• wycieczka:

  Pożegnanie lata

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3
Pozniejsze Zdjecie
cena: 2471   za os. Cena
termin: 28.09.2016   10 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.9

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
28.09 - 07.10.2016
Promocja: 40% Impreza potwierdzona

Wrocław

wszystkie ↓

 • Wrocław
 • Poznań
 • Gdańsk
 • Kraków
 • Katowice

Śniadania i obiadokolacje

10 dni / 2 471 zł / za os.

Zamów
01.10 - 10.10.2016
Promocja: 40% Impreza potwierdzona

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Wrocław
 • Poznań
 • Gdańsk
 • Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

10 dni / 2 454 zł / za os.

Zamów
05.10 - 14.10.2016
Promocja: 38% Impreza potwierdzona

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

10 dni / 2 335 zł / za os.

Zamów
12.10 - 21.10.2016
Promocja: 40% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

10 dni / 2 449 zł / za os.

Zamów

Program


Albania - Tirana, Kruja, Gjirokaster • Split, Trogir, Dubrovnik - perły Adriatyku • fiordy Południa Europy • Kotor • Park Narodowy Krka - kapiel przy wodospadach • słynne mosty i meczety w Bośni • Mostar i Sarajevo • Budva i Sveti Stefan - najpiękniejsze w Czarnogórze • miasto Korfu - przystanek na najpiękniejszej greckiej wyspie

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na wyspę Korfu w Grecji samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zobaczymy Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką całej wyspy, by następnie odwiedzić jej stolicę - miasto Korfu (Starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Następnie udamy się w kierunku portu, skąd popłyniemy promem w kierunku Albanii, do Sarandy. Przejazd do hotelu w okolicy Sarandy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Gjirokaster - ,,miasta białych dachów”, jednego z największych miast w Albanii, położonego w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO ze względu na to, iż jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów). Centralnym punktem jest górująca nad miastem, trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich. Z murów twierdzy, możemy podziwiać widok na charakterystyczną zabudowę miasta. Na terenie twierdzy znajduje się wieża zegarowa oraz mała cerkiew. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. Następnie przejazd w kierunku Tirany, gdzie spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do holetu w Tiranie, zakwaterowanie, nocleg (kolacja w tym dniu we własnym zakresie).

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Przejazd do Czarnogóry, czas wolny na odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, które zaczniemy w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Po murach tych można spacerować, podziwiając przepiękne widoki. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie zwiedzanie Kotoru którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. W programie zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Po zwiedzaniu przejedziemy nadmorską, widokową trasą do Neum lub Medjugorje. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. W Mostarze zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków , przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) - Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajeva, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV w. przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Omisa, rozpoczniemy rejs kanionem rzeki Cetiny. Po drodze zatrzymamy się w największym mieście Dalmacji - Splicie, gdzie zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, - uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu, w godzinach porannych, wyjazd autokarem do Polski. Planowany przyjazd do Warszawy około północy. (Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2350 km  - bez przejazdu na trasie Warszawa - Zagrzeb).

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Zakwaterowanie na objeździe


Hotele **/ *** - (9 noclegów: w hotelu położonym  na wyspie Korfu - 1, w Czarnogórze w miejscowości nad morzem - 2, w Albanii - 2, w tym w Tiranie - 1, w Neumna, terenie Bośni i Hercegowiny, w hotelu nad morzem - 1, na Kasztelańskiej lub Makarskiej Riwierze w miejscowości nad morzem - 1, w okolicach Zagrzebia - 1, w Sarajevie - 1).

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowa (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV.

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Kategoria lokana: **/***

Naszym zdaniem:
Świetna lokalizacja większości hoteli  (nad morzem) daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym na Korfu w Grecji, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, , opłaty klimatycznej 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 115 EUR.


Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.9 Program wycieczki: 5.7 | Pilot: 6.0 | Transport: 5.8 | Zakwaterowanie: 4.8 | Wyżywienie: 5.1 | Intensywność programu: 5.3 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Emilia, Koleczkowo
46-55 lat | w parze 
NAJLEPSZA:) POŻEGNANIE LATA 06-15.10.2015r.

Byliśmy i szczęśliwie wróciliśmy. A to wszystko dzięki wspaniałej organizacji wycieczki, jak również opiece Pilotki - Pani Ani - oraz uroczych Panów Kierowców - Aleksandra i Mariusza.Pani Ania pokazała nam i przybliżyła Bałkany.Do tych miejsc będziemy chcieli jeszcze wrócić, a także pokazać naszym bliskim i znajomym. Pani Anna to po prostu wspaniała Pilotka, o uroczej aparycji, uśmiechu, i przede wszystkim olbrzymiej wiedzy. Pani Ania swoim blaskiem rozświetliła tę wycieczkę. Jej entuzjazm i szczęście z możliwości przekazania nam turystom choć odrobiny wiedzy i miłości do Bałkanów udzielił się również naszej "dwójce"- od rana "zamęczamy" rodzinę, a jutro jedziemy zarażać pozostałych - oczywiście szczerze namawiając ich do przeżycia takich samych wspaniałych chwil, jak miało to miejsce w naszym przypadku. Była to nasza pierwsza wycieczka z Rainbow - i wiemy już, że nie ostatnia. Tak trzymać Rainbow i to z takimi Pilotami jak nasza Pani Ania :):):) Emilia i Rafał K. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2015
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paulina, Poznań
26-35 lat | samemu 
warto :)

Bardzo ciekawa wycieczka, niezbyt męcząca. Można zobaczyć kawałek Bałkanów w krótkim czasie. Piękna Czarnogóra, zaskakująca (pozytywnie) Albania, multikulturowa Bośnia. Bardzo mi się podobało i na pewno wrócę na Bałkany. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
12 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Toruń
56-65 lat | w parze 
Wspaniałe Bałkany

Właśnie wróciliśmy z takiej wycieczki/ 30.09-09.10/. Piękna wyprawa, ale mega męcząca! Organizatorzy powinni zaplanować minimum jeden dzień wyłącznie na wypoczynek. Każdy organizm, młody czy starszy, musi mieć możliwość regeneracji po intensywnym zwiedzaniu, przemieszczaniu się autokarem setki kilometrów każdego dnia, codziennym, wczesnorannym pakowaniu walizek i permanentnym pośpiechu . W połowie imprezy należy zrobić "reset"- nikt nie będzie miał nic przeciwko wydłużeniu wycieczki o jeden dzień. Organizator powinien też zadbać o to, aby wszyscy uczestnicy mieli jednakowe warunki zakwaterowania/ np. na Korfu/. Większość zakwaterowano w bardzo dobrych pokojach, z balkonem, a kilka osób w warunkach obrzydliwie obrzydliwych. Podobnie w Tiranie: hotele Liwia i Stella różniły lata świetlne- szkoda, że nasza Pani Pilot umieściła się w Stelli/przypadek???/, a nie w tym drugim, bo zapewne poparłaby tę uwagę. Ogólnie wycieczka super, hotele wspaniałe, Pani Basia cudowna, Bałkany przedziwne, pełne kontrastów i warte zwiedzania, nawet przerażająca trasa agrafkami kotorskimi do zniesienia/uffff!/. Noszę jeszcze cały czas w głowie te widoki, klimaty, zapachy, jeszcze ich sobie nie poukładałam. Trzeba doczytać, przemyśleć, uporządkować. Pozdrawiam serdecznie cała naszą/ wielce zdyscyplinowaną/grupę. Do zobaczenia na trasach RAINBOW! Anna Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Piotr, Zaniemysl
46-55 lat | w parze 
Polecam

Zachęcam i ......... polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
37 z 37 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sylwia, Goleniów
46-55 lat | ze znajomymi 


Wycieczka cudowna , prawdziwe pożegnanie lata. Wylatujemy z Polski jesienią- dzeszcz , mgły , czasami słońce ale jednak jesienne. Przylatujemy na Korfu - i dla nas lato - słońce ,gorąco,basen przy hotelu.Albania cudowna , pozytywnie zaskakuje,a w Sarandzie w maleńkim porciku przy kamienistej plaży niespodzianka - łódeczka z polską banderą i dumną nazwą "Gdańsk". Jadąc na północ naprawdę żegnamy się z latem. Coraz częściej pada deszcz, ale Dubrownik w lekkim deszczu też jest piękny , a wodospady Krka w deszczu dla odmiany baardzo ulewnym to wręcz wisienka na torcie w żegnaniu się z latem. Widoki , miasta, zabytki - przepiękne i wzruszające.Na żadnej jeszcze wycieczce nie widziałam tylu wspaniałych i różnorodnych miejsc co tutaj. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Blanka, Łódź
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Blanka, Łódź
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Blanka, Łódź
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.