerem telefonu do kolegi, który nie odbierał. Ostatecznie 2 osoby wróciły do Polski . A kolejne 2 na własna rękę przebookowaly lot i na własna rękę dostały sie do portu na statek. W drodze powrotnej , powtórka z rozrywki. W Madrycie okazało sie ,ze dla dwóch osób nie ma biletów powrotnych!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena,
26-35 lat | w parze 
Gdyby nie pilot byłoby cudownie

Wspaniali ludzie, wspaniałe miejsca szkoda tylko, że pilot nie wypełniał swoich obowiązków pilota Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
24 z 25 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Krzysztof, Nowy Dwor Mazowiecki
46-55 lat | w parze 
Rejs statkiem Horizon

Wspaniały odskok od szarej rzeczywistości a jeśli trafi się na tak wspaniałą grupę jak ta ostatnia to zabawa i wypoczynek po prostu wspaniały.Wycieczki kupowane u pilotki Martyny tańsze i po polsku co jest ogromnym plusem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2014
33 z 33 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata Warszawa
46-55 lat | w parze 
Byliśmy w raju

bez komentarza Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
26 z 28 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Jastrzębie-Zdrój
26-35 lat | w parze 
rainbow tours

RAINBOW TOURS - Rewelacyjne Atrakcje I Niezapomniane Boskie Okolice W Towarzystwie Osób Uwielbiających Różniste Szaleństwa :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2014
20 z 23 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wojciech Warszawa
46-55 lat | w parze 
Rejs po Karaibach

To najlepsza metoda na udany wypoczynek. Bez konieczności zmiany lokum mamy możliwość poznania tego zakątka. A ponieważ największą wartością tego rejonu jest woda i plaża rejs statkiem oraz odpoczywanie w dzikich zatokach najbardziej oddaje to co najlepsze aby spędzić udane wakacje. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena Rybnik
do 25 lat | w parze 
Lato zimą

Doskonały pomysł na oderwanie od szarej polskiej rzeczywistości. Magiczne plaże i niesamowite widoki, przeplecione z biedą lokalnych wiosek i zupełnie inną kulturą. Miejsca, w których czas zatrzymał się w epoce brytyjskiego kolonializmu z nieskalaną przemysłem przyrodą, lazurową wodą i wieloma interesującymi ludźmi wokół. Wyspy zdecydowanie warte zwiedzenia :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
83 z 83 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tomasz Kiełczewski, Warszawa
powyżej 65 lat | w parze 
Antyle Błekitne Marzenia 7.03-15.03.2014

Wieczka b.udana.Przelot W-wa Madryt liniami LOT,serwują tylko napoje.Hotel w Madrycie niedaleko lotniska, można łatwo dojechać na popołudniowe zwiedzanie autobusem liniowym.Warto wybrać się na organizowane następnego dnia przez Rainbow kilkugodzinne zwiedzanie autokarem Madrytu w jęz.polskim, świetny przewodnik,cena 30€.Bezpośrednio po zwiedzaniu wyjazd na lotnisko pod opieką pilota i odlot na Dominikanę. Tam oczekuje na grupę p.Martyna Sobieraj i pilotuje grupę przez cały czas aż do odlotu przy powrocie.O pani Martynie warto powiedzieć kilka słów.Świetny, doświadczony pilot wycieczki, doskonale współpracujący z miejscowymi przewoźnikami na wyspach (autokary, mikrobusy,łodzie motorowe, katamarany), organizujący grupie zwiedzanie i wypoczynek na wyspach w cenach i z programem konkurencyjnym do wycieczek organizowanych przez statek (ok.30% taniej). Jest szczególnie ważne,że informacje o zwiedzanych wyspach uczestnicy otrzymują w jęz.polskim, bo statek oferuje to samo ale we francuskim lub angielskim. Dodatkowym atutem p.Martyny jest doskonały kontakt z grupą i organizowanie zabawy, nie tracąc przy tym pełnej kontroli nad bardzo czasowo napiętym programem. Zobaczyliśmy bardzo wiele, all inclusive na statku nie pozwala na schudnięcie, nie wymaga też wniesienia kaucji 200€ o której mowa w katalogu, bo ilość serwowanych nieodpłatnie drinków jest ogromna,chyba że ktoś szuka czegoś specjalnego.Obsługa na statku b.miła,większość rekrutowana na dalekim wschodzie, zawsze z uśmiechem, można dogadać się przede wszystkim po francusku i angielsku,a jej szefem jest Ukrainka, p.Olga mówiąca też po polsku.Na statku ukazuje się codzienny Journal de bord podrzucany w nocy do kabiny, zawierający krótki opis każdej z kolejnych wysp do których statek zawija, propozycje wycieczek, informacje o organizowanych na statku imprezach w danym dniu wraz z rekomendowanym ubiorem, godziny otwarcia restauracji, barów, sklepów. Uwagi praktyczne: nie zabierać żelazek elektrycznych, kontrola bagażu przy wejściu na statek je zatrzymuje i zwraca przy odjeździe - zagrożenie pożarowe! Na nocny przelot Dominikana-Madryt pasażer otrzymuje kocyk i poduszeczkę, catering jest w obydwu kierunkach.W Madrycie pokoje są wyposażone w czajniki el. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jan Kraków
powyżej 65 lat | w parze 
Piekne Karaiby

Wycieczkę wspominamy miło, zbyt więcej nie mogliśmy zwiedzać bo byliśmy ograniczeni terminem powrotu na statek. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Artur Zabardowice
46-55 lat | w parze 
W raju juz byłem

Wspaniała wycieczka, bardzo dużo atrakcji, a to co najbardziej nam sie udało to bardzo dobra obsługa turystyczna (pani Martyna)i zgrana paczka współtowarzyszy wycieczki. Udało nam się poznać wspaniałych ludzi, z którymi doskonale bawiliśmy się codziennie prawie do białego rana. Wspaniałe plaże, morze, wyspy, wiele atrakcji. Gorąco polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
10 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karol Lodz
powyżej 65 lat | w parze 
Antyle Błękitne Marzenia

Wycieczka była bardzo udana, dobrze zorganizowana, ze zróżnicowanym programem:można było dużo zwiedzić, poopalać się na pięknych plażach i pokąpać się w czystej wodzie morskiej, zaś wieczorem pobawić się w dyskotece lub pooglądać spektakle teatru / ale dopiero po fizjologicznym przestawieniu się na miejscowy czas, bo 5-godzinna różnica czasu dawała znać o sobie/. Miejscowi przewodnicy potrafili ciekawie opowiadać o historii, geografii i zabytkach, a także o bieżących problemach mieszkańców wysp. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
11 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena
do 25 lat | z rodziną 
Antyle Błękitne Marzenia

Ciekawa wycieczka z mnóstwem atrakcji. Olbrzymi statek . Nocleg w Madrycie dobrze zorganizowany , łatwo można przedostać się do centrum Madrytu z hotelu na obrzeżach. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
12 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Zielonka
do 25 lat | z rodziną 
Piekne Karaiby

Wycieczka byla fantastyczna! Jedyny jej minus to zupelnie niekompetentny rezydent, ktory niewiele wie, ale mniemanie o sobie ma ogromne. Pokaż więcej >>strona:   1 2Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.