• wycieczka:

  Indie - Złoty Trójkąt i Bollywood

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacjeZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.2

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
01.02 - 09.02.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 3 629 zł / za os.

Zamów
15.02 - 23.02.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 3 779 zł / za os.

Zamów
08.03 - 16.03.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 4 710 zł / za os.

Zamów
12.04 - 20.04.2015
Promocja: 17% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 4 459 zł / za os.

Zamów

Program


Delhi i Brama Indii, Jaipur i wjazd do Fortu Amber na słoniach, mauzoleum Taj Mahal, zespół architektoniczny Fatehpur Sikri z listy Unesco, obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, Bombaj - stolica Bollywood

Dzień 1
12:15 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2,5 godz. przed wylotem samolotu. Przelot lotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką w Stambule.
14:45 Wylot do Stambułu.
18:30 Lądowanie w Stambule.
19:55 Wylot do New Delhi.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.

Dzień 2
05:25 Przylot do New Delhi, transfer do hotelu (skromny hotel ***, położony poza centrum). Śniadanie i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie Delhi. W programie m.in. Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate - słynną bramę Indii. Po południu zwiedzanie Starego Delhi: z zewnątrz obejrzymy monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Kolacja i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 3
Po śniadaniu możliwość realizacji wycieczki lokalnej do slumsów (Baalak Trust - ok. 5 USD). Następnie przejazd do Jaipuru, zakwaterowanie i nocleg. (Trasa ok. 280 km)

Dzień 4
Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Galty (ok. 15 USD). Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do Agry. Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri - opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Buland Darwaza - Bramę Wolności; kompleks zbudowany przez cesarza Akbara. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Kolacja i nocleg w Agrze. (Trasa ok. 245 km.)

Dzień 6
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie przejazd do New Delhi (ok. 230 km), by w godzinach popołudniowych wsiąść do „pociągu do Bollywood”. Nocny przejazd do Bombaju. Kolacja w postaci pakietów podróżnych i nocleg w pociągu.

Dzień 7
Przyjazd do Bombaju w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas na odświeżenie się po podróży. Dzień zaczniemy od rejsu na wyspę Elefanta. Zobaczymy zespół siedmiu wykutych w skale świątyń, wszystkie z bogatą dekoracją rzeźbiarską. Jest to ważny, powstały w VIII - IX w. obiekt sakralny, związany głównie z kultem boga Śiwy. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 40 km)

Dzień 8
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Bombaju - najbardziej dynamicznego i kosmopolitycznego miasta Indii, będącego centrum indyjskiego biznesu, a także wytwórni filmowych Bollywood. Zobaczymy między innymi Wrota Indii usytuowane u wybrzeży Morza Arabskiego, stojące naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal - oba obiekty są symbolem miasta. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków Bombaju, stację kolejową Terminal Wiktorii oraz neogotyckie zabudowania uniwersyteckie. Przejedziemy pod fontannę „Flora” położoną w samym sercu Bombaju. Zwiedzimy pięknie usytuowany na wyspie meczet świętego męża Haji Ali’ego. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu na kolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km)

Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Bombaju (śniadanie w formie pakietów podróżnych).
06:40 Wylot z Bombaju.
10:40 Przylot do Stambułu.
12:25 Wylot ze Stambułu.
13:55 Przylot do Warszawy.

Uwagi!
- Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocny przejazd pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Wagony sypialne klimatyzowane 3 klasy ( 8 miejsc sypialnych ), możliwość dopłaty do 2 klasy (6 miejsc sypialnych- na potwierdzenie). Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii.

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

- Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.Zakwaterowanie na objeździeHotele *** wg kategorii lokalnej (8 rozpoczętych dób hotelowych: 2 - w New Delhi, 2 - w Jaipur, 1 - w Agra, 2 - w Bombaju, 1 - w pociągu).

 

Pokoje: możliwe dostawki (najczęściej łóżka polowe), klimatyzacja i/ lub wiatrak przysufitowy.

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje, w pociągu kolacja w formie pakietu podróżnego.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - New Delhi, Bombaj - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych w hotelach ***, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty za procedurę wizową do Indii, biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów (ok. 150 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków (niewyszczególnionych w programie), wydatków własnych, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD), wycieczek lokalnych: Baalak Trust (ok. 5 USD), Galta (ok. 15 USD).

 

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2014 r. i mogą ulec zmianie.Inne


Wiza
Do realizacji programu konieczna jest wiza 1-krotnego wstępu do Indii. Wymagany jest 6-miesięczny okres ważności paszportu (liczony od daty powrotu). Wjazd do Indii powinien nastąpić przed upływem 6 miesięcy od daty wystawienia wizy. Do wizy indyjskiej należy złożyć:
-  1 aktualne, kolorowe zdjęcie en face (w formacie 3,5x4,5 cm) przyklejone do wniosku,
- wniosek wizowy wypełniony (w j. angielskim), wydrukowany i podpisany (na każdej ze stron, podpis jak w paszporcie), rejestracja na stronie www.blsindiavisa-poland.com
- oraz oryginał paszportu (przynajmniej 2 wolne strony na wizę).
Dokumenty należy dostarczyć do Rainbow Tours 00-152, Warszawa al. Jana Pawła II 52/54 z dopiskiem „Dział Wiz” najpóźniej na 23 dni przed datą wylotu! W wyjątkowych wypadkach lub przy sprzedaży last minute możliwe jest wizowanie w terminie późniejszym, zawsze po uprzednim uzgodnieniu z Rainbow Tours. Możliwe jest wizowanie we własnym zakresie, wtedy cena imprezy, będzie pomniejszona o koszty wizowania. Powyższe warunki wizowe obowiązują obywateli Polski.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.2 Program wycieczki: 5.5 | Pilot: 5.2 | Transport: 5.1 | Zakwaterowanie: 5.2 | Wyżywienie: 4.6 | Intensywność programu: 5.0 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | samemu 


Dobrze skomponowana, zgodna z opisem, intensywna ale niewyczerpująca, w dobrym terminie - nie za gorąco i brak turystów z innych krajów, więc jest swobodnie i nie tłoczno. W krótkim czasie dużo do zobaczenia z tego regionu nie tylko zabytków ale także praca lokalnych rzemieślników. Hotele standard: czysta pościel, łazienki z wyposażeniem,ręczniki czyste ale nie śnieżnobiałe,(brak suszarek do włosów, może sa do wypożyczenia?, pokoje z klimatyzacją, wodą w butelce, możliwość zrobienia kawy/herbaty. Drobne uchybienia techniczne, które po zgłoszeniu są usuwane. Wyżywienie mieszane: kontynentalne z przewagą induskiego, ale po to się tam m.in. jedzie. Powtarzalność zestawów, jak we wszystkich hotelach.Na zamówienie , wliczony w cenę - omlet. Bezpiecznie. Osobom o podwyższonej wrażliwości polecam wodę mineralną używaną do wszystkiego, także do mycia zębów, zwłasza podczas podróży pociagiem. Podróż pociągiem - klasa 2- dobra,typ naszych kuszetek bez drzwi ale z zasłonką,jest pościel i koc (ja zabrałam prześcieradła z microfibry i strój sportowy. Jest kolacja i śniadanie w formie zbliżonej do samolotowych. Woda do herbaty w termosach gorąca do zaparzenia ale czy to było 100C? Dwie osoby miały problemy jelitowe. Zalecam rozwagę. Także używanie nasączonych chusteczek/ papieru do mycia i żelu antybakteryjnego - wszędzie. Lepsza profilaktyka niż strata dnia. Doskonały przewodnik p. Marcin Stolarski - wiedza i pasja, zorganizowany i współpracujący z grupą, chętny do rozmowy, pomocny, zorientowany w lokalnych warunkach. Brakuje czasu na indywidualne poruszanie się. Jest go trochę po przybyciu do hotelu, zwykle po 18.00 i trudno się gdzieś wybrać, bo robi się ciemno. Zabrakło mi w programie lokalnych, kulturowych lub festiwalowych wydarzeń, które można obejrzeć. Była 1 propozycja typu teatralnego ale zdecydowanie za droga. Jest to zapytanie do rezydentów i przewodników w New Delhi i Bombaju. Podsumowanie: warto jechać, jeśli jesteś ciekawy odmienności, przyjmujesz, to co zastajesz, jako rzecz naturalną w tamtych warunkach. Warto jechać, by spotkać ludzi, którzy są otwarci, życzliwi, chętnie nawiązują kontakt i też są nas ciekawi. Jest tyle piękna i kontrastu w tym co widzisz. Aby to zrozumieć trzeba posłuchać przewodnika,poznać kulturę i uwarunkowania historyczne, które wpływają na zachowanie i postawy Indusów. I to jest cel tej wycieczki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Fenomenalnie

Od dawna marzyłam, aby wyjechać do Indii. To było jak niespełniony sen który krążył mi w myślach prawie 13 lat. Kiedy moja sytuacja finansowa się ustabilizowała i mogłam uzbierać na wymarzoną podróż stwierdziłam że przy organizacji tripu zaufam najlepszym. I Rainbow Tours nie zabrał nas na wymarzoną podróż. Ja nawet nie śniłam że będzie tak cudownie. W Indiach dzięki Wam i Waszej organizacji czułam się jak w niebie. Zresztą nie potrafię ładnie pisać ubierać emocje w słowa. Za to ten film, jest w stanie przekazać wszystkim chociaż 1/3 tego co czuję w sercu. Rainbow Tours - dziękuję. https://www.youtube.com/watch?v=X5oRJcZjh3E&feature=youtu.be Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Luty 2014
29 z 30 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Indie - Złoty Trójkąt i Bollywood

ogólna ocena na 4 na maks. skali 6 wynika z poniższych ocen podanych w "Plusach i Minusach wycieczki". Ogólnie polecam! :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
9 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Indie - to jest to.

Wycieczka w dn. 16 - -24 lutego.Bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana.Bardzo dobry pilot - czuliśmy się bezpiecznie.Hotele bez zarzutu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | samemu 
Indie-Złoty Trójkąt

Wycieczka w sumie bardzo udana Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
100% zadowolenia

Nasza wycieczka była udana w 100% od przyjścia do biura w Rybniku, wylot, cały pobyt, aż do przylotu do kraju. Czas pobytu był tak wykorzystany, że myślę, że nie było możliwości się nudzić, a tym bardziej narzekać. Pani Monika - pilot wycieczki wykazała się niebywałym profesjonalizmem, dzięki czemu mogliśmy czuć się bezpiecznie, bo nawet kiedy pojawiały się jakieś problemy, reagowała natychmiast. Jeżeli chodzi o wrażenia z pobytu w Indiach to tego nie da się po prostu opisać. Jedyny minus tej naszej wyprawy to trochę uczucie niedosytu :) jaki przywieźliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że to tak duży i piękny kraj, i że ma tyle do zaoferowania, że niemożliwością jest zobaczyć wszystkiego, co by się chciało w 9 dni. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ponieważ jest to pretekst, aby kiedyś do Indii powrócić i nie wykluczone, że jeżeli się na to zdobędziemy to zrobimy to właśnie z Waszym biurem. Dziękujemy bardzo za sprawienie, że ta wycieczka zostanie nam w pamięci do końca życia (w pozytywnym znaczeniu oczywiście). Pozdrawiamy Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | samemu 
Indie-Złoty Trójkąt

Wycieczka bardzo udana z małymi niedogodnościami, które dałoby się naprawić Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | samemu 


Liczyłem na kontakt z indyjską rzeczywistością i nie zawiodłem się. Szczególne wrażenia w czasie jazdy pociągiem z Dehli do Bombaju. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
10 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
Indie

Ogólne wrażenia niezbyt przyjemne, w odróżnieniu od wielu osób zachwyconych Indiami, ja zachwycona nie jestem. Panujacy brud, smród i widoczna nędza mieszkańców są bardzo przygnębiające. Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, ale więcej tam nie pojadę jeśli nie będę musiała. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.