• wycieczka:

  Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.4

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
23.08 - 07.09.2015
Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 8 363 zł / za os.

Zamów
06.09 - 21.09.2015
Promocja: 8%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 852 zł / za os.

Zamów
18.09 - 03.10.2015
Promocja: 12%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 445 zł / za os.

Zamów
01.10 - 16.10.2015
Promocja: 14%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 242 zł / za os.

Zamów
15.10 - 30.10.2015
Promocja: 14%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 427 zł / za os.

Zamów
23.10 - 30.10.2015
Promocja: 13%

Warszawa

Wg programu imprezy

8 dni / 6 851 zł / za os.

16 dni / 7 722 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.Program


Magiczna Hawana i Hemingway - Che Guevara i początki rewolucji - Kolonialne miasta – Trynidad i Cienfuegos - Prawdziwe cygara i rum - All Inclusive w Trynidadzie - Wypoczynek w Varadero !

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Havany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na: www.rainbowtours.pl/rozklady. Odprawa paszportowa, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum-fabryki Rumu Legendario. Opcjonalnie lunch (za dopłatą). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata ok. 80 EUR).

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Transfer do Casa de la Musica - zachęcamy do wzięcia udziału w typowej kubańskiej potańcówce. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive).

Dzień 7
Dzień wolny w Trynidadzie (all Inclusive). Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę na rajską wysepkę Cayo Blanco oraz lunch w restauracji serwującej owoce morza (koszt wycieczki: ok. 50 EUR). Nocleg w hotelu w okolicach Trynidadu.

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara - mieście, od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Wieczorem przyjazd do Varadero i zakwaterowanie w wybranym hotelu. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 9 -14
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (cena od 60 EUR). Pełna listę wycieczek fakultatywnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Zakwaterowanie na objeździeDla imprez z katalogu ZIMA 2014/2015 i Lato 2015

 

Część objazdowa

 

Hotele lokalnej kategorii *** (7 rozpoczętych dób hotelowych).

 

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką i wc, skromne i czyste.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

 

Wyżywienie: w hotelach w Hawanie i Cienfuegos śniadania i obiadokolacje, w hotelu w Trynidadzie all inclusive!

 

 

Część pobytowa

 

Hotele  VARADERO (7 rozpoczętych dób hotelowych ) do wyboru:
hotele dostepne w sekcji : Varadero - hotele.
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, podatek wylotowy z Kuby, program turystyczny j.w. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych ), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 125 EUR - opłata obligatoryjna), wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

 Program


Magiczna Hawana i Hemingway - Che Guevara i początki rewolucji - Kolonialne miasta – Trynidad i Cienfuegos - Prawdziwe cygara i rum - All Inclusive w Trynidadzie - Wypoczynek w Varadero lub na Cayo Santa Maria!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Varadero samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie odprawa paszportowa i spotkanie z pilotem, następnie transfer do hotelu w Hawanie, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Podany poniżej program rozpoczyna się od noclegu w Hawanie, niemniej istnieje możliwość, iż wycieczka rozpocznie się od noclegu w Santa Clara lub Trynidadzie (wtedy program zwiedzania zostanie odwrócony, czyli zwiedzanie zaczniemy od Santa Clara i/lubTrynidadu).

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum/fabrykę Rumu Legendario. Opcjonalnie lunch (za dopłatą). Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia (dodatkowa opłata około 80 EUR).

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkową opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingway'a” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - parku narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. (Trasa ok. 350 km)

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Zwiedzanie farmy krokodyli oraz krótki rejs po kanałach Półwyspu Zapata, opcjonalnie lunch (dodatkowo płatny). Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Transfer do Casa de la Musica – zachęcamy do wzięcia udziału w typowej kubańskiej potańcówce. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive).

Dzień 7
1) Dla grup rozpoczynających się od 07.11.14 do 02.01.15 włącznie i od 20.03.15:

Dzień wolny w Trynidadzie (all Inclusive). Czas na plażowanie i kąpiele w turkusowej wodzie Morza Karaibskiego. Opcjonalnie proponujemy wycieczkę na rajską wysepkę Cayo Blanco oraz lunch w restauracji serwującej owoce morza (koszt wycieczki: około 50 EUR). Nocleg w hotelu w okolicach Trynidadu.

2) Dla grup rozpoczynających się od 16.01.15 do 13.03.15 włącznie:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara – mieście od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Kolacja i nocleg w okolicy Santa Clara. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 8
1) Dla grup rozpoczynających się od 07.11.14 do 02.01.15 włącznie i od 20.03.15:

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Santa Clara. Po drodze odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Następnie wizyta w Santa Clara – mieście od którego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Wieczorem przyjazd do Varadero lub Cayo Santa Maria i zakwaterowanie w wybranym hotelu. (Trasa ok. 350 km)

 2) Dla grup rozpoczynających się od 16.01.15 do 13.03.15 włącznie:

- Dla Klientów wylatujących do Polski - transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski (rejs non stop).

- Dla Klientów pozostających na wypoczynek - transfer do wybranego hotelu w Varadero (mozliwy transfer via lotnisko) lub na Cayo Santa Maria.

Dzień 9 -14
- Tylko dla Klientów, którzy mają wykupiony pobyt na Cayo Santa Maria lub w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki opcjonalne jak: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (od 80 EUR). Pełną listę wycieczek opcjonalnych przedstawi na miejscu pilot wycieczki.

- Klienci, którzy wykupili tylko część objazdową: 
Dzień 9 - przylot do Warszawy.

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie. Transfer na lotnisko w Varadero. Wylot do Polski - przelot samolotem czarterowym PLL LOT typu Dreamliner lub innym szerokokadłubowym (rejs bezpośredni).

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Zakwaterowanie na objeździeDla imprez z katalogu ZIMA 2014/2015 i Lato 2015

 

Część objazdowa

 

Hotele lokalnej kategorii *** (7 rozpoczętych dób hotelowych).

 

Pokoje: 2 - osobowe z łazienką i wc, skromne i czyste.

 

Do dyspozycji gości: w hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

 

Wyżywienie: w hotelach w Hawanie i Cienfuegos śniadania i obiadokolacje, w hotelu w Trynidadzie all inclusive!

 

 

Część pobytowa

 

Hotele  VARADERO (7 rozpoczętych dób hotelowych ) do wyboru:
hotele dostepne w sekcji : Varadero - hotele.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs bezpośredni) , opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, podatek wylotowy z Kuby, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych ), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

 

Cena nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków w części objazdowej (ok. 125 EUR - opłata obligatoryjna), obowiązkowej opłaty wylotowej z Kuby ok. 25 CUC/os. płatnej na lotnisku, wycieczek lokalnych i innych wydatków osobistych.

 

 Inne


Przelot
Komfortowy samolot Dreamliner PLL LOT (rejs bezpośredni) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite  w cenę wliczone bogate menu w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem.  Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs bezpośredni).Blau Marina Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Duży kompleks hotelowy należący do hiszpańskiej sieci Blau Hotels & Resorts położony jest przy pięknej, piaszczystej plaży (ponad 2 km długości), niedaleko portu jachtowego La Marina Gaviota i kilkanaście kilometrów od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Wygodnie wyposażone i umeblowane pokoje 2 - osobowe (możliwość 2 dostawek - na potwierdzenie) rozlokowane w 1-piętrowych budynkach. Wszystkie pokoje klimatyzowane, z łazienką (wanna, toaleta, suszarka do włosów), TV-sat, telefonem, sejfem (bezpłatny), minibarem (gratis woda, napoje bezalkoholowe i piwo - codziennie uzupełniany), zestawem do kawy i herbaty oraz balkonem.
Hotel posiada 5 pokoi dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:

Recepcja 24 - godz., 5 restauracji - 2 typu bufet oraz 3 a la carte (hiszpańska, włoska, owoce morza), restauracja grill-barbecue (przekąski i potrawy z grilla), 5 barów (w tym lobby-bar „Hemingway” otwarty 24 godz.), ogród z tarasami słonecznymi (leżaki i parasole bezpłatne), 3 baseny, 2 jacuzzi, brodzik dla dzieci (baseny ze słodką wodą), plac zabaw, mini klub, mini-galeria handlowa (sklep z pamiątkami, minimarket, butik, rent a car), stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC /godz.), salon piękności (fryzjer, kosmetyczka), pralnia (płatna), kantor, parking. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.Wyżywienie:
Formuła all inclusive - śniadania (7:30-10:30), obiady (12:30-15:00) i kolacje (18:30-22:00) w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski (pizza, hamburgery) w barach. Dodatkowo 1 raz w tygodniu możliwość kolacji w restauracjach a la carte (hiszpańska, włoska, owoce morza - konieczna wcześniejsza rezerwacja). Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych, piwa i wina oraz napoi bezalkoholowych serwowanych w restauracjach i barach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W cenie sporty wodne: windsurfing, kajaki, rowery wodne oraz nauka nurkowania. Ponadto (możliwy depozyt za sprzęt): siatkówka, tenis ziemny i stołowy, rzutki, siłownia i korty tenisowe. Dodatkowo hotel prowadzi liczne programy animacyjne (np.aerobik, aqua-aerobik, kursy tańca) oraz wieczorne show (występy kabaretowe, muzyka na żywo), dyskoteka (czynna codziennie 23:00-1:30). Za dodatkową opłatą centrum spa (sauna, jacuzzi, masaże Reiki, Shiatsu) oraz pole golfowe (w pobliżu hotelu).

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Rozległy teren, wygodne pokoje, bogata infrastruktura, smaczne wyżywienie oraz lokalizacja (na samym końcu półwyspu), to niewątpliwe atuty hotelu. Z pewnością nie najlepsze *****, ale za to w bardzo dobrej cenie.

Inne:
www.blau-hotels-cuba.com


Iberostar Laguna Azul  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wysokiej klasy hotel, otwarty w 2009 r. położony jest bezpośrednio przy pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, niedaleko portu jachtowego La Marina Gaviota i kilkanaście kilometrów od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Hotel posiada 790 przestronnych (pow. ok. 40 m2) pokoi rozlokowanych w 3 budynkach. Wszystkie komfortowo i elegancko urządzone (możliwość 1 dostawki), z optycznie wydzieloną częścią dzienną (sofa), z balkonem lub tarasem, w pełni wyposażoną łazienką (z wanną i suszarką do włosów), telefonem, TV-sat, klimatyzacją, minibarem (bezpłatny, uzupełniany co 2 dni), sejfem (w cenie), ekspresem do kawy, deską do prasowania i żelazkiem.
W pokojach typu family (pokoje łączone i na potwierdzenie) możliwe zakwaterowanie od 4 (jesli będzie mniej osób, to Klienci zostaną zakwaterowani w pokoju standardowym) do 6 osób (przy czym w pokojach nie będzie mozliwośći wstawienia dostawek i w każdym z nich będą znajdowały się 2 łóżka typu queen size).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat (bez dopłat).
Hotel posiada 8 pokoi przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z imponującym lobby, windy, restauracja główna, 4 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, włoska, międzynarodowa), 9 barów (m.in. bar z przekąskami, bar przy plaży, lobby bar, cygaro-bar,), ogromny ogród palmowy z 4 basenami, 2 brodzikami dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, plac zabaw, miniklub (4-7 lat), dyskoteka, pralnia (płatna), niewielka galeria handlowa, Wi-Fi w lobby ( płatny ok.4,5 CUC/godz.), kącik internetowy( płatny ok.4,5 CUC/godz.), salon kosmetyczny, fryzjer. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (bezpłatnie). Na plaży darmowe leżaki i parasole.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte (18:30-21:30), przekąski (10:00-17:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-02:00) w barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.
Uwaga! Do kolacji wymagane są stroje wieczorowe (długie spodnie dla Panów, sukienki dla Pań).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dla dzieci oraz dorosłych (np. gry i zabawy, lekcje salsy), wieczorne przedstawienia (np.muzyka na żywo, pokazy akrobacji i magicznych sztuczek). Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, paddle, bilard, w wybrane dni lekcje nurkowania, katamaran na plaży. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne. W Varadero istnieje możliwość uprawiania jeździectwa, nurkowania oraz gry w golfa (pole 18-dołkowe).

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel ze świetnym serwisem sygnowany przez markę Iberostar. Komfortowe pokoje, ogromy ogród i piękna plaża czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Do tego bogate All Inclusive z alkoholami markowymi włącznie. Polecamy wszystkim.

Inne:
www.iberostar.com


Gran Caribe Sun Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten 12-piętrowy hotel położony jest w samym centrum Varadero. W pobliżu sklepy z rękodziełem i pamiątkami, lokalne restauracje i bary. Do szerokiej i piaszczystej plaży ok. 100 m (przejście przez ulicę). 
Do lotniska w Varadero ok. 25 km.

Pokoje:
Skromne pokoje 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienkami z wanną i wc. Wszystkie z klimatyzacją, telefonem, TV-sat, minisejfem (za dopłatą ok 2 CUC/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, restauracja a'la carte (kuchnia włoska, sałatki, dania z grilla), 3 bary (lobby bar, bar przy basenie oraz bar na plaży), basen z brodzikiem dla dzieci (w basenie słodka woda), taras słoneczny z leżakami i parasolami, sklepik z pamiątkami, kącik internetowy (ok 8 CUC/godz.),salon masażu, wypożyczalnia skuterów i samochodów, kantor. Przy piaszczystej plaży bar hotelowy, leżaki oraz parasole. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (bezpłatnie).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski w barze, pizzeria (12.00-22.00). Restauracja a la carte nie jest objęta programem all inclusive! Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych i bezalkoholowych oraz win serwowanych (10.00-22.00) w restauracji głównej oraz barach hotelowych - poza lobby barem oraz (10.00-18.00) w barze na plaży. 2 razy w tygodniu w restauracji głównej organizowane są wieczory z daniami kuchni kubańskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W hotelu bezpłatne rzutki, stoły do tenisa, gry planszowe, aerobik wodny, boisko do siatkówki. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, nauka tańca) oraz wieczorne show (występy kabaretowe, muzyka na żywo). Na plaży windsurfing oraz rowery wodne bezpłatnie. Inne sporty jak żeglowanie, narty wodne, jet-ski, nurkowanie itp. - za opłatą.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Skromny hotel z niezbędnym wyposażeniem w bardzo dobrej cenie. Polecamy go tym, którzy nie mają wygórowanych oczekiwań wobec zakwaterowania, a chcą zwiedzić wyspę.

Inne:
www.gran-caribe.com


Melia Peninsula Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten należący do znanej sieci Melia hotel położony jest tuż przy publicznej, pięknej piaszczystej plaży. Do centrum kurortu około 9 km – bary, kilka sklepów i restauracji. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero około 35 km.Pokoje:

Hotel dysponuje 591 komfortowymi i przestronnymi (ok. 40 m2) pokojami rozlokowanymi w kilkunastu dwu- lub trzypiętrowych willach.
- Pokoje standardowe - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa dla 2 osób, łazienka (suszarka do włosów), klimatyzacja, telefon, lodówka (gratis, ale minibar płatny), sejf (gratis), TV-sat, balkon z  krzesłami i stolikiem.
- Pokoje standardowe rodzinne  - dla 5 osób (tylko w układzie 2+3): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa i łózko piętrowe, reszta wyposażenia jak przy opisie pokoi standardowych. W pokojach rodzinnych będą kwaterowane tylko 5 osobowe rodziny.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne, infant wlicza się w maksymalnie obłożenie pokoju.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, 6 restauracji (1 bufetowa i 5 a’la carte), 7 barów ( w tym snack bar, bar  na plaży i swim up bar), piękny ogród tropikalny z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (1 basen dla dorosłych, 1 basen dla dzieci ze zjeżdżalnią, 1 duży brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, opiekunka do dziecka (płatna), usługi pralnicze (płatne), sklepik z pamiątkami, room service (płatny), centrum biznesowe (fax, telefon, komputer), sale konferencyjne, salon piękności, kantor, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz.). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne, ręczniki basenowe gratis.Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (07:10-10:00), lunche (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 5 restauracji a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja): meksykańska, włoska, francuska, japońska i grillowa, przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach (24h).Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, rowery, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, korty tenisowe. Na terenie hotelu znajduje się również strefa wellness (gratis): siłownia, sauna, jacuzzi. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:

Bardzo dobry hotel z pięknym ogrodem i świetnym wyżywieniem docenią wszyscy, Małym Gościom z pewnością spodoba się duży basen i liczne animacje. Jako bonus biała karaibska plaża.Inne:

www.melia.com
Iberostar Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony przy pięknej karaibskiej plaży. Do centrum Varadero ok. 14 km - po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 50 km.

Pokoje:
Hotel posiada 386 klimatyzowanych, przestronnych oraz komfortowych pokoi w 11 budynkach. We wszystkich pokojach łazienka (suszarka do włosów, prysznic lub wanna, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, sejf (gratis), żelazko i deska do prasowania, ekspres do kawy, czajnik, odtwarzacz CD, balkon lub taras.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 40 m2) – dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek.
- Pokoje typu Junior suite - (pow. ok. 49 m2) - dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, z optycznie wydzieloną częścią wypoczynkową, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek. Dodatkowo możliwość korzystania z Wi-Fi (ok. 8 CUC/godz).
Dostępne pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja główna, 3 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, międzynarodowa), 6 barów (m.in. snack bar przy basenie, bar przy plaży, lobby bar), duży ogród tropikalny z 2 basenami, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), park wodny dla dzieci, jacuzzi, leżaki i parasole, plac zabaw, miniklub, sklep, apteka, dyskoteka, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów, kantor. Wi-Fi w lobby (ok. 8 CUC/godz.), kącik internetowy (ok. 10 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki plażowe (bezpłatnie). Na plaży darmowe leżaki i parasole.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte - konieczna wcześniejsza rezerwacja, przekąski (10:00-18:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wybranych barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dzienny i wieczorny dla dzieci oraz dorosłych,: gry i zabawy, lekcje salsy, wieczorne show: muzyka na żywo. Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, katamaran, tenis, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, bilard. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel z ciekawie zaaranżowanymi wnętrzami, bogatym wyżywieniem i wysokiej klasy serwisem. Aquapark i baseny oraz animacje z pewnością docenią Mali Goście, dla Dorosłych - zabiegi w hotelowym Spa, różnorodna infrastruktura sportowa oraz relaks na karaibskiej plaży.

Inne:
www.iberostar.com


Melia Marina Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 2013 roku hotel położony jest malowniczo na brzegu portu jachtowego w Varadero, na samym końcu półwyspu Hicacos. Do białej, karaibskiej plaży ok. 200 m (do przejścia ulica – przejście naziemne). Do centrum kurortu ok 14 km – po kurorcie i półwyspie kursuje autobus turystyczny (płatny). Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 549 przestronnymi (ok. 40 m2), wygodnymi oraz bardzo elegancko urządzonymi pokojami i apartamentami w stylu marynistycznym.
- W pokojach standardowych (możliwe 2 dostawki) -  sofa dla 2 osób, łazienka (suszarka do włosów, waga, kosmetyki kąpielowe), klimatyzacja, wiatrak przysufitowy, TV-sat (płaski ekran), telefon, sejf (gratis), minibar (woda, napoje bezalkoholowe i piwo uzupełniane codziennie), ekspres do kawy, żelazko i deska do prasowania, balkon z krzesłami i stolikiem. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Pokoje dla osób niepełnosprawnych na potwierdzenie.
- W pokojach typu Level (możliwe 2 dostawki) - wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych, dodatkowo: śniadania, lunche i obiadokolacje a’la carte oraz podwieczorek i przekąski serwowane w VIP Bar Lounge, zniżki na usługi pralnicze i prasowalnicze, 1 x podczas pobytu pole golfowe, ścieżka hydrotermalna w YHI Spa gratis, zniżki na masaże w Yhi Spa, pierwszeństwo przy rezerwacji: restauracji a’la carte, lekcji nurkowania, zabiegów w Yhi Spa, kortów tenisowych; szlafrok i klapki w pokoju, rozszerzony wybór kosmetyków kąpielowych, rozszerzony wybór napoi w mini barze, pillow menu, powitalny koktajl, wcześniejsze/późniejsze wykwaterowanie (w miarę dostępności pokoi),  room service.
Pokoje znajdujące się na parterze mogą mieć bezpośrednie wyjście do ogrodu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, 5 restauracji, 9 barów (w tym snack bar przy basenie i snack bar na plaży), ogród tropikalny, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 5 basenów (w tym 2 dla dzieci i 1 brodzik, w basenach słodka woda), jacuzzi, łóżka balijskie, mini klub i plac zabaw, opiekunka dla dziecka (płatna), salon piękności, pasaż handlowy, sale konferencyjne, kantor. Ręczniki basenowe bezpłatne, leżaki i parasole na plaży bezpłatne. Wi-Fi i stanowiska internetowe płatne  (płatne ok 10CUC/godz.).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:30) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, lunch a’la carte w barze na plaży (11:00-16:00), 4 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach ( 24h).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: strefa wellness (sauna, sprzęt cardio, bieżnie, rowery stacjonarne), siatkówka plażowa, aerobik, korty tenisowe, lekcje nurkowania. Za opłatą: hotelowe Spa (zabiegi na twarz i ciało, masaże), sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Najnowszy hotel w całym Varadero, do tego sygnowany marką Melia. Luksusowe pokoje, bogata infrastruktura , smaczne wyżywienie i wysokiej klasy serwis, rajska plaża i ciepły ocean – idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek.

Inne:
www.melia.com


Iberostar Tainos  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wyremontowany w 2007 r. hotel znajduje się przy szerokiej, piaszczystej plaży. Do centrum turystycznego kurortu ok. 13 km. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 272 wygodnymi pokojami standardowymi rozlokowanymi w 3-piętrowym budynku głównym i 17 jednopiętrowych bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie. Przestronne (pow. ok. 35 m2), dla max. 4 osób, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), minibarem, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), balkonem z krzesełkami i stolikiem.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy w budynku głównym, 3 restauracje (główna i 2 a’la carte, 6 barów (m.in. lobby bar, snack bar przy basenie), ogród tropikalny z dużym basenem o nieregularnych kształtach i osobnym brodzikiem dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub, butik z pamiątkami i minimarket. Stanowiska internetowe płatne ok. 10 CUC/godz. Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, 2 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel 24 -godz. miejscach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: siłownia, sauna, boisko multisportowe, bilard, korty tenisowe (opłata za oświetlenie kortu), piłka wodna, aerobik, siatkówka, na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania dla początkujących. Masaże płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Solidne **** z dobrym serwisem i smacznym wyżywieniem, do tego przestronne pokoje, różnorodna infrastruktura i bardzo ładna plaża. Polecamy!

Inne:
www.iberostar.com


Sol Sirenas Coral  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel wchodzi w skład dużego (pow. ok. 8,7 ha) kompleksu hotelowego Sol Sirenas Coral Resort należącego do znanej sieci hotelowej Melia. Resort położony jest bezpośrednio przy publicznej, pięknej piaszczystej plaży. Do centrum Varadero ok. 3 km. Do lotniska w Varadero ok. 30 km.

Pokoje:
Na terenie kompleksu znajduje się 651 pokoi różnego typu rozlokowanych w 3-piętrowych budynkach. Rainbow Tours proponuje zakwaterowanie w pokojach standardowych  (możliwość 1 dostawki). Pokoje klimatyzowane, przestronne i wygodne (pow. ok. 33 m2), z łazienką (w niektórych pokojach suszarka do włosów), telefonem, sejfem (gratis) oraz balkonem (meble balkonowe).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zapytanie - infanta wlicza się w max. obłożenie pokoju.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, 8 restauracji (w tym 3 a’la carte i 2 snack bary), 10 barów (w tym 1 kafeteria i 2 bary dodatkowo płatne), ogromny ogród palmowy z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (w jednym z nich wydzielony brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, plac zabaw, sale konferencyjne,. Opiekunka do dziecka (płatna), przechowalnia bagażu, usługi pralnicze, sklepik z pamiątkami, salon piękności, wypożyczalnia samochodów, kantor, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne, ręczniki basenowe gratis.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (19:00-22:00) w formie bufetu, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach (07:00-02:00).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, bilard, sauna, siłownia, korty tenisowe. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy wioska wakacyjna, duże pokoje i smaczne wyżywienie, to niewątpliwe atuty tego hotelu. Do tego turkusowy ocean, biały piasek i piękne palmy tworzą naprawdę rajską scenerię.

Inne:
www.solmeliacuba.com


Memories Varadero Beach Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel otwarty w maju 2012 r., położony bezpośrednio przy jednej z ładniejszych, piaszczystych plaż Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 35 km. Niedaleko hotelu znajduje się przystanek autobusu turystycznego (płatnego) do centrum kurortu.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 1035 pokoi urządzonych w kolonialno-karaibskim stylu rozlokowanych w kilkunastu 2-piętrowych budynkach. Pokoje standardowe (pow. ok. 35 m2) - możliwe zakwaterowanie 3 osób, ale w pokoju będą znajdować się max. 2 łóżka typu queen size. Wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wc, wanna, suszarka, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, odtwarzaczem CD, telefonem, deską do prasowania i żelazkiem, minibarem (płatny) i sejfem, balkonem lub tarasem. Pokoje na parterze mają bezpośrednie wyjście do ogrodu.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, 8 restauracji (1 bufetowa i 7 a’ la carte), 8 barów (w tym 2 swim up bary), zadbany ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, 4 baseny (w tym jeden ze zjeżdżalnią i 2 brodziki), plac zabaw, mini klub (0-12 lat), opiekunka (płatna), usługi pralnicze (płatne), jacuzzi, dyskoteka, mini market, parking, kantor, wypożyczalnia samochodów. Stanowiska internetowe płatne (ok. 10 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole gratis.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:30-10:30), lunche (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu. Klienci mają możliwość skorzystania z 7 restauracji a’la carte: włoskiej, japońskiej, francuskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej, kreolskiej, z owocami morza (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski w ciągu dnia oraz nieograniczona ilość lokalnych (oraz niektórych międzynarodowych) napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych serwowanych w restauracjach i barach wyznaczonych przez hotel. Alkohole Premium dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: boisko multisportowe, 3 korty tenisowe (oświetlenie płatne), siatkówka plażowa, siłownia, na plaży: katamarany, windsurfing, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania. Masaże dodatkowo płatne.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Porządna **** wioska wakacyjna w kolonialnym stylu otoczona tropikalną roślinnością. Kompleks dedykowany przede wszystkim rodzinom, niemniej pary i grupy znajomych spędzą tu również przyjemnie czas. Plus za szeroką plażę i bogatą (jak na ****) infrastrukturę. Do tego bardzo atrakcyjna cena!

Inne:
www.memoriesresorts.com


Bellevue Palma Real  zdjecie hotelu
Położenie:
Kompleks hotelowy składający się z kilku budynków położony jest w pobliżu pięknej, piaszczystej plaży ok. 300 m (przejście przez ulicę), niedaleko centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 28 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 466 skromnych, ale wygodnych pokoi 2 - osobowych (możliwość 1 dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wanną, wc, suszarka do włosów), TV-sat, mini-sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), z balkonem lub tarasem.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, 2 restauracje a la carte (konieczna rezerwacja), pizzeria, snack-bar, 4 bary (m.in. w lobby, przy plaży, na basenie), tarasy słoneczne z parasolami i leżakami, 3 baseny dla dorosłych i 1 brodzik dla dzieci (wszystkie ze słodką wodą), stanowiska internetowe (płatne ok. 10 CUC/godz.), sklep z pamiątkami, minimarket, dyskoteka „Havana Club” (wejście dla Gości hotelowych gratis), Blue Bay Salsa Club. W pobliżu hotelu znajduje się wypożyczalnia  samochodów i  skuterów. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne. Hotel zapewnia ręczniki basenowe.

Wyżywienie:
Formuła all inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski (pizza, hamburgery) w pizzerii, snack-barze i barze przy plaży. Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych, piwa i wina oraz bezalkoholowych serwowanych (10.00-23.00) w restauracjach i barach (poza dyskoteką i barem w lobby).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: siatkówka, piłka wodna, bilard, tenis stołowy oraz rzutki, na plaży windsurfing, kajaki, katamaran, rowery wodne. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, kursy tańca) oraz wieczorne show - występy kabaretowe, muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą tenis ziemny oraz pole golfowe.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel **** nastawiony głównie na młodych ludzi, którzy lubią bawić się przy dźwiękach salsy - od 2013 r. w hotelu działa Blue Bay Salsa Club.

Inne:

www.bluebayresorts.com
Paradisus Princesa del Mar  zdjecie hotelu
Położenie:

Luksusowy hotel otwarty w 2004 r. położony przy długiej oraz piaszczystej plaży. Do lotniska w Varadero ok. 35 km. Do centrum Varadero ok. 12 km.
Uwaga! Hotel przeznaczony jest tylko dla osób od 18 roku życia.Pokoje:

W hotelu znajduje się 630 pokoi różnej kategorii. Wszystkie pokoje (dla max 2 osób) eleganckie i komfortowe, klimatyzowane, z łazienką (wanną i/lub prysznicem, szlafrokami, klapkami i suszarką do włosów oraz kosmetykami kąpielowymi), telefonem, TV-sat (LCD), sejfem, uzupełnianym codziennie minibarem (piwo woda, napoje bezalkoholowe), ekspres do kawy, żelazko i deska do prasowania oraz balkon lub taras.
- Junior Suite (pow. ok. 43 m2) - rozlokowane w 2 piętrowych budynkach.
- Junior Suite Royal Service (pow. ok. 49 m2) - rozlokowane w wybudowanej w 2013 r. części Royal Service (pokoje położone na piętrze). Dodatkowo dla Gości Royal Service: oddzielna recepcja, 2 restauracje a’la carte (śniadania, lunche, kolacje), bezpłatne Wi-Fi (w lobby), osobny basen z tarasem słonecznym, leżakami i parasolami, spersonalizowany minibar i odtwarzacz CD w pokoju. Goście Royal Service mogą korzystać z całej infrastruktury hotelu Paradisus Princesa del Mar.Do dyspozycji gości:
Przestronna recepcja z lobby, 7 restauracji, 7 barów, ogród z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami oraz łóżkami balijskimi, 3 baseny ze słodką wodą (w tym jeden tylko dla Gości Royal Service), 5 jacuzzi, room service, niewielki pasaż handlowy (sklep z pamiątkami i kosmetykami), kantor, wypożyczalnia samochodów i rowerów (płatne). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Wi-Fi i stanowiska internetowe za opłatą. Na plaży leżaki i parasole gratis.

Wyżywienie:

All inclusive: śniadania (07:30 – 10:30), lunche (13:00 - 15:00) i obiadokolacje (19:00 – 22:00) w restauracji głównej w formie bufetu. 4 restauracje a’la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja): karaibska, włoska, francuska, kubańska. W ciągu dnia serwowane przekąski. Nieograniczone, także importowane alkohole oraz napoje bezalkoholowe serwowane na terenie całego hotelu.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Dzienne i wieczorne animacje, muzyka na żywo, pokazy. Bezpłatnie: siłownia, aerobik, bilard, siatkówka plażowa i w basenie, tenis stołowy, ziemny, lekcje tańca, hiszpańskiego, nurkowania, na plaży: rowery wodne, kajaki, katamarany, żaglówki, lekcje nurkowania, narty wodne, snorkeling, windsurfing. Zabiegi na twarz i ciało oraz masaże w hotelowym SPA płatne dodatkowo.Kategoria lokalna:
***** GL

Naszym zdaniem:

Jeden z najlepszych hoteli na Kubie. Idealny dla osób, które chcą spędzić wakacje w wysmakowanej atmosferze luksusu.Inne:
www.paradisuscuba.com


Bellevue Puntarena Playa Caleta  zdjecie hotelu
Położenie:

Kompleks hotelowy składający się z dwóch oddalonych od siebie o ok. 250 m hoteli: Playa Caleta i Puntarena. Położony w najstarszej części kurortu, przy wjeździe na półwysep Hicacos, przy pięknej, piaszczystej plaży, około 3 km centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 25 km.Pokoje:

Hotel oferuje 510 klimatyzowanych pokoi (dla max 4 osób) z podstawowym wyposażeniem, z łazienką (prysznic, w niektórych pokojach suszarka do włosów), TV-sat, sejfem (w cenie), lodówką, telefonem oraz balkonem lub tarasem. Dziecko do 2 lat gratis. Część pokoi jest wyremontowana.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, windy, 5 restauracji (2 typu bufet i 3 a’la carte), 4 bary (m.in. w lobby, na plaży, przy basenie), taras słoneczny z leżakami i parasolami, duży basen o nieregularnych kształtach i 1 brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), mini klub, opiekunka (płatna) pokój gier, sklep z pamiątkami, minimarket, butik, fryzjer, kantor, pralnia (za opłatą), wypożyczalnia samochodów i skuterów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 CUC). Stanowiska internetowe płatne (ok. 10 CUC/godz.). Na plaży leżaki i parasole gratis.Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:30), lunche (12:30-14:30) i obiadokolacje (18:30-21:30) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel miejscach (24h).

Program sportowy i animacyjny, SPA:

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje m.in. aqua aerobik, bingo, lekcje hiszpańskiego, konkursy i zabawy, lekcje tańca, wieczorne pokazy. Bezpłatnie: siatkówka plażowa, koszykówka, piłka nożna, mini golf, szachy ogrodowe, na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne. Za opłatą: sauna, masaże i sporty wodne na plaży.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Jeden z najstarszych hoteli w Varadero w wersji budżetowej. Plusem hotelu są niska cena, wyremontowane pokoje i piękna, karaibska plaża.

Inne:
www.bluebayresorts.com


Melia Las Antillas  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten duży kompleks hotelowy należący do znanej sieci Melia położony jest tuż przy  pięknej piaszczystej plaży w zadbanym, tropikalnym ogrodzie. Do centrum kurortu z barami, sklepami i restauracjami około 8 km. Po Varadero kursuje płatny autobus, którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero około 35 km.Pokoje:

Hotel posiada 350 klimatyzowanych oraz wygodnych pokoi rozlokowanych w budynku głównym i 2-piętrowych bungalowach.
- Junior suite (pow. ok. 39 m2) - dla maksymalnie 2 osób, łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, w pełni wyposażona łazienka (suszarka do włosów, wanna, kosmetyki kąpielowe), telefon, sejf (w cenie) , TV-sat, minibar (uzupełniany codziennie, woda, piwo i napoje bezalkoholowe gratis), czajnik i serwis kawowy, deska do prasowania i żelazko, balkon lub taras.
- Junior suite superior - z gwarantowanym widokiem na morze i serwisem VIP: m.in. obsługa concierge, pierwszeństwo przy rezerwacji kolacji w restauracjach tematycznych, szlafroki i dodatkowo w minibarze alkohole.
Hotel nie posiada pokoi dla osób niepełnosprawnych.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, 4 restauracje (1 bufetowa i 3 a’la carte), 5 barów (w tym lobby bar, piano bar, snack bar, bar na plaży i swim up bar), ogród tropikalny z tarasami słonecznymi i leżakami, 2 baseny ze słodką wodą, jacuzzi, sklepik z pamiątkami, room service (płatny), pralnia (płatna), sale konferencyjne, salon piękności (płatny), kantor wymiany walut. Stanowiska internetowe płatne ( ok. 4 EUR/godz.). Leżaki i parasole na plaży i przy basenie bezpłatne, ręczniki basenowe - gratis.Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunche (12:30-14:30) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja): włoska, gourmet i z owocami morza, przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel miejscach (24h).Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, siatkówka plażowa, tenis stołowy, 2 korty tenisowe. Na terenie hotelu znajduje się strefa wellness (gratis): siłownia, sauna, jacuzzi  oraz Spa – zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne. Hotel zapewnia całodzienne animacje. Hotel oferuje zniżkowe pakiety do Varadero Golf Club znajdującego się 5 km od hotelu.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:

Jeden z lepszych hoteli ****  w naszej ofercie (wyróżniamy go właśnie „+”). Świetna propozycja dla osób, które docenią zalety hotelu przeznaczonego dla osób dorosłych. Hotel ceniony za bardzo dobre wyżywienie i obsługę.Inne:

www.melia.com

Uwaga! Hotel dla osób powyżej 16 roku życia.
Be Live Experience Turquesa  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 1998 r. hotel (wyremontowany w 2012 r.)znajduje się tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Do centrum turystycznego kurortu ok. 10 km. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 268 pokojami standardowymi rozlokowanymi w 36 bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie. Pokoje 2 - osobowe, (możliwość 1 dostawki), klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), małą lodówką i mini-barem (płatnym dodatkowo), TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok 2 CUC/dzień), balkonem z krzesełkami i stolikiem.
Hotel posiada 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, 4 restauracje, 3 bary, ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżaki i parasole, duży basen z wydzielonym brodzikiem (słodka woda), miniklub, usługi pralnicze (płatne), mały butik z pamiątkami i minimarket, wypożyczalnia samochodów i skuterów, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz.), kantor. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne, hotel zapewnia ręczniki basenowe.

Wyżywienie:
All Inclusive : śniadania (07:00-10), lunch (12:30-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, śniadania kontynentalne (05:00-07:00 oraz 10:00-12:00), przekąski w ciągu dnia i w nocy (15:30-18:00 i 22:30-05:00), 3 restauracje a’la carte (włoska, meksykańska i kreolska, wymagana wcześniejsza rezerwacja ), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez 24 godz. w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program sportowy i animacyjny dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia oraz wieczorami. Bezpłatnie: mała siłownia, sauna, kort tenisowy (oświetlenie płatne), kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, nurkowanie oraz lekcje nurkowania dla początkujących w basenie.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Hotel średniej klasy, nie najnowszy, ale za to w  atrakcyjnej cenie. Plusem hotelu są duże pokoje, basen i tropikalny ogród oraz karaibska plaża. Polecamy osobom, które za niewygórowaną cenę chcą spędzić wakacje na Kubie.

Inne:
www.belivehotels.com


Barcelo Solymar Arenas Blancas  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten, sygnowany marką Barcelo, kompleks hotelowy położony jest tuż przy blisko 20 kilometrowej plaży Playa Azul, 200 m od centrum kurortu. Do lotniska w Varadero ok. 28 km.

Pokoje:

W kompleksie znajdują się 883 pokoje rozlokowane w 2 budynkach: 
Solymar - proponowane głównie parom i grupom znajomych oraz Arenas Blancas - dedykowane rodzinom z dziećmi. W części Solymar znajdują się również bungalowy.
W budynku Solymar - pokoje typu superior - (pow. ok. 40 m2), z możliwością 1 dostawki;

- pokoje typu bungalow - (pow. ok. 40 m2), z możliwością 1 dostawki – nieco starsze od superiorów.

W budynku Arenas Blancas - pokoje typu superior - starsze niż w Solymar, (pow. ok. 36 m2), z możliwością zakwaterowania 2+2 lub 3+1.
W obu częściach pokoje przestronne, urządzone w karaibskim stylu, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), z telefonem, TV-sat, minibarem (możliwość opłaty), sejfem, deską i żelazkiem do prasowania oraz z balkonem lub tarasem.Do dyspozycji gości:
2 recepcje (osobna dla każdego budynku), 4 restauracje bufetowe, 6 restauracji a’la carte, 8 barów, ogromny ogród palmowy z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, 3 duże baseny, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), 2 jacuzzi, plac zabaw, mini klub, sala konferencyjna, opiekunka do dziecka (płatna), kantor, parking, sklepy, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów i rowerów. Stanowiska internetowe i Wi-Fi w lobby budynku Solymar płatne dodatkowo (ok. 4 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne.

Wyżywienie:

All Inclusive (07:00-02:00): śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, 4 x w ciągu pobytu za wcześniejszą rezerwacją możliwość skorzystania z restauracji a’la carte (włoska, kubańska, z owocami morza, hiszpańska, meksykańska i azjatycka), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz przekąski w ciągu dnia. Hotel zastrzega sobie prawo do zamknięcia niektórych restauracji i/lub barów w przypadku zbyt małej liczby Gości.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatnie (możliwy depozyt za sprzęt) i w miarę dostępności: korty tenisowe i boisko multisportowe,pokój gier, siłownia, sauna, rzutki; na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, windsurfing, lekcja nurkowania dla poczatkujących. Płatne: masaże i salon piękności.

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:

Ogromna wioska wakacyjna z bogatą infrastrukturą, która ucieszy i Małych i Dużych. Do tego dobry serwis i przestronne pokoje. Polecamy wszystkim tym, którzy lubią odpoczywać w miejscach tętniących życiem.Inne:
www.barcelo.comOcena ogólna naszych klientów
Ocena 5.4 Program wycieczki: 5.3 | Pilot: 5.7 | Transport: 5.5 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 4.6 | Intensywność programu: 4.0 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Danuta, Poznań
46-55 lat | w parze 
Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

W czasie ferii zimowych byliśmy na Kubie. Było egzotycznie, gorąco, ciekawie, bogato we wrażenia. Jesteśmy pod wrażeniem tańców kubańskich, zwłaszcza w wykonaniu facetów ! Jak oni tańczą!! Tańczą dużo i wszędzie, od rana do nocy. Tańczą młodzi i staruszkowie, a towarzyszą im oczywiście gorące rytmy samby, rumby, marengue, czy salsy. Tańczyliśmy również z nimi i to niesamowicie, na ulicznej potańcówce -na schodach „Kubańskich” pod gwiazdami. Do tego rum leje się strumieniami. Rum tańszy jest od wody mineralnej. Piliśmy go od rana do nocy w postaci rożnych drinków - np. Cuba libre, Pina colada, Mochito, czy Daiquiri. Cudowna jest również kawa - niezwykle aromatyczna, mocna i słodka no i oczywiście egzotyczne owoce, zwłaszcza fruta bomba ( papaya) i guajawa. Podczas jednego obiadu jedliśmy mięso z krokodyla. Było przepyszne !! Mięciutkie, z oliwą, papryką i ziołami, rozpływało się w ustach !! Natomiast cygara śmierdzą i mimo, że mieliśmy zamiar je nabyć , to nas odrzuciły. Cykl produkcyjny cygar oczywiście obejrzeliśmy i przypominały nam to czasy "Czy się stoi, czy się leży 5000 się należy"..... Ja, której w ogóle nie interesują samochody, na Kubie się absolutnie zakochałam w muzealnych okazach Chevroletów, Fordów, Cadillaców, słowem w amerykańskich krążownikach z lat 30-tych -50 tych. One wszystkie jeżdżą, są wypucowane, co prawda czasami bez klamki, ale ile mają szyku !! Cała nasza wycieczka jechała kawalkadą tych samochodów trąbiąc i ścigając się na ulicach. Było świetnie ! Cudowna i niesamowita jest też przyroda. Rosną tam drzewa, krzewy, kwiaty, których nigdzie indziej nie widziałam, np. „porcelanowa róża”, czy drzewo „szczotka do butelek”. Mimo, że jest tam teraz zima ( a właściwie pora sucha) większość roślin była bujna i kwitnąca. Odpoczywaliśmy w pięknych ogrodach, w których rosły gigantyczne okazy roślin oraz na pięknych plażach z jasnym piaseczkiem i turkusową wodą. Podglądaliśmy krokodyle, pelikany, żółwie, nerwusiaste koliberki i kolorowe ptaszki. Podziwialiśmy niesamowicie wysokie palmy królewskie. Byliśmy też w Valle de Vinales , w których są Mogotes( czyli wapienne ostańce z uciętym stożkiem) porównywane do gór w Australii lub w Wietnamie. Tam też pływaliśmy w ciekawej Grocie Indianina ze stalaktytami i stalagmitami. Potem zawitaliśmy na plantację tytoniu. Niezwykłą energią i hałasem tętni Hawana. Jest pełna pięknych kolonialnych zabytków. Większość to sypiąca się ruina, ale na szczęście od kilku lat Starówka jest remontowana. Na Placu Rewolucji „obowiązkowo” wznosiliśmy okrzyki rewolucyjne. W centrum oglądaliśmy zajęcia dzieci , które miały lekcje w-f na ulicy, bo w szkołach nie mają sali gimnastycznej. Chodziliśmy też tropami Hemingwaya. Byliśmy w hotelu Ambos Mundos, w którym mieszkał i tworzył. Stamtąd udawał się do ulubionego baru „El Floridita”, w którym pił swoje legendarne drinki .Pojechaliśmy też do jego wiejskiej posiadłości Finca Vigia otoczonej tropikalnym ogrodem. Willa w stylu kolonialnym wygląda tak,jak ją Hemingway opuścił. Byliśmy w sklepach, w których Kubańczycy kupują zakupy na kartki oraz u miejscowego fryzjera. Dla kontrastu uczestniczyliśmy w Rewii Parisienne, w której oglądaliśmy znowu tańce kubańskie. Na Rewii królowały piękne, bogate stroje i energetyczna muzyka. Niezwykle inny jest Trynidad. Spokojny, prowincjonalny, cichy, senny, w pastelowych kolorach. Tam zwiedzaliśmy dawną posiadłość kolonialną pod nazwą Muzeum Romantyczne. W muzeum - pałacowy przepych. Na ulicach Trynidadu po kocich łbach jeżdżą bryczki konne. Całe życie toczy się na ulicach, przed domami, gdzie ludzie plotkują trzymając koguty na kolanach, grają w domino, handlują , znowu tańczą i grają rumbę. W domach cechą charakterystyczną są wysokie zakratowane okna. Kraty zastępują firanki i równocześnie wpuszczają dużo powietrza do domów, by je ochłodzić z tropikalnych temperatur. Pięknie wygląda to miasteczko w świetle zachodzącego słońca, bo pastelowe barwy nabierają złotego lub różowego odcienia. Na prowincji często przed domami na werandzie stoją bujane fotele. Kubańczycy śmieją się ,że się kołyszą ,aby odgonić komary. Generalnie są weseli gdy się z nimi rozmawia, ale na ulicach znajdziesz wszystkich - i smutnych i wesołych i ponurych. Cała wycieczka to jak podróż w czasie. Samochody z innej epoki, komunikacja konna, kocie łby, ubikacje z drzwiczkami jak do westernowego saloonu i bez wody, system kartkowy, pustki na sklepowych półkach, udawana praca , kult rewolucyjnych przywódców, kanały propagandowe w telewizji. Do tego kubański zwyczaj - maniana. Natomiast egzotyka, słońce i błękitne niebo, cudowne światło dla fotografów, nasycone barwy, pozytywna energia, tańce i muzyka, niespotykane smaki i zapachy, bujna ,zaskakująca przyroda, styl kolonialny, fantastyczne samochody - to najważniejsze wrażenia, które zapamiętamy na długo !!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dariusz
46-55 lat | w parze 
Zwiedzanie kuby

Pilot na takiej wycieczce to gwarancja sukcesu. Myśmy trafili kapitalnie na Panią Monikę. Świetna organizacja ,ciekawy program , wspaniała atmosfera . Byłem już na trzeciej wycieczce objazdowej organizowanej przez Rainbow i z pewnością nie ostatniej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tancerze
56-65 lat | w parze 


Codziennie tyle wrażeń, tyle atrakcji, że aż dech zapiera. Przyroda, ludzie, stare samochody jest co oglądać. Nasza przewodniczka p.Edyta potrafiła pokazać wszystko co najpiękniejsze na Kubie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Łódź
26-35 lat | w parze 
KUBA - wyspa gorąca i pełna niespodzianek!

Kuba - wyspa jak wulkan gorąca jest wycieczką optymalną. Nie za długa, nie za krótka, wszystko, co warto zobaczyć - zaliczone. Polecam wykorzystać czas w Hawanie - 4 noce! na poznanie prawdziwie kubańskiego życia, a nie tylko turystycznego - wieczorne wyjścia po Casach - wspomnienie na całe życie i do tego niepowtarzalne. Szczególnie, że hotel zdecydowanie nieciekawy (delikatnie powiedziałam). Objazd - interesujący, inspirujący i bardzo piękny! Wyspa przyjazna, ludzie mili (próbując odmawiać co bardziej namolnym, polecam mówić w j. polskim, albo j. hiszpańskim, ale tylko bardzo dobrze) a miasta-miasteczka - urokliwe! Z dłuższej wersji objazdu (Buena Vista), szkoda tylko Santiago de Cuba - to już majstersztyk, ale cóż... będzie okazja aby pojechać tylko tam. Pobyt - Be Live Turquesa - niewielki hotel, bardzo przyjazny - wszystko czego potrzeba! Polecam zabrać z Polski moskitierę i zainstalować na oknie w pokoju - klimatyzacje nie grzeszą czystością ani cichą pracą, a noce wystarczająco "chłodne", aby spać przy otwartym oknie. Marzenie spełnione, dziękuję. Tylko czemu ten lot - 9 godzin - się tak dłuuuuuuży? Koniecznie trzeba się uzbroić w cierpliwość. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Krzysiek, Gdynia
36-45 lat | z rodziną 
Objazd + Wypoczynek Styczeń/Luty 2015

Wylot z WAW planowy, 787 w klasie premium bardzo sympatycznie (polecam zwłaszcza że dopłata relatywnie nie duża a wygoda naprawdę duża). Pobyt rozpoczęliśmy od objazdu i to od Trynidadu-super układ. Zobaczyliśmy dużo, trochę też niekoniecznych rzeczy ale program to program. Hotele na objeździe akceptowalne ale myślę, może za dużo mogły by być ciut lepsze, za to nasza Pani Pilot Pani ANETA - coś rewelacyjnego, wiedza, sposób przekazu REWELACJA!!! dlatego o talich drobiazgach jak bezsensowny pobyt na Playa Giron/Zat. Świń nie będę pisał...może biuro coś z tym zrobi. Bardzo polecam objazd w tej wersji i polecam pobyt w Iberostar Varadero - gdybym przyleciał tylko na pobyt to w życiu nie uwierzyłbym , że bylem na Kubie, zwłaszcza po relacjach znajomych typu bieda, masakra, tragedia... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Krystyna,
46-55 lat | w parze 
Ciekawa trasa i miejsca

Jesteśmy bardzo zadowolone z imprezy, ciekawie zorganizowana, bardzo miła i z dużą wiedzą i poczuciem humoru Pani Kasia. Zostały zdjęcia i piękne wspomnienia. Polecam innym aby również zobaczyć i ciekawie spędzić czas na tej ciekawej, kolorowej i roztańczonej Kubie. Krystyna Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
14 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tomek
36-45 lat | z rodziną 
Powrót do przeszłości

Wsiadając na pokład dreamlinera cofamy zegarki o 6 godzin. To jednak nic w porównaniu z tym, o ile cofamy się w czasie po wyjściu z samolotu odwiedzając Hawanę, Trynidad, czy po prostu realizując program wycieczki. Pół wieku po rewolucji Fidela Castro jedno można stwierdzić z całą pewnością: Kuba jawi się jako siermiężny skansen, który w przededniu kolejnej rewolucji, tym razem kapitalistycznej, po prostu warto zobaczyć. Nie potrafię napisać, że to piękny kraj, ale bezwzględnie trudno mu odmówić uroku. Przejażdżka różowym kabrioletem sprzed 60 lat, wizyta w barze gdzie Hemingway delektował się rumem, spacerowanie uliczkami starej Hawany, wszechobecna muzyka czy potańcówka na schodach w Trynidadzie to tylko niektóre z atrakcji. Wycieczka była zorganizowana bez zarzutu, w niespiesznym, karaibskim tempie... po prostu udane, słoneczne wakacje w samym środku zimy! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
6 z 19 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Rob
36-45 lat | ze znajomymi 
po powrocie na swiezo

Super. Daria pilotko ty nasza dziewczyno skąd ty się wzielas? Jaka wiedza i gadka fajna mądra i oczytana dziewczyna, podziwiam. Jeden z wielkiej czwórki.:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna, Warszawa
do 25 lat | w parze 
Obraz prawdziwej Kuby ! Rum + waląca się Havana !

Może moja opinia będzie za bardzo " przez różowe okulary " , ponieważ o Kubie marzyłam od momentu, gdy jaka mała dziewczyna zobaczyłam, że jest kraj z niebieskimi i różowymi samochodami i długości 5 metrów :) Więc, gdzie mogliśmy wybrać się z mężem w podróż poślubną ? No oczywiście, że na Kubę. Lot bezpośredni, samolot wygodny, 12godzin minęło jak 5 minut i zaczęła się przygoda życia. Trafiliśmy do grupy Pani Dari Zawady i robiliśmy program odwrócony, co okazało się strzałem w dziesiątkę, bo dzień plażowania wypadł, gdy byliśmy zmęczeni, a nie zaraz przed Trynidadem. Program był lajtowy - był czas na fotki, drinka, kawę. Nie była to głupia gonitwa. Pani Daria- genialna. Widać, że to jej pasja. Opowiada cudownie, godzinami, tak ciekawie, że nie chciałam ani razu zasnąć, żeby nic nie przegapić. Mówi prawdę, a nie " mity " o jakich można przeczytać we wszystkich książkach typy Pawlikowska na kubie. Pani Daria podawała też źródła swojej wiedzy i polecała literaturę. Ponadto zabierała nas do miejsc ekstra, które robiliśmy poza programem, za co należy się jej wielki plus. Pokoje, jedzenie, wc, kubański klimat i ogólne braki i rozleniwienie wynikają, że lat to już jest i że jest to jednak kraj Trzeciego Świata. Czasem nie ma deski w wc, czasem nie ma wody, albo jest żaba pod prysznicem- ale taki ich luz :) Mi to nawet nie przeszkadzało, więc jak można mieć o to pretensje? Jeśli ktoś szuka luksusów i basenów to niech leci do Egiptu :) Jedny minut to ostatni dzień zwiedzania - farma orchideii i jakieś mazajstwa na ścianie. kompletna klapa. Po co w ogóle jest ten dzien? Wiele osób podzielało moje zdanie. Jeśli kochasz amerykańską motoryzację, kolorowe budynki, rum i gorącą salę - odwiedź szybko Kubę ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): In plus ;) Warszawa
36-45 lat | w parze 
Tropicoco ;)

Dobrze zorganizowana wycieczka objazdowa po zachodniej Kubie. Można poznać zarówno architekturę, historię jak i przyrodę tego kraju. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa,
46-55 lat | w parze 
Najlepsza wycieczka

Jechałam pełna obawy,a tu mile rozczarowanie.Mam za sobą dużo wycieczek ale ta jak do tej pory najlepsza,wręcz bym powiedziała cudowna.Myślę, że jeszcze tam wrócę Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa
46-55 lat | w parze 
Kuba jak wulkan gorąca

Fantastyczna wycieczka .Agnieszka bardzo dobrze przygotowana i ciekawie opowiadająca o Kubie przewodniczka.Polecam i wszystkich niezdecydowanych gorąco zachęcam.Program idealnie skonstruowany bez przemęczenia i na luzie .Trinidad uroczy ,Hawana przepiękna.Gadżety,jednorazowe nożyki,gumy i kosmetyki na objazdówce to prawdziwy rarytas dla mieszkańców miasteczek ...tam naprawdę brakuje wszystkiego.Nie ma co narzekać na jedzenie ...każdy znajdzie coś dla siebie.Pobyt tyg w Iberostar Laguna Azul ....przyzwoity,chociaż płacąc za hotel tej klasy oczekiwałam wysokiej kultury obsługi ....a tu zonk! w postaci np braku codziennego sprzątania pokoju, braku ręczników (zabrane mokre i brak nowych ) ,na plaży koleś obsypywał piaskiem leżaki a rano podbiegał do nas i za wytarcie wyciągał rękę po Cuc ( to była żenująca praktyka )To niby drobiazgi, ale jednak nie powinny się zdarzyć . Generalnie bardzo polecam i jestem zadowolona Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zbigniew, Łódź
56-65 lat | w parze 
Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

Jak zawsze. Wycieczka udana. Dużo wrażeń, nowe doświadczenia, nowi ludzie. Warto było. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Chalecka
46-55 lat | ze znajomymi 
ocena Kuba wyspa jak wulkan gorąca

Bardzo Dobry na 6 Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Piotr, Gniezno
36-45 lat | w parze 
Kuba jak wulkan gorąca .

Wycieczka udana. Program dostosowany do klimatu. Bez zgędnych nerwów i pośpiechu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
11 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dizzy
26-35 lat | w parze 
Super objazd!

Objazdówka lepsza niż się spodziewaliśmy jeżeli chodzi o program - Pani Agnieszka Malinowska jako pilot sprawdziła się w 110 %, hotele i wyżywienie pozostawia trochę do życzenia, ale jest co wspominać ;) Ogólnie warto było pojechać i zobaczyć jeszcze "starą Kubę". Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jolanta, Ziemnice
46-55 lat | w parze 
ŚWIETNA WYCIECZKA

Profesjonalnie przygotowana i świetnie poprowadzona przez pilotkę panią Bognę, wycieczka.Zobaczyliśmy to co było w programie a nawet ciut więcej, poczuliśmy niepowtarzalny klimat tego kraju a ponadto trafiliśmy ,na bardzo fajnych współtowarzyszy podróży, co również wpływa na dobrą ocenę wycieczki. Jesteśmy zadowoleni i na pewno jeszcze wybierzemy się z waszym biurem. JMS Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna - Białe Błota
26-35 lat | w parze 
es Cuba !!!!

Cuba - miejsce które powinien odwiedzić każdy śmiertelnik. Wycieczka : Kuba wyspa jak wulkan gorąca - od początku do końca super zrealizowana, Super kubański klimat który było czuć na każdym kroku, tak jak zapach cygar i lejący się rum. Kuba wyspa absurdu, na ulicach bieda, za rokiem piękne widoki, przemili otwarci ludzie. Trinidad prawdziwa perełka ;) najmniej "urokliwe" muzeum rewolucji można było pominać. super zgrana grupa, mimo różnic wiekowych - pełna integracja pierwszego dnia ( nasza grupa Kulinarna - zwiedziliśmy wszystkie możliwe kubańskie knajpki )plan zwiedzania idealny, nie męczący nic dodać nić ujać. Przewodniczka... Bogna - to dzięki niej cała nasza grupa zobaczyła Kubę jej oczami, Bogna sprawiła ze każdy z nas pokochał tą wyspę i ją samą. Najlepszy przewodnik jakiegokolwiek można było sobie wymarzyć, zawsze uśmiechnięta i z przeogromną wiedzą. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
9 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Maciej, Jelenia Góra
56-65 lat | ze znajomymi 
Kuba jest super

Jeśli Kuba to tylko objazd Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Koszalin
26-35 lat | w parze 
Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca

Część objazdowa dzięki zaangażowaniu pilota polskiego i kubańskiego bardzo udana. Dużo ciekawych i interesujących wiadomości przekazanych rzeczowo i opowiadanych podczas podróży naprawdę ciekawie. Autokar chiński, jednak całkiem przyzwoity. Hotele podczas części objazdowej dla wymagających mogą zawieźć, jednak trzeba pamiętać że jest to państwo socjalistyczne, mając to na względzie byłem zadowolony. Jeśli chodzi o część wypoczynkową hotel już w Varadero pełen luksus, przepyszne jedzenie, duże czyste klimatyzowane pokoje, uśmiechnięta kubańska obsługa. Z czystym sumieniem mogę polecić wycieczkę "Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca" w zestawieniu z klasą biznes w Dreamliner oraz odpoczynek w Iberostar hotel Varadero. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
34 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): mariusz, wrocław
36-45 lat | w parze 
KONIECZNIE!!!!!

Listopad 2014 - niezapomniana wycieczka objazdowo-pobytowa(1/2). To co na wstępie ustawiło ten wyjazd, to nasza przewodniczka Bogna, zawsze uśmiechnięta, wyrozumiała, skromna, z ogromną wiedzą i naturalnym poczuciem humoru. To po pierwsze. Po drugie, zgrana grupa, nazwana później przez Bognę (tu pozwoliłem sobie na skrócenie dystansu z racji sugestii, aby wszyscy uczestnicy wyjazdy zwracali się do niej po imieniu) ,,Grupą Kulinarną", z racji jednomyślności, jaka towarzyszyła przy podejmowaniu decyzji o posiłkach w trakcie objazdu. Trzeba podkreślić, że owa jednomyślność okazała się być fantastyczną przepustką do poznawania Kuby od strony stołu, przy akompaniamencie co rusz nowych kapel grających kubańskie rytmy do smakowitej kubańskiej wieprzowiny. Grupa była fantastyczna, więc i taka sama była nasza wycieczka. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Hawana jest niepowtarzalna. Architektura niespotykana gdzie indziej. Jeśli zapomnieć o elewacjach totalnie zniszczonych przez klimat, jest to perełka w skali światowej. Kuba jest krajem pełnym paradoksów, począwszy od dualizmu monetarnego, poprzez system komunikacji publicznej, którego właściwie nie ma, skończywszy na biedzie, której w sobotę na Maleconie zupełnie nie widać. Wyjątkowo modnie bowiem ubrana młodzież szkolna oraz studencka zapełnia kilkukilometrowy pas nadmorski, aby zaprezentować najnowsze trendy odzieżowe, pochwalić się nową komórką (bez Iternetu - stąd się jeszcze ze sobą spotykają), pośmiać się i potańczyć w rytmie skocznego Reagetonu. Ogólnie jest bardzo bezpiecznie, miło, tanecznie i gorąco. Koniecznie trzeba się ,,urwać" z hotelu w trakcie pobytu w Hawanie, wynająć kabrioleta, który nocą przewiezie Was wzdłuż Maleconu i zostawi pod wzgórzem Hotelu Nacionale. Tam jest bowiem najlepsza zabawa i klimat, którego nie ma nawet w Trinidadzie. W tym ostatnim natomiast są wspaniałe lekcje salsy, które na schodach Casa de la musica (czy jakoś tak) koniecznie trzeba zobaczyć. Podobnie jak wszelkie rewie (jednak te hotelowe, nie traćcie pieniędzy na Parisien, bo rozczarowuje monotonią, zwłaszcza jak ktoś ma jet laga). Program ogólnie dobrany bardzo dobrze, bez zbędnych przejazdów, może poza mauzuleum Che i wysadzonym pociągiem w Santa Clara. Pamiętajcie!!! - gumy do żucia są czymś nieosiągalnym dla Kubańczyków (nawet tych którzy pracuj,ą w hotelach w Varadero), spinki do włosów, cukierki dla dzieci, długopisy etc. Kubańczycy są inni, bo mają normalny klimat, nie taki jak my w Polsce. Więc pomimo swojego ubóstwa są uśmiechnięci i pełni optymizmu. Pamiętajcie jednak, oni też są ludźmi i widząc nas, którzy przyjeżdżamy do nich z całym swoim bagażem dostatku, czują tęsknotę za lepszym życiem i zadają sobie pytanie, dlaczego ich dzieci nie mogą zjeść jednego normalnego posiłku dziennie. Pomagajcie im, choćbyście mieli (słuszne niekiedy) wrażenie, że podchodzą Was i manipulują emocjami. Kubańczycy to urodzeni tancerze, tancerki są uwodzicielskie, ale taka jest salsa i inne rytmy kubańskie. Jeśli macie tydzień stacjonarnie, koniecznie wybierzcie Iberostar Varadero - najlepszy!!!! W dziesięć osób z 36 osób z objazdu trafiliśmy do tego hotelu i wszyscy byli zauroczeni przede wszystkim obsługą (nigdzie takiej nie widziałem), jedzeniem (naprawdę porządne), animacjami i ...no ... alkoholami, które były pyszne. Papa Hemingway (bohater narodowy Kuby, też alkoholik i pisarz), Mojito, Cuba Libre, Bahama Mama etc. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata, Warszawa
36-45 lat | ze znajomymi 
W 100% polecam :)

Świetna wycieczka. Ja się w Kubie zakochałam i na pewno jeszcze tam wrócę. Chętnie nawet na taką samą wycieczkę, bo do wielu miejsc chętnie bym wróciła. Polecam hotel Sol Sirenas na część wypoczynkową - czysty, niezłe jedzenie i jedna z najlepszych plaż na Varadero, a przy tym blisko do centrum, jakby ktoś jeszcze nie miał dość zakupów. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Listopad 2014
23 z 24 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Wrocław
26-35 lat | w parze 
Kuba w rytmie bolero i son

Wycieczka obejmowała objazd po środkowej i zachodniej części wyspy plus tydzień pobytu w Varadero. Objazd skomponowany z kilku dni pobytu w Havanie i zwiedzaniu atrakcji tej części Kuby - niezbyt intensywny, wręcz relaksacyjny, stąd możliwy do zrealizowania przez wszystkich wczasowiczów. Świetna pilot/przewodnik Daria, rozbrajająca wszystkich swoim uśmiechem i wyczerpującymi opowieściami o historii wyspy, jak i o czasach współczesnych, a to lekko dopełnione szklaneczką Mojito. Po tygodniu każdy miał świadomość realiów życia na Kubie, przepełnionej słońcem, plażą, rumem i rytmami dochodzącymi z licznych "casas de la musica". Piękna "perła karaibów" jak piosenkarka son, mająca za sobą czasy splendoru i sławy, jednak nadal uderzająca swym pięknem. Myślę, że będąc tam raz, chce się więcej i więcej, czekając na możliwość kolejnego przyjazdu na Kubę. Polecam! Ewa Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Mikołaj, Warszawa
26-35 lat | ze znajomymi 
Wspaniala kubanska przygoda - podroz w czasie

Ciekawy program daje szanse poznac rozne oblicza wyspy u schylku rzadow Castro. Ostatnia chwila by zobaczyc Kube gdzie czas jakby sie zatrzymal i globalizacja nie ma szansy wywrzec swego pietna zmian. Piekne widoki, kolory, radosni i roztanczeni Kubanczycy, duza bieda, choc bez skrajnego ubostwa. Piekna przyroda, bardzo bezpiecznie i przyjemnie. Polecem wszystkim! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Włodzimierz
36-45 lat | ze znajomymi 
Gorąco polecam!

Tego się nie da opisać w paru zdaniach, to trzeba przeżyć! Klimat, którego nie znajdzie się nigdzie indziej. Stare samochody, kubańskie cygara, wszechobecny rum i muzyka, przepiękna i niepowtarzalna przyroda, bardzo otwarci ludzie. Naprawdę rewelacja, szczerze i gorąco polecam! Ja na pewno tam wrócę :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna
46-55 lat | samemu 
polecam

Warto zobaczyć Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Październik 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Aleksandra, Śnieżko
36-45 lat | w parze 
Wycieczka Kuba - Wyspa jak wulkan gorąca super!!

Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Wrzesień 2014
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): karolina, zarzeczny
36-45 lat | w parze 
kuba wyspa jak wulkan goraca we wrzesniu

wycieczka super 7+7 rewelacja . we wrzesniu pogoda dopisała wspaniale jeszcze nigdy nie byłam tak opalona. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
19 z 19 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna, Warszawa
do 25 lat | z rodziną 
Kuba- wyspa za która będę tęsknić

Z wycieczki wróciłam juz kilka dni temu ale wciąż "wracam do rzeczywistości". Kuba zauroczyla mnie, trudno nie dostrzec jej magicznej atmosfery. Byłam zaskoczona sprawna obsługa i stosunkowo wysokim poziomem infrastruktury dla turystów. Muszę zgodzić sie z do znudzenia powtarzanym "Kuba zmienia sie" - wg mnie najlepsze. A jej mieszkańcom życzę wszystkiego najlepszego. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
1 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Violetta, Warszawa
46-55 lat | z rodziną 
Super wakacje

Organizacja wycieczki super, ciekawe miejsca, dodatkowe atrakcje piękny kraj, rewelacja Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Maj 2014
5 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wojciech, Pelplin
46-55 lat | w parze 
Kuba wyspa jak wulkan gorąca

Polecam ciekawym świata, zupełnie inne klimaty jak Egipt, Tunezja, itp no i towarzystwo na poziomie Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
12 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz, Gdańsk
powyżej 65 lat | w parze 
Gorąco polecam

Wycieczka doskonale zorganizowana, część objazdowa interesująca, dająca obraz współczesnej Kuby oczywiście w zakresie programu wycieczki.Bardzo dobra przewodniczka , pani Mirka, świetny autokar, program zrealizowany w 100%. Hotel w Varadero, Palma Real, bez rewelacji, ale z doskonałą kuchnią i sympatyczną obsługą. Plaża wspaniała, ocean ciepły i czyściutki, rewelacja. Zwiedziłem juz wiele krajów tego regionu, (Meksyk,Dominikana, Wenezuela, Brazylia) ale Kuba zrobiła na mnie największe wrażenie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2014
11 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Płock
36-45 lat | w parze 
Karaibskie klimaty

Super wyjazd, rewelacyjna wycieczka. Kraj sprzeczności, w którym to również zaczynają się zmiany co prawda po mału ale jednak, więc jeżeli ktoś chce poczuć ten niepowtarzalny klimat i cofnąć się w czasie to jeszcze teraz. Objazdówka nie była męcząca (4 noce w Hawanie, 3 w Trinidadzie), bardzo dobrej jakości autokar, super kierowca, super pilotki Pani Daria oraz Pani Jola - lokalna przewodniczka. Gorąco polecam hotel Sol Sirenas od niedawna w ofercie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Kwiecień 2014
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Iza, Poznań
26-35 lat | ze znajomymi 
Klimatyczna wycieczka połączona z rajskim wypoczynkiem

Wycieczkę zaliczam do udanych. Dzięki niej poznałam dwa oblicza Kuby: dawne, nieco zapomniane i zniszczone oraz współczesne,nastawione na turystykę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Helga Szarlotta Gdansk
powyżej 65 lat | w parze 
Opinia pozytywna

Wycieczka bardzo udana, ciekawy program, uprzejma obsługa i dobry przewodnik, uczestnicy wycieczki bardzo zdyscyplinowani i sympatyczni. Polecam taką wycieczkę a Kuba jest bardzo ładna. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Adam Marian Katowice
56-65 lat | w parze 
rewelacja

Były minusy ale jesteśmy na Kubie, socjalizm, to trzeba wziąć pod uwagę. Generalnie super. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Grazyna Jolanta Warszawa
56-65 lat | w parze 
Przedsmak Edenu.

Przygodę z Kubą rozpoczęliśmy od zwiedzania. Każdy dzień zwiedzania to wielka przyjemność, gdyż program był tak ułożony, że każdy uczestnik zobaczył to co było w programie a nie zmęczył się.Był też za każdym razem czas na spokojne fotografowanie i małą kawę.Pani Anetka była perełką części objazdowej za swój profesjonalizm/, robiła wszystko z sercem . Kuba oczami turysty to - słońce ,przepiękne plaże i wspaniała turkusowa woda, gdzie można poczuć się jak w raju.Ale jest i druga strona medalu.Bieda,bieda i bieda, ale jest to kraj który warto zobaczyć i poznać tych wspaniałych ludzi.Moje marzenie się ziściło. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Marzec 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa Maria Warszawa
56-65 lat | w parze 
Objazdówka

bardzo interesująca, bogaty program, dobra organizacja, miła atmosfera Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elzbieta, Puszczykowo
46-55 lat | w parze 
Kuba

Kuba to piękny kraj, szkoda ze taki biedny. Dzięki Pani Mirosławie Pawłowskiej - Castro jakość wycieczki zdecydowanie się podniosła. Połączenie lokalnego kolorytu i kwiecistych opowieści Pani Mirosławy pozwoliły nam efektywnie wykorzystać urlop. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
21 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paulina Warszawa
26-35 lat | w parze 
Perfekcyjna wycieczka

Byłam pierwszy raz na wycieczce objazdowej, troszkę się bałam ale Rainbow Tours sprawił że teraz nie wyobrażam sobie innej formy zwiedzania świata. Dostałam pod koniec wyjazdu ankietę w której miałam ocenić cały wyjazd, przyznam się szczerze że w punkcie "Najsłabszy punkt programu" naprawdę nie miałam co wpisać! Wszystko było idealne, doskonale zorganizowane i super przewodnik p. Aneta , pilot i kierowca. Można pomyśleć że troszkę lukruje albo miałam klapy na oczach ale reszta grupy też wyrażała wielki entuzjazm tą wycieczką. Pokaż więcej >>strona:   1 2Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.