• wycieczka:

  Etiopia - na tropie Arki Przymierza

 • rodzaj wycieczki:

  objazd - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.6

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
27.04 - 11.05.2015
Last Minute

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 7 086 zł / za os.

Zamów
25.05 - 08.06.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów
29.06 - 13.07.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów
06.07 - 20.07.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 7 040 zł / za os.

Zamów
13.07 - 27.07.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów
07.09 - 21.09.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów
21.09 - 05.10.2015
Promocja: 14%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 7 704 zł / za os.

Zamów
05.10 - 19.10.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów
12.10 - 26.10.2015
Promocja: 22%

Warszawa

Śniadania i obiadokolacje

15 dni / 6 960 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.Program


Arka Przymierza w Aksum - Kanion i wodospady Nilu Błękitnego - Lalibela -ósmy cud świata - Niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu, tego nie zobaczysz nigdzie indziej! - Wielki Rów Afrykański - Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu - Małpy o krwawiącym sercu - Gelada - Spotkanie z ludźmi Amhara, Tigray, Afar, Wollo i Falasza

Dzień 1
12:55 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow Tours.
14:55 - 18:30 przelot do Stambułu, transfer, nocleg w hotelu.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na www.rainbowtours.pl/rozklady.

 

Dzień 2
Po śniadaniu spacer po Stambule (ewentualne koszty biletów wstępów oraz komunikacji miejskiej we własnym zakresie), po południu transfer na lotnisko i o 18:50 wylot do Addis Abeby.

Dzień 3
01:10 Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 r. Szkielet pochodzi sprzed 3 mln. 200 tys. lat. Zwiedzanie katedry św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Haikan lub podobnym.

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos, następnie do Bahyr Daru. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego, uważanego przez wielu podróżników za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda przez niezwykle malownicze tereny, spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Kolacja i nocleg w hotelu Addis Amba lub podobnym. (Trasa ok. 500 km po asfaltowych drogach).

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do położonych w odległości ok. 30 km od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce, w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym. 

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Gonder - XVII-wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 r., jego pałac zachował się do dziś. To budowla, jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidesa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Trasa ok. 180 km po asfaltowych drogach).

Dzień 7
Po śniadaniu niezwykle malownicza wycieczka w Góry Semien. Przejazd do położonego na wysokości 2700 m n.p.m. miasteczka Debark, a następnie do Parku Narodowego Gór Semien. Popołudnie wypełnią wspaniałe widoki, bajeczne, niepowtarzalne krajobrazy, niesamowite kaniony, w których wznoszą się wierzchołki wygasłych wulkanów. Ponadto to miejsce, w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt. Małpy Gelada /dżelada/ pasą się tutaj całymi stadami. To jedyne, trawożerne małpy na świecie, nazywane małpami o krwawiącym sercu. Powrót do Debark, kolacja i nocleg w hotelu Semien Park lub podobnym. (Trasa ok. 180 km po szutrowych drogach).

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się w kierunku Aksum (200 km, po szutrowej drodze w górach). Podczas przejazdu będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy wzdłuż pasma Gór Semien i Tekeze Gorge. Góry Semien są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym. (Trasa ok. 200 km po szutrowych drogach).

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców, podziwianie kaplicy, w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Adigrat przez Góry Adwa. Krótka wizyta w Yeha, gdzie znajduje się licząca ponad 2500 lat Świątynia Księżyca i kościół Aba Aftse. Przystanek u podnóży góry (amby), na której znajduje się monastyr Debre Damo, jedno z najświętszych miejsc w Etiopii. To słynne miejsce licznych pielgrzymek, dostępne wyłącznie dla mężczyzn, a jedynym sposobem dostania się do położonego na szczycie monastyru jest wspinaczka po linie. Lunch w Adigrat mieście granicznym z Erytreą. Dalsza jazda do Mekele, po drodze zwiedzanie wykutego w skałach kościoła Wukro Churkos. Nocleg w hotelu Hiltop lub podobnym. (Trasa ok. 250 km po asfaltowych drogach).

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Lalibeli. Droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu Tukul Village, Jerusalem, Lalibela lub podobnym, kolacja. (Trasa ok. 300 km po szutrowych drogach).

Dzień 12
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata (lista UNESCO). To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce, gdzie w XII w. król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul Village, Lalibela lub podobnym.

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb. Po drodze spotkania z ludźmi należącymi do koczowniczego plemienia Wollo. Krótki postój nad malowniczym jeziorem Hajk, znanym z dużych kolonii ptactwa. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Nocleg i kolacja w hotelu Sunnyside lub podobnym. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 14
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis Abeby. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie małp Gelada. Przystanek w punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Po drodze zajrzymy do wioski ludu Oromo. Ciekawym będzie porównanie wyglądu chat oromskich i amharskich, które widzieliśmy wcześniej. Krótka wizyta w kościele Debre Byrhan (Góra Światła), trzeciej pod względem ważności świątyni w Etiopii (kościół czynnie działający, zwiedzanie wewnątrz w miarę możliwości). Po przyjeździe do Addis krótki pobyt w hotelu, czas na odświeżenie po podróży. Pożegnalna kolacja z folklorem. Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Warszawy, przelot z międzylądowaniem w Istambule. (Trasa ok. 400 km po asfaltowych drogach).

Dzień 15
13:55 Przylot do Warszawy.

Uwagi!
- Szczepienia:
nie są obowiązkowe. Północna część Etiopii, którą będziemy zwiedzać praktycznie nie jest zagrożona jeśli chodzi o takie choroby jak żółta febra czy malaria, szczepienia zatem nie są wymagane. WHO zaleca profilaktyczne szczepienie przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID). W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Informujemy, że impreza ma wysokie walory poznawcze, jednakże ze względu na dość długie przejazdy i stan dróg (część dróg szutrowych, część asfaltowych, dużo budów nowych dróg) podróż może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.Zakwaterowanie na objeździeHotele 3*** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.

 

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).

 

Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (dostawki na zapytanie), 13 rozpoczętych dób hotelowych (w tym 1 doba hotelowa w Stambule ze śniadaniem), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem zakwaterowania w Stambule), opłaty lotniskowe, program turystyczny,w tym rejs po J. Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 18 os. busem (bagażnik na dachu), obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, wodę mineralną na czas przejazdów, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu i napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 190 USD, napiwki, tragarze ok. 60 USD, wiza etiopska 50 USD płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 20 USD - konieczne jest ubieganie się o wizę przez portal e-wiza (www.evisa.gov.tr).Inne


Przelot:
Oferujemy przelot komfortowymi samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering, to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy/ręczny - 5 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.
Uwaga! Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu, czy zmiany w serwisie pokładowym.Program


Arka Przymierza w Aksum - Kanion i wodospady Nilu Błękitnego - Lalibela -ósmy cud świata - Niesamowite kościoły wykute w skale na poziomie gruntu, tego nie zobaczysz nigdzie indziej! - Wielki Rów Afrykański - Jezioro Tana i autentyczne łodzie z papirusu - Małpy o krwawiącym sercu - Gelada - Spotkanie z ludźmi Amhara, Tigray, Afar, Wollo i Falasza

Dzień 1
12:55 Zbiórka w Warszawie, stanowisko odpraw Rainbow Tours.
14:55 - 18:30 Przelot do Stambułu, transfer, nocleg w hotelu.
Rozkład lotów jest orientacyjny i może ulec zmianie. Prosimy o potwierdzenie godzin przed wylotem na www.rainbowtours.pl/rozklady.

 

Dzień 2
Po śniadaniu spacer po Stambule (ewentualne koszty biletów wstępów oraz komunikacji miejskiej we własnym zakresie), po południu transfer na lotnisko i o 18:50 wylot do Addis Abeby.

Dzień 3
01:10 Przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby, transfer do hotelu. Zakwaterowanie i czas na odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz Muzeum Etnograficznego i cesarskich apartamentów w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m. Kolacja i nocleg w hotelu Haikan lub podobnym. 

Dzień 4
Po śniadaniu przejazd przez tereny rolnicze do Debre Markos, następnie do Bahyr Daru. Po drodze podziwianie Kanionu Nilu Błękitnego, uważanego przez wielu podróżników za piękniejszy od amerykańskiego Wielkiego Kanionu. Dalsza jazda przez niezwykle malownicze tereny, spotkania z ludem Amhara i wizyta w ich wioskach. Kolacja i nocleg w hotelu Addis Amba lub podobnym. (Trasa ok. 500 km po asfaltowych drogach)

Dzień 5
Po śniadaniu przejazd do położonych w odległości ok. 30 km od Bahyr Daru wodospadów na Nilu Błękitnym. Po południu rejs po największym etiopskim jeziorze Tana do ukrytych na wyspach monastyrów. Po jeziorze nadal pływają łodzie wykonane z papirusu. U tutejszych wieśniaków Thor Heyerdahl pobierał nauki przed wyprawą Ra. Będzie okazja by zobaczyć miejsce, w którym Nil Błękitny bierze swój początek. Kolacja i nocleg w hotelu Blu Nile lub podobnym. 

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Gonder - XVII wiecznej stolicy Etiopii. Gonder (lista UNESCO) założył król Fasidelous w 1636 roku, jego pałac zachował się do dziś. To budowla, jakiej nie spotka się w żadnym innym afrykańskim kraju. Po południu zwiedzanie zamku i monastyru Debre Berhan Selassie znanego ze wspaniałych obrazów i fresków, a także łaźni króla Fasidesa. Wycieczka do wioski Czarnych Żydów - Felaszy. Kolacja i nocleg w hotelu Kino lub podobnym. (Trasay ok. 180 km po asfaltowych drogach)

Dzień 7
Po śniadaniu niezwykle malownicza wycieczka w Góry Semien. Przejazd do położonego na wysokości 2700 m npm miasteczka Debark, a następnie do Parku Narodowego Gór Semien. Popołudnie wypełnią wspaniałe widoki, bajeczne, niepowtarzalne krajobrazy, niesamowite kaniony, w których wznoszą się wierzchołki wygasłych wulkanów. Ponadto to miejsce, w którym żyją endemiczne gatunki zwierząt. Małpy Gelada /dżelada/ pasą się tutaj całymi stadami. To jedyne, trawożerne małpy na świecie, nazywane małpami o krwawiącym sercu. Powrót do Debark, kolacja i nocleg w hotelu Semien Park lub podobnym. (Trasa ok. 180 km po szutrowych drogach)

Dzień 8
Po śniadaniu udamy się w kierunku Aksum (200 km, po szutrowej drodze w górach). Podczas przejazdu będziemy podziwiać wspaniałe krajobrazy wzdłuż pasma Gór Semien i Tekeze Gorge. Góry Semien są na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym. (Trasa ok. 200 km po szutrowych drogach)

Dzień 9
Po śniadaniu zwiedzanie Aksum (lista UNESCO), kolebki chrześcijaństwa etiopskiego. Zwiedzanie przedchrześcijańskich obelisków, katedry Najświętszej Marii Panny, pozostałości pałacu królowej Saby, muzeum archeologicznego i królewskich grobowców, podziwianie kaplicy, w której przechowywana jest legendarna Arka Przymierza. Kolacja i nocleg w hotelu Consolar lub podobnym.

Dzień 10
Po wczesnym śniadaniu przejazd do Adigrat przez Góry Adwa. Krótka wizyta w Yeha, gdzie znajduje się licząca ponad 2500 lat Świątynia Księżyca i kościół Aba Aftse. Przystanek u podnóży góry (amby), na której znajduje się monastyr Debre Damo, jedno z najświętszych miejsc w Etiopii. To słynne miejsce licznych pielgrzymek, dostępne wyłącznie dla mężczyzn, a jedynym sposobem dostania się do położonego na szczycie monastyru jest wspinaczka po linie. Lunch w Adigrat mieście granicznym z Erytreą. Dalsza jazda do Mekele, po drodze zwiedzanie wykutego w skałach kościoła Wukro Churkos. Nocleg w hotelu Hiltop lub podobnym. (Trasa ok. 250 km po asfaltowych drogach)

Dzień 11
Po śniadaniu przejazd do Lalibeli. Droga prowadzi przez wyjątkowo majestatyczne góry. Czekają gigantyczne, surowe skały i bajeczne doliny. Nocleg w hotelu Tukul Village lub podobnym, kolacja. (Trasa ok. 300 km po szutrowych drogach)

Dzień 12
Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Lalibeli uznawanej za ósmy cud świata. (lista UNESCO) To najważniejszy punkt na etiopskim szlaku historycznym, miejsce gdzie w XII wieku król Lalibela kazał wykuć w skale wulkanicznej 11 kościołów. W dzień pracowały przy tym tysiące robotników, nocą pomagali aniołowie. Kościoły zostały wykute w taki sposób, że ich dachy są położone równo z powierzchnią gruntu. Zwiedzanie najpiękniejszych kościołów. Kościół św. Jerzego ma kształt krzyża greckiego. Bete Medahne Alem - to największy monolityczny kościół na naszej planecie. Lalibela to jednocześnie dla Etiopczyków Nowa Jerozolima z całą symboliką Ziemi Świętej. Kolacja i nocleg w hotelu Jerusalem, Tukul village, Lalibela lub podobnym. 

Dzień 13
Po śniadaniu przejazd do Dessie lub Kombolcha przez wyżynę Dilb. Po drodze spotkania z ludźmi należącymi do koczowniczego plemienia Wollo. Krótki postój nad malowniczym jeziorem Hajk, znanym z dużych kolonii ptactwa. Na zachodnim brzegu jeziora znajduje się zabytkowy klasztor Hajk Istafanos. Nocleg i kolacja w hotelu Sunnyside lub podobnym. (Trasa ok. 300 km)

Dzień 14
Po śniadaniu przejazd wzdłuż Wielkiego Rowu Afrykańskiego do Addis Abeby. Jeżeli dopisze szczęście podziwianie małp Gelada. Przystanek w punkcie widokowym Tarma Ber skąd można podziwiać Wielki Rów Afrykański w całej okazałości. Po drodze zajrzymy do wioski ludu Oromo. Ciekawym będzie porównanie wyglądu chat oromskich i amharskich, które widzieliśmy wcześniej. Krótka wizyta w kościele Debre Byrhan (Góra Światła), trzeciej pod względem ważności świątyni w Etiopii (kościół czynnie działający, zwiedzanie wewnątrz w miarę możliwości). Po przyjeździe do Addis krótki pobyt w hotelu, czas na odświeżenie po podróży. Pożegnalna kolacja z folklorem. Wieczorem transfer na lotnisko, wylot do Warszawy, przelot z międzylądowaniem w Istambule. (Trasa ok. 400 km po asfaltowych drogach)

Dzień 15
13:55 Przylot do Warszawy.

 

Uwagi!
- Szczepienia:
nie są obowiązkowe. Północna część Etiopii, którą będziemy zwiedzać praktycznie nie jest zagrożona jeśli chodzi o takie choroby jak żółta febra czy malaria, szczepienia zatem nie są wymagane. WHO zaleca profilaktyczne szczepienie przeciwko żółtej febrze (jeden zastrzyk na 10 lat, można uzyskać w większości stacji SANEPID). W Etiopii nie są honorowane dolary wydane przed 2000 r.
- Informacja na temat wizy dotyczy wyłącznie obywateli Polski, pozostali Klienci powinni sprawdzić przepisy wizowe na bieżąco, bo często są zmiany.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Informujemy, że impreza ma wysokie walory poznawcze, jednakże ze względu na dość długie przejazdy i stan dróg (część dróg szutrowych, część asfaltowych, dużo budów nowych dróg) podróż może okazać się dla niektórych klientów dość uciążliwa.Zakwaterowanie na objeździeHotele 3*** - często urządzone są w stylu regionalnym, kolorowe tkaniny, ozdoby, co stanowi dodatkową atrakcję.

 

Pokoje: wygodnie urządzone, 2 - osobowe z łazienką (prysznic, wanna, wc, podstawowe kosmetyki, ręczniki).

 

Wyżywienie: w restauracjach hotelowych serwowane są śniadania i obiadokolacje podobne do europejskich, oczywiście można też zamówić regionalne potrawy.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem Turkish Airlines, z międzylądowaniem w Stambule, zakwaterowanie w hotelach wg opisu w pokojach 2 os. (dostawki na zapytanie), 13 rozpoczętych dób hotelowych (w tym 1 doba hotelowa w Stambule ze śniadaniem), wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (z wyjątkiem zakwaterowania w Stambule), opłaty lotniskowe, program turystyczny,w tym rejs po Jeziorze Tana, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, przejazdy 20 os. busem (bagażnik na dachu), obsługę polskiego pilota podczas całej wycieczki, miejscowego pilota - opiekuna grupy, przewodników lokalnych, wodę mineralną na czas przejazdów, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL i bagaż).

Cena podstawowa nie zawiera: biletów wstępu i napiwków.
Koszt uczestnictwa w programie (obligatoryjne lokalne opłaty, w tym bilety wstępu) ok. 190 USD od osoby, wiza etiopska 50 USD płatna na lotnisku (wymagana ważność paszportu 6 miesięcy od daty powrotu), wiza turecka 20 USD lub 15 EUR płatna na lotnisku w Stambule. Napiwki, tragarze ok. 55 USD.

Informacja dotycząca wizy tureckiej:

W związku z planowanymi zmianami wyrabiania wiz tureckich dla obywateli Polski, w 2014 r wizę można wyrobić na dwa sposoby.
Pierwszy, to wypełnienie formularza wizowego oraz płatność kartą kredytową (cała procedura trwa kilkanaście minut, łącznie z odesłaniem wizy na skrzynkę e-mail), cena pozostaje bez zmian, 20 USD za wizę:
https://www.evisa.gov.tr/en/
Wizę nadal można wykupić na lotnisku, lecz cena wzrosła do 30 USD za jedną wizę.Inne


Przelot:
Oferujemy komfortowym przelot samolotami Turkish Airlines. Na odcinku z Istambułu rejsy obsługiwane są samolotami Boeing 737 lub Airbus 320.
Serwis pokładowy (gratis) - opaska do spania, zatyczki do uszu, para skarpet, szczoteczka do zębów. Catering, to 2 posiłki podczas lotu w tym jeden lekki /skromny i drugi ciepły obiad/kolacja w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe.
Limit bagażu - bagaż kabinowy / ręczny - 5 kg, bagaż odprawiany: 20 kg.

Informację należy traktować orientacyjnie - biuro nie odpowiada za zmianę przez linię lotniczą typu samolotu czy zmiany w serwisie pokładowym.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.6 Program wycieczki: 5.6 | Pilot: 5.3 | Transport: 4.2 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 4.7 | Intensywność programu: 5.1 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Szukała, Poznań
46-55 lat | w parze 
Wycieczka inna niż inne

Bardzo udana, wspaniała przygoda. Przepiękne widoki, krajobrazy, wspaniałe zabytki w Lalibelii, wzruszający pogodni przyjaźni miejscowi ludzie. Niesamowita niestety bieda i ubóstwo kontrastowały z atmosferą zachwytu i wypoczynku. Spotykani i żyjący tam w większości młodzi ludzie zupełnie bez szans na lepsze perspektywy. Wycieczka zorganizowana przez Reinbow jak zwykle bez zarzutu ,perfekcyjna. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Wrzesień 2014
11 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Łuków
56-65 lat | samemu 
Dziurawa podłoga w busie ???

Jestem klientem biura od dziesięciu lat i jadę na tę wycieczkę we wrześniu 2014.Czytam na stronie powyżej że ludzie skarżą się na dziurawą podłogę w busie i kurzu wydostający się do busa tą dziurą.Czyli co się dzieje? komuś z organizatorów imprezy , nie przeszkadza taka sytuacja ,pomimo kilku wpisów na stronie?Co więcej o tej dziurawej podłodze czytam na innych forach np.Gazeta.pl na prywatnym portalu opisującym Etiopie.Uczestnicy imprezy doradzają zabraie ze sobą masek do samochodu.No fajnie. Bardzo proszę organizatorów imprezy nie szkodżcie sobie , jesteście suuuuper firmą, klienci są zadowoleni z usług, wycieczki wspaniałe ale... zróbcie coś z tym.Może trzeba spawacza wykorzystać do pracy albo kogoś pogonić. Z poważaniem Wasz klient. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Włodzimierz, Sosnowiec
56-65 lat | samemu 
Wrażenia po objeździe lipiec 2014

Wycieczka b. ciekawa , przepiękne widoki , ciekawe zabytki . Dużo zależy od polskiego pilota , Nam , niestety , przypadł pan Przemek , który tylko potrafił chwalić się swoją wiedzą ( ale mało jej przekazywał )i poprawiał wypowiedzi młodego pilota etiopskiego . Hotele czyste , wszędzie była ciepła woda . W lipcu temperatura powietrza nie przekraczała 25 stopni , wieczory chłodne . Deszcze , na szczęście , w czasie przejazdów lub nocami.Komary nie dokuczały . Gorzej z toaletami w czasie przejazdów ; krzaki ( jeśli były ) , brudne toalety w restauracjach , w których zatrzymywaliśmy się na posiłki. Bardzo męczący ostatni dzień ; długi ( 400 km) przejazd do Addis Abeby , krótki ( 2 godz.) pobyt w hotelu za dodatkową opłatą 18 USD za pokój ( brak o tym informacji w programie wycieczki ), potem przejazd na b. ciekawy wieczorek folklorystyczny ( niezbyt smaczne jedzenie , dość drogie napoje ),skąd przejazd na lotnisko i długi powrót ( lot 5,5 godz, 6 godz. na lotnisku w Stambule i 2 godz. lotu )do W-wy . Ale ogólne wrażenie bardzo dobre , przede wszystkim dzięki niezapomnianym widokom oraz wspaniałym zabytkom . Polecam tę wycieczkę Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dorota
36-45 lat | ze znajomymi 
Historyczna i przyrodnicza perełka !

Wielokrotnie wyjeżdżałam do różnych mniej czy bardziej cywilizowanych krajów ale Etiopia rozłożyła mnie na łopatki, oczywiście w sensie pozytywnym ! Wycieczka pozwoliła nie tylko poznać zabytki tego kraju i to fascynujące ale przewodnicy pozwolili rozsmakować się w tym kraju poprzez próbowanie owoców potraw przypraw lokalnych alkoholi czy osławionego czatu. Niezapomniane doznania przy przemiłej i profesjonalnej obsłudze pilotów! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Marzec 2014
3 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zbigniew, Sochaczew
46-55 lat | w parze 
z zadowoleniem polecę znajomym

świat historii niezadeptany jeszcze prze tysiące steki tysięcy turystów Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata
36-45 lat | w parze 
Etiopia totalny czat! - Na tropie Arki Przymierza.

Wróciłam z tej wycieczki ciałem, duch mój dalej podróżuje po tych malowniczo bajkowych terenach, w oczach mam piękne rysy etiopskich dzieci, ich zaradność mimo tej biedy i brudu czułam ich radość. Jedna z najlepszych wycieczek mojego życia. Bardzo ciekawy program - przyrodniczo historyczny, przyzwoite jak na afrykańską kulturę hotele. Bardzo sprawny technicznie miejscowy kierowca. Sympatyczny i zawsze gotowy nieść pomoc przewodnik lokalny i nasz pilot p Michał.żadne filmy przyrodnicze i najlepsze aparaty fotograficzne nie oddadzą uroku tego zakątka świata, tam trzeba po prostu być. Dziękuję organizatorom za tę wycieczkę, która zainspirowała mnie do fascynującej lektury o tym cudownym kraju.A niezdecydowanym szczerze polecam! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Halina Sosnowiec
56-65 lat | w parze 
Etiopia- na tropie Arki Przymierza

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. A to za sprawą dobrego programu wycieczki jak i wspaniałej pilotki pani Basi,mam ochotę w przyszłości jeszcze raz pojechać do Etiopii ,tym razem na jej południe. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wojciech Kielce
46-55 lat | w parze 
wycieczka pełna wrażeń

kraj zdecydowanie warty odwiedzenia, nisamowite krajorazy, ciekawi ludzie, a zabytki!... egipskie piramidy umywają się przy Lalibeli. Warto przebyć tą dość uciążliwą trasę. Żeby jeszcze pilot się starał. W końcu był w pracy, a nie na wycieczce. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
1 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Miroslaw Węgrzce
46-55 lat | w parze 
Etiopia

bardzo wyczerpująca wycieczka Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2013
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Mysłowice
46-55 lat | w parze 
Etiopia- na tropach Arki Pzrymierza

Podróż po kraju, który oczarowuje spektakularnymi krajobrazami, fascynuje historią, w której fakty przeplatają się z legendami,zabytkami "na wyciągnięcie ręki" i urzeka autentycznością. To egzotyka przez naprawdę duże E.Ale jednocześnie wycieczka dla osób, które chcą pomęczyć sie na szutrowych drogach, narazić na wszechobecny kurz, niedogodności "busz toalet" i zderzenie z ogromną biedą. W zamian Etiopia oferuje oszałamiający pejzaż Gór Semien i Wyżyny Abisyńskiej, niezwykłe pałace w Gonder, kościoły w Lalibeli, które otwierać powinny listę 7 cudów świata i zagubione klasztory.A naszej grupie( termin etiopskiego Bożego Narodzenia)uczestnictwo w niezwykłych, nocnych uroczystościach w aksumskim kościele; procesje z krzyżami i pochodniami, monotonne śpiewy, dźwięki sistrum i rozmodleni, ubrani w białe odświętne stroje etiopczycy to wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci. Moja ogólna ocena w skali 1-10 to 9,5 punkta Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2013
9 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Janusz Pyskowice
36-45 lat | samemu 
Opinia o wycieczce

Na samym początku bardzo miłe zaskoczenie jeszcze podczas organizacji wyjazdu. Przedstawiciel biura bardzo chętnie odpowiadali na wszelki moje pytania i bardzo pomogli mi w podjęciu ostatecznej decyzji co do wyjazdy do Etiopii. Od samego początku wszystko przebiegało poprawnie, praktycznie nie można się niczego doczepić. Po lądowaniu w Stambule, czekała nas poza planowa wieczorna wycieczka po mieście, podobnie zwiedzaliśmy przed południem najważniejsze zabytki miasta. Duże brawa dla polskiego pilota i jego odpowiednika ze strony etiopskiej - zwłaszcza w załatwieniu wiz na lotniku w Addis Abebie - brawo panowie. Potem była już tylko jazda i zwiedzanie północnej części kraju. Warto pojechać jest to Afryka zupełnie inna niż ta, którą normalnie ogląda się w mediach, a jednocześnie tak inna od Etiopii, która znamy z przekazów. Wycieczka była urozmaicona kilkoma atrakcjami w wydaniu regionalnym (kto pojedzie ten się dowie). Dużo zwiedzania, dużo oglądania wielki pozytyw. Co do organizacji samego wyjazdu raz jeszcze wszystko bez zarzutu, podróżowaliśmy w 16 + 3 osoby. Przygotowane pokoje hotelowe o standardzie wyższym niż człowiek oczekuje w tej części świata i nie tylko, bardzo miłe zaskoczenie. Do dziś jeśli znajomi oglądają zdjęcia to są pełni podziwu, co do warunków tam panujących. Podsumowując organizacja na medal. Za jakiś czas trzeba się będzie wybrać bliżej równika i za pewne pojadę już w ciemno z tym samym biurem. Myślę, że nie warto nawet szukać innych biur, bo po co to jest sprawdzone. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Październik 2013
1 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Xenia Mogilany
36-45 lat | ze znajomymi 
x

super Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Październik 2013
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bozena Ładzice
56-65 lat | w parze 
Etiopia - na tropie Arki Przymierza

Wycieczka bardzo ciekawa. Przekrojowy program daje możliwość poznania całego kraju. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): ryszard, sulików
46-55 lat | samemu 
Etiopia

Trudno pisać o tej wyprawie , gdyż każdy z nas ma różne oczekiwania wrażeń z zaplanowanego urlopu, ja jadąc zakładam dobra zabawa dla ducha, a Etiopia pozwoliła mi zapomnieć o troskach dnia codziennego i zauważyć że tak naprawdę to problemów nie ma , więc jak masz problem z tym pojedz do Etiopii. Spontaniczność , bieda , ciepło płynące od Etiopczyków, połączone to z dzikim krajobrazem , kurzem unoszącym się nad drogami, bezpośrednim kontaktem z przyrodą , ludźmi oraz wielowiekową kulturą pozwala przenieść się w inny czas i zapomnieć o dniu dzisiejszym. Można pisać i pisać , by ocenić i docenić należy tam być Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Stefan, Wrocław
56-65 lat | w parze 
Duże atrakcje

Wycieczka bardzo ciekawa. Pilot kompetentny, z duża wiedzą, pomocny przy rozwiązywaniu problemów Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2012
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Warszawa
46-55 lat | ze znajomymi 
Etiopia -Warto zobaczyć

To było moje pierwsze spotkanie z Afryką. Nie wiedziałam, czego tak na prawdę oczekiwać. Książki i wiedza historyczna to nie wszystko. Wybrałam wersje autokarową i absolutnie tego nie żałuję. Z samolotu nie zobaczy się tego co z drogi.Warto się pomęczyć, żeby to przeżyć. Krajobrazy, ludzie, historia. To na zawsze zostaje w pamięci. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2010
11 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata, Bydgoszcz
36-45 lat | samemu 
Etiopia - turystyczny hit

Etiopia Na Tropie Arki Przymierza to jedna z 3 najpiękniejszych wycieczek na jakich byłam. Ten kraj to prawdziwy brylant, ale jeszcze w pełni nie odkryty przez miłośników podróży. Wynika to z opinii o biedzie i głodzie jakie pokutują w "cywilizowanych" społeczeństwach. Prawda, panował tam kiedyś wielki głód, który pochłonął rzesze obywateli, ale takie sytuacje zdarzały się i w Europie, o czym już tak powszechnie się nie wspomina. Bieda ciągle w Etiopii panuje, ale tylko ta materialna, bo mentalnej wcale nie widać. Ci ludzie są tacy radośni, uśmiechnięci i zadowoleni z tego co mają, że wyjazd tam zapisałabym jako kurację połowie Polaków, wiecznie zrzędzących i niezadowolonych. Dzieciaczki etiopskie są śliczne, a kobiety przepiękne. Prawdziwa uczta estetyczna dla naszych oczu. Wybrałam wersję autokarową, wolę przemierzyć kraj busem, na pewno jest to męczące, ale o to właśnie chodzi i można zobaczyć przyrodę i zakątki, których nie da się po prostu zauważyć z samolotu. Przejazd jest dużo ciekawszy niż przelot, widzi się wioski, ludzi, dzieci maszerujące ze szkoły, grające w piłkarzyki, targ z wołami, oracza na polu, normalne życie głębokiej prowincji, którego nie widać z samolotu, ani w miejscowościach stricte turystycznych. A można się w każdej chwili zatrzymać przy dowolnej chacie, gdzie żyją miejscowi, przy rzece, gdzie czerpią wodę, chociażby właśnie na zdjęcia. Poza tym oszałamiająca przyroda etiopska, którą warto podziwiać chociażby w trakcie przejazdu busem. Zapewniam że nawet w ciągu kilkugodzinnego przejazdu nie można się nudzić, a kto zabiera ze sobą książkę nawet jej nie otwiera. Surowe, niekomercyjne okolice, bujna roślinność, wysokie skarpy i przepaście, pośród których przeprowadzone są drogi zachwycają. Polecam zwłaszcza koniec września- początek października, wtedy zieleń jest powalająca, nigdy takiej nie widziałam w Polsce. Do tego fascynujące zabytki, kościoły w Lalibeli, które nie znalazły się na liście 7 cudów świata nowożytnego tylko dlatego, że kraj ten jest za biedny, aby mieć jakiekolwiek szanse w głosowaniu. Ja oddaje swój głos na ten cud. I myślę, że wielu ludzi, którzy zobaczą je na własne oczy zrobi to samo. Jedzenie niezwykle smakowite, składniki naturalne, rozkoszować się już można samym zapachem zup warzywnych, które pachną warzywami jakie pamiętam z dzieciństwa. Pani w biurze podróży, u której próbowałam się dowiedzieć czegoś więcej o kraju nie zniechęciła mnie stwierdzeniem, żeby zabrać tylko dużo jedzenia i kalosze. Zabrane kabanosy pomogła mi zjeść grupa podczas jednego przymusowego pikniku, który urządziłam, aby kiełbas nie wyrzucić. Poza tym raczyliśmy się miejscowymi smakołykami, czasem jakimś spaghetti z aromatycznymi pomidorami. Nie byłam tylko w stanie przemóc się do injery, ale niektórzy się zachwycali. Problemy żołądkowe za to nie dopadły nikogo w grupie. Hotele o standardzie zaskakująco dobrym, wszędzie czysta pościel i ciepła woda, a hotel w Lalibeli cudo, ponoć spał tam sam Bill Clinton, który był tam z wizytą jeszcze jako prezydent. Całości wspaniałego obrazu wyprawy dopełniają lokalny przewodnik i polska pilotka Karolina Łyżwa. Super dziewczyna, z pasją, wiedzą i zaangażowaniem, jakiego można oczekiwać od pilota idealnego. Podsumowując - POLECAM GORĄCO TĄ WYCIECZKĘ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Małgorzata, Brzeg
46-55 lat | w parze 


Jeślo chcecie zobaczyć prawdziwą Afrykę, uciec przed tłumem turystów to tylko do Etiopii. Niesamowici ludzie, wspaniałe óry Siemen. Ten kraj pomógł nam wszyskimi zmysłami poznać wspaniały pilot Leszek Kowalczyk.Nie liczcie na wygody ale coś za coś. W ciągu 2 tygodni spotkaliśmy 8 białych. Trzeba koniecznie zobaczyć ten kraj zanim przybędą tam masowi turyści.Etipia to kraj pięknych kobiet i bardzo pobożnych ludzi. Ich msze są mardzo radosne. A tak wogóle to ciągle gdzieś ida, awsze można spotać grypy ludzi udających sie na targ lu wracających. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.