• wycieczka:

  Portugalia od deski do deski

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacjeOcena
naszych klientów
Ocena 5.5

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
03.10 - 10.10.2014
Promocja: 19% Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

wszystkie ↓

 • Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 3 280 zł / za os.

15 dni / 4 094 zł / za os.

Zamów
17.10 - 24.10.2014
Promocja: 24%

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

wszystkie ↓

 • Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 3 059 zł / za os.

15 dni / 3 840 zł / za os.

Zamów

Program


Lizbona - miasto Markiza Pombala – Klasztory UNESCO - Hieronimitów, Alcobaca i Batalha - średniowieczne Obidos oraz Guimaraes – piękne plaże Nazare i Cascais – Aveiro – portugalska Wenecja – Kogut z Barcelos  - Fatimskie sanktuarium – winne Porto – królewska Sintra - dla chętnych możliwy dodatkowy tydzień w Algarve lub Costa de la Luz.

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu przejazd w kierunku Lizbony i zwiedzanie stolicy Portugalii, w programie: dzielnice Baixa i Alfama, misterna konstrukcja windy Św. Justyny, słynny deptak Rua Augusta, katedra. Następnie zapraszamy do zamku Św. Jerzego, gdzie znajduje się jeden z najpiękniejszych punktów widokowych Lizbony, a po obejrzeniu panoramy miasta czas wolny – okazja do spróbowania portugalskich przysmaków, np. słynnego bacalhau (dorsza). Kolejnym punktem programu będzie dzielnica Belem: klasztor Hieronimitów (UNESCO), wieża Belem, róża wiatrów oraz pomnik odkryć geograficznych upamiętniających sławnych portugalskich zdobywców: Henryka Żeglarza, Vasco da Gama oraz Ferdynanda Magellana. Ostatnim punktem programu będą tereny wystawowe Expo’98, szczególnie polecamy wspaniałe oceanarium Pavilhao dos Oceanos, kompleks 5 ogromnych akwariów mieszczących faunę i florę morską: od ławic sardynek po rekiny, pingwiny i koralowce. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Obidos – „miasta królowych” zaliczanego do siedmiu cudów Portugalii. Jest to otoczone średniowiecznymi murami obronnymi urokliwe miasteczko, z krętymi uliczkami i bielonymi kamienicami, sklepami z ceramiką i pamiątkami, niewielkimi restauracjami serwującymi lokalny likier wiśniowy – ginja. Po spacerze i czasie wolnym w Obidos pojedziemy do Alcobaca, gdzie znajduje się opactwo Cystersów, przykład doskonałej w formie gotyckiej architektury cysterskiej. Warte zobaczenia są grobowce króla Piotra I i jego tragicznie zmarłej kochanki Ines de Castro, Sala Królów, kuchnie czy krużganki. Przerwę na obiad (dodatkowo płatny) spędzimy w Nazare – najsłynniejszej portugalskiej wiosce rybackiej, gdzie w restauracjach serwuje się pyszne sardynki i owoce morza. Zobaczymy też wspaniałą panoramę wybrzeża z punktu widokowego Sitio związanego z patronką miejscowości Nossa Senhora da Nazare i lokalną legendą. Popołudniu udamy się do Aveiro – miasta nazywanego często „portugalską Wenecją” ze względu na lagunę oraz kanały, które nadają Aveiro szczególny charakter. Podczas spaceru przez starą dzielnicę Beira Mar zobaczymy typowe domy rybackie, kolorowe moliceiros – łodzie do zbierania wodorostów oraz najciekawsze place miasta. Następnie dojazd do Porto, kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Porto. (Trasa ok. 380 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Guimaraes- miasta uważanego za kolebkę Portugalii. Historyczna starówka Guimaraes została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: średniowieczne kamienice, masywne mury Castelo de Guimaraes, Pałac hrabiów Braganca (ostatniej dynastii panującej w Portugalii) oraz główny plac miasta – Largo da Oliveira. Następnie udamy się do Bom Jesus do Monte – sanktuarium słynącego z pięknych barokowych schodów poświęconych Pięciu Zmysłom i Trzem Cnotom Głównym. Przejazd do Bragi nazywanej portugalskim Rzymem. Spacer po mieście: najstarsza katedra w Portugalii, ogród Św. Barbary przy Pałacu Biskupim oraz główny plac miasta Praca da Republica, gdzie liczne restauracyjki zachęcają do spróbowania specjałów północnej Portugalii. Kolejnym punktem programu będzie Barcelos – miasta słynącego z rękodzieła i ceramiki oraz miasta związanego z legendą o Kogucie z Barcelos: średniowieczny most na rzece Cavado, Pałac Hrabiów Barcelos, średniowieczny pręgierz, Cruzeiro de Galo – krzyż upamiętniający koguta z Barcelos oraz romański kościół Igreja Matriz. Ostatnim punktem programu będzie Viana do Castelo – miasto, którego kręte uliczki oraz zaciszne place przenoszą w czasy średniowiecza: Praca da Republica – główny plac miasta z XVI-wieczną fontanną , dom słynnego żeglarza Joao Velho, renesansową kamienicę – Misericordia oraz inne średniowieczne budowle miejskie. Powrót do hotelu w okolicach Porto na kolację i nocleg. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 5
Po śniadaniu spacer po Porto: Torre Dos Clerigos – najwyższą wieżę w mieście, Avenida Dos Aliados z ratuszem i pomnikiem króla Piotra IV, stację Sao Bento zdobioną obrazami wykonanymi z azulejos oraz średniowieczną katedrę. Następnie udamy się do Palacio da Bolsa – giełdy wzniesionej przez kupców Porto. Na uwagę zasługuje słynna Sala Arabska z błękitno-złotymi arabeskami wzorowana na grenadyjskiej Alhambrze. Kolejnym punktem będzie wizyta w bodedze podczas której poznamy proces produkcji wina porto, czas na degustację. Następnie rejs po rzece Douro, podczas którego będziemy podziwiać konstrukcję sześciu mostów łączących brzegi Porto i Vila Nova de Gaia oraz wspaniałą panoramę miasta. Po południu transfer do Coimbry i zwiedzanie tego słynnego ośrodka akademickiego położonego nad rzeką Mondego: wieża zegarowa Torre, Stary Uniwersytet, Biblioteca Joanina, arkadowe budynki Sala Grande dos Actos, Largo da Portagem (głównego placu dzielnicy Baixa). Kolacja i nocleg w hotelu w Fatimie. (Trasa ok. 220 km)

Dzień 6
Po śniadaniu czas wolny w Fatimie na wizytę w sanktuarium Matki Boskiej Różańcowej, w której ołtarz przedstawia scenę objawienia trójce dzieci: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. (Uwaga: do bazyliki nie wolno wchodzić w kapeluszach, szortach itp. - konieczne są skromne stroje). Dla chętnych wycieczka do miasteczka Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej od Zwycięstwa związany z Bitwą pod Aljubarrotą, która zapoczątkowała panowanie dynastii Avis w Portugalii w XIV wieku (ok. 10 EURos.). Następnie przejazd do Sintry – miasta zwanego portugalską Arkadią, gdzie królowie Portugalii wypoczywali w swoich imponujących pałacach. Zobaczymy symbol miasta Palacio Nacional z piękną kolekcją płytek ceramicznych zdobiących ściany komnat królewskich. W czasie wolnym będzie okazja pospacerować po urokliwych uliczkach miasta oraz spróbować miejscowych specjałów np. ciastek serowych queijadas. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w okolicach Lizbony. (Trasa ok.260 km.)
Wieczorem dla chętnych wycieczka fakultatywna Lizbona nocą i wieczór fado (ok.40 EUR/os.).

Dzień 7
Przejazd na Cabo da Roca – przylądek skały – najbardziej na zachód wysunięty punkt Europy oraz panoramiczny przejazd wzdłuż wybrzeża do Cascais, jednego z kurortów lizbońskich. Czas na chwilę relaksu na miejskiej plaży lub spacer po wąskich uliczkach miasta. Zachęcamy do spróbowania słynnych sardinhas grelhadas – grillowanych sardynek, z których słynie Cascais. Po południu powrót na południe Portugalii. Zakwaterowanie i kolacja w hotelu w regionie Algarve. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Transfer:
- klienci powracający do Polski - wykwaterowanie, czas wolny, transfer na lotnisko w Faro
- klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz - po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** położone poza zwiedzanymi miastami.

 

Pokoje: 1- 2- 3 osobowe, (przy czym 3- osobowe to z reguły pokój 2- osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami i WC, często z telefonem i radiem i klimatyzacją.

 

Do dyspozycji gości: na miejscu w hotelu restauracja i bar.

 

Wyżywienie: śniadania kontynentalne i serwowane obiadokolacje.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 7 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania i obiadokolacje, program turystyczny j. w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu, opłat za miejscowych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do kolacji oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, napiwków dla kierowców, systemu Tour Guide - ok. EUR. 140 Euro. W tej kwocie nie są zawarte wycieczki fakultatywne (ceny podane są w programie imprezy).Inne


Obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.Praia Sol  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten niewielki i kameralny hotel położony jest na pograniczu dwóch miejscowości: spokojnej oraz ulubionej przez Portugalczyków Quarteiry i Vilamoury - kurortu tętniącego życiem, z piękną mariną oraz licznymi klubami i dyskotekami. W obu miejscowościach bary, restauracje i sklepy. W pobliżu liczne pola golfowe. Do centrum Quarteiry ok. 500 m. Do szerokiej, piaszczystej plaży ok. 400 m. Do lotniska w Faro ok. 20 km.

Pokoje:
Hotel posiada 40 pokoi 2 osobowych z możliwością 1 dostawki (tylko dla dziecka). Wygodnie urządzone pokoje z łazienką (suszarka do włosów), TVsat, klimatyzacją, sejfem (płatny dodatkowo ok. 15 Eur za tydzień + depozyt ok. 20 Eur) balkonem lub niewielkim tarasem.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, nowocześnie urządzone lobby z barem i restauracją, winda, niewielki ogród z basenem i brodzikiem dla dzieci (słodka woda) oraz leżakami i parasolami. W lobby stanowiska internetowe (płatne ok. 1 Eur /10 minut) oraz wifi (bezpłatne w recepcji ). Hotel nie zapewnia ręczników basenowych, na plaży leżaki i parasole w cenie ok. 8 Eur/os.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji (wybór zestawu).

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ***

Naszym zdaniem:
Dobry hotel w świetnej cenie. Położony na skraju kompletnie różnych miejscowości, przez co polecany zarówno tym którzy poszukują ciszy i spokoju, jak i tym dla których nocne życie stanowi istotny element wakacji. Do tego piękna plaża.

 
Aqua Pedra dos Bicos   zdjecie hotelu
Położenie:
Ten nowoczesny (wybudowany w 2008 roku) oraz komfortowy hotel usytuowany jest w spokojniejszej części Albufeiry - Santa Eulalia. W okolicy: sklepy, bary , restauracje i dyskoteki. Do centrum Albufeiry ok. 900 m. Do piaszczystej plaży ok. 200 m. - przejście uliczkami przez lasek piniowy. Do lotniska w Faro ok.30 km.

Pokoje:

Hotel posiada 143 pokoje 2 osobowe (istnieje możliwość wstawienia łóżeczka dla infanta - bezpłatne): standard, superior i delux. Pokoje różnią się dekoracjami i wyposażeniem ( w pokojach delux jest ono bogatsze) oraz widokiem.
Standard - pokoje od zewnętrznej części hotelu, widok na uliczkę i okoliczne budynki.
Superior - pokoje od zewnętrznej części hotelu, widok na lasek piniowy i w większości pokoi boczny widok na morze.
Delux - pokoje z widokiem na basenu i/lub z bocznym widokiem na morze.
Ponadto wszystkie pokoje z łazienką (suszarka do włosów), telewizorem plazmowym, klimatyzacją, telefonem, mini barem (płatny), sejfem (bezpłatny) oraz balkonem (meble balkonowe). Pokoje 1 os są nieco mniejsze od pozostałych.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, windy, bar, restauracja z tarasem, zadbany ogród, taras słoneczny z leżakami i parasolami, basen, brodzik dla dzieci (w obu słodka woda), brak siłowni, możliwość skorzystania z masaży, room service (płatny). Płatne wifi w pomieszczeniach ogólnodostępnych oraz stanowiska internetowe. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (płatne ok. 1,5 EUR i depozyt ok. 10EUR). Na plaży płatne leżaki i parasole (ok. 10 Eur/os/dzień).Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Ciekawe, nowoczesne i komfortowe wnętrza cieszą oko, a profesjonalna obsługa dopełnia wizerunku hotelu wysokiej klasy. Do tego świetna lokalizacja i piękna plaża z formacjami skalnymi . Hotel polecamy przede wszystkim parom oraz grupom znajomych.


Fuerte Rompido  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten elegancki hotel wybudowany położony jest nad brzegiem rzeki Rio Piedras. Do piaszczystej i szerokiej plaży ok. 900 m. (konieczna przeprawa płatną łodzią, kursują co ok.60 minut, dla Gości hotelu jedna bezpłatna przeprawa w obie strony dziennie). Do centrum miasteczka El Rompido ok. 200 m., tam małe restauracje, kilka barów i sklepów. Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 90 km.
Uwaga! Ze względu na to, że plaża znajduje się na terenie chronionym to jej zagospodarowanie jest ograniczone (leżaki i parasole). Prosimy pamiętać o zabraniu napojów ze sobą.

Pokoje:
Hotel dysponuje 248 pokojami 2 osobowymi (ok. 20m2) z możliwością 1 dostawki, komfortowo wyposażonymi, z łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, mini barem (płatny), sejfem (płatny ok. 1,5 EUR/dzień), Tvsat, telefonem, tarasem (meble balkonowe). Wifi w pokojach za darmo. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo (przy układzie 3 osób + infant hotel może odmówić wstawienia łóżeczka). Możliwość wypożyczenia czajnika elektrycznego (ilość ograniczona, płatne na miejscu). Możliwa dopłata za boczny lub bezpośredni widok na morze. Hotel posiada 3 pokoje oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych (dostępność na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, restauracja bufetowa, restauracja typu grill (czerwiec-wrzesień, specjalizująca się w daniach z ryb i ryżu ), bar, Coffee Shop, ogromny ogród z leżakami i parasolami, duży basen ze zjeżdżalnią, brodzik dla dzieci, jacuzzi (woda w basenach i jacuzzi słodka ale uzdatniana solą), mini klub, plac zabaw. W hotelu również: wypożyczalnia samochodów, sklep z pamiątkami, wypożyczalnia rowerów. Hotel akceptuje małe psy do (do 5 kg).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: siłownia, paddle, ping pong, bilard, siatkówka plażowa, boisko multisportowe, petanka. Płatne: tenis (ok. 7 eur/godzina). Wellness i Spa (płatne) - jacuzzi, łaźnia turecka, masaże, zabiegi na twarz i ciało. Hotel oferuje bardzo bogaty program animacyjny dla dorosłych (np. lekcje tańca, wyprawy botaniczne, stretching, nauka gotowania lokalnych przysmaków połączona z degustacją, nauka języka hiszpańskiego) i dla dzieci (np. gry i zabawy sportowe, nocny kemping w hotelowym ogrodzie).

Kategoria lokalna:
Gwiazdki:  ****

Naszym zdaniem:
Dobre pokoje, bogate zaplecze rekreacyjne, nowatorsko zaaranżowane przestrzenie i niebanalne pomysły animacyjne gwarantują udany wypoczynek. „+” za miejscowość El Rompido - niewielka, ale za to bardzo klimatyczna.


Playacanela  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten należący do sieci Playa hotel położony jest w Isla Canela - w niewielkim kurorcie przy granicy z Portugalią, tuż przy szerokiej i piaszczystej 7-kilometrowej plaży (do przejścia wydmy, plaża strzeżona). Około 300 metrów do centrum Punta del Moral, które stanowi: przystań (promy do Isla Cristina), port jachtowy z restauracjami oraz barami. W okolicy pole golfowe (ok. 4 km). Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 50 km.

Pokoje:
Hotel posiada 240 pokoi 2 osobowych zlokalizowanych w budynku głównym i bocznym (połączonym z budynkiem głównym) - wygodnie urządzone z łazienką (suszarka do włosów na wyposażeniu), telefonem, TVsat, klimatyzacją, wiatrakiem przysufitowym oraz balkonem lub tarasem (meble balkonowe) . Mini-bar (dodatkowo płatny) oraz sejf (płatny dodatkowo - ok. 26 eur/tydzień). Internet w pokoju dodatkowo płatny (ok. 6eur/dzień, ok. 20 eur/tydzień).W każdym pokoju najczęściej 2 łóżka typu queen size (1,35 m x 2 m) . Możliwe zakwaterowanie 4 osób, przy czym prosimy pamiętać, iż w pokoju znajdować się będą tylko 2 łóżka. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo (ilość ograniczona).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, bar, windy (w tym panoramiczne), restauracja, snack bar przy basenie, taras słoneczny w otoczeniu palm z leżakami i parasolami, duży basen ze zjeżdżalnią i brodzikiem, jacuzzi, mini klub, plac zabaw dla dzieci, stanowiska internetowe (dodatkowo płatne ok. 1eur/15 min), internet w lobby (1 godzina dziennie gratis), pralnia i prasowalnia (płatne), room service (płatny ), sklep z upominkami, fryzjer, rent a car. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok 10 Eur/os, wymiana płatna ok. 1 Eur). Na plaży dostępne parasole i leżaki w cenie ok. 5 Eur/os.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu (do obiadów i kolacji lokalne wino, piwo, woda i napoje bezalkoholowe), lokalne tapas (przekąski) w lobby barze lub w barze przy basenie, podwieczorek,  lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe wg karty All Inclusive w godzinach 10:00-24:00. Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin serwowania All Inclusive.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: ping pong, petanka, szachy ogrodowe, gry planszowe, mini golf (należy zostawić depozyt za sprzęt), basen kryty z jacuzzi. Płatne: bilard, wypożyczalnia rowerów. Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci (gry, konkursy, zabawy).

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy rodzinny  hotel dla Małych i Dużych z bogatą infrastrukturą oraz fantastyczną lokalizacją (za nią „+”), dodatkowego charakteru temu miejscu dodają arabskie dekoracje. Jako bonus bliskość Portugalii - chętnych zachęcamy do eksplorowania jej plaż pełnych formacji skalnych oraz pomarańczowo - czerwonych klifów.


Pestana Alvor Praia  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten należący do znanej sieci hotelowej Pestana obiekt usytuowany jest na niewielkim klifie, przy samej piaszczystej plaży (winda z hotelu). Do centrum niewielkiej miejscowości, jaką jest Alvor ok. 1,2 km. W Alvor dostępne restauracje, bary i sklepy z pamiątkami. Do Portimao - znanego miasta turystycznego i portowego ok. 5 km. Do lotniska w Faro ok. 70 km.

Pokoje:
Hotel posiada 176 pokoi o różnej kategorii i w różnej cenie. Rainbow Tours proponuje Państwu zakwaterowanie w pokojach typu :
Standard Garden View - z widokiem na ogród, dla max 2 osób dorosłych i dziecka do 2 lat, niewielkie balkony (krzesła balkonowe).
Standard Sea View - nieco większe, z widokiem na ocean, dla max 3 osób i dziecka do 2 lat
Ponadto w obu typach pokoi: łazienka (suszarka do włosów), balkon, klimatyzacja, TVsat, radio, mini bar (płatny), sejf (bezpłatny), telefon, szlafroki i pantofle, wifi (płatne ok. 3 Eur/godzina). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne.


Do dyspozycji gości:
Recepcja, przestronne lobby, 2 restauracje, 2 bary, taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen i brodzik dla dzieci (woda słona), room service (płatny), pralnia (płatna), parking (płatny), butik. Stanowiska internetowe dodatkowo płatne, wifi  bezpłatne. Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe i plażowe (do odebrania przy basenie). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: siłownia, basen kryty, sauna, łaźnia turecka. Płatne: korty tenisowe, salon piękności (zabiegi na twarz i ciało, masaże), centrum sportów wodnych na plaży, niewielkie driving range.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy, ale świetnie utrzymany hotel z przyciągającymi wzrok dekoracjami. Pięknie położony - formacje skalne na plaży wraz z błękitem oceanu pozostawiają niezapomniane wrażenia. Do tego sam Alvor - spokojny, malowniczy z dobrymi restauracjami rybnymi i fajnymi pubami, jeszcze nie zepsuty blichtrem typowym dla kurortów. Hotel i miejscowość tworzą przyjemną kompilację - dla szukających spokoju i komfortu.

 
Asur Ocean Islantilla  zdjecie hotelu
Położenie:
Przy długiej, szerokiej oraz piaszczystej plaży (do przejścia nadmorska promenada, która ciągnie się przez 5 km aż do miejscowości La Antilla). Ok. 200 m. od hotelu znajduje się centrum handlowo - rozrywkowe (sklepy, restauracje, bary i dyskoteki). W pobliżu pole golfowe (ok. 1,5 km). Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 70 km.

Pokoje:

Hotel posiada 479 pokoi o różnym standardzie. Rainbow Tours proponuje Państwu zakwaterowanie w pokojach standardowych - komfortowo wyposażone, z łazienką (suszarka do włosów), sejfem (płatny), mini barem (płatny), TVsat, telefonem, klimatyzacją, balkonem (krzesła i suszarka balkonowa). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne, ale na zamówienie. W przypadku zakwaterowania 3 osób i dziecka do lat dwóch w pokoju standardowym, nie ma możliwości wstawienia łóżeczka dla dzieci do 2 lat. Możliwe zakwaterowanie dla 4 osób w Junior Suites - z osobną sypialnią i pokojem dziennym oraz aneksem kuchennym (sztućce, szklanki i talerze płatne dodatkowo ok. 5EUR/dzień, kuchenka mikrofalowa ok. 5 EUR/dzień). Pokój rodzinny (tematyczny) - ok. 55m2, dla minimum 4 osób w układzie 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci, są to dwa pokoje typu studio z drzwiami łączonymi: pokój dla dzieci w stylu np. safari, oceanu, pokój dla dorosłych standardowo wyposażony i umeblowany. Pokój typu master suite - 2 sypialnie i pokój dzienny, ok. 65m2, dla max. 6 osób.
Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie środków na karcie płatniczej. Kwota depozytu / udostępnienia środków to ok. 50 euro za pokój. Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje. W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy wykwaterowaniu.Do dyspozycji gości:
Przestronna recepcja z lobby, windy, bar, 2 restauracje,3 bary, ogród (12000 m2) z 2 dużymi basenami (jeden do animacji, drugi z wysepką), brodzik dla dzieci ( w basenach i brodziku słodka woda), leżaki i parasole przy basenach bezpłatne, wydzielony teren dla dorosłych (wstęp płatny) z łóżkami balijskimi oraz barem, plac zabaw dla dzieci, mini/maxi klub, baby club, wifi w recepcji gratis, w pokojach dodatkowo płatne. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (wymiana płatna ok. 2 Eur). Parasole i leżaki na plaży płatne ok. 10 Eur/os (dostępne tylko w wysokim sezonie).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive: śniadania, śniadania kontynentalne, lunche i obiadokolacje w restauracjach hotelowych poza hiszpańską (w niektórych konieczna rezerwacja), przekąski w godzinach, podwieczorek. Wino i piwo oraz woda do posiłków, markowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty all Inclusive w barach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bogaty program sportowo-animacyjny dla dzieci i dorosłych; baby club dla dzieci w wieku 6 miesięcy-3 lata, mini-club 4-8 lat, junior club 9-12 lat, teen club 13-17 lat. Bezpłatnie: paddle, boisko do piłki nożnej i siatkówka plażowa, basen kryty, siłownia. Płatne: wypożyczalnia rowerów, gry komputerowe i telewizyjne, SPA.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Zróżnicowana infrastruktura dla każdego, zadbane wnętrza i pokoje oraz urozmaicona kuchnia. „+” za lokalizację tuż przy pięknej plaży. Do tego All Inclusive w wyśmienitym stylu.


Asur Isla Crisitna  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel znajduje się na obrzeżach uroczego kurortu Isla Cristina, niedaleko szerokiej, piaszczystej i długiej plaży (do przejścia lasek piniowy i uliczka), najbliższe bary, restauracje i sklepy ok. 200 m. od hotelu, centrum miasteczka ok. 3km.  W pobliżu pole golfowe. Do lotniska w Faro (Portugalia) ok. 60 km.

Pokoje:
Hotel posiada 148 komfortowo wyposażonych pokoi typu junior suite (dla maksymalnie 4 osób w układzie 2+2) - sypialnia z 2 miejscami do spania, pokój dzienny z sofą i aneksem kuchennym (lodówka, płyta grzewcza, naczynia, sztućce - dodatkowo płatne ok. 4 Eur/dzień), łazienką (suszarka do włosów), klimatyzacją, TVsat, telefonem, sejfem (płatny) oraz balkonem (krzesła, suszarki balkonowe). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne, przy czym przy układzie 3 osób i infant hotel może odmówić wstawienia łóżeczka do pokoju.
Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie
środków na karcie płatniczej.
Kwota depozytu / udostępnienia środków to ok. 50 euro za pokój.
Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za
dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje.
W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy
wykwaterowaniu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja (główna, a’la carte hiszpańska - również dla gości spoza hotelu), bar, bar przy basenie, duży basen i brodzik dla dzieci (słodka woda) w ogrodzie palmowym, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, plac zabaw, mini klub (lipiec-sierpień), wifi i stanowiska internetowe płatne, przechowalnia bagażu, pralnia (płatna). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (ok. 10 Eur depozyt, możliwa opłata za wymianę). Na plaży leżaki oraz parasole płatne ( ok. 6 Eur /os, dostępne tylko w wysokim sezonie).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu (kuchnia międzynarodowa, napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne możliwe dania uwzględniające alergie pokarmowe, menu wegetariańskie - należy to zgłosić przy rezerwacji). Istnieje możliwość dopłaty do lunchy          (wtedy piwo, wino domowe i napoje bezalkoholowe serwowane do lunchu i do obiadokolacji) oraz do all inclusive. All Inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski w ciągu dnia, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach i miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Płatne: wypożyczalnia rowerów, zabiegi na twarz i ciało w salonie piękności, wycieczki łodzią, nauka żeglowania, jazda konna Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych, mini club dla dzieci w wieku 4-8 lat.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry hotel w korzystnej lokalizacji, dla tych którzy chcą odpocząć od głośnych kurortów. Dobrze utrzymane pokoje, smaczne wyżywienie oraz sympatyczna atmosfera to niewątpliwe plusy tego miejsca.


Puerto Antilla Grand hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wysokiej klasy hotel położony jest tuż przy samej plaży (do przejścia promenada oraz niewielkie wydmy – przejście przez drewniany pomost). Ok 200 metrów od hotelu znajduje się centrum rozrywkowo – handlowe (restauracje, bary, dyskoteka i sklepy). Do centrum miejscowości La Antilla, znanej głównie z dobrych restauracji rybnych, ok. 400 metrów. Do lotniska w Faro ok. 70 km.

Pokoje:
Hotel oddał do dyspozycji gości 400 bardzo eleganckich pokoi, wygodnie urządzonych, o różnym standardzie:
Pokoje typu attic - dla maksymalnie 2 osób i infanta, usytuowane na poddaszu, nieco mniejsze od standardowych i bez balkonu. Ten typ pokoi jest również przeznaczony dla zakwaterowania 1 osobowego. Pokoje standardowe – przestronne dla maksymalnie 3 osób i infanta, balkonem (krzesła i stolik). W pokojach standardowych nie ma możliwości zakwaterowania 1 osoby. Junior Suite – dostępne w maksymalnym układzie 3+0 lub 2+2, duży pokój dzienny z rozkładaną sofą oraz osobna sypialnia, balkon (krzesła i stolik). W każdym z typów pokoi: łazienka z suszarką do włosów i mini kosmetykami, TVsat, telefon, sejf (bezpłatny), wifi gratis oraz klimatyzacja. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat za darmo. Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, imponujące lobby, salon telewizyjny, 3 bary, 3 restauracje (główna bufetowa, a’la carte i przy basenach), piękny ogród z 3 basenami i brodzikiem (w basenach słodka woda), leżaki i parasole w ogrodzie, plac zabaw, niewielki pasaż handlowy, bankomat, sale konferencyjne, przechowalnia bagażu, brak stanowisk komputerowych, wifi w całym hotelu (bezpłatne). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (konieczny depozyt ok. 10 Eur/ręcznik). Na plaży leżaki i parasole w cenie ok. 4 Eur/os.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu (kuchnia regionalna, śródziemnomorska i międzynarodowa).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: tenis stołowy, basen kryty i siłownia. Płatne: pokój gier, bilard. Ścieżka termalna (sauna sucha, łaźnia turecka, jacuzzi) – ok. 5 Eur/godzina. Zabiegi na twarz i ciało oraz masaże w hotelowym spa płatne dodatkowo. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
W naszej opinii najlepszy hotel w tej części Costa de la Luz. Eleganckie i pięknie zaaranżowane wnętrza pełne zieleni, komfortowe pokoje w ciepłej kolorystyce, bogata infrastruktura oraz fantastyczne wyżywienie czynią ten hotel wyjątkowym. „+” za położenie tuż przy pięknej plaży. Polecamy!

 
Asur Islantilla Suites & Spa  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 2005 roku hotel znajduje się w miejscowości Islantilla, ok. 20 km od granicy z Portugalią i ok. 90 km od lotniska w Faro. Piaszczysta plaża ciągnąca się na długości 2 km znajduje się ok. 250m od hotelu. W miasteczku Islantilla można znaleźć bary,  niewielkie restauracje z typowymi hiszpańskimi potrawami oraz sklepy z pamiątkami.

Pokoje:

Hotel proponuje zakwaterowanie w 346 pokojach rozlokowanych na 6 piętrach:
Junior Suite – pokoje z wydzieloną częścią wypoczynkową z rozkładaną sofą, dla maksymalnie 4 osób w układzie 3+1 lub 2+2. Family – na ten typ zakwaterowania składa się pokój standardowy i junior suite - osobne wejścia, wspólny mały korytarz. Wszystkie typy pokoi komfortowo urządzone, z łazienką (prysznic, suszarka do włosów), TVsat, telefonem, klimatyzacją, mini-barem (dodatkowo płatny), sejfem ( płatny ok. 2 Euro/dzień) oraz balkonem (krzesła i stolik). Wifi w pokojach płatne ok. 3 Euro/godzina, ok. 7 Euro/dzień. Hotel posiada 4 pokoje dla niepełnosprawnych, możliwość bezpłatnego zamówienia łóżeczka dla dziecka do 2 lat ( konieczna wcześniejsza rezerwacja).

Podczas kwaterowania w hotelu może być wymagane zostawienie zwrotnego depozytu lub udostępnienie
środków na karcie płatniczej.
Kwota depozytu / udostępnienia środków to ok. 50 euro za pokój.
Pozwala to na dokonywanie bezgotówkowych transakcji na terenie hotelu za
dodatkowe usługi/napoje/inne atrakcje.
W przypadku niewykorzystania kwoty całość zostanie Klientom zwrócona przy
wykwaterowaniu.Do dyspozycji gości:
Całodobowa recepcja, windy, restauracja główna serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej, bar przy basenie ( otwarty od czerwca do połowy września), lobby bar, taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen, brodzik ( w basenach słodka woda), plac zabaw, mini klub (4-7 lat), przechowalnia bagażu,  wypożyczalnia rowerów, wypożyczalnia samochodów. Wifi oraz stanowiska internetowe płatne. Na plaży leżaki i parasole płatne ok 10 Eur/dzień (dostępne tylko w lipcu i sierpniu). Hotel zapewnia bezpłatne ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 Eur, wymiana ok. 3 Eur).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu. All inclusive za dopłatą: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu, przekąski (kanapki, kawa i soki), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe z karty All Inclusive w godzinach 11:00 – 24:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Codzienne animacje dla dzieci i dorosłych , mini klub, wieczorne show i spektakle przy lobby barze. Bezpłatnie: tenis stołowy, rzutki. Dodatkowo płatne: centrum fitness i SPA - sauna, łaźnia turecka i parowa, masaże, jacuzzi, centrum odnowy biologicznej, wanny z hydromasażami, solarium, siłownia. Pole golfowe ok. 3 km od hotelu. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Odpowiednie miejsce na rodzinny wypoczynek. Hotel chwalony za przyjazną atmosferę i dobre wyżywienie. Niewątpliwym plusem jest możliwość dokupienia All Inclusive – dla wszystkich ceniących wygodę tej formuły.


Alfamar  zdjecie hotelu
Położenie:
Położony tuż przy piaszczystej plaży Falesia z pięknymi klifami (dojście drewniana kładką), do centrum Albufeiry ok. 13 km, ok. 12 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 3 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro. Hotel usytuowany jest w uroczej, spokojnej okolicy, pośród piniowego lasu. Niedaleko hotelu znajdują się (w ograniczone ilości) sklepy, restauracje oraz bary.

Pokoje:
Hotel posiada 246 pokoi dwuosobowych z podstawowym wyposażeniem, z klimatyzacją, TVsat, telefonem, sejfem (1 EUR/dzień, konieczny depozyt 30EUR), balkonem lub tarasem (meble balkonowe), łazienką (wanna z prysznicem, WC, suszarka do włosów). Łóżeczko dla dzieci do lat 2 bezpłatnie (na wcześniejsze zamówienie). Zakwaterowanie dla maksymalnie 2 osób dorosłych + dziecka do lat 2, nie ma możliwości dostawek.

Do dyspozycji gości:
Recepcja główna czynna całą dobę, windy, restauracja główna, lobby bar „Havana”, snack bar, bar przy basenie „Atlantico” , bar na plaży czynny od czerwca do sierpnia, basen w dużym ogrodzie (słodka woda), basen kryty, leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, pralnia (płatna), bankomat (przy hotelu Luna Alpinus-ok. 2km), sklep z pamiątkami, salon fryzjerski, salon piękności, wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci (usługa płatna dodatkowo), wi-fi na terenie całego hotelu płatne (ok. 3 Eur/30min, 10 Eur/dzień). Hotel zapewnia ręczniki basenowe (konieczny depozyt ok. 10 Eur). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 8 Eur/os/dzień.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
15 kortów tenisowych; 13 zewnętrznych i 2 kryte (płatne ok. 11 EUR/godzina, sprzęt płatny ok. 10EUR - konieczny depozyt ok. 50EUR), jacuzzi (bezpłatne w godzinach 16:00-19:00), centrum sportowe: profesjonalnie wyposażona siłownia, boisko do piłki nożnej (wyłącznie do dyspozycji zorganizowanych drużyn piłkarskich), bieżnia, boisko do siatkówki, boisko do koszykówki, boisko do piłki ręcznej, boisko do badmintona, tenis stołowy. W lipcu i sierpniu muzyka na żywo, wieczorne show, zajęcia sportowe.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki:  ****

Naszym zdaniem:
Wypoczynek w tym hotelu polecamy osobom dorosłym oraz grupom znajomych. Alfamar posiada świetne zaplecze sportowe, tak więc osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą dla siebie wiele propozycji. Pokoje hotelowe zapewniają podstawowy standard zakwaterowania, ale wynagradza to przepiękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu.


Auramar Beach Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Rozległy kompleks składający się z 4 budynków, położony w największej miejscowości turystycznej regionu - Albufeira, tętniącej życiem, z licznymi barami, restauracjami i miejscami rozrywki oraz zabytkową starówką. Do centrum Albufeiry kilkanaście minut spacerem lub 3 x dziennie bezpłatny hotelowy bus. Hotelu położony jest na niewielkim klifie, nad brzegiem oceanu, przy szerokiej piaszczystej plaży oznaczonej błękitną flagą. Do lotniska w Faro ok. 40 km.

Pokoje:
Funkcjonalnie urządzone pokoje 2-osobowe z możliwością 1 dostawki (tylko dla dziecka). Pokoje klimatyzowane, z TV-sat, lodówką, telefonem, sejfem (płatny ok.15 Eur/tydz.), łazienką (suszarka do włosów dostępna w recepcji - depozyt 20 Eur, ilość limitowana), balkon. Większość pokoi posiada boczny widok na morze. Łóżeczko dla dziecka do lat 2 bezpłatnie. Hotel posiada pokoje dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie, konieczna wcześniejsza rezerwacja). Istnieje możliwość wypożyczenia czajnika i żelazka (depozyt 20 Eur, ilość limitowana). Podczas kwaterowania konieczne zostawienie depozytu za klucz do pokoju (ok.10EUR).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby (brak baru), restauracja z widokiem na ocean (dostępne wysokie krzesełka dla dzieci), bar przy basenie, sala TV, ogród z dużym basenem i brodzikiem dla dzieci (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami (bezpłatne), basen kryty, mini market, sala konferencyjna, wypożyczalnia samochodów, skuterów oraz rowerów.
Kącik internetowy płatny ( ok.3 Eur/30 min), WiFi w lobby gratis.Na plaży leżaki i parasole płatne ok..8 Eur/os/dzień.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, lunche i kolacje w formie urozmaiconego bufetu. Między posiłkami przekąski i napoje w wyznaczonych barach. Wieczorna przekąska w restauracji głównej. Lobby bar nie jest wliczony w all inclusive. Lokalne alkohole, drinki na ich bazie oraz napoje bezalkoholowe (11.00-23.00). Wyciskane soki, napoje butelkowane oraz markowe alkohole nie są wliczone w all inclusive. Do kolacji obowiązuje strój formalny.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Siłownia, jacuzzi, rzutki, mini golf, siatkówka, piłka nożna, tenis (depozyt za sprzęt ok. 20 Eur), bilard (1 EUR/gra), masaże (za opłatą). Animacje w ciągu dnia i wieczorem muzyka na żywo. Dla dzieci – mini klub, mini disco, plac zabaw. W pobliżu hotelu (ok. 200 m.) najsłynniejsza dyskoteka w Albufeirze – KISS (wstęp ok. 20 EUR)

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ***

Naszym zdaniem:
Hotel nie należy do najnowszych, dlatego standard pokoi i budynków głównych określamy jako podstawowy. Polecamy ten hotel osobom, którym nie zależy na luksusie i wysokim standardzie zakwaterowania, ale w zamian oczekują dobrej lokalizacji, pięknej piaszczystej plaży i rozsądnej ceny. Jest to dobra propozycja dla rodzin z dziećmi i ludzi młodych. Hotel położony jest na dużym terenie, serwuje urozmaiconą kuchnię, a pobliska Albufeira oferuje wiele rozrywek.

 
Monica Isabel  zdjecie hotelu
Położenie:

Rozległy kompleks składający się z budynku głównego (4*) i bungalowów (3*), położony w największej miejscowości turystycznej regionu - Albufeira, z licznymi barami, restauracjami i dyskotekami oraz zabytkową starówką. Do starego miasta Albufeiry kilkanaście minut spacerem lub kilka razy dziennie bezpłatny hotelowy bus. Kompleks znajduje się nad brzegiem oceanu, przy szerokiej piaszczystej plaży oznaczonej błękitną flagą. Do lotniska w Faro ok. 40 km.Pokoje:
Rainbow Tours proponuje zakwaterowanie w części 3* tj. w bungalowach: skromne studia i apartamenty z podstawowym wyposażeniem. Studia (ok. 15 m2) – dwuosobowe z możliwością 1 dostawki dla dziecka, pokój dzienny z 2 miejscami do spania oraz z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia, sztućce), z łazienką, klimatyzacją TV-sat, telefonem, sejfem  (ok. 15 Eur/tydzień), żelazko i suszarka do włosów do wypożyczenia (depozyt ok. 20 Eur, ilość limitowana), balkon (meble balkonowe). Apartamenty (ok. 25 m2) -  maksymalne zakwaterowanie to 2+2 lub 3+1, pokój dzienny z aneksem kuchennym (kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia, sztućce) oraz sypialnia. Pozostałe wyposażenie jak w studio. Możliwość bezpłatnego zamówienia łóżeczka dla dziecka do lat 2.

Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, restauracja, 2 bary (w tym jeden przy basenie), basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda),  taras słoneczny z leżakami i parasolami (bezpłatnie), sala konferencyjna, sala telewizyjna, sklep z pamiątkami, mini market, brak pralni, przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów i samochodów. Kącik internetowy (ok. 1 Eur/10 minut), wifi na terenie recepcji bezpłatnie. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (możliwa opłata i depozyt ok. 10EUR).  Na plaży leżaki i parasole za opłatą ok. 10 Eur/os/dzień.Wyżywienie:
All Inclusive: Śniadania (08.00-10.00), lunch (12.30-14.30), kolacje (18.30-22.00) w formie bufetu. Przekąski, lody dla dzieci (11.00-17.00), kawa, herbata i ciasto (15.00-17.00), lokalne napoje alkoholowe (wino stołowe, piwo) i bezalkoholowe (11.00-23.00).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Animacje w ciągu dnia, aerobik, gimnastyka w wodzie, rzutki, tenis stołowy, jacuzzi, siatkówka, wieczorne przedstawienia, tenis ziemny (bezpłatnie w hotelu Auramar ok. 200 m), brak sauny. Za opłatą: siłownia,  mini golf, pokój gier, bilard, sporty wodne na plaży), brak badmintona.

Kategoria lokalna:

Gwiazdki: ****/***Naszym zdaniem:
Monica Isabel to hotel oferujący podstawowy standard zakwaterowania. Rekompensuje to jednak bliskość Albufeiry oraz położenie bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży umożliwiającej przyjemny wypoczynek oraz długie spacery. Do wyboru tego hotelu zachęcamy wszystkich tych, którzy za niewygórowaną cenę chcą spędzić urlop w Portugalii.

 
Luna Alpinus Falesia Suites  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten sześcioletni, nowoczesny hotel położony jest w niewielkiej miejscowości wypoczynkowej Acoteias, oddalonej o ok. 8 km od centrum Albufeiry oraz 12 km od ekskluzywnej Vilamoury z pięknym portem jachtowym. W pobliżu sklep, kilka barów i niewielkich restauracji. Niedaleko hotelu znajduje się przystanek autobusowy dowożący do okolicznych miejscowości. Do pięknej piaszczystej plaży Praia de Falesia ok 1,5 km (zejście na samą plażę schodami). Hotel zapewnia codzienny transport do plaży oraz do centrum Oura (2 razy dziennie). Oura nazywana jest nowym centrum Albufeiry - szeroki wybór barów, restauracji, także dyskoteki. Do lotniska w Faro ok. 30 km.

Pokoje:
W hotelu znajdują się 183 apartamenty rozlokowanych w 3 budynkach połączonych ze sobą. Wszystkie komfortowo urządzone oraz wyposażone, przestronne, klimatyzowane, z TVsat, telefonem, sejfem (płatny ok. 15 Eur/tydzień), aneksem kuchennym (lodówka, płyta grzewcza, naczynia i sztućce), balkonem (meble balkonowe).
Apartamenty z 1 sypialnią (T1) – dla maksymalnie 4 osób, pokój dzienny z 2 osobową sofą, oddzielna sypialnia, łazienka (suszarka do włosów).
Apartamenty z 2 sypialniami (T2) – dla minimalnie 4 osób pełnopłatnych, a maksymalnie dla 5 osób dorosłych, lub dla nawet 6 ale tylko w układzie 4+2 lub 5+1, pokój dzienny z 2 osobową sofą, 2 sypialnie, 2 łazienki (w jednej z nich suszarka do włosów). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, windy, przestronne lobby, restauracja, bar, snack bar, 2 tarasy słoneczne (jeden z nich w otoczeniu zieleni), leżaki i parasole na tarasach bezpłatne, 2 baseny i brodzik (w basenach słodka woda), sala konferencyjna, bankomat, parking. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 Eur). Wifi w lobby hotelowym gratis, stanowiska internetowe płatne (ok.1EUR/6minut). Na plaży leżaki i parasole płatne ok 8 Eur/os.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania, lunche, obiadokolacje w formie bufetu. Przekąski (lokalne sery i szynka, kanapki, pizza, hot dogi, lody) w godzinach 11:00 - 12:30 oraz  14:30 - 17:30,  podwieczorek (ciasta, ciastka, kawa, herbata) w godzinach 17:00 – 18:00, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe w godzinach 11:00 – 23:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia animacje dla dorosłych i dzieci kilka razy w tygodniu (np. aerobik, gry, konkursy, zabawy, zawody, wieczorne show). Bezpłatnie: tenis stołowy, rzutki. Płatne: bilard. Na plaży centrum sportów wodnych płatne dodatkowo (skutery, windsurfing, nurkowanie). W odległości ok. 200 m. od hotelu znajduje się pole golfowe (płatne) - dla wszystkich chętnych, którzy chcą spróbować sił w tym ekskluzywnym sporcie.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:

 Fajny hotel z dobrym serwisem i bardzo przestronnymi apartamentami w sam raz dla rodzin lub wszystkich tych, którzy chcą odpocząć z dala od zgiełku typowego dla dużych kurortów. Dodatkowo animacje w języku polskim prowadzone przez profesjonalny zespół. „+” za przepiękną plaży z imponującymi czerwonymi klifami. Polecamy!
Dom Jose  zdjecie hotelu
Położenie:

Hotel Dom Jose znajduje się w kurorcie Quarteira, bezpośrednio przy pięknej, piaszczystej plaży Praia de Quarteira (do przejścia promenada), zaledwie ok. 20 minut jazdy z lotniska w Faro i około 10 minut od Vilamoury.Pokoje:

Deluxe – nowocześnie, elegancko urządzone, dla maksymalnie 2 osób dorosłych i dziecka, łazienka ( WC, prysznic, suszarka do włosów, kosmetyki), telefon, TVsat LCD, klimatyzacja, sejf (ok. 2 EUR/dzień, ok. 10 EUR/tydzień, depozyt ok. 10EUR). Balkon tylko w pokojach z widokiem na morze, pokoje bez balkonów z widokiem na uliczkę dojazdową do hotelu i sąsiedni budynek. Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dzieci do 2 lat (bezpłatnie, konieczna wcześniejsza rezerwacja). Hotel posiada pokój dla niepełnosprawnych – dostępność na potwierdzenie.Do dyspozycji gości:

Całodobowa recepcja (możliwość uzyskania informacji turystycznej, rezerwacji wycieczek, taxi, wypożyczenia samochodu i roweru), restauracja z tarasem i widokiem na ocean, lobby bar z widokiem na ocean, bar przy basenie, niewielki taras słoneczny z basenem oraz leżakami i parasolami (bezpłatne). Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Stanowiska internetowe, wifi w lobby hotelowym i pokojach płatne ( ok. 3 EUR/godzina, ok. 10 EUR/dzień). Na plaży klub plażowy należący do hotelu – leżaki i parasole dodatkowo płatne ok. 7 Eur/os.Wyżywienie:

Śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel organizuje wieczorne show kilka razy w tygodniu. Na czwartym piętrze hotelu mini golf (dodatkowo płatny ok. 3EUR/osoba).

W bliskiej okolicy hotelu baza nurkowa, jazda konna, pola golfowe, korty tenisowe, możliwość wypożyczenia rowerów, sporty wodne (windurfing i surfing).Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ***

Naszym zdaniem:
Hotel szczyci się doskonałą lokalizacją, dogodną zarówno dla osób preferujących wypoczynek na plaży, spacerowiczów oraz osób chętnie korzystających z rozrywek pobliskich kurortów. Hotel wieokrotnie wygrywał w kategorii najlepszego hotelu 3* w całym Algarve.


Be Live Palmeiras Village  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel Be Live Palmeiras położony jest na obrzeżach miasteczka Porches, na klifie, przy pięknej zatoce Vila Senhora da Roca, ok. 300 metrów od piaszczystej plaży (zejście na plażę schodkami). Do centrum miasta Armacao de Pera ok. 2 km. Do lotniska w Faro ok. 45 km.

Pokoje:

W hotelu znajduje się 517 wyremontowanych, nowocześnie urządzonych, przestronnych i klimatyzowanych pokoi.

Pokoje standardowe (ok. 20 m2): dla maksymalnie 4 osób (tylko w układzie 2+2), łazienka (WC, wanna z prysznicem, suszarka do włosów), TVsat LCD, telefon, sejf (ok. 1,5 EUR/dzień, depozyt ok. 10EUR), wifi (ok. 2 Eur/godzina, ok.5 Eur/dzień), mini bar(płatny). Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Hotel posiada pokoje dla niepełnosprawnych (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Hotel posiada pokoje rodzinne (z osobną sypialnią).Do dyspozycji gości:

Całodobowa recepcja, winda, przestronne lobby, restauracja, lobby bar sala telewizyjna, snack bar przy basenie (czynny sezonowo), duży basen , taras słoneczny z leżakami i parasolami (bezpłatne), brodzik (w basenach słodka woda), plac zabaw, mini klub, sklepik, przechowalnia bagażu, opieka medyczna (płatna), wypożyczalnia rowerów i samochodów, parking (płatny). Stanowiska komputerowe płatne, wifi w recepcji gratis, w pozostałych częściach hotelu płatne. Ręczniki basenowe bezpłatne (konieczny depozyt ok. 10 EUR). Na plaży leżaki i parasole płatne (ok. 8 Eur/os/dzień).Wyżywienie:

All inclusive: śniadania, lunche i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej, dania kuchni portugalskiej oraz międzynarodowej, przekąski podczas dnia w barze przy basenie, napoje bezalkoholowe oraz lokalne alkoholowe ( piwo, wino, wódka, whiskey, gin) w lobby barze oraz barze przy basenie w godzinach 10:00-23:00.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Codzienne animacje dla dzieci i dorosłych, aqua gym, wieczorne show, muzyka na żywo, sala gier, siłownia, boisko do koszykówki, boisko do siatkówki, brak kortu tenisowego, ping pong, sporty wodne na plaży (baza nurkowa, żeglowanie, surfing), jazda konna. Hotel planuje oddać do końca lipca 2014 strefę basenową dla dzieci: basen ze zjeżdżalniami, sklepy ze słodyczami, restauracje.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Wyremontowany w 2013 ogromny hotel , z fajnymi pokojami i dobrym serwisem. Z chwilą oddania strefy dla dzieci będzie to z pewnością jeden z najlepszych hoteli  4*w Algarve.


Epic Sana - pokoje hotelowe  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten otwarty w czerwcu 2013 roku hotel położny jest pośród lasu piniowego, na niewielkim klifie, przy plaży Praia de Falesia (zejście ścieżką i schodami). Do centrum Albufeiry ok. 12, ok. 13 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 4 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro. Niedaleko hotelu market.

Pokoje:

W hotelu znajduje się 219 pokoi i apartamentów różnego typu rozlokowanych w kilku budynkach na dużym ternie (8 ha). Wszystkie pokoje i apartamenty eleganckie i komfortowe oraz klimatyzowane.

Pokoje standardowe (ok. 32 m2) => dla 1-2 osób, w budynku hotelowym, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki do kąpieli), telefon, TV sat (40’ LED), mini bar (płatny), sejf (możliwa opłata), ekspres do kawy, balkon lub taras (meble balkonowe). Istnieje możliwość dopłaty do widoku na morze, ale ten widok nigdy nie będzie bezpośredni i pełny (wynika to z usytuowania budynków).

Apartamenty (ok. 79 m2) => dla 2-4 osób, w budynku apartamentowym w części rodzinnej, osobna sypialnia, pokój dzienny z rozkładana sofą i aneks kuchenny (płyta grzewcza, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia kuchenne). Pozostałe wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych. Widok na ogród lub basen.

Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Wifi we wszystkich pokojach gratis. Pokoje dla osób niepełnosprawnych (cena i dostępność na potwierdzenie).Do dyspozycji gości:

Recepcja z imponującym lobby, windy, 3 restauracje i 3 bary (w tym przy basenie głównym czynne sezonowo), 3 baseny i 2 brodziki (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, mini klub (4-12 lat), baby club (6 miesięcy– 3 lata, konieczna rezerwacja), duży plac zabaw, room service (płatny), centrum konferencyjne, sklep, pralnia (płatna), parkingi (płatne), Wifi w całym hotel gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (gratis). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 8 Eur/os/dzień.Wyżywienie:

W pokojach hotelowych - śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

W apartamentach – we własnym zakresie, możliwość dopłaty do śniadań lub do śniadań i obiadokolacji.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Fitness center (bezpłatne): siłownia, basen kryty i zajęcia np. z jogi czy pilatesu. Kort tenisowy bezpłatne (opłata za sprzęt ok. 15 Eur). Sayanna wellness & Spa (płatne): sauna, sauna parowa, jacuzzi, zabiegi na twarz i ciało, masaże.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:

Najnowszy w Algarve i bardzo elegancki hotel . Urocza lokalizacja tuz przy jednej z najpiękniejszych plaż, designerskie wnętrza, wysokiej klasy serwis oraz fantastyczne pokoje zadowolą wszystkich gości. Polecamy wszystkim tym, którzy chcą spędzić urlop w luksusowym i nowoczesnym hotelu.Inne:

Strona www:  www.algarce.epic.sanahotels.com


Alfagar II  zdjecie hotelu
Położenie:

Wioska wakacyjna położna na klifie nad brzegiem oceanu. Do najbliższej, niewielkiej i zatokowej plaży ok 10 minut spacerem, do większej Santa Eulalia ok. 400 m – do obu plaż dojście schodami i ścieżką. Do centrum Albufeiry ok. 5 km, do centrum Sao Joao ok. 1,5 km – szeroki wybór barów i restauracji. Do lotniska w Faro ok. 35 km. Hotel zapewnia 2 x dziennie dowóz do centrum Albufeiry – płatny ok. 2 Eur/2 strony.Pokoje:

W kompleksie znajduje się łącznie 300 apartamentów rozlokowanych w budynku 4* (Alfagar II) oraz w 3* bungalowach (Alfagar Village).

Apartamenty standardowe 4* (ok. 47 m2) - dla maksymalnie 4 osób, klimatyzowane, oddzielna sypialnia, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka (suszarka do włosów), sejf (ok.10 Eur/tydzień + depozyt ok. 10EUR), TVsat (depozyt za pilota), internet przewodowy (płatny ok. 5 Eur/h), telefon, duży balkon lub taras z meblami balkonowymi i suszarką. W apartamentach superior internet przewodowy gratis, apartamenty są położone na wyższych piętrach aparthotelu.

Apartamenty standardowe 3* - z 1 lub 2 sypialniami i dla maksymalnie 6 osób, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka, sejf (płatny ok. 10 Eur/tydzień + depozyt), TVsat (depozyt za pilota), balkon (meble i balkonowe). W apartamentach superior klimatyzacja.

Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Hotel zastrzega sobie prawo do pobrania zwrotnego depozytu 150-200 Eur/za apartament.Do dyspozycji gości:

Na terenie całego kompleksu: recepcja, lobby i windy (tylko w budynku 4*), 2 restauracje, 2 bary, ogromny ogród, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 3 baseny, 2 brodziki, basen ze zjeżdżalniami (w basenach słodka woda), 2 place zabaw, brak mini klubu, market. Stanowiska internetowe płatne, wifi w recepcji płatne (ok. 5 Eur/h). Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Leżaki i parasole na plaży płatne ok. 6 Eur/os.Wyżywienie:

We własnym zakresie. Możliwość dopłaty do śniadań (w kwietniu kontynentalne, w pozostałych miesiącach w formie bufetu) i obiadokolacji (bufet).Program sportowy i animacyjny, SPA:

Wieczorna muzyka przy lobby barze, brak animacji dla dzieci i dorosłych. Płatne: korty tenisowe i sporty wodne na plaży. Bezpłatnie: basen kryty.Kategoria lokalna:
Gwiazdki:  ****

Naszym zdaniem:
Naszym zdaniem najlepszy kompleks w rejonie Albufeiry: ogromna przestrzeń, zadbane i duże apartamenty, baseny oraz place zabaw oraz świetny serwis. Do tego malownicze położenie. Bardzo polecamy!

Inne:
Strona www: www.alfagar.com


Epic Sana - apartamenty  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten otwarty w czerwcu 2013 roku hotel położny jest pośród lasu piniowego, na niewielkim klifie, przy plaży Praia de Falesia (zejście ścieżką i schodami). Do centrum Albufeiry ok. 12, ok. 13 km od Vilamoury (można również dojść plażą, wtedy ok. 4 km) i ok. 35 km od międzynarodowego lotniska Faro. Niedaleko hotelu market.Pokoje:

W hotelu znajduje się 219 pokoi i apartamentów różnego typu rozlokowanych w kilku budynkach na dużym ternie (8 ha). Wszystkie pokoje i apartamenty eleganckie i komfortowe oraz klimatyzowane.

Pokoje standardowe (ok. 32 m2) => dla 1-2 osób, w budynku hotelowym, z łazienką (suszarka do włosów, kosmetyki do kąpieli), telefon, TV sat (40’ LED), mini bar (płatny), sejf (możliwa opłata), ekspres do kawy, balkon lub taras (meble balkonowe). Istnieje możliwość dopłaty do widoku na morze, ale ten widok nigdy nie będzie bezpośredni i pełny (wynika to z usytuowania budynków).

Apartamenty (ok. 79 m2) => dla 2-4 osób, w budynku apartamentowym w części rodzinnej, osobna sypialnia, pokój dzienny z rozkładana sofą i aneks kuchenny (płyta grzewcza, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, lodówka, naczynia kuchenne). Pozostałe wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych. Widok na ogród lub basen.

Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Wifi we wszystkich pokojach gratis. Pokoje dla osób niepełnosprawnych (cena i dostępność na potwierdzenie).Do dyspozycji gości:

Recepcja z imponującym lobby, windy, 3 restauracje i 3 bary (w tym przy basenie głównym czynne sezonowo), 3 baseny i 2 brodziki (w basenach słodka woda), tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, mini klub (4-12 lat), baby club (6 miesięcy– 3 lata, konieczna rezerwacja), duży plac zabaw, room service (płatny), centrum konferencyjne, sklep, pralnia (płatna), parkingi (płatne), Wifi w całym hotel gratis. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (gratis). Na plaży leżaki i parasole płatne ok. 8 Eur/os/dzień.Wyżywienie:

W pokojach hotelowych - śniadania w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji.

W apartamentach – we własnym zakresie, możliwość dopłaty do śniadań lub do śniadań i obiadokolacji.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Fitness center (bezpłatne): siłownia, basen kryty i zajęcia np. z jogi czy pilatesu. Kort tenisowy bezpłatne (opłata za sprzęt ok. 15 Eur). Sayanna wellness & Spa (płatne): sauna, sauna parowa, jacuzzi, zabiegi na twarz i ciało, masaże.Kategoria lokalna:
Gwiazdki: *****

Naszym zdaniem:

Najnowszy w Algarve i bardzo elegancki hotel . Urocza lokalizacja tuz przy jednej z najpiękniejszych plaż, designerskie wnętrza, wysokiej klasy serwis oraz fantastyczne pokoje zadowolą wszystkich gości. Polecamy wszystkim tym, którzy chcą spędzić urlop w luksusowym i nowoczesnym hotelu.


Iberostar Isla Canela  zdjecie hotelu
Położenie:
Należący do międzynarodowej marki Iberostar hotel Isla Canela położony jest w jednym z piękniejszych rejonów Andaluzji, niewielkim kurorcie niedaleko granicy z Portugalią. Do centrum Punta del Moral, gdzie znajduje się przystań ( można przepłynąć promem do Isla Cristina), port jachtowy, lokalne restauracje i bary – ok. 300 metrów. Hotel położony jest tuż przy publicznej, piaszczystej, szerokiej plaży ( do plaży przez wydmy prowadzi kładka). Do lotniska w Faro ok. 50 km. Hotel został wyremontowany w 2013 roku.

Pokoje:

Standardowe – przestronne (ok. 24m2), urządzone w andaluzyjskim stylu, dla maksymalnie 3 osób, z łóżkiem małżeńskim lub dwoma pojedynczymi łóżkami, w każdym pokoju klimatyzacja, TVsat, telefon,  wifi (ok. 7 EUR/dzień, ok. 20 EUR/tydzień), sejf (ok. 17EUR/tydzień i depozyt ok. 5EUR), mini bar (dodatkowo płatny), łazienka (wanna z prysznicem, suszarka do włosów, lusterko do makijażu, kosmetyki), wszystkie pokoje z tarasem lub balkonem. Hotel posiada pokoje dla niepełnosprawnych – na potwierdzenie. Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dzieci do 2 lat.

Standard basic – w niższej cenie, wyposażenie jak w pokojach standardowych.

Pokoje rodzinne – sporo większe od standardowych, dla maksymalnie 2 osób dorosłych i 2 dzieci, dodatkowo sofa, pozostałe wyposażenie jak w pokojach standardowych. W pokojach rodzinnych oboje dzieci do 16 roku życia gratis!Do dyspozycji gości:

Przestronna recepcja, 4 windy, restauracja główna (dostępne foteliki dla dzieci), lobby bar, basen główny (leżaki i parasole bezpłatne, ręczniki bezpłatne, depozyt ok. 15 EUR, wymiana płatna ok. 2EUR), basen kryty (słodka woda), basen dla dzieci (słodka woda), wypożyczalnia rowerów i samochodów, kantor, plac zabaw dla dzieci, sala gier, opiekunka dla dzieci (dodatkowo płatna), sala konferencyjna, sklep z pamiątkami.Wyżywienie:

Śniadania i obiadokolacje w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do all inclusive: śniadania, obiady i kolacje w formie bufetu, napoje bezalkoholowe oraz lokalne napoje alkoholowe w godzinach 10:00- 23:00.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel prowadzi codzienne animacje dla dzieci i dorosłych, mini klub (4-7 lat, czynny od maja do października), mini disco, wieczorne przedstawienia, muzyka na żywo, bezpłatnie: siłownia, aerobik, siatkówka, boccia, rzutki, aerobik w wodzie, ping pong, water polo, nordic walking, dodatkowo płatne: bilard, golf, jazda konna, tenis ziemny.Naszym zdaniem:
 Doskonałej klasy hotel, świetny serwis, smaczne wyżywienie, dużo atrakcji dla Gości – polecamy szczególnie rodzinom z dziećmi!

Inne:

Strona www: www.iberostar.com
Alfagar Village  zdjecie hotelu
Położenie:

Wioska wakacyjna położna na klifie nad brzegiem oceanu. Do najbliższej, niewielkiej i zatokowej plaży ok 10 minut spacerem, do większej Santa Eulalia ok. 400 m – do obu plaż dojście schodami i ścieżką. Do centrum Albufeiry ok. 5 km, do centrum Sao Joao ok. 1,5 km – szeroki wybór barów i restauracji. Do lotniska w Faro ok. 35 km. Hotel zapewnia 2 x dziennie dowóz do centrum Albufeiry – płatny ok. 2 Eur/2 strony.Pokoje:

W kompleksie znajduje się łącznie 300 apartamentów rozlokowanych w budynku 4* (Alfagar II) oraz w 3* bungalowach (Alfagar Village).

Apartamenty standardowe 4* (ok. 47 m2) - dla maksymalnie 4 osób, klimatyzowane, oddzielna sypialnia, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, kuchenka mikrofalowa, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka (suszarka do włosów), sejf (ok.10 Eur/tydzień + depozyt ok. 10EUR), TVsat (depozyt za pilota), internet przewodowy (płatny ok. 5 Eur/h), telefon, duży balkon lub taras z meblami balkonowymi artamenty są położone na wyższych piętrach aparthotelu.

Apartamenty standardowe 3* - z 1 lub 2 sypialniami i dla maksymalnie 6 osób, pokój dzienny z rozkładaną sofą i aneksem kuchennym (płyta grzewcza, lodówka, czajnik, ekspres do kawy, toster, naczynia i sztućce), łazienka, sejf (płatny ok. 10 Eur/tydzień + depozyt), TVsat (depozyt za pilota), balkon (meble i balkonowe). W apartamentach superior klimatyzacja.

Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Hotel zastrzega sobie prawo do pobrania zwrotnego depozytu 150-200 Eur/za apartament.Do dyspozycji gości:

Na terenie całego kompleksu: recepcja, lobby i windy (tylko w budynku 4*), 2 restauracje, 2 bary, ogromny ogród, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 3 baseny, 2 brodziki, basen ze zjeżdżalniami (w basenach słodka woda), 2 place zabaw, brak mini klubu, market. Stanowiska internetowe płatne, wifi w recepcji płatne (ok. 5 Eur/h), wifi w barze bezpłatne. Hotel nie zapewnia ręczników basenowych. Leżaki i parasole na plaży płatne ok. 6 Eur/os.Wyżywienie:
We własnym zakresie. Możliwość dopłaty do śniadań (w kwietniu kontynentalne, w pozostałych miesiącach w formie bufetu) i obiadokolacji (bufet).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych. Płatne: korty tenisowe i sporty wodne na plaży. Bezpłatnie: basen kryty.

Kategoria lokalna:
Gwiazdki: ****

Naszym zdaniem:
Naszym zdaniem najlepszy kompleks w rejonie Albufeiry: ogromna przestrzeń, zadbane i duże apartamenty, baseny oraz place zabaw oraz świetny serwis. Do tego malownicze położenie. Bardzo polecamy!

Inne:
Strona www: www.alfagar.comOcena ogólna naszych klientów
Ocena 5.5 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 6.0 | Transport: 6.0 | Zakwaterowanie: 6.0 | Wyżywienie: 4.5 | Intensywność programu: 6.0 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Fajny objazd

Moc wrażeń! Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.