• wycieczka:

  Buenos Dias Cuba

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Wg programu imprezy


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.2

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
04.05 - 19.05.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 919 zł / za os.

Zamów
17.05 - 01.06.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 596 zł / za os.

Zamów
02.06 - 17.06.2015
Promocja: 16% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 843 zł / za os.

Zamów
16.06 - 01.07.2015
Promocja: 15% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 296 zł / za os.

Zamów
25.06 - 10.07.2015
Promocja: 9% Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 897 zł / za os.

Zamów
23.07 - 07.08.2015
Impreza potwierdzona

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 9 164 zł / za os.

Zamów
23.08 - 07.09.2015
Promocja: 14%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 886 zł / za os.

Zamów
06.09 - 21.09.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 864 zł / za os.

Zamów
18.09 - 03.10.2015
Promocja: 17%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 8 199 zł / za os.

Zamów
01.10 - 16.10.2015
Promocja: 18%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 798 zł / za os.

Zamów
15.10 - 30.10.2015
Promocja: 19%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 7 836 zł / za os.

Zamów
23.10 - 07.11.2015
Promocja: 32%

Warszawa

Wg programu imprezy

wszystkie ↓

 • Wg programu imprezy
 • All inclusive

16 dni / 8 222 zł / za os.

Zamów

Program


Magiczna Hawana i Hemingway - Kolonialne miasto – Trynidad - Prawdziwe cygara i rum - Santiago de Cuba i forteca San Pedro - Daleki wschód – Baracoa - Wypoczynek w Varadero All Inclusive!

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godz. przed wylotem samolotu. Przelot do Hawany (via jeden z portów europejskich). Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours/rozklady. Przylot do Hawany, odprawa paszportowa, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby - Hawany, w programie między innymi: strzegący portu fort Morro, Plac Katedralny, spacer po starówce - tu znajdziemy miejsca związane z Ernestem Hemingwayem (hotel Ambos Mundos i bar Bodequita del Medio), plac targowy i barokowa katedra. Następnie zwiedzanie Muzeum Rumu - Havana Club. Opcjonalnie lunch za dopłatą. Po południu zwiedzanie nowej Hawany: Kapitol i Opera. Następnie przejazd przez dzielnice Miramar i Cubanacan (przed rewolucją dzielnice bogaczy). Kolacja. Wieczorem dla chętnych rewia - dodatkowa opłata około 80 EUR. Nocleg w hotelu.

Dzień 3
Po śniadaniu ciąg dalszy zwiedzania Hawany: Plac Rewolucji, Muzeum Rewolucji, cmentarz Kolumba. Po południu czas na samodzielne eksplorowanie miasta. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dla chętnych i za dodatkowa opłatą (ok. 30 EUR/os.) wycieczka „Śladami Hemingwaya” - wizyta w domu pisarza „Finca Viglia” oraz ulubionej knajpce „Floridita” gdzie napijemy się słynnego daiquiri.

Dzień 4
Po śniadaniu wyjazd z Hawany. Przejazd przez Pinar del Rio, miasto plantatorów tytoniu, do Valle de Vinales - Parku Narodowego z gigantycznymi wapiennymi ostańcami Mogotes. W programie zwiedzanie fabryki cygar i fabryki rumu. Lunch za dodatkową opłatą. Następnie zwiedzanie Indiańskiej Groty (odkrytej w 1951 r.) oraz naskalnych malowideł - podróż łodzią. Powrót do hotelu w Hawanie - w drodze powrotnej zwiedzanie Farmy Orchidei. Powrót na kolację i nocleg do Hawany. (Trasa ok. 350 km).

Dzień 5
Po śniadaniu wyjazd do Playa Giron i Guama. Opcjonalne zwiedzanie farmy krokodyli i lunch. Następnie przejazd do Cienfuegos - miasta często nazywanego kubańską „Perłą Południa,” które dzięki swojej świetnie zachowanej kolonialnej architekturze stanowi jedną z najpiękniejszych atrakcji turystycznych wyspy. Zobaczymy historyczne centrum Pueblo Nuevo, Parque Jose Marti, katedrę, Palacio de Valle oraz Paseo del Prado - najdłuższy deptak na Kubie. Nocleg w hotelu w okolicach Cienfuegos (serwis all inclusive!). (Trasa ok. 300 km).

Dzień 6
Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie najbardziej typowego i najlepiej zachowanego kolonialnego miasta Kuby - Trynidadu (miasto wpisane na listę UNESCO): brukowane uliczki miasta, Plaza Mayor, klasztor franciszkanów, pałace „baronów cukrowych” - obecnie budynki użyteczności publicznej, Canchanchara - tawerna słynna z lokalnego trunku - mieszanki miodu, cytryny i rumu! Lunch za dopłatą. Następnie czas wolny w mieście lub powrót do hotelu na plażowanie. Bezpłatny transfer do Casa de la Musica. Nocleg w okolicach Trynidadu (all inclusive). (Trasa ok. 80 km).

Dzień 7
Po śniadaniu przejazd do Camaguey. Po drodze odwiedzimy Santi Spiritus i punkt widokowy Valle de los Ingenios (Dolina Cukrowni) - plantacje trzciny cukrowej, wioski zamieszkałe przez potomków niewolników i pałace baronów cukrowych. Opcjonalnie lunch. Następnie zwiedzanie miasta Camaguey - między innymi główny plac San Juan de Dios, domy kupieckie, dom Ignacio Agramonte (bohater narodowy), kościół Nuestra Senora. Nocleg w hotelu w okolicach Camaguey - kolacja za dodatkową opłatą. (Trasa ok. 250 km).

Dzień 8
Po śniadaniu wyjazd do Holguin. Podczas przejazdu opcjonalnie lunch. Po przyjeździe do Holguin zwiedzanie miasta: Plaza Mayor, katedra San Isidoro, Wzgórze Krzyża. Wieczorem kolacja w hotelu i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 9
Po śniadaniu wyjazd do Baracoa - przyjazd po południu, czas wolny na spacer po mieście lub dla chętnych lunch (za dodatkową opłatą). Jeżeli wystarczy czasu zwiedzanie Twierdzy Matachin. Zakwaterowanie w hotelu w Baracoa, kolacja i nocleg. (Trasa ok. 300 km).

Dzień 10
Dzień wolny w Baracoa na plażowanie. Transfer na plażę Maguana w cenie. Kolacja i nocleg w hotelu w Baracoa.

Dzień 11
Po śniadaniu wyjazd z Baracoa do Santiago de Cuba, przejazd wzdłuż strefy zmilitaryzowanej Guantanamo. Nocleg i kolacja w hotelu w Santiago de Cuba.

Dzień 12
Po śniadaniu zaczniemy zwiedzanie Santiago de Cuba, zobaczymy sanktuarium maryjne - Virgen de la Cardid del Cobre - patronki Kuby, fortecę San Pedro de la Roca, dom Diego Valasqueza (najbardziej zasłużonego kolonizatora Kuby), katedra, calle Pedro Pico - schody łączące dolne i górne miasto, cmentarz Santa Efigenia (z grobami zasłużonych mieszkańców, min Jose Marti, rodzina Bacardi) i słynne koszary Moncada - miejsce nieudanego ataku rewolucjonistów pod wodzą młodego Fidela Castro. Podczas zwiedzania opcjonalnie lunch (za dodatkowa opłatą). (Trasa ok. 50 km).
Po południu lub wieczorem transfer na lotnisko w Santiago de Cuba. Po przylocie do Hawany transfer autokarowy do wybranego hotelu w Varadero. Zakwaterowanie i czas na wypoczynek.
Uwaga! Przelot z Santiago de Cuba do Hawany obsługiwany jest przez kubańskie linie lotnicze Cubana de Aviacion, często w kooperacji z innymi liniami lotniczymi. Cubana de Aviacion przeloty wewnętrzne realizuje najczęściej małymi samolotami pasażerskimi typu: YAK-42 lub AN-24. Możliwa zmiana przelotu z Santiago de Cuba - Hawana na Holguin - Hawana.

Dzień 13 - 14
Pobyt w Varadero - czas na odpoczynek i plażowanie. Podczas wypoczynku proponujemy wycieczki fakultatywne: rejsy na pobliskie wyspy koralowe, nurkowanie na przepięknej rafie itd. (cena od 80 EUR).

Dzień 15
Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoju. Transfer na lotnisko w Hawanie. Wylot do Polski (via jeden z portów europejskich).

Dzień 16
Przylot do Warszawy.

Uwaga! Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.Zakwaterowanie na objeździeCzęść objazdowa

 Hotele *** lokalnej kategorii - (11 rozpoczętych dób hotelowych).

 Pokoje: 2 - osobowe z łazienką i wc, skromne, ale czyste i dobrze utrzymane.

 Do dyspozycji gości: w hotelu bar, restauracja, niekiedy basen.

 Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (zazwyczaj w formie bufetu), w Cienfuegos i Trynidadzie all inclusive.

Część pobytowa

Hotele - (3 rozpoczęte doby hotelowe)  - hotel Varadero.
Opisy dostępne w sekcji “Varadero - hotele”.
Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot do/z Hawany (z przesiadką w jednym z portów europejskich), przelot wewnętrzny Santiago de Cuba - Hawana lub Holguin - Hawana, opłaty lotniskowe, Kartę Turysty, podatek wylotowy z Kuby, program turystyczny jw. w tym przejazdy klimatyzowanym autokarem lub minibusem, zakwaterowanie w hotelach (14 rozpoczętych dób hotelowych), wyżywienie jak w opisie zakwaterowania, transfery lotnisko - hotel - lotnisko, ubezpieczenie TU Europa (w wersji standard: CP, NNW, KL i bagaż), opiekę miejscowego przewodnika i polskiego pilota na Kubie oraz obsługę przedstawiciela Rainbow Tours podczas odprawy w Warszawie.


Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu (około 125 EUR), napiwków w części objazdowej (ok. 50 EUR), wycieczek fakultatywnych i innych wydatków osobistych.Blau Marina Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Duży kompleks hotelowy należący do hiszpańskiej sieci Blau Hotels & Resorts położony jest przy pięknej, piaszczystej plaży (ponad 2 km długości), niedaleko portu jachtowego La Marina Gaviota i kilkanaście kilometrów od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Wygodnie wyposażone i umeblowane pokoje 2 - osobowe (możliwość 2 dostawek - na potwierdzenie) rozlokowane w 1-piętrowych budynkach. Wszystkie pokoje klimatyzowane, z łazienką (wanna, toaleta, suszarka do włosów), TV-sat, telefonem, sejfem (bezpłatny), minibarem (gratis woda, napoje bezalkoholowe i piwo - codziennie uzupełniany), zestawem do kawy i herbaty oraz balkonem.
Hotel posiada 5 pokoi dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:

Recepcja 24 - godz., 5 restauracji - 2 typu bufet oraz 3 a la carte (hiszpańska, włoska, owoce morza), restauracja grill-barbecue (przekąski i potrawy z grilla), 5 barów (w tym lobby-bar „Hemingway” otwarty 24 godz.), ogród z tarasami słonecznymi (leżaki i parasole bezpłatne), 3 baseny, 2 jacuzzi, brodzik dla dzieci (baseny ze słodką wodą), plac zabaw, mini klub, mini-galeria handlowa (sklep z pamiątkami, minimarket, butik, rent a car), stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC /godz.), salon piękności (fryzjer, kosmetyczka), pralnia (płatna), kantor, parking. Leżaki i parasole na plaży bezpłatne.Wyżywienie:
Formuła all inclusive - śniadania (7:30-10:30), obiady (12:30-15:00) i kolacje (18:30-22:00) w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski (pizza, hamburgery) w barach. Dodatkowo 1 raz w tygodniu możliwość kolacji w restauracjach a la carte (hiszpańska, włoska, owoce morza - konieczna wcześniejsza rezerwacja). Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych, piwa i wina oraz napoi bezalkoholowych serwowanych w restauracjach i barach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W cenie sporty wodne: windsurfing, kajaki, rowery wodne oraz nauka nurkowania. Ponadto (możliwy depozyt za sprzęt): siatkówka, tenis ziemny i stołowy, rzutki, siłownia i korty tenisowe. Dodatkowo hotel prowadzi liczne programy animacyjne (np.aerobik, aqua-aerobik, kursy tańca) oraz wieczorne show (występy kabaretowe, muzyka na żywo), dyskoteka (czynna codziennie 23:00-1:30). Za dodatkową opłatą centrum spa (sauna, jacuzzi, masaże Reiki, Shiatsu) oraz pole golfowe (w pobliżu hotelu).

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Rozległy teren, wygodne pokoje, bogata infrastruktura, smaczne wyżywienie oraz lokalizacja (na samym końcu półwyspu), to niewątpliwe atuty hotelu. Z pewnością nie najlepsze *****, ale za to w bardzo dobrej cenie.

Inne:
www.blau-hotels-cuba.com


Iberostar Laguna Azul  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wysokiej klasy hotel, otwarty w 2009 r. położony jest bezpośrednio przy pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, niedaleko portu jachtowego La Marina Gaviota i kilkanaście kilometrów od centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Hotel posiada 790 przestronnych (pow. ok. 40 m2) pokoi rozlokowanych w 3 budynkach. Wszystkie komfortowo i elegancko urządzone (możliwość 1 dostawki), z optycznie wydzieloną częścią dzienną (sofa), z balkonem lub tarasem, w pełni wyposażoną łazienką (z wanną i suszarką do włosów), telefonem, TV-sat, klimatyzacją, minibarem (bezpłatny, uzupełniany co 2 dni), sejfem (w cenie), ekspresem do kawy, deską do prasowania i żelazkiem.
W pokojach typu family (pokoje łączone i na potwierdzenie) możliwe zakwaterowanie od 4 (jesli będzie mniej osób, to Klienci zostaną zakwaterowani w pokoju standardowym) do 6 osób (przy czym w pokojach nie będzie mozliwośći wstawienia dostawek i w każdym z nich będą znajdowały się 2 łóżka typu queen size).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat (bez dopłat).
Hotel posiada 8 pokoi przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z imponującym lobby, windy, restauracja główna, 4 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, włoska, międzynarodowa), 9 barów (m.in. bar z przekąskami, bar przy plaży, lobby bar, cygaro-bar,), ogromny ogród palmowy z 4 basenami, 2 brodzikami dla dzieci, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, plac zabaw, miniklub (4-7 lat), dyskoteka, pralnia (płatna), niewielka galeria handlowa, Wi-Fi w lobby ( płatny ok.4,5 CUC/godz.), kącik internetowy( płatny ok.4,5 CUC/godz.), salon kosmetyczny, fryzjer. Hotel zapewnia ręczniki plażowe (bezpłatnie). Na plaży darmowe leżaki i parasole.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte (18:30-21:30), przekąski (10:00-17:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe (10:00-02:00) w barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.
Uwaga! Do kolacji wymagane są stroje wieczorowe (długie spodnie dla Panów, sukienki dla Pań).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dla dzieci oraz dorosłych (np. gry i zabawy, lekcje salsy), wieczorne przedstawienia (np.muzyka na żywo, pokazy akrobacji i magicznych sztuczek). Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, paddle, bilard, w wybrane dni lekcje nurkowania, katamaran na plaży. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne. W Varadero istnieje możliwość uprawiania jeździectwa, nurkowania oraz gry w golfa (pole 18-dołkowe).

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel ze świetnym serwisem sygnowany przez markę Iberostar. Komfortowe pokoje, ogromy ogród i piękna plaża czynią to miejsce naprawdę wyjątkowym. Do tego bogate All Inclusive z alkoholami markowymi włącznie. Polecamy wszystkim.

Inne:
www.iberostar.com


Gran Caribe Sun Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten 12-piętrowy hotel położony jest w samym centrum Varadero. W pobliżu sklepy z rękodziełem i pamiątkami, lokalne restauracje i bary. Do szerokiej i piaszczystej plaży ok. 100 m (przejście przez ulicę). 
Do lotniska w Varadero ok. 25 km.

Pokoje:
Skromne pokoje 2 - osobowe (możliwość 1 dostawki) z łazienkami z wanną i wc. Wszystkie z klimatyzacją, telefonem, TV-sat, minisejfem (za dopłatą ok 2 CUC/dzień).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, restauracja a'la carte (kuchnia włoska, sałatki, dania z grilla), 3 bary (lobby bar, bar przy basenie oraz bar na plaży), basen z brodzikiem dla dzieci (w basenie słodka woda), taras słoneczny z leżakami i parasolami, sklepik z pamiątkami, kącik internetowy (ok 8 CUC/godz.),salon masażu, wypożyczalnia skuterów i samochodów, kantor. Przy piaszczystej plaży bar hotelowy, leżaki oraz parasole. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (bezpłatnie).

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski w barze, pizzeria (12.00-22.00). Restauracja a la carte nie jest objęta programem all inclusive! Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych i bezalkoholowych oraz win serwowanych (10.00-22.00) w restauracji głównej oraz barach hotelowych - poza lobby barem oraz (10.00-18.00) w barze na plaży. 2 razy w tygodniu w restauracji głównej organizowane są wieczory z daniami kuchni kubańskiej i międzynarodowej.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
W hotelu bezpłatne rzutki, stoły do tenisa, gry planszowe, aerobik wodny, boisko do siatkówki. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, nauka tańca) oraz wieczorne show (występy kabaretowe, muzyka na żywo). Na plaży windsurfing oraz rowery wodne bezpłatnie. Inne sporty jak żeglowanie, narty wodne, jet-ski, nurkowanie itp. - za opłatą.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Skromny hotel z niezbędnym wyposażeniem w bardzo dobrej cenie. Polecamy go tym, którzy nie mają wygórowanych oczekiwań wobec zakwaterowania, a chcą zwiedzić wyspę.

Inne:
www.gran-caribe.com


Melia Peninsula Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten należący do znanej sieci Melia hotel położony jest tuż przy publicznej, pięknej piaszczystej plaży. Do centrum kurortu około 9 km – bary, kilka sklepów i restauracji. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero około 35 km.Pokoje:

Hotel dysponuje 591 komfortowymi i przestronnymi (ok. 40 m2) pokojami rozlokowanymi w kilkunastu dwu- lub trzypiętrowych willach.
- Pokoje standardowe - dla max. 4 osób (tylko w układzie 2+2): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa dla 2 osób, łazienka (suszarka do włosów), klimatyzacja, telefon, lodówka (gratis, ale minibar płatny), sejf (gratis), TV-sat, balkon z  krzesłami i stolikiem.
- Pokoje standardowe rodzinne  - dla 5 osób (tylko w układzie 2+3): łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, sofa i łózko piętrowe, reszta wyposażenia jak przy opisie pokoi standardowych. W pokojach rodzinnych będą kwaterowane tylko 5 osobowe rodziny.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat bezpłatne, infant wlicza się w maksymalnie obłożenie pokoju.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, 6 restauracji (1 bufetowa i 5 a’la carte), 7 barów ( w tym snack bar, bar  na plaży i swim up bar), piękny ogród tropikalny z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (1 basen dla dorosłych, 1 basen dla dzieci ze zjeżdżalnią, 1 duży brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, opiekunka do dziecka (płatna), usługi pralnicze (płatne), sklepik z pamiątkami, room service (płatny), centrum biznesowe (fax, telefon, komputer), sale konferencyjne, salon piękności, kantor, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz.). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne, ręczniki basenowe gratis.Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (07:10-10:00), lunche (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 5 restauracji a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja): meksykańska, włoska, francuska, japońska i grillowa, przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach (24h).Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, rowery, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, korty tenisowe. Na terenie hotelu znajduje się również strefa wellness (gratis): siłownia, sauna, jacuzzi. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:

Bardzo dobry hotel z pięknym ogrodem i świetnym wyżywieniem docenią wszyscy, Małym Gościom z pewnością spodoba się duży basen i liczne animacje. Jako bonus biała karaibska plaża.Inne:

www.melia.com
Iberostar Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony przy pięknej karaibskiej plaży. Do centrum Varadero ok. 14 km - po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 50 km.

Pokoje:
Hotel posiada 386 klimatyzowanych, przestronnych oraz komfortowych pokoi w 11 budynkach. We wszystkich pokojach łazienka (suszarka do włosów, prysznic lub wanna, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, sejf (gratis), żelazko i deska do prasowania, ekspres do kawy, czajnik, odtwarzacz CD, balkon lub taras.
- Pokoje standardowe - (pow. ok. 40 m2) – dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek.
- Pokoje typu Junior suite - (pow. ok. 49 m2) - dla max. 2 osób dorosłych i 2 dzieci, z optycznie wydzieloną częścią wypoczynkową, przy czym w pokoju mogą znajdować się tylko 2 łóżka typu queen size i może nie być możliwości wstawienia dostawek. Dodatkowo możliwość korzystania z Wi-Fi (ok. 8 CUC/godz).
Dostępne pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, restauracja główna, 3 restauracje tematyczne a’la carte (japońska, kubańska, międzynarodowa), 6 barów (m.in. snack bar przy basenie, bar przy plaży, lobby bar), duży ogród tropikalny z 2 basenami, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), park wodny dla dzieci, jacuzzi, leżaki i parasole, plac zabaw, miniklub, sklep, apteka, dyskoteka, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów, kantor. Wi-Fi w lobby (ok. 8 CUC/godz.), kącik internetowy (ok. 10 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki plażowe (bezpłatnie). Na plaży darmowe leżaki i parasole.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w restauracji bufetowej, restauracje tematyczne a’la carte - konieczna wcześniejsza rezerwacja, przekąski (10:00-18:00), lokalne i międzynarodowe napoje alkoholowe i bezalkoholowe w wybranych barach na terenie hotelu oraz w barze na plaży.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program animacyjny dzienny i wieczorny dla dzieci oraz dorosłych,: gry i zabawy, lekcje salsy, wieczorne show: muzyka na żywo. Bezpłatnie: sauna, jacuzzi, siłownia, fitness, aerobik, siatkówka plażowa, rzutki, kajaki, katamaran, tenis, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, rowery wodne, korty tenisowe, bilard. W hotelowym SPA zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Bardzo dobrej klasy hotel z ciekawie zaaranżowanymi wnętrzami, bogatym wyżywieniem i wysokiej klasy serwisem. Aquapark i baseny oraz animacje z pewnością docenią Mali Goście, dla Dorosłych - zabiegi w hotelowym Spa, różnorodna infrastruktura sportowa oraz relaks na karaibskiej plaży.

Inne:
www.iberostar.com


Melia Marina Varadero  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 2013 roku hotel położony jest malowniczo na brzegu portu jachtowego w Varadero, na samym końcu półwyspu Hicacos. Do białej, karaibskiej plaży ok. 200 m (do przejścia ulica – przejście naziemne). Do centrum kurortu ok 14 km – po kurorcie i półwyspie kursuje autobus turystyczny (płatny). Do lotniska w Varadero ok. 40 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 549 przestronnymi (ok. 40 m2), wygodnymi oraz bardzo elegancko urządzonymi pokojami i apartamentami w stylu marynistycznym.
- W pokojach standardowych (możliwe 2 dostawki) -  sofa dla 2 osób, łazienka (suszarka do włosów, waga, kosmetyki kąpielowe), klimatyzacja, wiatrak przysufitowy, TV-sat (płaski ekran), telefon, sejf (gratis), minibar (woda, napoje bezalkoholowe i piwo uzupełniane codziennie), ekspres do kawy, żelazko i deska do prasowania, balkon z krzesłami i stolikiem. Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis (na potwierdzenie). Pokoje dla osób niepełnosprawnych na potwierdzenie.
- W pokojach typu Level (możliwe 2 dostawki) - wyposażenie jak w przypadku pokoi standardowych, dodatkowo: śniadania, lunche i obiadokolacje a’la carte oraz podwieczorek i przekąski serwowane w VIP Bar Lounge, zniżki na usługi pralnicze i prasowalnicze, 1 x podczas pobytu pole golfowe, ścieżka hydrotermalna w YHI Spa gratis, zniżki na masaże w Yhi Spa, pierwszeństwo przy rezerwacji: restauracji a’la carte, lekcji nurkowania, zabiegów w Yhi Spa, kortów tenisowych; szlafrok i klapki w pokoju, rozszerzony wybór kosmetyków kąpielowych, rozszerzony wybór napoi w mini barze, pillow menu, powitalny koktajl, wcześniejsze/późniejsze wykwaterowanie (w miarę dostępności pokoi),  room service.
Pokoje znajdujące się na parterze mogą mieć bezpośrednie wyjście do ogrodu.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, 5 restauracji, 9 barów (w tym snack bar przy basenie i snack bar na plaży), ogród tropikalny, tarasy słoneczne z leżakami i parasolami, 5 basenów (w tym 2 dla dzieci i 1 brodzik, w basenach słodka woda), jacuzzi, łóżka balijskie, mini klub i plac zabaw, opiekunka dla dziecka (płatna), salon piękności, pasaż handlowy, sale konferencyjne, kantor. Ręczniki basenowe bezpłatne, leżaki i parasole na plaży bezpłatne. Wi-Fi i stanowiska internetowe płatne  (płatne ok 10CUC/godz.).

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:30) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, lunch a’la carte w barze na plaży (11:00-16:00), 4 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach ( 24h).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: strefa wellness (sauna, sprzęt cardio, bieżnie, rowery stacjonarne), siatkówka plażowa, aerobik, korty tenisowe, lekcje nurkowania. Za opłatą: hotelowe Spa (zabiegi na twarz i ciało, masaże), sporty wodne na plaży.

Kategoria lokalna:
*****

Naszym zdaniem:
Najnowszy hotel w całym Varadero, do tego sygnowany marką Melia. Luksusowe pokoje, bogata infrastruktura , smaczne wyżywienie i wysokiej klasy serwis, rajska plaża i ciepły ocean – idealne miejsce na wakacyjny wypoczynek.

Inne:
www.melia.com


Iberostar Tainos  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wyremontowany w 2007 r. hotel znajduje się przy szerokiej, piaszczystej plaży. Do centrum turystycznego kurortu ok. 13 km. Po Varadero kursuje autobus turystyczny (płatny), którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 272 wygodnymi pokojami standardowymi rozlokowanymi w 3-piętrowym budynku głównym i 17 jednopiętrowych bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie. Przestronne (pow. ok. 35 m2), dla max. 4 osób, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), minibarem, TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), balkonem z krzesełkami i stolikiem.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - gratis.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy w budynku głównym, 3 restauracje (główna i 2 a’la carte, 6 barów (m.in. lobby bar, snack bar przy basenie), ogród tropikalny z dużym basenem o nieregularnych kształtach i osobnym brodzikiem dla dzieci (w basenach słodka woda), miniklub, butik z pamiątkami i minimarket. Stanowiska internetowe płatne ok. 10 CUC/godz. Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, 2 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski oraz lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel 24 -godz. miejscach.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: siłownia, sauna, boisko multisportowe, bilard, korty tenisowe (opłata za oświetlenie kortu), piłka wodna, aerobik, siatkówka, na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania dla początkujących. Masaże płatne dodatkowo.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Solidne **** z dobrym serwisem i smacznym wyżywieniem, do tego przestronne pokoje, różnorodna infrastruktura i bardzo ładna plaża. Polecamy!

Inne:
www.iberostar.com


Sol Sirenas Coral  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel wchodzi w skład dużego (pow. ok. 8,7 ha) kompleksu hotelowego Sol Sirenas Coral Resort należącego do znanej sieci hotelowej Melia. Resort położony jest bezpośrednio przy publicznej, pięknej piaszczystej plaży. Do centrum Varadero ok. 3 km. Do lotniska w Varadero ok. 30 km.

Pokoje:
Na terenie kompleksu znajduje się 651 pokoi różnego typu rozlokowanych w 3-piętrowych budynkach. Rainbow Tours proponuje zakwaterowanie w pokojach standardowych  (możliwość 1 dostawki). Pokoje klimatyzowane, przestronne i wygodne (pow. ok. 33 m2), z łazienką (w niektórych pokojach suszarka do włosów), telefonem, sejfem (gratis) oraz balkonem (meble balkonowe).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat na zapytanie - infanta wlicza się w max. obłożenie pokoju.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, 8 restauracji (w tym 3 a’la carte i 2 snack bary), 10 barów (w tym 1 kafeteria i 2 bary dodatkowo płatne), ogromny ogród palmowy z tarasami słonecznymi i leżakami oraz 3 basenami (w jednym z nich wydzielony brodzik dla dzieci, w basenach słodka woda), mini klub dla dzieci, plac zabaw, sale konferencyjne,. Opiekunka do dziecka (płatna), przechowalnia bagażu, usługi pralnicze, sklepik z pamiątkami, salon piękności, wypożyczalnia samochodów, kantor, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz). Leżaki i parasole na plaży bezpłatne, ręczniki basenowe gratis.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunch (13:00-15:00) i obiadokolacje (19:00-22:00) w formie bufetu, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja), przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel barach (07:00-02:00).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: pokój gier, katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, koszykówka, siatkówka plażowa, piłka nożna, minigolf, tenis stołowy, bilard, sauna, siłownia, korty tenisowe. Hotel zapewnia całodzienne animacje dla dzieci i dorosłych.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Dobrej klasy wioska wakacyjna, duże pokoje i smaczne wyżywienie, to niewątpliwe atuty tego hotelu. Do tego turkusowy ocean, biały piasek i piękne palmy tworzą naprawdę rajską scenerię.

Inne:
www.solmeliacuba.com


Memories Varadero Beach Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel otwarty w maju 2012 r., położony bezpośrednio przy jednej z ładniejszych, piaszczystych plaż Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 35 km. Niedaleko hotelu znajduje się przystanek autobusu turystycznego (płatnego) do centrum kurortu.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 1035 pokoi urządzonych w kolonialno-karaibskim stylu rozlokowanych w kilkunastu 2-piętrowych budynkach. Pokoje standardowe (pow. ok. 35 m2) - możliwe zakwaterowanie 3 osób, ale w pokoju będą znajdować się max. 2 łóżka typu queen size. Wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wc, wanna, suszarka, kosmetyki kąpielowe), TV-sat, odtwarzaczem CD, telefonem, deską do prasowania i żelazkiem, minibarem (płatny) i sejfem, balkonem lub tarasem. Pokoje na parterze mają bezpośrednie wyjście do ogrodu.
Hotel posiada pokoje dla osób niepełnosprawnych - na potwierdzenie.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat gratis.

Do dyspozycji gości:
Recepcja z lobby, 8 restauracji (1 bufetowa i 7 a’ la carte), 8 barów (w tym 2 swim up bary), zadbany ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, 4 baseny (w tym jeden ze zjeżdżalnią i 2 brodziki), plac zabaw, mini klub (0-12 lat), opiekunka (płatna), usługi pralnicze (płatne), jacuzzi, dyskoteka, mini market, parking, kantor, wypożyczalnia samochodów. Stanowiska internetowe płatne (ok. 10 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole gratis.

Wyżywienie:
All inclusive: śniadania (07:30-10:30), lunche (13:00-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu. Klienci mają możliwość skorzystania z 7 restauracji a’la carte: włoskiej, japońskiej, francuskiej, meksykańskiej, śródziemnomorskiej, kreolskiej, z owocami morza (konieczna wcześniejsza rezerwacja). Przekąski w ciągu dnia oraz nieograniczona ilość lokalnych (oraz niektórych międzynarodowych) napoi alkoholowych oraz bezalkoholowych serwowanych w restauracjach i barach wyznaczonych przez hotel. Alkohole Premium dodatkowo płatne.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Dzienne i wieczorne animacje dla dzieci oraz dorosłych. Bezpłatnie: boisko multisportowe, 3 korty tenisowe (oświetlenie płatne), siatkówka plażowa, siłownia, na plaży: katamarany, windsurfing, rowery wodne, snorkeling, lekcje nurkowania. Masaże dodatkowo płatne.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Porządna **** wioska wakacyjna w kolonialnym stylu otoczona tropikalną roślinnością. Kompleks dedykowany przede wszystkim rodzinom, niemniej pary i grupy znajomych spędzą tu również przyjemnie czas. Plus za szeroką plażę i bogatą (jak na ****) infrastrukturę. Do tego bardzo atrakcyjna cena!

Inne:
www.memoriesresorts.com


Bellevue Palma Real  zdjecie hotelu
Położenie:
Kompleks hotelowy składający się z kilku budynków położony jest w pobliżu pięknej, piaszczystej plaży ok. 300 m (przejście przez ulicę), niedaleko centrum Varadero. Do lotniska w Varadero ok. 28 km.

Pokoje:
W hotelu znajduje się 466 skromnych, ale wygodnych pokoi 2 - osobowych (możliwość 1 dostawki), wszystkie klimatyzowane, z łazienką (wanną, wc, suszarka do włosów), TV-sat, mini-sejfem (płatny ok. 2 CUC/dzień), z balkonem lub tarasem.

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, windy, restauracja główna, 2 restauracje a la carte (konieczna rezerwacja), pizzeria, snack-bar, 4 bary (m.in. w lobby, przy plaży, na basenie), tarasy słoneczne z parasolami i leżakami, 3 baseny dla dorosłych i 1 brodzik dla dzieci (wszystkie ze słodką wodą), stanowiska internetowe (płatne ok. 10 CUC/godz.), sklep z pamiątkami, minimarket, dyskoteka „Havana Club” (wejście dla Gości hotelowych gratis), Blue Bay Salsa Club. W pobliżu hotelu znajduje się wypożyczalnia  samochodów i  skuterów. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne. Hotel zapewnia ręczniki basenowe.

Wyżywienie:
Formuła all inclusive: śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu w restauracji głównej oraz przekąski (pizza, hamburgery) w pizzerii, snack-barze i barze przy plaży. Nieograniczona ilość lokalnych napoi alkoholowych, piwa i wina oraz bezalkoholowych serwowanych (10.00-23.00) w restauracjach i barach (poza dyskoteką i barem w lobby).

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatnie: siatkówka, piłka wodna, bilard, tenis stołowy oraz rzutki, na plaży windsurfing, kajaki, katamaran, rowery wodne. Hotel prowadzi liczne programy animacyjne (aerobik, gimnastyka w wodzie, kursy tańca) oraz wieczorne show - występy kabaretowe, muzyka na żywo. Za dodatkową opłatą tenis ziemny oraz pole golfowe.
Uwaga! Niektóre z powyższych atrakcji położone są poza terenem obiektu.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Nie najnowszy hotel **** nastawiony głównie na młodych ludzi, którzy lubią bawić się przy dźwiękach salsy - od 2013 r. w hotelu działa Blue Bay Salsa Club.

Inne:

www.bluebayresorts.com
Paradisus Princesa del Mar  zdjecie hotelu
Położenie:

Luksusowy hotel otwarty w 2004 r. położony przy długiej oraz piaszczystej plaży. Do lotniska w Varadero ok. 35 km. Do centrum Varadero ok. 12 km.
Uwaga! Hotel przeznaczony jest tylko dla osób od 18 roku życia.Pokoje:

W hotelu znajduje się 630 pokoi różnej kategorii. Wszystkie pokoje (dla max 2 osób) eleganckie i komfortowe, klimatyzowane, z łazienką (wanną i/lub prysznicem, szlafrokami, klapkami i suszarką do włosów oraz kosmetykami kąpielowymi), telefonem, TV-sat (LCD), sejfem, uzupełnianym codziennie minibarem (piwo woda, napoje bezalkoholowe), ekspres do kawy, żelazko i deska do prasowania oraz balkon lub taras.
- Junior Suite (pow. ok. 43 m2) - rozlokowane w 2 piętrowych budynkach.
- Junior Suite Royal Service (pow. ok. 49 m2) - rozlokowane w wybudowanej w 2013 r. części Royal Service (pokoje położone na piętrze). Dodatkowo dla Gości Royal Service: oddzielna recepcja, 2 restauracje a’la carte (śniadania, lunche, kolacje), bezpłatne Wi-Fi (w lobby), osobny basen z tarasem słonecznym, leżakami i parasolami, spersonalizowany minibar i odtwarzacz CD w pokoju. Goście Royal Service mogą korzystać z całej infrastruktury hotelu Paradisus Princesa del Mar.Do dyspozycji gości:
Przestronna recepcja z lobby, 7 restauracji, 7 barów, ogród z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami oraz łóżkami balijskimi, 3 baseny ze słodką wodą (w tym jeden tylko dla Gości Royal Service), 5 jacuzzi, room service, niewielki pasaż handlowy (sklep z pamiątkami i kosmetykami), kantor, wypożyczalnia samochodów i rowerów (płatne). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Wi-Fi i stanowiska internetowe za opłatą. Na plaży leżaki i parasole gratis.

Wyżywienie:

All inclusive: śniadania (07:30 – 10:30), lunche (13:00 - 15:00) i obiadokolacje (19:00 – 22:00) w restauracji głównej w formie bufetu. 4 restauracje a’la carte (wymagana wcześniejsza rezerwacja): karaibska, włoska, francuska, kubańska. W ciągu dnia serwowane przekąski. Nieograniczone, także importowane alkohole oraz napoje bezalkoholowe serwowane na terenie całego hotelu.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Dzienne i wieczorne animacje, muzyka na żywo, pokazy. Bezpłatnie: siłownia, aerobik, bilard, siatkówka plażowa i w basenie, tenis stołowy, ziemny, lekcje tańca, hiszpańskiego, nurkowania, na plaży: rowery wodne, kajaki, katamarany, żaglówki, lekcje nurkowania, narty wodne, snorkeling, windsurfing. Zabiegi na twarz i ciało oraz masaże w hotelowym SPA płatne dodatkowo.Kategoria lokalna:
***** GL

Naszym zdaniem:

Jeden z najlepszych hoteli na Kubie. Idealny dla osób, które chcą spędzić wakacje w wysmakowanej atmosferze luksusu.Inne:
www.paradisuscuba.com


Melia Las Antillas  zdjecie hotelu
Położenie:

Ten duży kompleks hotelowy należący do znanej sieci Melia położony jest tuż przy  pięknej piaszczystej plaży w zadbanym, tropikalnym ogrodzie. Do centrum kurortu z barami, sklepami i restauracjami około 8 km. Po Varadero kursuje płatny autobus, którym można swobodnie przemieszczać się po kurorcie. Do lotniska w Varadero około 35 km.Pokoje:

Hotel posiada 350 klimatyzowanych oraz wygodnych pokoi rozlokowanych w budynku głównym i 2-piętrowych bungalowach.
- Junior suite (pow. ok. 39 m2) - dla maksymalnie 2 osób, łóżko małżeńskie lub 2 oddzielne, w pełni wyposażona łazienka (suszarka do włosów, wanna, kosmetyki kąpielowe), telefon, sejf (w cenie) , TV-sat, minibar (uzupełniany codziennie, woda, piwo i napoje bezalkoholowe gratis), czajnik i serwis kawowy, deska do prasowania i żelazko, balkon lub taras.
- Junior suite superior - z gwarantowanym widokiem na morze i serwisem VIP: m.in. obsługa concierge, pierwszeństwo przy rezerwacji kolacji w restauracjach tematycznych, szlafroki i dodatkowo w minibarze alkohole.
Hotel nie posiada pokoi dla osób niepełnosprawnych.Do dyspozycji gości:

Recepcja, lobby, 4 restauracje (1 bufetowa i 3 a’la carte), 5 barów (w tym lobby bar, piano bar, snack bar, bar na plaży i swim up bar), ogród tropikalny z tarasami słonecznymi i leżakami, 2 baseny ze słodką wodą, jacuzzi, sklepik z pamiątkami, room service (płatny), pralnia (płatna), sale konferencyjne, salon piękności (płatny), kantor wymiany walut. Stanowiska internetowe płatne ( ok. 4 EUR/godz.). Leżaki i parasole na plaży i przy basenie bezpłatne, ręczniki basenowe - gratis.Wyżywienie:

All Inclusive: śniadania (07:30-10:00), lunche (12:30-14:30) i obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu serwowane w restauracji głównej, 3 restauracje a’la carte (konieczna wcześniejsza rezerwacja): włoska, gourmet i z owocami morza, przekąski w barach, lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowanych w wyznaczonych przez hotel miejscach (24h).Program sportowy i animacyjny, SPA:
Bezpłatne: katamaran, lekcje nurkowania, rowery wodne, windsurfing, snorkeling, kajaki, aerobik, siatkówka plażowa, tenis stołowy, 2 korty tenisowe. Na terenie hotelu znajduje się strefa wellness (gratis): siłownia, sauna, jacuzzi  oraz Spa – zabiegi na twarz i ciało dodatkowo płatne. Hotel zapewnia całodzienne animacje. Hotel oferuje zniżkowe pakiety do Varadero Golf Club znajdującego się 5 km od hotelu.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:

Jeden z lepszych hoteli ****  w naszej ofercie (wyróżniamy go właśnie „+”). Świetna propozycja dla osób, które docenią zalety hotelu przeznaczonego dla osób dorosłych. Hotel ceniony za bardzo dobre wyżywienie i obsługę.Inne:

www.melia.com

Uwaga! Hotel dla osób powyżej 16 roku życia.
Barcelo Solymar Arenas Blancas  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten, sygnowany marką Barcelo, kompleks hotelowy położony jest tuż przy blisko 20 kilometrowej plaży Playa Azul, 200 m od centrum kurortu. Do lotniska w Varadero ok. 28 km.

Pokoje:

W kompleksie znajdują się 883 pokoje rozlokowane w 2 budynkach: 
Solymar - proponowane głównie parom i grupom znajomych oraz Arenas Blancas - dedykowane rodzinom z dziećmi. W części Solymar znajdują się również bungalowy.
W budynku Solymar - pokoje typu superior - (pow. ok. 40 m2), z możliwością 1 dostawki;

- pokoje typu bungalow - (pow. ok. 40 m2), z możliwością 1 dostawki – nieco starsze od superiorów.

W budynku Arenas Blancas - pokoje typu superior - starsze niż w Solymar, (pow. ok. 36 m2), z możliwością zakwaterowania 2+2 lub 3+1.
W obu częściach pokoje przestronne, urządzone w karaibskim stylu, klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), z telefonem, TV-sat, minibarem (możliwość opłaty), sejfem, deską i żelazkiem do prasowania oraz z balkonem lub tarasem.Do dyspozycji gości:
2 recepcje (osobna dla każdego budynku), 4 restauracje bufetowe, 6 restauracji a’la carte, 8 barów, ogromny ogród palmowy z tarasami słonecznymi, leżakami i parasolami, 3 duże baseny, brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), 2 jacuzzi, plac zabaw, mini klub, sala konferencyjna, opiekunka do dziecka (płatna), kantor, parking, sklepy, pralnia (płatna), wypożyczalnia samochodów i rowerów. Stanowiska internetowe i Wi-Fi w lobby budynku Solymar płatne dodatkowo (ok. 4 CUC/godz.). Hotel zapewnia ręczniki basenowe. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne.

Wyżywienie:

All Inclusive (07:00-02:00): śniadania, obiady i obiadokolacje w formie bufetu, 4 x w ciągu pobytu za wcześniejszą rezerwacją możliwość skorzystania z restauracji a’la carte (włoska, kubańska, z owocami morza, hiszpańska, meksykańska i azjatycka), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz przekąski w ciągu dnia. Hotel zastrzega sobie prawo do zamknięcia niektórych restauracji i/lub barów w przypadku zbyt małej liczby Gości.Program sportowy i animacyjny, SPA:

Bezpłatnie (możliwy depozyt za sprzęt) i w miarę dostępności: korty tenisowe i boisko multisportowe,pokój gier, siłownia, sauna, rzutki; na plaży: kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, windsurfing, lekcja nurkowania dla poczatkujących. Płatne: masaże i salon piękności.

Hotel zapewnia dzienne i wieczorne animacje dla dzieci i dorosłych.Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:

Ogromna wioska wakacyjna z bogatą infrastrukturą, która ucieszy i Małych i Dużych. Do tego dobry serwis i przestronne pokoje. Polecamy wszystkim tym, którzy lubią odpoczywać w miejscach tętniących życiem.Inne:
www.barcelo.com


Be Live Experience Turquesa  zdjecie hotelu
Położenie:
Ten wybudowany w 1998 r. hotel (wyremontowany w 2012 r.)znajduje się tuż przy szerokiej, piaszczystej plaży. Do centrum turystycznego kurortu ok. 10 km. Do lotniska w Varadero ok. 35 km.

Pokoje:
Hotel dysponuje 268 pokojami standardowymi rozlokowanymi w 36 bungalowach położonych w tropikalnym ogrodzie. Pokoje 2 - osobowe, (możliwość 1 dostawki), klimatyzowane, z łazienką (suszarka do włosów), małą lodówką i mini-barem (płatnym dodatkowo), TV-sat, telefonem, sejfem (płatny ok 2 CUC/dzień), balkonem z krzesełkami i stolikiem.
Hotel posiada 2 pokoje dla osób niepełnosprawnych (na potwierdzenie).

Do dyspozycji gości:
Recepcja, lobby, 4 restauracje, 3 bary, ogród tropikalny z tarasami słonecznymi, leżaki i parasole, duży basen z wydzielonym brodzikiem (słodka woda), miniklub, usługi pralnicze (płatne), mały butik z pamiątkami i minimarket, wypożyczalnia samochodów i skuterów, stanowiska internetowe (płatne ok 10 CUC/godz.), kantor. Na plaży leżaki i parasole bezpłatne, hotel zapewnia ręczniki basenowe.

Wyżywienie:
All Inclusive : śniadania (07:00-10), lunch (12:30-15:00), obiadokolacje (18:30-22:00) serwowane w formie bufetu, śniadania kontynentalne (05:00-07:00 oraz 10:00-12:00), przekąski w ciągu dnia i w nocy (15:30-18:00 i 22:30-05:00), 3 restauracje a’la carte (włoska, meksykańska i kreolska, wymagana wcześniejsza rezerwacja ), lokalne napoje alkoholowe i bezalkoholowe serwowane przez 24 godz. w miejscach wyznaczonych przez hotel.

Program sportowy i animacyjny, SPA:
Hotel zapewnia bogaty program sportowy i animacyjny dla dzieci i dorosłych w ciągu dnia oraz wieczorami. Bezpłatnie: mała siłownia, sauna, kort tenisowy (oświetlenie płatne), kajaki, katamaran, rowery wodne, snorkeling, nurkowanie oraz lekcje nurkowania dla początkujących w basenie.

Kategoria lokalna:
****

Naszym zdaniem:
Hotel średniej klasy, nie najnowszy, ale za to w  atrakcyjnej cenie. Plusem hotelu są duże pokoje, basen i tropikalny ogród oraz karaibska plaża. Polecamy osobom, które za niewygórowaną cenę chcą spędzić wakacje na Kubie.

Inne:
www.belivehotels.comOcena ogólna naszych klientów
Ocena 5.2 Program wycieczki: 5.3 | Pilot: 5.4 | Transport: 4.8 | Zakwaterowanie: 4.4 | Wyżywienie: 4.8 | Intensywność programu: 4.6 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Luty 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): paweł,
46-55 lat | w parze 
kuba

wycieczka była super, jak powrót do przeszłości z lat 70-80 w polsce Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Luty 2015
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Zosia
36-45 lat | z rodziną 
Kuba- super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gorąco polecam, aczkolwiek zwiedzania jest sporo. Radze zabrac recznik, bo w hotelu Copacabana w Havanie niestety te co sa w pokojach to nie wchłaniają wody. Generalnie w większości hoteli na objeździe nie ma suszarek w pokojach, wiec jeśli ktoś potrzebuje to radze zabrac. Przelot dreamlinerem super, czas umilają filmy, gry, muzyka. Troche stresujący wewnetrzy przelot samolotem wojskowym z Havany do santiago de cuba, bo mieliśmy program odwrócony. Ciekawa, a zarazem bardzo miła wizyta w domu kubańskim. Koniecznie nalezy spróbowac Pina Colade pod Mogotami. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marek, Łódż
56-65 lat | ze znajomymi 
moje lata 60-te w PRL-u

Kuba zaliczona Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2015
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgosia
46-55 lat | ze znajomymi 
Buenos Dias Cuba-3.01-17.01.2015

Fantastyczna pilotka pani Kasia,pogodna,sympatyczna,pomocna,ogromna wiedza o Kubie.Dzięki niej super wycieczka.Kuba-daleka,piękna wyspa warta zwiedzenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2015
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marek, Warszawa
56-65 lat | w parze 
DRUGI UDANY WYJAZD Z RB

Podobnie jak na wyjezdzie do Meksyku,Gwatemali i Hondurasu trafiliśmy na DOBREGO pilota /wtedy Pan PAWEŁ teraz PANI KASIA/Program jak zawsze dobry intensywny ale dzięki pilotom sprawnie i ciekawie realizowany.Pozdrawiamy Pilotów,polecamy oba wyjazdy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, Dublin
26-35 lat | w parze 
Kubańskie wspomnienie...:)

Wycieczka Buenos Dias Cuba, byla zorganizowana na najwyzszym poziomie. Smialo moge powiedziec, iz kazdy element zostal dopiety na ostatni guzik. Wycieczka od poczatku byla ciekawa, a odwiedzane miejsca naprawde interesujace. Przewodniczka, Pani Daria Zagraba, swietnie przygotowana merytorycznie oraz organizacyjnie! Kubę zna doskonale, porusza sie po wyspie bardzo swobodnie, co usprawnialo przebieg wycieczki. Pani Daria przekazywala nam swoja szeroka wiedze, w bardzo przystepny sposob, nawet dlugie opowiesci w autobusie, nie potrafily nikogo znudzic :). Byla bardzo otwarta na nasze prosby i propozycje i chetnie modyfikowala program, dostosowujac sie do grupy. Serdecznie polecam Pania Darie, jako przewodniczke! Kazdego dnia zaskakiwala nas nowymi niespodziankami, spoza programu wycieczki :). Byl tez z nami, przez cala trase lokalny przewodnik Carlos, notabene, mowiacy plynnie po rosyjsku :). Zatem komunikacja byla zdecydowanie ulatwiona. Carlos czlowiek z sercem na dloni gotowy wspierac w kazdej sytuacji i negocjowac ceny w wymaganych sytuacjach (czyli non stop ;) ). A takze sluzacy pomocna dlonia kazdej damie przy wysiadaniu z autobusu ;). Generalnie wszystkie punkty wycieczki byly interesujace, od zachodu, az po wschod. Wycieczka, nie byla zbyt meczaca, wszystko zorganizowane w granicach rozsadku, zawsze byl czas na odpoczynek po poludniu lub wieczorem. Pani przewodnik, zawsze podpowiadala, gdzie najlepiej kupowac pamiatki, a gdzie nie chodzic by nie dac sie naciagnac. Kuba sama w sobie jest magiczna i ma niesamowita atmosfere, a kubańczycy to bardzo otwarci i serdeczni ludzie. Na wyspie jest tez bardzo bezpiecznie. Zaden z uczestnikow 40-osobowej grupy, nie spotkal sie z kradzieza kieszonkowa, badz w hotelach. Na ulicach miast, rowniez nie spotkalismy sie z zadnymi nieprzyjemnymi sytuacjami. Termin naszej wycieczki byl w okresie swiat Bozego Narodzenia oraz Sylwestra. Wigilia byla zorganizowana w postaci, eleganckiej kolacji. Sylwester rowniez, plus huczna impreza z przeroznymi atrakcjami. Jedynym minusem wycieczki byl lot wewnetrzny, ktory zatrzymal nas niestety na lotnisku przez ok 9 godzin. Dzieki szybkiej reakcji naszych przewodnikow i sprawnej negocjacji, udalo sie dosc szybko wyleciec, w porownaniu do innych pasazerow czekajacych na lotnisku. Generalnie, serdecznie polecamy wycieczke! Daje mozliwosc zobaczenia caaaalej Kuby i wszystkich jej urokow. To trzeba zobaczyc :). Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
2 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna
26-35 lat | w parze 
program stworzony na siłę

Wybierając dłuższy program zwiedzania liczyłam iż pomimo stosunkowo krótkiej historii Kuby faktycznie warto odwiedzić również południe wyspy. Tak więc kosztem wypoczynku zdecydowaliśmy się zwiedzić Kubę jak ona długa. Niestety w moim odczuciu program stworzony jest na siłę, po wizycie w Hawanie, Cienfuegos i Trynidadzie zwiedzanie kolejnych kolonialnych miast i miasteczek nie wnosi już nic nowego a w wręcz nudzi. Co prawda program zwiedzania podczas naszej wycieczki został zmodyfikowany ze względu na powódź w Baracoa, w którym nie byliśmy. Jeśli chodzi o hotele: im bardziej na południe wyspy tym standard hoteli jest coraz niższy aby sięgnąć dna w Santiago de Cuba. Po długim zwiedzaniu prawdziwym rajem był krótki pobyt w Varadero gdzie światowe sieci hoteli mają swoje siedziby. Godną polecenia jest wycieczka katamaranem na Cayo Blanco. Jeśli miałabym drugi raz wybrać się na Kubę zdecydowanie wybrałabym program 7+7, bo Kuba jest jak najbardziej warta zobaczenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
34 z 35 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Sonia
26-35 lat | z rodziną 
Za czym kolejka to stoi : )

Bardzo dziękuję innym podróżnikom za opnie, które są już zawarte na stronie Rainbow. Może nie skłoniły mnie do wyboru odwiedzenie tego zakątka ale umocniły w przekonaniu, że będzie to podróż nie zapomniana. Dlatego tez odwdzięczam się swoimi wspomnieniami i mam szczerą nadzieję, że chodź trochę moje opinie umocnią Państwa w przekonaniu, że Kuba to miejsce nie tuzinkowe. Ale od początku…… 1. Pilot wycieczki czyli chodząca encyklopedia na temat Kuby: Jeśli mogę się tak wyrazić to mieliśmy szczęście bo naszym pilotem była Pani Katarzyna Ignaszewska – Ruiz. Wiedz ogromna, a co najważniejsze Pani Kasia potrafiła nam ciekawy sposób ją przekazać. Trzeba mieć nie wątpliwy talent aby opowiadać o Kubie przez 3 godz. Tak aby nikt nie spał w busie. Jednym kolokwialnym słowem „fajna babka”. Oczywiście był również miejscowy „opiekun” ale niestety Pani Dajani nie znała angielskiego, a my hiszpańskiego więc komunikacja była nie co utrudniona. Do naszej wycieczki na jeden dzień dołączyła się Pani Ula, która również od czasu do czasu wspomaga różne wycieczki. Było to ciekawe doświadczenie ponieważ Pani Ula od 32 lat mieszka na Kubie i jej sposób myślenia jest mocno rewolucjonistyczny, a z dość rozsądnymi opiniami Pani Kasi robiło to ciekawą mieszankę. 2. Transport czyli z punktu A do punktu B: Na Kubę i z Kuby: Samolot Lotu typ Dreamliner (lot bezpośredni) z wygodnymi fotelami i panelem „rozrywki” w języku polskim, poduszeczka, koc i słuchawki dla każdego. Wprawdzie bez bezpłatnego cateringu lecz z możliwością zakupu w samolocie kanapek, napoi itp. Z Hawany do Santiago de Cuba: Zgodnie z programem lot ten powinien być na samym końcu natomiast my mieliśmy program odwrócony czyli z Hawany lecieliśmy do Santiago, a potem z Santiago objeżdżaliśmy kolejne miasta. Nie było problemu rozdzielania grupy jak to było kilka miesięcy wcześniej. Rząd kubański wynajął większe samoloty dzięki czemu sam lot trwał tylko godz. Autokar : nowy, czysty i komfortowy. Proszę zaopatrzyć się coś w ciepłego ponieważ klimatyzacja w nim działa w systemie zero – jedynkowym czyli albo działa albo nie. ¾ grupy wróciła z przeziębieniem do domów i nawet rum nie pomógł :). Taxi : proszę się nie bać zwiedzać samemu miasta !!. W hotelach zazwyczaj byliśmy koło godz. 18 a o 19 mieliśmy czas dla siebie. Proszę nie siedzieć w hotelach tylko śmiało brać taxi i ruszać na podbój Kuby. W Hawanie koszt taxi około 10 peso (z maleconu do hotelu Copacabana) w innych miastach od 5-7 peso. Dobra rada uzgodnijcie wcześniej cenę przejazdu za nim do taxi Państwo wsiądziecie. 3. Program wycieczki czyli zobaczyć, a co zobaczyć koniecznie: Praktycznie 80% zwiedzanych miejsc, obiektów, muzeów dotyczy rewolucji pozostała część to zabudowa z czasów kolonii hiszpańskich (mi najbardziej przypadła do gustu zabudowa czyli forty, pałace, ryneczki miast). Na Kubie nie ma zabytków takich jak w np. Azji i ktoś kto oczekuję wielkich muzeów i wielkich zabytków może się rozczarować. Nie chcę dokładnie opisywać co każdym miejscu można zobaczyć bo to ma być w pewnym sensie przygoda i niespodzianka dla Państwa : ). Ale mogę przybliżyć wycieczki fakultatywne tj. Rewia Parisien i koncert Buena Vista. Wypady drogie w stosunku do rozmiaru całego szoł . Czy warto ? Widziałam rewie Tajlandii i w porównaniu z tamtym występem ten wypada dość blado, a jeśli chodzi o koncert to kilka razy sami wieczorami poszliśmy to knajpek „tubylców” gdzie zafundowali nam cudowne rytmy za mniej niż 10 peso. Oczywiście miło spędziliśmy oba wieczory ale myślę, że cena za nie była zdecydowana wygórowana. Dlatego nie zdecydowaliśmy się na wycieczkę „śladami Hemingweya”, a zorganizowaliśmy ją sami z zapoznanymi towarzyszami wycieczki. Dzięki niej odkryliśmy restaurację Europa w Havanie (mohito 1,5 peso, homar 9 peso, pól kurczaka 5 peso – świetna kapela, jedne z lepszych drinków jakie piliśmy, a przede wszystkim jedzenie palce lizać). Podsumowując plan wycieczki dobrze zorganizowany i zawiera chyba wszystkie najważniejsze punkty, dodatkowo są atrakcję nie wymienione w programie ale podnoszą atrakcyjność wycieczki. Jeśli chodzi o intensywność to jest czas na zwiedzanie, odpoczynek, samodzielne zwiedzanie, także nie ma problemu pośpiechem. Proszę się bać zwiedzać samemu, chłonąć wiedze i atmosferę Kuby. 4. Sen urody doda czyli baza noclegowa: Wszystkie hotele w których spaliśmy są państwowe (oprócz hotelu w Varadero) , a więc są zaniedbane co nie znaczy, że warunki są tragiczne. Większość hoteli to takie 3 gwiazdki. Zwracam uwagę, że wycieczka śpi 1-2 noc w takich hotelach więc tragedii nie ma. Hotele z opcją all również są 3 gwiazdkowe więc proszę się nie nastawiać zbyt optymistycznie. W 2 hotelach nasza grupa miała przygody tj. Baracoa i Cienfuegos. W Baracoa uczestniczka wycieczki musiała spać w szafie ponieważ sufit pokoju nie wytrzymał naporu deszczu i przeciekał, a inna rano miała 5 cm wody na podłodze. W Cienfuegos było najgorzej – pokój rozlatywał się w rękach, mrówki w łóżkach i „pieczarki” w klimatyzacji. Jeśli ktoś z Rainbow będzie czytał moją opinie to wielka prośbą – proszę się zastanowić czy nie warto (jeśli nie ma opcji zmiany hotelu) zorganizować pokoje wyższego standardu nawet kosztem podwyższenia ceny wycieczki. Ogólnie rzecz biorąc większości hoteli była czysta, nie było problemu z czystymi ręcznikami, gorzej z ciepłą wodą no ale atmosfera na Kubie jest gorąca :) . Gniazdka niestety nie wszędzie są na 220 V. Jeśli chodzi o hotel w Varadero to my byliśmy w Iberostal Varadero, hotel europejski, a więc standard europejski – zasłużone 5 gwiazdek. 5. Schabowy z ananasem czyli specjały kubańskiej kuchni: Ryż, ryż z fasolą czarną, a może ryż z fasolą szparagową : )? Proszę kosztować wszystkiego – nie będzie tego dużo i samo jedzenie nie jest bardzo urozmaicone ale jest smaczne. W większości hotelach jest praktycznie to samo czyli: ryż, kurczak i kapusta : ). Z głodu Państwo nie umrzecie. Proszę zabrać na wszelki wypadek wszelkie środki zapobiegające sensacją żołądkowym – inna flora bakteryjna itp. Duża część grupy miała różne dolegliwości i nawet rum nie pomagał : ). Przygoda zaczyna się jak w restauracji zabraknie talerzy : ) ale to już inna historia. 6. Shopping czyli jak dostarczyć mężowi bólu głowy: Co kupić ?: rum, kawę i cygara :). Degustacja rumu będzie co 3 dni, nam najbardziej smakował Legendario (9 peso) i Santiago de Cuba (5-6 peso) praktycznie wszędzie dostępne jeden jak i drugi rum. To samo jeśli chodzi o kawę i cygara. Na Kubie ogólnie jest drogo, koszulki dla dzieci kosztują 9-12 peso, na pewno panów zainteresuje cena piwa: 330 ml 2-3 peso w restauracji (czyli 9 zł). Ciekawą pamiątką będą obrazy malowane na płótnie ( 20 peso) czy wyszywane serwetki (rękodzieło naprawdę dobrej jakości). Trzeba pamiętać, że 1 CUC = 1 EURO. I tu rzecz bardzo niehumanitarna na osobę można przewieść tylko 1 litr alkoholu. 7. Długopis czyli towar cenniejszy niż złoto: Ten kto planuje wyjazd na Kubę na pewno słyszał, że warto coś ze sobą zabrać dla dzieci. Prawdą jest, że na Kubie jest ciężko szczególnie dzieciom we wschodniej części kraju. Od rządu na miesiąc dzieci dostają tylko 1 długopis i 1 zeszyt więc naprawdę warto zabrać ich nie co więcej i porozdawać (inna historia, że czasem dorośli sprzedają te długopisy żeby nie co domowy budżet połatać). Apeluję tylko aby pomagać z głową. Nasze towarzyszki wycieczki „pomagały” dzieciom innych wycieczek zagranicznych !. Jeśli nie wiem kiedy i co dać zapytajcie się Państwo pilota. Najbardziej pożądany towar to długopisy, kosmetyki, ubrania w szczególności dla dzieci. O Kubie można pisać, mówić i opowiadać ale czy nie lepiej jechać i zobaczyć na własne oczy to wszystko co w/w i jeszcze więcej przeżyć. Dziękuję Rainbow Tours za kolejną niezapomnianą wycieczkę i do zobaczenia … Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2014
16 z 27 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Grażyna
46-55 lat | w parze 
Kuba jest "dziwna"

Poleciałam na wycieczkę objazdową na Kubę na przełomie roku 2013 święta- Nowy Rok z mężem. Odniosłam wrażenie, że Kuba dzieli się na dwa równoległe światy - ten dla turystów i ten dla Kubańczyków. Odrębne systemy monetarne, hotele, sklepy.... Na Kubie nie kupisz bułki czy batonika w kiosku - żywność jest reglamentowana na kartki. Są specjalne sklepy (nasze dawne "pewexy" dla turystów). Kuba "jest droga". Ceny w sklepach wyższe niż w Europie zachodniej. Wbrew opiniom, które czytałam przed wyjazdem Kubańczycy sprawiali wrażenie, że są nieprzystępni, "chłodni", sztywni - na pewno nie można ich porównać do Arabów. Turystów traktują jak zło konieczne i źródło dochodów (tzw.: "dojną krowę"). Hawana to jedna wielka ruina - żal patrzeć. Warto było pojechać, żeby to zobaczyć, drugi raz tam nie pojadę. Wycieczka była dobrze zorganizowana, chociaż męcząca. Mam jednak żal, że Biuro nie zorganizowało uroczystej kolacji wigilijnej i jakiejś zabawy na sylwestra - nawet dodatkowa opłata nie stanowiłaby przeszkody. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Łukasz, Warszawa
26-35 lat | w parze 
WSPANIALE :)

Dużo zwiedzania, piękne widoki, super pilotka i Wspaniali Ludzie :) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Renata
46-55 lat | ze znajomymi 
polecam !

bardzo fajna wycieczka, zobaczysz Kubę z różnych stron, jest czas na zwiedzanie i świetną zabawę przy fantastycznej muzyce na żywo! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Listopad 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Robert, Jelenia Góra
56-65 lat | ze znajomymi 
listopad 2014

Ciekawy, intensywny program. Kuba to inny świat, naprawdę warto zobaczyć. Pilot Mario to wartość (dodana) sama w sobie - same superlatywy !!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elżbieta, ozimek
26-35 lat | w parze 
Zobaczyć Kubę najlepiej w opcji Buenos Dias Cuba

Jak zwiedzać Kubę to tylko w tej opcji, zobaczycie cały kraj, jego kontrasty i najciekawsze miejsca. Zakochacie się w Havanie, Trynidadzie i plażach Baracoa. Wycieczka w rytmie kubańskiej muzyki, z posmakiem chłodnego, idealnego na upał Mohito. Program ciekawy i niemęczący. Ostatnie dni przeznaczone na odpoczynek są idealne aby naładować baterie po wrażeniach z wyprawy. Polecamy Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
13 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agata, Łódź
do 25 lat | z rodziną 
Wakacje marzeń

Z całego serca polecam tę wycieczkę. Kuba mimo swej biedy, jest piękna i niesamowicie klimatyczna. Organizacja super, zapewniono nam więcej niż obiecywano. Polski przewodnik "Mario" spisał się na medal. Towarzyszyła nam również kubańska pilotka Loretta-niesamowita kobieta, wiecznie uśmiechnięta. Program dobrze ułożony, bywały dni bardziej i mniej męczące, jednak wszystko można było bez problemu "zaliczyć". Oczywiście na miejscu pojawiło się pare problemów, jednak nie były one w najmniejszym stopniu zawinione przez organizatowów, lecz przez kubańską mentalność. Na prawdę warto zobaczyć Kubę, wyjazd jest bodźcem do rozmyślań i refleksji, a poza tym to świetna zabawa. Hotele do wytrzymania, chyba najlepsze, na jakie można tam liczyć, tak więc ogromny plus ode mnie. Dla wszystkich jadących informacja: dobrze zabrać ze sobą długopisy, cukierki i małe mydełka, ludzie tam bardzo się cieszą, kiedy je dostają Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika, Przemyśl
36-45 lat | w parze 
Wspaniała podróż

Kraj ciekawy, warty zobaczenia. Wyprawa dająca możliwość przeniesienia się w czasie i przestrzeni - dawne czasy PRL. Viva la Revolusion!!Wolność albo śmierć!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): GO
46-55 lat | ze znajomymi 
Buenos Dias Cuba

Wycieczka wspaniała. Super Pilotka. Wspaniała grupa. Magiczna, dziwna i zaskakująca Kuba. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): N.D., Oświęcim
46-55 lat | w parze 


Parę dni po powrocie wciąż nie ogarniam jeszcze całości wrażeń, które prześcigały się kazdego kolejnego dnia z tymi, z popredniego. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Marzec 2014
13 z 14 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Kazimierz Sopot
56-65 lat | w parze 
Buenos Dias Kuba - spieszcie się bo za kilka lat to już nie będzie to

1. dobry lecz bardzo intensywny program objazdu, ze względu na temperaturę i zabójczą wilgotność. Powinno się zamienić nazwy - buenos dias powinna się nazywać "Kuba wyspa jak wulkan gorąca" ze względu na objazd Oriente, zdecydowanie najgorętszej części Kuby. 2. hotele na objeździe w zasadzie bez zarzutu, jak na warunki kubańskie. Czysta pościel, codziennie zmieniane ręczniki, dobra lokalizacja (większość nad wodą). Natomiast praktycznie w każdym hotelu klimatyzatory nie czyszczone latami i pracujące z głośnością ciężkiego ciągnika podczas orki. 3. Jedzenie bardzo przyzwoite, spodziewaliśmy się gorszego. Wszędzie szwedzki stół z przyzwoitym wyborem jak na warunki kubańskie. Zawsze dodatkowo coś z blachy lub grilla. 4. Bardzo dobry klimatyzowany chiński autokar, z doświadczonym i dobrym kierowcą 5. Dobry pilot - Przemysław Galle (Mario). Program cały został zrealizowany, oczywiście z modyfikacjami i dodatkami. Bardzo sprawna i obrotna kubanka z miejscowego biura (Loretta). 6. Ta wycieczka chyba obejmuje komplet krajobrazów i zabytków Kuby, możliwych do zobaczenia w dwa tygodnie. Pełnia kontrastów, obyczajów i realnego komunizmu, którego pewnie za kilka lat już się nie zobaczy. Pozostanie przyroda. 7. Wbrew obawom nie było specjalnego problemu z komarami, natomiast pocięły nas trochę malutkie meszki. Swędzi. ( marzec 2014 ). 8. Główny warunek na takiej wycieczce - w miarę zgrana, niemarudząca i niespóźniająca się grupa. Nasza liczyła 30 osób i poza drobiazgami była o'key. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Marzec 2014
1 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elzbieta Stanislawa Trzebnica
56-65 lat | ze znajomymi 
Satysfakcja

Wycieczka ciekawa za sprawą P.pilot Z Karpaczewa (Karpacz) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
33 z 33 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Ruda Śląska
36-45 lat | z rodziną 
Asi de bella es mi Cuba

01 marca 2014r. z duszą na ramieniu (gdyż był to mój pierwszy lot przez Atlantyk) i nadzieją w sercu wyruszyłyśmy na podbój tego niesamowitego miejsca. Już pierwszego dnia wjeżdżając do Hawany i widząc z okien autobusu zniszczone lecz piękne budynki architektury kolonialnej wiedziałam, że będzie to niezwykła podróż. Hawana zrobiła na nas ogromne wrażenie. Piękne zabytki, kolorowe placyki, muzyka, uśmiechnięci ludzie. Zwiedziliśmy hotel Nacional gdzie mogliśmy poczuć zapach i klimat lat 50-tych, Plac Rewolucji , twierdze El Morro i la Cabana. Mieliśmy okazję wypić mojito w hotelu Ambos Mundos, w którym przebywał Ernest Hemingway. Na koniec dnia odwiedzilismy Plac Katedralny, po którym czekała nas niespodzianka.... a skoro niespodzianka to nie wypada zdradzać jaka, ale niezła jazda była:) :) Następnego dnia ciąg dalszy Hawany : Cmentarz Kolumba, Muzeum Rewolucji i czas wolny na samodzielne włóczenie się po uliczkach i placykach Hawany. Po Hawanie przyszedł czas na kontakt z przyrodą. Pojechaliśmy przez farmę orchidei oraz Pinal del Rio do Parku Narodowego Valle de Vinales. Wapienne mogoty robią niezwykłe wrażenie. Byliśmy w pięknej indiańskiej grocie, do której weszliśmy z jednej strony, a wypłynęliśmy z drugiej oraz w fabryce cygar, ale niestety nie udało nam się skręcić żadnego na udach:)Następnego dnia wyruszyliśmy do farmy krokodyli, gdzie pierwszy raz próbowałam ich mięsa. Dobrze , że to my spróbowaliśmy krokodyla, a nie on nas:). Następnie odwiedziliśmy bardzo wzruszające miejsce tj. zatokę świń z muzeum , w którym są zdjęcia, broń i inne eksponaty upamiętniające inwazję uchodźców kubańskich podczas której zginęło wielu ludzi. W końcu dotarliśmy do Cienfiegos, które zapamiętam z pięknego teatru, czyli kolejnego miejsca gdzie czas zatrzymał się ponad pół wieku temu. Wieczorkiem dojechaliśmy do hotelu i tam ucieszyłam się jak dziecko ! Okazało się że jest jest prąd 220V , a co za tym idzie można naładować w końcu baterie i napić się swojej parzonej kawy. Mała rzecz a cieszy. Następnego dnia „obwodnicą miasta” dotarliśmy do niezwykłego, miasta, które mnie zauroczyło, a mianowicie do Trynidadu. Brukowane uliczki, zielono-niebiesko-żółta zabudowa po prostu czarowała swoim urokiem. Na głównym placu starszy pan od niechcenia nucił „ Aquí se queda la clara la entrañable transparencia de tu querida presencia comandante CHE GUEVARA „ Było to chyba najładniesze wykonanie tego utworu jakie kiedykolwiek słyszałam. Wieczorem wróciliśmy do Trynidadu, by zobaczyć bawiących się kubańczyków i troszkę się też pobujać. Po tym bujaniu troszkę się ciężko wstawało następnego dnia, ale trzeba było jechać dalej tym razem w stronę Camaguey. Zanim tam jednak dotarlismy byliśmy w dolinie cukrowni, gdzie mogliśmy poczuć się jak baron cukrowy, ale też i niewolnik (w związku z tym za próżnowanie można było zarobić kilka małych batów ), mieliśmy również możliwość spróbowania soku z trzciny. Tam tez zobaczyliśmy pierwszy i ostatni na Kubie pociąg.... Do Camaguey dotarlismy późnym popołudniem … i okazało się, że miasto będziemy zwiedzać na rikszach. Niespodzianka okazała się bardzo trafiona , śmiechu i zabawy było co niemiara. Ponadto w jednym z kościołów był akurat biskup, więc otrzymaliśmy od Niego błogosławieństwo, a ksiądz – gospodarz kościoła był bardzo uradowany, że kościół odwiedziła grupa z Polski. Kolejnego dnia był Dzień Kobiet- pojechaliśmy do Holgiun, gdzie bardzo radośnie świętowano ten dzień. Były stragany, festyn, rozbawione dzieci i my :) Był jeszcze pomnik Jana Pawła II. No i jeszcze było muzeum , w którym właściwie nic nie było...to znaczy nic oprócz nas :) Hotel w Guardalavace był bardzo fajny, przyjechaliśmy na tyle wcześnie, że mogliśmy zażyć jeszcze kąpieli słonecznej. Leżąc na plaży podeszła do mnie nastolatka , przyłożyła mi telefon prawie do twarzy i zrobiła zdjęcie..... no cóż skoro my fotografowalismy kubańczyków (nie tak oficjalnie oczywiście) , to dlaczego oni nie mieliby fotografować nas:) zresztą u nich jeszcze youtube nie działa , więc się nie martwię:). Prawie cały następny dzień jechaliśmy, jak to pilotka okresliła „drogą której nie ma” na wschód Kuby do Baracoa. Przyroda stawała się jeszcze egzotyczniejsza, ludzie coraz bardziej przypominali z urody indian, widać było coraz większą biedę, a pisane hasła świadczyły o większej sympatii dla komunizmu. W samym Baracoa, to bujają się już wszyscy. Określenie „bujać się' przyjęło się w całej grupie dość szybko, pochodzi od fotela bujanego, które jest na wyposażeniu każdego kubańćzyka, a oznacza obijających się znudzonych mieszkańców. Tam rzeczywiście czas płynie jeszcze wolniej. Bieda rzuca się w oczy, ale warto dodać, że mimo to uśmiech nie schodzi z twarzy ludzi. Są bardzo serdeczni i życzliwi. W Baracoa zafundowano nam dodatkowo niezłą atrakcję, a mianowicie imprezkę w lokalnej tancbudzie. To dopiero było coś!! Wracając byliśmy tak rozbawieni, że na drodze tańczylismy i spiewaliśmy nasze polskie „Szła dzieweczka do laseczka”, „Hej Sokoły” itd., a Kubańczycy pytali gdzie można kupić naszą płytę:)) Tam też był czas na całodzienne plażowanie i to jakie plażowanie.:) woda w oceanie cudownie ciepła i kryształowa. Oprócz nas plażowały także kury, kozy i świńki:) Nadszedł w końcu czas na pożegnanie tej części wyspy i wyruszylismy w kierunku Santiago de Cuba przez Guantanamo. Jechalismy górami mijaliśmy ledwo stojące domy, ludzi którzy próbują wyżyć z tego co mają, a mają naprawdę niewiele . Kiedy przejechaliśmy na drugą stronę gór nagle krajobraz zmienił się w pustynny, mijaliśmy piękne kaktusy i byliśmy coraz bliżej Guantanamo. Chyba każdy z nas czuł się troche dziwnie w tym miejscu. Ze specjalnie przygotowanego punktu widokowego widzielismy rozległa zatokę. W Guantanamo nie mogliśmy też nie zauważyć wielkiego napisu „ Socialismo o muerte”. Późnym popołudniem dotarlismy do pięknego hotelu w Santiago de Cuba, które zwiedzaliśmy nastepnego dnia. Najpierw odwiedziliśmy Patronkę Kuby Matkę Boską Del Cobre. Piękne sanktuarium pełne modlących się pielgrzymów składających kwiaty, palących świece. Następnie Plac Rewolucji, cmentarz Santa Efigenia , koszary Moncada , katedrę oraz fortecę San Pedro de la Roca , z której roztaczał się przepiękny widok. Wieczorem czekał nas główny punkt programu dnia czyli.... lot z Santiago do Hawany. No troszkę stresu było, ale szczęśliwie dolecieliśmy do celu. Na tym zakończyła się część objazdowa wycieczki:( ( W Varadero było plażowanie, przejażdżka busem turystycznym, no i ostatnie zakupy , a warto zaznaczyć, że z Kuby można przywieźć pamiątki , które nie pochodzą z Chin:)) Kubańczycy sami robią autka i inne drobiazgi z puszek po napojach, czy biżuterię z nasion. My kupiłyśmy sobie torebki, które robią furorę wśród znajomych:) Minął już ponad miesiąc odkąd wróciłam z Kuby i nie ma dnia, abym za nią nie tęskniła. O tej podróży marzyłam wiele lat i cieszę się , że w końcu to marzenie się spełniło. Wszystkim, którzy zastanawiają się nad Kubą radzę, aby się pospieszyli, bo cywilizacja już zaczyna pukać do jej drzwi i być może jest to jeden z ostatnich momentów aby zobaczyć prawdziwą Kubę... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Marzec 2014
13 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Maria, Płock
56-65 lat | w parze 
magiczna Kuba na wycieczce objazdowej " Buenos Dias Cuba"

Wycieczkę oceniamy jako bardzo udaną z dużą dawką wspaniałych doznań i zachwytów nad otaczającą piękną przyrodą, architekturą w poszczególnych miastach( choć nadwerężoną przez czas), ale widać ślady piękna; radosnymi ludżmi i wszechobecną muzyką, która wprost porywa do tańca! A ten lejący się ... rum.... jego smak pod niebem Karaibów... poezja! Nie dziwi, że Hemingway spędził tam wiele lat swojego życia.My też smakowaliśmy rum i wspaniałe kubańskie cygara! Pogoda super, woda w Oceanie ciepła i o niezwykłej przeuroczej barwie! Nawet pelikany pozowały na plaży do wspólnych zdjęć!Kolibry, choć bardzo szybkie w locie, ale spijając nektar z kwiatów umożliwiały robienie zdjęć! Cała Kuba zachwyca i zadziwia. Zdjęć z tej wyprawy mamy ponad 2 tysiące. Nie wspomnę o setkach starych , zabytkowych i kolorowych samochodach osobowych sunących po ulicach miast. Czasami czujesz się tam jak w bajce lub oglądając kolorowy film! Warto wybrać właśnie tę wycieczkę, aby choć trochę poznać ten niezwykły i barwny kraj. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   1.5
Termin pobytu: Luty 2014
7 z 26 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Wieslawa Olsztyn
56-65 lat | z rodziną 
moja opinia.

program wycieczki żle przygotowany.Zbyt obszerny.Zwiedzanie Kuby nie wymagało tak intensywnego pędu.Wiele miejsc oglądaliśmy kilka razy, a niektóre z dalekiej odległości i nie należało pędzić ludzi setki kilometrów, tylko po to aby zaliczyć punkt w programie wycieczki.Pilotka zupełnie nie zainteresowana uczestnikami wycieczki, o małej wiedzy i kompetencji.Całkowity brak empatii dla inwalidy, uczestnika wycieczki.Zakwaterowanie marne.Pilotka nie była uprzejma rozmawiać o tym.Odnosiłam wrażenie,ze Pilotka jest zmuszana do wykonywania swojej pracy.Nikt z uczestników wycieczki na zakończenie jej nie podziękował.Poza tym Kuba jest piękna i warto było ją zobaczyć. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
2 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Joanna, Warszawa
56-65 lat | ze znajomymi 
wycieczka w przeszlosc

niezwykle ciekawa wycieczka w przeszłość,do poprzedniej epoki,która u nas minęła a tam trwa,jakby czas zatrzymał się w miejscu.Ponadto muzyka,słońce,rum. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Styczeń 2014
4 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Radosław, Poręba
26-35 lat | w parze 
Buenos Dias Cuba

Wycieczka bardzo udana. Program dobrze dobrany, wszystkie najciekawsze miejsca, a zarazem nie męczące dojazdy. Przewodnik odpowiedzialny, komunikatywny o szerokiej wiedzy. Idealna dla poznania samej Kuby i życia Kubańczyków. Sam północny zachód z pewnością nie oddałby całego kompletnego obrazu tego pięknego kraju. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elzbieta Aniela Warszawa
powyżej 65 lat | w parze 
na piątke z plusem

Wycieczka bardzo ciekawa, pilotka świetna, pokazała nam dużo i przekazała ciekawe informacje o kraju. Polecam !! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
0 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Anna, Łódź
26-35 lat | samemu 
Super wycieczka

Super wycieczka Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Grudzień 2013
6 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Malgorzata, Wrocław
46-55 lat | w parze 
Opinia nie do końca entuzjastyczna

Prrogram bogaty i ciekawy. Organizacja generalnie doba poza wyjątkim,który stanowił przelot wewnętrzny kończący część objazdową. Rozdzielono nas z mężem, ja leciałam do Varadero w godzinach połuniowych (wyjazd z hotelu o 7 rano) natomiast mąz miał przejechać autokarem do Holguin i dolecieć do Varadero mniej więcej w tym samym czasie co ja. Bylam okolo 16.00 w Varadero natomiast mąż po 24.00. Moim zdaniem skandalem jest rozdzielenie nas ale jeszcze większm zupełny brak informacji ze strony organizatorów gdzie jest mąż i dlaczego jeszcze nie dotarł do Varadero. Można bylo smsem poniformować mnie albo Hotel w Varadero gdzie znajduje się mąż. Pilotka przyleciała z grupą podstwową natomiast pozostałe 5 osób było pod opieką kubańskiego pilota. Naszym zdaniem zmarnowano nam "tylko" jeden dzień wakacji ale w efekcie zmarnowano cały poprzedni wypoczynek. Nerwowa sytuacja spowodowana brakiem informacji gdzie jest mąż zniweczyła całą przyjemność z wycieczki po Kubie. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Grudzień 2013
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dawid Karol Knurow
26-35 lat | ze znajomymi 
Super wycieczka z jednym minusem

Tym minusem jest przelot wewnętrzny(jego organizacja)z Santiago de Cuba do Hawany. Ja mimo, że byłem razem z kolegą to zostaliśmy rozłączenie ja leciałem z Santiago a on z Holguín. Ja byłem w Varadero w hotelu o 17:00 a on o 23:00! Mało tego taką samą sytuację miało też małżeństwo! Cały dzień zmarnowaliśmy na przelot bo nic innego w ten dzień nie zobaczyliśmy.. Moja sugestia dla Państwa jest taka by w tej wycieczce z tego po prostu zrezygnować skoro nie idzie tego dobrze zorganizować.. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2013
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Michal Patryk Warszawa
26-35 lat | ze znajomymi 
Pozytywna

Wycieczka super jestem bardzo zadowolony, dzięki pilotce Monice zobaczył więcej niż w programie a przy tym wszystko przystępnie opowiedziane. Tak wysoka ocena jest dzięki pilotce Monice która bardzo profesjonalnie i z wielkim zaangażowaniem pokazała nam Kubę. Inne równoległe wycieczki nie miały szczęścia posiadania "super" pilota i ich oceny wycieczki były znacznie gorsze. Tak też na Kubę to tylko z pilotką Moniką Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Listopad 2013
1 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jacek Zabrze
46-55 lat | ze znajomymi 
Absolutne zadowolenie

Wspaniały!!! karaibski objazd Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.0
Termin pobytu: Listopad 2013
0 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Roman Aleksander Kraków
56-65 lat | w parze 
Buenos Dias Cuba

dobrze Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Listopad 2013
0 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bernadeta Maria Lubliniec
46-55 lat | w parze 
?

Dość udana Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Listopad 2013
2 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Małgorzata, Rybacka
46-55 lat | w parze 
Kolorowo.

Wycieczka wraz z zwiedzaniem o.k. Zastrzeżenia do polskiego przewoźnika Lot, który w 11-godzinnym locie serwuje tylko wodę ! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
9 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Leszek Zukowo
46-55 lat | samemu 
Buenos Dias Cuba

Pierwszy raz odbyłem zaoceaniczną podróż. Kilkunastogodzinny lot przebiegł bezstresowo a to dzięki linii Air France. Chciałem zobaczyć Kubę - tą która jest jedną z ostatnich ostoji socjalizmu. I rzeczywiście: prawie na każdym kroku można poczuć ducha "Che" Guewary jak rownież Fidela i Raula Castro a napisy "Socjalizm albo śmierć" można zauważyć w wielu miejscach. Niestety widać ubóstwo i znany kiedyś z Polski obrazek - sklepy dla "zwykłych" ludzi w których jest niewiele towarów i sklepy dla posiadaczy peso convertible i turystów gdzie można kupić dużo więcej. Mimo to ludzie nie są smutni, są przyjaźni i uczynni a o swoich troskach zapominają w tańcu. Niestety nie mają skrupułów w "łupieniu" turystów. Ceny są wysokie. Trasa wycieczki wiodła przez najciekawsze miejsca na Kubie z wypoczynkiem w Varadero na końcu.Można było podziwiać wspaniałe krajobrazy np.Valle de Vinales,Soroa, różne miejsca historyczne (Hawana, Cienfuegos, Holguin,Playa Giron, Camaguey), miejsce kultu religijnego opodal Santiago de Cuba. Byliśmy również w miejscu gdzie czas stanął w XIX wieku (Trynidad) a spacerując po brukowanych uliczkach można było wczuć się w atmosferę tamtego czasu. Dotarliśmy nawet chyba do "końca świata" (Baracoa) jadąc drogą, której nie ma,przez cudowny las palmowy.Tam podobało mi się bardzo, ponieważ widać tam "prawdziwą Kubę" i po odwiedzeniu tego miejsca można powiedzieć do kogoś kto był na Kubie ale nie w tym miejscu,parafrazując słowa Pana Lindy:"co ty ........ wiesz o Kubie?".Niedaleko Baracoa jest piękna dzika plaża(Toa) na której cały dzień zażywaliśmy kąpieli i opalaliśmy się. Niektórzy z nas zabawili się w poławiaczy pięknych muszli, których niestety nie można wywozić.Można też było zamówić "obiad" u miejscowych w postaci np. świeżo złowionej langusty. Niewątpliwą atrakcją był też wewnętrzny przelot na trasie Santiago de Cuba - Hawana samolotem pamiętającym chyba lata 70-siąte. Inne atrakcje zapewniła nam nasza pilotka Monika. Mieliśmy przejazd słynnymi hawańskimi taksówkami z lat 50-siątych, przejazd rikszami, wizytę w kubańskim "G.Sie" na tańcach, degustacje kubańskich alkoholi czy też obiad w restauracji. Niestety za wszystko musieliśmy płacić. Na koniec przez 2 dni wypoczywaliśmy w Varadero, ale tam się trochę nudziłem, ponieważ jest to typowa miejscowość turystyczna jakich wiele na świecie.Jedyną atrakcją jest dom w którym mieszkał Al Capone. Ogólnie impreza warta polecenia. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
0 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Bogumil Wadroze Wielkie
46-55 lat | w parze 
Piękna kuba

Patrzeć i łaknąć wszystko co kubańskie Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
0 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Włodzimierz, Sosnowiec
56-65 lat | samemu 
25 maja - 9 czerwca 2013

Wycieczka bardzo udana , mało męcząca . Hotele na objeździe dobre , niektóre nawet b.dobre . Większość hoteli z basenami lub położonych przy plaży . Wyżywienie dobre ( wg mnie najgorsze w Hawanie ) . Program wycieczki ciekawy . Na specjalną pochwałę zasługuje wspaniała pilotka - Pani Daria ( bardzo profesjonalna , b. duża wiedza , b. opiekuńcza , b. życzliwa , b. dobry organizator ) Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Styczeń 2013
0 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): monika,
46-55 lat | ze znajomymi 
kuba tam musisz być

wycieczka niezapomniana,Santiago de Kuba,Baracoa,Hawana i inne miasta,kubańska Częstochowa,kultura,muzyka,taniec,religia oj religia!!!!! Kuba tam musisz być!!!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Grudzień 2012
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Adam, Wrocław
26-35 lat | samemu 
Wypoczynek na Karaibach

Początek podróży rozpoczyna się wczesnym rankiem na lotnisku w Warszawie - zbiórka już przed 5-tą rano, a wylot do Paryża o godzinie 6:55. Na lotnisku w Paryżu przerwa 3-4 godzinna i dalszy przelot liniami AirFrance do Hawany. Podczas 7-8 godzin oczywiście tradycyjnie są posiłki, ale też czas na sen po porannym rozpoczęciu dnia. Przylot na Kubę jest ok. godz.18-19 lokalnego czasu i jest już ciemno. Po odprawie na lotnisku pozostaje już tylko droga do hotelu. Hotel był zlokalizowany na przedmieściach Hawany tuż nad samym morzem, ale nie było plaży. Pierwszy dzień to zetknięcie się z Kubą - pierwszym symbolem, który od rana towarzyszył pierwszemu krokowi są stare auta pamiętające dawne czasy. Auta są zadbane, sprawne i dodają niesamowitego uroku tej wyspie. Pierwsze 2 dni przeznaczone są na zwiedzanie stolicy Kuby - słynne zabytki, dzielnice, knajpki, możliwość degustacji trunków i oczywiście słynnego mohito. W programie zwiedzania jest również przejazd starymi amerykańskimi autami w rytmie kubańskiej muzyki :) Jest też możliwość robienia wielu zdjęć czy nawet samodzielnej przejażdżki takimi autami :) Po zwiedzaniu Hawany jest 1-dniowy wyjazd do zachodniej części wyspy gdzie można podziwiać urokliwe krajobrazy oraz przyjrzeć się plantacji tytoniu. Podczas pobytu w Hawanie jest również wizyta w fabryce cygar gdzie można zobaczyć proces ich produkcji. Nie sposób nie wspomnieć o kubańskim rumie, który wieczorami można degustować w hotelu wcześniej po zakupieniu w sklepach czy w odwiedzanej fabryce rumu "Havana Club". Kolejne dni to już przejazd do centralnej i później wschodniej części wyspy. Pobudki jest ok. godz. 7:00 i wyjazdy są ok. 9:00-10:00. Etapy podróży nie są zatem męczące i nie trwają dłużej niż 3-4 godziny poza 1 przypadkiem ale o tym później. W środkowej części Kuby odwiedzamy pałace baronów cukrowych, miejsca związane z uprawą trzciny cukrowej oraz Trynidad - piękne kolonialne miasteczko, które pokazuje piękno prawdziwej Kuby. W każdym odwiedzanym miejscu jest sporo wolnego czasu, aby samemu oddać się rytmom salsy i poczuć smak prawdziwej Kuby. Wieczorami jest możliwość zabawy z kubańczykami na lokalnych zabawach ulicznych podczas których każdy mieszkaniec Kuby przede wszystkim tańczy. Przejazd z Holguin do Baracoa jest najdłuższym przejazdem autokarem podczas tej wycieczki - trwa prawie cały dzień. Spowodowane jest to złym stanem drogi, który na pewnym odcinku jest po prostu drogą szutrową. I tutaj można po drodze podczas krótkich postojów zobaczyć biedną Kubę. W Baracoa jest dzień pobytu na dzikiej plaży - można się opalać, kąpać - jest bezpiecznie. Lokalna ludność umożliwia wypożyczanie leżaków, sprzedaje owoce itp. Wieczorem w Baracoa jest czas na odwiedzenie lokalnej kubańskiej dyskoteki (oczywiście z pilotem i przewodnikiem). Podczas tej zabawy dziewczyny kubańskie wyciągają mężczyzn do tańca i nawet uczą salsy kubańskiej, podobnie sytuacja wygląda z kobietami. Głównym celem jest wspólna zabawa, dobry humor, taniec i śmiech. Kolejnego dnia rozpoczyna się powrót ze wschodnie Kuby - tego dnia również jest dłuższy przejazd autokarem z uwagi na pokonywane góry, ale widoki podczas przerw rekompensują ten przejazd, który trwa ok. 5-6 godzin. W Santiago de Cuba oraz okolicach zaplanowane jest odwiedzanie najważniejszych punktów w tym również sanktuarium maryjne - w kościele nie ma aż takich tłumów jak w Gaudalupe w Mexico - można znaleźć chwilę spokoju dla modlitwy. Przelot samolotem w moim przypadku odbył się późnym wieczorem ok. 21-22 i trwał 1,5 godziny skąd był już zaplanowany transfer do hotelu w Varadero. Przelot odbywa się odrzutowcem więc nie ma obaw, że jest to śmigłowiec. Przejazd z Hawany do Varadero nocą trwa ok. 2-3 godzin. Pobyt w Varadero to już relaks i wypoczynek. Podczas mojego pobytu byłem w hoelu Sun Beach - to jest 3* z dobrym wyżywieniem, all inclusvie (napoje, przekąski), basen. Plaża znajduje się po drugiej stronie ulicy - trzeba przejść ok. 200-300 m. Podczas całej objazdówki również zdarzają się hotele z opcją ALL: w Trynidadzie, w ok. Holguin i na pobycie w Varadero. Powrót do Polski (konieczna opłata 25CUC w lokalnej walucie na lotnisku przy wylocie) zaplanowany jest wieczorem ok. 21-szej. Także ostatniego dnia do południa jest jeszcze szansa na krótki wypoczynek. Przelot z Hawany do Amsterdamu trwał tylko 6 godzin, ale to było związane z opóźnieniem lotu. Przylot do Warszawy planowany jest na 12 lub 16. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.5
Termin pobytu: Kwiecień 2012
4 z 9 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Dorota, Gdańsk
36-45 lat | ze znajomymi 
Inny Świat !

I właśnie ta inność, to co my mieliśmy kilkadziesiąt lat temu.....zachwyca. Piękna Havana !. Kolorowy, zabytkowy Trynidad !. Zabytkowe samochody, podróżując którymi można przenieść się w przeszłość ........Niezapomniany klimat, piękna, jak z reklamy bounty plaża !. Lazurowa woda.....ech !!!!! Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.