• wycieczka:

  La Belle France

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.0


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Od Morza Śródziemnego po Kanał La Manche • Z Michelinem po restauracjach Lyonu • szampańskie miasta - Troyes oraz Reims • Paryż • zamki nad Loarą i Mt. Saint Michel • atlantyckie wybrzeże - Nantes, Bordeaux i Biarritz • u podnóża Pirenejów - Lourdes, Carcassonne i Queribus

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu na poszczególnych lotniskach. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Transfer i zakwaterowanie w hotelu na Costa Brava/Maresme.

Dzień 2
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Carcassonne, największego średniowiecznego kompleksu urbanistycznego w Europie: wizyta w romańsko - gotyckim kościele St.Nazire oraz spacer po murach obronnych (fortyfikacje wpisane na listę UNESCO). Następnie odwiedzimy Beziers - miasto słynnej rzezi katarskiej i Narbonne, które jest ważnym ośrodkiem katarskim i żydowskim. Nocleg w okolicach Beziers. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd do Nimes - francuskiego miasta w regionie Langwedocja - Russillon. W programie spacer po mieście i krótkie zwiedzanie głównych zabytków z czasów rzymskich: amfiteatr, gdzie do dziś odbywają się corridy oraz La Maison Carree - niewielka starożytna świątynia, która jako jedna z niewielu przetrwała w niezmienionym stanie od czasów jej wybudowania. Następnie przejazd do Avignonu – po drodze przystanek przy akwedukcie Pont du Gard. W Avignonie, który przez prawie 70 lat był siedzibą papieży zwiedzimy Pałac Papieski, plac d’Horloge z ratuszem i wieżą zegarową oraz słynny most St. Benezet. Nocleg w okolicy Avignion. (Trasa ok. 220 km).

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd do Marsylii - największego portu Francji. Zwiedzanie bazyliki Notre Dame oraz spacer po słynnej ulicy Canabiere. Następnie przejazd do Lyonu - najstarszego miasta Francji. To także miasto o największej liczbie restauracji rekomendowanych przez Michelin. Popołudniowy spacer po starej części Lyonu - katedra św. Jana Chrzciciela, zabytkowe kamieniczki oraz trabolues (sekretne przejścia łączące kamienice, ulice, często prowadzące na piękne dziedzińce). Wieczorem dla chętnych kolacja (za dodatkową opłatą) w jednej z restauracji polecanych przez Michelin. Nocleg w hotelu w okolicach Lyonu. (Trasa ok. 400 km).

Dzień 5
Po śniadaniu udamy się do Cluny - które znane jest z największego opactwa benedyktyńskiego we Francji. Następnie przejazd do Dijon (Burgundia) - miasta Gustava Eiffla i stolicy musztardy Dijon, a także innych specjalności gastronomicznych jak wołowiny po burgundzku, piernika czy Kir Royale (aperitif na bazie szampana). Spacer po historycznym centrum miasta: liczne pałacyki, domy burżuazji oraz inne budynki nadające uroku „Staremu Dijon”. Nocleg w okolicach Dijon. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd do Reims. Po drodze wizyta w Troyes - urokliwym miasteczku z drewnianymi domami (XVI – XVIII w.) bez kątów prostych i z rzadka trzymających pion, do tego wąskie ciemne uliczki (Kocia Aleja) nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter. I jeszcze 9 kościołów na powierzchni zaledwie kilometra kwadratowego - w tym katedra św. Piotra i Pawła, jedna z największych gotyckich katedr we Francji. Właśnie tu, po zdobyciu miasta w 1429 r. modliła się Joanna d’Arc. Reims - to miasto powstałe w czasach rzymskich (legenda mówi, że założone przez Remulusa, bliźniaka Romusa założyciela Rzymu), miasto 33 koronacji królów Francji (ostatnia w 1825 r.) oraz miasto prawie całkowicie zniszczone podczas I wojny światowej (Niemcy bombardowali je przez ponad 3 lata!). Spacer po mieście: katedra Notre Dame de Reims (witraże Marca Chagalla!), Plac de Royale, Plac du Parvis, ratusz. Przejazd na nocleg w okolicach Reims. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 7
Po wczesnym śniadaniu wyjazd do Paryża. Zwiedzanie zaczniemy od Luwru ze wspaniałą kolekcją arcydzieł sztuki europejskiej: między innymi Mona Liza, Wenus z Milo, Nike z Samotraki, następnie wyspa Cite - czyli spacer po najstarszej część miasta: Katedra Notre Dame, najwspanialszy zabytek sztuki sakralnej z XII w. zachwycający lekkością architektury oraz wspaniałymi witrażami i kunsztownie wykonanymi portalami. Kolejną atrakcją będzie Wieża Eiffla - najsłynniejsza żelazna budowla Paryża, która od 1889 r. jest symbolem miasta. Wjazd windą na wysokość prawie 300 metrów i możliwość obejrzenia niezwykłej panoramy to niezapomniane przeżycie. Po południu wizyta w słynnym muzeum D'Orsay z pracami Delacroix, Manet, Gauguin, Cézanne, Monet, Renoir, Sisley, van Gogha. Dla chętnych rejs statkiem spacerowym po Sekwanie (dla chętnych i dodatkowo płatny). Nocleg w okolicach Paryża. (Trasa ok. 180 km).

Dzień 8
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Paryża: spacer po Dzielnicy Łacińskiej: miasteczko studenckie i słynny paryski uniwersytet – Sorbona oraz Panteon. Czas wolny. Następnie spacer po Montmartre, dzielnicy artystów i nocnego życia: słynny Plac Pigalle, liczne teatry i kabarety (m.in. Moulin Rouge), bazylika Sacre Coeur, która od końca XIX w. stała się symbolem paryskiej pobożności) oraz Plac du Tertre. Powrót do hotelu. W tym dniu możliwe przejazdy komunikacją miejską.

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Chartres gdzie zobaczymy chyba najsłynniejszą francuską katedrę, uznawaną za prawdziwą perełkę architektoniczną, która miała symbolizować władzę biskupów z Chartres. Następnie przejazd do Doliny Loary, gdzie zwiedzimy dwa zamki-  pałace: Amboise oraz Tours. Nocleg w okolicach Le Mans. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 10
Wcześnie rano, po śniadaniu, wyjazd do Mont Saint Michel (na liście Światowego Dziedzictwa Ludzkości UNESCO od 1979 r.) i zwiedzanie niezwykłego opactwa na skalistej wyspie połączonego ze stałym lądem jedynie wąską groblą. Następnie przejazd do Nantes - jednego z większych portów, historycznej stolicy Bretanii, a także miejsca narodzin twórcy „W osiemdziesiąt dni dookoła świata” Juliusza Verne. Spacer po mieście m.in. gotycka katedra, zamek książąt Brytanii, neoklasycystyczne zabudowania. Nocleg w okolicy Nantes. (Trasa ok. 370 km).

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bordeaux i dalej Lourdes. Po drodze proponujemy wizytę w miejscowości La Rochelle - spacer po starym mieście gdzie zobaczymy Wieżę San Nicolas, Ratusz, stary port. Następnie przyjazd do Bordeaux - spacer po mieście i dalszy przejazd do Lourdes - największego we Francji (i jednego z największych na świecie) miejsca kultu maryjnego. W programie bazylika oraz Grota Objawienia. Nocleg w Lourdes. (Trasa ok. 570 km).

Dzień 12
Po śniadaniu przejazd do przejazd do Biarritz i samodzielne eksplorowanie kurortu lub plażowanie nad Atlantykiem. Ok. godz. 18:00 wyjazd do hotelu w okolicach Pau lub Tarbes. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do przepięknie położonej pośród Pirenejów - Andory. Czas wolny na spacer lub zakupy w strefie wolnocłowe. Następnie przejazd na Costa Brava/Maresme. (Trasa ok. 530 km).

Dzień 14
Śniadanie. Dzień wolny. Zachęcamy do odpoczynku przed powrotem do Polski. Dla tych z Państwa, którzy czują niedosyt proponujemy całodzienną wycieczkę fakultatywną do Gerony i Figueras (koszt zależny od liczby chętnych). Wieczorem dla chętnych pokaz flamenco (płatny ok 35 EUR/os.).

Dzień 15
Rano śniadanie (w przypadku porannego wylotu do Polski brak śniadania). Wykwaterowanie, transfer:
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko,
- Klienci pozostający na pobyt – transfer do wybranego hotelu.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
-Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele **/*** - położone z reguły poza zwiedzanymi miastami.

Pokoje: 2-, 3 - osobowe (przy czym 3 - osobowe to z reguły pokój 2 -osobowy z dostawką), wszystkie z łazienkami, czasami z telefonem i TV.Do dyspozycji gości:
na terenie Hiszpanii w hotelach bar i restauracja, we Francji możliwe hotele sieci Etap (nie ma restauracji ani baru)

Wyżywienie:

śniadania kontynentalne

Uwaga! Ze względu na to, iż w hotelach Etap we Francji nie ma restauracji ani baru, a najbliższe mogą znajdować się w znacznej odległości sugerujemy, by zjeść ciepły posiłek podczas czasu wolnego w odwiedzanych miastach.Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do/z Barcelony, opłaty lotniskowe, przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas objazdu, 14 rozpoczętych dób hotelowych, śniadania kontynentalne, program turystyczny j.w., opiekę polskiego pilota podczas objazdu, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: pozostałych posiłków, biletów wstępu, systemu Tour Guide opłat za miejscowych przewodników, oraz wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (z systemem Tour Guide) oraz obowiązkowego katalońskiego podatku hotelowego - ok. 210 EUR. Koszt 1 kolacji - ok. 15-20 EUR.


Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.0 Program wycieczki: 5.4 | Pilot: 3.3 | Transport: 3.9 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 4.4 | Intensywność programu: 5.1 |

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sylwia
36-45 lat | ze znajomymi 
Francja inaczej- WARTO :)

Na wycieczkę La Belle France- zdecydowaliśmy się ze względu na program- nie tylko oklepany acz piękny Paryż ale przede wszystkim cudowne mniejsze miasta i miasteczka.Od Prowansji i Langwedocji, przez Szampanię, Burgundię, Dolinę Loary, Normandię, Bretanię. Pod względem krajobrazowym, turystycznym i gastronomicznym - rewelacja. Największe wrażenie wywarły na nas Mont St Michel, Troyes, Dijon, Bordeaux, Biaritz. W Paryżu, Dijon, Bordeaux odłączyliśmy się od grupy i chodziliśmy sami eksplorując różne zakątki także mniej uczęszczane. W Paryżu - wg opinii grupy- świetna lokalna przewodniczka - Pani Ewa - oprowadzała nas również w zamku Ambioise. Warto próbować lokalnych specjalności- na lunch trzeba przeznaczyć ok 15-20 EUR. Jednak nie wszystko było idealne - z Rainbow byliśmy już kilkanaście razy na objeździe. Zawsze było wszystko świetnie zorganizowane. Tym razem było inaczej. Pilotka - pani Karolina- to nieporozumienie. Niezorganizowana, brak jakiejkolwiek wiedzy na temat odwiedzanych miejsc.Brak wiedzy dot. dojazdów, pierwszy dzień- a właściwie jego drugą połowę spędziliśmy w autokarze, błądząc do Narbonne i Beziers. w efekcie - nie zobaczyliśmy prawie nic- wszystko zamknięte.Autokar - niedostosowany na tak długie przejazdy ( czasem było i ponad 500 km) - bez rozsuwanych siedzeń, podnóżków, barku, lodówki, toalety i z ... Hiszpańskim kierowcą , który po raz pierwszy był we Francji. Kierowca był jeden- więc nasz czas pobytu w niektórych miejscach był dostosowywany do jego czasu pracy i odpoczynku, w związku z tym musieliśmy dość wcześnie zjeżdżać do hoteli. Jak dla mnie jest to niedopuszcalne . La Belle France to najdroższa i najdłusza wycieczka po Francji - mam wrażenie, że została przez biuro potraktowana po macoszemu - pilot " z łapanki' - bez kompetencji i wiedzy, oszczędności na autokarze i kierowcy - a gdzie względy bezpieczeństwa ??? Pod tymi względami jestem bardzo rozczarowana Rainbowem ... Nie mniej jednak mam nadzieję, że wyciągną wnioski na przyszłość . Ogólnie wyjazd, to co widzieliśmy - a widzieliśmy bardzo dużo, atmosfera i grupa - super. Polecam wszystkim ten wyjazd Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Lipiec 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Michał,
36-45 lat | z rodziną 
La Belle France

Pomimo kilku niedogodności wycieczka warta polecenia.Francja jest naprawdę piękna ze swoim bogactwem zabytków, niezapomnianymi krajobrazami oraz wyborną kuchnią. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
24 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Alina, Gliwice
46-55 lat | z rodziną 
Pozytywna, ale nie bezgranicznie

Wycieczka sama w sobie bardzo ciekawa, pokazała znaczną część atrakcji we Francji. Na plus należy zaznaczyć wycieczki z miejscowymi przewodnikami. Można było zarówno zobaczyć wiele zabytków, samych miast, jak i skosztować regionalnej kuchni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2012
33 z 34 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dariusz, Skierniewice
46-55 lat | z rodziną 
Tour de France by Bus :)

To prawdopodobnie, a nawet na pewno, nie jest wycieczka dla każdego. Dwa tygodnie objazdu mogą zmęczyć ale i zachwycić. Dla osób, które chciałyby bliżej poznać niezwykle różnorodne krajobrazy i zabytki Francji rzecz naprawdę godna polecenia. Nie zawsze głównym szlakiem, ale zawsze interesujacym, zapewniajacym nie tylko radość dla oczu, ale także podniebienia. Byłem we Francji kilkakrotnie, ale to dzięki "La Belle France" mogę powiedzieć, że ten kraj zobaczyłem i może trochę poznałem. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.