• wycieczka:

  Bałkany znane i nieznane

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4
Pozniejsze Zdjecie
cena: 2533   za os. Cena
termin: 17.09.2015   8 dniZobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.3

Data / promocja Miasto Wyżywienie Cena Cena
17.09 - 24.09.2015
Last Minute Impreza potwierdzona

Poznań

wszystkie ↓

 • Poznań
 • Katowice
 • Bydgoszcz
 • Gdańsk

Śniadania i obiadokolacje

8 dni / 2 533 zł / za os.

15 dni / 3 280 zł / za os.

Zamów

Program


Bałkańskie skarby - Split, Trogir, Dubrovnik, Budva i Sarajevo • lawendowa wyspa - Hvar • Stari Grad - najstarsze miasto w Chorwacji • Kotor, Perast • fiordy Południa Europy • Ivo Andrić i słynny most w Wyszegradzie • Mokra Gora • wioska Emira Kusturicy • wąskotorówką przez Serbię - Sarganska Osmica

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży, w hotelu nad morzem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzimy Trogir - typowe nadmorskie miasteczko, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi: ratusz z przełomu XIV i XV w. i katedrę św. Wawrzyńca z XIII w. Następnie przejazd do Splitu, zwiedzanie starego miasta, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Przeprawa promowa na Wyspę Hvar ze Splitu lub Drvenika. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu na Hvarze.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie wyspy Hvar. Hvar to jedna z najpiękniejszych i najlepiej nasłonecznionych wysp w Europie (słońce świeci tu przez 300 dni w roku). Otoczona krystalicznym, turkusowym morzem, mieni się wieloma kolorami, głównie ze względu na słynne uprawy lawendy, liczne winnice i gaje oliwne. Hvar leży na skrzyżowaniu dróg morskich, do dziś jest jednym z ważniejszych portów żeglarskich. Zwiedzimy Stari Grad, a w nim między innymi: najstarsze centrum sakralne na wyspie - kosciół św. Jana, barokowy kościół św. Stefana, Muzeum Miejskie, dom-twierdzę P. Hektorovica, słynnego mieszkańca wyspy, poety doby renesansu. Pospacerujemy uroczymi, wąskimi uliczkami miasta, które najlepiej oddają klimat tego miejsca. Następnie przejedziemy do Hvaru - największego miasta na wyspie, słynącego zarówno z pięknych zabytków jak i bogatego życia nocnego. Nad miastem góruje twierdza z czasów Napoleona, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag wysp Pakleni Otoci. Zobaczymy m. in. jeden z najstarszych teatrów w Europie, arsenał, Katedrę św. Stefana oraz klasztor benedyktynek, w którym siostry wykonują koronki z nitki agawy. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przeprawa promowa do miejscowości Drvenik na Riwierze Makarskiej (ok. 30 min.), następnie przejazd w kierunku Dubrovnika i Czarnogóry. Dubrovnik to przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w., Muzeum Apteki oraz słynne mury miejskie. Po zwiedzaniu przejedziemy czarującą trasą widokową wzdłuż Boki Kotorskiej. Zwiedzimy Perast - wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na Bokę Kotorską. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Budvy. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., z zespołem bram i fortyfikacji oraz uroczymi kamiennymi uliczkami. Następnie przejedziemy do Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Kotor to portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII w. Przejazd w kierunku Wyszegradu w Bośni. Pełen orientalnego uroku Wyszegrad został ciekawie opisany w powieści słynnego noblisty Ivo Andrića. Obejrzymy Most Wyszegradzki (lista UNESCO), następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Serbii, następnie udamy się do pięknie położonego w górach Kustendorfu, skąd rozpoczniemy naszą przygodę z Emirem Kusturicą. Przejazd najsłynniejszą w Europie kolejką wąskotorową Sarganską Osmicą, której trasa prowadzi przez trudny, górski teren oraz liczne tunele. Podczas przejazdu (ok. 2 godz.) przepiękne górskie widoki oraz nieodparte wrażenie, ze jesteśmy częścią filmu ,”Zivot je cudo” w którym kolejka została wykorzystana. Wizyta w wiosce, skansenie, zbudowanym początkowo tylko dla potrzeb filmu. Urocze, drewniane domy, cerkiew z dzwonnicą, restauracje, bank, sklepy, łaźnia turecka, biblioteka, galeria oraz liczne gadżety prosto z planu filmowego, np. samochody. Często można tu spotkać samych artystów, filmowców, a sam mistrz Kusturica mieszka pod nr 8 i jeśli jest na miejscu, chętnie popija kawę w restauracji. Swoje ulice mają tu Fellini, Bergman, czy Bruce Lee. Wioska się rozrasta i każdego roku pojawiają się nowe ciekawostki. Spacer po wiosce, przerwa na kawę lub lunch, następnie przejazd do Sarajeva w Bośni, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacką. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, między innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Przejazd w kierunku wybrzeża. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Neum.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla Klientów pozostających - dodatkowy tydzień pobytu, przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski,
- dla Klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.
(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2000 km).

Uwagi do programu
- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
- Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.
- Przelot na Bałkany - Rainbow Tours oferuje połączenia ze Splitem, Dubrovnikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.
- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!


Zakwaterowanie na objeździeZakwaterowanie:

Hotele **/ *** - większość położonych nad morzem, w maksymalnej odległości 500 m od plaży.

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone, 2 - osobowe (możliwość dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość z nich posiada balkon.

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji (Rwiera Kasztelańska, Riwiera Makarska, Wyspa Korcula, Płw. Peljesac) lub w Neum. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.Do dyspozycji gości:
wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, niektóre z nich posiadają basen.

Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu)

Kategoria lokalna:
**/***


Świadczenia


Cena podstawowa obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, przeprawy promowe, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1-1,5 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimatycznej) - 97 EUR.Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.

Slovenska Plaża  zdjecie hotelu
Położenie:
Duży kompleks oddalony o ok. 800 m od centrum Starego Miasta. Zarówno na terenie ośrodka, jak i przy plaży mnóstwo atrakcji turystycznych. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1 godz. (połączenie do Podgoricy), pozostałe transfery z lotniska w Dubrovniku, ok. 3 godz. Ok. 800 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy.

Plaża:
Obiekt położony tuż przy żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 8-15 EUR/dzień/komplet: 2 leżaki + parasol).

Do dyspozycji gości:
Hotel składa sie z kilkunastu 2-piętrowych budynków. Na przełomie 2012/2013 r. została kompletnie wyremontowana recepcja i wszystkie pokoje.
Recepcja 24 - godz. z lobby, sala TV, sklepy, restauracje, bary, kawiarnie, restauracja główna z tarasem (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), 2 baseny zewnętrzne z wodą morską, brodzik dla dzieci, leżaki i parasole - bezpłatne, brak ręczników kąpielowych, bar hotelowy i bar przy plaży, plac zabaw dla dzieci, przechowalnia bagażu. Na terenie hotelu znajduje się wypożyczalnia samochodów (ok. 50 EUR/doba), skuterów (ok. 25 EUR/ doba), rowerów (ok. 15 EUR/doba).

Pokoje:
Hotel posiada 800 pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie łóżka polowego) z łazienkami (suszarka do włosów w wyposażeniu). W pokojach znajdują się: TV-sat, lodówka (bezpłatna), klimatyzacja (indywidualnie sterowana, bezpłatna), sejf (bezpłatnie).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - za opłatą (ok. 7 EUR/dzień).

Wyżywienie:

All Inclusive zawierające: śniadania (07:00-10:00), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (18:00-21:00) w formie bogatego bufetu, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne dostępne w barze All Inclusive (10:00-23:00). Dodatkowo podawane będą ciastka lub owoce, kawa i herbata (11:00-12:00 i 16:00-17:00).

 Program sportowy i animacyjny:
Hotel położony jest na dużej zielonej przestrzeni, a na jego terenie znajdziemy mnóstwo wakacyjnych rozrywek: animacje dla dorosłych (joga, aquabic), muzyka na żywo, minigolf, plac zabaw dla dzieci, kino, dyskoteka. W pobliżu korty tenisowe, mini lunapark (dodatkowo płatny). Na plaży wypożyczalnia sprzętów wodnych, szkółka nurkowania, dodatkowo odbywają się rejsy statkiem oraz loty widokowe (dodatkowo płatne).

Internet:
W pokojach internet Wi-Fi - płatny (ok. 3 EUR/doba). Przy plaży - kafejki internetowe - płatne (ok.1,5 EUR/30 min.).

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.hgbudvanskarivijera.com

Naszym zdaniem:
Doskonałe położenie przy plaży, szeroki wybór rozrywek, bliskość zabytkowego miasta Budva, to dobry wybór dla klientów, którzy nie chcą się nudzić. Świetne miejsce wypadowe do zobaczenia licznych atrakcji Czarnogóry. Dodatkowy plus za lokalizację oraz nowe pokoje.


Grand   zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel oddalony o ok. 1 km od centrum Orebića, gdzie znajdują się liczne sklepy, bary, restauracje itp. (dojście promenadą). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz. W odległości ok. 1 km od hotelu (w centrum Orebića) znajduje się przystanek autobusu komunikacji miejskiej, z którego można dostać się do innych miasteczek wybrzeża.

Plaża:
Obiekt położony tuż przy żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 40 HRK/komplet: 2 leżaki + parasol).

Do dyspozycji gości:
Cały hotel został odnowiony w 2008 r.
Recepcja z lobby 24 - godz., przechowalnia bagażu (bezpłatna), klimatyzowana restauracja główna (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), drink bar, bar przy basenie, duży basen oraz brodzik dla dzieci (ze słodką wodą), taras słoneczny, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, brak ręczników kąpielowych, hotel akceptuje karty kredytowe. Na terenie hotelu znajduje się kantor.

Pokoje:
Hotel posiada 184 elegancko urządzonych pokoi 2 -sobowych (w pokojach z widokiem na morze - możliwość 1 dostawki w formie rozkładanego fotela, w pokojach z widokiem na ogród - brak możliwości dostawek, nie można tu również wstawić łóżeczka dla dziecka, łóżka tylko małżeńskie), z łazienkami (suszarka do włosów) i balkonami francuskimi. W pokojach znajdują się: TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny), lodówka (bezpłatna), mini bar (dodatkowo płatny), klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatna).
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne i na zamówienie (w momencie dokonywania rezerwacji).

Wyżywienie:
All Inclusive light: śniadania (07:00-10:00), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. W trakcie trwania posiłków serwowane są bez ograniczeń napoje bezalkoholowe i alkoholowe: lokalne piwo i wino.
Uwaga! W barze hotelowym przy recepcji All Inclusive light nie obowiązuje.

Program sportowy i animacyjny:
W wybrane dni tygodnia (3 - 4 x w tygodniu) program animacyjny dla dzieci i dorosłych (gry i zabawy, mini disco, badminton, aerobik, gra w kule tzw. boccia itp.). 2, 3 x w tygodniu hotel organizuje wieczory z muzyką na żywo. Dostępny jest również mini klub dla dzieci. W miejscowości Perna (oddalonej o ok. 3 km) znajduje się centrum nurkowe. Istnieje możliwość korzystania z kortów tenisowych w hotelu Bellevue oddalonym o ok. 500 m (dodatkowo płatne).

Internet:
W ogólnodostępnych częściach hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny , kącik internetowy - dodatkowo płatny (ok. 20 HRK/30 min.).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.grandhotelorebic.com

Naszym zdaniem:
Doskonała obsługa, wysoki standard usług oraz piękne położenie hotelu w lesie piniowym. Lokalizacja sprzyja wypadom do Dubrovnika, czy Mostaru, gwarantując pełnię wakacyjnego wypoczynku! Hotel bardzo wysoko oceniany przez naszych stałych Klientów.


Apartamenty Orebić  zdjecie hotelu
Położenie:
Apartamenty położone w różnych częściach miasta Orebić, na półwyspie Peljesac, w odległości ok. 200 - 300 m od morza i max. 500 m do najbliższych sklepów, barów, restauracji itd. Jest to doskonałe miejsce wypadowe na pobliską Wyspę Korcula, gdzie można popłynąć promem (10 min. przeprawa, prom kursuje co godzinę, cena ok. 2-3 EUR/os. oraz 20 EUR/samochód) lub taksówką wodną.

Plaża:
Obiekt oddalony od plaży o ok. 50 m. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości:
Bezpłatny parking przed apartamentami. Na plaży wypożyczalnia sprzętu wodnego.

Pokoje:
Wygodnie urządzone apartamenty 2-osobowe (możliwość dostawki w formie mniejszego łóżka), składające się z sypialni, pełniącej również funkcję pokoju dziennego z aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka, naczynia, sztućce itp.) oraz łazienki (wc, wanna lub prysznic) i często tarasu. Sypialnia posiada 2 lub 3 łóżka. Apartamenty wyposażone są w klimatyzację. W cenę wliczone są ręczniki 2 szt./tydzień/os. oraz pościel. Środki czystości we własnym zakresie.

Wyżywienie:
We własnym zakresie.

Internet:
W hotelu internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Naszym zdaniem:
Dla osób dysponujących skromniejszym budżetem i ceniących sobie niezależność (możliwość gotowania). Bardzo dobry standard za niewysoką cenę.


Marco Polo  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel oddalony o ok. 400 m od centrum Starego Miasta Korcula, gdzie znajdują się liczne sklepy, bary, restauracje itp. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3,5 godz. W odległości ok. 600 m od hotelu znajduje się przystanek autobusu komunikacji miejskiej.

Plaża:
Obiekt położony ok. 90 m od kamienistej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 40 HRK/komplet: 2 leżaki + parasol).

Do dyspozycji gości:
Obiekt został odnowiony w 2008 r.
Recepcja 24 - godz. z lobby, przechowalnia bagażu (bezpłatna), klimatyzowana restauracja główna (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), winda, drink bar, okrągły basen z jacuzzi (ze słodką wodą), brak brodzika dla dzieci, bardzo duży taras słoneczny z przepięknym widokiem na Stare Miasto z bezpłatnymi leżakami i parasolami, dostępne są ręczniki przy basenie (bezpłatne, jednak nie można wynosić ich poza teren hotelu), hotel akceptuje karty płatnicze. Na terenie hotelu znajduje się kantor.

Pokoje:
109 przytulnie i elegancko urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie rozkładanej sofy), z łazienkami (suszarka do włosów) i balkonami francuskimi. W pokojach znajdują się: TV-sat, telefon, sejf (bezpłatny), mini bar (dodatkowo płatny), klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatna).
Możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - odpłatnie (ok. 4 EUR/dzień).

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-10:00) w formie bufetu, i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
W sezonie - 2, 3 x w tygodniu hotel organizuje wieczór z muzyką na żywo. Hotel posiada dobrze wyposażone centrum SPA oferujące liczne zabiegi pielęgnacyjne, relaksacyjne itp., posiadające saunę, jacuzzi oraz basen kryty (wszystkie zabiegi oraz korzystanie z sauny, jacuzzi i basenu krytego dodatkowo płatne). W okolicy ok. 250 m od hotelu znajduje się kort tenisowy (dodatkowo płatny), a w odległości ok. 200 m od hotelu znajduje się wypożyczalnia rowerów (dodatkowo płatna). Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet:
Na terenie całego hotelu internet Wi-Fi - dodatkowo płatny (ok. 0,35 HRK/1 MG ), kącik internetowy - dodatkowo płatny (ok. 20 HRK/30 min.).

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.korcula-hotels.com

Naszym zdaniem:
Doskonała lokalizacja blisko centrum Starego Miasta, bardzo dobry serwis i bogato urządzone centrum SPA stanowią o wysokiej klasie tego hotelu! Obiekt jest wysoko oceniany przez naszych klientów.


Adria Beach  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony przy spokojnej zatoce Plitvine, oddalony od centrum o ok. 2,5 km (możliwy dojazd taksówką wodną - cena ok. 10 HRK/1 strona lub spacerem wzdłuż brzegu ok. 30 min.). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 4 godz. Autobus komunikacji miejskiej znajduje się w centrum Vela Luki.

Plaża:
Hotel usytuowany ok. 100 m od żwirowej plaży, w zatoce Plitvine. Leżaki - płatne (ok. 50 HRK/komplet: 2 leżaki).

Do dyspozycji gości:
Hotel remontowany na przełomie 2014/2015 r., renowacji poddane zostały: restauracja, bar, taras, winda oraz teren przy basenie.
Recepcja 24 - godz. z lobby, klimatyzowana restauracja główna, sala konferencyjna, basen zewnętrzny oraz brodzik dla dzieci (ze słodką wodą), taras słoneczny z leżakami i parasolami - bezpłatne, plac zabaw dla dzieci, bilard (dodatkowo płatny). Na terenie hotelu znajduje się kantor.

Pokoje:
Hotel posiada 125 funkcjonalnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie rozkładanej sofy) z łazienkami i balkonami (z widokiem na morze lub ogród). W pokojach znajdują się: TV-sat, telefon, klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatnie), w łazienkach suszarki do włosów.
Pokoje typu economy mają skromniejsze wyposażenie i nie posiadają balkonu.
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - odpłatnie (ok. 5 EUR/dzień).

Wyżywienie:
Formuła All Inclusive zawierająca: śniadania (07:00-9:30), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne dostępne w barze All Inclusive (12:00-22:00). Dodatkowo o godz. 17:00 podawane będą ciastka lub owoce, kawa i herbata.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi animacje dla dzieci i dorosłych, m.in.: 3 x w tygodniu muzyka na żywo na tarasie, gry i zabawy dla dzieci, plac zabaw dla dzieci, bilard, dodatkowo w ramach All Inclusive możliwość korzystania bezpłatnie: z kortów tenisowych, rowerów, tenisa stołowego oraz boiska do siatkówki.

Internet:
Kącik internetowy - dodatkowo płatny (ok. 10 HRK/15 min., 28 HRK/godz.).

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.humhotels.hr

Naszym zdaniem:
Polecamy rodzinom z dziećmi ze względu na spokojniejszą lokalizację i animacje na terenie hotelu.


Posejdon  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony na Wyspie Korcula, w miejscowości Vela Luka. Vela Luka, to bardzo klimatyczne, dalmatyńskie miasteczko z imponujacą promenadą, która ciągnie się wzdłuż zatoki. Dokładnie po przeciwległej stronie tej zatoki znajduje sie hotel Posejdon (ok. 200 m w linii prostej, można przepłynąć niedrogim, miejscowym stateczkiem lub pieszo 1-2 km). Posejdon usytuowany jest w pierwszej linii brzegowej, w pobliży biegną liczne tarasy wypoczynkowe. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 4 godz. Autobus komunikacji miejskiej znajduje się w centrum Vela Luki.

Plaża:
Bezpośrednio przed hotelem znajduje się kamienisto-żwirowa plaża. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne (40 HRK/komplet: 2 leżaki + parasol).

Do dyspozycji gości:
Obiekt został przebudowany i kapitalnie wyremontowany w latach 2008/2010 r.
Recepcja 24 - godz.z lobby, klimatyzowana restauracja główna serwująca dania kuchni datmatyńskiej i międzynarodowej, nowy basen wewnętrzny ze słodką wodą, bar przy plaży i aperitiv bar wewnątrz hotelu, taras słoneczny z wygodnymi meblami rattanowymi, gdzie w sezonie organizowane są wieczory taneczne. Obok hotelu doskonale funkcjonuje disco bar w stylu kubańskim. Świetny wystrój, gorące rytmy salsy i karaibski piasek na parkiecie to wizytówka tego miejsca.

Pokoje:
Hotel posiada 148 nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie rozkładanej sofy) z balkonami. Do wyboru: pokoje standardowe - z widokiem na ogród lub z widokiem na morze, z łazienkami (prysznic, wc, suszarka do włosów). W pokojach znajdują się: TV-sat, plazma, telefon, klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatna).
W niektórych terminach dostępne również pokoje economy, wystrój pokoi podobny jak standard z widokiem na ogród, ale bez balkonu.
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - odpłatnie (ok. 5 EUR/dzień).

Wyżywienie:
All Inclusive light: śniadania (07:00-10:00) w formie bufetu, lunch (12:30-14:00) w formie bufetu i kolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. Podczas lunchu i kolacji serwowane są bez ograniczeń napoje bezalkoholowe: soki, coca-cola, tonic, woda oraz alkoholowe: lokalne piwo i wino. O godz. 17:00 podawane są słodycze i drobne przekąski oraz woda.

Program sportowy i animacyjny:
Na plaży znajduje się centrum nurkowe, wypożyczalnia łódek, skuterów i rowerów (dodatkowo płatne). Istnieje możliwość bezpłatnego korzystania z kortów tenisowych znajdujacych się przy hotelu Adria Beach (1,3 km). W sezonie (lipiec sierpień) hotel prowadzi animacje sportowe oraz organizuje muzykę na żywo (2-3 x w tygodniu). Specjalna oferta dla naszych klientów - rejs na Wyspę Proizd (ok. 4 EUR/2 strony).
Uwaga! W tym hotelu 6 dni w tygodniu od połowy czerwca do połowy września pracuje animator dla dorosłych- niestrudzony badacz lokalnych ciekawostek, wyjątkowych miejsc oraz najróżniejszych rozrywkowych opcji. Z animatorem poznacie najbliższą okolicę, spróbujecie lokalnych przysmaków, a także weźmiecie udział w wielu sportowych zmaganiach.

Internet:
Przy recepcji kącik internetowy - bezpłatny, w pokojach internet Wi-Fi - za dopłatą.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.humhotels.hr

Naszym zdaniem:
Zdecydowanie niska cena w stosunku do oferowanego standardu! Hotel znany i lubiamy przez klientów Rainbow Tours od wielu lat. Teraz po kapitalnej przebudowie, polecamy ze względu na zupełnie nowy wystrój pokoi, nowy basen, ciekawą aranżację miejsc wypoczynkowych. Bliskość plaży, dużo zieleni sprawia, że jest dobrym miejscem do relaksu. Amatorom pięknych, dziewiczych wysp polecamy rejs na pobliską Proizd.


Admiral  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w niewielkiej, uroczej miejscowości Slano, niedaleko Dubrownika (ok. 25 km). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1 godz. Przystanek autobusowy znajduję się przy hotelu, codzienne połączenia z Dubrownikiem.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany bezpośrednio przy szerokiej, piaszczysto-żwirowej, prywatnej plaży. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel został wybudowany w 2008 r.
Recepcja 24 - godz.z lobby, z dużym reprezentacyjnym hallem, sklepikiem z pamiątkami, przechowalnią bagażu (bezpłatna), klimatyzowaną restauracją główną z tarasem (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), restauracją a’la carte serwującą dania kuchni międzynarodowej i śródziemnomorskiej, piano barem i barem przy basenie, barem przy plaży, basenem wewnętrznym (słodka woda) oraz dużym basenem zewnętrznym (woda morska) z tarasem słonecznym, leżaki i parasole przy basenie - bezpłatne, ręczniki plażowe (bezpłatnie), plac zabaw dla dzieci na plaży. W hotelu salon piękności i pralnia, w pobliżu bankomat i minimarket. Hotel akceptuje karty płatnicze.

Pokoje:
Hotel posiada 241 nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwść 1 dostawki w formie rozkładanej sofy) z balkonami i łazienkami (suszarka do włosów). W pokojach znajdują się: TV-sat, mini bar (dodatkowo płatny), klimatyzacja (indywidualnie sterowana, bezpłatnie), telefon, sejf (bezpłatny).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka (bezpłatnie).
Dostępny jest również room service (06:00-24:00).

Wyżywienie:
Śniadania (6:30-10:00) i obiadokolacje (19:00-22:00) w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Brak animacji. Hotel organizuje 1 x w tygodniu kolację galową z muzyką na żywo. Dodatkowo w hotelu night club z dyskoteką oraz SPA na wysokim poziomie: zabiegi pielęgnacyjne twarzy, manicure i pedicure, depilacja, różnego rodzaju masaże, łaźnia turecka, sauna tradycyjna i sauna fińska (korzystanie ze SPA dodatkowo płatne) oraz przy plaży teren do siatkówki plażowej. Na terenie obiektu: 3 korty tenisowe, wielofunkcyjne boisko sportowe (dodatkowo płatne).

Internet:
Przy recepcji internet Wi-Fi -bezpłatnie/15 min., w pokojach - bezpłatnie.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.hoteladmiral-slano.com

Naszym zdaniem:
Luksusowy i wyjątkowy hotel, wspaniale położony, blisko Dubrownika. Polecamy parom chcącym pobyć w romantycznym miejscu oraz wszystkim Klientom, którzy szukają wysokiego standardu. Wiele rozrywek w obrębie hotelu gwarantuje maksimum komfortu oraz pełnię wypoczynku.


Lafodia  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony na wyspie Lopud, należącej do archipelagu Elafickiego, oddalonej o ok. 14 km od Dubrownika. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 2-3 godz. (w zależności od połączeń promowych). Na wyspie Lopud nie ma ruchu kołowego, w tej sytuacji klienci po opuszczeniu promu muszą sami dojść do hotelu ok. 700 m (wygodne przejście po nabrzeżu). W sezonie regularnie kursują statki (4 x dziennie) i zapewniają dobre połączenie z magicznym miastem, jakim jest Dubrovnik.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy plaży. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Hotel przeszedł całkowitą renowację i został oddany do użytku w 2011 r.
Recepcja z lobby 24 - godz., klimatyzowana restauracja główna z tarasem (dostępne krzesełka dla dzieci), restauracja a'la carte, przechowalnia bagażu, winda, basen zewnętrzny z tarasem słonecznym (z wodą słodką), piano bar, bar na plaży i przy basenie, bar w lobby z tarasem, sala konferencyjna, sklepik z pamiątkami, sala TV, plac zabaw dla dzieci, leżaki przy basenie - bezpłatne. W pobliżu hotelu poczta, sklepy i kawiarnie.

Pokoje:
Hotel posiada 182 gustownie i nowocześnie urządzone pokoje 2-osobowe (brak możliwości dostawki), z łazienkami i balkonami (wszystkie pokoje z widokiem na morze).W łazienkach suszarka do włosów. W pokojach znajdują się: TV-sat, radio, telefon, mini bar (dodatkowo płatny), klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatna), naczynia do przygotowania kawy i herbaty, sejf (bezpłatny), room service.
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - bezpłatnie.
Hotel pobiera kaucję za mini bar w wysokości 50 EUR/pokój.

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-10:00) w formie bufetu i obiadokolacje (19:00-21:30): bufet sałatkowy i deserowy, danie główne serwowane.

Program sportowy i animacyjny:
W sezonie (od połowy maja do połowy września) hotel prowadzi program animacyjny dla dzieci i dorosłych, m.in.: gry i zabawy, tenis stołowy, kursy aqua aerobic, karaoke, poranne zajęcia sportowe (joga, gimnastyka itd.), sporty wodne, wypożyczalnia rowerów, hotel organizuje wieczory z muzyką na żywo i mini disco dla dzieci.

Internet:
W hotelu internet w pokojach oraz kącik internetowy - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.lafodiahotel.com

Naszym zdaniem:
Przepięknie położony hotel, wśród zieleni, na wyspie, w zasięgu Dubrownika, to doskonałe miejsce na ekskluzywne wakacje. Nowoczesna architektura obiektu zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów.


Apartamenty Dubrownik  zdjecie hotelu
Położenie:
Dubrovnik, to prawdziwa perła Adriatyku, miasto, które jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wysublimowane marzenia turystów. Przepiękne pejzaże, turkusowy Adriatyk, łagodny klimat śródziemnomorski, mnóstwo zabytków, muzeów, festiwali, galerii sztuki i wyjątkowych kawiarni, wszystko to, oferuje to magiczne miasto. Apartamenty położone w różnych częściach Dubrovnika, nie dalej jak 500 m od morza. W odległości 200-300 m znajdują się najbliższe sklepy, mnóstwo atrakcji: bary, restauracje, konoby, wypożyczalnie sprzętu turystycznego, dyskoteki itp. Transfer z lotniska do apartamentów trwa ok. 30 min.

Plaża:
Plaża miejska z serwisem plażowym - płatnym.

Pokoje:
Wygodnie urządzone pokoje typu studio 2-osobowe z klimatyzacją, składające się z sypialni, pełniącej również funkcję pokoju dziennego z aneksem kuchennym z pełnym wyposażeniem (lodówka, kuchenka, naczynia, sztućce itp.) oraz łazienki (wc, wanna lub prysznic), z tarasem położonym przy apartamencie. Sypialnia posiada 2 lub 3 łóżka. W cenę wliczone są ręczniki 2 szt./tydzień/os. oraz pościel. Środki czystości we własnym zakresie.

Wyżywienie:
We własnym zakresie.

Internet:
Internet Wi-Fi- bezpłatny.

Kategoria lokalna:
**

Strona www:
www.apartments-sirena.com

Naszym zdaniem:
Świetny pomysł na urocze wakacje w magicznym mieście, jakim jest Dubrovnik. Polecamy osobom ceniącym sobie niezależność (możliwość gotowania).


Sunce  zdjecie hotelu
Położenie:
Kilkupiętrowy hotel oddalony od centrum Neum o ok. 50 m, na ternie Bośni i Hercegowiny. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1,5 godz. W sąsiedniej miejscowości Klek znajduje się przystanek autobusu komunikacji miejskiej, którym można dostać się m.in. do Dubrovnika lub Splitu.

Plaża:
Obiekt położony przy samej, niedużej, kamienisto-żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne (ok. 2,5 EUR/dzień/leżak).

Do dyspozycji gości:
Kilkupiętrowy hotel, który przeszedł niedawno rekonstrukcję.
Recepcja 24 - godz.z lobby, klimatyzowana restauracja główna, winda, mini sklep, najnowocześniejszy night klub w okolicy, tawerna Luna, piwnica winna, nowy basen zewnetrzny,taras słoneczny, leżaki i parasole przy basenie - dodatkowo płatne (ok. 2,5 EUR/dzień/leżaki), bar, sala TV, bilard, parking. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Hotel posiada 400 nowocześnie wyposażonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie łóżka polowego) z łazienkami i balkonami (z widokiem na morze). W pokojach znajdują się: telefon, TV-sat, klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatnie), sejf (dodatkowo płatny ok. 1 EUR/dzień).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - odpłatnie (ok. 4 EUR/dzień).

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-9:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do All Inclusive light (dodatkowy lunch w formie bufetu (12:00-14:00) oraz w trakcie lunchu i obiadokolacji będzie serwowany jeden napój bezalkoholowy lub alkoholowy: piwo, wino/os).

Program sportowy i animacyjny:
Hotel nie prowadzi animacji. Na plaży wypożyczalnia sprzętów wodnych np.: rowery wodne, kajaki, skutery (dodatkowo płatne).

Internet:
Internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.hotel-sunce.com

Naszym zdaniem:
Hotel świeżo po rekonstukcji, dzięki której zyskał ładny basen zewnętrzny z panoramicznym widokiem na morze. Obiekt cieszy się od lat dużą popularnością ze wzgledu na swoje położenie. Neum jest doskonałą baza wypadową na wycieczki do Dubrownika, Mostaru czy na Korculę.


Aurora  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest na Makarskiej Riwierze. Podgora, to jedna z najbardziej malowniczych miejscowości tego regionu, kojarzy się z jasnym żwirkiem na plaży, turkusowo- zielonym kolorem wody, ukwieconą, wyłożoną kamiennym brukiem promenadą, kolorowymi łódkami w porcie, ogródkami pełnymi drzew pomarańczowych i ślicznymi pergolami buganwilli. Hotel znajduje się bezpośrednio przy promenadzie. Wzdłuż promenady mnóstwo kafejek, konób, restauracji i sklepów z pamiątkami. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3,5 godz.

Plaża:
Obiekt zlokalizowany bezpośrednio przy żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 25 HRK/dzień/leżak i 25 HRK/dzień/parasol).

Do dyspozycji gości:
Hotel został wyremontowany w 2009 r.
Recepcja 24 - godz. z lobby, klimatyzowana restauracja główna (dostępne krzesełka dla dzieci), aperitif bar i bar przy basenie, winda, basen z tarasem słonecznym (ze słodką wodą), brodzik dla dzieci, basen wewnętrzny z podgrzewaną wodą (zamknięty od 15 czerwca do 15 września), leżaki i parasole przy basenie - parasole bezpłatnie, leżaki dodatkowo płatne 20 HRK/dzień/szt. Istnieje możliwość skorzystania ze skrytek sejfowych przy recepcji (dodatkowo płatne 3 EUR/dzień). Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Hotel posiada 150 funkcjonalnie i wygodnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie łóżka polowego, tylko w pokojach z widokiem na morze) z łazienkami i balkonami. W pokojach znajdują się: telefon, TV-sat, klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatnie).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - za dodatkową opłatą (ok. 5 EUR/dzień).
Suszarki do włosów dostępne w recepcji.

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-9:30) w formie bufetu i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel 1 x w tygodniu organizuje wieczór dalmatyński z muzyką na żywo. Na terenie obiektu sauna (dodatkowo płatna ok. 250 HRK/godz.). Na plaży sporty wodne (dodatkowo płatne).

Internet:
W recepcji internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.hotelaurorapodgora.com

Naszym zdaniem:
Zdecydowanym atutem hotelu jest jego świetna lokalizacja przy plaży i promenadzie, w pobliżu wielu rozrywek, jakie oferuje Podgora.


Komodor  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest w otoczeniu lasu piniowego. Obiekt znajduje się na obrzeżach Orebića, który jest oddalony o ok. 4 km (możliwy dojazd taksówką ok. 9 EUR/1strona), w miejscowości Kućište. Promenadą wzdłuż plaży można dostać się do kilku barów i restauracji oddalonych o ok. 500 m, do najbliższego minimarketu ok. 400 m. W Orebiću znajduje się przystań promowa, skąd w sezonie odpływają liczne promy na wyspę Korcula (rejs trwa ok. 15 min., cena ok. 2 EUR/os.). Transfer z lotniska w Dubrovniku do hotelu trwa ok. 3 godz. W odległości ok. 100 m od hotelu znajduje się przystanek autobusowy.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy pięknej, drobno żwirowej plaży. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., klimatyzowana restauracja główna, sejf (bezpłatny, 07:00-22:00), sklep oraz duży ogród. Na terenie hotelu kantor. Obiekt akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Hotel posiada 333 pokoje. Zostały odświeżone (łazienki po remoncie) w 2011 r. Pokoje  2-osobowe (możliwość dostawki w formie rozkładanego łóżka) z łazienkami.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-09:30), lunch (12:00-14:00),ciastka i herbata (16:00-17:00), kolacje (19:00-21:00) w formie bufetu, lokalne napoje, podawane w restauracji: piwo, wino i soki (12:00-23:00).

Program sportowy i animacyjny:
Przy plaży znajdują się 2 bary, gdzie 2 x w tygodniu organizowane są wieczory z muzyką na żywo. W pobliżu istnieje możliwość wypożyczenia sprzętów wodnych (dodatkowo płatne). Ze względu na położenie jest to jedno z lepszych miejsc do uprawiania windsurfingu.

Internet:
Na terenie całego hotelu oraz w pokojach internet Wi-Fi - dodatkowo płatny (ok. 20 HRK/30 min., 200 HRK/1dzień).

Kategoria lokalna:
**

Strona www:
www.club-adriatic.hr

Naszym zdaniem:
Obiekt posiada pokoje o bardzo podstawowym wyposażeniu. Niewątpliwym atutem jest duża, szeroka plaża i rozległe tereny zielone wokół hotelu. Godnym uwagi jest popularna formuła All Inclusive w bardzo atrakcyjnej cenie.


Apartamenty Kasztelanska Riviera  zdjecie hotelu
Położenie:
Apartamenty położone w różnych częściach miejscowości Kasteli, w odlegości ok. 300 - 500 m od morza i max. 500 m do najbliższych sklepów, barów. Jest to doskonałe miejsce wypadowe do Splitu , Trogiru czy Parku Narodowego Krka. W obydwu miejscowościach liczne sklepy, bary, restauracje, tradycyjne konoby, kawiarnie, dyskoteki oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego itp. Transfer z lotniska w Splicie do apartamentów trwa ok. 20 min., transfer z lotniska w Dubrovniku trwa ok. 6 godz.

Plaża:
Plaża w pobliżu. Leżaki na plaży - płatne (ok. 20 kun/dzień).

Pokoje:
Wygodnie urządzone studia 2-, 3-osobowe i apartamenty 4-osobowe, składajace się z 1 sypialni i pokoju dziennego z aneksem kuchennym (lodówka, kuchenka, naczynia, sztućce) oraz łazienki (wc, wanna lub prysznic) i balkonu. Sypialnia posiada podwójne łóżko i w zależności od ilości osób w pokoju dziennym znajduje się dodatkowe łóżko.
Aptamenty 4-osobowe są większe, posiadają 2 sypialnie i pokój dzienny. W cenę wliczone są ręczniki 2 szt./tydzień/os. oraz pościel.
Środki czystości we własnym zakresie.

Wyżywienie:
We własnym zakresie.

Internet:
brak

Kategoria lokalna:
**

Naszym zdaniem:
Dla osób dysponujacych skromniejszym budżetem i ceniących sobie niezależność (możliwość gotowania), dobry standard i położenie za niewysoką cenę.


Niko, Solaris Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Doskonale utrzymany hotel, należący do kompleksu Solaris, położony jest w piniowym lesie, tylko 6 km od centrum Sibenika (przystanek ok. 600 m od hotelu). Transfer z lotniska w Splicie trwa ok. 1 godz., transfer z lotniska w Dubrovniku trwa ok. 6 godz.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy pięknej, szerokiej, żwirowej i w niektórych miejscach kamienistej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 10 EUR).

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz., parking (dodatkowo płatny, ok. 2 EUR/dzień), obszerne lobby, restauracja główna, bar, duży, pięknie zaaranżowany taras, basen z morską wodą (wypożyczenie ręczników kąpielowych 20 KN), sale kongresowe, sklep z pamiątkami, skrytki sejfowe dostępne przy recepcji (bezpłatne), kantor wymiany walut.

Pokoje:
Elegancko urządzone pokoje 2-osobowe (brak możliwości zamówienia dostawki, zniżki dla dzieci 10%, na normalnym łóżku). W pokojach: łazienka (prysznic, wc, suszarka do włosów), telefon, TV-sat, klimatyzacja (ind. bezpłatna), minibar (za dopłatą), oraz balkon.
W pokoju typu standard można zamówić łóżeczko dla dziecka (4 EUR/dzień).
Uwaga! Pokoje występują w dwóch standardach (patrz zdjęcia w katalogu):
   * economy - mniejsza powierzchnia pokoju (pow. pokoju z łazienką - wynosi 13m2), mały balkon, podwójne łóżko o szerokości 1,4 m
   * standard - większe pokoje (pow. ok.18 m2) z 2 łóżkami pojedynczymi (mogą być połączone), standardowy balkon.
Reszta wyposażenia jest podobna.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie kompleksu Solaris: nadmorska promenada, turystyczna kolejka wożąca klientów wzdłuż plaży, restauracje, bary, kawiarnie, pizzeria, liczne lodziarnie i inne punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami. Ponadto: aquapark, zjeżdżalnia do morza, statek piracki z klubem muzycznym na pokładzie, siłownia (na terenie hotelu Ivan), korty tenisowe, tenis stołowy, mini golf, kręgielnia, wypożyczalnia sprzętu wodnego przy plaży, boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Kompleks posiada SPA (basen wewnętrzny, fizykoterapia, gimnastyka, aerobic, masaże, zabiegi upiększające, a także własny port jachtowy (większość atrakcji na terenie kompleksu jest dodatkowo płatna). Na terenie kompleksu funkcjonuje wioska dalmatyńska z piekarnią, ekologiczną uprawą warzyw, destylarnią i doskonałą restauracją w stylu regionalnym. Gorąco polecamy!

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.solarisresort.com

Naszym zdaniem:
Jeden z największych i najlepiej zorganizowanych kompleksów w Chorwacji. Piękna, 4-kilometrowa plaża, liczne baseny, zjeżdżalnie, SPA, wspaniałe ogrody, kolorowy pociąg wożący turystów wzdłuż plaży, place zabaw dla dzieci, dalmatyńska wioska, doskonałe restauracje i wiele innych atrakcji nie pozwolą się Państwu nudzić ani przez chwilę. Sibenik to również doskonała baza wypadowa na wycieczki po Chorwacji.


Otrant  zdjecie hotelu
Położenie:
Kompleks położony przy morzu, znajduje się ok. 4,5 km od centrum i Starego Miasta Ulcinj, oferującego liczne atrakcje takie jak bary, restauracje, sklepy, kluby i dyskoteki oraz zabytkową twierdzę - mury Starego Miasta (dojazd taksówką, ok. 6 EUR/1 strona lub sezonowym minibusem, ok. 1,5 EUR/os., przystanek znajduje się 300 m od hotelu). W pobliżu hotelu w okresie najwyższego sezonu działają liczne restauracje, sklepy, bary i kramiki z lokalnymi pamiątkami. Sezonowo pojawia się również mini wesołe miasteczko. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1,5 godz. (połączenie do Podgoricy), pozostałe transfery z lotniska w Dubrovniku, ok. 4,5 godz.

Plaża:
Obiekt usytuowany na samym początku malowniczej, szerokiej, piaszczystej „Velikiej Plaży” o długości ok. 14 km, jednej z głównych atrakcji Ulcinja. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne w lipcu i sierpniu.

Do dyspozycji gości:
Kompleks składający się z budynku głównego oraz willi Otrant, został kompletnie wyremontowany w 2008 r.
Recepcja 24 - godz., klimatyzowana restauracja „Otrant” z tarasem (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), parking, windy, restauracja a la carte serwująca dania kuchni międzynarodowej (dodatkowo płatna), drink bar w hotelu oraz bar plażowy (dodatkowo płatne), basen zewnętrzny (z wodą słodką), basen kryty (otwarty na morze, z otwartym tarasem słonecznym), taras słoneczny, brodzik dla dzieci, parasole i leżaki przy basenie - bezpłatne. Dla dzieci hotel oferuje mini plac zabaw. Hotel akceptuje karty płatnicze.

Pokoje:
Hotel posiada 134 przestronnie i nowocześnie urządzone pokoje 2-osobowe (możliwość 1 dostawki w formie sofy lub łóżka polowego) z balkonami i łazienkami (suszarka do włosów na wyposażeniu). W pokojach znajdują się: TV-sat z płaskim ekranem, telefon, sejf (bezpłatny), mini bar (dodatkowo płatny, wypełniany na życzenie), klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatnie).
Hotel posiada kilka apartamentów 2+2, które składają się z dużego salonu (podwójne łóżko, toaletka, miejsce do wypoczynku, sofa), niewielkiej sypialni oddzielonej suwanymi drzwiami, dużego balkonu z bezposrednim widokiem na morze. Reszta wyposażenia jak w pok. standard.
Łóżeczko dla dziecka do 2 lat - bezpłatne.

Wyżywienie:
Formuła All Inclusive: śniadania (07:00-09:30), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne dostępne w barze All Inclusive (12:00-22:30). Dodatkowo o godz.17:00 podawane będą ciastka lub owoce, kawa i herbata.

Program sportowy i animacyjny:
Na Wielkiej Plaży wypożyczalnia sprzętów wodnych (dodatkowo płatna). Ponadto do dyspozycji nasz własny, doskonale zorganizowany Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim!

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.otrantbeach.com

Naszym zdaniem:
Hotel godny polecenia! Wspaniale położony w spokojnym otoczeniu, przy malowniczej szerokiej, piaszczystej plaży, a jednocześnie w pobliżu lokalnych atrakcji. Kombinacja europejskiego poziomu obsługi i bałkańskiego smaku orientu sprawią, że wypoczynek w hotelu Otrant stanie się wspaniałym wspomnieniem, aż do kolejnego lata! Polecamy każdemu, szczególnie rodzinom z dziećmi, ze względu na spokojniejsze położenie, bogatą infrastrukturę hotelu i wygodę formuły All Incusive. Wysoki standard w bardzo atrakcyjnej cenie!


Ville Otrant   zdjecie hotelu
Położenie:
Kompleks Otrant położony przy morzu, znajduje się ok. 4,5 km od centrum i Starego Miasta Ulcinj, oferującego liczne atrakcje takie jak bary, restauracje, sklepy, kluby i dyskoteki oraz zabytkową twierdzę - mury Starego Miasta (dojazd taksówką, ok. 6 EUR/1 strona lub sezonowym minibusem ok. 1,5 EUR/os., przystanek znajduje się ok 300 m od hotelu) Sezonowo pojawia się również mini wesołe miasteczko. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1,5 godz.(z Podgoricy), pozostałe transfery z lotniska w Dubrovniku, ok. 4,5 godz.

Plaża:
Obiekt usytuowany na samym początku malowniczej, szerokiej piaszczystej „Velikiej Plaży” o długości ok.14 km, jednej z głównych atrakcji Ulcinja. Leżaki i parasole na plaży - bezpłatne w lipcu i sierpniu.

Do dyspozycji gości:
Hotel składa się z budynku głównego oraz Villi Otrant, został wyremontowany na przełomie 2012/2013 r.
Recepcja 24 - godz., klimatyzowana restauracja „Montenegro” z tarasem (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), parking, restauracja a la carte serwująca dania kuchni międzynarodowej (dodatkowo płatna), drink bar w hotelu lub bar plażowy (dodatkowo płatne), basen zewnętrzny (z wodą słodką), basen (kryty, otwarty na morze, z otwartym tarasem słonecznym), brodzik dla dzieci, parasole i leżaki na tarasie - bezpłatne. Hotel akceptuje karty płatnicze.

Pokoje:
132 pokoje rozlokowane w 2-poziomowych bungalowach na terenach zielonych otaczających hotel. Nowocześnie urządzone pokoje dostępne w 2 wielkościach: pokoje standardowe - 2-osobowe (możliwość dostawki w formie mniejszego rozkładanego fotela dla dziecka do 10 lat) oraz większe pokoje z możliwością zakwaterowanie max. 4 osób dorosłych (dostępne również w opcji 2 osoby dorosłe i 1 dostawka dla osoby dorosłej lub dziecka oraz 2 osoby dorosłe i 2 dostawki dla dzieci), które oprócz standardowego łóżka posiadają łóżko piętrowe. Wszystkie pokoje wyposażone są w: TV-sat z płaskim ekranem, balkon, balkon francuski lub taras, łazienkę (prysznic, suszarka do włosów) oraz klimatyzację.

Wyżywienie:
All Inclusive zawierająca: śniadania (07:00-09:30), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bogatego bufetu, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne dostępne w barze All Inclusive (12:00-22:30). Dodatkowo o godz. 17:00 podawane będą ciastka lub owoce, kawa i herbata.

Program sportowy i animacyjny:
Na Wielkiej Plaży wypożyczalnia sprzętów wodnych (dodatkowo płatna). Ponadto do dyspozycji nasz własny, doskonale zorganizowany Figloklub oferujący animacje, gry i zabawy dla dzieci w języku polskim. Na terenie obiektu plac zabaw dla dzieci, wioska indiańska oraz boisko do siatkówki (przy plaży).

Internet:
Obok recepcji internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.otrantbeach.com

Naszym zdaniem:
Gorąco polecamy! Najlepsza cena w stosunku do standardu oferowanych usług. Zupełnie nowe, ładnie wystylizowane pokoje, świetne położenie i dużo atrakcji dla dzieci. Obiekt zdecydowanie prorodzinny. Zapraszmy!


Lavanda  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony jest kilkanaście minut spacerem od centrum miasta Stari Grad (ok. 1,5 km). Stari Grad jest najstarszym miastem Chorwacji, z wyjątkowym klimatem, piękną architekturą, kamiennymi uliczkami i romantycznymi kafejkami. Sama wyspa Hvar, słynie przede wszystkim z upraw lawendy (zbiory odbywają się na przełomie czerwca i lipca) oraz największego nasłonecznienia w całej Europie (słońce świeci tu przez 300 dni w roku). Ok. 3,5 km od hotelu znajduje się port (regularne połączenie ze Splitem). Transfer z lotniska w Splicie do hotelu trwa ok. 4 godz., transfer z lotniska w Dubrovniku do hotelu trwa ok. 4,5 godz. (długość transferów może się zmienić, gdyż jest uzależniona od połączeń promowych).

Plaża:
Obiekt zlokalizowany ok. 50 m od żwirowo-kamienistej plaży (z wymurowanymi tarasami słonecznymi). Leżaki na plaży - dodatkowo płatne (ok. 5 EUR/komplet: 2 leżaki).

Do dyspozycji gości:
Hotel składa się z 2 budynków. W budynku głównym znajduje sie recepcja i restauracja. Ostatni, generalny remont miał miejsce w 2008 r.
Recepcja 24 - godz.z lobby, klimatyzowana restauracja główna, basen zewnętrzny oraz brodzik dla dzieci (ze słodką wodą), taras słoneczny z leżakami i parasolami (bezpłatnie), bar przy basenie, skrytki sejfowe (w recepcji, dodatkowo płatne), parking. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Nasze pokoje usytuowane są w 2-pietrowych depandancach, ok. 30 m od budynku głównego (z restauracją i recepcją). Obiekt posiada 176 funkcjonalnie urządzonych pokoi 2 -sobowych (możliwość 1 lub 2 dostawek w formie 2 dodatkowych łóżek lub łóżka piętrowego), z łazienkami i balkonami (pokoje od strony morza). W pokojach znajduje się TV-sat, telefon i wiatrak sufitowy.

Wyżywienie:
All Inclusive light: śniadania (07:00-9:00), lunch (13:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe (wino, piwo, rakija, travarica) - bufet w trakcie trwania posiłków. Dodatkowo lody dla dzieci. (16:00-17:00).

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie hotelu multi-sportowe boisko (korzystanie z boiska jest bezpłatne), mini golf, kręgle, korty tenisowe (atrakcje dodatkowo płatne), wypożyczalnia samochodów, skuterów i łodzi motorowych(dodatkowo płatne).

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny, kącik internetowy - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.heliosfaros.hr

Naszym zdaniem:
Polecamy ze względu na formułę All Inclusive oraz świetne położenie na jednej z najpiękniejszych wysp Chorwacji. Wygodne pokoje oraz bliskość malowniczego miasta Stari Grad są dodatkowymi atutami.


Ariston Hotel  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel Ariston znajduje się w dzielnicy Dubrovnika o nazwie Babin Kuk (półwysep Lapad). Do Starego Miasta w Dubrovniku ok. 15 min. busem (przystanek znajduję się przy hotelu). Tak ciekawe miejsce, jakim jest Dubrovnik zapewni atrakcyjny pobyt zarówno wielbicielom zabytków, miłośnikom krótkich wypadów jak i żądnym wrażeń imprezowiczom. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 40 min.

Plaża:
Hotel usytuowany jest przy kamienistej plaży, z tarasami do opalania. W odległości ok. 500 m znajduje się największa w Dubrovniku plaża żwirowa. Leżaki na plaży - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Obiekt wybudowany w 2006 r.
Recepcja 24 - godz. z lobby, parking, klimatyzowana restauracja główna z tarasem, winda, przechowalnia bagażu, restauracja a’la carte, winda, sala gier, sala TV, basen zewnętrzny z brodzikiem dla dzieci (z wodą morską), łaźnia turecka (czynna w sezonie), taras słoneczny, basen wewnętrzny (ze słodką wodą), leżaki i parasole przy basenie - bezpłatnie, ręczniki kąpielowe - bezpłatne, bar, pralnia, kantor wymiany walut, sklepik z pamiątkami, plac zabaw dla dzieci, sala konferencyjna. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Hotel posiada 115 luksusowo urządzonych pokoi 2-osobowych (brak możliwości dostawki) z łazienkami (suszarka do włosów na wyposażeniu). Pokoje z widokiem na morze posiadają balkon (możliwy wybór w momencie rezerwacji). Pozostałe pokoje z widokiem na park, bez balkonów. W pokojach znajduje się: LCD TV-sat, telefon, klimatyzacja (centralnie sterowana, bezpłatnie), mini bar (dodatkowo płatny), sejf (bezpłatny), naczynia do przygotowania kawy i herbaty.
Dostępny jest również room service (w wyznaczonych godz.).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - bezpłatnie.

Wyżywienie:
Śniadania (06:30-10:30) w formie bufetu. Istnieje możliwość dopłaty do obiadokolacji w systemie rezerwacyjnym.

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie hotelu znajduje się centrum SPA i masażu (dodatkowo płatne) oraz centrum fitness. W pobliżu hotelu znajdują się korty tenisowe (dodatkowo płatne) oraz wypożyczalnia samochodów (dodatkowo płatna).

Internet:
W hotelu kącik internetowy - bezpłatny, w pokojach dostęp do internetu - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.importanneresort.com

Naszym zdaniem:
Luksusowy obiekt, dla wymagających Klientów. Idealny hotel, który łączy w sobie nie tylko wysoki standard, ale również najlepsze położenie - w Dubrovniku.


Croatia Cavtat  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel położony na klifie, otoczony lasem piniowym, w miejscowości Cavtat, niedaleko Dubrownika (ok. 18 km). Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 20 min. Z Cavtatu kursuje komunikacja miejska, codzienne połączenia z Dubrownikiem.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy skalisto-żwirowej plaży. Leżaki na plaży hotelowej - bezpłatne.

Do dyspozycji gości:
Recepcja 24 - godz.z lobby, z bardzo dużym, reprezentacyjnym hallem, sklep z pamiątkami, przechowalnia bagażu (bezpłatna), klimatyzowana restauracja główna z tarasem (dostępne bezpłatne krzesełka dla dzieci), 3 restauracje a’la carte serwujące dania kuchni międzynarodowej i śródziemnomorskiej (w tym steak house i sea food), piano bar, bar przy plaży, basen wewnętrzny (z morską wodą) oraz duży basen zewnętrzny z brodzikiem (z morską wodą) i tarasem słonecznym, leżaki i parasole (bezpłatnie). Hotel akceptuje karty płatnicze. Dodatkowo w hotelu pralnia, bankomat i wypożyczalnia samochodów.

Pokoje:
Hotel posiada 487 nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie rozkładanej sofy lub pojedynczego łóżka) z balkonami i łazienkami (suszarka do włosów, szlafrok, klapki, podstawowe kosmetyki). W pokojach znajdują się: TV-sat, mini bar (dodatkowo płatny), klimatyzacja (indywidualnie sterowana, bezpłatnie), telefon, sejf (bezpłatny).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka (bezpłatnie).
Dostępny jest również room service - 24-godz.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bogatego bufetu.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel organizuje wieczory z muzyką na żywo. Dodatkowo w hotelu znajduje się wysokiej klasy SPA: zabiegi pielęgnacyjne twarzy, manicure i pedicure, różnego rodzaju masaże, sauna tradycyjna i sauna fińska (korzystanie ze SPA i zabiegów pielęgnacyjnych dodatkowo płatne). W hotelu znajduje się mini club dla dzieci 4-12 lat (czynny od 01.06 do 30.09). Plac zabaw dla dzieci.

Internet:
W całym hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
*****

Strona www:
www.adriaticluxuryhotels.com

Naszym zdaniem:
Rozbudowany, świetnie wyposażony hotel, wspaniale położony, blisko Dubrovnika. Usytuowanie hotelu sprzyja spokojnemu wypoczynkowi, a bliskość Cavtatu i Dubrovnika gwarantuje pełną gamę atrakcji. Bardzo sprawna, kompleksowa obsługa i krótki transfer z lotniska sprawi, że czas pobytu będzie maksymalnie wykorzystany. Polecamy wymagającym klientom!


Jadran  zdjecie hotelu
Położenie:
Pensjonat położony jest przy głównej promenadzie, w samym centrum Vela Luki. Odległość do morza wynosi ok. 20 m (przejście przez promenadę). Przy promenadzie o długości ok. 2 km znajduje się szereg atrakcji turystycznych, sklepy, restauracje, kawiarnie, liczne bary i kluby nocne.

Plaża:
W pobliżu maleńka, miejska plaża, do większej plaży można dopłynąć hotelowym stateczkiem (ok. 2 EUR) lub dojść pieszo wzdłuż zatoki. Brak serwisu plażowego.

Do dyspozycji gości:
Ostatni remont: miał miejsce latem 2014 r.
Recepcja, restauracja serwująca posiłki na tarasie, bar oraz parking (dodatkowo płatny).

Pokoje:
Pensjonat posiada 50 świeżo wyremontowanych, funkcjonalnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość dostawki) oraz pokoje rodzinne 4-osobowe z łazienkami (prysznic) i wc oraz TV. Klimatyzacja za dopłatą 2 EUR/os./dzień. 
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka - odpłatnie (ok. 5 EUR/dzień).

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje typu bufet. Napoje do śniadania, kawa, herbata, mleko, soki. Do kolacji karafka wina lub piwa na 2 osoby (0,5 l), woda, soki do kolacji bez ograniczeń.

Internet:
Internet - dodatkowo płatny.

Kategoria lokalna:

brakStrona www:
www.humhotels.hr

Naszym zdaniem:
Obiekt po gruntownym remoncie w sezonie lato 2014. Doskonały dla osób lubiących bliskość miejskich atrakcji. Świetne miejsce wypadowe na wycieczki, polecamy HVAR!


Apartamenty na Wyspie Hvar   zdjecie hotelu
Położenie:
Stari Grad, to najstarsze i jedno z najładniejszych miast w Chorwacji. Klimatyczne, pełne zabytków Stare Miasto, urocze, leniwe miejsce z niepowtarzalnym wyspiarskim klimatem. Apartamenty położone są w odległości ok 250 m od plaży i 10-15 min. spacerem do centrum Starego Miasta. W centrum znajdziemy wiele sklepów, restauracji i innych atrakcji turystycznych. Szczególnie polecamy wizytę w jednaj z kawiarni usytuowanych na nadbrzeżu, z pięknym widokiem na morze. Transfer z lotniska w Splicie do hotelu trwa ok.4 godz., transfer z lotniska w Dubrovniku do hotelu trwa ok. 4,5 godz. (długość transferów uzależniona jest od połączeń promowych).

Pokoje:
Wygodnie urządzone, obszerne (pow. ok. 25-30 m2) apartamenty 2 -osobowe (możliwość dostawki w formie rozkładanej sofy), składające się z sypialni, w pełni wyposażonego aneksu kuchennego z jadalnią (aneks kuchenny oddzielony od kuchni ścianką działową) oraz łazienki z prysznicem i wc i balkonu lub tarasu. W cenę wliczono ręczniki 2 szt./tydzień/os. oraz pościel. Klimatyzacja (dodatkowo płatna 3 EUR /dzień/ apartament). We wszystkich apartamentach dostęp do internetu wi-fi (bezpłatnie). 
Środki czystości we własnym zakresie.

Wyżywienie:

We własnym zakresie. Do dyspozycji gości grill ogrodowy przy konobie w ogrodzie willi.Naszym zdaniem:

Hvar to idealne miejsce na wypoczynek. Wytrawny turysta znajdzie tutaj wszystko: gwarantowaną pogodę, piękne morze, cudne zabytki, najstarsze w Chorwacji klimatyczne miasta, gaje oliwne, winnice, pola lawendy. Oferta przeznaczona dla klientów ceniących sobie niezależność. Polecamy!
Hotel Kastel   zdjecie hotelu
Położenie:
Nowocześnie wyposażony hotel Kastel  mieści się w samym centrum Kašteli, w spokojnym miejscu, między dużymi ośrodkami miejskimi i turystycznymi: Spitem i Trogirem. Oddalony o ok. 70 m od deptaka, który prowadzi przez malownicze ryneczki i uliczki do pozostałości średniowiecznych zamków Kastelańskich. Z pokoi roztacza się piękny widok na morze, panoramę Splitu i pobliskie wyspy lub na góry Kozjak. Transfer z lotniska w Splicie do hotelu trwa ok. 15 min., transfer z lotniska w Dubrovniku do hotelu trwa ok. 6 godz. W odległosci ok. 100 m od hotelu znajduje sie przystanek autobusowy.

Plaża:
Obiekt oddalony o ok. 70 m od plaży. Leżaki na plaży - płatne (ok. 20 kun/dzień).

Do dyspozycji gości:
Hotel został wyremontowany na początku 2014 r.
Recepcja 24 - godz., klimatyzowana restauracja z dużym tarasem wśród zieleni (dostępne krzesełko dla dziecka), bar, przechowalnia bagażu, bezpłatny parking. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Hotel posiada 29 komfortowo i nowocześnie urządzonych pokoi 2-osobowych z łazienkami. Dla 3 osób możliwe zakwaterowanie w pokoju z 2 sypialniami i łazienką. Wszystkie pokoje posiadają : TV-sat, klimatyzację (centralnie sterowaną, bezpłatną).
Istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dla dziecka do 2 lat - bezpłatnie.

Wyżywienie:
All Inclusive Light: śniadania (07:00-09:30) w formie bufetu, lunch (13:30-15:00) w formie bufetu i kolacje (19:00-21:00). Podczas lunchu i kolacji serwowane są napoje bezalkoholowe: soki, cola, woda oraz alkoholowe: lokalne piwo i wino.

Program sportowy i animacyjny:
W sezonie 1 x w tygodniu wieczor z muzyką na żywo. W pobliżu hotelu wiele tras spacerowych i rowerowych. Hotel jest rownież idealną bazą wypadową do zwiedzania najatrakcyjnieszych zakątkow Dalmacji - Splitu, Trogiru, Parku narodowego Krka.

Internet:
W hotelu (również w pokojach) internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
** ( z usługą ***)

Strona www:
 www.hotel-kastel.hr

Naszym zdaniem:
Hotel po gruntownej renowacji, posiada zupełnie nowe, nowocześnie wyposażone pokoje. Doskonała lokalizacja, blisko 2 najatrakcyjniejszych miast Dalmacji, Splitu i Trogiru. Przyznajemy dodatkową * za wysoki standard zakwaterowania i bardzo dobrą obsługę. HIT sezonu 2014!


Grand Hotel Neum - Wellness & Spa Centar  zdjecie hotelu
Położenie:
Nowoczesny, elegancki hotel położony jest w miejscowości Neum na terenie Bośni i Hercegowiny. Neum znajduje się ok. 65 km od Dubrownika, ok. 60 km od Medugorje, ok. 77 km od Mostaru i ok. 90 km od wyspy Korcula, co czyni go wymarzonym miejscem wypadowym do największych atrakcji Bałkanów. Atutem Neum jest również bliskość portu lotniczego w Dubrowniku - transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 1,5 godz. W pobliżu hotelu znajdują się liczne sklepiki, restauracje i kawiarnie.

Plaża:
Obiekt położony przy żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - płatne (ok. 3 EUR). Hotel posiada 3 windy umożliwiające bezpośredni dojazd z hotelu na plażę oraz przebieralnie i prysznice na plaży.

Do dyspozycji gości:
Obiekt przeszedł całkowitą renowację i został oddany do użytku na przełomie 2013/14 r.
Recepcja 24 godz., z przestronnym lobby z widokiem na morze, restauracja główna, restauracja a la carte, restauracja a la carte na plaży z kuchnią regionalną, bar nad basenem z tarasem słonecznym, bar plażowy, basen wewnętrzny (czynny poza sezonem) i zewnętrzny (z wodą morską), brodzik dla dzieci, leżaki i parasole - bezpłatne, 3 windy umożliwiające bezpośredni dojazd z hotelu na plażę, siłownia, sauna, salon piękności (dodatkowo płatne), 3 sale konferencyjno-biznesowe, sklep z pamiątkami, parking.
Hotel akceptuje karty płatnicze.

Pokoje:
Hotel posiada 380 komfortowo i nowocześnie urządzonych pokoi z balkonami i łazienkami (wanna lub prysznic) oraz suszarką do włosów. Pokoje wyposażone są w klimatyzację, minibar, sejf, telefon oraz telewizor LCD z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej.
Hotel oferuje także pokoje rodzinne oraz pokoje zaadaptowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wyżywienie:
All inclusive soft: śniadania (07:00-09:00), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. W trakcie lunchu i obiadokolacji będzie serwowany jeden napój bezalkoholowy lub alkoholowy (piwo, wino)/os.

Program sportowy i animacyjny:
W sezonie odbywają się animacje dla dzieci i dorosłych, m. in. aktywności sportowe na plaży, wieczorki muzyczne, zajęcia Zumby. Na terenie hotelu znajduje się centrum fitness, mini klub dziecięcy, dyskoteka oraz kino. Hotelowe centrum Wellness & SPA oferuje różnorakie masaże i zabiegi kosmetyczne na wysokim poziomie (dodatkowo płatne; do dyspozycji klientów SPA: wanny z hydromasażem, sauny na podczerwień, łaźnia turecka oraz solarium).

Internet:
Na terenie całego obiektu internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.hotel-neum.com

Naszym zdaniem:
Największy i najbardziej luksusowy hotel w tej części wybrzeża. Po gruntownej renowacji i przebudowie hotel zyskał zupełnie nowe oblicze. Ze względu na wysoki standard i korzystną lokalizację polecamy klientom pragnącym połączyć wypoczynek w komfortowych warunkach ze zwiedzaniem.


Laguna  zdjecie hotelu
Położenie:
Hotel Laguna położony jest w miejscowości Gradac, na Riwierze Makarskiej, zaliczanej do jednej z najatrakcyjniejszych w Chorwacji. Gradac, to dawna miejscowość rybacka, która ze względu na świetne położenie przerodziła się w wakacyjny kurort. Odległość od centrum wynosi ok. 400 m, do najbliższego sklepu ok. 50 m. W odległości ok. 1 km znajduje się przystanek autobusowy komunikacji międzymiastowej. Transfer z lotniska do hotelu trwa ok. 3 godz.

Plaża:
Obiekt usytuowany bezpośrednio przy rozległej, żwirowej plaży. Leżaki na plaży - płatne (ok. 25 HRK/dzień).

Do dyspozycji gości:
Nasi klienci będą zakwaterowani w budynku głównym kompleksu.
Recepcja 24 - godz. z lobby, restauracja główna, aperitiv bar, bar - pizzeria przy plaży, winda, sala TV. Możliwość skorzystania ze skrytek sejfowych przy recepcji - za opłatą (ok. 20 HRK/dzień i 100 HRK/tydzień). Na terenie hotelu znajduje się sklepik z pamiątkami i wypożyczalnia samochodów. Do dyspozycji duży parking. Za dodatkową opłatą usługi prania i prasowania.

Pokoje:
Hotel posiada 275 pokoi funkcjonalnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość 1 dostawki w formie rozkładanego fotela) z łazienkami i balkonami (znaczna część pokoi z widokiem na morze). Ponadto pokoje wyposażone są w TV-sat.
Łóżeczko dla dziecka - na potwierdzenie.

Wyżywienie:
Śniadania (07:00-09:00), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:00) w formie bufetu. W trakcie lunchu i obiadokolacji będzie serwowany 1 napój bezalkoholowy lub alkoholowy (piwo, wino)/os. Do śniadania hotel serwuje standardowo kawę, herbatę, mleko, soki.

Program sportowy i animacyjny:
Hotel prowadzi bogaty program animacyjny dla dzieci i dorosłych, m.in.: muzyka na żywo, mini disco, gry, sporty zespołowe, tenis stołowy, mini golf. Na terenie hotelu sauna (dodatkowo płatna 70 HRK/os.) Istnieje możliwość korzystania z oświetlonych kortów tenisowych położonych na terenie kompleksu (dodatkowo płatne).

Internet:
W hotelu kącik internetowy - płatny (ok. 15 HRK/15 min.).

Kategoria lokalna:
**

Strona www:
www.hotellaguna-adriatiq.com/en/hotel-laguna

Naszym zdaniem:
Obiekt godny polecenia wszystkim tym, którzy lubią aktywnie spędzać wakacje. Sporty wodne przy plaży, korty tenisowe na terenie kompleksu, liczne animacje, to propozycja dla klientów, którzy nie lubią się nudzić na wakacjach. Dodatkowym bonusem są napoje do wszystkich posiłków, również alkoholowe.


Ivan, Solaris Resort  zdjecie hotelu
Położenie:
Luksusowy, desingerski hotel, należący do kompleksu Solaris, położony jest w piniowym lesie, ok. 6 km od centrum Sibenika (przystanek ok. 600 m od hotelu). Transfer z lotniska w Splicie trwa ok. 1 godz., transfer z lotniska w Dubrovniku trwa ok. 6 godz.

Plaża:
Obiekt usytuowany przy pięknej, szerokiej, piaszczysto-żwirowej plaży. Leżaki i parasole na plaży - dodatkowo płatne (ok. 10 EUR).

Do dyspozycji gości:
Hotel i pokoje zostały całkowicie przebudowane w 2013 r.
Recepcja 24 - godz., restauracja, przestronne lobby, apertif bar w lobby, bar na plaży, sale konferencyjne, duży, pięknie zaaranżowany taras, basen zewnętrzny z morską wodą, leżaki przy basenie - bezpłatne, kantor wymiany walut. W sezonie letnim muzyka na żywo z dancingami na tarasie hotelowym. Centrum spa i odnowy biologicznej obejmuje kryte baseny ze słoną i słodką wodą oraz licznymi urządzeniami do hydromasażu. Goście mogą korzystać z sauny, zaplecza fitness i łaźni tureckiej, jak również poddać się różnym masażom, zabiegom na twarz i ciało (korzystanie ze SPA jest odplatne). Aquapark czynny w sezonie (odpłatnie).

Pokoje:
Luksusowo i nowocześnie urządzne pokoje 2-osobowe, wyposażone w łazienki (prysznic, wc, suszarka do wlosów), klimatyzację, sejf, TV-sat, mini bar (dodatkowo platny) i telefon. Hotel w swojej ofrecie posiada:
- Pokoje superior - (pow. ok. 21 m2) - z balkonem francuskim i 2 pojedynczymi łóżkami 90 x 190 cm.
- Pokoje deluxe - (pow. ok. 23 m2) - z balkonem francuskim i podwójnym łóżkiem 180x190 cm.
Hotel nie oferuje pokoi z dostawkami, przeznaczony jest tylko dla dorosłych.

Wyżywienie:
Śniadania i obiadokolacje w formie bardzo rozbudowanego bufetu amerykańskiego. Oprócz dań kuchni miedzynarodowej hotel serwuje miejscowe specjały w najlepszym gatunku. Bufet śniadaniowy serwuje między innymi wino musujące.

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie kompleksu Solaris znajduje sie nadmorska promenada, turystyczna kolejka wożąca klientów wzdłuż plaży, restauracje, bary, kawiarnie, pizzeria, liczne lodziarnie i inne punkty gastronomiczne oraz sklepy z pamiątkami. Ponadto: aquapark, zjeżdżalnia do morza, statek piracki z klubem muzycznym na pokładzie, siłownia (na terenie hotelu Ivan), korty tenisowe, tenis stołowy, mini golf, kręgielnia, wypożyczalnia sprzętu wodnego przy plaży, boisko do koszykówki, siatkówki i piłki nożnej. Kompleks posiada SPA (basen wewn., fizykoterapia, gimnastyka, aerobic, masaże, zabiegi upiększające, a także własny port jachtowy (większość atrakcji na terenie kompleksu jest dodatkowo płatna). Na terenie kompleksu funkcjonuje wioska dalmatyńska z piekarnią, ekologiczną uprawą warzyw, destylarnią i doskonałą restauracją w stylu regionalnym. Gorąco polecamy!

Internet:
W lobby internet Wi-Fi - bezpłatny.

Kategoria lokalna:
****

Strona www:
www.solarisresort.com

Naszym zdaniem:
Hotel Ivan zalicza się do najlepszych hoteli w Chorwacji. Po generalnej przebudowie zdecydowanie zasługuje na 5*. Gorąco polecamy ze względu na wysoki standard zakwaterowania i wyżywienia, a także doskonałe zaplecze kompleksu SOLARIS.


Hotel Hvar  zdjecie hotelu
Położenie:
Obiekt zloklaizowany 700 m od centrum malowniczego miasteczka Jelsa, na wyspie Hvar. Sama wyspa Hvar kojarzy się z winnicami, polami lawendy (zbiory odbywają się na przełomie czerwca i lipca) i przede wszystkim ze słońcem, które świeci tu średnio ponad 300 dni w roku. Jelsa znajduje się w płn. części wyspy, jest otoczona górami, lasami piniowymi, winnicami i gajami oliwnymi. W centrum miasta znajdziemy wiele sklepów, lokalnych barów i konob. Odległość do najbliższego sklepu wynosi ok. 150 m., przystanek autobusowy znajduje się w odległości ok. 900 m., port ok 1,5 km od hotelu. Transfer z lotniska w Splicie do hotelu trwa ok. 4 godz, transfer z lotniska w Dubrovniku do hotelu trwa ok. 4,5 godz. (długość transferów może się zmienić, gdyż jest uzależniona od połączeń promowych).

Plaża:
Hotel usytuowany jest w odległości 100 m od piaszczysto-żwirowej plaży. Leżaki - za dodatkową opłatą (ok. 7 EUR).

Do dyspozycji gości:
Ostatni, generalny remont hotel przeszedł w 2006 r.
Recepcja 24 - godz. z lobby, restauracja hotelowa z tarasem, aperitif bar i bar przy basenie, basen zewnętrzny (z wodą morską) i tarasem do opalania, basen kryty z podgrzewaną wodą (zamknięty od 15.06 do 15.09), leżaki i parasole przy basenie bezpłatne, skrytki sejfowe w recepcji (dodatkowo płatne ok. 1,5 EUR/dzień), bezpłatny parking dla gości hotelu. Istnieje możliwość skorzystania z masaży i centrum fitness za dodatkową opłatą. Hotel akceptuje karty kredytowe.

Pokoje:
Obiekt posiada 205 funkcjonalnie urządzonych pokoi 2-osobowych (możliwość dostawek w postaci 1-osobowego łóżka lub łóżeczka dla dziecka), z łazienkami (suszarka do włosów). Pokoje posiadają balkon lub taras, z widokiem na Adriatyk i wyspę Brać. W pokojach znajduje się TV-sat, telefon i wiatrak sufitowy.

Wyżywienie:
All Inclusive: śniadania (07:00-10:00), lunch (12:00-14:00) i obiadokolacje (19:00-21:30) w formie bufetu. Napoje bezalkoholowe i lokalne alkoholowe do posiłków oraz w barze All Inclusive (10:00-23:00). Dodatkowo podawane będą lody dla dzieci (16:00-17:00).

Program sportowy i animacyjny:
Na terenie hotelu, korty tenisowe, ping-pong, mini golf, (atrakcje dodatkowo płatne), w pobliżu wypożyczalnia rowerów i skuterów wodnych (dodatkowo płatne).

Internet:
W hotelu kącik internetowy -za dodatkową opłatą.

Kategoria lokalna:
***

Strona www:
www.jelsa-hotels.com
www.adriatiq.com

Naszym zdaniem:
Popularny obiekt hotelowy oferujący wspaniałą wakacyjną atmosferę, mnóstwo atrakcji w okolicy oraz wygodną formułę all inclusive. Gorąco zachecamy do zwiedzania pięknego, zabytkowego miasta Hvar, najstarszego miasta w całej Chorwacji Stari Grad oraz wycieczkę na pobliską wyspę Brać.Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.3 Program wycieczki: 5.4 | Pilot: 5.7 | Transport: 5.3 | Zakwaterowanie: 4.5 | Wyżywienie: 4.9 | Intensywność programu: 4.9 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Sierpień 2015
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Magdalena, Gdynia
36-45 lat | w parze 
bałkany

intensywna ale wspaniała polecam Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Kwiecień 2015
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Piotr, Warszawa
46-55 lat | w parze 
Bałkany w pigułce

Dosyć intensywna wycieczka objazdowa po krajach bałkańskich. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
5 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ryszard z żoną z Wielkopolski
powyżej 65 lat | w parze 
Warto pojechać

Byłem na tej samej wycieczce co p.Agnieszka z Wejherowa.Do napisania paru słów skłoniły mnie noty marzeń (same szóstki)jakie p.Agnieszka wystawiła tej imprezie.Czarnogórę zostawiliśmy sobie z żoną na deser,jako perełkę Bałkanów.Gdyby niepogoda w pierwszych dniach pobytu wszystko byłoby o.k.Trzeba mieć wiele "szczęścia" aby przeżyć taką burzę w Dubrowniku jak my.Ci co byli mogą to poświadczyć. Potem było już coraz lepiej.Niezapomniane miejsca i widoki rekompensowały aurę pierwszych dni.Samych szóstek nie wystawię bo Rainbow nie miałby co w tej imprezie poprawiać.My jeszcze tutaj wrócimy. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
5 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Agnieszka, WEJHEROWO
56-65 lat | w parze 
Bałkany znane i nieznane

poza ulewą w Dubrowniku i Czarnogórze wszystko super Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Krzysztof, Wrocław
26-35 lat | w parze 
Bardzo fajna wycieczka - polecam !!!

Jestesmy z zona zgodni ze forma tydzien zwiedzania + tydzien odpoczynku to idealny sposob na spedzenie urlopu. Objazd bywal meczacy ale piekne widoki i ciekawe miejsca rekompensuja to calkowicie. Troche moze zabraklo zroznicowania atrakcji bo wszystkie miasta byly niemal identyczne : marina, katedra, klasztor, identyczne domy i ulice. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): daniela,
powyżej 65 lat | z rodziną 
Ocena wycieczki

Uważam te akurat wersję wycieczki po Bałkanach za wyjątkowo udana, także dzieki pilotce - rezydentce z terenu Dalmacji - p.Karolinie Łuczak - osobie o szerokiej wiedzy,wysokiej kulturze swietnej znajomości jez.chorwacko-serbskiego.Sama jestem specjalistka w dziedzinie języków pldn slowiańskich zatem nie jest mi trudno ocenić fachowość osoby prowadzącej wycieczke do znanych mi krajow b.Jugosławii. Niebywała sprawnościa pilotka wykazała sie także w załatwianiu spraw formalnych np w bardzo nieprzyjemnej sytuacji kradzieży dokumentów uczestnika wycieczki.Pozwoliłam sobie napisać o tej sprawie do działu Pilotażu RainbowTours,jednak podejrzewam iz nie odpowiada on rutynowo na korespondencje. Doskonale zostali także dobtani kierowcy miejscowi - czynni, uprzejmi, wyjatkowo sprawni w prowadzeniu cieżkiego autobusu. Jedynie zle oceniam sposób lokowania grupy rankiem 14 sierpnia w hotelu "Grand" w Neum przez calkiem inną pilotke,podejrzewam, osobę przypadkową ktora po prostu po dowiezieniu do hotelu "porzuciła" cała grupe radząc zmęczonymm nocnym lotem ludziom, aby "sobie poszli na plaże". W ten sposób kilkudzieśięcioosobowa grupa osob w różnym wieku czekała w skwarny dzień na zakwaterowanie do godz 15:30 ,przy czym zakwaterowanie odbyło się w wielkim ba laganie,.bez obecności rezydenta Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Aleksandra, Banaszkiewicz
36-45 lat | w parze 
zamiast 8 to bylo 6 dni

Największa ilość czasu poświęcona jeździe autokarem (czasami kompletnie bez sensu, z wielogodzinnymi jazdami w tę i z powrotem tą samą trasą); trochę zwiedzania i bardzo mał czasu wolnego Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
15 z 15 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Monika
36-45 lat | ze znajomymi 
wycieczka fajna ale organizacyjnie coś nie zagrało zwłaszcza na końcu....

Wycieczka ciekawa, dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, przepiękne widoki, ale .... niestety: 1. Po wylądowaniu w Dubrowniku musieliśmy czekać w autokarze nie wiadomo dlaczego, w rezultacie okazało się że czekaliśmy na opóźniający się samolot, na szczęście ktoś pomyślał żeby poprzesadzać nas do innych autokarów i rozwieść do hoteli. 2. Po przyjeździe do hotelu okazuje się że musimy czekać na zakwaterowanie co najmniej 2 godziny - trochę słabo bo noc nie przespana lot o godz 4-tej z Wawy, a zakwaterowanie możliwe dopiero od 14-tej. 3. Hotel, w którym nas zakwaterowano - fatalny (miejscowość Gradac), poniżej oczekiwań, rano nie było ciepłej wody, a jedzenie beznadziejne 4. Potem było całkiem fajnie nawet pomimo tego, iż pilotka uprzedzała, że w Neum hotel pamięta czasy zamierzchłe to okazało się, że pokój w którym nas ulokowano nie był koszmarny, jedynie kran się w umywalce ruszał. 6. Plan wycieczki został zmieniony, a mianowicie ostatniego dnia mieliśmy najdłuższą trasę do pokonania od 7 rano do mniej więcej 2 w nocy. Oczywiście były przerwy, w których zwiedzaliśmy różne miejsca, z tym że w ostaniej miejscowości Budwa w Czarnogórze mieliśmy taki można powiedzieć szybki spacer bo czas nas gonił. Niestety w autokarze akurat tego dnia padła klima, więc było słabo... Kierowca był rewelacyjny, ale trasę którą musiał przejechać ostatniego dnia była na pewno dla niego wyczerpująca (jestem pełna podziwu, że nie zasnął za kierownicą i nas nie rozbił). 4. Niektóre osoby wracające do kraju miały zmienione godziny lotów, np gdy zakwaterowaliśmy się w ostatnim hotelu około godziny 2 w nocy, to musieli być gotowi do powrotu o 3:30 czyli zdążyli się umyć i spakować (fatalne rozwiązanie - powinno biuro zwrócić im za ostatnią dobę hotelową bo tak na prawdę jej nie było) 5. Natomiast Ci którzy lot mieli bez zmian czyli o 19-tej pokój hotelowy musieli zwolnić o 10-tej i do 15:30 robić coś w miejscowości, w której nie ma co zwiedzić, a leżenie na plaży bez możliwości późniejszego wzięcia prysznica - beznadziejna perspektywa. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Łukasz
26-35 lat | w parze 
Subiektywna ocena pierwszej objazdówki

Pod lipcową (2014) opinią Moniki mógłbym się częściowo podpisać, jednakże nie byłbym tak surowy w ocenie - wynika to z jednej strony z braku porównania, a z drugiej, że nam się po prostu podobało. Zastrzeżenie mam do opracowania logistycznego wycieczki 1) dlaczego po wylądowaniu w Dubrowniku nie zakwaterowano nas w pobliżu miasta,a jego zwiedzanie nie odbyło się dnia następnego, tylko dopiero dnia trzeciego po zatoczeniu kilkuset kilometrowego kółka 2) wypad do Serbii na kolejkę górską - urzekający,fascynujący, wręcz magiczny, ale odrobinę męczący i problematyczny z punktu widzenia 17-godzinnego powrotu do Czarnogóry. Przy takiej konstrukcji programu można by zamarzyć sobie o wylocie z Belgradu albo innego miasta w Serbii/Bośni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jadwiga, Cieszyn
56-65 lat | z rodziną 


Pomimo spóźnionego przylotu na lotnisku w Dubrowniku czekał na nas autobus, który zawiózł nas do hotelu w Gradacu. W czasie kilkugodzinnej jazdy można było podziwiać przepiękne widoki za oknem. Hotel, zresztą jak wszystkie hotele w Chorwacji, w których mieszkaliśmy był położony nad morzem. Następnego dnia po krótkiej przeprawie promowej rozpoczęliśmy pobyt na wyspie Hvar. Zakwaterowaliśmy się w hotelu w miejscowości Stari Grad, a po południu zwiedziliśmy to najstarsze miasto oraz miasto o tej samej nazwie co wyspa. Następnego dnia po dwugodzinnej przeprawie promowej dopłynęliśmy do Splitu. Po zwiedzeniu miasta pojechaliśmy do Trogiru, po którym również oprowadzał nas ten sam polskojęzyczny przewodnik. Niedziela rozpoczęła się od kilkugodzinnego przejazdu do Dubrownika, gdzie także przewodniczka oprowadzała nas po mieście w języku polskim. Potem fakultatywnie płynąc statkiem można było podziwiać miasto od strony morza. Nocleg mieliśmy zaplanowany w miejscowości Neum nad morzem na terenie Bośni i Hercegowiny. Naszym następnym celem było Sarajewo. Po drodze fakultatywnie zatrzymaliśmy się w Mostarze. W Sarajewie zaczął padać deszcz i zwiedzaliśmy miasto pod parasolami. W kolejnym dniu przenieśliśmy się do Serbii do zgodnej z aktualną pogodą Mokrej Góry. Atrakcją pobytu był przejazd kolejką wąskotorową i zwiedzanie wioski Emira Kusturicy. Zapomniałam wspomnieć jeszcze o Moście Wyszegradzkim w Bośni. Ostatni dzień był bardzo długi, bo długi był przejazd z Serbii do Czarnogóry połączony z oglądaniem mostu na Tarze, wizytą na wyspie Matki Bożej ze Skały, zwiedzaniem Kotoru i Budvy. W Czarnogórze znowu wróciła piękna pogoda. Dużą zaletą zwiedzania byli polskojęzyczni przewodnicy (w Mostarze, Sarajewie i Czarnogórze). Ostatni dzień pobytu rozpoczął się bardzo wcześnie przejazdem na lotnisko. Wycieczkę zapamiętam z powodu przepięknych krajobrazów i urokliwych, zwiedzanych w czasie pobytu miast. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Paweł, Bydgoszcz
26-35 lat | w parze 
Polecam :)

Wycieczka ogólnie bardzo udana. Ale po kolei: 1. Przylot i transfery: dzień na straty, pierwsze transfery nie były specjalnie uciążliwe. Chociaż jak wiele innych osób na tej wycieczce uważam, że można było zacząć od Dubrownika, chociaż z drugiej strony można powiedzieć że najlepsze w Chorwacji zostawili na koniec :) Hotel Aurora bardzo pozytywny, chyba najlepszy z programu. 2. Split - jak dla mnie mało atrakcyjne miejsce, miasto ładne ale główny punkt programu Pałac Dioklecjana po prostu nie zachwycił. Tutaj wielki plus dla przewodnika/rezydenta był świetny :) Trogir - małe, ładne miasteczko. Świetnie położone ale atrakcjami nie powala. Na plus rezydentka :) 3. Hvar - lawendowa wyspa bez lawendy... te poletka 4x4m to trochę mało, biorąc pod uwagę opis wyspy z programu. Miasta na Hvarze puste ale klimatyczne, Twierdza i jej ogród świetne, zwłaszcza akwarium :) 4. Dubrownik - Piękny, specyficzny, prawdziwa perła Chorwacji, ale miasto jak miast, za to pani rezydentka GENIALNA! żałuję że nie udało mnie się nagrać całego przejścia :) 5. Budva, Mostar (dodatkowo) - małe miasteczka nastawione typowo na turystów, byłem widziałem i tyle. 6. Kolejka w Serbii - dzień na odpoczynek, urokliwy hotel, chociaż sama kolejka jakiejś furory nie zrobiła. Te wioski Kusturicy takie sobie, po prostu są, prywatnie bym nie dał za to ani grosza. Chociaż wycieczka przybliżyła twórczość reżysera która o dziwo jest ciekawa. 7. Sarajewo, gdyby nie ślady po kulach, komentarz naszej opiekunki to wygląda jak typowe polskie szare miasto jakich w PL dużo. Z Sarajewem kojarzy mnie się skwar, duchota i zmęczenie. Jest pomnik Papieża i to nawet ładny. 8. Transfer - czas na integrację, w hotelu byliśmy ok 21, wyjazd 3 w nocy... Hotele, od Chorwacji coraz gorzej, Czarnogóra hotel w pięknym miejscu... Świetny kierowca, opiekunka 5/5 :) Dziękuję za udaną wycieczkę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Kamilla, Warszawa
36-45 lat | z rodziną 
WARTO POJECHAC

Wycieczka spelnila nasze oczekiwania. Pilot Marceli doskonale znal realia odwiedzanych krajow i dzielil sie z nami swoja wiedza, nie tylko historyczna ale dotyczaca roznic charakterologicznych mieszkancow Bałkan. Przy wielu obowiakach organizacyjnych i ogromnej odpowiedzialnosci nie tracil poczucia humoru, pokazal nam takze lokalny koloryt polecajac miejsca, w których warto spedzic wieczór, lub zjeść lokalne specjały. Hotel w Hvarze bardzo kiepski, chyba nie zasluguje nawet na dwie gwiazdki, serwowane jeszenie jednak niezle. To jedyny bemol wycieczki. Dla odmiany swietny Grand Hotel Neum, ktory podczas naszego pobytu ciagle zmienial swoje oblicze. Trwaly tam prace budowlane przy nowo powstajacym SPA. Wygladlo imponujaco. Nocleg w Mokrej Goze w Serbii przeszedl nasze oczekiwania. Magiczne miejsce. Kierowca przesympatyczny i profesjonalny. Polecam kazdemu ten program. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Marek, Poznań
26-35 lat | w parze 
Bałkany lato 2014

Gorąco polecamy ten wyjazd. Bardzo intensywny, ale także bardzo ciekawy program. Wiele miejsce odwiedzanych, bogata historia, ciekawa kultura. Niesamowite widoki i bardzo miła atmosfera wyjazdu. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): krzysztof, zielona góra
46-55 lat | z rodziną 
balkany w pigułce

wycieczka dla aktywnych godne polecenia!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Barbara, Warszawa
56-65 lat | w parze 
Bałkany znane i nieznane

Świetnie zorganizowana, mimo wielu miast, ktore zwiedzaliśmy nie męcząca, dużo czasu wolnego na kawe czy lody Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ania i Artur z Wrocławia
36-45 lat | w parze 
Czerwiec 2014

Wszystko zgodnie z programem, wszystko nam się podobało i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy zdecydowanie i szczerze! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Jolanta Olsztyn
56-65 lat | w parze 
Wycieczka Bałkany znane i nieznane

Wycieczka objazdowa była wspaniała. Program bogaty i rewelacyjna nasza Pani przewodnik, Bardzo kompetentna i z pasją. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Sierpień 2013
19 z 20 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Katarzyna, Grajewo
36-45 lat | w parze 
Bałkany są niesamowite

Moja wyprawa zaczyna się od lotu do Podgoricy. W ostatnich dniach przed wylotem zostało nam to zmienione. Po wylądowaniu na lotnisku w Czarnogórze z kierowcą, który po górskich drogach gnał jak szatan i z pięknymi widokami za oknem na piękne jezioro Szkoderskie, Bokę Kotarską, góry i morze, udaliśmy się do hotelu w Risan. Po drodze zaczęło się od przygód, nasz autobus zaczął rzęzić aż w końcu trzeba było maleńkiej wymiany części, której na szczęście dokonał sam kierowca. A my za to mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie krajobrazy i rozkoszować się ciepłym bałkańskim słoneczkiem. W końcu udało się nam dojechać do hotelu i Risan nas zachwyciło. Cudowne miasteczko otoczone fiordami. Po rozpakowaniu się wybraliśmy się na spacer po miasteczku i obiad w miejscowej restauracji. Towarzystwa przy posiłku dotrzymywały nam koty, których tu jest pełno. W drodze powrotnej do hotelu podziwialiśmy jak miejscowa młodzież się bawi na starym wraku statku skacząc do wody. W hotelu poszliśmy na plażę skorzystać ze słoneczka i cieplutkiej wody. Plaża niestety dość kamienista ale woda czysta i ciepła. Wieczorem spacer brzegiem wody. Rano następnego dnia podziwialiśmy piękne widoki z naszego okna na fiordy w Risan. A po śniadaniu wsiedliśmy w autokar z resztą grupy i udaliśmy się na pierwsze zwiedzanie podczas objazdu. Zaczęliśmy od wizyty w miasteczku Pearst i przejażdżki łodzią na wyspę Matki Bożej ze Skały, gdzie zwiedzaliśmy Sanktuarium i wysłuchaliśmy pięknej opowieści dotyczącej tego zaczarowanego miejsca. Dla mnie bardzo przypadła do serca, bo mój mąż też jest marynarzem. Później zwiedziliśmy Kotor, gdzie fiordy bardzo przypominają te norweskie i Budvę, gdzie spacerowaliśmy w pełnym słońcu po murach obronnych i urokliwym miasteczku. Potem udaliśmy się w dłuższy przelot autokarem i udaliśmy się do Serbii, żegnając się już na stałe z Czarnogórą. Późnym wieczorem dojechaliśmy do małej urokliwej wioski, gdzie mieliśmy nocleg w hotelu przerobionym ze starego dworca. Bardzo urokliwy i piękne pokoje w starym stylu. Cudne. Ale niestety bez windy, więc jedyny minus, bo pokoje akurat mieliśmy wysoko. Kolacja bardzo elegancka i smaczna. Rano po śniadaniu wycieczka kolejką wąskotorową w góry. Nasza grupa miała do dyspozycji 2 wagony więc było wygodnie. Przejeżdżaliśmy przez góry, przełęcze, tunele itd.. podziwiając piękne górskie krajobrazy i zatrzymywaliśmy się w maleńkich górskich stacjach, gdzie można było wypić kawę i coś zjeść. Podróż pociągiem trwała około dwóch godzin. Później już udaliśmy się do naszego autokaru i po paru minutach byliśmy w Kustendorfie i zwiedzaliśmy urokliwą wioskę w której Emir Kustorica nagrywał film i mieszka. Piękne drewniane domy i stare kultowe auta. Wstąpiliśmy na kawę i obiad oraz przepyszną baklawę do miejscowych restauracji. I znów czekała nas daleka podróż tym razem w kierunku Sarajewa w Bośni. Po drodze zrobiliśmy sobie przystanek w Wyszegradzie na zwiedzanie Mostu wpisanego do Listy Unesco. Wieczorem gdy zajechaliśmy do Sarajewa podziwialiśmy przez okna autobusu zrujnowane wojną bloki i budynki. Hotel okazał się bardzo ładny i wygodny. Kolacja przepyszna i wiele miejscowych smakołyków do spróbowania. Rano następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę po Sarajewie. Zobaczyliśmy miejsce gdzie dokonano zamachu , dzięki któremu wybuchła pierwsza wojna światowa, meczet i bazar. Na bazarze czuć atmosferę kraju muzułmańskiego. Wiele stoisk gdzie można kupić przepiękne bardzo cudeńka w stylu arabskim i przepyszną baklawę i inne słodycze. Z Sarajewa wyjechaliśmy po południu i udaliśmy się do Mostaru. Piękne miasteczko nad rzeką. Podziwialiśmy jak miejscowi śmiałkowie skaczą do wody z mostu i spacerowaliśmy po miejscowych uliczkach. Po drodze do Neum podziwialiśmy piękne bośniackie widoki i pozostałości po wojnie. Nocowaliśmy w hotelu Stella, więc wyjście nad morze wieczorem to była prawie cała wyprawa ale warto było po całym dniu zwiedzania zamoczyć nogi w ciepłej wodzie i podziwiać zachód słońca nad morzem. Następny dzień objazdu to zwiedzania Trogiru i Splitu. Spacerowaliśmy po tamtejszych Starówkach i w Splicie podziwialiśmy pałac Dioclecjana. Cudowne urokliwe miasteczka nad morzem. Po południu przeprawiliśmy się promem na wyspę Hvar. Rejs po Adriatyku był cudowny, co prawda trwał dość długo ale warto było dla tych pięknych widoków. Na Hvarze przejechaliśmy cudnie widokową trasą i na chwilę się zatrzymaliśmy na polu lawendy, która niestety akurat jak byliśmy nie kwitła ale i tak udało mi się urwać trochę jej kwiatów, które pozostały niezebrane na krzewach. Teraz pięknie pachnie mi nią w szafie w domu. Zwiedziliśmy miasteczko Hvar i mieliśmy okazję zobaczyć jak się robi koronki z agawy i zjedliśmy przepyszny obiad na starówce. Wieczorem plażowanie nad morzem i smaczna kolacja w hotelu. Kolejny dzień to poranne zwiedzanie Stari Gradu i wyprawa do miasteczka skąd promem udaliśmy się z powrotem na stały ląd. Tym razem przeprawa promowa bardzo krótka i przejazd autokarem w kierunku Dubrownika piękną trasą nad morzem. Widoki niesamowite. W Dubrowniku mały lans na miejskim deptaku, spacer i zwiedzanie zabytków, przepyszny obiad na starówce i oczywiście pyszne chorwackie lody. Polecam, bo są niesamowite i porcja dla jednej osoby ogromna. Wieczorem powrót do hotelu w Neum i niestety pakowanie walizek, bo kolejny dzień to powrót do domu. My turyści lecący do Warszawy - sztuk 5, niestety odlot mamy późnym wieczorem, więc musimy przetrwać jakoś te parę godzin i na własną rękę zwiedzamy Neum i plażujemy i łapiemy ostatnią opaleniznę przed wylotem. Wieczorem wyjazd na lotnisko do Dubrownika i o dziwo nie czekamy długo na samolot. Wylatujemy przed czasem. Żegnajcie Bałany. Witaj Warszawo Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
11 z 11 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Elzbieta Olsztyn
36-45 lat | samemu 
Zakochaj się w Bałkanach, po to by tam wrócić

Swoją wycieczkę wspominam bardzo miło. Wracam do niej patrząc na fotki. Piękne krajobrazy, czysty Adriatyk, piękne Góry Dynarskie, zabytki, urokliwe uliczki Dubrovnika... oraz miejscowi ludzie przyjaźnie nastawieni do turystów. Chciałabym wrócić jeszcze kiedyś na Bałkany. A w tym roku planuję kolejną objazdówkę z Rainbow Tours. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
2 z 2 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Beata Warszawa
46-55 lat | z rodziną 
Na prawdę warto tam pojechać

Program wycieczki bardzo urozmaicony, mnogość atrakcji turystycznych, różnorodność krajobrazów, żadnej monotonii. Wspaniały przewodnik, posiadający olbrzymią wiedzę o kulturze oraz historii tego jakże "gorącego" rejonu Europy. Komfortowe hotele i autobus. Na prawdę warto tam pojechać z Rainbow Tours. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
7 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): K.D - Pruszcz Gdański
26-35 lat | z rodziną 
Bałkany znane i nieznane - poleca 8 osób z okolic Gdańska:)

Na tej wycieczce byliśmy w gronie 8 osób (rodzinnie) rok temu na przełomie maja i czerwca. Byliśmy już z żoną kilka lat wcześciej w Chorwacji (oczywiście także z Rainbow) i teraz chcieliśmy ją pokazać naszym rodzicom i rodzeństwu. Był to nasz szósty wyjazd z tego biura i jak zawsze udany. Program wycieczki bardzo bogaty, ale nie męczący, hotele lepsze niż się spodziewaliśmy na objazdówce i za taką cenę, jedzenie wyśmienite!!, piloci pomocni posiadają naprawdę dużą wiedzę i potrafią ją przekazać! Transport - autobus na miejscu czysty klimatyzowany, sprzątany na bieżąco przez kierowców- kierowcy najlepsi z najlepszych- jeździć po takich górach i w tak wąskich miejscach to trzeba mieć coś więcej niż umiejętności), samoloty - lecieliśmy jakimiś czeskimi tanimi liniami lotniczymi, ale było ok, bez turbulencji, Boeing miał już swoje lata, ale stary lądowanie i lot bardzo dobrze ( a nie lubię latać:) Jeżeli ktoś nie był w Chorwacji jeszcze , to myślę że ta wycieczka sprawi , że nie raz jeszcze polecą Państwo w tą część Europy, m.in ze względu na bajkowe widoki na Hvarze, Dubrovnik- coś nie do opisania- to trzeba zobaczyć! , ale najbardziej utkwił mi w pamięci przejazd na Serbii koleką wąskotorową która jedzie przez trudny górski teren - mega widoki. Chorwacja a także Serbia i Bośnia & Hercegowina to raj dla każdego fotografa:) Wiadomo iż słowa nie opiszą tego co się przeżyje i zobaczy -to po prostu trzeba zobaczyć! Byliśmy wcześniej na wycieczkach z kilku innych biur podróży , ale od sześciu lat jesteśmy stałymi klientami Rainbow i mamy zamiar w tym roku kolejny raz się wybrać z Rainbow na zwiedzanie Europy- prawdopodobnie do Hiszpanii:) Także polecamy wszystkim Bałkany znane i nieznane bo naprawdę jest co zobaczyć... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2012
2 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Ewa, Poznań
36-45 lat | w parze 
Piękne widokin ciepła woda super jedzenia

Wycieczka o której się nie zapomina Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Sierpień 2011
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): Kasia, Toruń
36-45 lat | samemu 
Samolotem też warto na Bałkany ;)

Wybrałam tę wycieczkę, bo zawsze chciałam zobaczyć wyspę Hvar, a to była pierwsza okazja, żeby móc zrobić to na objeździe. Wybrałam się sama, ale szybko znalazłam przyjazne dusze, podobnie jak ja, zakręcone na punkcie Bałkanów i podróżowania - dzięki temu ta wyprawa okazała się dużo przyjemniejsza niż się spodziewałam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2011
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a): JOANNA, KIELCE
36-45 lat | ze znajomymi 
BAŁKAŃSKA RÓŻNORODNOŚĆ - REWELACJA!!!

Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Serbia to wycieczka objazdowa jak na razie z największą ilością krajów w jednym terminie, w której miałam przyjemność uczestniczyć. Program intensywny, widoki przecudne. Zmiana kraju wiązała się ze zmianą języka, kultury (nawet nazwy tak samo parzonej kawy), religii, podejścia mieszkańców do turystów. Chorwacja - bardzo europejska, przyjaźnie nastawiona do turystów, ciekawe zabytki i przecudne widoki na zatoczki Morza Adriatyckiego. Czarnogóra - niewielki kraj ale jakże bogaty w różnorodności kulturowe, góry, morze. Serbia - bardzo prorosyjska, to widać na każdej ulicy, w każdym mieście (podwójne nazewnictwo) Bośnia z Sarajewem i Mostarem - jakby dopiero wczoraj zakończyła się wojna. Codzienna zmiana pobytu gwarantowała tą rewelacyjną bałkańską różnorodność. Całość okraszona opowieściami Pani Lidii - pilotki wycieczki (przepraszam, ale nie pamiętam nazwiska), która z biegłą znajomością serbskiego i chorwackiego przemierzała dzielnie ze swoimi "podopiecznymi" bałkańskie ulice. Atrakcje gwarantowane!! Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2015 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.