• wycieczka:

  Chilli con Cuba - Meksyk i Kuba

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9
Pozniejsze Zdjecie


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours/rozklady
Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Nad ranem wykwaterowanie (nie ma śniadania), transfer na lotnisko i przelot do Cancun. Po odprawie paszportowej i odebraniu bagaży wyjazd w kierunku Meridy. Następnie przejazd do Chichen Itza (lista UNESCO), gdzie zobaczymy między innymi: schodkową piramidę Kukulkan o wysokości ponad 55 m, ścianę trupich czaszek, Świątynię Tysiąca Wojowników, boisko do gry w pelotę oraz obserwatorium astronomiczne. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą ok. 12 Eur) możliwość zobaczenia jednej z wielu na Jukatanie „studni” krasowych - chętnych zapraszamy do kąpieli w kryształowo czystej wodzie cenote Ik Kil (prosimy mieć przygotowane ręczniki i stroje kąpielowe). Osoby nie uczestniczące w zwiedzaniu cenote mają czas wolny w Chichen Itza. Wieczorem przyjazd do Meridy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu wyjazd do Uxmal. Po drodze krótka wizyta w Celestun, gdzie znajduje się jeden z najciekawszych rezerwatów przyrody w Meksyku, będący ostoją tysięcy ptaków - flamingów, pelikanów, kormoranów. Następnie zwiedzanie Uxmal - centrum religijnego Majów, gdzie zobaczymy między innymi tzw. Pałac Gubernatora (jest to największa budowla prekolumbijska Ameryce), Świątynię Wróżbity oraz Czworokąt Mniszek (zespół budowli przypominających klasztor). Późnym popołudniem transfer do Campeche - kolacja i nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu zwiedzanie Campeche, pięknego, kolonialnego miasta położonego nad Zatoką Campeche: zobaczymy fortyfikacje obronne chroniące port przed piratami i katedrę La Concepcion. Po zwiedzaniu transfer do Palenque (około 7 godzin jazdy). Kolacja i nocleg w hotelu w Palenque.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Palenque - miasta opuszczonego z nieznanych powodów przez Indian w X wieku, ponownie odkrytego dopiero w XVIII w. Szczególnie polecamy obejrzenie Świątyni Inskrypcji, gdzie znajdują się dobrze zachowane płaskorzeźby dawnych notabli oraz grobowiec króla Majów - Pakala (panującego ponad 68 lat), wspaniały Pałac Królewski z licznymi komnatami i korytarzami pokrytymi płaskorzeźbami, świątynie Słońca i Krzyża (datowane na VII wiek) z licznymi inskrypcjami oraz boisko do gry w pelotę (gra przypominała trochę piłkę nożną - uważa się, że miała znaczenie religijne). Następnie przejazd na granicę meksykańsko - gwatemalską, którą przekroczymy na rzece Usumacinta. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicach Flores.
Uwaga! Jeśli wystarczy nam czasu przed przejazdem na granicę pojedziemy zobaczyć Yaxchilan - ukryte w tropikalnym lesie stanowisko archeologiczne, którego nazwa w języku Majów oznacza „Zielone Kamienie”, a które znane jest przede wszystkim z pięknych i dobrze zachowanych rzeźb.

Dzień 6
Po śniadaniu przejedziemy do największego ocalałego ośrodka Majów - Tikal (lista UNESCO). Tikal to kompleks 16 świątyń oraz około 3 tys. budynków (m.in. pałaców, dworków, dziedzińców, tarasów, platform uroczystościowych), w którym mogło zamieszkiwać nawet do 45 tysięcy mieszkańców. Centralnym punktem miasta jest plac otoczony świątyniami i akropolem. Największa z nich Świątynia Dwugłowego Węża (Świątynia IV) ma prawie 65 m wysokości. Po zwiedzaniu transfer do Belize City na kolację i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie Belize City - miasta założonego w XVII wieku przez Brytyjczyków i historycznej stolicy państwa leżącej u ujścia rzeki Belize do Morza Karaibskiego - spacer po mieście. Następnie wyjazd do Chetumal (Meksyk) - krótki spacer po centrum miasta. Na zakończenie naszej wycieczki proponujemy zwiedzanie Tulum - stanowiska archeologicznego nie tak okazałego jak Chichen Itza czy tajemniczego jak Yaxchilan, ale za to pięknie położonego nad turkusowymi wodami Morza Karaibskiego. Zwiedzanie m.in. El Castillo, Świątyni Fresków, Świątyni Zstępującego Boga. Kolacja i nocleg w hotelu w Cancun.

Dzień 8
Wypoczynek w Cancun, w hotelu z formułą All Inclusive.

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie (do godziny 12-tej), złożenie bagaży w przechowalni hotelowej i czas wolny. Wieczorem transfer na lotnisko w Cancun. Nocny lot do Hawany. Po przylocie do Hawany transfer do hotelu. W tym dniu nie ma obiadokolacji.

Dzień 10
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra oraz zwiedzanie Muzeum Rumu - Havana Club. Następnie udamy się do Cojimar - wioski rybackiej, gdzie Hemingway trzymał swój jacht „Pilar.” Lunch w restauracji „Las Terrazas de Cojimar”. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol, Plac Rewolucji, Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia „Tropicana” - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasta plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r) oraz naskalnych malowideł. Lunch za dodatkową opłatą. Powrót do hotelu w Hawanie na kolację i nocleg. W drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei.

Dzień 12
Po śniadaniu wyjazd w kierunku Trynidadu. Po drodze zwiedzimy miasteczko Santa Clara - od jego zdobycia przez Che Guevarę zaczęła się kubańska rewolucja, zwiedzimy Guevara Memorial (osobiste rzeczy Che) i „rewolucyjny” pociąg pancerny. Lunch za dodatkową opłatą. Nocleg i kolacja w hotelu w okolicach Trynidadu (serwis all inclusive).

Dzień 13
Po śniadaniu zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie odwiedzimy słynną Valle de los Ingenios (Dolinę Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych, posiadłość Manaca Iznaga. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 14
Dzień wolny w hotelu w Trynidadzie (w hotelu all Inclusive) - czas wolny na plażowanie i odpoczynek.

Dzień 15
Po wczesnym śniadaniu transfer do Hawany. Po drodze wjedziemy do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie.
Po południu przyjazd na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Polski.


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Kuba:

(7 rozpoczętych dób hotelowych - 4 w Hawanie, 3 w Trynidadzie)
Hotele lokalnej kategorii ***. Pokoje 2-osobowe z łazienką i WC, skromne, ale czyste i dobrze utrzymane.

Meksyk:

(7 rozpoczętych dób hotelowych - 1 w Meridzie, 1 w Campeche, 1 w Palenque, 1 we Flores, 1 w Belize City, 2 w Cancun).
Zakwaterowanie w wygodnych lecz skromnych hotelach *** (kategoria lokalna). Pokoje są z reguły klimatyzowane i wyposażone w łazienki z WC, TV i telefon.

Do dyspozycji gości:

Kuba:

W hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

Meksyk:

restauracja i bar, a często także basen oraz ogród.

Wyżywienie:

Kuba:

W Hawanie śniadania i obiadokolacje (poza dniem 2 kiedy nie ma śniadania i dniem 9 kiedy nie ma kolacji), w hotelu w Trynidadzie formuła all inclusive.

Meksyk:

śniadania amerykańskie (serwowane: jajecznica, pieczywo, tosty) oraz obiadokolacje (serwowane: zupa, drugie danie najczęściej drób rzadziej ryba, sałatka lub surówka lub gotowane warzywa, ziemniaki lub ryż lub tortilla, deser). W hotelu w Cancun serwis all inclusive!

ŚwiadczeniaCena obejmuje: przelot do Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), przelot Hawana - Cancun - Hawana, program turystyczny jw., przejazdy autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (wersja standard: CP, NNW, KL i bagaż) oraz opiekę miejscowego przewodnika na Kubie i polskiego pilota na Kubie i w Meksyku, obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.

Cena podstawowa nie obejmuje: opłaty lotniskowej, Karty Turysty (należy wykupić 2 Karty Turysty), opłaty wylotowej z Meksyku (ok. 18 Eur), opłaty wylotowej z Kuby (ok. 25 Eur), opłat granicznych drogowych (ok. 38 Eur), napiwków dla lokalnych przewodników, kierowców, bagażowych (razem ok. 70 Eur), opłat za przewodników w zwiedzanych obiektach (opłata za przewodnika zależy od ilości chętnych), biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (ok. 135 Eur plus cenote ok. 12 Eur/os) oraz innych wydatków osobistych.


Inne


UWAGA!
·
 • Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od sytuacji niezawinionych przez biuro (np. politycznej bądź klimatycznej w odwiedzanych krajach).
  ·
 • W chwili tworzenia tego programu dostępny był tylko i wyłącznie 1 lot dziennie na trasie Hawana - Cancun (o 07:00) i Cancun - Hawana (o 22:00). Jeśli okaże się, że przeloty te nie będą mogły być zrealizowane konieczna będzie modyfikacja programu.
  ·
 • Ze względu na utrudnienia przy wymianie USD na peso meksykańskie sugerujemy zabrać do Meksyku Euro.
  ·
 • W Meksyku, Gwatemali i Belize pokoje 3 osobowe posiadają 2 łóżka małżeńskie (nie ma możliwości otrzymania pokoju z 3 osobnymi łóżkami).
  ·
 • Może być konieczność zmiany autokaru na granicy meksykańskiej gwatemalsko - wiąże się to z przeniesieniem bagaży, dlatego też bardzo prosimy o rozważne spakowanie swojej walizki. Na granicach zazwyczaj są osoby, które mogą Państwu przenieść bagaż (za opłatą ok. 0,8 Eur/1 walizka). Autokary w Gwatemali i Belize nie są klimatyzowane.


 • Inni klienci sprawdzali również ...

  Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.