• wycieczka:

  Bałkany znane i nieznane

 • rodzaj wycieczki:

  objazd i wypoczynek - Samolot

 • nazwa hotelu:

  Zakwaterowanie na objeździe  

 • wyżywienie:

  Śniadania i obiadokolacje


Poprzednie Zdjecie
1 2 3 4
Pozniejsze Zdjecie

Zobacz na mapie Zobacz trasę wycieczki >>

Ocena
naszych klientów
Ocena 5.3


Brak ofert w sprzedaży. W celu uzyskania informacji o najbliższych terminach prosimy o kontakt z Call Center pod numerem 42 680 38 51 lub jednym z naszych biur.


Program


Bałkańskie skarby: Split, Trogir, Dubrovnik, Budva i Sarajevo - Lawendowa wyspa - Hvar - Stari Grad - najstarsze miasto w Chorwacji - Kotor, Perast - fiordy Południa Europy - Ivo Andrić i słynny most w Wyszegradzie - Mokra Gora - wioska Emira Kusturicy - Wąskotorówką przez Serbię - Sarganska Osmica

Dzień 1
Zbiórka przy stanowisku odpraw Rainbow Tours na 2 godziny przed wylotem samolotu na lotnisku. Wylot na Bałkany* samolotem czarterowym. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na www.rainbowtours.pl/rozklady. Po przylocie spotkanie z pilotem i transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży, w hotelu nad morzem. Wieczorem obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzimy Trogir - typowe nadmorskie miasteczko, gdzie pospacerujemy po malowniczej starówce, zobaczymy między innymi: ratusz z przełomu XIV i XV wieku i katedrę św. Wawrzyńca z XIII wieku. Następnie przejazd do Splitu, zwiedzanie starego miasta, którego zabudowa odzwierciedla burzliwe dzieje regionu, krzyżują się tu wpływy weneckie, węgierskie i austriackie. Zobaczymy antyczny pałac cesarza Dioklecjana, jeden z najpiękniejszych w Europie przykładów rzymskiej architektury obronnej (IV-V w.), Katedrę, mauzoleum cesarza i malowniczy port. Przeprawa promowa na Wyspę Hvar ze Splitu lub Drvenika. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w hotelu na Hvarze.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzanie wyspy Hvar. Hvar to jedna z najpiękniejszych i najlepiej nasłonecznionych wysp w Europie (słońce świeci tu przez 300 dni w roku). Otoczona krystalicznym, turkusowym morzem, mieni się wieloma kolorami, głównie ze względu na słynne uprawy lawendy, liczne winnice i gaje oliwne. Hvar leży na skrzyżowaniu dróg morskich, do dziś jest jednym z ważniejszych portów żeglarskich. Zwiedzimy Stari Grad, a w nim między innymi: najstarsze centrum sakralne na wyspie - kosciół Św. Jana, barokowy kościół Św. Stefana, Muzeum Miejskie, dom-twierdzę P. Hektorovica, słynnego mieszkańca wyspy, poety doby renesansu. Pospacerujemy uroczymi, wąskimi uliczkami miasta, które najlepiej oddają klimat tego miejsca. Następnie przejedziemy do Hvaru - największego miasta na wyspie, słynącego zarówno z pięknych zabytków jak i bogatego życia nocnego. Nad miastem góruje twierdza z czasów Napoleona, z której rozciąga się wspaniały widok na archipelag wysp Pakleni Otoci. Zobaczymy m. in. jeden z najstarszych teatrów w Europie, arsenał, Katedrę Św. Stefana oraz klasztor benedyktynek, w którym siostry wykonują koronki z nitki agawy. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4
Po śniadaniu przeprawa promowa do miejscowości Drvenik na Riwierze Makarskiej (ok. 30 min), następnie przejazd w kierunku Dubrovnika i Czarnogóry. Dubrovnik to przepięknie położone miasto, o wspaniałym klimacie, pełne zabytków i niezwykłych uliczek. Podczas spaceru poznamy jego historię, a także zobaczymy m.in. klasztor franciszkanów z przełomu XIV i XV w. i Muzeum Apteki. Po zwiedzaniu przejedziemy czarującą trasą widokową wzdłuż Boki Kotorskiej. Zwiedzimy Perast - wizyta na wyspie Matki Bożej ze Skały, gdzie zobaczymy barokowe sanktuarium i cudowne widoki na Bokę Kotorską. Przejazd do hotelu w Czarnogórze, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie Budvy. Zobaczymy Stare Miasto Budva, z murami obronnymi z XV w., z zespołem bram i fortyfikacji oraz uroczymi kamiennymi uliczkami. Następnie przejedziemy do Kotoru, którego historyczne centrum wpisane jest na listę UNESCO. Kotor to portowe miasto, malowniczo położone u podnóża masywu Lovćen. Okolica przypomina norweskie krajobrazy i jest określana jako położony najdalej na południe fiord Europy. Jest to region wyjątkowego przyrodniczego piękna, gdzie strome zbocza gór opadają ku morzu. W programie m.in. Katedra św. Trifona i symbol miasta - wieża zegarowa z XVII wieku. Przejazd w kierunku Wyszegradu w Bośni. Pełen orientalnego uroku Wyszegrad został ciekawie opisany w powieści słynnego noblisty Ivo Andrića. Obejrzymy Most Wyszegradzki (lista UNESCO), następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do Serbii, następnie udamy się do pięknie położonego w górach Kustendorfu, skąd rozpoczniemy naszą przygodę z Emirem Kusturicą. Przejazd najsłynniejszą w Europie kolejką wąskotorową Sarganską Osmicą, której trasa prowadzi przez trudny, górski teren oraz liczne tunele. Podczas przejazdu (ok. 2 godz.) przepiękne górskie widoki oraz nieodparte wrażenie, ze jesteśmy częścią filmu ,”Zivot je cudo” w którym kolejka została wykorzystana. Wizyta w wiosce, skansenie, zbudowanym początkowo tylko dla potrzeb filmu. Urocze, drewniane domy, cerkiew z dzwonnicą, restauracje, bank, sklepy, łaźnia turecka, biblioteka, galeria oraz liczne gadżety prosto z planu filmowego, np. samochody. Często można tu spotkać samych artystów, filmowców, a sam mistrz Kusturica mieszka pod nr 8 i jeśli jest na miejscu, chętnie popija kawę w restauracji. Swoje ulice mają tu Fellini, Bergman czy Bruce Lee. Wioska się rozrasta i każdego roku pojawiają się nowe ciekawostki. Spacer po wiosce, przerwa na kawę lub lunch, następnie przejazd do Sarajeva w Bośni, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. Miasto zostało założone w XV wieku przez Turków Osmańskich w pięknej dolinie rzeki Miljacką. W programie: zwiedzanie zabytkowego centrum miasta, gdzie mieszają się wpływy różnych kultur i religii, między innymi meczet Gazi Husrev-beja, bazar - sarajewskie sukiennice, oraz Latinski Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda. Przejazd w kierunku wybrzeża. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolicach Neum.

Dzień 8
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer:
- dla klientów pozostających - dodatkowy tydzień pobytu, przejazd do wybranego hotelu i pobyt, a 15 dnia wylot do Polski
- dla klientów powracających do Polski - transfer na lotnisko, wylot samolotem czarterowym.

Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 2000 km.

Uwagi!
Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu. Pilot nie oprowadza po miastach i obiektach muzealnych.

Przelot na Bałkany - Rainbow Tours oferuje połączenia ze Splitem, Dubrovnikiem i Podgoricą. Port docelowy zostanie przydzielony w zależności od obranej trasy wycieczki.

Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu).


 Zakwaterowanie na objeździeHotele **/ *** - większość położonych nad morzem, w maksymalnej odległości 500 m. od plaży.

 

Pokoje: funkcjonalnie wyposażone pokoje 2- osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i w większości hoteli z TV. Większość z nich posiada balkon.

 

Do dyspozycji gości: wszystkie hotele posiadają recepcję, bar, restaurację, niektóre z nich posiadają basen.

 

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje (najczęściej bufet, rzadziej serwowane, w zależności od hotelu).

 

Kategoria lokalna: **/***

 

Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia imprezy o tydzień pobytu w Chorwacji (Rwiera Kasztelańska, Riwiera Makarska, Wyspa Korcula, Płw. Peljesac) lub w Neum. Opisy hoteli w dalszej części katalogu. Więcej ofert dostępnych w systemie rezerwacyjnym.
Świadczenia


Cena obejmuje: przelot samolotem czarterowym do Chorwacji, opłaty lotniskowe, zakwaterowanie (7 rozpoczętych dób hotelowych), wszystkie transfery klimatyzowanym autokarem lub busem, przeprawy promowe, śniadania, obiadokolacje, opiekę pilota, ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

 

Cena podstawowa nie obejmuje: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, lokalnych przewodników, systemu Tour Guide, dodatkowych posiłków, opłaty klimatycznej 1-1,5 EUR/dzień/os. (dotyczy części objazdowej i pobytowej dla Klientów przedłużających wycieczkę o tydzień pobytu w Chorwacji, Czarnogórze lub Neum) oraz innych wydatków osobistych.
Orientacyjny koszt uczestnictwa w całym programie (łącznie z systemem Tour Guide, bez opłaty klimat.) - 97 EUR.Inne


NOWOŚĆ - obsługa grupy w systemie TOUR GUIDE.
Jest to bezprzewodowy system oprowadzania grup, umożliwiający Klientowi wygodny sposób zwiedzania. Przeczytaj więcej o tour guide.


Ocena ogólna naszych klientów
Ocena 5.3 Program wycieczki: 5.4 | Pilot: 5.6 | Transport: 5.4 | Zakwaterowanie: 4.6 | Wyżywienie: 4.9 | Intensywność programu: 4.8 |
Podziel się wrażeniami z innymi

Dodaj swoją opinię

Opinie klientów Sortuj według: 

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Wrzesień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Bałkany znane i nieznane

poza ulewą w Dubrowniku i Czarnogórze wszystko super Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Bardzo fajna wycieczka - polecam !!!

Jestesmy z zona zgodni ze forma tydzien zwiedzania + tydzien odpoczynku to idealny sposob na spedzenie urlopu. Objazd bywal meczacy ale piekne widoki i ciekawe miejsca rekompensuja to calkowicie. Troche moze zabraklo zroznicowania atrakcji bo wszystkie miasta byly niemal identyczne : marina, katedra, klasztor, identyczne domy i ulice. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
powyżej 65 lat | z rodziną 
Ocena wycieczki

Uważam te akurat wersję wycieczki po Bałkanach za wyjątkowo udana, także dzieki pilotce - rezydentce z terenu Dalmacji - p.Karolinie Łuczak - osobie o szerokiej wiedzy,wysokiej kulturze swietnej znajomości jez.chorwacko-serbskiego.Sama jestem specjalistka w dziedzinie języków pldn slowiańskich zatem nie jest mi trudno ocenić fachowość osoby prowadzącej wycieczke do znanych mi krajow b.Jugosławii. Niebywała sprawnościa pilotka wykazała sie także w załatwianiu spraw formalnych np w bardzo nieprzyjemnej sytuacji kradzieży dokumentów uczestnika wycieczki.Pozwoliłam sobie napisać o tej sprawie do działu Pilotażu RainbowTours,jednak podejrzewam iz nie odpowiada on rutynowo na korespondencje. Doskonale zostali także dobtani kierowcy miejscowi - czynni, uprzejmi, wyjatkowo sprawni w prowadzeniu cieżkiego autobusu. Jedynie zle oceniam sposób lokowania grupy rankiem 14 sierpnia w hotelu "Grand" w Neum przez calkiem inną pilotke,podejrzewam, osobę przypadkową ktora po prostu po dowiezieniu do hotelu "porzuciła" cała grupe radząc zmęczonymm nocnym lotem ludziom, aby "sobie poszli na plaże". W ten sposób kilkudzieśięcioosobowa grupa osob w różnym wieku czekała w skwarny dzień na zakwaterowanie do godz 15:30 ,przy czym zakwaterowanie odbyło się w wielkim ba laganie,.bez obecności rezydenta Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Sierpień 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
zamiast 8 to bylo 6 dni

Największa ilość czasu poświęcona jeździe autokarem (czasami kompletnie bez sensu, z wielogodzinnymi jazdami w tę i z powrotem tą samą trasą); trochę zwiedzania i bardzo mał czasu wolnego Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   3.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
8 z 8 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
wycieczka fajna ale organizacyjnie coś nie zagrało zwłaszcza na końcu....

Wycieczka ciekawa, dużo ciekawych miejsc do zwiedzania, przepiękne widoki, ale .... niestety: 1. Po wylądowaniu w Dubrowniku musieliśmy czekać w autokarze nie wiadomo dlaczego, w rezultacie okazało się że czekaliśmy na opóźniający się samolot, na szczęście ktoś pomyślał żeby poprzesadzać nas do innych autokarów i rozwieść do hoteli. 2. Po przyjeździe do hotelu okazuje się że musimy czekać na zakwaterowanie co najmniej 2 godziny - trochę słabo bo noc nie przespana lot o godz 4-tej z Wawy, a zakwaterowanie możliwe dopiero od 14-tej. 3. Hotel, w którym nas zakwaterowano - fatalny (miejscowość Gradac), poniżej oczekiwań, rano nie było ciepłej wody, a jedzenie beznadziejne 4. Potem było całkiem fajnie nawet pomimo tego, iż pilotka uprzedzała, że w Neum hotel pamięta czasy zamierzchłe to okazało się, że pokój w którym nas ulokowano nie był koszmarny, jedynie kran się w umywalce ruszał. 6. Plan wycieczki został zmieniony, a mianowicie ostatniego dnia mieliśmy najdłuższą trasę do pokonania od 7 rano do mniej więcej 2 w nocy. Oczywiście były przerwy, w których zwiedzaliśmy różne miejsca, z tym że w ostaniej miejscowości Budwa w Czarnogórze mieliśmy taki można powiedzieć szybki spacer bo czas nas gonił. Niestety w autokarze akurat tego dnia padła klima, więc było słabo... Kierowca był rewelacyjny, ale trasę którą musiał przejechać ostatniego dnia była na pewno dla niego wyczerpująca (jestem pełna podziwu, że nie zasnął za kierownicą i nas nie rozbił). 4. Niektóre osoby wracające do kraju miały zmienione godziny lotów, np gdy zakwaterowaliśmy się w ostatnim hotelu około godziny 2 w nocy, to musieli być gotowi do powrotu o 3:30 czyli zdążyli się umyć i spakować (fatalne rozwiązanie - powinno biuro zwrócić im za ostatnią dobę hotelową bo tak na prawdę jej nie było) 5. Natomiast Ci którzy lot mieli bez zmian czyli o 19-tej pokój hotelowy musieli zwolnić o 10-tej i do 15:30 robić coś w miejscowości, w której nie ma co zwiedzić, a leżenie na plaży bez możliwości późniejszego wzięcia prysznica - beznadziejna perspektywa. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   4.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Subiektywna ocena pierwszej objazdówki

Pod lipcową (2014) opinią Moniki mógłbym się częściowo podpisać, jednakże nie byłbym tak surowy w ocenie - wynika to z jednej strony z braku porównania, a z drugiej, że nam się po prostu podobało. Zastrzeżenie mam do opracowania logistycznego wycieczki 1) dlaczego po wylądowaniu w Dubrowniku nie zakwaterowano nas w pobliżu miasta,a jego zwiedzanie nie odbyło się dnia następnego, tylko dopiero dnia trzeciego po zatoczeniu kilkuset kilometrowego kółka 2) wypad do Serbii na kolejkę górską - urzekający,fascynujący, wręcz magiczny, ale odrobinę męczący i problematyczny z punktu widzenia 17-godzinnego powrotu do Czarnogóry. Przy takiej konstrukcji programu można by zamarzyć sobie o wylocie z Belgradu albo innego miasta w Serbii/Bośni. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Lipiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | z rodziną 


Pomimo spóźnionego przylotu na lotnisku w Dubrowniku czekał na nas autobus, który zawiózł nas do hotelu w Gradacu. W czasie kilkugodzinnej jazdy można było podziwiać przepiękne widoki za oknem. Hotel, zresztą jak wszystkie hotele w Chorwacji, w których mieszkaliśmy był położony nad morzem. Następnego dnia po krótkiej przeprawie promowej rozpoczęliśmy pobyt na wyspie Hvar. Zakwaterowaliśmy się w hotelu w miejscowości Stari Grad, a po południu zwiedziliśmy to najstarsze miasto oraz miasto o tej samej nazwie co wyspa. Następnego dnia po dwugodzinnej przeprawie promowej dopłynęliśmy do Splitu. Po zwiedzeniu miasta pojechaliśmy do Trogiru, po którym również oprowadzał nas ten sam polskojęzyczny przewodnik. Niedziela rozpoczęła się od kilkugodzinnego przejazdu do Dubrownika, gdzie także przewodniczka oprowadzała nas po mieście w języku polskim. Potem fakultatywnie płynąc statkiem można było podziwiać miasto od strony morza. Nocleg mieliśmy zaplanowany w miejscowości Neum nad morzem na terenie Bośni i Hercegowiny. Naszym następnym celem było Sarajewo. Po drodze fakultatywnie zatrzymaliśmy się w Mostarze. W Sarajewie zaczął padać deszcz i zwiedzaliśmy miasto pod parasolami. W kolejnym dniu przenieśliśmy się do Serbii do zgodnej z aktualną pogodą Mokrej Góry. Atrakcją pobytu był przejazd kolejką wąskotorową i zwiedzanie wioski Emira Kusturicy. Zapomniałam wspomnieć jeszcze o Moście Wyszegradzkim w Bośni. Ostatni dzień był bardzo długi, bo długi był przejazd z Serbii do Czarnogóry połączony z oglądaniem mostu na Tarze, wizytą na wyspie Matki Bożej ze Skały, zwiedzaniem Kotoru i Budvy. W Czarnogórze znowu wróciła piękna pogoda. Dużą zaletą zwiedzania byli polskojęzyczni przewodnicy (w Mostarze, Sarajewie i Czarnogórze). Ostatni dzień pobytu rozpoczął się bardzo wcześnie przejazdem na lotnisko. Wycieczkę zapamiętam z powodu przepięknych krajobrazów i urokliwych, zwiedzanych w czasie pobytu miast. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
3 z 3 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | w parze 
Polecam :)

Wycieczka ogólnie bardzo udana. Ale po kolei: 1. Przylot i transfery: dzień na straty, pierwsze transfery nie były specjalnie uciążliwe. Chociaż jak wiele innych osób na tej wycieczce uważam, że można było zacząć od Dubrownika, chociaż z drugiej strony można powiedzieć że najlepsze w Chorwacji zostawili na koniec :) Hotel Aurora bardzo pozytywny, chyba najlepszy z programu. 2. Split - jak dla mnie mało atrakcyjne miejsce, miasto ładne ale główny punkt programu Pałac Dioklecjana po prostu nie zachwycił. Tutaj wielki plus dla przewodnika/rezydenta był świetny :) Trogir - małe, ładne miasteczko. Świetnie położone ale atrakcjami nie powala. Na plus rezydentka :) 3. Hvar - lawendowa wyspa bez lawendy... te poletka 4x4m to trochę mało, biorąc pod uwagę opis wyspy z programu. Miasta na Hvarze puste ale klimatyczne, Twierdza i jej ogród świetne, zwłaszcza akwarium :) 4. Dubrownik - Piękny, specyficzny, prawdziwa perła Chorwacji, ale miasto jak miast, za to pani rezydentka GENIALNA! żałuję że nie udało mnie się nagrać całego przejścia :) 5. Budva, Mostar (dodatkowo) - małe miasteczka nastawione typowo na turystów, byłem widziałem i tyle. 6. Kolejka w Serbii - dzień na odpoczynek, urokliwy hotel, chociaż sama kolejka jakiejś furory nie zrobiła. Te wioski Kusturicy takie sobie, po prostu są, prywatnie bym nie dał za to ani grosza. Chociaż wycieczka przybliżyła twórczość reżysera która o dziwo jest ciekawa. 7. Sarajewo, gdyby nie ślady po kulach, komentarz naszej opiekunki to wygląda jak typowe polskie szare miasto jakich w PL dużo. Z Sarajewem kojarzy mnie się skwar, duchota i zmęczenie. Jest pomnik Papieża i to nawet ładny. 8. Transfer - czas na integrację, w hotelu byliśmy ok 21, wyjazd 3 w nocy... Hotele, od Chorwacji coraz gorzej, Czarnogóra hotel w pięknym miejscu... Świetny kierowca, opiekunka 5/5 :) Dziękuję za udaną wycieczkę. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | z rodziną 
WARTO POJECHAC

Wycieczka spelnila nasze oczekiwania. Pilot Marceli doskonale znal realia odwiedzanych krajow i dzielil sie z nami swoja wiedza, nie tylko historyczna ale dotyczaca roznic charakterologicznych mieszkancow Bałkan. Przy wielu obowiakach organizacyjnych i ogromnej odpowiedzialnosci nie tracil poczucia humoru, pokazal nam takze lokalny koloryt polecajac miejsca, w których warto spedzic wieczór, lub zjeść lokalne specjały. Hotel w Hvarze bardzo kiepski, chyba nie zasluguje nawet na dwie gwiazdki, serwowane jeszenie jednak niezle. To jedyny bemol wycieczki. Dla odmiany swietny Grand Hotel Neum, ktory podczas naszego pobytu ciagle zmienial swoje oblicze. Trwaly tam prace budowlane przy nowo powstajacym SPA. Wygladlo imponujaco. Nocleg w Mokrej Goze w Serbii przeszedl nasze oczekiwania. Magiczne miejsce. Kierowca przesympatyczny i profesjonalny. Polecam kazdemu ten program. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2014
4 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
balkany w pigułce

wycieczka dla aktywnych godne polecenia!!! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
0 z 0 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Bałkany znane i nieznane

Świetnie zorganizowana, mimo wielu miast, ktore zwiedzaliśmy nie męcząca, dużo czasu wolnego na kawe czy lody Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2014
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Czerwiec 2014

Wszystko zgodnie z programem, wszystko nam się podobało i jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecamy zdecydowanie i szczerze! Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.0
Termin pobytu: Wrzesień 2013
4 z 5 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
56-65 lat | w parze 
Wycieczka Bałkany znane i nieznane

Wycieczka objazdowa była wspaniała. Program bogaty i rewelacyjna nasza Pani przewodnik, Bardzo kompetentna i z pasją. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Sierpień 2013
16 z 17 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Bałkany są niesamowite

Moja wyprawa zaczyna się od lotu do Podgoricy. W ostatnich dniach przed wylotem zostało nam to zmienione. Po wylądowaniu na lotnisku w Czarnogórze z kierowcą, który po górskich drogach gnał jak szatan i z pięknymi widokami za oknem na piękne jezioro Szkoderskie, Bokę Kotarską, góry i morze, udaliśmy się do hotelu w Risan. Po drodze zaczęło się od przygód, nasz autobus zaczął rzęzić aż w końcu trzeba było maleńkiej wymiany części, której na szczęście dokonał sam kierowca. A my za to mieliśmy okazję podziwiać piękne górskie krajobrazy i rozkoszować się ciepłym bałkańskim słoneczkiem. W końcu udało się nam dojechać do hotelu i Risan nas zachwyciło. Cudowne miasteczko otoczone fiordami. Po rozpakowaniu się wybraliśmy się na spacer po miasteczku i obiad w miejscowej restauracji. Towarzystwa przy posiłku dotrzymywały nam koty, których tu jest pełno. W drodze powrotnej do hotelu podziwialiśmy jak miejscowa młodzież się bawi na starym wraku statku skacząc do wody. W hotelu poszliśmy na plażę skorzystać ze słoneczka i cieplutkiej wody. Plaża niestety dość kamienista ale woda czysta i ciepła. Wieczorem spacer brzegiem wody. Rano następnego dnia podziwialiśmy piękne widoki z naszego okna na fiordy w Risan. A po śniadaniu wsiedliśmy w autokar z resztą grupy i udaliśmy się na pierwsze zwiedzanie podczas objazdu. Zaczęliśmy od wizyty w miasteczku Pearst i przejażdżki łodzią na wyspę Matki Bożej ze Skały, gdzie zwiedzaliśmy Sanktuarium i wysłuchaliśmy pięknej opowieści dotyczącej tego zaczarowanego miejsca. Dla mnie bardzo przypadła do serca, bo mój mąż też jest marynarzem. Później zwiedziliśmy Kotor, gdzie fiordy bardzo przypominają te norweskie i Budvę, gdzie spacerowaliśmy w pełnym słońcu po murach obronnych i urokliwym miasteczku. Potem udaliśmy się w dłuższy przelot autokarem i udaliśmy się do Serbii, żegnając się już na stałe z Czarnogórą. Późnym wieczorem dojechaliśmy do małej urokliwej wioski, gdzie mieliśmy nocleg w hotelu przerobionym ze starego dworca. Bardzo urokliwy i piękne pokoje w starym stylu. Cudne. Ale niestety bez windy, więc jedyny minus, bo pokoje akurat mieliśmy wysoko. Kolacja bardzo elegancka i smaczna. Rano po śniadaniu wycieczka kolejką wąskotorową w góry. Nasza grupa miała do dyspozycji 2 wagony więc było wygodnie. Przejeżdżaliśmy przez góry, przełęcze, tunele itd.. podziwiając piękne górskie krajobrazy i zatrzymywaliśmy się w maleńkich górskich stacjach, gdzie można było wypić kawę i coś zjeść. Podróż pociągiem trwała około dwóch godzin. Później już udaliśmy się do naszego autokaru i po paru minutach byliśmy w Kustendorfie i zwiedzaliśmy urokliwą wioskę w której Emir Kustorica nagrywał film i mieszka. Piękne drewniane domy i stare kultowe auta. Wstąpiliśmy na kawę i obiad oraz przepyszną baklawę do miejscowych restauracji. I znów czekała nas daleka podróż tym razem w kierunku Sarajewa w Bośni. Po drodze zrobiliśmy sobie przystanek w Wyszegradzie na zwiedzanie Mostu wpisanego do Listy Unesco. Wieczorem gdy zajechaliśmy do Sarajewa podziwialiśmy przez okna autobusu zrujnowane wojną bloki i budynki. Hotel okazał się bardzo ładny i wygodny. Kolacja przepyszna i wiele miejscowych smakołyków do spróbowania. Rano następnego dnia wybraliśmy się na wycieczkę po Sarajewie. Zobaczyliśmy miejsce gdzie dokonano zamachu , dzięki któremu wybuchła pierwsza wojna światowa, meczet i bazar. Na bazarze czuć atmosferę kraju muzułmańskiego. Wiele stoisk gdzie można kupić przepiękne bardzo cudeńka w stylu arabskim i przepyszną baklawę i inne słodycze. Z Sarajewa wyjechaliśmy po południu i udaliśmy się do Mostaru. Piękne miasteczko nad rzeką. Podziwialiśmy jak miejscowi śmiałkowie skaczą do wody z mostu i spacerowaliśmy po miejscowych uliczkach. Po drodze do Neum podziwialiśmy piękne bośniackie widoki i pozostałości po wojnie. Nocowaliśmy w hotelu Stella, więc wyjście nad morze wieczorem to była prawie cała wyprawa ale warto było po całym dniu zwiedzania zamoczyć nogi w ciepłej wodzie i podziwiać zachód słońca nad morzem. Następny dzień objazdu to zwiedzania Trogiru i Splitu. Spacerowaliśmy po tamtejszych Starówkach i w Splicie podziwialiśmy pałac Dioclecjana. Cudowne urokliwe miasteczka nad morzem. Po południu przeprawiliśmy się promem na wyspę Hvar. Rejs po Adriatyku był cudowny, co prawda trwał dość długo ale warto było dla tych pięknych widoków. Na Hvarze przejechaliśmy cudnie widokową trasą i na chwilę się zatrzymaliśmy na polu lawendy, która niestety akurat jak byliśmy nie kwitła ale i tak udało mi się urwać trochę jej kwiatów, które pozostały niezebrane na krzewach. Teraz pięknie pachnie mi nią w szafie w domu. Zwiedziliśmy miasteczko Hvar i mieliśmy okazję zobaczyć jak się robi koronki z agawy i zjedliśmy przepyszny obiad na starówce. Wieczorem plażowanie nad morzem i smaczna kolacja w hotelu. Kolejny dzień to poranne zwiedzanie Stari Gradu i wyprawa do miasteczka skąd promem udaliśmy się z powrotem na stały ląd. Tym razem przeprawa promowa bardzo krótka i przejazd autokarem w kierunku Dubrownika piękną trasą nad morzem. Widoki niesamowite. W Dubrowniku mały lans na miejskim deptaku, spacer i zwiedzanie zabytków, przepyszny obiad na starówce i oczywiście pyszne chorwackie lody. Polecam, bo są niesamowite i porcja dla jednej osoby ogromna. Wieczorem powrót do hotelu w Neum i niestety pakowanie walizek, bo kolejny dzień to powrót do domu. My turyści lecący do Warszawy - sztuk 5, niestety odlot mamy późnym wieczorem, więc musimy przetrwać jakoś te parę godzin i na własną rękę zwiedzamy Neum i plażujemy i łapiemy ostatnią opaleniznę przed wylotem. Wieczorem wyjazd na lotnisko do Dubrownika i o dziwo nie czekamy długo na samolot. Wylatujemy przed czasem. Żegnajcie Bałany. Witaj Warszawo Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Lipiec 2013
10 z 10 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Zakochaj się w Bałkanach, po to by tam wrócić

Swoją wycieczkę wspominam bardzo miło. Wracam do niej patrząc na fotki. Piękne krajobrazy, czysty Adriatyk, piękne Góry Dynarskie, zabytki, urokliwe uliczki Dubrovnika... oraz miejscowi ludzie przyjaźnie nastawieni do turystów. Chciałabym wrócić jeszcze kiedyś na Bałkany. A w tym roku planuję kolejną objazdówkę z Rainbow Tours. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Czerwiec 2013
1 z 1 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
46-55 lat | z rodziną 
Na prawdę warto tam pojechać

Program wycieczki bardzo urozmaicony, mnogość atrakcji turystycznych, różnorodność krajobrazów, żadnej monotonii. Wspaniały przewodnik, posiadający olbrzymią wiedzę o kulturze oraz historii tego jakże "gorącego" rejonu Europy. Komfortowe hotele i autobus. Na prawdę warto tam pojechać z Rainbow Tours. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2013
6 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
26-35 lat | z rodziną 
Bałkany znane i nieznane - poleca 8 osób z okolic Gdańska:)

Na tej wycieczce byliśmy w gronie 8 osób (rodzinnie) rok temu na przełomie maja i czerwca. Byliśmy już z żoną kilka lat wcześciej w Chorwacji (oczywiście także z Rainbow) i teraz chcieliśmy ją pokazać naszym rodzicom i rodzeństwu. Był to nasz szósty wyjazd z tego biura i jak zawsze udany. Program wycieczki bardzo bogaty, ale nie męczący, hotele lepsze niż się spodziewaliśmy na objazdówce i za taką cenę, jedzenie wyśmienite!!, piloci pomocni posiadają naprawdę dużą wiedzę i potrafią ją przekazać! Transport - autobus na miejscu czysty klimatyzowany, sprzątany na bieżąco przez kierowców- kierowcy najlepsi z najlepszych- jeździć po takich górach i w tak wąskich miejscach to trzeba mieć coś więcej niż umiejętności), samoloty - lecieliśmy jakimiś czeskimi tanimi liniami lotniczymi, ale było ok, bez turbulencji, Boeing miał już swoje lata, ale stary lądowanie i lot bardzo dobrze ( a nie lubię latać:) Jeżeli ktoś nie był w Chorwacji jeszcze , to myślę że ta wycieczka sprawi , że nie raz jeszcze polecą Państwo w tą część Europy, m.in ze względu na bajkowe widoki na Hvarze, Dubrovnik- coś nie do opisania- to trzeba zobaczyć! , ale najbardziej utkwił mi w pamięci przejazd na Serbii koleką wąskotorową która jedzie przez trudny górski teren - mega widoki. Chorwacja a także Serbia i Bośnia & Hercegowina to raj dla każdego fotografa:) Wiadomo iż słowa nie opiszą tego co się przeżyje i zobaczy -to po prostu trzeba zobaczyć! Byliśmy wcześniej na wycieczkach z kilku innych biur podróży , ale od sześciu lat jesteśmy stałymi klientami Rainbow i mamy zamiar w tym roku kolejny raz się wybrać z Rainbow na zwiedzanie Europy- prawdopodobnie do Hiszpanii:) Także polecamy wszystkim Bałkany znane i nieznane bo naprawdę jest co zobaczyć... Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Czerwiec 2012
1 z 4 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | w parze 
Piękne widokin ciepła woda super jedzenia

Wycieczka o której się nie zapomina Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   5.5
Termin pobytu: Sierpień 2011
7 z 7 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | samemu 
Samolotem też warto na Bałkany ;)

Wybrałam tę wycieczkę, bo zawsze chciałam zobaczyć wyspę Hvar, a to była pierwsza okazja, żeby móc zrobić to na objeździe. Wybrałam się sama, ale szybko znalazłam przyjazne dusze, podobnie jak ja, zakręcone na punkcie Bałkanów i podróżowania - dzięki temu ta wyprawa okazała się dużo przyjemniejsza niż się spodziewałam. Pokaż więcej >>

Ocena ogólna
Ocena   6.0
Termin pobytu: Maj 2011
6 z 6 osób uznało tą opinię za pomocną
Dodał(a):
36-45 lat | ze znajomymi 
BAŁKAŃSKA RÓŻNORODNOŚĆ - REWELACJA!!!

Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Serbia to wycieczka objazdowa jak na razie z największą ilością krajów w jednym terminie, w której miałam przyjemność uczestniczyć. Program intensywny, widoki przecudne. Zmiana kraju wiązała się ze zmianą języka, kultury (nawet nazwy tak samo parzonej kawy), religii, podejścia mieszkańców do turystów. Chorwacja - bardzo europejska, przyjaźnie nastawiona do turystów, ciekawe zabytki i przecudne widoki na zatoczki Morza Adriatyckiego. Czarnogóra - niewielki kraj ale jakże bogaty w różnorodności kulturowe, góry, morze. Serbia - bardzo prorosyjska, to widać na każdej ulicy, w każdym mieście (podwójne nazewnictwo) Bośnia z Sarajewem i Mostarem - jakby dopiero wczoraj zakończyła się wojna. Codzienna zmiana pobytu gwarantowała tą rewelacyjną bałkańską różnorodność. Całość okraszona opowieściami Pani Lidii - pilotki wycieczki (przepraszam, ale nie pamiętam nazwiska), która z biegłą znajomością serbskiego i chorwackiego przemierzała dzielnie ze swoimi "podopiecznymi" bałkańskie ulice. Atrakcje gwarantowane!! Pokaż więcej >>
Inni klienci sprawdzali również ...

Copyrights © 1991 - 2014 Biuro Podróży Rainbow Tours S.A.