• wycieczka:

  Karaibski duet - rejs dookoła Kuby z wizytą na Jamajce

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Full Board Plus


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Hawana – ekscytującą kombinacja kolonializmu, kapitalizmu i komunizmu – najpiękniejsze plaże archipelagu Jardines del Rey – Holguin spichlerzem Kuby – muzyka i rewolucja w Santiago de Cuba – Cienfuegos UNESCO - Jamajka Boba Marley’a.

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady.  Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Transfer do portu w Hawanie, zaokrętowanie na statku. Kolacja i nocleg.

Dzień 3
Statek przypływa do przystani na wyspie Cayo Guillermo lub Cayo Coco, należących do archipelagu wysp Jardines del Rey, słynącego z najpiękniejszych plaż na Kubie. Przykładowe wycieczki proponowane przez kontrahenta:
Plaża Pilar (ok. 50 CAD/os) – relaksujący dzień na pięknej plaży, w cenę wliczone: lunch, drink powitalny, drinki w barze plażowym , leżaki oraz parasole, kajaki, rowery wodne i łódki, a także lekcje tańca.
Moron i plantacja trzciny cukrowej (ok. 80 CAD/os) – wycieczka rozpoczyna się od krótkiego rejsu łodzią po lagunie Redonda. Następnie wizyta na plantacji trzciny cukrowej oraz lunch. Przejażdżka dorożkami po ulicach miasteczka Moron: Gallo De Moron, stacja kolejowa oraz Casa De la Troja. Po południu/wieczorem powrót na statek. Kolacja, nocleg na statku.

Dzień 4
Statek przypływa do przystani w Antilla. Przykładowe wycieczki proponowane przez kontrahenta:
Biran, Mayari Pine Forest i wodospady Salto del Guayabo (ok. 80 CAD/os) – Mayari Pine Forest stanowi cześć Parku Narodowego Mensura i dzięki panującemu tam mikroklimatowi można podziwiać ponad 300 gatunków endemicznych roślin. Wizyta w miasteczku Biran Batey, miejscu w którym mieszkał Fidel Castro, lunch z napojami w lokalnej restauracji. Następnie przejazd do Salto del Guayabo, gdzie z wieży obserwacyjnej będzie można podziwiać dwa piękne wodospady o wysokości 85 i 117 metrów, spacer do źródeł jednego ze strumieni zasilających wodospady - chwila na orzeźwiającą kąpiel.
Paraiso Island (ok. 120 CAD/os) – wycieczka rozpoczyna się od rejsu katamaranem po Zatoce Nipe, skąd dalej popłyniemy na Saetia Key – swoisty fenomen natury na który składa się ponad 42 km2 pięknych plaż (czas wolny na nurkowanie i opalanie). Lunch w jednej z lokalnych restauracji. W drodze powrotnej do portu safari.
Bariay & Guardalavaca (ok. 80 CAD/os) – wycieczka rozpocznie się od Bariay Key, miejsca w którym znajduje się pomnik upamiętniający odkrycie Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Przejazd na plażę Guardalavaca na lunch. Wizyta na lokalnym targowisku z rękodziełem. W programie również wizyta na plantacji bananów, awokado oraz manioku, gdzie zostaniecie Państwo poczęstowani filiżanką kubańskiej kawy. Następnie zwiedzanie Muzeum Chorro (największy i najstarszy cmentarz Tainów). W drodze powrotnej wizyta w wiosce Indian Taino. Po południu/wieczorem powrót na statek. Kolacja, nocleg na statku.

Dzień 5
Statek przypływa do portu w Santiago De Cuba. Przykładowe wycieczki proponowane przez kontrahenta:
Santiago de Cuba (ok. 60 CAD/os) – zwiedzanie najbardziej roztańczonego i rozśpiewanego miasta Kuby: cmentarz Santa Iphigenia (gdzie pochowany jest bohater narodowy Jose Marti), Plac Antonio Marceo Revolution, spacer ulicą Las Americas, wzgórze San Juan z fortem, zamek El Morro (UNESCO), Plac Cespedes, katedra, ratusz, zwiedzanie domu Diego Valezquez’a, bar El Caney. Czas wolny. W cenę wycieczki wliczony jest lunch .
Dodatkową opcją jest wykupienie programu rozszerzonego o wycieczkę łodzią do jednej z pobliskich wiosek rybackich ( np. Granma czy Smith Cay) – koszt całej wycieczki to ok. 80 CAD/os.
Santiago de Cuba & La Gran Piedra (ok. 80 CAD/os) – zwiedzanie Santiago de Cuba rozpoczniecie Państwo od koszary Moncada, następnie spacer uliczkami Santiago (m.in. Plaza de Marte, Plaza Dolores, Plaza La Carniceria, Muzeum Emilio Bacardi, katedra, ratusz, zwiedzanie domu Diego Valezquez’a, bar El Caney, cmentarz Santa Iphigenia (gdzie pochowany jest bohater narodowy Jose Marti),zamek El Morro (UNESCO), Casa de la Trova. Lunch w Santiago. Następnie transfer do Parku Narodowego Gran Piedra, założonego przez francuskich plantatorów kawy, wizyta w Paraiso Garden – ogrodzie botanicznym (ponad 200 odmian orchidei i paproci). Zachęcamy do pokonania 234 kamiennych schodów i zdobycia skały Gran Piedro, skąd roztacza się piękny widok na Morze Karaibskie.
Zamiast zwiedzania Parku Narodowego La Gran Piedra można wybrać wersję z wycieczką do sanktuarium patronki Kuby – Virgin De la Cardid del Cobre (ok. 80 CAD/os). Zwiedzanie Santiago odbywa się wg programu z wycieczki Santiago De Cuba & La Gran Piedra, w cenie również lunch.
Tropicana Santiago De Cuba (ok. 80 CAD/os) – wieczór muzyki i tańca w wykonaniu profesjonalnych tancerzy. W cenę wliczone rum, napoje bezalkoholowe i poczęstunek. Po południu/wieczorem powrót na statek. Kolacja, nocleg na statku.

Dzień 6
Statek przypływa do Montego Bay na Jamajce. W chwili pisania katalogu kontrahent nie posiadał jeszcze listy wycieczek opcjonalnych. Rainbow Tours przedstawi je Państwu natychmiast po otrzymaniu od kontrahenta. Kolacja, nocleg na statku.

Dzień 7
Statek przypływa do Cienfuegos (Kuba). Przykładowe wycieczki proponowane przez kontrahenta:
Cienfuegos (ok. 50 USD/os) – spacer uliczkami tego pięknego kolonialnego miasta m.in.: łuk triumfalny, bar Beson El Palatino (najstarszy budynek w mieście), La Casa del Dundador (rezydencja Don Luisa De Clouet), Palacio De Valle. Lunch w Cienfuegos, następnie czas wolny.
Delfiny i Cienfuegos (ok. 70 CAD/os) – wycieczka łącząca zwiedzanie Cienfuegos (program jak przy opisie powyżej) z pokazami tresury delfinów.
Ogród Botaniczny i Cienfuegos (ok. 50 CAD/os) - wycieczka łącząca zwiedzanie Cienfuegos (program jak przy opisie powyżej) z ogrodem botanicznym, gdzie podziwiać można ponad 2000 gatunków roślin z pięciu kontynentów.
El Nicho i Cienfuegos (ok. 80 CAD/os) - wycieczka łącząca zwiedzanie Cienfuegos (program jak przy opisie powyżej ale bez lunchu) z wyprawą do Parku Narodowego El Nicho, gdzie znajdują się liczne wodospady, żródła i naturalne baseny (chwila na orzeźwienie,, spacer do punktu widokowego, skąd roztacza się niezapomniana panorama na jezioro Hanabanilla. Lunch w restauracji El Colibri na terenie parku. Po południu/wieczorem powrót na statek. Kolacja, nocleg na statku.

Dzień 8
Dzień na morzu. Polecamy rozrywki na statku: kąpiele w basenie, kąpiele słoneczne, animacje, fitness, kasyno, sklepy i inne.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie. Prosimy pamiętać o tym że dostępność wycieczek w Hawanie dla Państwa będzie determinować godzina wylotu samolotu powrotnego do Polski. Wycieczki opcjonalne proponowane przez kontrahenta:
Historyczna Hawana (ok. 60 CAD/os) – zwiedzanie tego pięknego miasta wpisanego na listę UNESCO, w programie m.in. fort El Morro, promenada Malecon, Plaza de Armas, hotel Ambos Mundos, pierwszy uniwersytet Hawany San Geronimo, katedra, Bodequita del Medio, Muzeum Rewolucji, Biblioteka Narodowa, Muzeum Sztuk Pięknych, Gran Teatro, Kapitol. Lunch wliczony w cenę.
Hawana - Rum i Cygara (ok. 80 CAD/os) – wycieczka rozpoczyna się od wizyty w lokalnej fabryce cygar, gdzie można ponać proces robienia i zwijania cygar, następnie wycieczka panoramiczna po dzielnicy Vedado, Plac Rewolucji, Uniwersytet Hawany, plac Św. Franciszka z Asyżu. Ostatnim punktem programu będzie wizyta w Muzeum Rumu Havana Club – najsłynniejszej marce tego karaibskiego trunku. Lunch wliczony w cenę.

Dzień 10
Przylot do Polski.

Uwaga! Pełną listę wycieczek fakultatywnych przedstawi Państwu pilot wycieczki. Paszport musi być ważny 6 miesięcy od daty zakończenia rejsu.


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele lokalnej kategorii ***. Pokoje 2 osobowe z łazienką i WC, skromne, ale czyste i dobrze utrzymane. W hotelu bar, restauracja.

Statek Louis Cristal (7 rozpoczętych dób hotelowych)

Statek został wybudowany w 1980 roku, całkowicie odnowiony w 1992 roku, a umeblowanie wymienione w 2007. Obecnie pływa pod maltańską banderą. Na statku znajduje się 9 pokładów, statek ma 162 metry długości, a jego prędkość maksymalna to 18 węzłów.

Kabiny

480 kabin o różnej wielkości i standardzie. Wszystkie kabiny klimatyzowane, z łazienką (prysznic, suszarka do włosów), TV oraz telefonem. Minisejf płatny dodatkowo ok. 25 CAD. Elektryczność: 110-220V, obowiązują wtyczki typu amerykańskiego. Kabiny zewnętrzne posiadają okno. Istnieje możliwość zarezerwowania kabiny dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie). Naszym Klientom proponujemy:

IA – kabiny wewnętrzne standardowe o metrażu 9-11 m2, położone na 3 pokładzie, dla 2 osób (pojedyncze łóżka, brak możliwości wstawienia łóżeczka dla infanta).

ID – kabiny wewnętrzne premium o metrażu 10-12 m2, , położone na 5,6 i 7 pokładzie, dla 2 osób (pojedyncze łóżka). W niektórych kabinach tego typu można zakwaterować do 4 osób (wtedy jako 3 i 4 łóżko podwieszane kuszetki). Zakwaterowanie dla infanta na potwierdzenie. Kabiny dla 3 i 4 osób na potwierdzenie.

XA – kabiny zewnętrzne standardowe o metrażu 11-12 m2, , położone na 2 pokładzie, dla 2 osób (pojedyncze łóżka). W niektórych kabinach tego typu można zakwaterować do 4 osób (dodatkowo sofa dla 2 osób lub 2 podwieszane kuszetki). Brak możliwości wstawienia łóżeczka dla infanta. Kabiny dla 3 i 4 osób na potwierdzenie.

XB – kabiny zewnętrzne superior o metrażu 10-13 m2, położone na 3 i 5 pokładzie, dla 2 osób (pojedyncze łóżka). Zakwaterowanie dla infanta na potwierdzenie.Do dyspozycji gości:
Recepcja, 4 windy, 9 poziomów, 3 restauracje (Traviata, La Scala, Caruso), 2 bary / 2 lounges, taras słoneczny z leżakami, niewielki basen, jacuzzi, mini klub, dyskoteka, kasyno, centrum wellness i Spa (zabiegi na twarz i ciało oraz masaże płatne dodatkowo), salon piękności (płatny dodatkowo), sale konferencyjne, sklep wolnocłowy, stanowiska internetowe i wifi płatne dodatkowo, punkt medyczny (płatny), room service (płatny, w menu kanapki/przekąski oraz napoje), pralnia (płatna).  Hotel zapewnia bogaty program animacyjny  dla dzieci i dorosłych.

Wyżywienie:

Full Board Plus - śniadania w formie bufetu w restauracji La Scala; lunche a’la carte w restauracji La Scala lub w formie bufetu w wydzielonych strefach restauracyjnych Rigoletto i Traviata; obiadokolacja a’la carte w restauracjach La Scala i Caruso. Obiadokolacje w Alberta Prime Steakhouse za dopłatą ok. 30 CAD/os. Dodatkowo serwowane są przekąski (11:30 – 13:30 przy basenie) oraz podwieczorek (16-17:00 w Rigoletto). Napoje do lunchy i obiadokolacji oraz w ciągu dnia płatne dodatkowo. Istnieje możliwość wykupienia następujących pakietów napoi :

Wine & Dine – białe i czerwone wino serwowane w restauracjach a’la carte podczas lunchy i obiadokolacji. Zamiast wina można zamówić piwo, koktajle, napoje bezalkoholowe.

Open Bar – selekcja najlepszych win i alkoholi, piwo i woda - serwowane we wszystkich barach na statku oraz podczas lunchy i obiadokolacji.

Soda Beverage – woda i napoje z automatów, woda butelkowana.

Dzieci, bez względu na to który pakiet napojów wykupią rodzice, płacą tylko i wyłącznie za Soda Beverage. Pakiety można wykupić maksymalnie do 15 dni przed wylotem.

Ważne:

Do finalnego rachunku zostaną doliczone napiwki w wysokości 10 CAD/osoba/dzień.
Walutą obowiązującą na statku jest dolar kanadyjski (CAD), niemniej można dokonywać płatności w USD. Akceptowane są również karty kredytowe (visa, Mastercard i American Express).
Minimalny wiek dziecka to 6 miesięcy. Polityka armatora zabrania zabierania młodszych dzieci na pokład. Osoby poniżej 21 lat mogą podróżować tylko w asyście osoby/osób starszych.
Dress code do kolacji – smart casual (nie akceptowane sandały i klapki sportowe oraz krótkie spodenki).
Istnieje możliwość zamówienia posiłków np. bezglutenowych lub w oparciu o inna dietę najpóźniej 21 dni przed rozpoczęciem wycieczki.
Na statku znajdują się miejsca dla osób palących.Świadczenia


Cena obejmuje: przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, opłaty portowe, 2 x Kartę Turysty, zakwaterowanie w hotelu w Hawanie (1 rozpoczęta doba hotelowa), 7 rozpoczętych dób hotelowych na statku), wyżywienie (według programu) transfery lotnisko - hotel – lotnisko oraz hotel – port - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz polskiego pilota, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

Cena nie obejmuje: napoi do posiłków, wycieczek fakultatywnych, opłaty wyjazdowej z Kuby 2 x ok. 25 CUC/os płatnej na miejscu i innych wydatków osobistych.Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.