• wycieczka:

  Pożegnanie lata

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 6.0


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Albania – Tirana, Kruja, Gjirokaster - Split, Trogir, Dubrovnik - perły Adriatyku - Fiordy Południa Europy - Kotor - Park Narodowy Krka- kapiel przy wodospadach - Słynne mosty i meczety w Bośni - Mostar i Sarajevo - Budva i Sveti Stefan - najpiękniejsze w Czarnogórze – Miasto Korfu – przystanek na najpiękniejszej greckiej wyspie

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu. Wylot na wyspę Korfu w Grecji samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu na Korfu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Zobaczymy Pontikonissi (Wyspę Mysią), która jest wizytówką całej wyspy, by następnie odwiedzić jej stolicę - miasto Korfu (Starówka wpisana jest na listę UNESCO). Podzielone na kilka części, jest ciekawą mieszanką architektoniczno-kulturową. Zobaczymy między innymi Stary Fort, pałac św. Michała i Jerzego, Esplanadę i ratusz miejski. Spacer słynną Liston, ulicą z arkadami, w których ulokowane są eleganckie kawiarnie, zaprowadzi nas do kościóła św. Spiridona Miracoulous, patrona wyspy. Następnie udamy się w kierunku portu, skąd popłyniemy promem w kierunku Albanii, do Sarandy. Przejazd do hotelu w okolicy Sarandy, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu zwiedzanie Gjirokaster - ,,miasta białych dachów”, jednego z największych miast w Albanii, położonego w dolinie rzeki Drinos w południowej części kraju (wpisane na listę UNESCO ze względu na to, iż jest jednym z dwóch albańskich miast - muzeów). Centralnym punktem jest górująca nad miastem, trzynastowieczna cytadela rozbudowana przez Turków osmańskich. Z murów twierdzy, możemy podziwiać widok na charakterystyczną zabudowę miasta. Na terenie twierdzy znajduje się wieża zegarowa oraz mała cerkiew. W mieście zachował się także stary bazar oraz siedemnastowieczny meczet. Gjirokaster, to również rodzinne miasto byłego albańskiego dyktatora - Envera Hodży. Następnie przejazd w kierunku Tirany, gdzie spacerując ulicami miasta zobaczymy m in. Plac Skanderbega, Piramidę (kiedyś muzeum E. Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy. Przejazd do holetu w Tiranie, zakwaterowanie, nocleg (kolacja w tym dniu we własnym zakresie).

Dzień 4
Pośniadaniu zwiedzanie Kruji, miasta nazywanego albańskim Krakowem. Oryginalna albańska zabudowa i stary bazar pozwoli nam przenieść się w przeszłość. W miasteczku zobaczymy muzeum Skanderbega, największego bohatera narodowego Albanii. Przejazd do Czarnogóry, czas wolny na odpoczynek. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Czarnogóry, które zaczniemy w Budvie, obecnie najatrakcyjniejszym kurorcie Czarnogóry. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV wieku, tworzącymi system fortyfikacji z bramami i wieżami. Po murach tych można spacerować, podziwiając przepiękne widoki. Stare Miasto to wąskie uliczki, place i wiele zabytków. Następnie zwiedzanie Kotoru którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. To portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św.Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII wieku. Przejazd słynnymi serpentynami wzdłuż Boki Kotorskiej do Njeguszy, niewielkiej wioski położonej w podnóża masywu Lovćen. Jest to miejsce narodzin przedstawicieli z dynastii Petrowićów, obecnie słynie ono z produkcji sera i suszonej szynki. Następnie udamy się do Cetinje, historycznej stolicy Czarnogóry. Najbardziej okazałym budynkiem w mieście jest Muzeum Narodowe, niegdyś pałac ostatniego króla, Mikołaja I Petrovića. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Chorwacji. W programie zwiedzanie Perły Adriatyku, Dubrownika. To przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV wieku, Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Po zwiedzaniu przejedziemy nadmorską, widokową trasą do Neum lub Medjugorje. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie. W Mostarze zwiedzimy zabytkowe centrum średniowiecznego miasteczka założonego przez Turków , przejdziemy Starym Mostem - symbolem miasta (wpisanym na listę UNESCO) - Most ten, zbudowany w XVI w. przez tureckiego sułtana, jest jedną z najbardziej znanych budowli na Bałkanach. Zburzony podczas wojny i odbudowany w ostatnich latach, obecnie znowu łączy obie strony miasta. Następnie odwiedzimy meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnicę Stara Carsija (tradycyjne warsztaty rzemieślnicze, restauracje z lokalną kuchnią, meczety, z których dobiegają głosy muezinów wzywających do modlitwy). Następnie udamy się do Sarajeva, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacka. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, miedzy innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, dodatkowo zobaczymy stadion, na którym odbyła się uroczystość otwarcia olimpiady w Sarajewie. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Sarajewie.

Dzień 8
Po śniadaniu przejazd do Omisa, rozpoczniemy rejs kanionem rzeki Cetiny. Po drodze zatrzymamy się w największym mieście Dalmacji - Splicie, gdzie zwiedzimy stare miasto, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy ruiny antycznego pałacu cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Następnie udamy się do Trogiru, - uroczego nadmorskiego miasteczka, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Splitu.

Dzień 9
Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Krka, położonego na terenie ukształtowanym przez rzekę o tej samej nazwie. Rzeka Krka, płynąc przez wapienne podłoże wytworzyła nieregularne koryto - najciekawsze miejsce to niemal półkilometrowy odcinek, gdzie rzeka przepływa przez 17 kaskad, szerokich prawie na 100 m, pokonując spadek terenu o wysokości 45 metrów. Przejazd do hotelu w okolicach Zagrzebia, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 10
Po śniadaniu, w godzinach porannych, wyjazd autokarem do Polski. Planowany przyjazd do Warszawy około północy.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2350 km (bez przejazdu na trasie Warszawa – Zagrzeb).

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych. Panie są proszone o wzięcie chusty do nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu).

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).Zakwaterowanie na objeździeHotele **/ *** -  (9 noclegów: 1 - w hotelu położonym  na wyspie Korfu, 2 - w Czarnogórze w miejscowości nad morzem, 2 - w Albanii, w tym 1 w Tiranie, 1 - w Neum, na terenie Bośni i Hercegowiny, w hotelu nad morzem, 1 -na Kasztelańskiej lub Makarskiej Riwierze w miejscowości nad morzem, 1 - w okolicach Zagrzebia 1 - w Sarajevie).

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2 os. (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość z nich posiada balkon.

 

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, część z nich posiada basen.

 

Wyżywienie: śniadania najczęściej typu bufet i obiadokolacje (wybór z 2 zestawów lub bufet w zależności od hotelu).

 

Naszym zdaniem: Świetna lokalizacja większości hoteli  (nad morzem) daje możliwość relaksu po zwiedzaniu.

 

Kategoria lokalna: **/***
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym na Korfu w Grecji, powrót autokarem (wg programu), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (9 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, śniadania, obiadokolacje za wyjątkiem 1 hotelu w Tiranie, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków i napojów do obiadokolacji, , opłaty klimatycznej 1 EUR/dzień/os. oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łacznie z systemem Tour Guide) - 115 EUR.Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 6.0 Program wycieczki: 6.0 | Pilot: 6.0 | Transport: 5.8 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 6.0 | Intensywność programu: 5.5 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
29 z 29 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 


Wycieczka cudowna , prawdziwe pożegnanie lata. Wylatujemy z Polski jesienią- dzeszcz , mgły , czasami słońce ale jednak jesienne. Przylatujemy na Korfu - i dla nas lato - słońce ,gorąco,basen przy hotelu.Albania cudowna , pozytywnie zaskakuje,a w Sarandzie w maleńkim porciku przy kamienistej plaży niespodzianka - łódeczka z polską banderą i dumną nazwą "Gdańsk". Jadąc na północ naprawdę żegnamy się z latem. Coraz częściej pada deszcz, ale Dubrownik w lekkim deszczu też jest piękny , a wodospady Krka w deszczu dla odmiany baardzo ulewnym to wręcz wisienka na torcie w żegnaniu się z latem. Widoki , miasta, zabytki - przepiękne i wzruszające.Na żadnej jeszcze wycieczce nie widziałam tylu wspaniałych i różnorodnych miejsc co tutaj. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Bałkany w październiku

Fantastyczne wrażenia w bardzo krótkim czasie. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.