• wycieczka:

  Portugalia od deski do deski

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


cena: 3130   za os. Cena
termin: 12.10.2015   8 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
28.09 - 05.10.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Katowice

wszystkie ↓

 • Katowice
 • Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 3 527 zł / za os.

Zamów
12.10 - 19.10.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 3 130 zł / za os.

Zamów

Program


Lizbona - miasto markiza Pombala • klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha • średniowieczne Obidos oraz Guimaraes • piękne plaże Nazare i Cascais • Aveiro - portugalska Wenecja • fatimskie sanktuarium • winne Porto • królewska Sintra • dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii, w programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny - okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Obidos - „miasta królowych” zaliczanego do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy - ginja. Po spacerze i czasie wolnym w Obidos pojedziemy do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Przerwę na obiad (dodatkowo płatny) spędzimy w Nazare - najsłynniejszej portugalskiej wiosce rybackiej, gdzie w restauracjach serwuje się pyszne sardynki i owoce morza. Zobaczymy też wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. Popołudniu udamy się do Aveiro - miasta nazywanego często „portugalską Wenecją” ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Rejs kanałami Aveiro na kolorowych łodziach moliceiros oraz czas wolny w starej dzielnicy Beira Mar. Następnie dojazd do Porto, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Porto. (Trasa ok. 380 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Guimaraes - miasta uważanego za kolebkę Portugalii. Historyczna starówka Guimaraes została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: średniowieczne kamienice, masywne mury Castelo de Guimaraes, Pałac hrabiów Braganca (ostatniej dynastii panującej w Portugalii) oraz główny plac miasta - Largo da Oliveira. Następnie udamy się do Bom Jesus do Monte - sanktuarium słynącego z pięknych barokowych schodów poświęconych Pięciu Zmysłom i Trzem Cnotom Głównym. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem. Spacer po mieście: najstarsza katedra w Portugalii, ogród św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta Praca da Republica, gdzie liczne restauracyjki zachęcają do spróbowania specjałów północnej Portugalii. Ostatnim punktem programu będzie Viana do Castelo - miasto, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica - główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę - Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Panorama miasta i ujścia rzeki Limy do Oceanu Atlantyckiego ze wzgórza św. Łucji. Powrót do hotelu w okolicach Porto na kolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 5
Po śniadaniu spacer po Porto: Torre Dos Clerigos - najwyższą wieżę w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stację Sao Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos (bez katedry). Następnie udamy się do Palacio da Bolsa - giełdy wzniesionej przez kupców Porto. Na uwagę zasługuje słynna Sala Arabska z błękitno-złotymi arabeskami wzorowana na grenadyjskiej Alhambrze. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Następnie rejs po rzece Douro, podczas którego będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Po południu transfer do Coimbry i zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie.
Uwaga! Do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje.
Dla chętnych wycieczka do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej od Zwycięstwa związany z Bitwą pod Aljubarrotą, która zapoczątkowała panowanie dynastii Avis w Portugalii w XIV w. (ok. 10 EUR/os.). Następnie przejazd do Sintry - miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy nietypowy zabytek jakim jest Pałac Regaleira (Quinta da Regaleira), rezydencja nie tylko książąt portugalskich ale i loży masońskiej. Spacer owianymi tajemnicą labiryntami korytarzy, studni oraz sekretnych przejść. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok.260 km.).
Wieczorem dla chętnych wycieczka fakultatywna Lizbona nocą i wieczór fado (ok.40 EUR/os.).

Dzień 7
Przejazd na Cabo da Roca - przylądek skały - najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy oraz panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z kurortów lizbońskich. Czas na chwilę relaksu na miejskiej plaży lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachęcamy do spróbowania słynnych sardinhas grelhadas - grillowanych sardynek, z których słynie Cascais. Po południu powrót na południe Portugalii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w regionie Algarve. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Transfer:
- Klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania.
- Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele *** - położone poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 1-, 2-, 3 - osobowe, (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i wc, często z telefonem i radiem i klimatyzacją.Do dyspozycji gości:
na miejscu w hotelu restauracja i bar

Wyżywienie:
śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. 140 EUR. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy).Inne


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.Praia Sol  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten niewielki i kameralny hotel położony jest na pograniczu 2 miejscowości: spokojnej oraz ulubionej przez Portugalczyków - Quarteiry i Vilamoury - kurortu tętniącego życiem, z piękną mariną oraz licznymi klubami i dyskotekami. W obu miejscowościach bary, restauracje i sklepy. W pobliżu liczne pola golfowe. Do centrum Quarteiry ok. 500 m. Do lotniska w Faro ok. 20 km.

Plaża:
Do szerokiej, piaszczystej plaży ok. 400 m. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 8 EUR/os.). 
Uwaga! W związku z remontem głównej promenady zamknięte zostały główne wejścia na plażę. Aby dojść do plaży trzeba przejść do centrum Quarteiry lub Vilamoury. Tym samym odległości od poniższych plaż wynoszą odpowiednio: Quarteira - ok. 1,5 km oraz Vilamoura - ok. 1 km.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, nowocześnie urządzone lobby z barem i restauracją, winda, niewielki ogród z basenem i brodzikiem dla dzieci (słodka woda) oraz leżakami i parasolami. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych.

Pokoje:
Hotel posiada 40 pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki - tylko dla dziecka). Wygodnie urządzone pokoje z łazienką (suszarka do włosów), TV-sat, klimatyzacją, sejfem (płatny dodatkowo ok. 15 EUR/tydzień i depozyt ok. 20 EUR), balkonem lub niewielkim tarasem.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji (wybór zestawu).

Internet:
W lobby stanowiska internetowe - płatne (ok. 1 EUR/10 min.) oraz internet Wi-Fi w recepcji - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.hotelpraiasol.com

Naszym zdaniem:
Dobry hotel w świetnej cenie. Położony na skraju kompletnie różnych miejscowości, przez co polecany zarówno tym, którzy poszukują ciszy i spokoju, jak i tym, dla których nocne życie stanowi istotny element wakacji. Do tego piękna plaża.


Aqua Pedra dos Bicos   zdjecie hotelu
Położenie:
Ten nowoczesny, komfortowy hotel usytuowany jest w spokojnej części Albufeiry - Santa Eulalia. W okolicy: sklepy, bary , restauracje i dyskoteki. Do centrum Albufeiry ok. 900 m. Do lotniska w Faro ok. 30 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 200 m od piaszczystej plaży - przejście uliczkami przez lasek piniowy. Na plaży leżaki i parasole - płatne (ok. 10 EUR/os./dzień). Hotel zapewnia ręczniki plażowe - płatne (ok. 1,5 EUR i depozyt ok. 15 EUR).

Do dyspozycji gości:
Hotel wybudowany został w 2008 r.
Recepcja, lobby, windy, bar, restauracja z tarasem, zadbany ogród, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen, brodzik dla dzieci (w obu słodka woda), brak siłowni, możliwość skorzystania z masaży, room service (płatny).

Pokoje:
Hotel posiada 143 pokoje 2-osobowe (możliwość wstawienia łóżeczka dla infanta - bezpłatne): standard, superior i delux. Pokoje różnią się dekoracjami i wyposażeniem (w pokojach delux jest ono bogatsze) oraz widokiem.
- Pokoje standard - położone od zewnętrznej części hotelu, widok na uliczkę i okoliczne budynki.
- Pokoje superior - usytuowane od zewnętrznej części hotelu, widok na lasek piniowy i w większości pokoi boczny widok na morze.
- Pokoje delux - z widokiem na basenu i/lub z bocznym widokiem na morze. Ponadto wszystkie pokoje z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem plazmowym, klimatyzacją, telefonem, mini barem (płatny), sejfem (bezpłatny) oraz balkonem (meble balkonowe).
Pokoje 1-osobowe są nieco mniejsze od pozostałych.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Internet:
W pomieszczeniach ogólnodostępnych internet Wi-Fi oraz stanowiska internetowe - płatne.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.detailshotels.com

Naszym zdaniem:
Ciekawe, nowoczesne i komfortowe wnętrza cieszą oko, a profesjonalna obsługa dopełnia wizerunku hotelu wysokiej klasy. Do tego świetna lokalizacja i piękna plaża z formacjami skalnymi . Hotel polecamy przede wszystkim parom oraz grupom znajomych.


Playacanela  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten należący do sieci Playa hotel położony jest w Isla Canela - w niewielkim kurorcie przy granicy z Portugalią. Ok. 300 m do centrum Punta del Moral, które stanowi przystań (promy do Isla Cristina), port jachtowy z restauracjami oraz barami. W okolicy pole golfowe (ok. 4 km). Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 50 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany tuż przy szerokiej i piaszczystej, 7-kilometrowej plaży (do przejścia wydmy, plaża strzeżona). Parasole i leżaki - płatne (ok. 5 EUR/os.).

Do dyspozycji gości:
Hotel składający się z budynku głównego i bocznego połączonego z budynkiem głównym.
Recepcja, lobby, bar, windy (w tym panoramiczne), restauracja, snack bar przy basenie, taras słoneczny w otoczeniu palm z leżakami i parasolami, duży basen ze zjeżdżalnią i brodzikiem, jacuzzi, mini klub, plac zabaw dla dzieci, pralnia i prasowalnia (płatne), room service (płatny ), sklep z upominkami, fryzjer, wypożyczalnia samochodów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok 10 EUR/os., wymiana płatna ok. 1 EUR).

Pokoje:
Hotel posiada 240 pokoi 2-osobowych (pow. ok.25 m2)  - wygodnie urządzonych, z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TV-sat, klimatyzacją, wiatrakiem przysufitowym oraz balkonem lub tarasem (meble balkonowe). Mini-bar (dodatkowo płatny) oraz sejf (płatny dodatkowo - ok. 26 EUR/tydzień). W każdym pokoju najczęściej 2 łóżka typu queen size (1,35 m x 2 m).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis (ilość ograniczona).
Hotel akceptuje zwierzęta (do 15 kg).
Uwaga! Możliwe zakwaterowanie 4 osób, przy czym prosimy pamiętać, iż w pokoju znajdować się będą tylko 2 łóżka.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje w formie bufetu (do obiadów i kolacji lokalne wino, piwo, woda i napoje bezalkoholowe), lokalne tapas (przekąski) w lobby barze lub w barze przy basenie, podwieczorek, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe wg karty All Inclusive (10:00-24:00). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin serwowania All Inclusive.

Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatnie: ping pong, petanka, szachy ogrodowe, gry planszowe, mini golf (należy zostawić depozyt za sprzęt). Płatne: bilard, wypożyczalnia rowerów. Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci (gry, konkursy, zabawy).

Internet:
Stanowiska internetowe - dodatkowo płatne (ok. 1 EUR/15 min.), internet - w lobby (30 min./dzień/gratis), w pokojach - płatny (ok. 6 EUR/dzień, ok. 20 EUR/tydzień).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.hotelesplaya.com

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy rodzinny hotel dla Małych i Dużych z bogatą infrastrukturą oraz fantastyczną lokalizacją (za nią „+”), dodatkowego charakteru temu miejscu dodają arabskie dekoracje. Jako bonus bliskość Portugalii - chętnych zachęcamy do eksplorowania jej plaż pełnych formacji skalnych oraz pomarańczowo - czerwonych klifów.


Pestana Alvor Praia  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten należący do znanej sieci hotelowej Pestana obiekt usytuowany jest na niewielkim klifie, do centrum niewielkiej miejscowości, jaką jest Alvor jest ok. 1,2 km. W Alvor dostępne restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Do Portimao - znanego miasta turystycznego i portowego jest ok. 5 km. Do lotniska w Faro ok. 70 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy samej, piaszczystej plaży (winda z hotelu). Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne ręczniki kąpielowe - bezpłatne (do odebrania przy basenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, przestronne lobby, 2 restauracje, 2 bary, taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen i brodzik dla dzieci (woda słona), room service (płatny), pralnia (płatna), parking (płatny), butik. Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe (do odebrania przy basenie).

Pokoje:
Hotel posiada 176 pokoi o różnej kategorii i w różnej cenie. Rainbow Tours proponuje:
- Pokoje typu Standard Garden View (około 25m2) - z widokiem na ogród, dla max. 2 osób dorosłych i dziecka do 2 lat, posiadających niewielkie balkony (krzesła balkonowe).
- Pokoje typu Standard Sea View (około 25m2) - nieco większe, z widokiem na ocean, dla max. 3 osób i dziecka do 2 lat .
Ponadto w obu typach pokoi: łazienka (suszarka do włosów, szlafroki i pantofle), balkon, klimatyzacja, TV-sat, radio, mini bar (płatny), sejf (bezpłatny), telefon.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatne: siłownia, basen kryty, sauna, łaźnia turecka. Płatne: korty tenisowe, salon piękności (zabiegi na twarz i ciało, masaże), centrum sportów wodnych na plaży, niewielkie driving range.

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe - dodatkowo płatne, internet Wi-Fi przy recepcji - bezpłatny. w pokojach - płatny (ok. 3 EUR/godz.).

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.pestana.com

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy, ale świetnie utrzymany hotel z przyciągającymi wzrok dekoracjami. Pięknie położony - formacje skalne na plaży wraz z błękitem oceanu pozostawiają niezapomniane wrażenia. Do tego sam Alvor - spokojny, malowniczy z dobrymi restauracjami rybnymi i fajnymi pubami, jeszcze nie zepsuty blichtrem typowym dla kurortów. Hotel i miejscowość tworzą przyjemną kompilację - dla szukających spokoju i komfortu.


Ocean Islantilla Hotel by ADH  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w pieknym, dużym (pow. ok. 12000 m2) ogrodzie, tuż przy promenadzie, która ciągnie się przez 5 km, aż do miejscowości La Antilla. Ok. 200 m od hotelu znajduje się centrum handlowo-rozrywkowe (sklepy, restauracje, bary i dyskoteki). W pobliżu pole golfowe (ok. 1,5 km). Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 85 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy długiej, szerokiej oraz piaszczystej plaży (do przejścia nadmorska promenada. Parasole i leżaki na plaży - płatne (ok. 10 EUR/os. i dostępne tylko w wysokim sezonie).

Do dyspozycji gości:
Przestronna recepcja z lobby, windy, bar, 2 restauracje, 3 bary, 2 duże baseny (jeden do animacji, drugi z wysepką), brodzik dla dzieci (w basenach i brodziku słodka woda), leżaki i parasole przy basenach - bezpłatne, wydzielony teren dla dorosłych (wstęp płatny) z łóżkami balijskimi oraz barem, plac zabaw dla dzieci, mini/maxi klub, baby club, Hotel zapewnia ręczniki basenowe (wymiana płatna ok. 2 EUR).

Pokoje:
Hotel posiada 479 pokoi o różnym standardzie. Rainbow Tours proponuje Państwu zakwaterowanie w:
- Pokojach standardowych - komfortowo wyposażonych, z łazienką (suszarka do włosów), sejfem (płatny), mini barem (płatny), TV-sat, telefonem, klimatyzacją, balkonem (krzesła i suszarka balkonowa).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne, ale na zamówienie. W przypadku zakwaterowania 3 osób i dziecka do 2 lat w pokoju standardowym, nie ma możliwości wstawienia łóżeczka dla dzieci do 2 lat.
- Pokojach typu junior suites - dla 4 osób, z osobną sypialnią i pokojem dziennym oraz aneksem kuchennym (sztućce, szklanki i talerze płatne dodatkowo ok. 5 EUR/dzień, kuchenka mikrofalowa ok. 5 EUR/dzień).
- pokojach rodzinnych (tematycznych) - (pow. ok. 55m2) - dla min. 4 osób w układzie 2 osoby dorosłe + 2 dzieci, są to 2 pokoje typu studio z drzwiami łączonymi: pokój dla dzieci w stylu np. safari, oceanu, pokój dla dorosłych standardowo wyposażony i umeblowany.
- pokojach typu master suite - (pow. ok. 65m2) - dla max. 6 osób, 2 sypialnie i pokój dzienny.
Uwaga! Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie środków na karcie płatniczej. Kwota depozytu/udostępnienia środków to ok. 50 EUR/pokój. Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje. W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy wykwaterowaniu.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, śniadania kontynentalne, lunch i obiadokolacje w restauracjach hotelowych poza hiszpańską (w niektórych konieczna rezerwacja), przekąski, podwieczorek. Wino i piwo oraz woda do posiłków, markowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty all Inclusive w barach.

Program sportowy i animacyjny:
Bogaty program sportowo-animacyjny dla dzieci i dorosłych; baby club dla dzieci w wieku 6 miesięcy-3 lata, mini-club 4-8 lat, junior club 9-12 lat, teen club 13-17 lat. Bezpłatnie: paddle, boisko do piłki nożnej i siatkówka plażowa. Płatne: basen kryty z jacuzzi (5 EUR/dzień), wypożyczalnia rowerów (ok. 15 EUR/dzień), gry komputerowe i telewizyjne, SPA.

Internet:

Bezpłatny Internet w lobby hotelowymKategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Zróżnicowana infrastruktura dla każdego, zadbane wnętrza i pokoje oraz urozmaicona kuchnia. „+” za lokalizację tuż przy pięknej plaży. Do tego All Inclusive w wyśmienitym stylu.


Isla Cristina Hotel by ADH  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel znajduje się na obrzeżach uroczego kurortu Isla Cristina, najbliższe bary, restauracje i sklepy ok. 200 m od hotelu, centrum miasteczka ok. 3 km. W pobliżu pole golfowe. Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 80 km.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany niedaleko szerokiej, piaszczystej i długiej plaży (do przejścia lasek piniowy i uliczka). Leżaki oraz parasole na plaży - płatne (ok. 6 EUR /os.), dostępne tylko w wysokim sezonie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja (główna, a’la carte hiszpańska - również dla gości spoza hotelu), bar, bar przy basenie, duży basen i brodzik dla dzieci (słodka woda) w ogrodzie palmowym, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, plac zabaw, mini klub (lipiec-sierpień), przechowalnia bagażu, pralnia (płatna). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (ok. 10 EUR depozyt, możliwa opłata za wymianę).

Pokoje:
Hotel posiada 148 komfortowo wyposażonych pokoi typu junior suite (dla max. 4 osób w układzie 2+2) - sypialnia z 2 miejscami do spania, pokój dzienny z sofą i aneksem kuchennym (lodówka, płyta grzewcza, naczynia, sztućce - dodatkowo płatne ok. 4 EUR/dzień), łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny) oraz balkonem (krzesła, suszarki balkonowe).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne, przy czym przy układzie 3 osoby i infant hotel może odmówić wstawienia łóżeczka do pokoju.
Uwaga!
Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie środków na karcie płatniczej. Kwota depozytu/udostępnienia środków to ok. 50 EUR/pokój. Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje. W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy wykwaterowaniu.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne, możliwe dania uwzględniające alergie pokarmowe, menu wegetariańskie - należy to zgłosić przy rezerwacji). Istnieje możliwość dopłaty do all inclusive. All Inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach i miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny:
Płatne: zabiegi na twarz i ciało w salonie piękności, wycieczki łodzią, nauka żeglowania, jazda konna Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych, mini club dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe - płatne, internet Wi-Fi - płatny (ok. 3 EUR/dzień, ok. 7 EUR/3dni).

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry hotel w korzystnej lokalizacji, dla tych którzy chcą odpocząć od głośnych kurortów. Dobrze utrzymane pokoje, smaczne wyżywienie oraz sympatyczna atmosfera to niewątpliwe plusy tego miejsca. Polecamy osobom preferującym kameralne, nieduże hotele z dobrym serwisem.


Puerto Antilla Grand hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wysokiej klasy hotel oddalony jest o ok. 200 m od centrum rozrywkowo-handlowego (restauracje, bary, dyskoteka i sklepy). Do centrum miejscowości La Antilla, znanej głównie z dobrych restauracji rybnych, ok. 400 m. Do lotniska w Faro ok. 70 km.

Plaża:
Obiekt położony jest tuż przy samej plaży (do przejścia promenada oraz niewielkie wydmy - przejście przez drewniany pomost). Leżaki i parasole na plaży - w cenie (ok. 4 EUR/os.).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, imponujące lobby, salon telewizyjny, 3 bary, 3 restauracje (główna bufetowa, a’la carte i przy basenach), piękny ogród z 3 basenami i brodzikiem (w basenach słodka woda), leżaki i parasole w ogrodzie, plac zabaw, niewielki pasaż handlowy, bankomat, sale konferencyjne, przechowalnia bagażu. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (konieczny depozyt ok. 10 EUR/ręcznik).

Pokoje:
Hotel oddał do dyspozycji gości 400 bardzo eleganckich pokoi, wygodnie urządzonych, o różnym standardzie:
- Pokoje typu attic - dla max. 2 osób i infanta, usytuowane na poddaszu, nieco mniejsze od standardowych i bez balkonu. Ten typ pokoi jest również przeznaczony dla zakwaterowania 1-osobowego.
- Pokoje standardowe - przestronne, dla max. 3 osób i infanta, balkonem (krzesła + stolik). W pokojach standardowych nie ma możliwości zakwaterowania 1 osoby.
- Pokoje typu junior suite - dostępne w max. układzie 3+0 lub 2+2, duży pokój dzienny z rozkładaną sofą oraz osobna sypialnia, balkon (krzesła + stolik).
W każdym z typów pokoi: łazienka (suszarka do włosów i mini kosmetyki), TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny) oraz klimatyzacja.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu (kuchnia regionalna, śródziemnomorska i międzynarodowa).

Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatnie: tenis stołowy, basen kryty i siłownia. Płatne: pokój gier, bilard. Ścieżka termalna (sauna sucha, łaźnia turecka, jacuzzi) - ok. 5 EUR/godz. Zabiegi na twarz i ciało oraz masaże w hotelowym spa płatne dodatkowo. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo.

Internet:
W hotelu brak stanowisk komputerowych, internet Wi-Fi - gratis (również w pokojach).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.puertoantilla.com

Naszym zdaniem:
W naszej opinii najlepszy hotel w tej części Costa de la Luz. Eleganckie i pięknie zaaranżowane wnętrza pełne zieleni, komfortowe pokoje w ciepłej kolorystyce, bogata infrastruktura oraz fantastyczne wyżywienie czynią ten hotel wyjątkowym. „+” za położenie tuż przy pięknej plaży. Polecamy!


Asur Islantilla Suites & Spa  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 2005 r. hotel znajduje się w miejscowości Islantilla, ok. 20 km od granicy z Portugalią i ok. 90 km od lotniska w Faro. Piaszczysta plaża ciągnąca się na długości 2 km znajduje się ok. 250 m od hotelu. W miasteczku Islantilla można znaleźć bary, niewielkie restauracje z typowymi hiszpańskimi potrawami oraz sklepy z pamiątkami.

Pokoje:
Hotel proponuje zakwaterowanie w 346 pokojach rozlokowanych na 6 piętrach:
- Pokoje typu Junior Suite - pokoje z wydzieloną częścią wypoczynkową z rozkładaną sofą, dla max. 4 osób w układzie 3+1 lub 2+2.
- Pokoje Family - na ten typ zakwaterowania składa się pokój standardowy i junior suite - osobne wejścia, wspólny mały korytarz.
Wszystkie typy pokoi komfortowo urządzone, z łazienką (prysznic, suszarka do włosów), TV-sat, telefonem, klimatyzacją, mini-barem (dodatkowo płatny), sejfem ( płatny ok. 2 EUR/dzień) oraz balkonem (krzesła i stolik). Wi-fi pokojach płatne ok. 3 EUR/godz. i 7 EUR/dzień.
Hotel posiada 4 pokoje dla niepełnosprawnych.
Mżliwość bezpłatnego zamówienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat ( konieczna wcześniejsza rezerwacja).
Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie środków na karcie płatniczej. Kwota depozytu/udostępnienia środków to ok. 50 EUR/pokój. Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje. W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy wykwaterowaniu.

Do dyspozycji gości:
Rcepcja 24 - godz., restauracja główna serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej, bar przy basenie (otwarty od czerwca do połowy września), lobby bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen, brodzik ( w basenach słodka woda), plac zabaw, mini klub (4-7 lat), przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów, stanowiska internetowe płatne, wi-fi płatne (ok. 3EUR/dzień, ok. 7EUR/3 dni). Na plaży leżaki i parasole płatne ok 10 EUR/dzień (dostępne tylko w lipcu i sierpniu). Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR, wymiana ok. 3 EUR).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. All inclusive za dopłatą: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski (kanapki, kawa i soki), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty All Inclusive w godzinach 11:00-24:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Codzienne animacje dla dzieci i dorosłych , mini klub, wieczorne show i spektakle przy lobby barze. Bezpłatnie: tenis stołowy, rzutki. Dodatkowo płatne: centrum fitness i SPA - sauna, łaźnia turecka i parowa, masaże, jacuzzi, centrum odnowy biologicznej, wanny z hydromasażami, solarium, siłownia. Pole golfowe ok. 3 km od hotelu. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Odpowiednie miejsce na rodzinny wypoczynek. Hotel chwalony za przyjazną atmosferę i dobre wyżywienie. Niewątpliwym plusem jest możliwość dokupienia All Inclusive - dla wszystkich ceniących wygodę tej formuły.


Alfamar  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel usytuowany jest w uroczej, spokojnej okolicy, pośród piniowego lasu. Niedaleko hotelu znajdują się (ograniczona ilości) sklepy, restauracje oraz bary. Obiekt oddalony od centrum Albufeiry o ok. 13 km, ok. 12 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 3 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro.

Plaża:
Hotel usytuowany tuż przy piaszczystej plaży - Falesia z pięknymi klifami (dojście drewnianą kładką). Na plaży leżaki i parasole - płatne (ok. 8 EUR/os./dzień.

Do dyspozycji gości:
Recepcja główna czynna całą dobę, windy, restauracja główna, lobby bar „Havana”, snack bar, bar przy basenie „Atlantico” , bar na plaży (czynny od czerwca do sierpnia), basen w dużym ogrodzie (słodka woda), basen kryty, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, pralnia (płatna), bankomat (przy hotelu Luna Alpinus - ok. 2 km), sklep z pamiątkami, salon fryzjerski, salon piękności, wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci (usługa płatna dodatkowo). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (konieczny depozyt ok. 10 EUR).

Pokoje:
Hotel posiada 246 pokoi 2-osobowych - zakwaterowanie dla max. 2 osób dorosłych + dziecka do lat 2 (brak możliwości dostawek), z podstawowym wyposażeniem, z klimatyzacją, TV-sat, telefonem, sejfem (1 EUR/dzień, konieczny depozyt 30 EUR), balkonem lub tarasem (meble balkonowe), łazienką (wanna z prysznicem, wc, suszarka do włosów).
Łóżeczko dla dzieci do lat 2 - bezpłatnie (na wcześniejsze zamówienie).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
15 kortów tenisowych; 13 zewnętrznych i 2 kryte (płatne ok. 11 EUR/godz., sprzęt płatny ok. 10 EUR - konieczny depozyt ok. 50 EUR), jacuzzi (bezpłatne w godzinach 16:00-19:00), centrum sportowe: profesjonalnie wyposażona siłownia, boisko do piłki nożnej (wyłącznie do dyspozycji zorganizowanych drużyn piłkarskich), bieżnia, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, boisko do badmintona, tenis stołowy. W lipcu i sierpniu muzyka na żywo, wieczorne show, zajęcia sportowe.

Internet:
Na terenie całego hotelu internet Wi-Fi - płatny (ok. 3 EUR/30min., 10 EUR/dzień).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.alfamar.pt

Naszym zdaniem:
Wypoczynek w tym hotelu polecamy osobom dorosłym oraz grupom znajomych. Alfamar posiada świetne zaplecze sportowe, tak więc osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą dla siebie wiele propozycji. Pokoje hotelowe zapewniają podstawowy standard zakwaterowania, ale wynagradza to przepiękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu.


Auramar Beach Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Kompleks położony jest na niewielkim klifie, nad brzegiem oceanu, w największej miejscowości turystycznej regionu - Albufeira, tętniącej życiem, z licznymi barami, restauracjami i miejscami rozrywki oraz zabytkową starówką. Do centrum Albufeiry kilkanaście minut spacerem lub 3 x dziennie bezpłatny hotelowy bus. Do lotniska w Faro ok. 40 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy szerokiej, piaszczystej plaży oznaczonej błękitną flagą. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 8 EUR/os./dzień).

Do dyspozycji gości:
Rozległy kompleks składający się z 4 budynków.
Recepcja, lobby (brak baru), restauracja z widokiem na ocean (dostępne wysokie krzesełka dla dzieci), bar przy basenie, sala TV, ogród z dużym basenem i brodzikiem dla dzieci (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami (bezpłatne), basen kryty, mini market, sala konferencyjna, wypożyczalnia samochodów, skuterów oraz rowerów.

Pokoje:
Funkcjonalnie urządzone pokoje 2-osobowe (możliwość 1 dostawki tylko dla dziecka). Pokoje klimatyzowane, z TV-sat, lodówką, telefonem, sejfem (płatny ok.15 EUR/tydzień), łazienką (suszarka do włosów dostępna w recepcji - depozyt 20 EUR, ilość limitowana), balkon. Większość pokoi posiada boczny widok na morze.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.
Hotel posiada pokoje dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie, konieczna wcześniejsza rezerwacja).
Istnieje możliwość wypożyczenia czajnika i żelazka (depozyt 20 EUR, ilość limitowana).
Podczas kwaterowania konieczne zostawienie depozytu za klucz do pokoju (ok.10 EUR).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, lunch i kolacje w formie urozmaiconego bufetu. Między posiłkami przekąski i napoje w wyznaczonych barach. Wieczorna przekąska w restauracji głównej. Lobby bar nie jest wliczony w all inclusive. Lokalne alkohole, drinki na ich bazie oraz napoje bezalkoholowe (11:00-23:00). Wyciskane soki, napoje butelkowane oraz markowe alkohole nie są wliczone w all inclusive. Do kolacji obowiązuje strój formalny.

Program sportowy i animacyjny:
Siłownia, jacuzzi, rzutki, mini golf, siatkówka, piłka nożna, tenis (depozyt za sprzęt ok. 20 EUR), bilard (1 EUR/gra), masaże (za opłatą). Animacje w ciągu dnia i wieczorem muzyka na żywo. Dla dzieci - mini klub, mini disco, plac zabaw. W pobliżu hotelu (ok. 200 m) najsłynniejsza dyskoteka w Albufeirze - KISS (wstęp ok. 20 EUR).

Internet:
Kącik internetowy - płatny ( ok. 3 EUR/30 min.), internet Wi-Fi w lobby - gratis.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.grupofbarata.com

Naszym zdaniem:
Hotel nie należy do najnowszych, dlatego standard pokoi i budynków głównych określamy jako podstawowy. Polecamy ten hotel osobom, którym nie zależy na luksusie i wysokim standardzie zakwaterowania, ale w zamian oczekują dobrej lokalizacji, pięknej piaszczystej plaży i rozsądnej ceny. Jest to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi i ludzi młodych. Hotel położony jest na dużym terenie, serwuje urozmaiconą kuchnię, a pobliska Albufeira oferuje wiele rozrywek.


Monica Isabel  zdjecie hotelu
Położenie:
Rozległy kompleks, znajdujący się nad brzegiem oceanu,  położony jest w największej miejscowości turystycznej regionu - Albufeira, z licznymi barami, restauracjami i dyskotekami oraz zabytkową starówką. Do starego miasta Albufeiry kilkanaście minut spacerem lub kilka razy dziennie kursuje bezpłatny, hotelowy bus. Do lotniska w Faro ok. 40 km.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany przy szerokiej, piaszczystej plaży, oznaczonej błękitną flagą. Na plaży leżaki i parasole - za opłatą (ok. 10 EUR/os./dzień).

Do dyspozycji gości:
Kompleks składa się z budynku głównego **** i bungalowów ***.
Recepcja, lobby, restauracja, 2 bary (w tym jeden przy basenie), basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), taras słoneczny z leżakami i parasolami (bezpłatnie), sala konferencyjna, sala telewizyjna, sklep z pamiątkami, mini market, brak pralni, przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów i samochodów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (możliwa opłata i depozyt ok. 10 EUR).

Pokoje:
Rainbow Tours proponuje zakwaterowanie w części *** tj. w bungalowach: skromne studia i apartamenty z podstawowym wyposażeniem.
- Studia - (pow. ok. 15 m2) - 2-osobowe (możliwość 1 dostawki dla dziecka), pokój dzienny z 2 miejscami do spania oraz z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia, sztućce), z łazienką, klimatyzacją TV-sat, telefonem, sejfem (ok. 15 EUR/tydzień), żelazko i suszarka do włosów do wypożyczenia (depozyt ok. 20 EUR, ilość limitowana), balkon (meble balkonowe).
- Apartamenty - (pow. ok. 25 m2) - max. zakwaterowanie to 2+2 lub 3+1, pokój dzienny z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia, sztućce) oraz sypialnia. Pozostałe wyposażenie jak w studio.
Możliwość bezpłatnego zamówienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (08:00-10:00), lunch (12:30-14:30), kolacje (18:30-22:00) w formie bufetu. Przekąski, lody dla dzieci (11:00-17:00), kawa, herbata i ciasto (15:00-17:00), lokalne napoje alkoholowe (wino stołowe, piwo) i bezalkoholowe (11:00-23:00).

Program sportowy i animacyjny:
Animacje w ciągu dnia, aerobik, gimnastyka w wodzie, rzutki, tenis stołowy, jacuzzi, siatkówka, wieczorne przedstawienia, tenis ziemny (bezpłatnie w hotelu Auramar ok. 200 m), brak sauny. Za opłatą: siłownia, mini golf, pokój gier, bilard, sporty wodne na plaży), brak badmintona.

Internet:
Kącik internetowy - płatny (ok. 1 EUR/10 min.), internet Wi-Fi na terenie recepcji - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****/***

Strona www:
www.grupofbarata.com

Naszym zdaniem:
Monica Isabel to hotel oferujący podstawowy standard zakwaterowania. Rekompensuje to jednak bliskość Albufeiry oraz położenie bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży umożliwiającej przyjemny wypoczynek oraz długie spacery. Do wyboru tego hotelu zachęcamy wszystkich tych, którzy za niewygórowaną cenę chcą spędzić urlop w Portugalii.


Luna Alpinus Falesia Suites  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten sześcioletni, nowoczesny hotel położony jest w niewielkiej miejscowości wypoczynkowej Acoteias, oddalonej o ok. 8 km od centrum Albufeiry oraz 12 km od ekskluzywnej Vilamoury z pięknym portem jachtowym. W pobliżu sklep, kilka barów i niewielkich restauracji. Niedaleko hotelu znajduje się przystanek autobusowy dowożący do okolicznych miejscowości. Hotel zapewnia codzienny transport do centrum Oura (2 x dziennie). Oura nazywana jest nowym centrum Albufeiry - szeroki wybór barów, restauracji, także dyskoteki. Do lotniska w Faro ok. 30 km.

Plaża:
Do pięknej piaszczystej plaży Praia de Falesia ok. 1,5 km (zejście na samą plażę schodami). Hotel zapewnia codzienny transport do plaży. Na plaży leżaki i parasole - płatne (ok 8 EUR/os.).

Do dyspozycji gości:
Hotel składa się z 3 budynków połączonych ze sobą.
Recepcja, windy, przestronne lobby, restauracja, bar, snack bar, 2 tarasy słoneczne (jeden z nich w otoczeniu zieleni), leżaki i parasole na tarasach - bezpłatne, 2 baseny i brodzik (w basenach słodka woda), sala konferencyjna, bankomat, parking. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 EUR).

Pokoje:
W hotelu znajdują się 183 apartamenty rozlokowane w 3 budynkach połączonych ze sobą. Wszystkie komfortowo urządzone oraz wyposażone, przestronne, klimatyzowane, z TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 15 EUR/tydzień), aneksem kuchennym (lodówka, płyta grzewcza, naczynia i sztućce), balkonem (meble balkonowe).
- Apartamenty z 1 sypialnią (T1) - dla max. 4 osób, pokój dzienny z 2-osobową sofą, oddzielna sypialnia, łazienka (suszarka do włosów).
- Apartamenty z 2 sypialniami (T2) - dla min. 4 osób pełnopłatnych, a max. dla 5 osób dorosłych lub dla nawet 6 osób, ale tylko w układzie 4+2 lub 5+1, pokój dzienny z 2-osobową sofą, 2 sypialnie, 2 łazienki (w jednej z nich suszarka do włosów).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, lunch, obiadokolacje w formie bufetu. Przekąski: lokalne sery i szynka, kanapki, pizza, hot dogi, lody (11:00-12:30 oraz 14:30-17:30), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (11:00-23:00).

Program sportowy i animacyjny:
Hotel zapewnia animacje dla dorosłych i dzieci kilka razy w tygodniu (np. aerobik, gry, konkursy, zabawy, zawody, wieczorne show). Bezpłatnie: tenis stołowy, rzutki. Płatne: bilard. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo (skutery, windsurfing, nurkowanie). W odległości ok. 200 m od hotelu znajduje się pole golfowe (płatne) - dla wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować sił w tym ekskluzywnym sporcie.

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe - płatne (ok.1 EUR/6 min.), w lobby hotelowym internet Wi-Fi - gratis.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
http://www.lunahoteis.com/

Naszym zdaniem:
Ciekawy hotel z dobrym serwisem i bardzo przestronnymi apartamentami w sam raz dla rodzin lub wszystkich tych, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku typowego dla dużych kurortów. „+” za przepiękną plaży z imponującymi czerwonymi klifami. Polecamy!


Pestana Viking  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel ten położony jest w samym środku wybrzeża Algarve, ok. 45 km od lotniska w Faro, na obrzeżach małego miasta Porches, ok. 2 km od centrum miasta Armacao de Pera (w lipcu i sierpniu do Armacao de Pera dowozi bus hotelowy - możliwa opłata). Hotel usytuowany jest na klifie, z fantastycznym widokiem na ocean.

Plaża:
Przy hotelu znajdują się 2 niewielkie plaże zatokowe (zejście po schodach), oddzielone klifami charakterystycznymi dla Algarve.
Za kolejnym klifem kryje się kolejna, tym razem duża, szeroka, piaszczysta plaża - Senhora da Rocha. Na plaży leżaki i parasole - płatne (ok. 8 EUR/os./dzień).

Do dyspozycji gości:
Obiekt odnowiony został w 2008 r.
Recepcja, lobby, windy, restauracja, cocktail bar, bar przy basenie, 2 baseny w ogrodzie (w basenach woda morska), duży brodzik dla dzieci, leżaki i parasole przy basenach - bezpłatne, ręczniki basenowe - bezpłatne, mini-klub dla dzieci w wieku 4-12 lat, wypożyczalnia rowerów i samochodów, 2 profesjonalne sale szkoleniowo-konferencyjne, pralnia (płatna), pokój gier, czytelnia, sklepy z pamiątkami, butik, parking.

Pokoje:
Hotel dysponuje 182 pokojami. Proponujemy zakwaterowanie w pokojach standardowych: wszystkie komfortowo i funkcjonalnie urządzone, TV-sat, telefon, indywidualnie sterowana klimatyzacja, mini-bar, sejf (ok.3 EUR/dzień), kuchenka mikrofalowa, lodówka, łazienka (wc, wanna z prysznicem, suszarka do włosów do odbioru w recepcji, kosmetyki hotelowe), balkon lub taras. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju z widokiem na morze, ale nie jest to widok frontalny.
Łóżeczko dla dzieci do lat 2 - bezpłatnie (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji (dania kuchni portugalskiej i międzynarodowej).

Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatne: boisko multisportowe (koszykówka, siatkówka, boisko do piłki nożnej, możliwy depozyt za sprzęt), centrum wellness (basen kryty, sauna, jacuzzi, siłownia). Płatne: tenis ziemny (ok. 10EUR/godz.), na plaży sporty wodne, jazda konna, szkoła nurkowa.

Internet:
W recepcji internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.pestana.com

Naszym zdaniem:
Pestana Viking Resort to doskonała propozycja dla osób, którym nie zależy na bliskości dużego kurortu, a które docenią piękne widoki, urokliwe plaże i bardzo dobry standard zakwaterowania. Gorąco polecamy!


Dom Jose  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel Dom Jose znajduje się w kurorcie Quarteira, jest oddalony zaledwie o ok. 20 min. jazdy z lotniska w Faro i ok.10 min. od Vilamoury.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży - Praia de Quarteira (do przejścia promenada). Na plaży klub plażowy należący do hotelu - leżaki i parasole - dodatkowo płatne (ok. 7 EUR/os.).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz.(możliwość uzyskania informacji turystycznej, rezerwacji wycieczek, taxi, wypożyczenia samochodu i roweru), restauracja z tarasem i widokiem na ocean, lobby bar z widokiem na ocean, bar przy basenie, niewielki taras słoneczny z basenem oraz leżakami i parasolami (bezpłatne). Hotel nie zapewnia ręczników basenowych.

Pokoje:
Pokoje deluxe - nowocześnie, elegancko urządzone, dla max. 2 osób dorosłych i dziecka, łazienka (wc, prysznic, suszarka do włosów, kosmetyki), telefon, TV-sat LCD, klimatyzacja, sejf (ok. 2 EUR/dzień, ok. 10 EUR/tydzień, depozyt ok. 10 EUR). Balkon tylko w pokojach z widokiem na morze, pokoje bez balkonów z widokiem na uliczkę dojazdową do hotelu i sąsiedni budynek.
Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dzieci do 2 lat - bezpłatnie, (konieczna wcześniejsza rezerwacja).
Hotel posiada pokój dla niepełnosprawnych - dostępność na potwierdzenie.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel organizuje wieczorne show kilka razy w tygodniu. Na czwartym piętrze hotelu mini golf (dodatkowo płatny ok. 3EUR/os.). W bliskiej okolicy hotelu baza nurkowa, jazda konna, pola golfowe, korty tenisowe, możliwość wypożyczenia rowerów, sporty wodne (windurfing i surfing).

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe, internet Wi-Fi w lobby hotelowym i w pokojach - płatny (ok. 3 EUR/godz., ok. 10 EUR/dzień).

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.hoteldomjose.com

Naszym zdaniem:
Hotel szczyci się doskonałą lokalizacją, dogodną zarówno dla osób preferujących wypoczynek na plaży, spacerowiczów oraz osób chętnie korzystających z rozrywek pobliskich kurortów. Hotel wieokrotnie wygrywał w kategorii najlepszego hotelu *** w całym Algarve.


Epic Sana - pokoje hotelowe  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten otwarty w czerwcu 2013 r. hotel położny jest pośród lasu piniowego, na niewielkim klifie, przy plaży Praia de Falesia (zejście ścieżką i schodami). Do centrum Albufeiry ok. 12, ok. 13 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 4 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro. Niedaleko hotelu market.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 219 pokoi i apartamentów różnego typu rozlokowanych w kilku budynkach na dużym ternie (pow ok. 8 ha). Wszystkie pokoje i apartamenty eleganckie i komfortowe oraz klimatyzowane.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 32 m2) - dla 1-2 osób, w budynku hotelowym, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki do kąpieli), telefon, TV-sat (40’ LED), mini bar (płatny), sejf (możliwa opłata), ekspres do kawy, balkon lub taras (meble balkonowe). Istnieje możliwość dopłaty do widoku na morze, ale ten widok nigdy nie będzie bezpośredni i pełny (wynika to z usytuowania budynków).
- Apartamenty - (pow. ok. 79 m2) - dla 2-4 osób, w budynku apartamentowym w części rodzinnej, osobna sypialnia, pokój dzienny z rozkładana sofą i aneks kuchenny (płyta grzewcza, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia kuchenne). Pozostałe wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych. Widok na ogród lub basen.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
Wi-fi we wszystkich pokojach gratis.
Pokoje dla osób niepełnosprawnych (cena i dostępność na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja z imponującym lobby, windy, 3 restauracje i 3 bary (w tym przy basenie głównym czynne sezonowo), 3 baseny i 2 brodziki (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, mini klub (4-12 lat), baby club (od 6 miesięcy do 3 lat, konieczna rezerwacja), duży plac zabaw, room service (płatny), centrum konferencyjne, sklep, pralnia (płatna), parkingi (płatne), Wi-fi w całym hotel gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (gratis). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 8 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
W pokojach hotelowych - śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji. W apartamentach - we własnym zakresie, możliwość dopłaty do śniadań lub do śniadań i obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Fitness center (bezpłatne): siłownia, basen kryty i zajęcia np. z jogi czy pilatesu. Kort tenisowy bezpłatne (opłata za sprzęt ok. 15 EUR). Sayanna wellness & Spa (płatne): sauna, sauna parowa, jacuzzi, zabiegi na twarz i ciało, masaże.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Najnowszy w Algarve i bardzo elegancki hotel . Urocza lokalizacja tuz przy jednej z najpiękniejszych plaż, designerskie wnętrza, wysokiej klasy serwis oraz fantastyczne pokoje zadowolą wszystkich gości. Polecamy wszystkim tym, którzy chcą spędzić urlop w luksusowym i nowoczesnym hotelu.

Inne:
www.algarve.epic.sanahotels.com


Alfagar II  zdjecie hotelu
Położenie:
Wioska wakacyjna położna na klifie nad brzegiem oceanu. Do najbliższej, niewielkiej i zatokowej plaży ok 10 min. spacerem, do większej Santa Eulalia ok. 400 m - do obu plaż dojście schodami i ścieżką. Do centrum Albufeiry ok. 5 km, do centrum Sao Joao ok. 1,5 km - szeroki wybór barów i restauracji. Do lotniska w Faro ok. 35 km. Hotel zapewnia 2 x dziennie dowóz do centrum Albufeiry - płatny ok. 2 EUR/2 strony.

Pokoje:
W kompleksie znajduje się łącznie 300 apartamentów rozlokowanych w budynku **** (Alfagar II) oraz w *** bungalowach (Alfagar Village).
- Apartamenty standardowe **** (pow. ok. 47 m2) - dla max. 4 osób, klimatyzowane, oddzielna sypialnia, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka (suszarka do włosów), sejf (ok.10 EUR/tydzień + depozyt ok. 10EUR), TV-sat (depozyt za pilota), internet przewodowy (płatny ok. 5 EUR/godz., telefon, duży balkon lub taras z meblami balkonowymi i suszarką.
W apartamentach superior internet przewodowy gratis, apartamenty są położone na wyższych piętrach aparthotelu.
- Apartamenty standardowe *** - z 1 lub 2 sypialniami i dla max. 6 osób, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka, sejf (płatny ok. 10 EUR/tydzień + depozyt), TV-sat (depozyt za pilota), balkon (meble i balkonowe). W apartamentach superior klimatyzacja.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
Hotel zastrzega sobie prawo do pobrania zwrotnego depozytu 150-200 EUR/apartament.

Do dyspozycji gości:
Na terenie całego kompleksu: recepcja, lobby i windy (tylko w budynku ****), 2 restauracje, 2 bary, ogromny ogród, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 3 baseny, 2 brodziki, basen ze zjeżdżalniami (w basenach słodka woda), 2 place zabaw, brak mini klubu, market. Stanowiska internetowe płatne, wi-fi w recepcji płatne (ok. 5 EUR/godz.). Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Leżaki i parasole na plaży płatne ok. 6 EUR/os.

Wyżywienie:
We własnym zakresie. Możliwość dopłaty do śniadań (w kwietniu kontynentalne, w pozostałych miesiącach w formie bufetu) i obiadokolacji (bufet).

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Wieczorna muzyka przy lobby barze, brak animacji dla dzieci i dorosłych. Płatne: korty tenisowe i sporty wodne na plaży. Bezpłatnie: basen kryty.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Naszym zdaniem najlepszy kompleks w rejonie Albufeiry: ogromna przestrzeń, zadbane i duże apartamenty, baseny oraz place zabaw oraz świetny serwis. Do tego malownicze położenie. Bardzo polecamy!

Inne:
www.alfagar.com


Epic Sana - apartamenty  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten otwarty w czerwcu 2013 r. hotel położny jest pośród lasu piniowego, na niewielkim klifie, przy plaży Praia de Falesia (zejście ścieżką i schodami). Do centrum Albufeiry ok. 12 km, ok. 13 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 4 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro. Niedaleko hotelu market.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 219 pokoi i apartamentów różnego typu rozlokowanych w kilku budynkach na dużym ternie (pow. ok. 8 ha). Wszystkie pokoje i apartamenty eleganckie i komfortowe oraz klimatyzowane.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 32 m2) - dla 1-2 osób, w budynku hotelowym, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki do kąpieli), telefon, TV-sat (40’ LED), mini bar (płatny), sejf (możliwa opłata), ekspres do kawy, balkon lub taras (meble balkonowe). Istnieje możliwość dopłaty do widoku na morze, ale ten widok nigdy nie będzie bezpośredni i pełny (wynika to z usytuowania budynków).
- Apartamenty - (pow. ok. 79 m2) - dla 2-4 osób, w budynku apartamentowym w części rodzinnej, osobna sypialnia, pokój dzienny z rozkładana sofą i aneks kuchenny (płyta grzewcza, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia kuchenne). Pozostałe wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych. Widok na ogród lub basen.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
Wi-fi we wszystkich pokojach gratis.
Pokoje dla osób niepełnosprawnych (cena i dostępność na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja z imponującym lobby, windy, 3 restauracje i 3 bary (w tym przy basenie głównym czynne sezonowo), 3 baseny i 2 brodziki (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, mini klub (4-12 lat), baby club (od 6 miesięcy do 3 lat, konieczna rezerwacja), duży plac zabaw, room service (płatny), centrum konferencyjne, sklep, pralnia (płatna), parkingi (płatne), wi-fi w całym hotel gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (gratis). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 8 EUR/os./dzień.

Wyżywienie:
W pokojach hotelowych - śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji. W apartamentach - we własnym zakresie, możliwość dopłaty do śniadań lub do śniadań i obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Fitness center (bezpłatne): siłownia, basen kryty i zajęcia np. z jogi czy pilatesu. Kort tenisowy bezpłatne (opłata za sprzęt ok. 15 EUR). Sayanna wellness & Spa (płatne): sauna, sauna parowa, jacuzzi, zabiegi na twarz i ciało, masaże.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Najnowszy w Algarve i bardzo elegancki hotel . Urocza lokalizacja tuz przy jednej z najpiękniejszych plaż, designerskie wnętrza, wysokiej klasy serwis oraz fantastyczne pokoje zadowolą wszystkich gości. Polecamy wszystkim tym, którzy chcą spędzić urlop w luksusowym i nowoczesnym hotelu.


Iberostar Isla Canela  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do międzynarodowej marki Iberostar hotel Isla Canela, położony jest w jednym z piękniejszych rejonów Andaluzji, niewielkim kurorcie niedaleko granicy z Portugalią. Do centrum Punta del Moral, gdzie znajduje się przystań (można przepłynąć promem do Isla Cristina), port jachtowy, lokalne restauracje i bary - ok. 300 m. Do lotniska w Faro ok. 50 km.

Plaża:
Hotel położony jest tuż przy publicznej, piaszczystej, szerokiej plaży (do plaży przez wydmy prowadzi kładka). Serwis plażowy - płatny (ok. 12 EUR/dzień/komplet: 2leżaki + parasol).

Do dyspozycji gości:
Hotel został wyremontowany w 2013 r.
Przestronna recepcja, 4 windy, restauracja główna (dostępne foteliki dla dzieci), lobby bar, basen główny (leżaki i parasole - bezpłatne, ręczniki - bezpłatne, depozyt ok. 15 EUR, wymiana płatna ok. 2 EUR), basen kryty (słodka woda), basen dla dzieci (słodka woda), wypożyczalnia rowerów i samochodów, kantor, plac zabaw dla dzieci, sala gier, opiekunka dla dzieci (dodatkowo płatna), sala konferencyjna, sklep z pamiątkami.

Pokoje:
Hotel ofruje:
- Pokoje standardowe - przestronne (pow. ok. 24 m2), urządzone w andaluzyjskim stylu, dla max. 3 osób, z łóżkiem małżeńskim lub 2 pojedynczymi łóżkami, w każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat, telefon, sejf (ok. 17 EUR/tydzień i depozyt ok. 5EUR), mini bar (dodatkowo płatny), łazienka (wanna z prysznicem, suszarka do włosów, lusterko do makijażu, kosmetyki). Wszystkie pokoje z tarasem lub balkonem.
- Pokoje typu standard basic - w niższej cenie, wyposażenie jak w pokojach standardowych.
- Pokoje rodzinne - sporo większe od standardowych, dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, dodatkowo sofa, pozostałe wyposażenie jak w pokojach standardowych. W pokojach rodzinnych dwójka dzieci do 15 roku życia - gratis!
Hotel posiada pokoje dla niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dzieci do 2 lat.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do all inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe (10:00-23:00).

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi codzienne animacje dla dzieci i dorosłych, mini klub (4-7 lat, czynny od maja do października), mini disco, wieczorne przedstawienia, muzyka na żywo, bezpłatnie: siłownia, aerobik, siatkówka, boccia, rzutki, aerobik w wodzie, ping pong, water polo, nordic walking, dodatkowo płatne: bilard, golf, jazda konna, tenis ziemny.

Internet:
W pokojach internet Wi-Fi - płatny (ok. 7 EUR/dzień, ok. 20 EUR/tydzień).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.iberostar.com

Naszym zdaniem:
Doskonałej klasy hotel, świetny serwis, smaczne wyżywienie, dużo atrakcji dla Gości - polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi!


Alfagar Village  zdjecie hotelu
Położenie:
Wioska wakacyjna położna na klifie nad brzegiem oceanu. Do najbliższej, niewielkiej i zatokowej plaży ok 10 min. spacerem, do większej Santa Eulalia ok. 400 m - do obu plaż dojście schodami i ścieżką. Do centrum Albufeiry ok. 5 km, do centrum Sao Joao ok. 1,5 km - szeroki wybór barów i restauracji. Do lotniska w Faro - ok. 35 km. Hotel zapewnia 2 x dziennie dowóz do centrum Albufeiry płatny ok. 2 EUR/2 strony.

Pokoje:
W kompleksie znajduje się łącznie 300 apartamentów rozlokowanych w budynku **** (Alfagar II) oraz w *** bungalowach (Alfagar Village).
- Apartamenty standardowe **** - (pow. ok. 47 m2) - dla max. 4 osób, klimatyzowane, oddzielna sypialnia, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka (suszarka do włosów), sejf (ok.10 EUR/tydzień + depozyt ok. 10 EUR), TV-sat (depozyt za pilota), internet przewodowy (płatny ok. 5 EUR/godz.), telefon, duży balkon lub taras z meblami balkonowymi. Artamenty są położone na wyższych piętrach aparthotelu.
- Apartamenty standardowe *** - z 1 lub 2 sypialniami i dla max.6 osób, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka, sejf (płatny ok. 10 EUR/tydzień + depozyt), TV-sat (depozyt za pilota), balkon (meble i balkonowe).
W apartamentach superior klimatyzacja.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie).
Hotel zastrzega sobie prawo do pobrania zwrotnego depozytu 150-200 EUR/apartament.

Do dyspozycji gości:
Na terenie całego kompleksu: recepcja, lobby i windy (tylko w budynku ****), 2 restauracje, 2 bary, ogromny ogród, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 3 baseny, 2 brodziki, basen ze zjeżdżalniami (w basenach słodka woda), 2 place zabaw, brak mini klubu, market. Stanowiska internetowe płatne, wifi w recepcji płatne (ok. 5 EUR/godz.), wi-fi w barze bezpłatne. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Leżaki i parasole na plaży płatne ok. 6 EUR/os.

Wyżywienie:
We własnym zakresie. Możliwość dopłaty do śniadań (w kwietniu kontynentalne, w pozostałych miesiącach w formie bufetu) i obiadokolacji (bufet).

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Płatne: korty tenisowe i sporty wodne na plaży. Bezpłatnie: basen kryty.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Naszym zdaniem najlepszy kompleks w rejonie Albufeiry: ogromna przestrzeń, zadbane i duże apartamenty, baseny oraz place zabaw oraz świetny serwis. Do tego malownicze położenie. Bardzo polecamy!

Inne:
www.alfagar.com


Belver Boa Vista  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel Belver Boa Vista położony jest na klifie, w najpopularniejszym kurorcie wybrzeża Algarve - Albufeirze. Do najbliższej, szerokiej, piaszczystej plaży dos Pescadores - ok. 600 m (można skorzystać z publicznej windy niedaleko hotelu). Niedaleko hotelu znajdują się sklepy, kawiarnie, lokalne restauracje. Do lotniska w Faro ok. 35 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 84 pokoi typu standard, executive i suite. Rainbow Tours proponuje zakwaterowanie w klimatyzowanych i funkcjonalnie urządzonych pokojach standardowych (pow. ok. 20 m2), dla max. 3 osób. Wszystkie z łazienką (suszarka do włosów do wypożyczenia w recepcji, ilość suszarek limitowana), TV-sat, telefonem, sejfem (ok. 15 EUR/tydzień, depozyt ok. 25 EUR), mini barem (dodatkowo płatny) oraz z balkonem.

Do dyspozycji gości:
Rrecepcja 24 - godz., windy, restauracja, bar, niewielki taras słoneczny z basenem, leżakami, parasolami, room service (płatny), sala konferencyjna, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów, skuterów i rowerów, parking. Bezpłatne wi-fi w całym hotelu. Na plaży leżaki i parasole dodatkowo płatne (ok. 8 EUR/os./dzień).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: siłownia. W hotelu znajduje się profesjonalne, dobrze wyposażone SPA (płatne): sauna, łaźnia turecka, jacuzzi, zabiegi na twarz i ciało, masaże. Dodatkowo płatne, w okolicy hotelu: golf, sporty wodne (parasailing, żeglowanie, surfing, windsurfing, baza nurkowa).

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy, kameralny hotel w rustykalnym stylu polecany przede wszystkim parom oraz grupom znajomych, dla których ważna jest dobra lokalizacja. Bliskość wielu rozrywek jakie oferuje Albufeira to niewątpliwy atut tego hotelu.

Inne:
www.belverhotels.net


Cabanas Park Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten niewielki hotel położony jest nad brzegiem rzeki Formosa, w niewielkiej, ale za to pełnej życia wiosce rybackiej Cabanas. Do centrum Cabanas ok. 2 km - przy promenadzie, restauracje, kafejki i sklepy z pamiątkami.

Plaża:
Najbliższe plaże (dzikie, piaszczyste, nie ma na nich infrastruktury) znajdują się na lagunie - dostać się można na nie taksówką wodną (wliczona w cenę hotelu). Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, restauracja, snack bar, pokój telewizyjny, room-service (płatny), ogród z tarasem słonecznym z leżakami i parasolami, basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), jacuzzi, kącik zabaw dla dzieci, parking, wypożyczalnia rowerów (płatne). Hotel zapewnia ręczniki basenowe - płatne (ok. 8 EUR/tydzień).

Pokoje:
W hotelu znajduje się 96 wygodnie urządzonych, klimatyzowanych apartamentów rozlokowanych w 2-piętrowym budynku. Wszystkie z łazienką (podstawowe kosmetyki kąpielowe, suszarka do włosów), telefonem, TV-sat, sejfem (dodatkowo płatny ok. 3 EUR/dzień, ok. 13 EUR/tydzień), aneksem kuchennym (lodówka, ekspres do kawy, toster, czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa oraz zmywarka) oraz balkonem (meble balkonowe). 
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis (na potwierdzenie).
- Apartamenty z 1 sypialnią - (pow. ok. 55 m2) - dla max. 4 osób, pokój dzienny z sofą (wysuwana dolna część), osobna sypialnia.
- Apartamenty z 2 sypialniami - (pow. ok. 70 m2) - dla max. 6 osób, pokój dzienny z sofą (wysuwana dolna część), 2 osobne sypialnie.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w postaci urozmaiconego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Codzienne animacje dla dzieci i dorosłych, mini klub (4-12 lat). Bezpłatnie: siłownia, jacuzzi, łaźnia turecka, siatkówka, niemotorowe sporty wodne: pływanie łodzią, wycieczki kajakowe.

Internet:
W całym hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - gratis.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.cabanasparkresort.com

Naszym zdaniem:
Kameralny hotel, polecany osobom lubiącym spokojny odpoczynek z dala od hałaśliwych kurortów. Czyste, przestronne i jednocześnie przytulne apartamenty - to duży plus hotelu. Miejsce idealne na wypoczynek z przepięknymi widokami na lagunę Ria Formosa. Jako bonus bliskość Taviry - jednego z najpiękniejszych miasteczek Algarve.


Tivoli Marina Portimao  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel należy do znanej sieci hotelowej Tivoli i położony jest w Portimao, w porcie jachtowym. Niedaleko hotelu znajdują się jedne z najlepszych restauracji rybnych Portimao, a przy plaży Praia da Rocha bary, kafejki oraz sklepy. Do lotniska w Faro ok. 70 km.

Plaża:

Obiekt zlokalizowany ok. 200 m od pięknej, piaszczystej plaży słynnej części kurortowej Portimao - Praia da Rocha.  Na plaży leżaki i parasole-  płatne (ok. 9 EUR/dwa leżaki i parasol.).Do dyspozycji gości:
 Hotel składa się z 3 części (rozdzielonych mariną) - z centralnej (głównej), północnej (na końcu portu jachtowego) i południowej (najbliżej plaży), oddalonych od siebie o ok. 100 m.
Recepcja, lobby, restauracja (w części centralnej), bar, bar przy basenie (otwarty tylko latem), główny basen i brodzik dla dzieci w części centralnej, mały basen w części północnej (w basenach woda morska), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami przy basenach, plac zabaw opiekunka dla dziecka (płatna), sala konferencyjna, wypożyczalnia samochodów, parking i garaż. Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe (możliwy depozyt).

Pokoje:
Hotel dysponuje klimatyzowanymi, wygodnymi pokojami/apartamentami różnego typu, rozlokowanymi w 3 częściach hotelu.
- Pokoje typu studio - (pow. ok. 25 m2) - położone we wszystkich 3 częściach hotelu, dla max. 3 osób, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, telefonem, minibarem (płatny), sejfem (bezpłatny, konieczny depozyt ok. 10 EUR), aneksem kuchennym (kuchenka elektryczna, zestaw do parzenia kawy i czajnik elektryczny, kuchenka mikrofalowa - na potwierdzenie, naczynia do gotowania i serwowania), z balkonem lub tarasem (meble balkonowe).
Łóżeczko dla dziecko do 2 lat - gratis (na potwierdzenie).
- Apartament z 1 sypialnią - (ok. 45 m2) - położone w centralnej i południowej części hotelu, dla max. 4 osób, oddzielna sypialnia, pokój dzienny z sofą, pozostałe wyposażenie tak jak w studio.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny:
Bezpłatnie: profesjonalna siłownia. Za dodatkową opłatą: sporty wodne na plaży, szkoła nurkowa.

Internet:
Bezpłatny Internet Wi-Fi po wypełnieniu formularza GHA Loyalty Card (bezpłatne członkostwo). W innym wypadku opłata za korzystanie z Internetu Wi-Fi ok. 9 EUR/dzień.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.tivolihotels.com

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel cenionej sieci Tivoli, którego niewątpliwym atutem jest wspaniała lokalizacja (za nią „+”) w samej marinie oraz Praia da Rocha, której plaża uznawana jest za wizytówkę całego Algarve. Fajne miejsce na wakacje rodzinne oraz na urlop we dwoje. Zachęcamy do eksplorowania lokalnych restauracji Portimao, gdzie za naprawdę niewiele zjeść można wyborną kolację.


CS Salgados Dunas  zdjecie hotelu
Położenie:
Nowoczesny hotel położony na rozległym terenie, otoczony pięknym palmowo-oliwnym ogrodem. Do centrum najbardziej popularnego kurortu Algarve - do Albufeiry ok 7 km. Ok. 500 m od hotelu znajduje się supermarket. Do lotniska w Faro ok 50 km.

Plaża:
Obiekt oddalony jest od szerokiej, piaszczystej, wyróżnionej Błękitną Flagą plaży - Salgados (przejście przez wydmy drewnianymi kładkami) o ok. 150 m. Hotel posiada własny klub plażowy z leżakami i parasolami - możliwa opłata.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, restauracja główna, restauracje a’la carte (czynne sezonowo), lobby bar, bar przy basenie (czynny latem), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 6 basenów i 3 brodziki dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub (czynny tylko latem), parking. Hotel zapewnia ręczniki basenowe - gratis.

Pokoje:
W kompleksie hotelowym znajduje się 155 eleganckich pokoi o różnym standardzie rozlokowanych w 3-piętrowych budynkach (część z nich znajduje się po drugiej stronie uliczki dojazdowej do hotelu - wtedy, by korzystać z infrastruktury hotelowej należy przejść właśnie tę uliczkę). Wszystkie pokoje klimatyzowane i komfortowo wyposażone, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), telefonem, TV-sat, sejfem (bezpłatny), minibarem (płatny) oraz z balkonem (meble balkonowe). 
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 27 m2) - dla max. 2 osób, nie ma możliwości wstawienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat.
- Pokoje typu junior suite - (pow. ok. 76 m 2) - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2), oddzielna sypialnia, pokój dzienny z rozkładaną sofą oraz mały aneks kuchenny.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis (na potwierdzenie).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel latem zapewnia dzienne i wieczorne animacje (np. gry, capoeira dla dzieci, konkursy, wieczorne pokazy i koncerty). Bezpłatnie: joga, waterpolo, aqua aerobic, zumba, fitness, siatkówka, pilates, petanka, tai chi. Dodatkowo płatne zabiegi na twarz i ciało w hotelowym SPA. Na plaży sporty wodne (płatne): nurkowanie, snorkeling, winsdurfing, parasailing, narty wodne, katamarany, wyprawy wędkowe. W okolicy hotelu pole golfowe (płatne).

Internet:
Na terenie całego hotelu oraz w pokojach internet Wi-Fi oraz stanowisko internetowe - gratis.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
http://www.nauhotels.com/

Naszym zdaniem:
Choć hotel ma oficjalnie ****, to w porównaniu z pozostałymi hotelami z naszej oferty w Algarve zasługuje na *****. Może brakuje temu obiektowi serwisu odpowiedniego dla *****, ale w naszej opinii pozostałe udogodnienia wyróżniają ten hotel spośród innych. Nowoczesne, minimalistyczne wnętrza, bogata infrastruktura basenowa i oferta sportowa, położenie wśród pól golfowych i laguny Salgados (rezerwat dzikiego ptactwa) - to niewątpliwe plusy hotelu. Do tego stylowo urządzone pokoje oraz świetne jedzenie. Wszystko to gwarantuje luksusowe wakacje dla poszukujących spokoju. Jako bonus ponad 12-kilometrowa szeroka plaża. Polecamy!


Dom Pedro Golf  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w jednej z najbardziej prestiżowym miejscowości Algarve - w Vilamoura. W Vilamoura szeroki wybór, barów, restauracji, kafeterii i sklepów. Do lotniska w Faro ok 25 km.

Plaża:
Do szerokiej, piaszczystej plaży ok. 150 m (dojście uliczką). Hotel posiada klub plażowy z restauracją i barem, z możliwością wypożyczenia leżaków oraz parasoli - płatnych (ok. 8 EUR/os).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, restauracja bufetowa, 2 restauracje a’la carte, 2 bary, duży ogród z tarasem słonecznym oraz z leżakami, basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), plac zabaw, miniklub, opiekunka dla dzieci (płatna), sale konferencyjne, usługi pralnicze (płatne), wypożyczalnia samochodów, parking. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (bezpłatne, konieczny depozyt ok. 5 EUR).

Pokoje:
Hotel dysponuje 266 wygodnie urządzonymi pokojami różnego typu zlokalizowanymi w 9-piętrowym budynku. Wszystkie pokoje klimatyzowane z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, minibarem (płatny), telefonem, sejfem (płatny ok 2,2 EUR/ dzień + depozyt ok. 10 EUR) oraz z balkonem (meble balkonowe).  Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na zapytanie).
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 25 m2) w wersji:
    * classic - (zazwyczaj łóżko typu queen size lub 2 pojedyncze łóżka), nieco starsze dekoracje, położone na piętrach 1-5,
    * club - (łóżko typu king size lub 2 pojedyncze łóżka) nowsze dekoracje, położone na piętrach 6-8, max. dla 2 osób.
- Pokoje triple - (pow. ok. 28 m2) - położone na 9 piętrze, dla max. 3 osób, zazwyczaj 3 pojedyncze łóżka.
- Pokoje rodzinne - (pow. ok. 54 m2) - położone na piętrach 1-9, są to zazwyczaj pokoje typu classic łączone (ale mają tylko 1 łazienkę), dla max. 4 osób.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji, obiadów i obiadokolacji lub do All Inclusive. All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), obiady (12:30-15:00) i obiadokolacje (19:30-22:00) w formie urozmaiconego bufetu, przekąski (16:00-7:00), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-01:00).

Program sportowy i animacyjny:
W lipcu i sierpniu organizowane są dzienne oraz wieczorne zajęcia animacyjne dla dzieci. Bezpłatnie: 3 korty tenisowe, koszykówka, tenis stołowy. Strefa welleness i SPA płatne dodatkowo: basen kryty, wanna z hydromasażem, centrum fitness, zabiegi lecznicze i pielęgnacyjne na twarz i ciało. Na plaży sporty wodne (płatne). Hotel oferuje zniżki do wybranych pobliskich pól golfowych.

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe - płatne, w lobby internet Wi- Fi - gratis, w pokojach - płatny (ok. 6 EUR/dzień, ok.13 EUR/3 dni).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.dompedro.pt

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrze utrzymany hotel ze świetną lokalizacją. Amatorzy lokalnych restauracji serwujących doskonałe ryby i owoce morza będą zachwyceni, również miłośnicy nocnego życia docenią pobyt w Vilamoura. Do tego wygodne pokoje, duży basen i wspaniały zielony ogród - wszystko to sprawia, że Dom Pedro Golf to dobra propozycja na udane wakacje w Portugalii.


Pestana Delfim  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w miasteczku Alvor. W niedalekiej okolicy hotelu znajdują się lokalne restauracje i bary, a także 5 profesjonalnych, 18-dołkowych pól golfowych. Do centrum Alvor kilka minut spacerem, do Portimao - znanego miasta turystycznego i portowego - ok. 5 km, a do lotniska w Faro - ok 75 km.

Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 50 m od szerokiej, piaszczystej, publicznej plaży - Alvor. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne (ok. 7 EUR/os.dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, przestronne lobby, restauracja, lobby bar, bar przy basenie, duży ogród z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, basen, brodzik dla dzieci (w basenach woda morska), plac zabaw dla dzieci, centrum biznesowe, parking. Hotel zapewnia ręczniki basenowe - bezpłatne.

Pokoje:
W hotelu znajduje się blisko 300 pokoi różnego typu. Wszystkie klimatyzowane, funkcjonalnie urządzone, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, telefonem, minibarem (dodatkowo płatny), sejfem (płatny ok. 2EUR/dzień) oraz z balkonem (meble balkonowe). Pokoje z widokiem na ogród mają balkony francuskie.
- Pokoje standardowe z widokiem na ogród - (pow. ok. 21m2) - dla max. 2 osób.
- Pokoje standardowe z widokiem na morze - (pow. ok. 25 m2) - dla max. 3 osób (tylko w układzie 2+1).
- Pokoje rodzinne - (pow. ok. 30m2) - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2) . W przypadku zakwaterowania 2 osób dorosłych i 2 dzieci hotel wstawia do pokoju rozsuwane łóżko.
Istnieje możliwość zamówienia łóżeczka dla dzieci do 2 lat (konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, lunch i obiadokolacje w formie bogatego bufetu, przekąski w barze przy basenie, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe w wyznaczonych barach na terenie hotelu.

Program sportowy i animacyjny:
Codzienne animacje dla dzieci i dorosłych, kryty basen, piłka nożna, siatkówka, koszykówka, siatkówka plażowa, tenis stołowy, szachy ogrodowe. Dodatkowo płatne: tenis ziemny (kort ceglasty ok. 15 EUR/godz., kort z nawierzchnią sztuczną ok. 10 EUR/godz.), bilard, fitness center, sauna.

Internet:
W hotelu stanowiska internetowe - płatne, internet Wi-Fi w lobby - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.pestana.com

Naszym zdaniem:
Hotel znanej portugalskiej sieci Pestana, oferuje dobry standard zakwaterowania oraz wiele atrakcji na terenie hotelu. Duży teren okołobasenowy, bliskość pięknej plaży, bogaty program animacyjny oraz możliwości uprawiania sportów na terenie obiektu sprawiają, że jest to świetne miejsce na aktywny wypoczynek z rodziną lub grupą znajomych.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.7 | Pilot: 5.7 | Transport: 4.9 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 3.9 | Intensywność programu: 5.3 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2015
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata, Poznań
46-55 lat | z rodziną 
Portugalia od deski do deski,sierpień 2015

Wspaniała wycieczka,wszystkim niezdecydowanym polecam.Program bardzo starannie ułożony,pilotka -Pani Edyta doskonała,a zabytki i krajobrazy Portugalii są przepiękne. Sintra,Bathala,Fatima ( nocleg przy Sanktuarium,można iść na procesję o 21.30 i rano na Polską mszę ),Lisbona,Alcobaca z grobami Ines i Piotra,Ogrody Świętej Barbary w Bradze,Porto z magicznym Dworcem Kolejowym i budynkiem Giełdy,Nazare,Carbo de Roca -to miejsca z marzeń. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2015
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Leszek i Jola, Kielce
46-55 lat | w parze 
Warto zwiedzić Portugalię

Bardzo przyjemna wycieczka. Zaczęło się co prawda od 2,5 godz. opóźnienia samolotu z Katowic ale potem było już tylko lepiej. Największe wrażenie in plus: Obidos - średniowieczne miasteczko z pięknymi murami wokół (trochę za mało czasu), biblioteka w Coimbrze (wypisz-wymaluj jak z Hogwartu), organy w katedrze w Bradze, spalony kościół w Lizbonie, schody Bom Jesus do Monte, klasztor i niedokończone kaplice w Bathalii, piękne widoki z klifu, panorama Porto. Największe rozczarowanie: Aveiro - nazywanie tych kanałów portugalską Wenecją to gruba przesada, szczerze mówiąc nie warto tam w ogóle jechać - popływać łódką można w wielu ciekawszych miejscach. Nie rozumiem wycieczkowiczów biadolących i narzekających na poziom hoteli. Są one zupełnie wystarczające na potrzeby objazdówki. Jeśli komuś marzą się luksusy - bardzo proszę: zapłacić 2 razy tyle i nie narzekać. Autokar może nie najnowszy ale miał jedną niezwykle istotną zaletę: dużo miejsca na nogi (spory odstęp między fotelami) i drugą - doskonałego kierowcę. Była to pierwsza wycieczka z Rainbow Tours (a szósta ogólnie) na której nie było polskojęzycznych przewodników - to duży minus. Ogólnie impreza udana i godna polecenia. Pozdrowienia dla: Ani i Ryśka, Ady i Krzyśka oraz dla Nauczycielki baletu z Nysy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2015
21 z 24 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): EWA, TORUŃ
56-65 lat | w parze 
Piękna Portugala Od Deski Do Deski

Bon Dia a wlaściwie Bon Tarde[bo informację zamieszczam po południu] Dzień Dobry! Byliśmy na tej wycieczce 6.07-20.07.2015-Pilot p.Natalia. Kazdy uczestnik wyposażony jest w Tour Guide System-pilnować i dbać bo jak zgubimy-to dodatkowe koszta? Autokar mercedes-kierowca Selżio[czyscioszek,przystojniaczek,baaaaardzo dbający o czystość w autokarze? Uwaga!! w portugalskich autokarach nie mozna jeść? ani nie wnosić swojego jedzenia. Bylismy troche zdziwieni?kazdy cos tam mial na przegryzkę-ale jak nie mozna to nie mozna? postoje dosyc często-ale zbyt mało czasu? Pani pilotka-super kobitka-konkretna z dużą wiedzą,wiele nam powiedziała ale wspierana wiedzą i pomocą tamtejszych pilotów[tak pewnie mają] Cała Portugalia -ulice wybrukowane śliską kostką brukową-tak że proponuję zabrać buty trekingowe a nie japonki[jak to wiele pań miało?]chociaż pani pilotce też to się zdarzało-ale ona wiedziała gdzie może sobie pozwolić na takie obuwie?-my niestety nie? Autokar liczył 41 osób w tym dwoje dzieci. Kolejność usadzania w autokarze odbywa sie w kolejnośći wykupienia wycieczki? ale tu zaczyna się problem? Są osoby co wykupiły jako ostatnie-ale dodatkowo zapłaciły 60zl.za dobre siedzenie?i wtedy automatycznie spychają pozostałych do tylu! Czy to sprawiedliwe? nie wiem?ale chyba nie!!!! Na lotnisku w Faro po wylądowaniu-bylo trochę zamieszania bo autokary stały dosyc daleko,i nie bardzo bylo, wiadomo w ktorą stronę sie kierować. W moim samolocie było trochę zamieszania bo mieliśmy przymusowe lądowanie w PAryżu-zasłabł pan-ale wszystko okazało się ok i lecieliśmy dalej.{ten wątek nadaje się na inny temat-dlugo by pisac] Przejdę do samej wycieczki-warto! wycieczka dosyc wyczerpująca-pózne zjazdy do hotelu[około 20-20.30]pozne jedzenie,upał okropny-pewnie dlatego mam takie odczucie a może po prostu się STARZEJĘ. Lizbona-pieknie wszystko wedlug programu-urokliwa Alfama,zamek św.Jerzego,wieża Belem,i na ochłodę piekne oceanarium,i smaczne ciasteczka. Obidos-tu czas sie zatrzymał?piękne krete uliczki,sklepy z ceramiką,restauracyjki z pyszna kawusią i likierem wisniowym serwowanym w czekoladowych kieliszkach.Trzeba to skosztować!Ja zakupilam buteleczke wisnióweczki[A co żeby nie bylo] Alcobaca-piękne grobowce Ines i króla Piotra.Dalej jedziemy do Nazare-wioska rybacka gdzie kobiety czekając na rybakow- zakladają na siebie tyle spodnic ile dni nie ma męza w domu?A po powrocie mozna tylko sobie wyobrazać co sie dzieje?Ha ha ha ha. Pamiętajcie tam sprzedaja pyszne ciasteczka z migdalami-super pyszne. Aveiro-kolorowe łodzie rejs-przyjemny relaksik.Jedziemy do Porto-wiadomo winko i degustacja!Za duzo nie daja -zakupilam 2 butelki. Guimaraes-Bom Jesus do Monte-piekne barokowe schody [widoczne na licznych widokówkach] poświęconym pięciu zmysłom,i trzem cnotom głównym.Nie wiem dlaczego?ale caly czas myslalam że te schody są we Wloszech? Piekne widoki ładne zdjęcia. Warto wspomnieć o Fatimie?ladne sanktuarium hotel b.blisko sanktuarium,dużo sklepow z pamiatkami-aż za dużo? trochę przerysowane to wszystko-M.Boska na kieliszkach? Uczestniczylismy w wieczornym naborzeństwie z procesją.Rano o godz.5[tak tak o piatej]byla msza w języku polskim.Jest dużo czasu na modlitwe i celebrację tego cudownego miejsca.Głowna bazylika w remoncie-udostepnione dojście do grobow pastuszków.Trzeba być i przeżyć-WARTO! COIMBRA-biblioteka,spotkanie z żakami uczelni. Cabo da Roca-przylądek na końcu swiata[tak mowia] wietrznie[kórtki się przydały] piekne widoki -ładne zdjęcia.Dalej jedziemy do Cascais[kaszkajs] odpowiednik naszego Sopotu tylko niestety o wiele piękniejsze!!Czas wolny na probowanie sardynek-a zapachy grilowanych rybek towarzyszą nam podczas naszej podróży.Pieśni fado -nostalgia za morzem ,też nam towarzyszą-bo Serdżio puszcza w autobusie[ale nie jest to disco -polo]i nie kazdemu to sie podoba.Jest fakultet wieczór fado i lizbona nocą.Myślę ze to organizator powinien rozdzielić!Część wycieczki poszla na wlasną rękę na przechadzkę po Lizbonie? Wspomnę jeszcze o zakwaterowaniu na objezdzie :Hotele cztero gwiazdkowe:ale sieć hoteli typu Amazonia-pozostawia wiele do życzenia:totalna masakra-rozpadające się meble,smród pleśni,zapach domestosa w stolówce,niedomykające się drzwi,sanitariaty nie przymocowane do podłogi,-dlugo by wymieniać :ALE NIE SĄ TO CZTERY GWIAZDKI> Jest to moja nie pierwsza objazdówka ale sieć hotelowa niestety najgorsza.!!! Cala wycieczka wspaniała,fajna pilotka,dużo wrażeń ,widoków,wiadomości-jedno ale HOTELE!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata i Jurek , Piaseczno
46-55 lat | w parze 
Super ciekawa wycieczka

Już drugi raz byliśmy z biurem Rainbow na wycieczce objazdowej. W zeszłym roku była Hiszpania a teraz piękna Portugalia ( od deski do deski). Program rzeczywiście był bardzo ambitny ( ale jaki miał być?).Zobaczyliśmy wszystko to, co należało zobaczyć. Program wycieczki dostępny w katalogach.Hotele podczas objazdu nie powalały, ale przecież każdy o tym wiedział kupując wycieczkę. Tak jest podczas wszelkich objazdów - hello!!!! Chcąc mieć więcej luksusu należy wybrać super hotel podczas wypoczynku!!!! Zachwyciła nas Lizbona, rzeczywiście zasługuje na miano najpiękniejszej stolicy Europy. Zbyt mało czasu wolnego na indywidualne eksplorowanie miasta. Ale daliśmy radę, sami zorganizowaliśmy sobie zwiedzanie Lizbony nocą i oczywiście przejażdżkę najsłynniejszym żółtym tramwajem w Europie, linia nr 28. Lizbona nocą zachwyca uliczkami, barami z fado na żywo, pysznym winem oraz bardzo życzliwymi ludźmi. My wybraliśmy po objeżdzie jeszcze tydzień wypoczynku w Abufeira. Cudne miasteczko, dobry !!!! hotel na cudownym klifie, jakich tu bez liku. Portugalia nas oczarowała, jest jakże inna od równie pięknej Hiszpanii. Wycieczka do Portugalii - "Od deski do deski" jest naprawdę godna polecenia. Było naprawdę super, a jeszcze jak się zapozna fajnych ludzi ( my takich spotkaliśmy) cóż więcej trzeba. Doskonałe dwa tygodnie, które pozostaną na długo w pamięci. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Czerwiec 2015
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna, Gdańsk
46-55 lat | w parze 
Fajna wycieczka

W przeciwieństwie do wielu naszych niemiłych wrażeń z poprzedniej wycieczki z Rainbow Tour związanych z brakiem profesjonalizmu ze strony biura (Chile, Peru, Boliwia - na szlaku piękna) wybraliśmy się z mężem na kolejną wycieczkę z tym biurem. Daliśmy im szansę, ponieważ stosunek programu do ceny był akceptowalny. No i mieliśmy porównanie, jak powinna wyglądać praca prawdziwego, profesjonalnego pilota. Pani Edyta była wspaniała - wyważona, uczynna, przekazywała w poukładany sposób wiedzę o kraju, zwiedzaliśmy kraj w rozumny sposób, o każdym miejscu usłyszeliśmy masę ciekawych informacji, a poza tym informowała nas o wszystkim, co potrzebne do szczęścia turyście - jednym słowem czytała nam w myślach. Autokar był wprawdzie ciasny, ale przynajmniej nie zamroził nas klimatyzacją, bo nastawiona była bardzo umiarkowanie. Sama wycieczka bardzo sympatyczna - piękne miejsca, zabytki, trafiła nam się wspaniała grupa spokojnych i zdyscyplinowanych ludzi, w związku z tym zwiedzanie było przyjemnością, mieliśmy też dużo wolnego czasu na samodzielne chodzenie, myślę, ze łączyła potrzeby wszystkich - chociaż trzeba raczej mieć dobrą kondycję i wygodne buty, bo było dużo chodzenia, natomiast miejsca które zwiedzaliśmy dość często miały nierówną nawierzchnię. Warto dokupić pobyt na tydzień nad południowym wybrzeżem, bo plaże tam są absolutnie zjawiskowe. Klify powalają. Nie widać ich piękna na zdjęciu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2015
3 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Renata Stryczek, Rzeszów
56-65 lat | ze znajomymi 
Piękna Portugalia

Bardzo dobrze zorganizowana wycieczka szkoda ze Pilotka nie spełniała naszych oczekiwań w przekazywaniu informacji o Portugalii. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2015
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jola
56-65 lat | ze znajomymi 
Zobaczyć, zakochać się i wrócić.

Program wycieczki dość napięty ale nie było skarg uczestników na tempo. Tym bardziej,że zawsze był czas na wypicie kawy /zamawianie której często nastręczało trudności/ i wypicie lampki zielonego wina, które polecam. Był też zawsze czas na zjedzenie obiadu i spróbowanie tradycyjnych potraw. Minusem jest zbyt mało czasu w Lizbonie, którą można by zostawić na koniec oraz brak w programie stałym "Lizbona nocą", gdyż w pakiecie z fado nie każdemu to odpowiada. Natomiast Lizbonę nocą chciało zobaczyć wielu i nie miało takiej możliwości. Również do stałego programu należałoby włączyć klasztor w Batalha, niezapomniane wrażenia, zwłaszcza Niedokończone Kaplice pod błękitem portugalskiego nieba. Mam wrażenie, że niewielka weryfikacja obecnego programu wycieczki uczyniłaby ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Hotele i wyżywienie całkowicie zadowalające, oczywiście raz lepsze, raz gorsze ale nikt nie jest głodny. Pilot wycieczki - Przemysław Zieliński potrafił sprawić, że to był nasz czas na wypoczynek. Oprócz wiedzy na temat historii Portugalii poprowadził nas jest smakami, opowiadając o winie i jedzeniu.Tak wspaniałego pilota od czasu Oksany Wioska jeszcze spotkałam na żadnym objeździe z Rainbow Tours. "Chapeau bas" Panie Przemku. Warto skorzystać z tej wycieczki, aby zauroczyć się Portugalią i wrócić raz jeszcze. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2015
0 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Iwona, Krakow
46-55 lat | samemu 
Portugalia od deski do deski

Wycieczka bardzo udana ciekawy program ,dobra organizacja,hotele dobre,a przede wszystkim rewelacyjna pilotka Pani Anita-przebogata wiedza na rozne tematy,bardzo kompetentna,jedna z lepszych pilotek z jakimi jezdzilam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
39 z 39 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Kraków
36-45 lat | ze znajomymi 
Piękna Portugalia

Program wycieczki był dość napięty, oglądnęliśmy mnóstwo interesujących miejsc. W związku z tym, że było ich dużo, czas był "reglamentowany", czyli mało było czasu wolnego na zjedzenie w spokoju lunchu czy samodzielne rozglądnięcie się zwiedzanych miejscowościach/miastach. Grupa liczyła aż 53 osoby, co było stanowczo za wiele. Uważam, że maksymalna liczba osób powinna wynosić 40, a ostatni rząd foteli w autokarze powinien być pusty, ponieważ nie jest to wystarczająco dogodne miejsce do oglądania krajobrazu w drodze. Uważam, też, że wycieczki fakultatywne: do klasztoru w Batalha oraz Lizbona nocą powinny być w cenie wycieczki. Klasztor jest bardzo interesującym obiektem, więc nie wiem, dlaczego jest traktowany jako dodatkowa opcja. Chyba, ze chodzi o to, żeby biuro zarobiło. Natomiast można by inaczej zorganizować pobyt w Fatimie, która nie jest ciekawa z punktu widzenia turystycznego tylko religijnego. Można by w tym miejscu spędzić mniej czasu. Pilotka - pani Anita Ziegler jest bardzo kompetentną osobą, świetnie wywiązującą się ze swoich zadań: konkretna, z duża wiedzą, opanowana mimo pewnych małych "przygód" w trakcie wycieczki. Podsumowując: wycieczka udana, ponieważ Portugalia jest wyjątkowo malowniczym i atrakcyjnym turystycznie krajem: jest piękna przyroda, ciekawa historia, mili mieszkańcy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
18 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Helena, Zalesie Sl.
56-65 lat | ze znajomymi 
Śladami Henryka Żeglarza

Impreza bardzo udana!!!!!!! Trasa pełna zaskakujących perełek historycznych, artystycznych, krajobrazowych i kulinarnych. Znakomite wino, ryby i klimat samego kraju. Zabytki z listy UNESCO wspaniałe. Atmosfera miast i miasteczek sprawia,że wrócę tam aby zobaczyć jeszcze te miejsca, których nie było w programie wyjazdu. Pilot-Anita Ziegler-imponująca wiedza, świetny sposób prezentacji historii i kultury Portugalii. Także jeśli chodzi o organizację w zwiedzaniu, wyborze kulinariów poszczególnych regionów, zakupie pamiątek. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
36 z 36 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Katowice
46-55 lat | ze znajomymi 
Portugalia od deski do deski ale...

Program ciekawy i bogaty. Wspaniali piloci (inne grupy potwierdziły ), profesjonalni rezydenci. Wrażeń opisywać nie będę . Trzeba zobaczyć! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Sierpień 2014
12 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karina, Toruń
56-65 lat | w parze 
Godna polecenia

wycieczka bardzo interesująca i ciekawa, niemożna się nudzić Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Rafał, Szczecin
36-45 lat | z rodziną 
Bardzo udana wycieczka, warto

Super wycieczka, zobaczyliśmy wiele pięknych miejsc. To pierwszy wyjazd tego typu i mieliśmy obawy, czy damy radę. Ale okazało się, że przejazdy, zwiedzanie, zmiana hoteli wcale nie są uciążliwe. Dawały sobie radę zarówno osoby starsze, jak i 8-latkowie. Portugalia piękna, super widoki. Minus organizacyjny: tłok podczas posiłków w ramach wycieczki i dość słabe wyżywienie podczas kolacji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
10 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tamara, Bydgoszcz
56-65 lat | w parze 
Super

Calujaca. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
16 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marika, wielkopolskie
46-55 lat | z rodziną 
Piękna Portugalia - ciekawa impreza

Program bardzo bogaty, zobaczyliśmy bardzo wiele, zarówno zabytki, miasta, jak i przyrodę, ocean, widoki. Portugalia jest piękna. Zauroczyło nas Porto, Aveiro, ale piękne też inne punkty programu. Pilotka - profesjonalizm, kompetencja. Warto polecić! Jednak można doskonalić: program zmusza do wyborów czy jeść (co też ważne, żeby poznać smaki kraju), czy zwiedzać, gdyż czasu wolnego jest mało, szczególnie w Lizbonie. Zwiedzanych miejsc jest tak dużo, że z czasem ma się dosyć kolejnych kościołów, a zwiedzanie bywa pobieżne. W sumie jednak i widoki i pałace i zamki i z zewnątrz i wewnątrz i przyroda i kilka razy ocean. W sam raz, żeby się zauroczyć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marek, Brzeziny
46-55 lat | w parze 
Portugalia

Wycieczka bardzo udana. Polecam, pod warunkiem zmiany przewoźnika linii lotniczych. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
30 z 31 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bożena, Częstochowa
46-55 lat | w parze 
Fajny objazd

Moc wrażeń! Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.