• wycieczka:

  Indie - Złoty Trójkąt i Bollywood

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


cena: 5161   za os. Cena
termin: 17.01.2016   9 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.0

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
17.01 - 25.01.2016
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa
 • Katowice

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 5 161 zł / za os.

Zamów
31.01 - 08.02.2016
Promocja: 9% Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa
 • Katowice

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 5 411 zł / za os.

Zamów
14.02 - 22.02.2016
Promocja: 19% Impreza potwierdzona

Warszawa

wszystkie ↓

 • Warszawa
 • Katowice

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 4 940 zł / za os.

Zamów
21.02 - 29.02.2016
Promocja: 21%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 4 761 zł / za os.

Zamów
13.03 - 21.03.2016
Promocja: 16% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 5 010 zł / za os.

Zamów
03.04 - 11.04.2016
Promocja: 22% Impreza potwierdzona

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

9 dni / 4 561 zł / za os.

Zamów

Program


Delhi i Brama Indii • Jaipur i wjazd do Fortu Amber na słoniach • mauzoleum Taj Mahal • zespół architektoniczny Fatehpur Sikri z listy Unesco • obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar • Bombaj - stolica Bollywood

Dzień 1
11:40 Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - New Delhi, z przesiadką w Dubaj.
13:40 Wylot z Warszawy.
22:15 Przylot do Dubaju.
04:30 Wylot z Dubaju.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może się różnić w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.

Dzień 2
09:00 Przylot do New Delhi. Transfer do hotelu, śniadanie i czas na odpoczynek po podróży. Następnie zwiedzanie Delhi, w programie m.in.: Złota Świątynia sikhijska, grobowiec Humayuna (pierwowzór słynnego Taj Mahal). Z zewnątrz zobaczymy budynki rządowe: Sansad Bhawan (Parlament Indyjski) oraz Rashtrapati Bhawan (Dom Prezydencki). Kolejno udamy się pod India Gate (słynną bramę Indii). Po południu zwiedzanie Starego Delhi: obejrzymy z zewnątrz monumentalny Czerwony Fort zbudowany przez Szahjahana (przez lata służący jako koszary), zwiedzimy największy w Indiach Północnych meczet Jama Masjid oraz Raj Ghat - miejsce kremacji Mahatmy Gandhiego. Powrót na obiadokolację do hotelu. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 3
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Agry. Po południu zwiedzanie Taj Mahal, jednego z siedmiu współczesnych cudów świata, mauzoleum ufundowanego przez cesarza Szachjahana ku czci swojej żony Mumtaz Mahal, budowanego z białego marmuru przez 22 lata i 22 tys. rzemieślników. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do Galty (płatna dodatkowo). Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Agrze. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 4
Śniadanie wykwaterowanie z hotelu i zwiedzanie monumentalnego Fortu w Agrze - największego i najlepiej zachowanego mogolskiego pałacu. Następnie przejazd do Jaipuru. Po drodze zwiedzimy Fatehpur Sikri, opuszczone miasto Wielkich Mogołów, wielki meczet oraz Buland Darwaza - Bramę Wolności, kompleks zbudowany przez cesarza Akbara. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w Jaipurze. (Trasa ok. 240 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wycieczka do fortecy Amber - wjazd do fortu na słoniach. Zwiedzanie części pałacowej kompleksu z XVI w. Wizyta w emporium dywanów, tekstyliów i kamieni szlachetnych. Po południu zwiedzanie Pałacu Miejskiego, siedziby Maharadży. Wizyta w unikalnym, zaskakującym futurystyczną architekturą Obserwatorium Astronomicznym Jantar Mantar, zbudowanym w połowie XVIII w. Zobaczymy również przepiękną fasadę Hawa Mahal, tzw. Pałacu Wiatrów - wizytówki miasta. Możliwość realizacji wycieczki lokalnej do teatru w Agrze (płatna dodatkowo). Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 60 km).

Dzień 6
Po wczesnym śniadaniu, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do New Delhi, by w godzinach popołudniowych wsiąść do „pociągu do Bollywood”. (Trasa ok. 270 km). Nocny przejazd do Bombaju. Kolacja w postaci pakietów podróżnych i nocleg w pociągu.

Dzień 7
Przyjazd do Bombaju w godzinach porannych. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, czas na odświeżenie się po podróży. Dzień zaczniemy od rejsu na wyspę Elefanta. Zobaczymy zespół siedmiu wykutych w skale świątyń, wszystkie z bogatą dekoracją rzeźbiarską. Jest to ważny, powstały w VIII- IX w. obiekt sakralny, związany głównie z kultem boga Śiwy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 40 km).

Dzień 8
Po śniadaniu dalsze zwiedzanie Bombaju - najbardziej dynamicznego i kosmopolitycznego miasta Indii, będącego centrum indyjskiego biznesu, a także wytwórni filmowych Bollywood. Zobaczymy między innymi Wrota Indii usytuowane u wybrzeży Morza Arabskiego, stojące naprzeciwko ekskluzywnego hotelu Taj Mahal - oba obiekty są symbolem miasta. Następnie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zabytków Bombaju, stację kolejową Terminal Wiktorii oraz neogotyckie zabudowania uniwersyteckie. Przejedziemy pod fontannę „Flora” położoną w samym sercu Bombaju. Zwiedzimy pięknie usytuowany na wyspie meczet świętego męża Haji Ali’ego. Możliwość zakupów na lokalnym bazarze. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. (Trasa ok. 50 km).

Dzień 9
Wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko w Bombaju (śniadanie w formie pakietów podróżnych).
04:45 Wylot z Bombaj.
06:05 Przylot do Dubaju.
07:30 Wylot z Dubaju.
10:45 Przylot do Warszawy.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Rozkład lotów jest orientacyjny i może różnić się w zależności od grupy. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady.
- Wycieczka może być dla niektórych uciążliwa ze względu na nocny przejazd pociągiem. Należy pamiętać, iż drogi w Indiach nie są najlepszej jakości, podobnie ma się rzecz z autobusami i pociągami. Pociągi różnią się znacznie od tych europejskich, dlatego należy być przygotowanym na pewne niewygody i nie zawsze najczystsze warunki podróżowania. Wagony składają się z łóżek piętrowych umieszczonych w tzw. boxach, nie ma klasycznych przedziałów. Wagony sypialne klimatyzowane 3 klasy (8 miejsc sypialnych ), możliwość dopłaty do 2 klasy (6 miejsc sypialnych - na potwierdzenie). Obsługa rozdaje poduszki, koce i czasami prześcieradła, ale niekoniecznie będą one śnieżnobiałe. Jednak podróż pociągiem to ciekawe przeżycie i okazja do poznania lokalnego kolorytu Indii.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele *** wg kategorii lokalnej - (8 rozpoczętych dób hotelowych: New Delhi - 2, Jaipur - 2, Agra - 1, Bombaj - 2, w pociągu - 1).

Pokoje: możliwa dostawka (najczęściej łóżko polowe), klimatyzacja lub/i wiatrak przysufitowy.Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje, w pociągu kolacja w formie pakietu podróżnego.

Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot liniami rejsowymi Warszawa - New Delhi, Bombaj - Warszawa z przesiadką, opłaty lotniskowe, 8 rozpoczętych dób hotelowych, przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, śniadania i obiadokolacje, opiekę polskiego pilota, program turystyczny j.w., 1 butelka wody/ os./ dzień oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu oraz napiwków dla lokalnych przewodników, bagażowych, kelnerów, obsługi grupy w systemie TGS (ok. 170 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet). Nie obejmuje: wydatków własnych, dodatkowych posiłków i napoi, wizy do Indii, opłat za fotografowanie i filmowanie (ok. 40 USD) oraz wycieczek lokalnych: Galta (ok. 15 USD), teatr w Agrze (ok. 35 USD).

 

Uwaga! Powyższe ceny wiz oraz wysokość opłat za pakiet uczestnictwa w programie podane zostały na dzień 01.04.2015 r. i mogą ulec zmianie.


Wizy


Wiza

·Do przekroczenia granicy indyjskiej przez obywateli Polski konieczny jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty powrotu oraz wiza.

·Pośredniczymy w uzyskaniu wizy. Usługa dostępna jest w systemie Travella i kosztuje 290 zł/os.

·Konieczne jest wypełnienie i potwierdzenie wniosku wizowego w systemie rezerwacyjnym Travella najpóźniej na 7 dni roboczych przed rozpoczęciem imprezy oraz dostarczenie skanów paszportu i zdjęć opisanych w instrukcji wizowania na adres wizy.indie@rainbowtours.pl

·Uzyskana e-wiza wydawana jest na okres 30 dni i uprawnia do jednokrotnego przekroczenia granicy.

-Osoby posiadające inne obywatelstwo niż polskie mogą podlegać innym warunkom wizowym, w związku z tym prosimy o kontakt z Działem Wiz Rainbow w celu weryfikacji.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.0 Program wycieczki: 5.2 | Pilot: 5.1 | Transport: 4.8 | Zakwaterowanie: 5.0 | Wyżywienie: 4.7 | Intensywność programu: 4.5 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
12 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Legnica
56-65 lat | ze znajomymi 
Zaczarowane Indie

Wyjazd do Indii planowałam już od dłuzszego czasu ale zawsze coś wypadało i w końcu stało, się wyruszyłam. Indie zafascynowały mnie swoją kulturą, kolorytem, kontrastami. Kraj pełen jest kontrastów biedy i bogactwa, radości i smutku ale także bajecznych kolorów, w strojach kobiet, w przyprawach i w potrawach. Uwielbiam azjatyckie smaki, inność potraw a tego tu nie brakło, szczególnie ostrośći. Odmienne smaki, różnorodne potrawy, aż się chce próbować i jeść. Ludzie tak samo ciekawi nas jak my ich, bardzo otwarci i życzliwi, zdjęcia robiliśmy sobie nawzajem - bez opłat, acz kolwiek trzeba być ostrożnym i pytać o pozwolenie a jak pozwolą "to trzeba płacić". Choć moja wiedza na temat tego kraju była dość spora to jednak rzeczywistość mnie zaskoczyła, szczególnie poziom biedy i brudu a w zasadzie bezdomności, szczególnie w słynnym bollwoodzkim Bombaju. Jednak fantastyczna pilotka pani Beata potrafiła to przedstawić w jasnym świetle. Zaraziła nas swoim stoickim spokojem w nagłych sytuacjach, jak to mówiła w Indiach niczego do końca nie można zaplanowć ale jak się coś zdaży zawsze jest alternatywne wyjście i tak też było na naszej wycieczce.Jako że rozpiętośc wiekowa była znaczna od 17 do 80 lat zawsze troszczyła się o wszystkich co chwila wołając chłopcy - do panów - przepuśćcie dziewczynki (75-80 lat) do przodu. A Tadż-Mahal po prostu mnie zauroczył, pomimo tłumów w pewnym momencie człowiek odcina się od wszystkiego i jest "sam". Fantastyczny wyjazd serdecznie polecam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   2.5
Termin pobytu: Marzec 2015
16 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Halina, Oleśnica
powyżej 65 lat | ze znajomymi 
ROZNE aspekty tej samej wycieczki

wybraliśmy tę wycieczkę z uwagi na bardzo bogaty program zwiedzania i ciekawą trasę pokazującą dwie metropolie Indii oraz ciekawe sztandarowe zabytki Radżastanu. Zdawalismy sobie sprawę że 6 dni zwiedzania absolutnie nie da nam możliwości zwiedzenia wszystkich ciekawych miejsc ale pozwoli nam "dotknąć" tej kultury, zrozumiec istotę odmienności tego kraju, zobaczyć kontrasty życia niespotykane w naszym kraju a stanowiące też istotny aspekt naszej wycieczki. Nie liczyliśmy na wypoczynek ale pełne wrażeń maksymalne zwiedzanie i wykorzystanie każdej chwili. Spotkaliśmy grupe ludzi , która miała takie same oczekiwania i wszyscy starali się sprostać wymaganiom organizacyjnym. Warunki hotelowe były odpowiednie, posiłki wystarczające, pozwalające na poznanie zwyczajów indyjskich w przyprawianiu i smaku podawanych potraw. kategorie autokarów były rożne ale dowoziły nas do celu. Nie wiem tylko dlaczego pani przewodniczka ostrzegała nas , ze zostawione rzeczy mogą zginąć chociaz autokar był zamknięty w czasie zwiedzania, raczej musieliśmy zabierać własne rzeczy na zwiedzanie lub zostawiać na własne ryzyko ?? Pierwszy raz spotkałam sie z taką sytuacja na wycieczce. Niestety -nie wiemy czy Bollywood istnieje czy to tylko hasło - zachęta bo nie widzielismy nic takiego- z informacji przewodniczki wynikało, ze to nie ciekawego a filmy najczęściej realizuje sie na ulicy??????? Przepięne zabytkowe budynki kolonialne neogotyckie,oglądalismy z okien autokaru -przesłonięte drzewami a 2 bardziej "dokładnie"z ulicy przez wysokie ogrodzenie , trudno było zrobić zdjęcie. Przepiękny Terminal Wiktorii mieliśmy okazje zobaczyć z ulicy naprzeciwko, bo wnętrze jest nieciekawe jak wyjasniła nam pani pilot. Po powrocie do domu dowiedziałam się że wnetrze tego dworca jest również ciekawe ale już nie mogłam się tam cofnąć. Jeszcze jeden sztandarowy zabytek oglądalismy jak w anegdotach o zwiedzaniu autokarem to Brama Indii w Dehli- odbywała sie tam jakaś uroczystość i nie mogliśmy tam być. Przejeżdżaliśmy potem kilkakrotnie w jej pobliżu ale nie zatrzymaliśmy sie ani na chwilę, żeby podejśc bliżej. Tak więc realizacja programu turystycznego w moim wyobrażeniu nie została zrealizowana. A szkoda bo tak wiele oczekiwaliśmy wybierając tę trasę. Informacje o gospodarce,rolnictwie , ekonomii, edukacji były nader skromnie ale może to nie należy do programu turystycznego? Nie otrzymaliśmy ankiet oceniających imprezę do wypełnienia więc zdecydowałam sie na opisanie naszej wycieczki w tej formie. R Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2015
20 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zbigniew, Bielsko- Biała
powyżej 65 lat | samemu 
Indie marzec 2015 Zbigniew z Bielska- Białej lat 77 sam

Wycieczka godna polecania. Mimo krótkiego czasu można poczuć koloryt tego pełnego kontrastów kolorowego i brudnego a zarazem pięknego z pogodnymi mieszkańcami kraju. Warto po kolacji połazić bez celu po ulicach zwiedzanych miast. Program dobrze dobrany i w pełni zrealizowany. Hotele i wyżywienie dobre,nocny przejazd też. Pościel i ręczniki czyste(tam taż są nowoczesne pralnie) Moja grupa liczyła 34 osoby, bez konfliktów i problemów zdrowotnych, Jeśli to możliwe to polecam tureckie linie z przesiadką w Stambuł-super. Bogaty zestaw jedzenia, alkoholi i napojów oraz poduszka, kocyk i pakiet w którym: opaska na oczy, stopery, szczoteczka do zębów, balsam i skarpety, Jeszcze raz polecam bo warto doznać moc wrażeń a potem patrzeć zupełnie inaczej na problemy. opaska na oczy, stopery, szczoteczka do zębów, Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2015
6 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wiesław, Warszawa
powyżej 65 lat | samemu 
Bardzo udana wycieczka, świetnie prowadzona przez panią Monikę Machurę.

Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Luty 2015
13 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Mszana Dolna
36-45 lat | ze znajomymi 
Indie luty 2015

Indie wspaniałe choć niestety program żle dobrany żeby móc je poczuć-praktycznie same meczety dopiero po interwencjach świątynia Hinduistyczna.Pilotka koszmar arogancka!!!,niektóre zwroty świadczyły o kompletnym braku kultury ,niemiła ,wiedza na temat Indii przekazywana krótko zwiężle ,długie godziny w autokarze w ciszy zmieniły się dopiero po interwencji ,niesłowna...!!!Jedzenie,hotele dobre ale oczywiście wybierane przez biuro restauracje 3x droższe niż inne na mieście w których sami jedliśmy widze że to już reguła RT-pozbedziecie się turystów jak następny wyjazd bedzie taki sam.Pilotka 2 dni straszyła podróżą pociągiem ,nie wiem po co bo był ok gorsze warunki u nas w Polsce,a psychoza sie wytworzyła!!Autokar stary bez toalety a przystanki co 3 godz:)dzięki Bogu trzeba mieć dobry pecherz i dramat uczestnika który miał zaburzenia jelitowe...Niemniej Indie piekne i trzeba tam wrócić bo zobaczyliśmy mało. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Luty 2015
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Kraków
46-55 lat | samemu 
INDIE-złoty trójkąt i Bollywood

Wszystko było atrakcyjne dla osoby odwiedzającej Indie po raz pierwszy, ale Bombaj był zdecydowanie "najsłabszym ogniwem"- nic mnie tam nie zainspirowało. Bollywood jest tylko w nazwie- nasza wizyta w Bombaju nie miała z tym nic wspólnego. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
21 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Grzegorz
26-35 lat | ze znajomymi 
TYDZIEŃ W INDIACH

Bardzo pozytywnie oceniam wycieczkę do Indii, podczas której miałem możliwość odwiedzenia Delhi, Jaipuru, Agry oraz Bombaju. W mojej opinii wspaniale swoją rolę wypełniła pilotka p. Magdalena, która przyjęła nas w Indiach z ogromną życzliwością, a przede wszystkim z wyraźną pasją i osobistym przywiązaniem do tego kraju, dzięki czemu można było poczuć wyjątkowość miejsc, w których byliśmy. I za tę życzliwość oraz pasję szczególnie dziękuję! Wszystkie punktu programu zostały zrealizowane, dzięki czemu biuro RainbowTours zasługuje na moją pochwałę! Dziękuję Państwu na tę miłą i dobrze zorganizowaną przygodę! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Luty 2015
6 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): agnieszka, rachwal-muller
36-45 lat | samemu 
Indie - luty 2015

Indie nie mogą byc nudne czy nieciekawe. natomiast sposob podania, szczegolnie przez pilota, ktory najwyrazniej nie radzi sobie ani z grupa ani ze swoimi emocjami i jest bardzo malo profesjonalny- ta czesc byla bardzo słaba, powiedzialabym nawet ze chwilami żenująca Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ala;)
46-55 lat | z rodziną 
Indie luty 2015

Wycieczka super, rewelacyjna pilotka Magda. Poprzednia opinia złośliwa, gdyż jeśli ktoś chce być zarówno uczestnikiem i pilotem tego samego wyjazdu to nie tędy droga. Zobaczyliśmy bardzo dużo, warunki hotelowe i jedzenie zaskoczyło nas pozytywnie. Tylko malkontenci z natury są nie obiektywni i szukają dziury w całym. Opinia Grzegorza jest ok. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2015
5 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ala;)
46-55 lat | w parze 
Indie luty 215

Wycieczka wg planu, przewodniczka Magda super, wrażenia ogólne fajne. Warto zobaczyć kulturę i posłuchać ciekawych informacji,ale chyba bym nie wróciła do Indii, przerażają mnie warunki życia i bieda. Biuro RAINBOW spisało się na medal. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
5 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Cezary, Tomaszów Maz.
46-55 lat | w parze 
Złoty Trójkąt i Bollywood

Wyjazd naprawdę bardzo udany - dobrze dobrany program bardzo dobry pilot który był i profesjonalny i bardzo życzliwy - hotele i obsługa ok. - ogólna ocena na piątkę z plusem - pozdrawiamy - wasi stali klienci Ela i Czarek z Tomaszowa Maz. - już zamówiliśmy lipcowe wczasy na Rodos oczywiście z Waszego biura Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
14 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Stefan, Warszawa
powyżej 65 lat | w parze 
Indie - Złoty Trójkąt i Bollywood

Wycieczka ciekawa, godna polecenia. Zwiedzane i odwiedzane obiekty urzekające. Ale co można zwiedzić przez te kilka dni? Indie są wielkie. Aby więcej zobaczyć należy pobyć zdecydowanie dłużej. Indie są pełne zaskakujących kontrastów, ale nie są straszne (jak nas straszono przed wylotem). Fakt, niektórych rzeczy trzeba się wystrzegać (np. jedzenie ze straganów na ulicy, picie niepewnej wody). Indie są bajecznie kolorowe, i nie śmierdzą. Mają swój specyficzny zapach. Dzięki zacnemu pilotowi jesteśmy pewni, że jeszcze tam polecimy i to na dłużej. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
27 z 28 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Alina, Bydgoszcz
56-65 lat | samemu 


Dobrze skomponowana, zgodna z opisem, intensywna ale niewyczerpująca, w dobrym terminie - nie za gorąco i brak turystów z innych krajów, więc jest swobodnie i nie tłoczno. W krótkim czasie dużo do zobaczenia z tego regionu nie tylko zabytków ale także praca lokalnych rzemieślników. Hotele standard: czysta pościel, łazienki z wyposażeniem,ręczniki czyste ale nie śnieżnobiałe,(brak suszarek do włosów, może sa do wypożyczenia?, pokoje z klimatyzacją, wodą w butelce, możliwość zrobienia kawy/herbaty. Drobne uchybienia techniczne, które po zgłoszeniu są usuwane. Wyżywienie mieszane: kontynentalne z przewagą induskiego, ale po to się tam m.in. jedzie. Powtarzalność zestawów, jak we wszystkich hotelach.Na zamówienie , wliczony w cenę - omlet. Bezpiecznie. Osobom o podwyższonej wrażliwości polecam wodę mineralną używaną do wszystkiego, także do mycia zębów, zwłasza podczas podróży pociagiem. Podróż pociągiem - klasa 2- dobra,typ naszych kuszetek bez drzwi ale z zasłonką,jest pościel i koc (ja zabrałam prześcieradła z microfibry i strój sportowy. Jest kolacja i śniadanie w formie zbliżonej do samolotowych. Woda do herbaty w termosach gorąca do zaparzenia ale czy to było 100C? Dwie osoby miały problemy jelitowe. Zalecam rozwagę. Także używanie nasączonych chusteczek/ papieru do mycia i żelu antybakteryjnego - wszędzie. Lepsza profilaktyka niż strata dnia. Doskonały przewodnik p. Marcin Stolarski - wiedza i pasja, zorganizowany i współpracujący z grupą, chętny do rozmowy, pomocny, zorientowany w lokalnych warunkach. Brakuje czasu na indywidualne poruszanie się. Jest go trochę po przybyciu do hotelu, zwykle po 18.00 i trudno się gdzieś wybrać, bo robi się ciemno. Zabrakło mi w programie lokalnych, kulturowych lub festiwalowych wydarzeń, które można obejrzeć. Była 1 propozycja typu teatralnego ale zdecydowanie za droga. Jest to zapytanie do rezydentów i przewodników w New Delhi i Bombaju. Podsumowanie: warto jechać, jeśli jesteś ciekawy odmienności, przyjmujesz, to co zastajesz, jako rzecz naturalną w tamtych warunkach. Warto jechać, by spotkać ludzi, którzy są otwarci, życzliwi, chętnie nawiązują kontakt i też są nas ciekawi. Jest tyle piękna i kontrastu w tym co widzisz. Aby to zrozumieć trzeba posłuchać przewodnika,poznać kulturę i uwarunkowania historyczne, które wpływają na zachowanie i postawy Indusów. I to jest cel tej wycieczki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
26 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Viola i Krzysztof
36-45 lat | w parze 
100% zadowolenia

Nasza wycieczka była udana w 100% od przyjścia do biura w Rybniku, wylot, cały pobyt, aż do przylotu do kraju. Czas pobytu był tak wykorzystany, że myślę, że nie było możliwości się nudzić, a tym bardziej narzekać. Pani Monika - pilot wycieczki wykazała się niebywałym profesjonalizmem, dzięki czemu mogliśmy czuć się bezpiecznie, bo nawet kiedy pojawiały się jakieś problemy, reagowała natychmiast. Jeżeli chodzi o wrażenia z pobytu w Indiach to tego nie da się po prostu opisać. Jedyny minus tej naszej wyprawy to trochę uczucie niedosytu :) jaki przywieźliśmy, ale zdajemy sobie sprawę, że to tak duży i piękny kraj, i że ma tyle do zaoferowania, że niemożliwością jest zobaczyć wszystkiego, co by się chciało w 9 dni. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło ponieważ jest to pretekst, aby kiedyś do Indii powrócić i nie wykluczone, że jeżeli się na to zdobędziemy to zrobimy to właśnie z Waszym biurem. Dziękujemy bardzo za sprawienie, że ta wycieczka zostanie nam w pamięci do końca życia (w pozytywnym znaczeniu oczywiście). Pozdrawiamy Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Boguslaw Wrocław
powyżej 65 lat | samemu 
Indie-Złoty Trójkąt

Wycieczka bardzo udana z małymi niedogodnościami, które dałoby się naprawić Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Luty 2014
34 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Alicja Warszawa
36-45 lat | w parze 
Indie - Złoty Trójkąt i Bollywood

ogólna ocena na 4 na maks. skali 6 wynika z poniższych ocen podanych w "Plusach i Minusach wycieczki". Ogólnie polecam! :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
12 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jan Warszawa
56-65 lat | w parze 
Indie - to jest to.

Wycieczka w dn. 16 - -24 lutego.Bardzo dobrze zorganizowana i zaplanowana.Bardzo dobry pilot - czuliśmy się bezpiecznie.Hotele bez zarzutu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
19 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Parchów
26-35 lat | w parze 
Fenomenalnie

Od dawna marzyłam, aby wyjechać do Indii. To było jak niespełniony sen który krążył mi w myślach prawie 13 lat. Kiedy moja sytuacja finansowa się ustabilizowała i mogłam uzbierać na wymarzoną podróż stwierdziłam że przy organizacji tripu zaufam najlepszym. I Rainbow Tours nie zabrał nas na wymarzoną podróż. Ja nawet nie śniłam że będzie tak cudownie. W Indiach dzięki Wam i Waszej organizacji czułam się jak w niebie. Zresztą nie potrafię ładnie pisać ubierać emocje w słowa. Za to ten film, jest w stanie przekazać wszystkim chociaż 1/3 tego co czuję w sercu. Rainbow Tours - dziękuję. https://www.youtube.com/watch?v=X5oRJcZjh3E&feature=youtu.be Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
11 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Boguslaw Wrocław
powyżej 65 lat | samemu 
Indie-Złoty Trójkąt

Wycieczka w sumie bardzo udana Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Kazimierz Nedza
46-55 lat | samemu 


Liczyłem na kontakt z indyjską rzeczywistością i nie zawiodłem się. Szczególne wrażenia w czasie jazdy pociągiem z Dehli do Bombaju. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
17 z 23 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): K
36-45 lat | ze znajomymi 
Indie

Ogólne wrażenia niezbyt przyjemne, w odróżnieniu od wielu osób zachwyconych Indiami, ja zachwycona nie jestem. Panujacy brud, smród i widoczna nędza mieszkańców są bardzo przygnębiające. Wycieczka zorganizowana bardzo dobrze, ale więcej tam nie pojadę jeśli nie będę musiała. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.