• wycieczka:

  Esencja Tajlandii

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.2

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
23.04 - 05.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 5 270 zł / za os.

Zamów
02.06 - 14.06.2015
Promocja: 28%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 4 959 zł / za os.

Zamów
02.07 - 14.07.2015
Promocja: 25%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 5 488 zł / za os.

Zamów
16.07 - 28.07.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 5 868 zł / za os.

Zamów
30.07 - 11.08.2015
Promocja: 26%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 5 388 zł / za os.

Zamów
13.08 - 25.08.2015
Promocja: 24%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

13 dni / 5 538 zł / za os.

Zamów
31.08 - 11.09.2015
Promocja: 25%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

12 dni / 5 359 zł / za os.

Zamów
14.09 - 25.09.2015
Promocja: 25%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

12 dni / 5 359 zł / za os.

Zamów
25.09 - 06.10.2015
Promocja: 28%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

12 dni / 5 135 zł / za os.

Zamów
08.10 - 19.10.2015
Promocja: 25%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • Śniadania

12 dni / 5 359 zł / za os.

Zamów

Programy wycieczek, świadczenia, wycieczki fakultatywne mogą różnić się w zależności od terminu rozpoczęcia wycieczki.



Program


Bangkok i szmaragdowy Budda - most na rzece Kwai- dawna stolica Tajlandii - Ayutthaya - kąpiel w wodospadach Erawan - świątynie wschodniej Tajlandii - z dala od popularnych szlaków - dla chętnych dodatkowy tydzień pobytu w Jomtien/ / Pattayi/ Rayong/ Koh Samet

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na http://www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Bangkoku.

Dzień 2
Przelot samolotem czarterowym do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Dla chętnych lunch (dodatkowo płatny ok. 350 THB - równowartość ok. 10 EUR). Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem kolacja połączona z pokazem tajskiego tańca klasycznego.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai, w którym znajdują się eksponaty i informacje na temat kolei tajsko-birmańskiej. Następnie podjedziemy do mostu na rzece Kwai i obejrzymy cmentarz jeniecki. Podczas zwiedzania dla chętnych lunch na pływającej po rzece tratwie (dodatkowo płatny ok. 350 THB - równowartość ok. 8 EUR). Po południu dla chętnych przejażdżka na słoniach (dodatkowo płatna ok. 800 THB - ok. 25 EUR). Nocleg i kolacja w hotelu w Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km)

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi w kierunku Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (1350-1767). Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Erawan. Zobaczymy tu jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach).  Następnie przejazd do Ayutthayi, kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 340 km)

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń w Ayutthayi - między innymi świątynię Wat Phra Si Sanphet przy dawnym Pałacu Królewskim. Następnie udamy się do Lop Buri. Krótki postój przy świątyni Prang Sam Yod, której główną atrakcją są licznie zamieszkujące ją małpy, które zawładnęły tym miejscem. Po zwiedzaniu obiad. Po posiłku przejazd dalej na wschód w kierunku Nakhon Ratchasima. Po drodze zatrzymamy się też w jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Tajlandii, Wat Praputthabat, w którym czczony jest odcisk stopy Buddy. Po przyjeździe do Nakhon Ratchasima zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. (Trasa ok. 270 km)

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Prasat Hin Phimai. Zwiedzanie khmerskiej świątyni z okresu angkorskiego. Następnie przejazd do Pattayi/ Jomtien. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Przyjazd do Pattayi lub Jomtien, zakwaterowanie w hotelu i nocleg (kolacja we własnym zakresie). (Trasa ok. 350 km)

Dzień 8
Po śniadaniu czas wolny. Dla chętnych wieczorny wyjazd na rewię transwestytów (dodatkowo płatny ok. 850 THB - równowartość ok. 23 EUR).

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu:
- klienci wybierający dodatkowy tydzień pobytu w Pattayi/Jomtien lub na Koh Samet - transfer do wybranego hotelu
- klienci powracający do Polski - transfer na lotnisko w Bangkoku i powrót do Warszawy samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) do Polski.

Uwagi!
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- W hotelu pokój 3 - osobowy, to z reguły pokój dwuosobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).
-Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w EUR jest orientacyjna i przeliczona po kursie z kwietnia 2013. Aktualne kursy można sprawdzać np. na stronie www.xe.com.
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.



Zakwaterowanie na objeździe



Część objazdowa

 

Hotele dobrej klasy ***/****

 

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

 

Do dyspozycji gości: restauracja, bar i w większości hoteli basen.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya lub Koh Samet).




Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym PLL LOT (rejs non stop) na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (7 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodzią, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 85 EUR płatne na miejscu u pilota), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.



Inne


Przelot
Komfortowy samolot Dreamliner PLL LOT (rejs non stop) z możliwością wyboru klasy podróży. W klasie ekonomicznej catering płatny dodatkowo w usłudze Sky Bar. W klasie Premium Club i Biznes Elite w cenę wliczone bogate menu, w tym napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz zwiększony limit bagażowy - 25 kg. We wszystkich klasach indywidualny system rozrywki pokładowej z osobnym monitorem przed każdym fotelem. Więcej informacji na stronach wstępnych katalogu w sekcji Komfort Dalekich Podróży. W przypadku niemożliwości wykonania rejsu samolotem Dreamliner, PLL LOT zapewni inny samolot o podobnym standardzie (rejs non stop).

 

Wiza
- Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

 

Waluty
Zaleca się zabranie Euro, choć można również wymieniać dolary amerykańskie, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty. Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny).

 

Uwaga! W Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.



Program


Bangkok i szmaragdowy Budda - most na rzece Kwai- dawna stolica Tajlandii - Ayutthaya - kąpiel w wodospadach Erawan - świątynie wschodniej Tajlandii - z dala od popularnych szlaków - pobyt w Jomtien, Pattayi lub Rayong

Dzień 1
Zbiórka na 2 godziny przed wylotem na lotnisku im. F. Chopina, Warszawa - nowy terminal, hala odlotów, stanowisko Rainbow Tours numer 270. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Wylot samolotem rejsowym do Bangkoku (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego).

Dzień 2
Przylot do Bangkoku. Odprawa paszportowa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja w hotelu.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Bangkoku: Świątynia Złotego Buddy, rynek kwiatowy, Pałac Królewski, na terenie którego znajduje się również Wat Pra Kaeo - świątynia gdzie przechowywany jest najsłynniejszy tajski posąg Buddy - niewielki Budda Szmaragdowy. Dla chętnych lunch (dodatkowo płatny ok. 350 THB - równowartość ok. 10 EUR). Po południu wycieczka po Klongach - rejs łodzią po kanałach, które w przeszłości stanowiły alternatywny system komunikacyjny Bangkoku. Wieczorem kolacja połączona z pokazem tajskiego tańca klasycznego.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu i wyjazd na pływający targ w Damnoen Saduak. Następnie zwiedzimy Muzeum Budowniczych Mostu na Rzece Kwai, w którym znajdują się eksponaty i informacje na temat kolei tajsko-birmańskiej. Następnie podjedziemy do mostu na rzece Kwai i obejrzymy cmentarz jeniecki. Podczas zwiedzania dla chętnych lunch na pływającej po rzece tratwie (dodatkowo płatny ok. 350 THB - równowartość ok. 10 EUR). Po południu dla chętnych przejażdżka na słoniach (dodatkowo płatna ok. 800 THB - ok. 25 EUR). Nocleg i kolacja w hotelu w Kanchanaburi. (Trasa ok. 200 km).

Dzień 5
Po wczesnym śniadaniu wyjazd z Kanchanaburi w kierunku Ayutthayi, dawnej stolicy Tajlandii (lata 1350-1767). Po drodze zatrzymamy się w Parku Narodowym Erawan. Zobaczymy tu jedne z najpiękniejszych wodospadów w Tajlandii (dodatkową atrakcją będzie możliwość kąpieli w wodospadach).  Następnie przejazd do Ayutthayi, kolacja w lokalnej restauracji, zakwaterowanie i nocleg w hotelu. (Trasa ok. 340 km).

Dzień 6
Po śniadaniu zwiedzimy niektóre z licznych ruin i kompleksów świątyń w Ayutthayi - między innymi świątynię Wat Phra Si Sanphet przy dawnym Pałacu Królewskim. Następnie udamy się do Lop Buri. Krótki postój przy świątyni Prang Sam Yod, której główną atrakcją są licznie zamieszkujące ją małpy, które zawładnęły tym miejscem. Po zwiedzaniu obiad. Po posiłku przejazd dalej na wschód w kierunku Nakhon Ratchasima. Po drodze zatrzymamy się też w jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Tajlandii, Wat Praputthabat, w którym czczony jest odcisk stopy Buddy. Po przyjeździe do Nakhon Ratchasima zakwaterowanie w hotelu i nocleg. Kolacja we własnym zakresie. (Trasa ok. 270 km).

Dzień 7
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Prasat Hin Phimai. Zwiedzanie khmerskiej świątyni z okresu angkorskiego. Następnie przejazd do Pattayi/ Jomtien. Po drodze zatrzymamy się na lunch w lokalnej restauracji. Przyjazd do Pattayi lub Jomtien, zakwaterowanie w hotelu i nocleg (kolacja we własnym zakresie). (Trasa ok. 350 km).

Dzień 8 - 11
Czas wolny na wypoczynek nad morzem lub dokonanie zakupów. Możliwość korzystania z wycieczek opcjonalnych (nie dotyczy to Klientów wybierających pobyt w regionie Rayong): wycieczka na wyspę koralową Koh Lan (ok. 28 EUR), rewia transwestytów (ok. 25 EUR), tropikalne ogrody Nong Nooch (ok. 35 EUR) lub inne.

Dzień 12
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfer na lotnisko. Przelot samolotem rejsowym do Polski (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Stambule lub w jednym z portów Płw. Arabskiego). Lądowanie w Warszawie w zależności od linii lotniczej - 12 dnia wycieczki wieczorem lub 13 dnia. Aktualne rozkłady na stronie www.rainbowtours.pl/rozklady.

Uwagi!
- Opłaty za wszystkie wycieczki i atrakcje dodatkowe pilot wycieczki pobiera w batach tajskich. Podana równowartość w EUR jest orientacyjna i przeliczona po kursie z września 2014. Aktualne kursy mozna sprawdzać np. na stronie www.xe.com..
- Ze względu na restrykcyjne i egzekwowane przepisy dotyczące pracy pilotów wycieczek w Tajlandii, w niektórych obiektach polski pilot nie ma prawa nie tylko oprowadzać, czy tłumaczyć lokalnego przewodnika, ale nawet nie ma do nich wstępu. W szczególności dotyczy to kompleksu pałacowego w Bangkoku.
- W niektórych terminach pilot może odbierać grupę na lotnisku w Bangkoku. Wówczas na lotnisku w Polsce oferujemy Klientom asystę polskiego przedstawiciela w trakcie odprawy.
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.



Zakwaterowanie na objeździe



Część objazdowa

 

Hotele dobrej klasy ***/****

 

Pokoje: we wszystkich hotelach są wyposażone w TV, klimatyzację, łazienki z wc i często mini bar (dodatkowo płatny). Pokój 3 - osobowy to z reguły pokój 2 - osobowy z dostawką (dostawka na ogół w formie łóżka polowego lub rozkładanej kanapy).

 

Do dyspozycji gości: restauracja, bar i w większości hoteli basen.

 

 

Część pobytowa

 

Hotele: opisy poszczególnych hoteli w części dotyczących wczasów w Tajlandii (Jomtien/ Pattaya lub Koh Samet).




Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa - Bangkok - Warszawa (z przesiadką w jednym z portów europejskich, Płw. Arabskiego lub Stambule), opłaty lotniskowe, zakwaterowanie w hotelach (10 rozpoczętych dób hotelowych), transfery klimatyzowanym autokarem/mikrobusem, wyżywienie według programu, opiekę polskiego przedstawiciela na lotnisku w Polsce, opiekę pilota podczas zwiedzania, program turystyczny j.w. oraz ubezpieczenie TU Europa (wariant standard: NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejażdżek łodzią, wynagrodzenia dla lokalnych przewodników, napiwków dla kierowców, bagażowych, personelu hotelowego etc. (łącznie ok. 85 EUR płatne na miejscu u pilota), dodatkowych posiłków podczas wycieczki, napoi do posiłków oraz innych wydatków osobistych.



Inne


 Wiza
- Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.
-
Zniesiono obowiązek wizowania dla obywateli polskich.
- Klienci posługujący się innymi paszportami niż polskie zobowiązani są do uzyskania odpowiednich wiz we własnym zakresie. Wszelkie informacje dotyczące procedur wizowych zamieszczone w ofercie odnoszą się do obywateli polskich.

Waluty
- Zaleca się zabranie Euro, choć można również wymieniać dolary amerykańskie, funty brytyjskie i inne powszechnie akceptowane waluty.
- Pieniądze można wymienić w licznych bankach i kantorach oraz hotelach (tutaj kurs jest zawsze niekorzystny).
- Ważna informacja: w Tajlandii nie są akceptowane banknoty 50 USD oraz 100 USD starych edycji (z małymi wizerunkami prezydentów).
Jeśli Klienci zabierają ze sobą dolary amerykańskie, należy pamiętać, że w krajach Azji Pd.-Wsch. nie są akceptowane banknoty wydane przed 1996 r. i/lub zniszczone, naddarte, itp.



Selection  



zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel składający się z jednego budynku głównego położony jest w samym centrum Pattayi, w żywej i bogatej w atrakcje dzielnicy. Przy samym obiekcie znajdują się liczne lokalne bary i restauracje, sklepy, stragany oraz najpopularniejsza piaszczysta plaża regionu (publiczna, po drugiej stronie ulicy, leżaki i parasole dodatkowo płatne). Odległość od lotniska w Bangkoku to okolo 130 km. W najbliższej okolicy znajduje się znane centrum handlowe oraz Walking Street.

Pokoje:
Nasi Klienci zakwaterowani są w przestronnych, wygodnych pokojach 2 - osobowych (pow. ok. 30 m2) wyposażonych w balkon, łazienkę z wanną lub prysznicem, telewizor, telefon, bezpłatną klimatyzację, suszarkę do włosów, lodówkę (2 butelki wody po przylocie gratis), serwis do kawy i herbaty, bezpłatny sejf i Wi-Fi. Za dodatkową opłatą dostepne są również pokoje z widokiem na morze.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., restauracja główna serwująca posiłki kuchni azjatyckiej i międzynarodowej, bar oraz Coffee Shop (w obu napoje dodatkowo płatne), basen odkryty ze słodką wodą (leżaki i parasole w cenie), bezpłatna siłownia (8:00-20:00), centrum SPA (zabiegi dodatkowo płatne), parking dla gości hotelowych, bezpłatny bezprzewodowy internet dostępny w całym obiekcie oraz kącik internetowy z 2-3 stanowiskami komputerowymi (bezpłatny). Za dodatkowa opłatą również pralnia.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu podawane w restauracji hotelowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Goście hotelowi mają możliwość korzystania z bezpłatnej siłowni (8:00-20:00), centrum spa (zabiegi dodatkowo płatne) oraz basenu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Skromny, aczkolwiek zadbany hotel *** znajdujący się w samym sercu Pattayi oferuje zakwaterowanie w komfortowych pokojach. Obiekt polecany jest głównie osobom nastawionym na korzystanie z uroków miasta i nocnego życia. Dodatkowym atutem jest bliskość piaszczystej plaży.

Inne:
www.hotelselectionpattaya.com


A-One Star Hotel  



zdjecie hotelu
Położenie:
Nowoczesny, otwarty w 2014 r. hotel, położony w samym centrum miasta Pattaya, w otoczeniu sklepów i lokali gastronomicznych, zaledwie ok. 150 m od popularnej, piaszczystej plaży (przejście wzdłuż ulicy i przez promenadę). W zasięgu spaceru centra handlowe, kluby nocne i liczne rozrywki, z których słynie kurort. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godz. Do słynnego Walking Street ok. 2,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Pokoje:
Modnie urządzone pokoje standardowe (star room) max. 2 - osobowe, posiadają łazienkę z wc oraz kabiną prysznicową i suszarkę, TV-sat, telefon, czajnik elektryczny (na zapytanie na miejscu) sejf, darmowy dostęp do internetu, indywidualnie sterowaną klimatyzację. 
Do dyspozycji Klientów są dwie butelki wody mineralnej na każdy dzień pobytu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., stanowisko do samodzielnego zameldowania, kantor i darmowy parking. Darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego wi-fi. Do dyspozycji gości basen (06:00-22:00), leżaki i parasole bezpłatne. Restauracja hotelowa proponuje dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Bar przy recepcji serwuje napoje i lekkie przekąski. Klienci mogą korzystać z infrastruktury siostrzanego hotelu A-One, the Royal Cruise.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dostępne jest bezpłatnie centrum fitness. Za dodatkową opłatą jest możliwość skorzystania z sauny, innych zajęć dodatkowych (w tym zajęcia jogi) oraz licznych zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych w hotelowym centrum SPA.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Idealny obiekt dla osób dysponujących skromniejszym budżetem. Jego największym atutem jest nowoczesny design, a także niezwykle korzystne położenie, blisko plaży i niedaleko centrum rozrywkowego miasta Pattaya.

Inne:
http://www.a-onestarhotel.com/


Ao Prao  



zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy kompleks, położony na zachodnim wybrzeżu Koh Samet, przy uroczej, spokojnej plaży Ao Prao, słynącej z białego piasku. Kompleks wypoczynkowy składa się z 52 bungalowów położonych na zboczu wzgórza opadającego ku morzu oraz kilku piętrowych pawilonów (dojście dosyć stromymi schodami). Nasi Klienci kwaterowani są głównie w pawilonach.

Pokoje:
Przestronne (pow. ok. 30 m2) i ze smakiem urządzone pokoje 2-osobowe (możliwe dostawki) z łazienkami i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, minibar (2 butelki wody dziennie na pokój gratis, pozostałe napoje dodatkowo płatne), telefon, sejf, zestaw do robienia kawy/herbaty, suszarkę do włosów. Ponadto pokoje mają tarasy lub balkony z widokiem na morze lub ogród. Niektóre pokoje z darmowym, bezprzewodowym internetem.

Do dyspozycji gości:
Obszerne lobby z recepcją, sklepik z pamiątkami, sala konferencyjna (na 80 osób), bezpłatny bezprzewodowy internet w lobby hotelowym, doskonała restauracja (z widokiem na morze, kuchnia międzynarodowa i tajska), 2 bary, niewielki basen z bezpłatnymi leżakami i parasolami. Leżaki i parasole na plaży również są bezpłatne. Możliwość korzystania z żaglówek, kajaków, windsurfingu, sprzętu do nurkowania (za dopłatą). Na terenie hotelu znajduje się baza centrum nurkowego. Przy plaży dostępne również tradycyjne masaże tajskie (ok. 400 THB/godz.).

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Polecamy osobom poszukującym odpoczynku z dala od tłocznych kurortów.

Inne:
Uwaga! Dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Siam Bayshore  



zdjecie hotelu
Położenie:
Wygodny i stylowy hotel zlokalizowany jest na południowym skraju zatoki Pattaya. Składa się z kilkunastu niskich połączonych ze sobą pawilonów hotelowych, położonych w rozległym i dobrze utrzymanym tropikalnym ogrodzie. Od morza oddzielony jest ulicą z niewielkim ruchem. Do centrum miejscowości zaledwie kilka kroków spacerem. Tuż przy hotelu znajduje się molo, z którego odpływają kilka razy dziennie łodzie na wyspę koralową Koh Lan (przejazd ok. 5 EUR).

Pokoje:
Przestronne i stylowo urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwość dostawki) z łazienką i wc. W każdym pokoju klimatyzacja, TV-sat (także płatne kanały filmowe), mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), czajnik, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezprzewodowy internet (dodatkowo płatny 420 THB/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z bezpłatnymi sejfami), kawiarnia, restauracja serwująca dania kuchni międzynarodowej Camillo, restauracja tajska, restauracja z kuchnią chińską i owocami morza, restauracja z daniami z grilla, snack bar przy basenie, lobby bar, sklep z pamiątkami i kiosk z prasą. W ogrodzie 2 baseny i 2 brodziki z tarasami do opalania, bezpłatne parasole przeciwsłoneczne, leżaki i ręczniki kąpielowe. Ponadto w hotelu sala fitness, tajskie masaże, bilard, strzałki, tenis stołowy (wszystkie płatne), korty tenisowe (oświetlenie i wypożyczenie rakiet za opłatą). W lobby hotelowym bezpłatna sieć Wi-Fi. Niedaleko pole golfowe i tor gokartowy.

Wyżywienie:
Śniadanie w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą, od kilku lat ceniony przez naszych gości. Znakomita jakość za umiarkowaną cenę.

Inne:
www.siamhotels.com/siambayshore


Asia Pattaya  



zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w południowej części Pattaya, tuż przy plaży (zejście po schodach), a jednocześnie w niedalekiej odległości od centrum miasta, gdzie znajdują się liczne restauracje, sklepy i bary. Ta lokalizacja gwarantuje możliwość relaksu oraz skorzystania z rozrywek oferowanych przez miasto. Odległość od Bangkoku to ok. 120 km, od centrum Pattaya ok. 3 km (możliwość dojazdu publicznym busem spod hotelu; koszt około 110 batów/os./1strona).

Pokoje:
Obiekt dysponuje 320 wygodnie urządzonymi pokojami standardowymi z widokiem na morze lub ogród, które wyposażone są w TV-sat, telefon, bezpłatną, indywidualnie sterowaną klimatyzację oraz lodówkę. Dostęp do internetu Wi-Fi za dodatkową opłatą.
Dostępne są pokoje z udogodnieniami dla niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., bezpłatny parking dla gości hotelowych, sejf w recepcji (za dodatkową opłatą). Goście korzystać mogą z 3 restauracji, baru przy basenie, pubu oraz baru z przekąskami i napojami (poza śniadaniami wszystkie posiłki i napoje na terenie hotelu dodatkowo płatne). Hotel posiada basen odkryty oraz brodzik dla dzieci. Leżaki i parasole przy basenie gratis, na plaży dodatkowo płatne.

Wyżywienie:
Śniadania serwowane (7:00-10:00) w restauracji hotelowej w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Obiekt dysponuje bogatym zapleczem rekreacyjno-sportowym. Do dyspozycji gości jest minigolf - 9 dołków (6:00-18:00 - dodatkowo płatny) oraz kort tenisowy (6:00-18:00 - dodatkowo płatny), a także bilard (za opłatą). W hotelu znajduje się plac zabaw dla najmłodszych, jak również Neptune Club, gdzie organizowane są występy karaoke oraz dyskoteki.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Hotel położony w zacisznym miejscu jest idealnym miejscem dla osób spragnionych relaksu. Dodatkowymi atutami są bliskość centrum oraz piękna, piaszczysta plaża bezpośrednio przy hotelu.

Inne:
www.asiahotel.co.th


Discovery Beach  



zdjecie hotelu
Położenie:
Dobrej klasy, nowoczesny hotel (otwarty w 2007 r.) położony w północnej części Pattayi, w odległości ok. 50 m od plaży (przejście przez dosyć ruchliwą ulicę). Plaża jest publiczna, leżaki i parasole płatne (50-100 THB/leżak w zależności od miejsca). W pobliżu szeroki wybór barów, restauracji i sklepów. Hotel mieści się w wysokim 12-piętrowym budynku. Transfer z lotniska w Bangkoku trwa ok. 1,5 - 2 godz.. Do centrum Pattayi i słynnej z wszelkich, szczególnie nocnych rozrywek głównej ulicy kurortu - Walking Street ok. 1,5 km (dogodny dojazd miejscowymi środkami transportu).

Pokoje:
Hotel oferuje 164 pokoje, dla naszych gości przeznaczone są przestronne pokoje 2-osobowe typu superior (możliwość dostawki) z łazienką. W każdym pokoju indywidualnie sterowana klimatyzacja, TV-sat, mini-bar (korzystanie - dodatkowo płatne), sejf, telefon, suszarka do włosów oraz balkon lub taras. We wszystkich pokojach bezpłatny bezprzewodowy internet.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., oferująca możliwość wymiany walut, restauracja główna serwująca kuchnię międzynarodową i tajską, kafeteria oraz bar w lobby. Obiekt posiada basen z brodzikiem oraz czterema zjeżdżalniami. Leżaki przy basenie są bezpłatne. Ponadto hotel wyposażony jest w dodatkowo płatne siłownię oraz centrum spa (masaże, zabiegi kosmetyczne - szczegółowy cennik dostępny w recepcji). W hotelu znajduje się także pokój zabaw dla dzieci oraz 3 sale konferencyjne (jedna na ok. 200 osób oraz dwie na ok. 40 osób).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego amerykańskiego bufetu.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, elegancki hotel dysponujący bardzo dobrą lokalizacją w północnej części Pattayi, blisko centrum turystycznego kurortu. Wysoka jakość za umiarkowaną cenę.

Inne:
www.fairtexpattaya.com


Dusit Thani Pattaya  



zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy ***** obiekt położony w północnej części Pattayi, w pobliżu centrum miejscowości z restauracjami, barami, klubami nocnymi, sklepami i licznymi rozrywkami (ok. 500 m). Piaszczysta plaża znajduje się tuż przy hotelu (bezpłatne leżaki, parasole i ręczniki na tarasie słonecznym). Spod hotelu raz dziennie kursuje bus do Bangkoku (za dodatkową opłatą, konieczność rezerwacji w recepcji; około 600 THB/os./1strona).

Pokoje:
Obiekt posiada 457 pokoi różnego typu, łączących nowoczesny i elegancki wystrój z egzotycznymi elementami. Zakwaterowanie w komfortowych i funkcjonalnie urządzonych pokojach typu deluxe, które wyposażone są w bezpłatną indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, dobrze wyposażoną łazienkę, balkon oraz serwis do kawy i herbaty. W cenie dostęp do bezprzewodowego Internetu oraz sejfu. Za dodatkową dopłatą mini-bar. Na zapytanie i za dopłatą dostępne również pokoje o wyższym standardzie.

Do dyspozycji gości:
Recepcję 24 - godz., bezpłatny internet bezprzewodowy na terenie większości obiektu. Do dyspozycji gości 2 baseny, brodzik dla dzieci (leżaki i parasole w cenie), jacuzzi oraz taras słoneczny, 3 restauracje serwujące kuchnię azjatycką, włoską, tajską i międzynarodową, 2 bary przy basenie (napoje, koktajle i przekąski dodatkowo płatne, czynny 9:00-18:00), lobby bar (kawa, koktajle dodatkowo płatne, czynny 17:00-1:00) i bar z szerokim wyborem przekąsek, ciast, kaw, herbat (za dodatkową opłatą, czynny 7:00-22:00). Każdego wieczoru muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą wypożyczalnia samochodów, opiekunka dla dzieci, pralnia, liczne sklepiki i salon piękności. Dla dzieci dostępny klub i kącik (czynny 9:00-18:00). Hotel dysponuje bogatym zapleczem konferencyjnym.

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu (6:00-10:30).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Klienci mogą bezpłatnie korzystać z siłowni, fitness clubu, sauny i jacuzzi oraz kortów tenisowych (użytkowanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu). Dodatkowo każdego wieczoru Klienci mogą cieszyć się muzyką na żywo w jednym z hotelowych barów.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Nowoczesny, stylowy obiekt dla najbardziej wymagających Klientów, atrakcyjnie położony i oferujący najwyższy standard usług oraz szeroki wybór rozrywek dla każdego. Jeden z najchętniej wybieranych przez turystów hotel w Pattayi.

Inne:
www.dusit.com/dusit-thani/dusit-thani-pattaya.html


Cholchan Pattaya Resort  



zdjecie hotelu
Położenie:
Trzygwiazdkowy obiekt położony w północnej Pattayi niecałe 2 godz. drogi od Bangkoku. Hotel otoczony jest zadbanym tropikalnym ogrodem i znajduje się przy piaszczystej plaży (brak możliwości kąpieli). Dogodny dojazd busem hotelowym do publicznej plaży w Pattayi oddalonej o ok. 8 km (koszt ok. 1 USD/os./1 strona; kursuje ok. co 2 godz.).Spokojna okolica gwarantuje chwilę relaksu i odpoczynku.

Pokoje:
Hotel dysponuje schludnymi i wygodnymi pokojami typu superior z widokiem na morze lub ogród. Na wyposażenie pokoju składa się telewizor, telefon, bezpłatna indywidualnie sterowana klimatyzacja, mini-bar (dodatkowy płatny), serwis do kawy/herbaty, suszarka do włosów, bezpłatny sejf. Pokoje nie posiadają balkonów.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., odkryty basen o nieregularnych kształtach (leżaki, parasole i ręczniki w cenie), restauracja, bar przy basenie (serwujący napoje i przekąski - dodatkowo płatne), pub, kort tenisowy, squash (dodatkowo płatny), bezpłatna siłownia i fitness, mini pole golfowe (bezpłatne użytkowanie, należy mieć swój sprzęt) sauna, masaże (dodatkowo płatne), pralnia, sklep, parking, sala konferencyjna, klub dla dzieci, Wi-Fi dodatkowo płatne, bus hotelowy kursujący 5 x dziennie do centrum Pattayi (dodatkowo płatny).

Wyżywienie:
Śniadania w formie bogatego bufetu serwowane w godzinach 6:00-10:00.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Każdy Klient znajdzie coś dla siebie z oferowanego w hotelu wachlarza aktywności fizycznych. Do dyspozycji gości jest bezpłatna siłownia i fitness (6:00-21:00), tenis, minigolf (korzystanie bezpłatne przy posiadaniu własnego sprzętu) oraz za dodatkową opłatą squash.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Skromny, zadbany hotel oferujący zakwaterowanie w komfortowych pokojach w zacisznej okolicy. Obiekt jest idealnym wyborem na wczasy w Pattayi dla osób ceniących sobie przyzwoity standard wypoczynku w niskiej cenie.

Inne:
www.pattayaresort.com/index.htm


Novotel Rayong  



zdjecie hotelu
Położenie:
Wysokiej klasy hotel, należący do znanej sieci Novotel. Obiekt znajduje się w spokojnym regionie Rayong, ok. 230 km na południowy-wschód od Bangkoku, bezpośrednio przy szerokiej piaszczystej plaży. W okolicy hotelu znajduje się kilka restauracji i sklepów. Do głównego miasta regionu - Rayong ok. 30 km, a do międzynarodowego portu lotniczego w Bangkoku 200 km.

Pokoje:
Naszym Klientom proponujemy pokoje typu standard i superior, rozlokowane w części głównej budynku i skrzydle ogrodowym. Wszystkie pokoje posiadają balkon i wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat (z płatnymi kanałami filmowymi), telefon, zestaw do robienia kawy i herbaty oraz suszarkę. Za dodatkową dopłatą istnieje możliwość skorzystania z minibaru. Sejf oraz bezprzewodowy dostępu do internetu w pokoju - gratis.

Do dyspozycji gości:
Hotel posiada recepcję i room service czynne 24 - godz., punkt informacji turystycznej, sejf przy recepcji, siłownię i bilard. Na terenie rozległego i zadbanego ogrodu znajdują się 4 baseny, w tym 2 dla dzieci. Na część gastronomiczną składają się dwa bary (jeden przy basenie), kawiarnia, restauracja włoska i restauracja z kuchnią tajską. Za dodatkową opłatą istnieje możliwość skorzystania z bezprzewodowego dostępu do internetu na terenie hotelu, kawiarenki internetowej, SPA, punktu wymiany walut, pralni oraz sklepu z pamiątkami.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Bardzo dobry hotel, z doskonałą lokalizacją bezpośrednio przy pięknej plaży. Dobry wybór dla poszukujących plaż dorównujących tym na wyspie Koh Samet jednak preferujących pobyt na stałym lądzie.

Inne:
www.novotel.com


Sai Kaew Deluxe Cottage  



zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwaość max. 1 dostawki) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” (o standardzie 3*+) położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” (o standardzie 4*) położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (pow. ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Inne:
Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.


Sai Kaew Premier Room  



zdjecie hotelu
Położenie:
Elegancki kompleks usytuowany w północno-wschodniej części Koh Samet, w 2009 roku gruntownie wyremontowany. Obiekt składa się z różnego typu pokoi umiejscowionych w kilku strefach całego kompleksu. Hotel położony jest przy pięknej piaszczystej plaży, a wszystkie budynki otoczone są wspaniałym tropikalnym ogrodem. Nasi Klienci mają do wyboru pokoje typu „Deluxe Cottage” oraz „Premier Room”. Kompleks położony jest przy jednej z największych plaż na Koh Samet. W ciągu dnia plaża Sai Kaew może być nieco zatłoczona ze względu na turystów przybywających tu łodziami na wycieczki jednodniowe. Rekompensuje to jednak duży teren wokół hotelu oraz bliskość centrum turystycznego wyspy. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.

Pokoje:
Wygodne i elegancko urządzone pokoje 2 - osobowe (możliwa maksymalnie jedna dostawka) z łazienką i wc. Wszystkie pokoje wyposażone są w indywidualnie sterowaną klimatyzację, TV-sat, bezpłatny internet i minibar (napoje - poza wodą - dodatkowo płatne). Wszystkie pokoje są z widokiem na ogród lub basen. Pokoje „Deluxe Cottage” położone są w kilku rzędach domków (1 lub 2 pokoje w domku) w pobliżu kameralnej kamienistej plaży (Pineapple Beach). Pokoje „Premier Room” położone są w centralnej części kompleksu (wybudowanej w 2009 r.), wokół basenu i w pobliżu baru w kilku dwukondygnacyjnych budynkach. Pokoje „Premier” są bardziej przestronne (pow. ok. 45 m²).

Do dyspozycji gości:
Recepcja (z sejfami), sklep z pamiątkami, 3 baseny, bezpłatne leżaki i parasole przy basenie, zagospodarowana plaża (leżaki i parasole, boiska do siatkówki i piłki nożnej), centrum sportów wodnych (za dodatkową opłatą: żaglówki, windsurfing, kajaki, sprzęt do snorklingu i nurkowania), bezpłatna siłownia, SPA (płatne dodatkowo), 2 restauracje (położone praktycznie przy plaży: kuchnia włoska oraz kuchnia tajska i międzynarodowa), bar plażowy i lobby-bar. Ponadto dla dzieci mini-klub oraz duży plac zabaw. W lobby hotelowym można bezpłatnie korzystać z bezprzewodowego dostępu do internetu.

Wyżywienie:
Śniadania.

Kategoria lokalna:
W Tajlandii nie istnieje oficjalna kategoryzacja hoteli. Sieci hotelowe pozostawiają kategoryzację organizatorom turystyki.

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy hotel z bogatym wyposażeniem i infrastrukturą. Świetna lokalizacja w centrum turystycznym wyspy.

Inne:
Uwaga: dla Klientów wybierających na pobyt hotele na wyspie Koh Samed nie organizujemy wycieczek lokalnych. Klienci z hoteli na wyspie Koh Samed będą pod opieką pilota lub rezydenta przebywającego w regionie Rayong. Transfer z Bangkoku na wyspę Koh Samed i z wyspy Koh Samed do Bangkoku może odbywać się przez Pattayę/Jomtien.



Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.2 Program wycieczki: 5.3 | Pilot: 4.7 | Transport: 5.4 | Zakwaterowanie: 4.9 | Wyżywienie: 4.8 | Intensywność programu: 4.3 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
8 z 12 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Barbara, Kraków
56-65 lat | ze znajomymi 
Ocena bardzo dobra

Jestem bardzo zadowolona z wycieczki. W sumie nie mam żadnych krytycznych uwag. Bardzo podobała mi się praca pilotki,pani Weroniki, niestety nie pamiętam nazwiska. Pani Weronika opowiadała bardzo dużo, zawsze opiekowała się grupą, służyła dobrą radą i pomocą. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
2 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sławomir, Ostrowiec Św.
46-55 lat | samemu 
Esensja Tajlandii grudzień 2015

Polecam wycieczke ale koniecznie z pobytem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna
26-35 lat | w parze 
super wycieczka

Serdecznie polecam jako pierwszą wyprawę po tej części świata Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Tadeusz, Świebodzin
56-65 lat | w parze 
Super Tajlandia

Miałem wiele wątpliwości,ale dziś polecam tą wycieczkę.Świetnie zorganizowana,poznałem trochę kraj,kulturę,i ludzi.Weronika,nasz pilot świetnie nam to przekazała.Tajlandia jest bardzo dużym krajem,a my dostaliśmy mały wycinek tego tortu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Częstochowa
26-35 lat | w parze 
Tajlandia - rewelacyjna, przewodnik - tragedia

Witam! W Tajlandii na programie Esencja Tajlandii + wypoczynek (hotel Asia Pattaya) byliśmy w grudniu 2014 roku. Tajlandia podobała nam się bardzo - kultura, zabytki, jedzenie - rewelacja. Ale myślę, że nie o tym będę pisać, gdyż mam ocenić biuro, a nie kraj. Ogólnie biuro spisało dobrze - organizacja, hotele,wyżywienie - ok i zgodne z programem (świetny pomysł na hotel w Bangkoku w dzielnicy China Town :). Program wycieczki też ok, absolutnie nie męczący, wręcz mały niedosyt (chcieliśmy jechać na Baśniową, ale uciekły nam miejsca).Największy minus wycieczki - przewodniczka Pani Zosia, która na początku zachowywała się arogancko, dodając stwierdzenia typu "ja wcale nie muszę pracować w RT, bo sprzedam jeden obraz i mam na życie" - więc skwituję to w ten sposób - może lepiej niech sprzedaje te swoje obrazy, bo ludzie jadąc na wycieczkę objazdową chcą się czegoś dowiedzieć, a ludzi potrzebujących i chętnych do pracy jest wielu. Ogólnie po interwencji w biurze RT - Pani Zosia trochę się poprawiła, więc chyba przemyślała sprawę, że jej obrazy nie sprzedają się może zbyt dobrze. Na wypoczynku hotel Asia Pattaya - w Pattaya chyba najlepszy pomysł - blisko centrum a jednocześnie trochę na uboczu, dostęp do małej prywatnej plaży - rewelacyjne rozwiązanie, gdyż w Pattaya plaże są okropne. Koniecznie rezerwując radzę brać za dopłatą pokój z widokiem na morze - my taki mieliśmy i to był strzał w 10, gdyż pokoje od strony ogrodu strasznie głośne (rano i w nocy przyjezdzały autokary). Proponuję na pobycie dodatkowo udać się do Underwater world (oceanarium), ogrodów Nong Noh i outletu Mall. Nie polecam X-szol - straszna żenada. Obok hotelu Asia Pattaya - targ (co prawda typowo pod Rosjan, ale był) z pysznym jedzeniem. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Andrzej, SIERPC
46-55 lat | z rodziną 
Wspominam mile ,ciepły klimat ,przyjaźni ludzie ,ciekawe jedzenie ,bogata historia

oCENA DOBRA Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2014
3 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Warszawa
36-45 lat | ze znajomymi 
Tajladnia - jej esencja;)

Wyjazd był fantastyczny. Mimo że kraj biedny, jest przyjazny i kolorowy;) przepiękne świątynie, mili ludzie, przepyszna kuchnia, bezpiecznie;) Super wyspy z turkusową wodą i białym piaskiem, doskonale na wypoczynek, ta, na której byłam - Koh Samet, malutka ale: wszędzie działał internet, były fajne beach-bary i kilka klubów także zabawa super;) Rainbow Tour w części objazdowej, biuro spisało się dobrze (jak zwykle;) organizacyjne bez żadnych problemów, pilotka Pani Klaudia przesympatyczna i doskonale przygotowana. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
5 z 34 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): łoboda,ustka
46-55 lat | w parze 
esensja tajlandii

wycieczka ok Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
15 z 21 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dominika, Płock
do 25 lat | w parze 
Bardzo polecam!

Swietna zabawa i warto skorzystac z tej oferty! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
14 z 16 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Gabriela, Kozieglowy
46-55 lat | w parze 
Esencja Tajlandii

Wycieczka godna polecenia. W ciągu 10 dni udało się poznać trochę zabytków, religii, kultury, kuchnii Tajlandii. To tylko minimum, ale warto. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2014
34 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Edyta
36-45 lat | ze znajomymi 
KWIECIEŃ /MAJ 2014

Ogólnie wycieczka udana, pełna nowych doznań.Pełna egzotyka. Podróż z przesiadką w Amsterdamie komfortowa , ze świetną opieką pilota. Komfort przejazdów z Tajlandii dobry.Tak samo noclegi podczas niego. Najsłabszy hotel Seabreeze na pobycie . Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Luty 2014
71 z 71 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna Cz
26-35 lat | w parze 
Pełna wrażeń podróż poślubna

Wycieczka fantastyczna. Od tętniącego życiem przez całą dobę Bangkoku poprzez błogą ciszę i spokój nad rzeką Kwai do znów rozrywkowej Pattaji. Wycieczka "Esencja Tajlandii" jest idealna dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu na wypoczynek i zwiedzanie, a chcą choć trochę zaznać egzotyki. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Karolina, Toruń
36-45 lat | w parze 
Grudzień 2013

Niezapomniane ważenia, boski klimat, szczególnie w grudniu, nieznana nam Europejczykom kultura, jakże inna od naszej, pyszne jedzenie, polecam na ulicach, ludzi mili, zachwyceni naszą urodą. I ekipa z Polski cud-miód, fajni ludzie, którzy umieli się bawić i podeszli do wszystkiego z wielkim dystansem...:) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
35 z 37 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Malgorzata Gdynia
46-55 lat | w parze 
Perfekcyjna

W Esencji Tajlandii znalazłam to wszystko, co warte było zobaczenia. Bogato zdobione świątynie, egzotyczne wodospady, niesamowite miasto małp, zaskakujące swą rozpiętością drzewo, most na rzece Kwai, smaczne jedzenie. Był czas na odpoczynek, czas na masaże, oraz czas na rozrywkę. Wszystko zorganizowane perfekcyjne. Żadnych opóźnień, awarii, nieprzewidzianych sytuacji i niemiłych niespodzianek. Długo i mile będę wspominała tę przygodę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Grudzień 2013
26 z 29 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Białystok
46-55 lat | w parze 
Esencja Tajlandii

Wycieczka fajna, dobrze zorganizowana, z fantastycznym pilotem p. Konradem Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
22 z 22 osób uznało tą opinię za pomocną Dodał(a): Bodi
36-45 lat | w parze 
Piękny kierunek - warto się wybrać

Witam, właśnie wróciłem z tej wycieczki i na szybko komentarz: Plusy: - przepiękny kraj, fajni ludzie, dobre miejsca - warto tam pojechać - wycieczka jest dość spokojna, nie męcząca, pozwala zobaczyć kilka ciekawych rzeczy (spośród masy, jakie oferuje ten kraj) - przelot komfortowym samolotem, bez zmian w rozkładzie, opóźnień itd. - organizacja (autobusy, przesiadki itd.) bardzo dobra - wyżywienie to nie tylko śniadania, ale poza ostatnim dniem były kolacje lub lunche, więc głodny nie chodziłem... - hotele na trasie oceniam bardzo dobrze (jeden nieco starszy, ale za to pięknie położony), każdy z basenem, z dobrym wyżywieniem - Pilotka zrobiła tylko jedną zmianę w programie, ale akurat pozytywną - świątynie khmerska w Ayuttaya dzień wcześniej wieczorem; dzięki temu lepsze kolory zachodzącego słońca i swobodniejszy kolejny dzień - na pobyt w drugim tygodniu poledam wyspę Koh Samet, a szczególnie Ao Prao - mały raj, warty swoich pieniędzy; hotele na lądzie nie mają tyle uroku; no i transfer motorówką prosto do hotelu dodający całego uroku :-) Minusy: - w sumie jak dla mnie - dość mało było tych obiektów - w takim kraju nawet warto poświęcić sen na zwiedzanie kolejnych ciekawostek - jeden dzień z objazdu właściwie stracony - jest to dzień na obrzeżach Pattaya, w hotelu nad morzem, ale słabo się nadającym do kąpieli. Można sobie coś fajnego zorganizować, ale szkoda, że biuro nie organizuje nic ciekawego (jedynie dodatkowo płatna rewia transwestytów wieczorem); polecam wynajęcie Taja z ciężarówką/taksówką i objeżdżenie kilku miejsc (np. Zoo tygrysie, wysepka Koh Koi, wioska słoni - ale ta z sierocińcem, a nie ze słonikami z przypiętymi łańcuchami nogami, które na trąbie musiały podnosić grube baby). - trochę słabo był podzielony czas - np. na kompleks świątynny w miejscu odcisku stopy buddy dostaliśmy tylko 40 minut. Praktycznie tyle samo później na kibelek na stacji; - dwa razy lunch w miejscu zupełnie nieciekawym, a mógłby być w lepszym... lub nawet lepiej czas wolny w ciekawszym miejscu - pilotka nieprzyjemna - przy wycieczkach tego typu dużo zależy od współtowarzyszy - myśmy trafili na grupę pijącą - cały czas nietrzeźwą - i przejazdy to był koszmar (a w autobusie spędza się trochę czasu) - uwaga na dopłatę za przelot klasą biznes premium - komfort lotu jest, ale mimo tej klasy, nie można skorzystać na Okęciu z business lounge; podobnie odprawa nie jest zwykła businessowa, tylko osobne okienko czarterowe, więc jakaś kolejka jest; no i na pokładzie nie dają Bailaysa - kultowego napoju, który piję tylko w samolotach, a tu się nie dało :-) - uwaga na rezerwację last minute - nie wiem, czy to standard, ale pilotka kwaterowała w autobusie i hotelach w kolejności rezerwacji - dlatego w autobusie miałem najgorsze miejsca, a przy takiej wycieczce sporo czasu spędza się w autobusie Jedna porada - jak planujecie kupić jakieś pamiątki, a coś Wam się spodoba, to kupujcie. Potem tego nie będzie (co mnie strasznie zdziwiło) - w różnych miejscach są różne możliwości zakupów, ale jest ubogi wybór i zazwyczaj w każdym miejscu są inne rzeczy. Druga porada - nie wymieniajcie waluty (euro, dolar) na lotnisku - pilotka pokaże Wam kantory z lepszymi kursami przy hotelu. I bawcie się dobrze. Kierunek warty pojechania. Ja jednak już wiem, że następny wyjazd tamże robię na własną rękę. Tajlandia jest na tyle cywilizowana, że nie ma z tym problemu. Pokaż więcej >>




Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.