• wycieczka:

  Meksyk - wielka konkwista

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.1

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
30.03 - 14.04.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 800 zł / za os.

Zamów
23.04 - 08.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 180 zł / za os.

Zamów
18.05 - 02.06.2015
Promocja: 20% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 7 800 zł / za os.

Zamów
21.07 - 05.08.2015
Promocja: 20% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 749 zł / za os.

Zamów
22.07 - 06.08.2015
Promocja: 21% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 749 zł / za os.

Zamów
28.07 - 12.08.2015
Promocja: 15% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 849 zł / za os.

Zamów
05.08 - 20.08.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 279 zł / za os.

Zamów
18.08 - 02.09.2015
Promocja: 21%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 553 zł / za os.

Zamów
07.09 - 22.09.2015
Promocja: 23% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 350 zł / za os.

Zamów
17.10 - 01.11.2015
Promocja: 4%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 10 367 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.Program


Chichen Itza i piramida Kukulkan - Palenque i świątynia słońca - Acapulco i skała śmierci - Mexico City – miasto moloch! - All inclusive w Acapulco i Cancun!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych – chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie transfer Meridy. Po drodze krótka wizyta w Izamal, zwiedzanie  klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 3
Po śniadaniu pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie przejazd do Uxmal, gdzie zobaczymy centrum religijne Majów, w którym znajduje się między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Kolacja i nocleg w Campeche. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Palenque i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque – miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero w XVIII w.: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul – chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie pojedziemy do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristobal. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 6
Po śniadaniu dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 15 USD, wyprawa do San Juan Chamula - wioski Indian (Uwaga! Fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim. Transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Przejazd w kierunku Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec lub w pobliskim Juchitan. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Po drodze zwiedzanie Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Następnie wizyta w tradycyjnej niewielkiej fabryce meksykańskiego alkoholu z robakiem – mezcalu. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Następnie przejazd do kolonialnej Puebli – zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie transfer do „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Po południu przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! Trasa ok. 450 km. Dla chętnych wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD).

Dzień 10
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Nocleg w Acapulco.

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Mexico City. Po drodze wizyta w Taxco – „srebrnym mieście”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd obok Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Transfer na lotnisko w Mexico City - późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Transfer do hotelu 4* z All Inclsuive. Uwaga! W zależności od godzin przelotów i dostępności miejsc w samolotach przelot ten może się odbyć dnia 14 wcześnie rano – wtedy Klienci będą mieć dodatkowy nocleg w Mexico City.

Dzień 14
Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya.

Dla chętnych wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w pobliżu Cancun, gdzie będziemy mogli nurkować powierzchniowo na drugiej największej rafie koralowej świata. Uczestnicy sami kierują motorówkami. Czas trwania wyprawy to ok. 2,5 godziny. Cena ok. 95 USD.

 

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni) do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwagi!
- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
- W terminach imprez rozpoczynających się w październiku 2014, po 20 marca 2015 i w kwietniu 2015 przeloty odbywać się będą do/z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. rozpoczynać się będzie od Mexico City, kończyć w Cancun, przelot wewnętrzny będzie realizowany na trasie Cancun – Mexico City.
a) w terminie 18.10.2014 impreza odbywa się z lotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. ropoczynać się będzie od Mexico City a kończyć w Cancun. W tym terminie nie będzie przelotu wewnętrznego, powrót do Polski będzie na trasie Cancun-Warszawa (bezpośrednio) realizowany czarterem PLL LOT.
b) w terminie 28.03.2015 impreza odbywa się z lotem do Cancun (bezpośrednio, czarterem PLL LOT),program będzie realizowany z Cancun do Mexico City. W tym terminie nie będzie przelotu wewnętrznego, powrót do Polski odbywać się będzie z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich).
c) w terminach 30.03.2015, 6.04.2015 i 22.04.2015 przeloty odbywać się będą do/z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. rozpoczynać się będzie od Mexico City, kończyć w Cancun, przelot wewnętrzny będzie realizowany na trasie Cancun – Mexico City.
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** (kategoria lokalna) - skromne ale wygodne.

 

Pokoje: z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z wc, TV i telefon.

 

Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

 

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).
W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun oraz przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodników zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 35-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD), wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

 

Dla terminów imprez rozpoczynających się w październiku 2014, po 20 marca 2015 i w kwietniu 2015 w cenę wliczony jest przelot do/z Mexico City z przesiadką w jednym z portów europejskich (zamiast rejsu bezpośredniego do Cancun).Inne


Przelot
Komfortowy samolot Dreamliner PLL LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).Program


Mexico City – miasto moloch! - Acapulco i skała śmierci - Palenque i świątynia słońca - Chichen Itza i piramida Kukulkan - All inclusive w Acapulco i Cancun!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD). Nocleg w Acapulco.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Sumidero (ok. 4,5 godz.), Parku Narodowego, w którym popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły. Proszę zabrać ciepłe ubranie - na rzece może być chłodno! Wyjazd do San Juan Chamula ok. 15USD . Następnie San Cristobal - stolica „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy - zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Campeche, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Następnie przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu **** na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320 km).

Dzień 14
Dzień wolny.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.

 Uwagi!
- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso. Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku.
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 r. Na drobne wydatki sugerujemy zabrać USD w drobnych nominałach.
- Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** (kategoria lokalna) - skromne ale wygodne.

 

Pokoje: z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z wc, TV i telefon.

 

Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

 

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).
W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 35-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

 

Dla terminu MEX1017 - przelot liniami rejsowymi na trasie Warszawa - Mexico City (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) oraz powrót lotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) z Cancun do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.1 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 5.5 | Transport: 4.6 | Zakwaterowanie: 4.5 | Wyżywienie: 4.0 | Intensywność programu: 5.4 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Maj 2015
2 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wanda, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Ojazd godny polecenia

Program wycieczki wyjątkowo bogaty i dla niektórych osób moze być duzym obciążeniem. Trzeba wziąc pod uwage, że odpoczynku jest bardzo mało. Trudna aklimatyzacja w obie strony. Dla wytrwałych masa wspaniałych wrażeń. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
26 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Rafał, Inowrocław, www.travel-fan.eu
36-45 lat | ze znajomymi 
Wielka konkwista - super wycieczka...ale nie wyjazd życia.

Zakładałem, że Wielka Konkwista będzie wycieczką mojego życia. Za taką cenę w końcu można było się tego spodziewać. Z opowieści znanych mi bywalców egzotycznych wojaży wynikało, że program Wielka Konkwista jest wręcz flagowym produktem Rainbow Tours i przebija wszystkie inne egzotyczne kierunki. Kto wie… może tak bywało, gdy impreza odbywała się w czasach, sprzed rozpoczęcia lotów charterowych. Wnioskuję jednak, że od czasu gdy w jednym terminie na kierunek jadą dwa a czasem i trzy autokary, wychwalany w poprzednich sezonach jakość programu uległa „zchałturzeniu”. Choć grupy raczej nie wchodziły sobie w paradę, to jednak dzieliliśmy wspólnie wszystkie hotele oraz postoje na posiłek. Co prawda tylko raz doszło do poważniejszego skrobania sobie marchewek podczas zwiedzania i kilkakrotnie podczas rozdawania kluczy w hotelu, to jednak zwiedzanie w takim tłumie do przyjemnych nie należy… zwłaszcza, gdy za wyjazd płaci się całkiem spore pieniądze !!! Niemal wszystkie zwiedzane na trasie miejsca są z serii „must see”, a imprezę zdecydowanie można nazwać meksykańskim klasykiem. Fani starożytności, Mezoameryki oraz twórczości Daenikena będą wniebowzięci. W takich miejscach jak Chichen Itza, Uxmal, Palenque, Mitla, Monte Alban czy wreszcie Teotihuacan, można poczuć dawny świat Tolteków, Misteków, Zapoteków, Majów czy Azteków. Entuzjaści przyrody znajdą z kolei dla siebie wspaniałości ptasiego sanktuarium w Celestum, podziwianie cenoty Ik Kil, powalającego swym urokiem kanionu Sumidero czy lasów deszczowych w okolicach Palengue (możliwość skorzystania z nowego fakultetu do rezerwatu Aluxes, zajmującego się ochroną oraz introdukcją zwierząt. W cenie 15 USD jest około 1,5 godzinny spacer po ścieżce edukacyjnej w naturalnym środowisku)… oraz przy odrobinie szczęścia, jeśli Zapatyści nie zamkną dla okupu drogi do Parku Narodowego Aqua Azul (ze względów na bezpieczeństwo mojej grupie zaproponowano Misol Ha, gdzie kręcono sceny m.in. do Predatora z Arnoldem Schwarzeneggerem). Podczas wycieczki jest też sporo Meksyku kolonialnego, ze wspaniałymi barokowymi kościołami, przepiękną architekturą pastelowych domów San Cristobal, Oaxaca, Cholula, Puebli, Cuernavaca czy bajkowego Taxco. Jako, że wizytówką każdego kraju jest jego stolica była też wizyta w Mexico City. Trudno to nazwać jednak wizytą… raczej postawienie stopy, bo to co oferuje wycieczka to raptem postawienie stopy w tym ogromnym mieście. Będący tu z „Konkwistą” turysta nie ma specjalnie alternatywy. To co oferuje program obowiązkowy to istna skromnizna… gdyż większość czasu w Mexico City spożytkowana jest na drogie fakultety. Mexico City do bezpiecznych miejsc nie należy, a jeśli już ktoś decyduje się samemu zapuścić w miasto, dobrze jest iść z kimś, kto zna hiszpański. Na ulicach bywają zuchwale kradzieże (tak zdarzyło się jednemu z uczestników podczas indywidualnego wyjścia do miasta – w cenie takiego „fakultetu” było przyłożenie noża do gardła i zabranie drogiego aparatu fotograficznego. Ja tuż po wyjściu na wewnątrz hotelu, gdy poczułem się obserwowany przez amatorów mojej kamery, postanowiłem spędzić resztę wieczoru w zimnym, obskurnym hotelu i walącym ściekami hotelu Fontan niż zaryzykowanie utraty kamery). Wszędzie widać uzbrojone po zęby patrole policji,…praktycznie nie ma dnia bez jakichś protestów czy demonstracji. Kto boi się ponieść ryzyko samodzielnego dotarcia na plac Garibardi i zabawy w któreś z knajpek z muzyką mariachi za równowartość drinka tj. dajmy na to max 5 USD, musi liczyć się z wydaniem aż 40 USD za fakultet oferowany przez RT – w cenie, pieśni mariachi, pokazy tańców, pseudo walki kogutów, posługiwanie się lassem…i pół godzinna dyskoteka przy latynoskiej muzyce + dwa drinki w lokalu oraz demonstracja dwóch utworów na samym placu przez przypadkowy zespół mariachi). Osobiście wyceniłbym ten fakultet max na 20 USD. Zdecydowanie fajniejszy jest drugi fakultet Xochimilco. Ogólnie płynąc po ogrodach nie ma tu co oglądać… a stop na foto przy jednym ze stoisk ogrodniczych można raczej uznać jako przerwę między drinkami – nawet za toaletę każą sobie tam dodatkowo płacić. Płynie się tu jedynie dla atmosfery oraz zabawy na tratwie z muzykantami mariachi. W przeciwieństwie do poprzednich recenzentów, uznałbym że zabranej przez organizatorów tequili oraz popitki tym razem było akurat w sam raz na godzinny rejs. Ogólnie rejs łodziami z fałszującymi muzykami oceniam bardzo miło… ale wszystko zależy od zgrania grupy, czy ludzie lubią się bawić…czy przebywa się wśród smutasów i malkontentów. Choć za ten fakultet zapłaciłem 25 USD…to jego faktyczną wartość wyceniłbym na 15-18 USD. Z miejsc wliczonych w cenę wycieczki jest jedynie wizyta w sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupe oraz spacer od opery po Plac Trzech Kultur. Jak na dwa dni pobytu w Mexico City to zdecydowanie niewiele. Sporo czasu spędziliśmy za to na lotnisku, gdyż ponoć rezerwacja miejsca na przelot wewnętrzny nie równa się w Meksyku z samym wylotem. Gdy do tego doliczy się nieplanowane spore spóźnienie wewnętrznego przewoźnika, okazuje się, że na same lotnisko i oczekiwanie na wylot zeszła spora część dnia przeznaczonego na Mexico City (tj. od około 14 do postawienia stopy w hotelu w Cancun około północy). Smutne, że także w Acapulco RT oferuje jedynie fakultety. Turysta zatem albo czas ten przeznacza na opalanie bądź ryzykuje samodzielne zwiedzanie miasta (wbrew pozorom na głównych ulicach czułem się tam dość bezpiecznie – policja stoi na każdym rogu) bądź też musi skorzystać z drogich fakultetów. Dla mnie pomysł fakultetów na objeździe jest wręcz poroniony. Nie potrafię zrozumieć jego celowości. Na pewno nie jest on skierowany dla dobra turysty. Będąc na objeździe z krótkim 1- dniowym pobytem, turysta nie ma szans na żadną alternatywę, aby sprawdzić ceny oraz oferty miejscowych biur podróży. Nie mając wyboru… albo czas pobytu musi zużyć na plażowanie, albo godzić się na drogi fakultet, sprzedawany przez „monopolistę”. Będąc w Acapulco pewnie każdy marzy, żeby zobaczyć słynne skoki ze Skały Śmierci. Za 25 USD mamy transfer z hotelu oraz skoki młodocianych skoczków (5-15 lat) z finalnym skokiem z pochodniami (gdy trafi się na wieczorny pokaz). Ogólnie poza podświetleniem skały nie dzieje się tam nic….żadnego show, żadnej trzymającej w napięciu muzyki…ogólnie wieje nudą). W jednym show występuje 5-7 skoczków, którzy oddają po jednym skoku. Przeciętny skok trwa sekundy… więc fakultet dość szybko ma swój finał. Widzowie jak szybko wchodzą, tak też szybko wychodzą z pokazu. Mało kto daje się naciągnąć na autograf czy T-shirta. Zatem osobiście wyceniam zaliczenie skoków na max 15 USD. Pewnie taką cenę można by uzyskać wynajmując taksówkę z hotelu + bilet wstępu. Rejs po zatoce Acapulco choć fajny, to niestety także sporo przekalkulowany. Wychodząc z założenia, że pewnie zbyt szybko ponownie w Acapulco się nie znajdę z wielkim bólem oraz walką z własnym sumieniem wydałem aż 40 USD. W cenie fakultetu był transfer oraz rejs stateczkiem z barkiem all inclusive (w cenie tylko napoje) przy orkiestrze + animacje. Generalnie zabawa fajna, integrująca we wspólnej zabawie ludzi z różnych krajów. Widoki może i przyjemne dla oka… ale czy warte aż tylu pieniędzy ??? Ogólnie ja wyceniłbym wartość tego fakultetu na max 25 USD. Ostatni z fakultetów oferowanych przez RT jest 2-godzinny rejs motorówkami przez lasy namorzynowe oraz snurkowanie na rafie w okolicach Cancun. Fakultet ten wyceniany jest na 95 USD… ale jadąc publicznym transportem wyszło 85 USD… gdy znajdujący się w zajmowanym przez nas hotelu Holiday Inn punkcie miejscowego biura podróży cena za ten fakultet była 50 USD (tak twierdzą zainteresowani tą formą spędzenia czasu naoczni świadkowie). Poza drogimi, bardzo przeszacowanymi cenowo fakultetami na które to zapisywano się z własnej woli, znacznym minusem wyjazdu był autokar. Tu nie było jednak wyboru i trzeba było jechać zaoferowanym środkiem transportu. Jeśli traficie na przypominający barwami rybkę Nemo autokar firmy Touring Coach Wasza wymarzona podróż stanie się porażką. Podsumowując… atrakcje programowe oraz poza programowe (choć wygórowane cenowo) poznawczo były super. Jednak poziom co niektórych hoteli (które na szczęście służyły tylko na kilka godzin do spania) oraz wyżywienia, a także kiepski autokar, sprawiają że ogólny odbiór tej wycieczki porównując cenę imprezy do wypasu, nie uczyni z niej wycieczki życia… stawiając ją co najwyżej w kategorii super fajnych poznawczo wycieczek. Jeśli do tego traficie na fajną ekipę, którą stanowiła zdecydowana większość autokaru nr 2… to według słów powiedzenia „nie ważne dokąd, a ważne z kim”, chwile spędzone pod meksykańskim niebem na „Wielkiej Konkwiście” na długo pozostaną w pozytywnych wspomnieniach. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
14 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewelina
26-35 lat | z rodziną 
Intensywny i ciekawy program.

Wycieczka udana ale nie brak niedociągnięć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
29 z 38 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sabina, Białystok
36-45 lat | w parze 
WIELKA KONKWISTA - ORGANIZACYJNIE WIELKA KLAPA!!!! Szkoda Rainbow Tours..........

Tym razem Rainbow nie szczególnie zadbało o swojego turystę. Hotele oferowane na objeździe żenujące ( najsłabsze jakie kiedykolwiek były na imprezach RT). Hotel w Acapulco, w Palenque i od biedy w Cancun - do przyjęcia. Ale reszta powinna zostać usunięta z obsługi polskich turystów. Jedzenie przeważnie straszne!!!!W hotelu w Mexico City obiadokolacja jak miała 200 kcal - to wszystko. Wstyd Rainbow!!!! Ceny fakultetów kilkanaście razy wyższe niż kupowane bilety wstępu. JEDYNIE CO WARTO TO ZOBACZYĆ KRAJ BOGATY W POZOSTAŁOŚCI PO KULTURACH PREKOLUMBIJSKICH...... a reszta.......ehhhh....szkoda.... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
16 z 25 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Robert, Białystok
36-45 lat | w parze 
Rainbow - masówka i tyle

Touroperator gardzi polskimi turystami na meksykańskiej ziemi....niestety Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jarosław, Gorzów Wlkp.
46-55 lat | w parze 
SUPER

Bardzo udany wyjazd Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Warszawa
46-55 lat | samemu 
Wielka Konkwista

Ogólnie jestem zadowolona. Główna zasługę ma tu pilot i Jego podejście do oprowadzania nas po Meksyku. Dla mnie nieporozumieniem jest lot osławionym DREAMLINEREM. Wcale nie jest wygodniejszy od innych, a fakt braku cateringu na tak długiej trasie to skandal przy i tak sporej cenie za wycieczkę.Poza tym ok. Warto lecieć tak daleko, żeby zobaczyć tak różnorodny kraj. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Maciej, Nowa Iwiczna
46-55 lat | w parze 
Warto zobaczyć

Impreza dobrze zorganizowana. Hotele tak jak w opisie wygodne i czyste. Jedzenie jak dla mnie słabe (mały wybór). Z wycieczek fakultatywnych polecam tylko kąpiel w Cenocie i wyjazd do wioski indiańskiej w Chamulli. Bardzo dobrzy przewodnicy. Ogólnie impreza warta zaliczenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Nidzgorska, Warszawa
36-45 lat | ze znajomymi 
Fascynujaca przygoda z Meksykiem

Bardzo dobra organizacja, przeurocza, mądra, ciepła" pilotka" Małgosia. Wycieczka godna polecenia, jedźcie i zachwycajcie się różnorodnością i specyfiką tego rejonu świata. Kierowca Hose odpowiedzialny i profesjonalny. I love Mexico !!! Wrócę tam kiedyś ...! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Gdańsk
26-35 lat | z rodziną 
Ciekawy wyjazd dla ciekawych życia:)

Ogólnie wyjazd oceniam za bardzo udany z wyjątkiem: 1. autokar - ciągle psujący się, nie mogący podjechać pod górkę, przez 3 godziny brak klimatyzacji przez co jechaliśmy w 45 stopniowym upale, jadący jak żółw przez co zamiast mieć więcej czasu na zwiedzanie ciekawych miejsc wlekliśmy się w autokarze... po jakimś czasie zmieniliśmy autokar na lepszy tz. lepiej psujący się:) 2. nie mogliśmy zobaczyć fresków Diego Riwiery w Pałacu Narodowy (ze względów politycznych) co było w programie uważam że w tym wypadku biuro powinno zapłacić za wstęp w mieście gdzie było możliwe zobaczenie ww. fresków a nie mówić ze możemy tam pójść i sami zapłacić. Cała reszta jak w programie tz. kiepskie hotele, narzekający na wszystko dziadki i walczący o miejsce w autokarze:))) Ogólnie cały wyjazd poza powyższym uważamy za dobrze zorganizowany, udany i ciekawy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elżbieta, Dąbrowa Górnicza
46-55 lat | w parze 
Meksyk -wielka konkwista

Kapitalna wycieczka polecam! bardzo kolorowy i różnorodny kraj niesamowite zabytki i roślinność. Fajna grupa dobrze zorganizowany, poprawny pilot oraz temperatura w styczniu idealna do zwiedzania, sprawiły że będziemy ją miło wspominać Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Olsztyn
26-35 lat | z rodziną 
Wielka Konkwista styczeń 2015

Autokary tragedia. Pierwszy autokar jechał na wzniesieniach 20-30 km/h ,klimatyzacja bez regulacji albo bardzo zimno(czapki, kaptury na głowach) albo w ogóle( sauna i z sufitu kapie woda na pasażerów)),Wentylatory w autokarze b. głośne( w szczególności w środkowej części pojazdu) .Przy takiej prędkości możecie Państwo sobie wyobrazić ile godzin spędzaliśmy w nim gdy musieliśmy dziennie przejechać ponad 400 km. Jazda zabierała nam czas na zwiedzanie. Dzień przed przyjazdem do Acapulco zmienili nam autokar na "lepszy". Podsufitki wisiały nad głowami pasażerów siedzących od strony okna( po jednej stronie pojazdu) Oczywiście naprawiono na najbliższym postoju( kierowca zakleił wszystko szarą taśmą )Po ok.2 h. jazdy popsuła się klimatyzacja i do końca jechaliśmy w koszmarnych warunkach. Siedzenia w obu autokarach tragiczne. Siedziska od połowy pozarywane .Koszmar. Przynajmniej 1/3 grupy rozchorowała się( przez klimatyzacje).Najzabawniejsza była odpowiedź pilota na nasze skargi co do warunków jazdy;1, W Meksyku nie ma nowych autokarów tylko takie 2.Pojazd tak wolno jedzie bo my i nasze bagaże są za ciężkie.( !!!!!! )Posiłki bardzo skromne( albo zupa kukurydziana albo rozgotowana ryba jak podali suchy ryż i twardą lazanię kartoflano-jajeczna część ludzi nerwowo nie wytrzymała. Hotele zadbane, czyste .rzadko brudna pościel i ręczniki. Przestroga dla osób wybierających 2+przystawka.Tylko w jednym hotelu mieliśmy trzy łóżka, w jednym były dwa i przystawka. W pozostałych tylko dwa łóżka( fakt że szersze ale jak jada trzy osoby dorosłe to jest problem). Uwaga. W Meksyku często są blokady na drogach ( protesty różnych grup społecznych) albo udaje się je wcześniej ominąć ( droga wydłuża się nawet o 150-200 km) albo stoi i czeka po kilka godzin.A tak poza tym reszta super. Po przyjezdzie do Kraju o złych rzeczach już się nie pamięta Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna, Koszalin
36-45 lat | z rodziną 
Fajny wyjazd -jesteśmy na tak!

Byliśmy w terminie 10-25 stycznia z pilotem p. Oskarem. W przeciwieństwie do większości wpisów dotyczących styczniowych terminów my wróciliśmy zadowoleni. Po 1 program wycieczki bardzo ambitny, przejeżdżamy bardzo dużą część kraju, więc trudno ale przejazdy są długie. Ja uważam, że jednak warto bo ilość zobaczonych miejsc wynagradza to. Wcześniej czytaliśmy wiele o tym kraju wiedzieliśmy co chcemy zobaczyć i czego się spodziewać i jakie są do pokonania odległości w kilometrach, więc nie byliśmy rozczarowani, że oglądamy tylko głazy i kościoły i że jedziemy i jedziemy-jak narzekali niektórzy współwycieczkowicze . Myślę, że program jest dobrze przemyślany, bo są i stanowiska archeologiczne i miasta kolonialne i urokliwe i dużo cudownej przyrody. Przede wszystkim ogromne podziękowania dla pilota p. Oskara za pełen profesjonalizm i przekazanie ogromnej wiedzy o historii, kulturze i obyczajach Meksyku. Uważam, że jest świetnym pilotem miły uczynnych z ogromną wiedzą, którą ciekawie przekazywał a grupa nie należała do najsympatyczniejszych, często mu współczułam. Hotele jak to na objeździe raz lepsze raz gorsze. W/g mnie tylko w Campeche i Tehuantepec bardzo kiepskie, natomiast b. dobre w San Cristobal, Oaxaca i Puebli. W mieście Meksyk hotel doby, czysty w centrum tylko fakt kolacje kiepskie. Jedzenie odpowiednio jak hotele, ale my liczyliśmy się z tym, że na objazdówce szału nie będzie i ono też nie stanowiło sensu naszego wyjazdu, więc nie będę mu poświęcać czasu. Jeśli chodzi o proponowanie podczas dnia obiady ( zwykle szwedzkie stoły w jakiejś restauracji lub hotelu to fakt nie były tanie my poszliśmy tyko raz by za jednym zamachem popróbować różnych dań meksykańskich i nie żałuję (knajpa przy fabryce mezkalu). Te obiady były dość drogie , takosy na ulicy były tańsze , ale w Polsce również obiad w opcji szwedzkiego stołu w restauracji lub hotelu będzie droższy kilka razy niż bułka w budce na dworcu PKP. Hotele w Cancun i Acapulco na dniach wypoczynku-beż zarzutu Na koniec kilka uwag negatywnych - podstawowy mankament wyjazdu-autokar fakt tu kulało!Myślę, że na tak długi objazd i ilość km. do pokonania firma powinna dać dobry pojazd, to bardzo obniża ocenę wyjazdu powodowało negatywne nakręcanie się uczestników na narzekanie. Drugi minus to ceny fakultetów -myślę, że przesadzone, albo część powinno być włączone w program podstawowy np-Cenota , wioska Chamula. Domyślam się że firma w ten sposób ma trochę niższą cenę za ten wyjazd niż inne konkurencyjne biura-coś za coś. I jeszcze jeden minus, już niezależny od biura to współtowarzysze wycieczki. Tacy co to wszędzie byli, wszystko widzieli i nic im nie pasuje. Takie marudy potrafią popsuć radość z wszystkiego, jak wampiry energetyczne. Na takich wyjazdach grunt to dobry humor, nasze 9-letnie dziecko nigdy nie marudziło i było zachwycone tym co zobaczyło, mimo drobnych niedogodności. Pozdrawiam. Rodzinka z wybrzeża. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
16 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jacek, Sosnowiec
46-55 lat | w parze 
Wielka Konkwista czyli pół Meksyku w 2 tygodnie

Bardzo fajna wycieczka. Można poznać prawdziwe oblicze Meksyku, nie tylko kurorty nadmorskie, ale życie Indian na prowincji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Teresa
56-65 lat | samemu 
Wielka Konkwista 2014

Polecam. Bardzo duża dawka przeżyć i informacji przyprawiona przyjemnościami. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Meksyk-wielka konkwista

Wycieczka godna polecenia ,ale trzeba się nastawić na jej intensywność.Bardzo miło ją z żoną wspominamy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata, Kraków
36-45 lat | samemu 
rewlacja męcząca

super program, super pilotka Kasia., męczące przejazdy a co do hoteli...no bywało lepiej :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
20 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Halina, Wrocław
36-45 lat | samemu 
Meksyk Wielka Konkwista

Byłam w grudniu 16 dni. Naprawdę warto. Zwiedzanie z pilotem Arturem Pniewskim, który ma ogromną wiedzę o tym kraju to sama przyjemność. Artur naprawdę wielkie dzięki za przybliżenie historii Meksyku i cały objazd i opiekę. Fakt, że bardzo męczące zwiedzanie ale wspomnienia pozostają. A o to w końcu chodzi. Najmilej wspominam kanion, kościół indiański, piramidy i oczywiście Mexico City z Bazyliką Matki Boskiej z Gwadelupy. Odpoczynek w Acapulco i Cancun rewelacja Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ryszarda, Osielsko
56-65 lat | w parze 
ogólna

Jesteśmy zadowoleni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
4 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena
26-35 lat | w parze 
super!!!

Fantastyczny kraj. Rewelacyjnie ułożony program i wspaniała przewodniczka Kasia :) Posiada niesamowitą wiedzę i dar jej przekazywania. Polecam wszystkim! :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Halina, łódż
56-65 lat | ze znajomymi 
Super

Grudzień 2014.Intensywnie,barwnie, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Alicja, Wrocław
powyżej 65 lat | w parze 
Meksyk, wycieczka życia.

Jest to jedna z najciekawszych wycieczek objazdowych na których byłam, polecam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Listopad 2014
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jadwiga, Łódź
56-65 lat | ze znajomymi 
Meksyk - Wielka Konkwista

3+ Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Listopad 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bozena, Katowice
powyżej 65 lat | samemu 
Rozczarowanie Meksykiem

Organizacja wycieczki dobra i tu nie mam wlasciwie zastrzezen do biura. Bardzo chcialam zobaczyc Meksyk,ale w zasadzie troche mnie rozczarowal,pomimo tak wspanialych opinii w internecie.Zdecydowanie bardziej wole Azje-Chiny,Indie czy basniowa Tajlandie.Sa duzo ciekawsze kulturowo,pod wzgledem zabytkow nieporownywalne,bardziej kolorowe.Jednak wybrala bym inny kraj pomimo fascynacji i rozczytywaniem sie o konkwiscie Hiszpanow. Teraz w planie mam Indochiny i mam nadzieje,ze bede bardziej zadowolona. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): krzysztof, zielona góra
56-65 lat | samemu 
bezkrwawa konkwista

polecam zwiedzanie Meksyku! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna
26-35 lat | samemu 
Mexico lindo y querido :D

świetna i warta polecenia wycieczka. różnorodność meksyku sprawia że jest to wyprawa zarówno w przeszłość jak i teraźniejszość :D Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
19 z 19 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wiesław, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Meksyk - wielka konkwista

Super dzięki pilotce Katarzynie Rotter, najwyższej klasy profesjonalistce - tak pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Oby wszyscy piloci byli takimi jak Ona. Jedynie powrót, ze względu na strajk pilotów Air France, popsuł nam piękne wrażenia. O tym jednak pisaliśmy już w swojej reklamacji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
14 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Maria, Wrocław
56-65 lat | w parze 
Super wycieczka - polecam!

W zasadzie wszystko bez zastrzeżeń - koloryt lokalny niesamowity, program bardzo atrakcyjny, pilotka super. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
5 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paweł, Poznań
36-45 lat | ze znajomymi 
Meksyk 2014

z Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): jadwiga, kraków
56-65 lat | ze znajomymi 
meksyk,

Znakomita wycieczka, piekny kraj. Dzieki znakomitej pilotce-przewodniczce poznałam ten ciekawy kraj, kulturę, piramidy, historię. Znakomita organizacja, doskonałe jedzenie, dobre hotele. Ale są i minusy. Zbyt mało czasu na bycie w różnych ciekawych miejscach, miasteczkach. Za mało zwiedzanych muzeów, sztuki starej i współczesnej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Sierpień 2014
28 z 28 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna
26-35 lat | z rodziną 
Meksyk

Bardzo ciekawa wycieczka. Fascynujący kraj, pełen niesamowitej przyrody, fantastycznych zabytków i ciekawych ludzi. Na pewno mogę ją polecić każdemu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna, Warszawa
46-55 lat | z rodziną 
Bardzo ciekawa wycieczka!

Ciekawa, różnobarwna i różnorodna wycieczka. Pani Katarzyna Rotter to najlepsza pilotka wycieczek, jaką do tej pory spotkałam. Posiada ogromną wiedzę, którą potrafi w ciekawy sposób przekazać innym. Jest bardzo sympatyczną i kulturalną osobą. Meksyk to fantastyczne zabytki i niesamowita przyroda. Gorąco polecam !!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Gosia
46-55 lat | w parze 
Meksyk w lipcu

POZYTYWNA Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Edyta Dąbrowska
36-45 lat | samemu 
Meksyk_Wielka Konkwista

Wycieczka była świetna. Jedna z najlepszych, jakie dotąd odbyłam. Jedna z najlepszych pilotek, z jakimi podróżowałam (pani M.Żuk-Piniewska). Ciekawy, dość różnorodny program. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
6 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Luc
46-55 lat | ze znajomymi 
Meksyk maj 2014

super wycieczka, warto było pojechać, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mirosława, Gdańsk
46-55 lat | ze znajomymi 
Meksyk- wielka konkwista

Polecam tą wycieczkę..naprawdę warto. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Czesława, Wejherowo
56-65 lat | w parze 
Meksyk - wielka konkwista

Program dobrze przemyślany i świetnie zorganizowany. Duża dawka historii, przepiękne krajobrazy. Wypoczynek w Cancun na plaży Morza Karaibskiego wspaniały, poczułam się jak w raju. Pilot: pan Paweł z ogromną wiedzą i pasją, przesympatyczny człowiek. Wycieczka wspaniała. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Kwiecień 2014
6 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej Palędzie
46-55 lat | w parze 
POZYTYWNA

SUPER WYCIECZKA DLA OSÓB INTERESUJĄCYCH SIĘ HISTORIĄ I ZWIEDZANIEM KOŚCIOŁOW. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Iwona, Tarnowskie Góry
46-55 lat | w parze 
Wielkanoc z Konkwistą 2014

Jednym słowem WARTO!!! Organizacja super, zwłaszcza trasa od stolicy do Cancun, genialne, jak planujecie to tylko w tą stronę :)Pilot: Pan Paweł przesympatyczny człowiek z ogromną wiedzą i pasją, dziękujemy za mile spędzony czas! Program bardzo bogaty, optymalnie wykorzystany czas, lecz nie dla śpiochów i leniuchów :) Szczegółów nie zdradzam, bo warto przeżyć samemu, tyle tylko: przykrych niespodzianek nie było! Kraj ogromny, zróżnicowany, wspaniałe zabytki, przyroda zapiera dech, a ludzie z sercem na dłoni :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Stała kientka
46-55 lat | w parze 
super wycieczka

Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie zamieszczone na tej stronie - wspaniale zorganizowana wycieczka. I jeszcze jedno na koniec - załatwienie awaryjnych miejsc noclegowych w czasie weekendu w Cancun dla ponad 300 osób (awaria samolotu) to prawdziwe MISTRZOSTWO Świata - zarówno ze strony LOTu i biur podróży. Dziękuję i na pewno będę korzystała z usług tego biura podróży. Pokaż więcej >>strona:   1 2 3Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.