• wycieczka:

  Meksyk - wielka konkwista

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.3

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
14.02 - 01.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 700 zł / za os.

Zamów
21.02 - 08.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 679 zł / za os.

Zamów
30.03 - 14.04.2015
Promocja: 25% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 500 zł / za os.

Zamów
06.04 - 21.04.2015
Promocja: 21%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 200 zł / za os.

Zamów
22.04 - 07.05.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 200 zł / za os.

Zamów
21.07 - 05.08.2015
Promocja: 10% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 879 zł / za os.

Zamów
22.07 - 06.08.2015
Promocja: 11% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 864 zł / za os.

Zamów
28.07 - 12.08.2015
Promocja: 17%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 662 zł / za os.

Zamów
05.08 - 20.08.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 9 279 zł / za os.

Zamów
18.08 - 02.09.2015
Promocja: 21%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 553 zł / za os.

Zamów
07.09 - 22.09.2015
Promocja: 23% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 8 300 zł / za os.

Zamów
17.10 - 01.11.2015
Promocja: 4%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

16 dni / 10 367 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.Program


Chichen Itza i piramida Kukulkan - Palenque i świątynia słońca - Acapulco i skała śmierci - Mexico City – miasto moloch! - All inclusive w Acapulco i Cancun!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 3 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Cancun, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu w Cancun lub na Riviera Maya, kolacja, nocleg.

 

 

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Kolumn i Świątynia Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Opcjonalnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych – chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Następnie transfer Meridy. Po drodze krótka wizyta w Izamal, zwiedzanie  klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Kolacja i nocleg w Meridzie. (Trasa ok. 360 km)

Dzień 3
Po śniadaniu pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie przejazd do Uxmal, gdzie zobaczymy centrum religijne Majów, w którym znajduje się między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynia Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Kolacja i nocleg w Campeche. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Palenque i zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque – miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero w XVIII w.: Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Kolacja i nocleg w Palenque. (Trasa ok. 390 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul – chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie pojedziemy do San Cristobal, stolicy „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu w San Cristobal. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 6
Po śniadaniu dla chętnych i za dodatkową opłatą ok. 15 USD, wyprawa do San Juan Chamula - wioski Indian (Uwaga! Fotografowanie jest zakazane) zamieszkałej przez potomków Majów -Tzotzil, zachowujących do dziś tradycyjny styl życia (uprawa roli i rękodzieło) oraz ubiór (biało-czerwone sarapes, kapelusze z liści palmowych). Wizyta na tradycyjnym targu indiańskim. Transfer do Parku Narodowego Kanionu Sumidero, gdzie popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, piękne widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - wszystko to powoduje, że kanion pozostaje na długo w pamięci. Przejazd w kierunku Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu w Tehuantepec lub w pobliskim Juchitan. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do miasta Oaxaca. Po drodze zwiedzanie Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Następnie wizyta w tradycyjnej niewielkiej fabryce meksykańskiego alkoholu z robakiem – mezcalu. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce Oaxaca. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 400 km)

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie jednej z najstarszych stref archeologicznych Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Następnie przejazd do kolonialnej Puebli – zwanej „miastem aniołów” (lista UNESCO). Zwiedzanie historycznego centrum, między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Iztaccihuatl. Następnie transfer do „miasta wiecznej wiosny” – Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Po południu przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! Trasa ok. 450 km. Dla chętnych wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD).

Dzień 10
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem. Nocleg w Acapulco.

Dzień 11
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd do Mexico City. Po drodze wizyta w Taxco – „srebrnym mieście”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 420 km)

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków. W programie: plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd obok Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. Kolejnym punktem programu będzie zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km ważnego indiańskiego ośrodka religijnego i politycznego Teotihuacan (lista UNESCO) - zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Transfer na lotnisko w Mexico City - późnym popołudniem lub późnym wieczorem wylot do Cancun. Transfer do hotelu 4* z All Inclsuive. Uwaga! W zależności od godzin przelotów i dostępności miejsc w samolotach przelot ten może się odbyć dnia 14 wcześnie rano – wtedy Klienci będą mieć dodatkowy nocleg w Mexico City.

Dzień 14
Wypoczynek w Cancun lub na Riviera Maya.

Dla chętnych wyprawa motorówkami przez lasy namorzynowe w kierunku rafy koralowej w pobliżu Cancun, gdzie będziemy mogli nurkować powierzchniowo na drugiej największej rafie koralowej świata. Uczestnicy sami kierują motorówkami. Czas trwania wyprawy to ok. 2,5 godziny. Cena ok. 95 USD.

 

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni) do Warszawy.

Dzień 16
Przylot do Polski.

Uwagi!
- Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
- W terminach imprez rozpoczynających się w październiku 2014, po 20 marca 2015 i w kwietniu 2015 przeloty odbywać się będą do/z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. rozpoczynać się będzie od Mexico City, kończyć w Cancun, przelot wewnętrzny będzie realizowany na trasie Cancun – Mexico City.
a) w terminie 18.10.2014 impreza odbywa się z lotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. ropoczynać się będzie od Mexico City a kończyć w Cancun. W tym terminie nie będzie przelotu wewnętrznego, powrót do Polski będzie na trasie Cancun-Warszawa (bezpośrednio) realizowany czarterem PLL LOT.
b) w terminie 28.03.2015 impreza odbywa się z lotem do Cancun (bezpośrednio, czarterem PLL LOT),program będzie realizowany z Cancun do Mexico City. W tym terminie nie będzie przelotu wewnętrznego, powrót do Polski odbywać się będzie z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich).
c) w terminach 30.03.2015, 6.04.2015 i 22.04.2015 przeloty odbywać się będą do/z Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) i program będzie realizowany odwrotnie tj. rozpoczynać się będzie od Mexico City, kończyć w Cancun, przelot wewnętrzny będzie realizowany na trasie Cancun – Mexico City.
- Sugerujemy nie wymieniać pieniędzy na lotnisku w Cancun ze względu niekorzystny kurs wymiany. Pieniądze można wymienić w hotelu w Cancun lub kolejnego dnia w banku lub kantorach na trasie przejazdu.
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą ciepłą odzież.
- Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** (kategoria lokalna) - skromne ale wygodne.

 

Pokoje: z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z wc, TV i telefon.

 

Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

 

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).
W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni) do Cancun oraz przelot wewnętrzny na trasie Mexico City - Cancun, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

Cena nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodników zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 35-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD), wycieczek lokalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

 

Dla terminów imprez rozpoczynających się w październiku 2014, po 20 marca 2015 i w kwietniu 2015 w cenę wliczony jest przelot do/z Mexico City z przesiadką w jednym z portów europejskich (zamiast rejsu bezpośredniego do Cancun).Inne


Przelot
Komfortowy samolot Dreamliner PLL LOT (lot bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).Program


Mexico City – miasto moloch! - Acapulco i skała śmierci - Palenque i świątynia słońca - Chichen Itza i piramida Kukulkan - All inclusive w Acapulco i Cancun!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Mexico City (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Mexico City, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie centrum historycznego Mexico City (lista UNESCO) - stolicy Meksyku, a przed konkwistą państwa Azteków, w programie: Plac Zocalo, ruiny Wielkiej Świątyni Azteków, katedra, Pałac Narodowy z freskami Diego Riviery (ze względów politycznych pałac nie zawsze jest udostępniony zwiedzającym), przejazd główną aleją miasta Paseo de la Reforma do Parku Chapultepec i zwiedzanie Muzeum Antropologicznego (olbrzymie zbiory przedmiotów kultur prekolumbijskich, znalezionych na terenach badań archeologicznych w całym Meksyku). Po południu dla chętnych (za dodatkową opłatą ok. 25 USD) przejazd do dzielnicy Xochimilco, słynącej z największego w stolicy targu kwiatowego oraz kanałów wodnych, przejażdżka ozdobnymi łodziami po kanałach przy dźwiękach muzyki mariachi. Po drodze do Xochimilco przejazd obok stadionu Azteków, głównej areny Igrzysk Olimpijskich w 1968 r. i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w 1970 r. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu wizyta na Placu Trzech Kultur, miejscu ostatniego starcia konkwistadorów i Azteków, a także związanego z krwawo stłumionym protestem studentów w 1968 r. oraz zwiedzanie Sanktuarium Matki Boskiej z Gwadelupy, patronki obu Ameryk i Meksyku. Następnie przejazd do oddalonego o ok. 50 km Teotihuacan (lista UNESCO) - ważnego ośrodka religijnego i politycznego Azteków: zwiedzanie Piramid Słońca i Księżyca, należących do największych piramid na świecie oraz Świątyni Pierzastego Węża. Na koniec wizyta w tradycyjnym warsztacie obróbki obsydianu. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg. Wieczorem dla chętnych za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) wieczór folklorystyczny na Placu Garibaldi - pokaz mariachi, walki kogutów, sztuki posługiwania się lassem oraz tańce ludowe. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 4
Po śniadaniu wykwaterowanie i wyjazd z Mexico City do Acapulco. Po drodze wizyta w „mieście wiecznej wiosny” - Cuernavaca, stolicy stanu Morelos. W programie zwiedzanie katedry oraz lokalnego Zocalo, czyli głównego placu. Następnie przejedziemy do Taxco - „srebrnego miasta”. Do dziś istnieją tu czynne kopalnie srebra, a jednocześnie miasto słynie z pięknych, tradycyjnych wyrobów jubilerskich (możliwość dokonania zakupów w jednej z licznych galerii srebra), ponadto w programie zwiedzanie kolonialnego centrum miasta i pięknego kościoła Santa Prisca. Wieczorem przyjazd do Acapulco. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek po podróży. W hotelu w Acapulco serwis ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 450 km).

Dzień 5
Po śniadaniu całodniowy wypoczynek w Acapulco - najsłynniejszym kurorcie Meksyku nad Oceanem Spokojnym, czas na kąpiele słoneczne i morskie. Dla chętnych, za dodatkową opłatą (ok. 40 USD) rejs statkiem po zatoce i podziwianie niepowtarzalnych zachodów słońca nad Pacyfikiem lub wieczorem niesamowity pokaz skoków do wody ze Skały Śmierci - La Quebrada (ok. 25 USD). Nocleg w Acapulco.

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Cholula w stanie Puebla. Zwiedzanie kościoła z czasów konkwisty, zbudowanego na jednej z największych piramid świata. Przy dobrej widoczności możliwość oglądania słynnej „pary wulkanów” - Popocatapetl i Ixtacichuatl. Następnie przejazd do Puebli - starego miasta o kolonialnym charakterze. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 600 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i zwiedzanie historycznego centrum Puebla, zwanego „miastem aniołów” (lista UNESCO), między innymi: Plaza de Armas, stare miasto z kolonialnymi domami, kościół Santo Domingo, Kaplica Różańcowa. Dalej udamy się jedną z najpiękniejszych tras widokowych, prowadzącą przez Góry Sierra Madre do Oaxaca. Późnym popołudniem spacer po kolonialnej starówce. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do najstarszej strefy archeologicznej w Meksyku - Monte Alban (lista UNESCO). Monte Alban to starożytna stolica Zapoteków, położona na szczycie wzgórza. Zobaczymy tzw. platformę północną i południową, boisko do gry w piłkę, obserwatorium i ścianę tancerzy. Dalej udamy się do Mitli - centrum religijnego i nekropolii Misteków i Zapoteków. Przejazd do Tehuantepec. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Sumidero (ok. 4,5 godz.), Parku Narodowego, w którym popłyniemy rzeką Grijalva. Wspaniała przyroda, niezapomniane widoki, skały wznoszące się czasem nawet na wysokość 1000 m, różne gatunki ptaków - kormorany, jastrzębie i orły. Proszę zabrać ciepłe ubranie - na rzece może być chłodno! Wyjazd do San Juan Chamula ok. 15USD . Następnie San Cristobal - stolica „indiańskiego” stanu Chiapas, krótkie zwiedzanie - między innymi „hiszpańskie centrum” skupione wokół głównego placu (zocalo), katedra, barokowy kościół Santo Domingo. Kolacja i nocleg w hotelu.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Aqua Azul - chwila wytchnienia przy kaskadach wodnych otoczonych zielenią selwy, dla chętnych kąpiel. W sytuacji kiedy dojazd do Aqua Azul nie będzie możliwy - zwiedzanie wodospadów Misol Ha. Następnie przejazd do Palenque i zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 11
Po śniadaniu zwiedzanie stanowiska archeologicznego w Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X w. ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Świątynia Inskrypcji (dostępna tylko z zewnątrz), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII w.) z licznymi inskrypcjami. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Campeche, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 500 km).

Dzień 12
Po śniadaniu zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska w Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Następnie pojedziemy do Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją kolonii flamingów, pelikanów, kormoranów. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Meridzie, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 13
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Izamal, zwiedzanie dominikańskiego klasztoru Matki Boskiej Jukatańskiej. Następnie przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 20 USD) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Cancun i zakwaterowanie w hotelu **** na bazie ALL INCLUSIVE! (Trasa ok. 320 km).

Dzień 14
Dzień wolny.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Cancun. Wylot do Mexico City, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich). W niektórych terminach możliwa zmiana na wylot z Cancun bezpośrednio do Europy, a następnie do Warszawy (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.

 Uwagi!
- Walutą obowiązującą w Meksyku jest peso meksykańskie i wszystkie transakcje dokonywane są w peso. Sugerujemy zaraz po przylocie dokonać wymiany na lotnisku.
- W Meksyku /Gwatemali /Hondurasie pokoje 3 - osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
- Muzea są nieczynne w poniedziałki. W tej sytuacji pilot na miejscu zaproponuje Państwu zwiedzanie innej atrakcji lub, o ile będzie to możliwe, zmodyfikuje program tak by zwiedzanie muzeum przełożyć na inny dzień.
- Prosimy pamiętać o tym, że Miasto Meksyk położone jest na wysokości ponad 2000 m n.p.m., należy więc zabrać ze sobą cieplejszą odzież.
- Na terenie Gwatemali wycofane są z obiegu dolary amerykańskie wydane przed 2000 r. Na drobne wydatki sugerujemy zabrać USD w drobnych nominałach.
- Chętnych prosimy o zabranie drobnych upominków dla dzieci (np. długopisy, zabawki).
- Na teren Stanów Zjednoczonych Meksyku nie wolno wwozić jedzenia.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
- Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** (kategoria lokalna) - skromne ale wygodne.

 

Pokoje: z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z wc, TV i telefon.

 

Do dyspozycji gości: restauracja i bar, a czasem także basen lub ogród.

 

Wyżywienie: śniadania amerykańskie (serwowane porcje, najczęściej: owoce, jajecznica, smażony bekon lub kiełbaska, pieczywo, croissant, mały pojemniczek dżemu i masła, 1 kubek soku, 1 filiżanka kawy lub herbaty) oraz obiadokolacje (serwowane porcje: zupa, drugie danie to najczęściej drób, rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser).
W hotelach w Cancun/Riviera Maya i Acapulco serwis all inclusive (poza pierwszą rozpoczętą dobą hotelową zaraz po przylocie do Cancun).
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem do Mexico City (z przesiadką w jednym z portów europejskich) oraz przelot wewnętrzny na trasie Cancun - Mexico City, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 50 USD), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych, zazwyczaj ok. 35-40 USD/os.), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 140 USD), wycieczek opcjonalnych podczas objazdu (wymienione w programie) oraz innych wydatków osobistych.

 

Dla terminu MEX1017 - przelot liniami rejsowymi na trasie Warszawa - Mexico City (z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie) oraz powrót lotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) z Cancun do Warszawy, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie zgodnie z programem, opiekę polskiego pilota w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż).Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.3 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 5.5 | Transport: 4.9 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 4.1 | Intensywność programu: 5.4 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wielka Konkwista czyli pół Meksyku w 2 tygodnie

Bardzo fajna wycieczka. Można poznać prawdziwe oblicze Meksyku, nie tylko kurorty nadmorskie, ale życie Indian na prowincji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
18 z 23 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Meksyk Wielka Konkwista

Byłam w grudniu 16 dni. Naprawdę warto. Zwiedzanie z pilotem Arturem Pniewskim, który ma ogromną wiedzę o tym kraju to sama przyjemność. Artur naprawdę wielkie dzięki za przybliżenie historii Meksyku i cały objazd i opiekę. Fakt, że bardzo męczące zwiedzanie ale wspomnienia pozostają. A o to w końcu chodzi. Najmilej wspominam kanion, kościół indiański, piramidy i oczywiście Mexico City z Bazyliką Matki Boskiej z Gwadelupy. Odpoczynek w Acapulco i Cancun rewelacja Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
3 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
super!!!

Fantastyczny kraj. Rewelacyjnie ułożony program i wspaniała przewodniczka Kasia :) Posiada niesamowitą wiedzę i dar jej przekazywania. Polecam wszystkim! :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
Super

Grudzień 2014.Intensywnie,barwnie, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
18 z 18 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Meksyk - wielka konkwista

Super dzięki pilotce Katarzynie Rotter, najwyższej klasy profesjonalistce - tak pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Oby wszyscy piloci byli takimi jak Ona. Jedynie powrót, ze względu na strajk pilotów Air France, popsuł nam piękne wrażenia. O tym jednak pisaliśmy już w swojej reklamacji. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
13 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Super wycieczka - polecam!

W zasadzie wszystko bez zastrzeżeń - koloryt lokalny niesamowity, program bardzo atrakcyjny, pilotka super. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
5 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Meksyk 2014

z Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | ze znajomymi 
meksyk,

Znakomita wycieczka, piekny kraj. Dzieki znakomitej pilotce-przewodniczce poznałam ten ciekawy kraj, kulturę, piramidy, historię. Znakomita organizacja, doskonałe jedzenie, dobre hotele. Ale są i minusy. Zbyt mało czasu na bycie w różnych ciekawych miejscach, miasteczkach. Za mało zwiedzanych muzeów, sztuki starej i współczesnej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Sierpień 2014
25 z 25 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | z rodziną 
Meksyk

Bardzo ciekawa wycieczka. Fascynujący kraj, pełen niesamowitej przyrody, fantastycznych zabytków i ciekawych ludzi. Na pewno mogę ją polecić każdemu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Bardzo ciekawa wycieczka!

Ciekawa, różnobarwna i różnorodna wycieczka. Pani Katarzyna Rotter to najlepsza pilotka wycieczek, jaką do tej pory spotkałam. Posiada ogromną wiedzę, którą potrafi w ciekawy sposób przekazać innym. Jest bardzo sympatyczną i kulturalną osobą. Meksyk to fantastyczne zabytki i niesamowita przyroda. Gorąco polecam !!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Meksyk_Wielka Konkwista

Wycieczka była świetna. Jedna z najlepszych, jakie dotąd odbyłam. Jedna z najlepszych pilotek, z jakimi podróżowałam (pani M.Żuk-Piniewska). Ciekawy, dość różnorodny program. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Meksyk w lipcu

POZYTYWNA Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
6 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
Meksyk maj 2014

super wycieczka, warto było pojechać, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
Meksyk- wielka konkwista

Polecam tą wycieczkę..naprawdę warto. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Meksyk - wielka konkwista

Program dobrze przemyślany i świetnie zorganizowany. Duża dawka historii, przepiękne krajobrazy. Wypoczynek w Cancun na plaży Morza Karaibskiego wspaniały, poczułam się jak w raju. Pilot: pan Paweł z ogromną wiedzą i pasją, przesympatyczny człowiek. Wycieczka wspaniała. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wielkanoc z Konkwistą 2014

Jednym słowem WARTO!!! Organizacja super, zwłaszcza trasa od stolicy do Cancun, genialne, jak planujecie to tylko w tą stronę :)Pilot: Pan Paweł przesympatyczny człowiek z ogromną wiedzą i pasją, dziękujemy za mile spędzony czas! Program bardzo bogaty, optymalnie wykorzystany czas, lecz nie dla śpiochów i leniuchów :) Szczegółów nie zdradzam, bo warto przeżyć samemu, tyle tylko: przykrych niespodzianek nie było! Kraj ogromny, zróżnicowany, wspaniałe zabytki, przyroda zapiera dech, a ludzie z sercem na dłoni :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Kwiecień 2014
6 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
POZYTYWNA

SUPER WYCIECZKA DLA OSÓB INTERESUJĄCYCH SIĘ HISTORIĄ I ZWIEDZANIEM KOŚCIOŁOW. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
super wycieczka

Potwierdzam wszystkie pozytywne opinie zamieszczone na tej stronie - wspaniale zorganizowana wycieczka. I jeszcze jedno na koniec - załatwienie awaryjnych miejsc noclegowych w czasie weekendu w Cancun dla ponad 300 osób (awaria samolotu) to prawdziwe MISTRZOSTWO Świata - zarówno ze strony LOTu i biur podróży. Dziękuję i na pewno będę korzystała z usług tego biura podróży. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wycieczka wspaniała.

Pani Małgosia Żuk-Piniewska jest wspaniała pilotką.Dzięki niej w dużej mierze cała impreza była tak udana. Program bardzo bogaty, róznorodny. Wszystko zorganizowane bardzo dobrze. Duża wiedza pilotki. Wspaniali, mili,pomocni Meksykanie. Celestun i ciekawe ptactwo. Chichen Itza i piramida Kukulkana.Kolonialna zabudowa miast. Kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Stan Chiapas i Indianie. Palenque i miasto w dżungli. Mariachi-szczególnie na rejsie ozdobnymi łodziami po kanałach Xochimilco.Wodospady Aya Azul.San Juan Chamula i niespotykany, mistyczny kościół.I wiele, wiele innych atrakcji sprawiło, że wycieczkę tą zaliczamy do bardzo atrakcyjnych. Z czystym sumieniem polecamy ją. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Marzec 2014
5 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wielka Konkwista - marzec 2014

najsłabszą stroną wycieczki były hotele poza pobytem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
1 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
super

Trasa ciężkawa ale bardzo ciekawa, znakomity pilot p, Artur Pniewski, proponuję n=małą zmianę: przylot do Mexico City- wycieczka - wypoczynek i wylot z Cancum Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
15 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | w parze 
Moja wycieczka do Meksyku

Chcę się podzielić wspomnieniami z wycieczki do Meksyku.To była wspaniała wycieczka,to nic,że bardzo wyczerpująca,kupując ją wiedziałam na co się decyduję.Długie przejazdy autokarem nie były czasem straconym,oglądaliśmy filmy o historii Meksyku,słuchaliśmy muzyki i opowiadań P.Małgosi.Nigdy nie zapomnę kąpieli w cenocie,widoków w rezerwacie Celestun,kanionu Sumidero i wodospadów Aqua Azul.Zobaczyłam najpękniejsze piramidy na świecie,na dwie nawet udało mi się wejść.Bardzo ciekawym przeżyciem było zwiedzanie stref archeologicznych:Palenque,Uxmal,Monte Alban i coś na co czekałam Sanktuarium Matki Boskiej z Guadelupy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Marzec 2014
11 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | samemu 
Meksyk w Meksyku

Wycieczka męcząca-temperatura, wysokość i szybkie tempo narzucane przez pilota i program. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
28 z 28 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Meksyk wielka konkwista 08-03-14-23-03-14.rewlcjaaa;D

Wycieczka fantastyczna, pokazała jak wygląda świat różniący się od naszego pod względem klimatu, jak i kultury. Historia tego kraju jest ciekawa i tajemnicza, a dla Europejczyka w szczególności. Pobyt w Meksyku uświadomił, że świat nie jest taki wielki, że można go dotknąć i posmakować w każdym wieku. Dziękuję za doznania Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wiela Konkwista- Meksyk 03.2014r.

Wycieczka bardzo ciekawa, różnorodność atrakcji, krajobrazów. Świetna nauka historii a jednocześnie aktywny wypoczynek. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Marzec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Meksyk

Ogólnie jesteśmy b. zadowoleni. Program b.intensywny ale wszystko rekompensował swietnie przygotowany pilot.Szkoda tylko że tak mało było odpoczynku i leniuchowania na plaży. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Opinia bardzo pozytywna

Program zrealizowany w 110%.pilot bardzo profesjonalny.organizacja bardzo dobra. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
8 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Piękna i wyczerpująca? objazdówka

Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2014
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Same pozytywy !

Wspaniała pogoda, wspaniała obsługa, mnóstwo zabytków, i piękne, urzekające miasteczka. Nie miałam pojęcia, że MEKSYK jest tak piękny ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Meksyk - wielka konkwista -luty 2014r.

Ciekawa wycieczka z profesjonalną obsługą pilota. Meksyk kraj kontrastów - ciekawa historia, kultura, mieszkańcy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
25 z 25 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Meksyk- Wielka Konkwista

Ta wycieczka to taki Meksyk w pigułce. Dobrze przemyślany i świetnie zorganizowany program pozwala na poznanie kultury Majów, Azteków i Zapoteków (duża dawka historii w bardzo konkretnej i przystępnej formie) oraz niesamowitych walorów przyrodniczych tego kraju. Cudowne, zapierające dech w piersiach krajobrazy Zatoki Celestun (tysiące różowych flamingów na tle soczystej zieleni lasu mangrowego), Kanionu Sumidero, czy wodospadów Aqua Azul oraz widoki z majestatycznych piramid na zawsze pozostaną w pamięci. I choć tempo wycieczki bywa dość szybkie, a przejazdy czasem nieco się dłużą, to ilość zwiedzanych miejsc, emocje, jakie im towarzyszą i wrażenia w pełni rekompensują lekkie zmęczenie. Dwa dni spędzone na plażach i w cudownych wodach Pacyfiku i Morza Karaibskiego sprawiają, że można poczuć się jak w raju i w pełni zrelaksować. Myślę, że żadna, nawet najlepiej zorganizowana indywidualnie wycieczka, nie pozwoli nam w tak krótkim czasie zobaczyć i dowiedzieć się tak dużo. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | samemu 
Meksyk w 16 dni...spora dawka wrażeń !

Wycieczka, bardzo ciekawa w 16 dni zobaczyć, poczuć i posmakować taki duży kraj wręcz niemożliwe, a jednak udaje się poczuć ten klimat, ludzi, muzykę i kulturę inna niż europejska. Sposób bycia ludzi, taki głośny, barwny aż zdaje się beztroski. Dzięki wycieczce można zobaczyć dużo, bardzo dużo w tak krótkim czasie, taki Meksyk w pigułce. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | ze znajomymi 
wielka konkwista - wielka przygoda

Poznanie innej kultury i nowych ludzi w bardzo intensywnym tempie, przy otaczającym zewsząd smaku chili i habanero! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
1 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | ze znajomymi 
Opinia o wyjeżdzie

Wystarczająca jakość za rozsądną cenę Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Czas beztroski

Wycieczka została zorganizowana perfekcyjnie. Wartością dodaną, której nie da się przeliczyć na pieniądze byli współtowarzysze. Trafiła się świetna ekipa, dzięki której czas spędzony w Meksyku był nie tylko czasem poznawania nowego kraju ale również czasem bardzo udanej zabawy. Dodatkowo świetny przewodnik - Oskar Gwiazda, który wykazał się nie tylko umiejętnością elastycznego dopasowywania się do potrzeb grupy, ale również znakomitą wiedzą o kraju. Zdecydowanie polecam! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Meksyk- wielka konkwista

Z wycieczki jestem zadowolona.Program bardzo ciekawy.Trochę zbyt napięty,przydałoby się więcej dni na wypoczynek.Pilotka pani Małgosia -rewelacyjna pod każdym względem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
17 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | w parze 
Wielka Konkwista

Ciekawy, zróżnicowany pod względem klimatu, przyrody kolorowy kraj, godny polecenia, mili, radośni, przyjaźni ludzie, no i.....cud świata! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
20 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Martita i Anita w Meksyku

Wycieczka bardzo ciekawa, ale nie dla wszystkich. Program intensywny, długie przejazdy, dużo zwiedzania, wczesne pobudki, mimo to polecam, szczególnie gdy w Polsce zima. Meksyk jest fascynujący, a Meksykanie są bardzo otwarci, sympatyczni, widać u nich radość życia, lubią się bawić i lubią Polaków. Dziewczyny jedźcie do Meksyku, tylu komplementów co tam nie usłyszałam przez całe swoje życie w Polsce! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
8 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
Meksyk-Wielka Konkwista

Ciekawy kraj i sam program wycieczki, bardzo dobra pilotka Pani Kasia Rotter. Zróżnicowane krajobrazy i klimaty. Internsywność wycieczki w sam raz dla osób , które nie lubią się nudzić.Polecam :-) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
11 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
sporo poznanych miejsc,miast.Podróż połączona z odpoczynkiem w Cancun i Acapulco więc można powiedzieć,że Meksyk poznany:-)

dokładny opis naszych małych zastrzeżeń wysłałam po wycieczce pocztą do Państwa. Pokaż więcej >>strona:   1 2Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.