• wycieczka:

  Esencja Tajlandii

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


cena: 4331   za os. Cena
termin: 13.12.2015   16 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.1

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
13.12 - 28.12.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 4 331 zł / za os.

Zamów
03.01 - 18.01.2016
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 4 936 zł / za os.

Zamów
10.01 - 25.01.2016
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 854 zł / za os.

Zamów
17.01 - 25.01.2016
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 5 049 zł / za os.

16 dni / 5 839 zł / za os.

Zamów
24.01 - 08.02.2016
Promocja: 39% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 6 095 zł / za os.

Zamów
07.02 - 15.02.2016
Promocja: 35% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 5 470 zł / za os.

16 dni / 6 236 zł / za os.

Zamów
14.02 - 29.02.2016
Promocja: 33%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 7 043 zł / za os.

Zamów
21.02 - 07.03.2016
Promocja: 37%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

16 dni / 5 957 zł / za os.

Zamów
28.02 - 07.03.2016
Promocja: 39%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 4 918 zł / za os.

16 dni / 5 692 zł / za os.

Zamów
06.03 - 14.03.2016
Promocja: 39%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 4 997 zł / za os.

16 dni / 5 771 zł / za os.

Zamów
13.03 - 21.03.2016
Promocja: 40%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 4 946 zł / za os.

16 dni / 5 720 zł / za os.

Zamów
20.03 - 28.03.2016
Promocja: 38%

Warszawa

Wg programu imprezy

9 dni / 5 098 zł / za os.

Zamów

Program


Bangkok i szmaragdowy Budda • most na rzece Kwai • dawna stolica Tajlandii - Ayutthaya • kąpiel w wodospadach Erawan • świątynie wschodniej Tajlandii • z dala od popularnych szlaków • dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Jomtien, Pattayi, Rayong, Koh Samet

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa -stanowisko Rainbow Tours znajduje się w strefie "Biura Podróży", w łączniku pomiędzy strefą B a C lotniska (vis a vis sklepu "Virgin"). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady . Wylot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2
Przelot samolotem czarterowym do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy w Chinatown, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Po zwiedzaniu lunch. Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem dla chętnych kolacja z pokazem artystycznym (dodatkowo płatny ok. 1800 THB lub ok. 60 USD).

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai, w którym znajdują się eksponaty i informacje na temat kolei tajsko-birmańskiej. Następnie podjedziemy do mostu na rzece Kwai i obejrzymy cmentarz jeniecki. Podczas zwiedzania dla chętnych lunch na pływającej po rzece tratwie (dodatkowo płatny ok. 350 THB - równowartość ok. 12 USD). Po południu dla chętnych przejażdżka na słoniach (dodatkowo płatna ok. 800 THB - ok. 30 USD). Nocleg i kolacja w hotelu w Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi w kierunku Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767). Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Erawan. Zobaczymy tu jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach). Następnie przejazd do Ayutthayi, kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń w Ayutthayi - między innymi świątynię Wat Phra Si Sanphet przy dawnym Pałacu Królewskim. Następnie udamy się do Lop Buri. Krótki postój przy świątyni Prang Sam Yod, której główną atrakcją są licznie zamieszkujące ją małpy, które zawładnęły tym miejscem. Po zwiedzaniu obiad. Po posiłku przejazd dalej na wschód w kierunku Nakhon Ratchasima. Po drodze zatrzymamy się też w jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Tajlandii, Wat Praputthabat, w którym czczony jest odcisk stopy Buddy. Po przyjeździe do Nakhon Ratchasima zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Prasat Hin Phimai. Zwiedzanie khmerskiej świątyni z okresu angkorskiego. Następnie przejazd do Pattayi/ Jomtien. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Przyjazd do Pattayi lub Jomtien, zakwaterowanie w hotelu i nocleg (kolacja we własnym zakresie). (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych na wyspę Koh Lan (ok. 30 USD), a wieczorem na rewię transwestytów (ok. 30 USD).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu:
- Klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Pattayi/Jomtien/Rayong lub na Koh Samet - transfer do wybranego hotelu
- Klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Bangkoku i powrót do Warszawy samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) do Polski.

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe, pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w USD jest orientacyjna i przeliczona po kursie z kwietnia 2013. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.

Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Część objazdowa

Hotele dobrej klasy,odpowiadające standardowi ***/**** w ocenie organizatora.

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

Część pobytowa

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya, Rayong lub Koh Samet).Do dyspozycji gości:

Część objazdowa: restauracja, bar i w większości hoteli basenŚwiadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodzią, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 120 USD płatne obowiązkowo pilotowi jako pakiet), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.


Wizy


Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.

 

Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

 

Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje, dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie, odnoszą się do obywateli polskich.


Inne


Przelot:
Komfortowy samolot Dreamliner LOT (rejs non stop) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy - 25 kg. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

 

Waluty:
Zaleca się zabranie USD, choć można również wymieniać Euro, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny)

 Uwaga!
-
W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).
- Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.


Siam Bayshore  zdjecie hotelu
Położenie:
Wygodny i stylowy hotel zlokalizowany jest na południowym skraju zatoki Pattaya, położony w rozległym i dobrze utrzymanym tropikalnym ogrodzie. Do centrum miejscowości zaledwie kilka kroków spacerem. Tuż przy hotelu znajduje się molo, z którego odpływają kilka razy dziennie łodzie na wyspę koralową Koh Lan (przejazd ok. 30-40 THB).

Plaża:
Obiekt oddzielony od plaży ulicą z niewielkim ruchem.

Do dyspozycji gości:
Hotel składa się z kilkunastu niskich połączonych ze sobą pawilonów hotelowych.
Recepcja (z bezpłatnymi sejfami), kawiarnia, restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej Camillo, restauracja tajska, restauracja z kuchnią chińską i owocami morza, restauracja z daniami z grilla, snack bar przy basenie, lobby bar, sklep z pamiątkami i kiosk z prasą. W ogrodzie 2 baseny i 2 brodziki z tarasami do opalania, bezpłatne parasole przeciwsłoneczne, leżaki i ręczniki kąpielowe. Ponadto w hotelu sala fitness, strzałki, tenis stołowy, bilard (płatny) i korty tenisowe (oświetlenie i wypożyczenie rakiet za opłatą). Masaż tajski dodatkowo płatny. Niedaleko hotelu jest tor gokartowy.

Pokoje:
Przestronne i stylowo urządzone pokoje standardowe 2 - osobowe (typu deluxe, możliwość dostawki) z łazienką i wc. W każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat (także płatne kanały filmowe), mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), czajnik, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras.

Wyżywienie:
Śniadanie w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Internet:
W lobby hotelowym i wszystkich pokojach - bezpłatny internet Wi-Fi.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.siamhotels.com/siambayshore

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą, od kilku lat ceniony przez naszych gości. Znakomita jakość za umiarkowaną cenę.


Ao Prao  zdjecie hotelu
Położenie:

Luksusowy kompleks, położony w przepięknej okolicy, na zboczu opadajacym wprost ku morzu, na zachodnim wybrzeżu Koh Samet. Do centrum wyspy ok. 30-40 min. spacerem (dostępne taxi).Plaża:
Obiekt usytuowany przy uroczej, spokojnej plaży - Ao Prao, słynącej z białego piasku. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Kompleks wypoczynkowy składa się z 52 bungalowów oraz kilku piętrowych pawilonów (dojście dosyć stromymi schodami).
Obszerne lobby z recepcją, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna (na 80 osób), doskonała restauracja (z widokiem na morze, kuchnia międzynarodowa i tajska), 2 bary, niewielki basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Możliwość korzystania z żaglówek, kajaków, windsurfingu, sprzętu do nurkowania (za dopłatą). Na terenie hotelu znajduje się baza centrum nurkowego. Przy plaży dostępne również tradycyjne masaże tajskie (ok. 400 THB/godz.).

Pokoje:
Nasi Klienci kwaterowani są w pawilonach.
Przestronne (pow. ok. 30 m2) i ze smakiem urządzone pokoje 2-osobowe (możliwość dostawek) z łazienkami (suszarka do włosów) i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, minibar (3 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne), telefon, sejf, zestaw do robienia kawy i herbaty. Ponadto pokoje mają tarasy lub balkony z widokiem na morze lub ogród.

Wyżywienie:
Śniadania.

Internet:
W lobby hotelowym oraz w niektórych pokojach bezprzewodowy internet - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.
„Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt do hoteli na Koh Samet nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci będą pod opieką pilota/rezydenta z regionu Rayong. Transfer Bangkok-Koh Samet-Bangkok może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.”

Strona www:
www.samedresorts.com/aoprao/index.html

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Polecamy osobom poszukującym odpoczynku z dala od tłocznych kurortów.


Sai Kaew Deluxe Cottage  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet. Wszystkie hotelowe budynki otoczone są tropikalnym ogrodem, który rozciąga się na dużym terenie. Hotel zlokalizowany w bliskości centrum turystycznego wyspy.

Plaża:
Hotel położony przy pięknej, piaszczystej plaży, jednej z największych plaż na Koh Samet. Na plaży są boiska do siatkówki i piłki nożnej oraz bezpłatne leżaki i parasole. W ciągu dnia plaża może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki 1-dniowe. Nieopodal obiektu kameralna, kamienista plaża -Pineapple Beach.

Do dyspozycji gości:
Kompleks został gruntownie wyremontowany w 2009 r. i składa się z kilku 2-kondygnacyjnych budynków oraz domków.
Recepcja, sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw.

Pokoje:
Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”.
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwaość max. 1 dostawki) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, sejf, minibar (3 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje z widokiem na ogród lub basen.
- Pokoje „Deluxe Cottage” - (standard 3*+) - położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach).
- Pokoje „Premier Room” - (standard 4*, pow ok 45m²) - położone są w centralnej części kompleksu, wokół basenu i w pobliżu baru w kilku 2-kondygnacyjnych budynkach.

Wyżywienie:
Śniadania.

Internet:
W lobby i pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:

W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

 

Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt hotele na Koh Samet nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci będą pod opieką pilota/rezydenta z regionu Rayong. Transfer Bangkok-Koh Samet-Bangkok może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.Strona www:
www.samedresorts.com/saikaew/index.html

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.


Sai Kaew Premier Room  zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet. Wszystkie hotelowe budynki otoczone są tropikalnym ogrodem, który rozciąga się na dużym terenie. Hotel zlokalizowany w bliskości centrum turystycznego wyspy.

Plaża:
Hotel położony przy pięknej, piaszczystej plaży, jednej z największych plaż na Koh Samet. Na plaży są boiska do siatkówki i piłki nożnej oraz bezpłatne leżaki i parasole. W ciągu dnia plaża może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki 1-dniowe. Nieopodal obiektu kameralna, kamienista plaża -Pineapple Beach.

Do dyspozycji gości:
Kompleks został gruntownie wyremontowany w 2009 r. i składa się z kilku 2-kondygnacyjnych budynków oraz domków.
Recepcja, sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw.

Pokoje:
Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”.
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwaość max. 1 dostawki) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, sejf, minibar (3 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje z widokiem na ogród lub basen.
- Pokoje „Deluxe Cottage” - (standard 3*+) - położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach).
- Pokoje „Premier Room” - (standard 4*, pow ok 45m²) - położone są w centralnej części kompleksu, wokół basenu i w pobliżu baru w kilku 2-kondygnacyjnych budynkach.

Wyżywienie:
Śniadania.

Internet:
W lobby i pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:

W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt hotele na Koh Samet nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci będą pod opieką pilota/rezydenta z regionu Rayong. Transfer Bangkok-Koh Samet-Bangkok może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.Strona www:
www.samedresorts.com/saikaew/index.html

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.


Discovery Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Dobrej klasy, nowoczesny hotel położony w północnej części Pattayi, w pobliżu szeroki wybór barów, restauracji i sklepów. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godz. Do centrum Pattayi i słynnej z wszelkich, szczególnie nocnych rozrywek głównej ulicy kurortu - Walking Street ok. 1,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Plaża:
Obiekt w odległości ok. 50 m od plaży (przejście przez dosyć ruchliwą ulicę). Plaża jest publiczna, leżaki i parasole - płatne (50-100 THB/leżak w zależności od miejsca).

Do dyspozycji gości:
Hotel mieści się w wysokim 12-piętrowym budynku, otwartym w 2007 r.
Recepcja 24 - godz., oferująca możliwość wymiany walut, restauracja główna serwująca kuchnię międzynarodową i tajską, kafeteria oraz bar w lobby. Obiekt posiada basen z brodzikiem oraz czterema zjeżdżalniami. Leżaki przy basenie są bezpłatne. Ponadto hotel wyposażony jest w darmową siłownię oraz płatne centrum spa (masaże, zabiegi kosmetyczne - szczegółowy cennik dostępny w recepcji). W hotelu znajduje się także pokój zabaw dla dzieci oraz 3 sale konferencyjne (jedna na ok. 200 osób oraz dwie na ok. 40 osób).

Pokoje:
Hotel oferuje 164 pokoje, dla naszych gości przeznaczone są przestronne pokoje 2-osobowe typu superior (możliwość dostawki) z łazienką. W każdym pokoju indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV-sat, mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), sejf, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Internet:
We wszystkich pokojach bezprzewodowy internet - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.pattayadiscoverybeach.com

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, elegancki hotel z bardzo dobrą lokalizacją w północnej części Pattayi, blisko centrum turystycznego kurortu. Wysoka jakość za umiarkowaną cenę.


La Lune  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten niewielki kompleks usytuowany jest w południowo-wschodniej części wyspy Koh Samet. Obok hotelu znajduje się lokalny market oraz kilka restauracji. Niedaleko jest postój taksówek oraz wypożyczalnia skuterów i quadów.

Plaża:
Hotel zlokalizowany bezpośrednio przy niewielkiej piaszczystej plaży w kształcie półksiężyca (plaża może częściowo zanikać ze względu na pływy). Serwis plażowy (leżaki i parasole) jest - wliczony w cenę.

Do dyspozycji gości:
Skromny i niewielki obiekt, urządzony w miejskim stylu. Hotel został wybudowany w 2013 r. Obiekt składa się z 3 niewielkich budynków, ułożonych na kształt litery "U". Centralną część kompleksu zajmuje basen.  
Recepcja 24 - godz., basen, bar ze wspaniałym widokiem na morze, restauracja serwująca dania kuchni tajskiej oraz międzynarodowej, taras słoneczny z bezpłatnymi leżakami. Ręczniki plażowe dostępnie bezpłatnie w recepcji. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość wynajęcia motorówki (cena zależna od liczby osób).

Pokoje:
Do dyspozycji naszych Klientów są pokoje deluxe. We wszystkich pokojach jest balkon z widokiem na część basenową oraz częściowo na morze. W standardowym wyposażeniu znajduje się indywidualnie sterowana klimatyzacja, suszarka, TV-sat, telefon i sejf. Całość prezentuje się bardzo świeżo i stylowo.

Wyżywienie:
Śniadania.

Internet:
Na terenie restauracji - bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.
„Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt hotele na Koh Samet nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci będą pod opieką pilota/rezydenta z regionu Rayong. Transfer Bangkok-Koh Samet-Bangkok może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.”

Strona www:
www.lalunebeachresort.com

Naszym zdaniem:
Hotel klasy ekonomicznej posiadający świetną lokalizację na wyspie Koh Samet, w korzystnej cenie. Polecamy w szczególności dla młodych, mniej wymagających osób.


Novotel Rayong  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy hotel, należący do znanej sieci Novotel. Obiekt usytuowany w rozległym i zadbanym ogrodzie, w spokojnym regionie Rayong, ok. 230 km na południowy-wschód od Bangkoku. W okolicy hotelu znajduje się kilka restauracji i sklepów. Do głównego miasta regionu - Rayong ok. 30 km, a do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku 200 km.

Plaża:
Hotel zlokalizowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczystej plaży. Serwis plażowy - bezpłatny.

Do dyspozycji gości:
Hotel posiada recepcję i room service czynne 24 - godz., punkt informacji turystycznej, sejf przy recepcji, siłownię i bilard. Na terenie rozległego i zadbanego ogrodu znajdują się 4 baseny, w tym 2 dla dzieci. Na część gastronomiczną składają się dwa bary (jeden przy basenie), kawiarnia, restauracja włoska i restauracja z kuchnią tajską. Na terenie hotelu SPA, punkt wymiany walut, pralnia oraz sklep z pamiątkami.

Pokoje:
Naszym Klientom proponujemy pokoje typu standard i superior, rozlokowane w części głównej budynku i skrzydle ogrodowym. Wszystkie pokoje posiadają balkon i wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat (z płatnymi kanałami filmowymi), telefon, zestaw do robienia kawy i herbaty oraz suszarkę. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość skorzystania z minibaru. Sejf w pokoju gratis.

Wyżywienie:
Śniadania.

Internet:

Internet darmowy na terenie całego hotelu.Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.novotel.com

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry hotel, z doskonałą lokalizacją bezpośrednio przy pięknej plaży. Dobry wybór dla poszukujących plaż dorównujących tym na wyspie Koh Samet jednak preferujących pobyt na stałym lądzie.


Dusit Thani Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy 5-gwiazdkowy obiekt położony w północnej części Pattayi, w pobliżu centrum miejscowości z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi rozrywkami (ok. 500 m).

Plaża:
Piaszczysta plaża znajduje się tuż przy hotelu (bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki na tarasie słonecznym).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., do dyspozycji gości 2 baseny, brodzik dla dzieci (leżaki i parasole w cenie), jacuzzi oraz taras słoneczny, 3 restauracje serwujące kuchnię azjatycką, włoską, tajską i międzynarodową, 2 bary przy basenie (napoje, koktajle i przekąski dodatkowo płatne, czynny 9:00-18:00), lobby bar (kawa, koktajle dodatkowo płatne, czynny 17:00-1:00) i bar z szerokim wyborem przekąsek, ciast, kaw, herbat (za dodatkową opłatą, czynny 7:00-22:00). Każdego wieczoru muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci, pralnia, liczne sklepiki i salon piękności. Dla dzieci dostępny klub i kącik (czynny 9:00-18:00). Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Pokoje:
Obiekt posiada 457 pokoi różnego typu, łączących nowoczesny i elegancki wystrój z egzotycznymi elementami. Zakwaterowanie w komfortowych i funkcjonalnie urządzonych pokojach standardowych (deluxe), które wyposażone są w bezpłatną indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, dobrze wyposażoną łazienkę, balkon,serwis do kawy i herbaty oraz sejf. Za dodatkową dopłatą mini-bar.
Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu (6:00-10:30).

Program sportowy i animacyjny:
Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni, fitness clubu, sauny i jacuzzi oraz kortów tenisowych (użytkowanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu). Dodatkowo każdego wieczoru Klienci mogą cieszyć się muzyką na żywo w jednym z hotelowych barów.

Internet:
Bezpłatny internet bezprzewodowy - na terenie większości obiektu oraz w pokojach.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.dusit.com/dusit-thani/dusit-thani-pattaya.html

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, stylowy obiekt dla najbardziej wymagających Klientów, atrakcyjnie położony i oferujący najwyższy standard usług oraz szeroki wybór rozrywek dla każdego. Jeden z najchętniej wybieranych przez turystów hotel w Pattayi.


Asia Pattaya  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w południowej części Pattaya, w niedalekiej odległości od centrum miasta, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy i bary. Ta lokalizacja gwarantuje możliwość relaksu oraz skorzystania z rozrywek oferowanych przez miasto. Odległość od Bangkoku to ok. 120 km, od centrum Pattaya ok. 3 km (możliwość dojazdu publicznym busem spod hotelu; koszt ok. 110 THB/os./1strona).

Plaża:
Hotel zlokalizowany tuż przy plaży (zejście po schodach). Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., bezpłatny parking dla gości hotelowych, sejf w recepcji (za dodatkową opłatą). Goście korzystać mogą z 2 restauracji, baru przy basenie, pubu oraz baru z przekąskami i napojami (poza śniadaniami wszystkie posiłki i napoje na terenie hotelu dodatkowo płatne). Hotel posiada basen odkryty oraz brodzik dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenie gratis.

Pokoje:
Obiekt dysponuje 320 wygodnie urządzonymi pokojami standardowymi z widokiem na morze lub ogród, które wyposażone są w TV-sat, telefon, sejf, bezpłatną, indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówkę.
Dostępne są pokoje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie). Pokoje nie posiadają balkonów.

Wyżywienie:
Śniadania serwowane (6:00-10:00) w restauracji hotelowej w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Obiekt dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Do dyspozycji gości jest minigolf - 9 dołków (6:00-18:00 - dodatkowo płatny) oraz kort tenisowy (6:00-18:00 - dodatkowo płatny), a także bilard (za opłatą). W hotelu znajduje się plac zabaw dla najmłodszych.

Internet:
W pokojach dostęp do internetu Wi-Fi - za dodatkową opłatą.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.asiahotel.co.th

Naszym zdaniem:
Hotel położony w zacisznym miejscu jest idealnym miejscem dla osób spragnionych relaksu. Dodatkowymi atutami są bliskość centrum oraz piękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu.


Cholchan Pattaya Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Trzygwiazdkowy obiekt położony w południowej Pattayi, niecałe 2 godz. drogi od Bangkoku. Hotel otoczony jest zadbanym, tropikalnym ogrodem, a spokojna okolica gwarantuje chwilę relaksu i odpoczynku.

Plaża:
Hotel znajduje się przy piaszczystej plaży (brak możliwości kąpieli). Dogodny dojazd busem hotelowym do publicznej plaży w Pattayi oddalonej o ok. 8 km (koszt ok. 100 THB/os./1 strona; kursuje ok. co 2 godz.).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., odkryty basen o nieregularnych kształtach (leżaki, parasole i ręczniki w cenie), restauracja, bar przy basenie (serwujący napoje i przekąski - dodatkowo płatne), pub, kort tenisowy, squash (dodatkowo płatny), bezpłatna siłownia i fitness, mini pole golfowe (bezpłatne użytkowanie, należy mieć swój sprzęt) sauna, masaże (dodatkowo płatne), pralnia, sklep, parking, sala konferencyjna, klub dla dzieci, bus hotelowy kursujący 5 x dziennie do centrum Pattayi (dodatkowo płatny).

Pokoje:
Hotel dysponuje schludnymi i wygodnymi pokojami typu superior z widokiem na morze lub zabudowania z ogrodem. Na wyposażenie pokoju składa się TV, telefon, bezpłatna indywidualnie sterowana klimatyzacja, mini-bar (dodatkowy płatny), serwis do kawy/herbaty, suszarka do włosów, bezpłatny sejf. Pokoje nie posiadają balkonów.

Wyżywienie:
Śniadania (6:00-10:00) w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Każdy Klient znajdzie coś dla siebie z oferowanego w hotelu wachlarza aktywności fizycznych. Do dyspozycji gości jest bezpłatna siłownia i fitness (6:00-21:00), tenis, minigolf (korzystanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu) oraz za dodatkową opłatą squash.

Internet:
Bezprzewodowy internet Wi-Fi w lobby - płatny dodatkowo.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:

pattayaresort.comNaszym zdaniem:
Skromny, zadbany hotel oferujący zakwaterowanie w komfortowych pokojach w zacisznej okolicy. Obiekt jest idealnym wyborem na wczasy w Pattayi dla osób ceniących sobie dobry standard wypoczynku w korzystnej cenie.


Selection  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w samym centrum Pattayi, w żywej i bogatej w atrakcje dzielnicy. Przy obiekcie znajdują się liczne lokalne bary, restauracje, sklepy i stragany. Odległość od lotniska w Bangkoku to okolo 130 km. W najbliższej okolicy znajduje się znane centrum handlowe oraz Walking Street.

Plaża:
Tuż przy samym hotelu mieści się najpopularniejsza, piaszczysta plaża regionu (publiczna, po drugiej stronie ulicy). Leżaki i parasole - dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel składający się z jednego budynku głównego.
Recepcja 24 - godz., restauracja główna serwująca posiłki kuchni azjatyckiej i międzynarodowej, bar oraz Coffee Shop, basen odkryty ze słodką wodą (leżaki i parasole w cenie), bezpłatna siłownia (8:00-20:00), centrum SPA (zabiegi dodatkowo płatne), parking dla gości hotelowych. Za dodatkową opłatą również pralnia. Hotel pobiera depozyt 100 USD/pokój.

Pokoje:
Nasi Klienci zakwaterowani są w przestronnych, wygodnych pokojach 2 - osobowych (pow. ok. 30 m2) wyposażonych w balkon, łazienkę (wanna lub prysznic) TV, telefon, bezpłatną klimatyzację, suszarkę do włosów, lodówkę (2 butelki wody dziennie na pokój gratis), serwis do kawy i herbaty, bezpłatny sejf. Za dodatkową opłatą dostepne są również pokoje z widokiem na morze.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu podawane w restauracji hotelowej.

Program sportowy i animacyjny:
Goście hotelowi mają możliwość korzystania z bezpłatnej siłowni (8:00-20:00), centrum spa (zabiegi dodatkowo płatne) oraz basenu.

Internet:
W całym obiekcie również w pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny oraz kącik internetowy (2-3 stanowiskami komputerowymi) - również bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.hotelselectionpattaya.com

Naszym zdaniem:
Skromny ale zadbany hotel ***, znajdujący się w samym sercu Pattayi, oferuje zakwaterowanie w komfortowych pokojach. Obiekt polecany jest głównie osobom nastawionym na korzystanie z uroków miasta i nocnego życia. Dodatkowym atutem jest bliskość piaszczystej plaży.


A-One Star Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony w samym centrum miasta Pattaya, w otoczeniu sklepów i lokali gastronomicznych. W zasięgu spaceru centra handlowe, kluby nocne i liczne rozrywki, z których słynie kurort. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5-2 godz. Do słynnego Walking Street ok. 2,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Plaża:
Obiekt usytuowany ok. 150 m od popularnej, piaszczystej plaży (przejście wzdłuż ulicy i przez promenadę).

Do dyspozycji gości:

Nowoczesny hotel otwarty w 2014 r.
Recepcja 24 - godz., stanowisko do samodzielnego zameldowania, kantor i darmowy parking. Do dyspozycji gości basen (06:00-22:00), leżaki i parasole - bezpłatne. Restauracja hotelowa proponuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Bar przy recepcji serwuje napoje i lekkie przekąski. Klienci mogą korzystać z infrastruktury siostrzanego hotelu A-One, the Royal Cruise.Pokoje:
Modnie urządzone pokoje standardowe (star room) max. 2 - osobowe (pow. ok. 17 m²), posiadają łazienkę (wc, kabina prysznicowa, suszarka do włosów), TV-sat, telefon, sejf oraz indywidualnie sterowaną klimatyzację. Pokoje nie posiadają balkonów. Do dyspozycji Klientów są 2 butelki wody mineralnej na każdy dzień pobytu.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Dostępne jest bezpłatnie centrum fitness. Za dodatkową opłatą jest możliwość skorzystania z sauny, innych zajęć dodatkowych (w tym zajęcia jogi) oraz licznych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych w hotelowym centrum SPA.

Internet:
W pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.a-onestarhotel.com

Naszym zdaniem:
Idealny obiekt dla osób dysponujących skromniejszym budżetem. Jego największym atutem jest nowoczesny design, a także niezwykle korzystne położenie, blisko plaży i niedaleko centrum rozrywkowego miasta Pattaya.


Royal Cliff Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy obiekt 5-gwiazdkowy położony na południe od Pattayi, ok. 1 km od centrum miejscowości z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi rozrywkami. Odległość od lotniska w Bangkoku wynosi ok. 145 km, transfer trwa ok. 90 min.

Plaża:
Przy hotelu znajduje się prywatna, piaszczysta plaża z darmowymi - leżakami, parasolami i ręcznikami.

Do dyspozycji gości:
Hotel został odnowiony w 2011 r.
Recepcja 24 - godz., do dyspozycji gości 6 basenów, brodzik dla dzieci, sauna parowa, 11 restauracji na terenie całego kompleksu (serwujące tradycyjną kuchnię tajską, japońską, indyjską chińską oraz europejską - za dodatkową opłatą), lobby bar i bar główny (napoje, koktajle i przekąski dodatkowo płatne), kantor, 24-godz. room service. Za dodatkową opłatą: szkoła gotowania, opiekunka dla dzieci, pralnia, liczne sklepiki, salon piękności i poczta. Obiekt posiada bogate zaplecze konferencyjne.

Pokoje:
Naszym Klientom proponujemy pokoje standardowe typu mini suite - przestronne (pow. ok. 36m2) i stylowo urządzone, posiadające nowoczesny i elegancki wystrój. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, TV-sat, dobrze wyposażoną łazienkę (suszarka do włosów), balkon, serwis do kawy i herbaty oraz sejf. Za dodatkową dopłatą - mini-bar.
Dostępne są pokoje z Sea View lub Mountain View. 
Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie.
Pokoje są przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie hotelu znajduje się Fitz Club - oferujący dostęp do szeregu aktywności fizycznych. Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni i basenu. Za dodatkową opłatą: sauny i jacuzzi, 7 kortów tenisowych, 2 korty do squasha, golf, dance studio oraz sporty wodne na plaży - nurkowanie, narty wodne. Muzyka na żywo codziennie (20:00-1:00)oprócz poniedziałków.

Internet:
Na terenie całego obiektu internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.royalcliff.com

Naszym zdaniem:
Ze względu na najwyższą jakość usług hotel polecamy dla najbardziej wymagających Klientów. Dodatkowym atutem jest atrakcyjne położenie bezpośrednio przy prywatnej plaży oraz szeroki wybór rozrywek. Bardzo bogata oferta sportowa pozwala na aktywny wypoczynek.


Marriott Rayong Resort & Spa  zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy obiekt 5-gwiazdkowy, należący do znanej sieci Marriott. Hotel znajduje się w spokojnym regionie Rayong. Obiekt dzieli kilka minut drogi od pobliskich sklepów i restauracji. Do głównego miasta regionu Rayong - ok. 30 km, a do miejscowości Ban Phe ok. 14 km. Do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku ok. 200 km.

Plaża:
Ośrodek usytuowany jest bezpośrednio przy kamienisto-piaszczystej plaży i ok. 100 m od piaszczystej plaży.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., do dyspozycji gości 2 baseny, brodzik dla dzieci, 6 restauracji i barów (serwujące tradycyjną kuchnię tajską, azjatycką, indyjską, owoce morza oraz napoje - wszystko za dodatkową opłatą), lobby bar (napoje płatne), mini klub dla dzieci. Za dodatkową opłatą: opiekunka dla dzieci, centrum spa. Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Pokoje:
Obiekt posiada 205 przestronne i elegancko urządzonych pokoi. Naszym Klientom proponujemy pokoje standardowe typu Deluxe (pow. ok.40 m2): Sea View - z łóżkiem typu king bed lub twin, Mountain View - tylko z łóżkami typu king bed, bez łóżek typu twin. Zakwaterowanie w komfortowych i funkcjonalnie urządzonych pokojach, które wyposażone są w klimatyzację, TV-sat, telefon, dobrze wyposażoną łazienkę (suszarka do włosów), żelazko z deską do prasowania, zestaw do kawy i herbaty, sejf oraz balkon.
Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni oraz ze sportów na plaży: siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy, kajaki. Za dodatkową opłatą nurkowanie, golf oraz wypożyczalnia rowerów.

Internet:
W pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu internet bezprzewodowy - bezpłatny, w pokojach - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.marriott.com

Naszym zdaniem:
Nowoczesny obiekt, z bogatym wyposażeniem, dla najbardziej wymagających Klientów. Polecamy dla osób ceniących spokój podczas pobytu, ze względu na atrakcyjne położenie w spokojnym regionie Rayong, bezpośrednio przy plaży.


Siam Bayview  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w centrum Pattayi, w otoczeniu restauracji, sklepów i barów. W zasięgu spaceru centra handlowe, kluby nocne i liczne rozrywki, z których słynie kurort. Do słynnego Walking Street ok. 1 km. Odległość od Bangkoku to ok. 120 km.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany tuż przy plaży (przejście przez ulicę). Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., bezpłatny parking dla gości hotelowych. Goście korzystać mogą z restauracji (dania kuchni tajskiej i chińskiej), baru przy basenie oraz baru z przekąskami i napojami (poza śniadaniami wszystkie posiłki i napoje na terenie hotelu dodatkowo płatne). Na terenie hotelu znajdują się 2 baseny. Leżaki i parasole przy basenie - gratis.

Pokoje:
Modnie urządzone pokoje standardowe typu deluxe - 2-osobowe (pow. ok. 33m²), (możliwość dostawki) z łazienką (suszarka do włosów) i wc. W każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat (także płatne kanały filmowe), mini-bar (korzystanie dodatkowo płatne), czajnik, telefon. Pokoje nie posiadają balkonów.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Dostępne jest bezpłatnie centrum fitness i tenis stołowy. Za dodatkową opłatą bilard, korty tenisowe oraz sporty wodne na plaży.

Internet:
W pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu oraz w pokojach internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Strona www:
www.thebayviewpattaya.com

Naszym zdaniem:
Dobry hotel w niskiej cenie. Polecamy również ze względu na niezwykle korzystną lokalizację, blisko plaży i niedaleko rozrywkowego Walking Street.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.1 Program wycieczki: 5.2 | Pilot: 4.8 | Transport: 5.4 | Zakwaterowanie: 4.9 | Wyżywienie: 4.8 | Intensywność programu: 4.2 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2015
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna i Piotr, Gdańsk
46-55 lat | w parze 
Esencja Tajlandii

Wycieczka bardzo udana pod każdym względem: organizacyjnie,programowo,noclegowo,KULINARNIE,POZNAWCZO...Dobra propozycja dla osób świadomych dokąd się udają jak i dla tych mniej przygotowanych - wielkie ukłony dla Pani Ewy która w przestępny,bardzo ciekawy sposób wprowadzała nas w arkana i pomagała zrozumieć ten niesamowity region świata. Dziękujemy za przekazywaną wiedzę, opiekę i potężną dawkę pozytywnej energii. Dobrze ułożony plan wycieczki dający możliwość zapoznania się z historią, kulturą, architekturą Tajlandii. W tak ciekawej ofercie trudno wyróżnić którąś jej część lub miejsce. Dla nas najciekawsza była wizyta w Pałacu Królewskim w Bangkoku i Prasat Hin Phimai , kompleksie świątyń w stylu Khmerskim. Świetną atrakcją był pobyt w hotelu w Bangkoku położonym w centrum porażającej wszystkie zmysły dzielnicy Chińskiej.Przejazdy były dodatkowo uatrakcyjniane przez naszego tajskiego pilota Eya w postaci degustacji z instrukcją obsługi pysznych owoców i innych smakołyków. Część wypoczynkową w barwnej Pattayi wykorzystaliśny nie tylko na masaże tajske(obowiązkowo!), plażowanie i zakupy ale również na zwiedzania we własnym zakresie. Polecamy świątynie Sanctuary of Truth. Budowla położona nad brzegiem morza w całości wykonana z drewna, zdobiona od zewnątrz i wewnątrz z wielkim przepychem w setki rzeźbień i figur mitologicznych postaci. Koniecznie trzeba odwiedzić ogród botaniczny w Nong Nooch. Miejsce niepowtarzalne, pełne zieleni, palm, orchidei, fontann, stawów, zwierząt i innych cudów. Walking Street - TRZEBA samemu doświadczyć i wyrobić sobie pogląd - wrażenia murowane. Tajlandia - miejsce do którego już tęsknimy i z pewnością będziemy wracać. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2015
11 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marzena, Zielona Góra
56-65 lat | w parze 
wycieczka super!

Przed wyjazdem miałam ogromne obawy co do tej wycieczki...niepotrzebnie!Kraj bardzo ciekawy,jedzenie w miarę,hotele spoko/jak na objazd/.Tajlandczycy...mili ludzie.Pogoda? No cóż..dla mnie trochę za gorąco.Pojechałam się wygrzać..a załapałam przeziębienie. Klima i zimne napoje zrobiły swoje,ale to mało ważne.Koniecznie zabieramy ze sobą kremy do opalania i to z wysokim faktorem.Jeśli chodzi o organizację wycieczki to wszystko zapięte na przysłowiowy ostatni guzik.Pilotka wycieczki p.Magda ...miła i udzielała nam ciekawie informacji. Szkoda tylko ,że mało mówiła nam o czasach współczesnych Tajlandii,ale widocznie taki miała program.Polecam ich poza hotelowe menu. Całkowicie bezpiecznie,chociaż warunki przygotowywania potraw czasami dawały wiele do myślenia.Chodzi mi o ich przydrożne wózki z jedzeniem.Sama chciałam koniecznie spróbować ich słynnego naleśnika z bananem....kupiłam go na głównym skrzyżowaniu w Pattayi hmm.. ....mimo to polecam .Polecam tę wycieczkę. Mam nadzieję,że chociaż trochę rozwiałam wątpliwości .. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Marzec 2015
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Grzegorzewicz
26-35 lat | w parze 
Warto :)

Ogólnie polecam :) można dużo zobaczyć w krótkim czasie i jednocześnie odpocząć. Pobudki i dojazdy do hotelu o cywilizowanych porach. Hotele w dobrym standardzie. Szkoda tylko, że na niektóre atrakcje było tyle samo czasu co na niektóre przystanki na toalete. Pływanie po kanałach - super, za to spacer wężykiem po targu z kwiatami można by odpuścić. Warto :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2015
19 z 19 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Warszawa
26-35 lat | w parze 
Wszystko zależy od tego na jakiego przewodnika traficie ....

Witam, Ponieważ przed zakupem wycieczki opinie innych użytkowników bardzo się przydały dodaję również swoją. Tajlandia jest niewątpliwiem krajem, który warto odwiedzić. Wycieczka była zorganizowana bardzo dobrze oprócz pierwszych godzin po przylocie (trzeba czekać na pokój). Hotele na objazdzie na bardzo dobrym poziomie, choć niektóre już bardzo stare. W knajpach i na ulicy jedzenie było przepyszne, w hotelu również w porządku. W naszym terminie były dwie grupy esencji, przewodnikiem pierwszej była pani Magda, świetna babka, no a nam trafił się Irek - masakra. Facet jest tak beznadziejnym przewodnikiem,że potrafił zepsuć każdą wycieczkę. Opiszę tylko jedną, wyjazd do parku narodowego Erawan. Opowiadał o tym miejscu tak zeby jak najbardziej wszystkich zniechęcić po czym zapytał ile chcemy tam być, oczywiście nikt wcześniej tam nie był więc skąd mieliśmy wiedzieć ile czasu wystarczy, zaproponował 3 godziny bo podobno to już jest wystarczające.Przy pierwszym wodospadzie Irek poinformował nas, że żeby dojść do najwyższego wodospadu potrzeba 1,5 godz. w jedną stronę, więc żeby zdążyć trzeba będzie prawie biec a nie warto bo tam nie mozna się kąpać i nie ma nic ciekawego i pokazał nam makiete ze zdjęciami wszystkich wodospadów, większość osób została przy pierwszym wodospoadzie, ponieważ myśleli że nie zdążą wrócić. My na szczęście spotkaliśmy przewodnika drugiej grupy Panią Magdę, ktora powiedziała że na prawdę warto i spokojnie dojdziemy. Oczywiście wodospady były przepiękne i w prawie każdym się kapalismy, pewnie Irek nigdy się tam nie pofatygowal wiec skąd miał wiedzieć że mozna się kąpać. Podsumowując wycieczka super, przewodnik beznadziejny. Bardzo polecam wypoczynek w Rayong i Novotel, Pataya jest warta zobaczenia, ale nie wyobrażam sobie zostać tam na cały tydzień. Trochę szkoda, że w hotelu w Pataya jest się aż dwa dni bo nie ma tam plaży i okolica jest mało ciekawa. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
8 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Barbara, Kraków
56-65 lat | ze znajomymi 
Ocena bardzo dobra

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. W sumie nie mam żadnych krytycznych uwag. Bardzo podobała mi się praca pilotki,pani Weroniki, niestety nie pamiętam nazwiska. Pani Weronika opowiadała bardzo dużo, zawsze opiekowała się grupą, służyła dobrą radą i pomocą. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
7 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sławomir, Ostrowiec Św.
46-55 lat | samemu 
Esensja Tajlandii grudzień 2015

Polecam wycieczke ale koniecznie z pobytem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
14 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna
26-35 lat | w parze 
super wycieczka

Serdecznie polecam jako pierwszą wyprawę po tej części świata Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tadeusz, Świebodzin
56-65 lat | w parze 
Super Tajlandia

Miałem wiele wątpliwości,ale dziś polecam tą wycieczkę.Świetnie zorganizowana,poznałem trochę kraj,kulturę,i ludzi.Weronika,nasz pilot świetnie nam to przekazała.Tajlandia jest bardzo dużym krajem,a my dostaliśmy mały wycinek tego tortu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
13 z 13 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Częstochowa
26-35 lat | w parze 
Tajlandia - rewelacyjna, przewodnik - tragedia

Witam! W Tajlandii na programie Esencja Tajlandii + wypoczynek (hotel Asia Pattaya) byliśmy w grudniu 2014 roku. Tajlandia podobała nam się bardzo - kultura, zabytki, jedzenie - rewelacja. Ale myślę, że nie o tym będę pisać, gdyż mam ocenić biuro, a nie kraj. Ogólnie biuro spisało dobrze - organizacja, hotele,wyżywienie - ok i zgodne z programem (świetny pomysł na hotel w Bangkoku w dzielnicy China Town :). Program wycieczki też ok, absolutnie nie męczący, wręcz mały niedosyt (chcieliśmy jechać na Baśniową, ale uciekły nam miejsca).Największy minus wycieczki - przewodniczka Pani Zosia, która na początku zachowywała się arogancko, dodając stwierdzenia typu "ja wcale nie muszę pracować w RT, bo sprzedam jeden obraz i mam na życie" - więc skwituję to w ten sposób - może lepiej niech sprzedaje te swoje obrazy, bo ludzie jadąc na wycieczkę objazdową chcą się czegoś dowiedzieć, a ludzi potrzebujących i chętnych do pracy jest wielu. Ogólnie po interwencji w biurze RT - Pani Zosia trochę się poprawiła, więc chyba przemyślała sprawę, że jej obrazy nie sprzedają się może zbyt dobrze. Na wypoczynku hotel Asia Pattaya - w Pattaya chyba najlepszy pomysł - blisko centrum a jednocześnie trochę na uboczu, dostęp do małej prywatnej plaży - rewelacyjne rozwiązanie, gdyż w Pattaya plaże są okropne. Koniecznie rezerwując radzę brać za dopłatą pokój z widokiem na morze - my taki mieliśmy i to był strzał w 10, gdyż pokoje od strony ogrodu strasznie głośne (rano i w nocy przyjezdzały autokary). Proponuję na pobycie dodatkowo udać się do Underwater world (oceanarium), ogrodów Nong Noh i outletu Mall. Nie polecam X-szol - straszna żenada. Obok hotelu Asia Pattaya - targ (co prawda typowo pod Rosjan, ale był) z pysznym jedzeniem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej, SIERPC
46-55 lat | z rodziną 
Wspominam mile ,ciepły klimat ,przyjaźni ludzie ,ciekawe jedzenie ,bogata historia

oCENA DOBRA Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Warszawa
36-45 lat | ze znajomymi 
Tajladnia - jej esencja;)

Wyjazd był fantastyczny. Mimo że kraj biedny, jest przyjazny i kolorowy;) przepiękne świątynie, mili ludzie, przepyszna kuchnia, bezpiecznie;) Super wyspy z turkusową wodą i białym piaskiem, doskonale na wypoczynek, ta, na której byłam - Koh Samet, malutka ale: wszędzie działał internet, były fajne beach-bary i kilka klubów także zabawa super;) Rainbow Tour w części objazdowej, biuro spisało się dobrze (jak zwykle;) organizacyjne bez żadnych problemów, pilotka Pani Klaudia przesympatyczna i doskonale przygotowana. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
5 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): łoboda,ustka
46-55 lat | w parze 
esensja tajlandii

wycieczka ok Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
15 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dominika, Płock
do 25 lat | w parze 
Bardzo polecam!

Swietna zabawa i warto skorzystac z tej oferty! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
14 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Gabriela, Koziegłowy
46-55 lat | w parze 
Esencja Tajlandii

Wycieczka godna polecenia. W ciągu 10 dni udało się poznać trochę zabytków, religii, kultury, kuchnii Tajlandii. To tylko minimum, ale warto. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
34 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Edyta
36-45 lat | ze znajomymi 
KWIECIEŃ /MAJ 2014

Ogólnie wycieczka udana, pełna nowych doznań.Pełna egzotyka. Podróż z przesiadką w Amsterdamie komfortowa , ze świetną opieką pilota. Komfort przejazdów z Tajlandii dobry.Tak samo noclegi podczas niego. Najsłabszy hotel Seabreeze na pobycie . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
77 z 77 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna Cz
26-35 lat | w parze 
Pełna wrażeń podróż poślubna

Wycieczka fantastyczna. Od tętniącego życiem przez całą dobę Bangkoku poprzez błogą ciszę i spokój nad rzeką Kwai do znów rozrywkowej Pattaji. Wycieczka "Esencja Tajlandii" jest idealna dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na wypoczynek i zwiedzanie, a chcą choć trochę zaznać egzotyki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karolina, Toruń
36-45 lat | w parze 
Grudzień 2013

Niezapomniane ważenia, boski klimat, szczególnie w grudniu, nieznana nam Europejczykom kultura, jakże inna od naszej, pyszne jedzenie, polecam na ulicach, ludzi mili, zachwyceni naszą urodą. I ekipa z Polski cud-miód, fajni ludzie, którzy umieli się bawić i podeszli do wszystkiego z wielkim dystansem...:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
37 z 39 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Malgorzata Gdynia
46-55 lat | w parze 
Perfekcyjna

W Esencji Tajlandii znalazłam to wszystko, co warte było zobaczenia. Bogato zdobione świątynie, egzotyczne wodospady, niesamowite miasto małp, zaskakujące swą rozpiętością drzewo, most na rzece Kwai, smaczne jedzenie. Był czas na odpoczynek, czas na masaże, oraz czas na rozrywkę. Wszystko zorganizowane perfekcyjne. Żadnych opóźnień, awarii, nieprzewidzianych sytuacji i niemiłych niespodzianek. Długo i mile będę wspominała tę przygodę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2013
27 z 30 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Białystok
46-55 lat | w parze 
Esencja Tajlandii

Wycieczka fajna, dobrze zorganizowana, z fantastycznym pilotem p. Konradem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
40 z 40 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Bodi
36-45 lat | w parze 
Piękny kierunek - warto się wybrać

Witam, właśnie wróciłem z tej wycieczki i na szybko komentarz: Plusy: - przepiękny kraj, fajni ludzie, dobre miejsca - warto tam pojechać - wycieczka jest dość spokojna, nie męcząca, pozwala zobaczyć kilka ciekawych rzeczy (spośród masy, jakie oferuje ten kraj) - przelot komfortowym samolotem, bez zmian w rozkładzie, opóźnień itd. - organizacja (autobusy, przesiadki itd.) bardzo dobra - wyżywienie to nie tylko śniadania, ale poza ostatnim dniem były kolacje lub lunche, więc głodny nie chodziłem... - hotele na trasie oceniam bardzo dobrze (jeden nieco starszy, ale za to pięknie położony), każdy z basenem, z dobrym wyżywieniem - Pilotka zrobiła tylko jedną zmianę w programie, ale akurat pozytywną - świątynie khmerska w Ayuttaya dzień wcześniej wieczorem; dzięki temu lepsze kolory zachodzącego słońca i swobodniejszy kolejny dzień - na pobyt w drugim tygodniu poledam wyspę Koh Samet, a szczególnie Ao Prao - mały raj, warty swoich pieniędzy; hotele na lądzie nie mają tyle uroku; no i transfer motorówką prosto do hotelu dodający całego uroku :-) Minusy: - w sumie jak dla mnie - dość mało było tych obiektów - w takim kraju nawet warto poświęcić sen na zwiedzanie kolejnych ciekawostek - jeden dzień z objazdu właściwie stracony - jest to dzień na obrzeżach Pattaya, w hotelu nad morzem, ale słabo się nadającym do kąpieli. Można sobie coś fajnego zorganizować, ale szkoda, że biuro nie organizuje nic ciekawego (jedynie dodatkowo płatna rewia transwestytów wieczorem); polecam wynajęcie Taja z ciężarówką/taksówką i objeżdżenie kilku miejsc (np. Zoo tygrysie, wysepka Koh Koi, wioska słoni - ale ta z sierocińcem, a nie ze słonikami z przypiętymi łańcuchami nogami, które na trąbie musiały podnosić grube baby). - trochę słabo był podzielony czas - np. na kompleks świątynny w miejscu odcisku stopy buddy dostaliśmy tylko 40 minut. Praktycznie tyle samo później na kibelek na stacji; - dwa razy lunch w miejscu zupełnie nieciekawym, a mógłby być w lepszym... lub nawet lepiej czas wolny w ciekawszym miejscu - pilotka nieprzyjemna - przy wycieczkach tego typu dużo zależy od współtowarzyszy - myśmy trafili na grupę pijącą - cały czas nietrzeźwą - i przejazdy to był koszmar (a w autobusie spędza się trochę czasu) - uwaga na dopłatę za przelot klasą biznes premium - komfort lotu jest, ale mimo tej klasy, nie można skorzystać na Okęciu z business lounge; podobnie odprawa nie jest zwykła businessowa, tylko osobne okienko czarterowe, więc jakaś kolejka jest; no i na pokładzie nie dają Bailaysa - kultowego napoju, który piję tylko w samolotach, a tu się nie dało :-) - uwaga na rezerwację last minute - nie wiem, czy to standard, ale pilotka kwaterowała w autobusie i hotelach w kolejności rezerwacji - dlatego w autobusie miałem najgorsze miejsca, a przy takiej wycieczce sporo czasu spędza się w autobusie Jedna porada - jak planujecie kupić jakieś pamiątki, a coś Wam się spodoba, to kupujcie. Potem tego nie będzie (co mnie strasznie zdziwiło) - w różnych miejscach są różne możliwości zakupów, ale jest ubogi wybór i zazwyczaj w każdym miejscu są inne rzeczy. Druga porada - nie wymieniajcie waluty (euro, dolar) na lotnisku - pilotka pokaże Wam kantory z lepszymi kursami przy hotelu. I bawcie się dobrze. Kierunek warty pojechania. Ja jednak już wiem, że następny wyjazd tamże robię na własną rękę. Tajlandia jest na tyle cywilizowana, że nie ma z tym problemu. Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.