• wycieczka:

  Jamajka – z nutą reggae

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


cena: 9038   za os. Cena
termin: 28.01.2016   9 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
28.01 - 05.02.2016
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 9 038 zł / za os.

Zamów
04.02 - 12.02.2016
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 9 038 zł / za os.

Zamów
03.03 - 11.03.2016
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 9 038 zł / za os.

Zamów
10.03 - 18.03.2016
Promocja: 26%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 8 742 zł / za os.

Zamów
07.04 - 15.04.2016
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 8 835 zł / za os.

Zamów
14.04 - 22.04.2016
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 8 835 zł / za os.

Zamów

Program


Kingston i MoBay • orzeźwiające kąpiele w wodospadach Dunn’s River i YS • poszarpane wybrzeże i laguny w Port Antonio • tajemnicze Cockpit Country • rafting przy dźwiękach reggae • zaskakujące smaki - kurczak jerk i ackee z soloną rybą • luz w stylu rasta

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Montego Bay (przez jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Przylot do Montego Bay, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie Montego Bay, najbardziej turystycznego miasta Jamajki. W programie: HIPStrip - centrum turystyczne z klubami plażowymi, restauracjami, barami i pubami, plaża the Doctor’s Cave Beach, plac miejski Sam Sharp Square, the Cage (klatka, w której przetrzymywano zbiegłych niewolników), the Slave Ring (amfiteatr będący niegdyś miejscem handlu niewolnikami), kościół św. Jakuba, lokalny targ oraz Rose Hall Great House - dawny dom plantatorów. Następnie proponujemy spływ tratwami po jednej z licznych rzek Jamajki - Martha Brea River (dodatkowo płatne ok. 75USD - opłata za całą tratwę). Przejazd do Ocho Rios. Kolacja i nocleg. (Trasa ok. 130 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Dunn’s River Falls, gdzie niewątpliwą atrakcją jest wspinaczka po urokliwych kaskadach i kąpiel w naturalnych basenach. Wodospady docenili również filmowcy - to tu kręcone sceny do pierwszego filmu o „urodzonym” na Jamajce bohaterze Jamesie Bondzie („Dr. No”). Kolejnym punktem programu będzie wizyta w Nine Mile w Mauzoleum Boba Marleya, miejscu gdzie urodził się i przez kilka pierwszych lat mieszkał słynny muzyk reggae. Powrót do Ocho Rios i spacer po miasteczku. Jeśli wystarczy czasu wizyta w Coyaba River Garden & Museum - ogrodach z niewielkim muzeum archeologicznym prezentującym kulturę Indian Taino i historię Jamajki. Kolacja i nocleg w Ocho Rios. (Trasa ok 40 km).

Dzień 4
Po śniadaniu transfer do Oracabessy - to tu znajduje się znana plaża Jamesa Bonda. Następnie wizyta w posiadłości Firefly, należącej do nieżyjącego już brytyjskiego aktora Noela Cowarda. Przejazd przez plantacje bananowców i palm kokosowych do jednego z najbardziej urokliwych miejsc na wyspie - do Port Antonio. Proponujemy spacer m.in. Fort George (dziś szkoła), pensjonat DeMontevin Lodge, latarnia morska. Następnie przejazd do Frenchmen’s Cove (lagunowa, niewielka ale za to bardzo urokliwa plaża) - chwila wytchnienia. Opcjonalnie wycieczka do Błękitnej Laguny i rejs (lokalna lódka rybacka) po zatoce będącej scenerią dla filmu o takim samy tytule. (Trasa ok 100 km).

Dzień 5
Wcześnie rano, po śniadaniu wyjazd do Kingston, stolicy Jamajki, która stanowi centrum handlowe i kulturalne wyspy Wycieczka panoramiczna po mieście, w programie m.in. Devon House (rezydencja pierwszego czarnoskórego milionera Jamajki), katedra św. Trójcy, wieża zegarowa, Ward Theatre, targ rzemiosła, Galeria Narodowa czy Uniwersytet Indii Zachodnich. Możliwość wycieczki do Muzeum Boba Marleya (dodatkowo płatne 25 USD). Kolejnym punktem programu będzie Port Royal, wioska rybacka, będąca po koniec XVII w. głównym portem pirackim na Karaibach: Fort Charles i Giddy House. Kolacja i nocleg w Kingston. (Trasa ok. 120 km).

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd w Góry Błękitne, majestatycznie dominujące nad Kingston - różnorodna flora i fauna oraz zapierające dech w piersiach widoki zachęcają do ich eksplorowania. Góry Błękitne słyną również z plantacji kawy, a ta plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych kaw świata. Wizyta na plantacji, gdzie będzie można zobaczyć proces uprawy, zbioru i wypalania ziaren. Kolejnym punktem programu będzie wizyta w wiosce gdzie dorastał Bob Marley i tworzył swoja muzykę: Trench Town. Możliwość odwiedzenia studia nagrań Tuff Gong, gdzie powstały hity typu „No women, no cry”, gdzie nagrywał Marley, a do dzisiaj nagrywają tacy muzycy jak Shaggy, Snoop dog, Sinead O’Connor czy tez nasz Bednarek. Kolacja i nocleg w Kingston. (Trasa ok 100 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wyjazd z Kingston i przejazd do Spanish Town. Miasto stanowiło pierwszą historyczną stolicę hiszpańskich kolonistów. Spacer po mieście: Iron Bridge - zabytkowy most spinający brzegi rzeki Rio Cobre, centralny plac miasta z otaczającymi go budynkami w stylu gregoriańskim, pozostałości King’s House, pomnik admirała Rodneya oraz najstarsza anglikańska świątynia na Karaibach - katedra św. Jakuba. Transfer do Mandeville i krótki spacer po miasteczku. Przejazd na południowe wybrzeże do Treasure Beach. Możliwość rejsu lokalna łodzią do baru zlokalizowanego w środku morza - Pelican Bar (dodatkowo płatne 25 USD). Kolacja i nocleg w Treasure Beach. (Trasa ok 50 km).

Dzień 8
Po śniadaniu zwiedzanie Cockipt Country - najbardziej niezbadanego rejonu Jamajki, który niegdyś zamieszkiwali zbiegli niewolnicy (maroni). Najpierw proponujemy przejazd malowniczą Aleją Bambusową, a następnie safari na najdłuższej rzece Jamajki - Black River. Podczas rejsu łodzią przez tereny Wielkich Bagien i wśród lasów namorzynowych można podziwiać florę i faunę regionu (ponad 100 gatunków ptaków, manaty i endemiczny gatunek krokodyli). Kolejnym przystankiem będzie fabryka rumu Appleton - lokalny przewodnik przedstawi Państwu proces destylacji tego wyśmienitego trunku, czas na degustację. Ostatnim punktem programu będzie kąpiel w naturalnych basenach wodospadów YS Falls. Transfer na lotnisko w Motego Bay, wylot do Warszawy. ( Trasa ok 50 km).

Dzień 9
Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.

Uwagi do programu
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele ***- wygodne, lecz skromne.

Pokoje: z łazienkami, z reguły klimatyzowane, z TV i telefonem.

Część pobytowa

Podczas wypoczynku w Montego Bay:

Hotele **** All InclsuiveDo dyspozycji gości:

Część objazdowa:

w większości hoteli restauracja i bar, czasami także basen lub ogródWyżywienie:

Część objazdowa:

śniadania (bufet) i obiadokolacje (serwowane)

Kategoria lokalna:
Część objazdowa: ***
Część pobytowa: ****

Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem rejsowym do Montego Bay (z przesiadką w jednym z portów europejskich), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach/lodge (7 rozpoczętych dób hotelowych podczas objazdu), transfery klimatyzowanym autokarem lub minibusem, wyżywienie: śniadania i obiadokolacje podczas objazdu, opiekę polskiego pilota, asystę lokalnego przewodnika, program turystyczny oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: CP, NNW, KL i bagaż).

 

Cena nie obejmuje: napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców (ok. 40 USD), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz atrakcji wymienionych w programie  (ok.300 USD), wycieczek opcjonalnych (podane w programie), dodatkowych napoi do posiłków, wydatków osobistych.


Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.